Bouw veertig flats aan Abraham van Royenstraat Leiderdorp krijgt eigen bowlingbond Bezwaren tegen bestemmingsplan Raadhuiskwartier Sassenheim stopt bouw vrije- sectorwoningen in Wasbeek KOSTEN: BIJNA DRIE MILJOEN GULDEN COMPETITIESPELEN OP BANEN IN WINKELHOF KORTWEG Evenemen tencommissie Noordwijk zwaait twee Jannen99 uit ie it Bouwer Zeeman complex draait op voor miljoenenschadf REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 15 DECEMBER 1980 PAGII* "INE LEIDSCHENDAM Indieners van bezwaar» schriften tegen het bestemmingsplan Raad huiskwartier in Leidschendam hebben vanmid dag gelegenheid hun bezwaren toe te lichten. Voor de overigens bijna volgebouwde wijk is een nieuw bestemmingsplan gemaakt dat op open plekken nieuwbouw mogelijk maakt en inspeelt op verlangens van de bewoners om de bestaande woningbouw enigszins uit te brei den. Het Aannemingsbedrijf Tetteroo Zn. die grond in eigendom heeft op de hoek van Koningin Julia- naweg en Veursestraatweg maakt bezwaar dat dit stuk grond aangewezen is voor meergezinshuizen op onderbouw. De volgens Tetteroo „achterhaalde" bestemming is gebaseerd op een bouwplan dat in middels door de bouwer is ingetrokken. Tetteroo wil overeenkomstig het bestaande Raadhuis-plan kantoren bouwen en wijst op de mogelijkheid van planschadeclaims als aan de bestemming tot wo ningbouw wordt vastgehouden. B en W zeggen woningbouw met kantoren op de eerste bouwlaag mogelijk te maken. Kantoren van grotere omvang worden in verband met de verkeersaantrekkende werking minder geweest geacht. Omwonenden hebben bezwaar gemaakt tegen de bouwmassa en de bouwhoogte van de woonflat. De maximumhoogte bedraagt 18 meter en geldt slechts voor de helft van het bebouwbare terrein, aldus B en W, terwijl parkeren op eigen terrein zal dienen te geschieden. Ook de Leidschendamse afdeling van de Echte Ne derlandse Fietsersbond heeft echter laten weten de bebouwing op die plaats ongewenst te vinden om dat ze qua karakter en hoogte niet in de wijk zou passen. De Fietsersbond heeft ook bezwaar ge maakt tegen eventuele woonerven maar het ci ge zegt hierover dat het aanwijzen van straten „woonomgeving" niet betekent dat ze als ven worden ingericht. Het bestemmingsplan „Raadhuiskwartier" w met het bestemmingsplan „Voorburgseweg", it sief de bezwaarschriften vanavond behandeld de raadscommissie voor openbare werken en rt lelijke ordening die om acht uur bijeenkomt. NOORDWIJK Het ziet ernaar uit dat binnenkort de bouwvergunning zal worden verleend voor veertig woonflats voor alleenstaanden en tweepersoons-huishoudens op het terrein van de voormalige Dr. J. Th. de Visserschool aan de Abraham van Royenstraat Als de gemeenteraad morgen akkoord gaat met een voorstel om voor deze bouw een bedrag van bijna drie miljoen gulden te voteren en het ministerie voor volkshuisvesting het fiat geeft voor de rijkssteun aan het project, kan men aan de slag. Het gemeentebestuur houdt rekening met een aanvangshuur van plm. 255,- per maand, exclusief de servicekosten. Voorgesteld wordt de bouw onder hands te gunnen aan het Noordwijkse bouwbedrijf M. de Raad en Zn. B.V. Het pad naar dit woongebouw is niet over rozen gegaan. Vorig jaar oktober besloot de gemeenteraad tot de bouw van 51 tweekamerwoningen op het reeds genoemde terrein. Tegen dit bouwplan werden toen 33 bezwaar schriften ingediend, die voor het over grote deel gebaseerd waren op het ont breken van parkeergelegenheid nabij het woongebouw. Het plan werd toen aangepast en als gevolg van het creëren van parkeerruimte bij de flat, werd het aantal wooneenheden van 51 tot 41 te ruggebracht Gedeputeerde Staten gaven daarop de gevraagde verklaringen van geen be zwaar af. Een tweetal buren namen daarmede geen genoegen en stelden te gen deze beslissing een AROB-beroep in. Een van hen maakte bezwaar, om dat hij z'n uitzicht op zee verloor. Met hem is inmiddels een compromis be reikt. De vierde woonlaag werd zoda nig gewijzigd, dat aan het euvel tege moet gekomen werd. Daardoor komt echter één wooneenheid te vervallen. Met de andere buur lag de zaak minder eenvoudig. Deze opponeerde tegen het naast zijn woning aan te leggen par keerterrein. Alles goed en wel, rede neerde de man, maar als op dit terrein iedereen z'n auto kan neerzetten, dan staat het tijdens het weekeinde vol met auto's van bar-dancingbezoekers en doe ik 's nachts geen oog dicht. In het over leg met deze bewoner is het gemeente bestuur tot een soort Salomo's oordeel gekomen. De buur krijgt namelijk de garantie, dat het parkeerterrein uitslui tend toegankelijk zal worden gemaakt voor de bewoners van de flat. Ook wordt voldaan aan zijn wens het par keerterrein zodanig in te delen, dat de auto's wat verder van z'n huis komen te staan. Deze oplossing is door hem in principe aanvaard en daarmee lijken de voornaamste hinderpalen uit de weg geruimd. Het terugbrengen van het aantal woon plaatsen van 51 naar 40 heeft intussen wel financiële consequenties. De grond en bouwkosten van deze zgn. Van- Damwooneenheden zijn aan bepaalde grenzen gebonden en bij de exploitatie- opzet restte een tekort van ruim twee ton. Dit betekende een forse hap in het ont- wikkelings- en saneringsfonds van de gemeente. Nader overleg met het mi nisterie heeft echter geleid tot de mon delinge toezegging dat in principe kan worde ingestemd met een hogere grondprijs. Het tekort zou daarmee tot ruim 63.000.- kunnen worden terug gebracht Kerstsfeer rond Pomp WARMOND De komende week zijn er verschillende activiteiten rond de Pomp die alle direct met het nade rende kerstfeest te maken hebben. Zaterdag werd in het oude raadhuis een nieu we expositie geopend die erg goed bij de kerstsfeer aan sluit. Thera du Croix Tim mermans-van Kappen expo seert hedendaagse ikonen die weliswaar geheel vol gens de oude tradities zijn gemaakt. In galerie de Pomp wordt vrij dag de kerstexpositie geopend met onder meer kerstgroepjes van brooddeeg, zilveren siera den, kerstboomversieringen en strobloemen. Bij de Pomp zal evenals vorig jaar weer een grote kerstboom worden geplaatst. Die boom verdient uiteraard versierin gen en daarom worden alle kinderen uitgenodigd die ver sieringen te komen maken in galerie de Pomp op zaterdag van tien tot twaalf uur en op zondag van twee tot vier uur. De versieringen worden direct in de boom gehangen zodat de kinderen meteen het resultaat kunnen bewonderen. Op kerstavond wordt er rond de boom gezongen met muzi kale medewerking van de Brass Band Warmond. Domi nee Den Tonkelaar leest dan het kerstverhaal voor. Na de samenzang is iedereen van harte welkom bij de werk groep het Oude Raadhuis voor een kopje koffie. Fraai concert LEIDERDORP Voor een goed gevulde Dorpskerk con certeerde zaterdag het Leider dorps Kamerkoor onder lei ding van Wim van Meeuwen met een programma waarin een grote verscheidendheid was aangebracht. In een wisse lende bezetting werd muziek ten gehore gebracht van Vi valdi en Bach tot Badings en Strategier. Hoofdschotel vorm de de uitvoering, na de pauze, van Mozarts Krönungsmesse. Een van de charmes van een avond als deze is dat professio neel belang plaats maakt voor het onbevangen enthousiasme van de amateurs zoals het Ka merkoor dat demonstreerde. Maar dat sloot geenszins uit dat in zijn optreden een vrij constante kwaliteit lag beslo ten. Een uitschieter vond ik zonder meer de vier a capella werkjes van' o.a. Strategier en Badings waarin het koor naast een dui delijk gearticuleerde toon ook een grote levendigheid aan de dag legde. De blazers van Symfonieor kest Bellitoni onder leiding van Peter Greve speelden, bij wijze van instrumentaal inter mezzo, muziek van Mozart, le vendig en met een haast pro fessionele precisie. Een voltal lig Bellitoni begeleidde koor plus vier solisten in de Krö nungsmesse. Ook al viel op het afzonderlij ke klankmateriaal soms wat af te dingen, in grote lijnen werd het werk dankzij een vlot lo pende samenwerking prachtig uitgevoerd. De solisten als kwartet klonken zeer overtui gend, het koor trok de muzi kale registers ver open en Bel litoni begeleidde dynamisch. Lof kan verschillende onder delen betreffen: ik beperk me tot de fraaie koorpartij in het Credo en de innige sopraanso lo in het Agnus Dei die een meeslepend slot inleidde. DirK Vooren LEIDERDORP In Leiderdorp wordt de Bowlingbond Leiderdorp (BBL'd) opge richt. Initiatiefnemer is Roland van Zeist, de manager van het sportcomplex Winkel hof. Zoals bekend wordt in een van de bo ven op het winkelcentrum gelegen sporthal len een bowlingcentrum gevestigd waarin 16 bowlingbanen komen. Volgens de heer Van Zeist hebben zich de afge lopen tijd ruim honderd deelnemers spontaan aangemeld voor het beoefenen van de bow- lingsport. De BBL'd wil aan de enorme behoef te voor het sportbowlen in de regio tegemoet komen door het organiseren van wekelijkse competities (leagues). Een andere activiteit van de bowlingbond zal zijn het opleiden van jeugd spelers en het organiseren van speciale clubs voor huisvrouwen, 55- en 65-plussers. Voor de bedrijvencompetitie die de nieuwe bond op touw gaat zetten blijkt volgens de heer Van Zeist ook grote belangstelling te bestaan. De zondagavond zal worden gereserveerd voor teams die uitsluitend uit familieleden zijn sa mengesteld. De bowlingbond Leiderdorp zal zich bij de NBF, de Nederlandse Bowling Federatie, aan sluiten. In de statuten komt een bepaling dat een bowlingclub uit niet meer dan twee teams van ten hoogste 12 personen mag bestaan. Vol gens de heer Van Zeist is dit gedaan om te voorkomen dat er groeperingen binnen de bond ontstaan die de dienst gaan uitmaken. Er varingen in andere bowlingcentra hebben dit uitgewezen. De heer Van Zeist hoopt dat de bowlinghal op tijd klaar is om de geplande jeugdkampioen schappen op 8 en 9 maart in Leiderdorp te kun nen houden. Zeker is dat Leiderdorp de ko mende jaren enkele spectaculaire evenementen op bowlinggebied te wachten staan. De heer Van Zeist rekent er op de Nederlandse senior kampioenschappen die in mei 1981 worden ge houden naar Leiderdorp te kunnen halen. De actieve manager van Tenn-Eowl weet nu al te vertellen dat de Europacupwedstrijden voor da mes en heren individueel in april 1982 in Lei derdorp worden gehouden. De Bowlingbond Leiderdorp zal zich presente ren op de gemeentelijke informatiemarkt in de sportzaal „Op Dreef" op 18 december. Recordaantal deelnemers aan wedstrijden DeKolibrF NOORDWIJKERHOUT Het afgelopen weekeinde heeft vogelvereniging „De Kolibri" met een record aan tal inschrijvingen een show en een onderlinge wedstrijd gehouden. De show was in gericht in het nieuwe Victor- huis en werd vrijdag geo pend door de heer J. J. de Winter. Met het aantal inschrijvingen van 500 vogels zorgden de le den van „De Kolibri" voor een nieuw record in het 23ste jaar van de vereniging. De zelfge maakte nieuwe kooien, de lo terij en de grabbelton zorgden voor een goede sfeer in het Victorhuis. Het belangrijkste bleef echter het werk van de keurmeesters van de N.V.V.B. Zij hadden handen vol werk aan het bepalen van de kam pioenen in de verschillende klassen. De heer C. de Mooy werd ten slotte algemeen kampioen met een geel-ivoor vetstofvogel en hij kreeg ook het bondskruis Een van de kampioenen van de onderlinge wedstrijd. voor de mooiste vogel. De heer Brama werd kampioen gepig- menteerd en tevens won hij de Derby (een onderlinge compe titie van de mooiste vogels). De heer Zuiderduin werd kampioen in de afdelingen ze- bravinken/Japanse meeuwen en duiven/kwartels. In de ca tegorie grasparkieten zegevier de N. van Hage en bij de grote parkieten deed H. Haasnoot hetzelfde. Deze laatste had ook de mooiste tropische vogel. Kampioen stammen werd J. van Dam met een recessief witte kanarie, terwijl de afde ling bastaarden en kleine tro pen respectievelijk gewonnen werden door de heer Hermans en de heer Zwaan. Jeugdkam pioen werd H. Duivenvoorde met een Oranjerood agaat. Voor de meeste vogels met een hoge score van 87 punten of meer zorgde de heer De Mooy (22 van zijn ingeschreven vo gels haalde deze score). De hoogste score behaalde echter de heer Turenhout met een vuurvink. De 91 punten voor deze vuurvink waren echter niet goed voor een prijs, daar het geen vogel was uit het jaar Het ging het afgelopen week einde om een onderlinge wed strijd. Over twee jaar (bij het 25-jarig bestaan) hoopt "De Kolibri" een groots opgezette rayon-wedstrijd te houden. SASSENHEIM De gemeente Sassen heim wil in het plan 'Wasbeek' 20 te bouwen vrije-sectorwoningen overhe velen naar de premiekoopsector. Dit voorstel doen burgemeester en wethou ders morgenavond in de raadsvergade ring. Uit een aan de vergadering toege voegd agendapunt blijkt dat project ontwikkelaar Noorlander BV geen brood ziet in de bouw van dure vrije- sectorwoningen. In plaats hiervan stelt het gemeentebestuur voor om 36 pre miekoopwoningen te bouwen voor de plaatselijke woningzoekenden. Op dit moment worden in de eerste uit breidingsfase van Wasbeek premie-B- koopwoningen en schakelwoningen gebouwd. Volgens de planning zou Noor lander binnenkort beginnen met de bouw van vrije-sectorwoningen. Eerder was al afgesproken dat de bouwer 26 minder kostbare vrije-sectorwoningen zou neer zetten. „Met het oog op de ontwikkelingen op de woningmarkt", heeft Noorlander la ten weten dat ook dit geen haalbare kaart is. De gronduitgifte voor de bouw van 33 premiewoningen (30- premie-A-wonin- gen) heeft voor Sassenheim dankzij dit aantal, geen nadelige financiële gevolgen. De toekomstige kopers van de A-wonin gen kunnen bovendien rekenen op een forse financiële jaarlijkse bijdrage van de rijksoverheid. SASSENHEIM In de Sas- senheimse St. Pancratiuskerk wordt vrijdagavond 19 decem ber de jaarlijkse kerstsamen- zang gehouden met medewer king van 'Crescendo' en de or ganist Hans van Nieuwkoop. De kerstsamenzang begint om half acht. DE ZILK In het dorpshuis 'De Duinpan' wordt morgen een tentoonstelling van bloem- schikwerk gehouden. Cursis ten die in De Zilk een bloem schikcursus hebben gehad, zul len hun inzendingen 's mid dags vervaardigen. De exposi tie is vanaf negen uur 's a- vonds te bezichtigen. LISSERBROEK In de Meerkoet is op donderdagmid dag 18 december een kerstvie ring voor bejaarden. De bij eenkomst begint om half twee. NOORDWIJKERHOUT Het Sancta Maria koor uit Noordwijkerhout zal in de mis van tien uur op 25 december (le kerstdag) de 'Cecilia-mis' van Charles Gounod zingen. Muzikale medewerking wordt verleend door het Leids Ka merorkest In de kapel van Sancta Maria worden verder werken van Fauré, Diabelli en Wesley uitgevoerd. LISSE In het dienstencen trum aan de Eikenlaan wordt 26 december -2e kerstdag- van half twee tot vijf uur een kerstviering voor bejaarden fehouden. Kaarten voor deze ijeenkomst zijn vanaf van daag in het Dienstencentrum te verkrijgen. Telefonisch re- i kan van negen tot tien uur onder nummer 02521- 12667. LISSE De winterzeskamp van de ren- en tourvereniging Bollenstreek is gewonnen door wielerclub Excelsior uit Gou da. De tweede prijs ging naar Swift Leiden en derde werd de organiserende ren- en tour- vereniging. In de verschillen de onderdelen was de uitslag: eerste in veldrit: RTV Bollen streek, eerste in balspel: Excel sior, eerste in estafette: Excel sior, eerste op vier kilometer rtv Bollenstreek, eerste op hindemisbaan: Swift Leiden en eerste met touwtrekken: Swift Leiden. Kerstbomen i Boven-Volta actiegroep „Noordf" helpt Boven-Volta" verki zaterdag kerstbomen. De brengst van de verkoop Is t het door grote droogte gel terde Boven-Volta. Het geit worden gebruikt om in K Kosso en Soukuy het landt wonderwijs te verbeteren, alleen door de steeds 1 oprukkende woestijn maar door de primitieve beboui smethoden wordt het land dreigd. Voordat wordt ingezaaid, wordt eerst kaal gebrand. Hi wordt niet alleen het onk vernietigd maar ook gaat iTER jonge aanplant verloren. A in verschillende punten in Nw ion tei wijk zullen de kerstbomen» 14 naai Boven-Volta nog deze giiliata week worden verkocht. om v /ijkt i len r ekcoi s op 11 NOORDWIJK „U hebt voor onze badplaats gezorgd. Als bedelaars en vorsten. U ging op pad om geld bij de bedrijven los te peuteren en als vorsten keek u rond na een geslaagd evenement Beide rollen waren u op het lijf geschreven." Met deze woorden schetste burgemeester mr. Bonnike de verdiensten van de heren Buijze en Van den Haak, die gistermiddag in het „Hof van Holland" met een over weldigend drukke receptie afscheid namen van de Evenementencommissie van de V.V.V. Jan van den Haak maakte ge durende dertig jaar deel uit van deze commissie, waarvan vele jaren als voorzitter, ter wijl Jan Buijze ruim twintig jaar zitting had in het comité en daarin als penningmeester fungeerde. Praktisch de gehele Noord wijkse samenleving was gister middag op de been om de bei de „Jannen" uit te zwaaien. Geen hotelier ontbrak op het appèl en wie ook maar iets met het toerisme te maken had, kwam de beide heren en hun dames de hand drukken. De receptie groeide uit tot een ongedwongen, feestelijke hap pening met een overvloed aan dank en drankjes. Namens het gemeentebestuur bood mr. Bonnike Rien Poort- vliets nieuwste werk „Van de hak op de tak" aan. Leen Kor- bee, voorzitter van de Noord wijkse Ondernemersvereni ging, releveerde het ontstaan van de Evenementencommis sie en de rol die de heren Buij ze en Van den Haak daarin hadden gespeeld. „Geen Zee kant of er stond een foto van Jan Haak in." Verder rele veerde Korbee de sterke ver halen, die in het dorp de ronde doen over de wijze waarop de heren Van den Haak en Buijze er in slaagden geld voor hun evenementen bijeen te krijgen. Als voorzitter van de voetbal vereniging Noordwijk had hij daarvan een staaltje meege maakt. „We zouden Ajax naar Noordwijk halen om op een zomeravond tegen ons te spe len. De heren Van den Haak en Buijze reageerden enthou siast. Jullie organiseren het, zeiden de Jannen, maar de winst is voor ons en het verlies voor jullie. We hebben het toen maar in eigen hand ge houden," aldus Korbee. Na mens het NOV bood hij een pentekening van Ab Steen voorden aan, terwijl de dames Buijze en Van den Haak in de bloemen werden gezet. Ook oud-wethouder Benschop haalde herinneringen op. „U vormde een samenbindend element." Commissielid Ha- man sprak namens de beide overgebleven „zonen". „We zullen uw grapjes missen over het VV V-kantoor Katwijk, waar alles zoveel „beter" ging". „Jullie waren geen be- schap ierd i egrei h g tal b< )ij wi e ge\ et bei delaars," zo vervolgde de Haman, „maar belastinga baar tenaren. die de hoteliers woon een aanslag opleg liet v Wat een stel, had z'n vr kwac gezegd. Zijn dat nou j vrienden?" De scheidende heren besluissie' het officiële gedeelte met uitvoerig dankwoord, wa de vrolijke noot niet ontbi gens De zilveren bomschuit, dii tissie bij gelegenheid van dit scheid van de VVV kr( zal hen tot in lengte van j aan het werk in de Ev< mentencommissie herinner lit gev, rei ild. jeval ii/ij if e ALPHEN AAN DEN RIJN De miljoenenschade aan het gedeeltelijk ingestorte dak van het in aanbouw zijnde complex van het tex tielbedrijf Zeeman aan de Alphense Schans, komt voor rekening van de uitvoerder, de Nederlandse Bouwmaat schappij, en van de leveran cier van de betonbalken, de firma Betonson. De bouw werkzaamheden, die na de instorting werden gestaakt, zijn inmiddels weer hervat. Het dak van het nieuwe maga zijn/kantoren-complex van Zeeman stortte 6 weken gele den in. Hierbij raakte één bouwvakker gewond. Het werk werd stilgelegd en het bouwterrein afgezet. De ar beidsinspectie stelde een on derzoek in naar de oorzaak van het instorten. Het vermoe den bestond dat de het dak het onder het gewicht van het er opgestapelde isolatiemateriaal had begeven. De betonbalken werden getest op draagvermo gen en bleken ondeugdelijk te zijn. Er wordt nu ter ondersteuning st rki van het bouwwerk een hulpconstructie aangebra Bovendien gaat men in daj nacht ploegen werken on verloren tijd in te halen en raad complex op tijd op te level ips Fietser geschept de VOORSCHOTEN Eet skd< jarige fietser uit Voorst1"" ten is vrijdagmiddag *n wond geraakt bij een aa«»ei1 t ding op de Prins Bcrni laan. De fietser probw61 ar ter hoogte van een voet van gersoversteekplaats naaf r; overkant te fietsen, toen bt)ad door een 25-jarige autoWf vooi liste werd geschept De jongen is met een aa 11 dii botbreuken en een hef*" is schudding overgebracht Hees het ziekenhuis overgebra or De rijkspolitie van Voort logt ten verzoekt getuigen van u'ati ongeval zich te melden. 1 "a 01717-4993. 'HO

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4