eyenoord wint loor 1 verwegs hands NAC-FC Den Haag: gemodder lelgië kan doelsaldo tegen Cyprus niet opvoeren 'Jeinezege •oidi IN WINTERSTOP ORDE OP ZAKEN STELLEN r2ie- t de wedstrijd van 1 tegen Nederland lingen in de basis Pn, Mommens voor pden in het eerste B gemakkelijk opg |or de moedige en Bkende Cyprioten, F Pgische overwicht |en kansen op, maa pstoten van de C pen niet ongevaa Iksbuiten Miamiliotis I twaalfde minuut e fj de openingstreffe fhoedde de Belgen perstand. betrekkelijke onmi Ijflië werd na een lorbroken na een ve Pn centrale ve feuws. Van den Berg l*ich in de spits gen fij en passeerde pistantinou met eei F 0—1- de rust veranderde Pkelijk weinig. Belgit ÉPnieuw iets meer I pprus meer overgavi KWALITEITSARM MAAR WELSPECTACULAIR MAANDAG 22 DECEMBER1980 PAGINA 15 COSIA België heeft iii Kt Makariosstadion van Ni- lia matig gespeeld tegen prus. Dé vrij zuinige score -0) spreekt voor zich en spelbeeld van de wed- ijd onderstreept het. Pas in 1 slotfase, toen de conditio- Nel veel zwakkere Cyprioti- he amateurs naar adem -■Meten, werden de Belgen Hker. zet. Het werd echter geleidelijk duidelijk, dat de Cyprioten op hun laatste reserves speelden. De wat logge centrumspits Kaiafas verdween als eerste naar de kleedkamer. Zijn rol was uitgespeeld. Door het langzaam wegzakken van het Cypriotische verweer, kregen de Belgen het gemakkelijker. Erwin Van den Bergh liet de gelegenheid op een tweede treffer nog voorbij gaan, maar Ceulemans slaagde wel na een voorzet van Cluytens: 02. Doelsaldo Gezien het mogelijke belang van het doelsaldo, wilde Thijs zijn ploeg nog een extra prik kel geven. Hij zette Coeck in voor Plessers en Voordeckers voor Cluytens, maar ook de gewijzigde ploeg kwam niet tot flitsende acties. Daardoor bleef de score beperkt tot 02. Frankrijk behaalde er tien we ken eerder een overwinning van 70. Scoreverloop: 30 Van den Bergh 0—1, 69 Ceulemans 0— 2. Scheidsrechter: Valentine (Schotland). Toeschouwers: 10.000. Cyprus: Constantinou; Patikkis (Luka), Lysandrou, Erotokritou, K. Miamiliotis; Pantzarias, Ma- vroudis, Vlagoudakis, Mavris; Kaiafas (Valter), A. Miamiliotis. België: Pfaff; Gerets, Mille- ^.camps, Meeuws, Plessers (Coeck); Van Moer, Van der Eycken, Mommens; Cluytens De volgende wedstrijd in groep 2 is BelgiëCyprus op 18 fe bruari. De stand in groep 2 Is: 1. Ierland 5 7 2. België3 5 3. Frankrijk 2 4 4. Nederland 2 0 5. Cyprus 4 0 Jong België behaalde zaterdag in Boom een kleine overwin ning (21) op de jeugdploeg van Cyprus. De wedstrijd werd gespeeld voor groep 2 van de. kwalificatieronde om het Euro pese kampioenschap voor ploegen van spelers onder 21 jaar. De Belgische doelpunten werden gemaakt door Czerny- atynski en Martens, Tsingis scoorde voor Cyprus. De beide treffers van België in (niet ai te best) beeld. Vanden- bergh versloeg de te laat reagerende doel man Constantinou (boven) en Ceule mans bracht zijn ploeg op een weinig overtuigende 2-0. TöjTERDAM Feyenoord mag Overweg wel kerstkrans sturen. De voorstopper van FC nte deed de Rotterdammers een extra tpunt cadeau. In de voorlaatste minuut de kwaliteitsarme maar wel spectaculaire noeting stak Overweg onnodig zijn hand laar een voor iedereen onbereikbare voor van Feyenoords beste man, Vermeulen, jrweg later: „Ik dacht dat Peters vrij kon ',jes- ppen. Een pijnlijke vergissing was dat". pedante en veel te veel toelatende ®jiidsrechter Keizer moest voor deze over- ing de bal wel op de stip leggen. Vermeu- verzilverde de strafschop, waar de 23.000 Leid chouwers al veel eerder om hadden ge- eeuwd. Met Vermeulens lakonieke trap de bovenhoek kwam de voornaamste izek a9er" van AZ'67 toch n°9 aan de vo,,e op een moment dat een armetierige tendeling onontkoombaar leek. overwinning was evenwel niet onverdiend, enoord was sterker en vaak dicht bij een Ipunt geweest. Een gelijkspel zou niettemin best gekund hebben, al was het alleen voor de imponerende wijze waarop Thore- Oranje's vaste rechtsachter Wijnstekers tot beginneling degradeerde. In het veel te har- ijn. iduel waren de acties van de Noor een vera- i ling. Wijnstekers revancheerde zich in het izaai ste kwartier met een veel te forse tackle op resen. Keizer bedekte ook deze overtreding, alle eerdere grove charges, met de mantel een liefdevolle kerstman. Keizers arbitrage niet van invloed op de uitslag, al omzeilde moeilijkheden. Misschien was hij wel zo va imoedig omdat hij voor het eerst in maan- FC Twente weer mocht leiden. Vorig sei- on|n, tijdens AZTwente, had hij zich de te le woede van de Tukkers op de hals ge- voor de amper 17-jarige doelman van ente, Snelders, was de Jate beslissing sneu. moet vermeld worden, dat hij tussen vele Ie reddingen door, nog drie maal werd ver- Zwak Indien Thoresen niet zo'n zwakke spits als Roh- de bij zich had gehad, zou het counterende Twente de wedstrijd wellicht een ander aanzien hebben kunnen geven. De Duitser bestond het om, in het strafschopgebied aangespeeld, twee maal de bal terug te leggen op Feyenoorders. Notten was daar mede debet aan. De oud- Twentespeler riep beide keren met onmisken baar Twents accent: ,,Leg terug die bal". Het geen prompt gebeurde omdat Rohde dacht dat kanonnier Jol in aantocht was. Op die manier verprutste Rohde twee zeer fraaie kansen. Zo mooi kreeg Feyenoord ze niet. Met de jonge Deen Jacobsen voor het eerst in de basisopstel ling werden de gevaarlijkste momenten in de tweede helft afgedwongen in een chaotische stormloop. Maar voor Peters, gehinderd door een snee in de schedel na een botsing met Overweg, was er te weinig ruimte. Feyenoord wacht met smart op het herstel van Petursson. De IJslander gaat mee naar het trainingskamp in Tenerife, vertrek 2 januari. Scoreverloop: 89. Vermeulen 10 (strafschop). Scheids rechter: Keizer. Toeschouwers 23.000. Feyenoord: Hiele; Wijnstekers, Staf- leu. Troost (Balkestein), Brard; Notten, Nielsen, Van Dein- sen; Peters. Jacobsen (Bouwens), Vermeulen. FC Twente: Snelders: Scheve, Grit- ter. Overweg. Zondervan; Jol. Dilling, Bos, Otto; Rohde. Thoresen. Trainersstaf Feyenoord compleet ROTTERDAM Feyenoord heeft zijn trainers- straf weer compleet, Ab Fafié, sinds een week in het bezit van het A-diploma, wordt met in gang van 1 januari, tot het einde van het sei zoen, trainer van het C-elftal. Fafié (39) zal func tioneren onder hoofdtrainer Jezefc. Hij heeft ge speeld bij Feyenoord, Xerxes en PSV. Fafié was dit seizoen in dienst bij de amateur-hoofdklas ser CVV. Het doel van Twente ontsnapte enige malen aan doorboring doordat de bal van de lijn werd gewerkt maar ook door falen van een Rotterdamse aanvaller. Zoals ditmaal Nielsen die in riante positie mist. Om dat goed te kunnen zien, kropen Otto en Van Deinsen over de grasmat. BREDA FC Den Haag Is hard aan de winterstop toe, trainer Martin van Vianen nog harder. Zonder stemverheffing en met niet eens onvriendelijke woorden sloopte hij zaterdagavond wel zijn ploeg, zoals NAC dat eveneens had ge daan. Van Vianen verweet zijn manschappen gebrek aan karak ter, angst om zich te laten gelden en sprak er meermalen over dat ze zijn instructies niet hadden opge volgd en zijn waarschuwingen in de wind hadden geslagen. „Dat gaan we, als we op 5 januari begin nen aan de voorbereiding van de tweede helft van de competitie, veranderen In oefenwedstrijden, liefst togen eerste divisieploegen. We gaan er maandag al contacten voor leggen. In die oefenduels gaan we zeggen: zo moet het en niet anders. Er zal ook zwaar op conditie getraind worden, mede om meer karakter te kweken." Een eigenschap die broodnodig is want er was geen greintje verschil te be speuren tussen het traditioneel in de onderste regionen vertoevende NAC en de middenmoter FC Den Haag die er niet in slaagde - door eigen onmacht overigens - een in de eerste helft opgelopen achter stand weg te werken en zodoende evenmin kon voldoen aan wat Van Vianen vóór de laatste drie wed strijden had gesteld: ten minste de helft van de"punten. De start tegen Wageningen (winst) was goed ge weest, daarna volgden de nederla gen tegen Roda JC en NAC. 3fia beslissing bij Feyenoord-FC Twente. Na de onnodige handsbal van Niels Overweg :htsi loot Pierre Vermeulen uit de strafschop zijn ploeg m de laatste minuut naar de .00- De manschappen overziend mag FC Den Haag spreken van een redelijk potentieel, dat weliswaar wisselvallig speelt maar1 waarvan met (veel) „boet seerwerk" wat te maken moet zijn. Daartoe zal dan onder meer aan het taktisch inzicht gewerkt moeten wor den. Van Vianen hekelde niet voor niets deze ontbrekende eigenschap. ,,lk had nog zo gezegd dat op dit veld niet kort gespeeld kon en mocht wor den. Ik had gezegd dat'we bij een aanval met vijf man voorin moesten zijn en twee erachter om weer te kun nen attaqueren als de aanval zou wor den afgeslagen. Met twee kopspecia- listen voorin had er zeker een gelijk spel, wat overigens naar mijn mening de juiste uitslag zou zijn geweest, in moeten zitten. Maar het taktisch in zicht ontbrak." Als. het dat maar alleen was geweest. Het veld was vrijwel onbespeelbaar, een trieste modderpoel waarin de bal bleef steken of op de onverwachtste momenten opsprong vanwege een droog plekje. NAC had het wél door. Met ragfijne combinaties viel niets te bereiken. Lange trappen en dan maar proberen er iets van te maken. Daar aan" mankeerde veel: zuiverheid, in zicht maar het was ook hondsmoeilijk op dit veld met een spekgladde bal te manoeuvreren. NAC probeerde het al thans, FC Den Haag niet. Dat trachtte toch de man dichtbij te vinden en het felle, jagende NAC stak daar meestal een been tussen. Er was nog een, doorslaggevend, ver schil. NAC had zich in het hoofd gezet deze partij in winst om te zetten en streefde daarnaar met de volle elf spe lers. De inzet was groter en dat kwam tot uitdrukking in meer kansen. Van Vianen moffelde die wel een beetje weg maar behalve een ver schot van Treling kwam FC Den Haag in de eer ste helft niet verder. NAC wel, ook al door meer felheid die Waslander - Van Vianen:„lk heb voor hem gewaar schuwd. Hij voelt zich lekker op zo'n veld en gaat altijd door maar het was voor niets gepraat" - al te zeer de monstreerde toen doelman Havenaar de bal even losliet en de ex-Excelsior- speler onvervaard doortrapte. Have naar blesseerde zijn rechterhand en werd na de rust vervangen door Peter Jager. Toen stond Den Haag al achter want even nadat Havenaar zijn hand had voelen opzwellen, trachtte Ton Smits een voorzet van rechts te bereiken. Hij werd „gemangeld" maar Draaisma, die alleen na de rust een korte inzin king kreeg maar verder goed leidde, strafte niet. Terecht, want hij had op links Waslander zien staan die de bal ontving en laag en hard scoorde: 1-0. Ook Joore kreeg een soortgelijke kans toen heel Den Haag en NAC een voor zet onbelemmerd doortocht verleen de. Joore schrok er te zeer van. En toen Den Haag tegen de rust de zaken resoluter aanpakte en een veldover wicht had veroverd, kwamen er toch nog penibele momenten voor. Krijnen faalde, Mansveld schoot bijna in eigen doel en Jansen - met Wetzel en Goe- mans tot de zwaksten behorend - le pelde de bal boven op de lat. Wat kansen betreft had NAC het meren deel geschapen. Risico Van Vianen moest in de rust besluiten Havenaar te vervangen door Jager en Korevaar, die ademhalingsmoeilijkhe den had, door Van der Zwan die het best deed. Bovendien had hij op dracht gegeven va banque te spelen, en dus risico te nemen. NAC werd in derdaad geheel teruggedrongen maar kreeg vanzelfsprekend ook mogelijk heden tot uitbraken. Smits - een figuur die in dergelijke omstandigheden het hoofd koel houdt en voor rust zorgt, en zo'n speler miste Den Haag - en De Schepper konden op Jager afgaan maar die pareerde knap. Ondanks de steeds toenemende druk ontstond er weer slechts één kans. Al- bertsen had zich laten vallen, Draais ma trapte er in en uit de vrije trap van Mansveld kopte Van Leeuwen - Van Vianen:„De acties van Van Leeuwen en ook van Melis waren niet doortas tend genoeg" - in maar de bij NAC ter discussie staande doelman Van Es- nennaam tikte de bal over de lat. Dat gebeurde in een tumultueuze slotfaze waarin de chaos voor het Bredase doel compleet was. Maar er was nie mand bij FC Den Haag die de „drift" in het spel kon wijzigen in overleg. Het bleef gemodder, waaraan NAC braaf meewerkte maar niet werd afgestraft. HERMAN VAN BERGEM Scoreverloop: 20. Waslander 1-0. Scheids rechter: Draaisma. Toeschouwers: 4000. NAC: Van Eenennaam; Krijnen. Joore. Quaars, Dekker; lokhoff, De Schepper. Smits, Nees- kens; Waslander, Sprangers. FC DEN HAAG: Havenaar (Jager); Korevaar (v.d.Zwan). Wickel, Mansveld, Wetzel; Albert- sen, Treling, Jansen; Melis, Van Leeuwen, Goemans.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 15