Dames Leiden tegen Raak terug op 'oude' niveau Parker fors gehavend naar Spanje De Zijl/LGB overklast LZ '86: 11—4 TROTTERS GESTAAG NAAR HOGERE KLASSERING Marcel Honsbeek snel op Duindigt SPORTTRIBUNE DUBBELE NEUSBREUK JIM WOUDSTRA INGEWONNEN DUEL METFRISOL BASKETBAL Jacob Spijker van De Zijl/LGB scoort tegen LZ '86. WATERPOLO zwemmen en de score openen. Dezelfde speler liet Vos kans loos toen een door Jacob Spij ker ingeschoten strafworp via het houtwerk in zijn handen belandde. De student Biologie stond de gehele wedstrijd overigens op scherp. Bij de stand 52 had hij alle doelpunten voor zijn re kening genomen. Deze 52 stand stond in de derde perio de op het scorebord. LZ was op dat moment al de verslagen ploeg en moest met lede ogen toezien hoe vervolgens Albert en Jacob Spijker doel troffen en daarna de reeds gememo reerde treffer van Henk Harte- veld werd gescoord. De hat trick van Alex van Belkum in de eerste periode werd door broer Stan in het laatste spel- deel herhaald. Voor LZ 1886 scoorden Fried Elzinga (twee maal), Wilco an der Zeeuw en Bram van Mil. Setstanden: 3— 0, 4—1, 7—2, 11—4. ZVC/Microlife lijkt dit seizoen regelrecht op het landskam pioenschap af te stevenen. Door de 141 overwinning hebben de mannen van Arie Domburg het onaantastbaar geachte doelsaldo van HZ/De Robben overtroffen. De Alphe- naren hebben nu een over compensatie van +8 doelpun ten ten opzichte van de Hilver summers. Aangezien bij een gelijk aantal punten het doel saldo van doorslaggevende betekenis is, hebben de Euro pacupfinalisten zich in een nog gunstiger positie gemanoeu vreerd. Voeg daaraan toe dat volgen de week de ontmoeting De Robben—ZIAN op het pro gramma staat en AZC zelf Rit meester ontvangt, dan lijkt het haast zeker dat AZC zich vol gende week halverwege de competitie in ieder geval als winterkampioen mag laten hul digen. De wedstrijd tegen HZPC was erg eenzijdig. Het geconcen treerd spelende AZC miste overigens Gijze Strooboer en Frank van den Akker in haar gelederen. De plaatsen werden opgevuld door twee jeugdspe lers. Evenals vorige week was Eric Noordergraaf erg actief. Dit keer scoorde hij zesmaal. Overige doelpunten kwamen van Ed van Es (viermaal). Arco Verboom, Tony Buunk en Ron de Voogel. Pas bij de stand 014 kon Klumper middels een strafworp de eer redden. Setstanden 0—3, 0—7, 0—10, In de tweede klasse gaat het Katwijk niet zo voor de wind. De wedstrijd UZSCKatwijk voorspelde een gelijk opgaan de strijd: Beide ploegen verza melden acht wedstrijdpunten. Tot de derde periode ging die voorspelling op. In die periode liep de Utrechtse ploeg echter van 42 uit naar 83. Uitein delijk werd het 11—4. Katwijk speelde zonder Piet de Vries. Doelpuntenmakers Paul van de Putten (tweemaal), Dick van Leeuwen, Arris Parlevliet. In de derde klasse staat Vivax aan kop. De ploeg van Frits Welling won met 7—4 van de Wiekslag, terwijl mede-promo- tiekandidaat WIK met 1110 verloor van Poseidon. Als Vi vax volgende week geen fout maakt dan zijn zij evenals AZC in de hoofdklasse winterkam pioen. Topscorer in het treffen met De Wiekslag was Ruud Wormgoor met vijf doelpunten. Na een wat mindere start heeft hij zich weer volledig in de pic ture gespeeld. De Oegstgeest- se ploeg domineerde de gehe le wedstrijd en waren conditio neel sterker dan Barendrecht. In de derde periode kwam dit tot uitdrukking: de Welling- ploeg liep toen dit naar 63. Behalve Wormgoor scoorden Marcel Rompes en Hans Zand vliet. Jaco van Winkel werd door onbeheerst optreden voor de duur van de wedstrijd eruit gestuurd. in een zeer slechte wedstrijd trok DKO pas op het allerlaat ste nippertje aan het langste eind. Na in de tweede helft voortdurend achter te hebben gestaan werd één seconde voor tijd het gelijke spel een feit. Zover had het overigens nooit mogen komen. Donk was voor deze wedstrijd puntloos en is degradatiekandidaat nummer één. Door slecht spel kon Donk toch nog gevaarlij ker worden. Veel wordt ver wacht van Harry van Hoven, als deze zijn militaire dienst plicht heeft vervuld. Setstan den 1—1, 2—1, 2—3, 44 (na 2—4). Doelpuntenmakers Frank en Roald Dreef en Jan van de Brink en Harry van Hoven. LEIDSE COURANT MAANDAG 15 DECEMBER 1980 Op weg naar de Frisol-basket wordt Tony Parker knap geblokt door Jimmy Moore. LEIDEN Ondanks een vrij overtuigen de 88-72 zege op Frisol kon Parker Lei den niet tevreden terugkijken op het duel met de verrassende play-off kandi daat uit Dordrecht. Immers, er beston den ten aanzien van de wedstrijd in Bar celona (morgenavond) al twijfels over de inzetbaarheid van Steve Puidokas. Te gen Varese speelde Puidokas geforceerd door na het oplopen van een enkelbles sure en moest achteraf ervaren dat het niet erg meeviel. Hij gaf te kennen toch tegen Barcelona te willen spelen, al zou dat ook de nodige pijn opleveren. Maar of die actie het risico (kans op een sle pende blessure) wel waard is valt sterk te betwijfelen nu Jim Woudstra zeker niet van de partij is. Bij een tamelijk on besuisde reboundactie van Rick Lewis kreeg Woudstra diens elleboog keihard op de neus en moest hevig bloedend naar het ziekenhuis. Daar werd gecon stateerd dat zijn neusbeen op twee plaatsen was gebroken en dat spelen in Barcelona uitgesloten is. Het is zelfs zeer de vraag of Woudstra de reis wel mee kan maken met het oog op de moeizame ademhaling tijdens de vliegreis en de verhoogde kans op infectie. Omdat Han Wallaart naar Madrid was ge vlogen om Barcelona daar een competitie wedstrijd te zien spelen (niet tegen Real Madrid overigens) was Henny Blom coach van Leiden, dat dus Puidokas miste. De basisformatie was in feite centerloos, om dat Harrie Kip vooralsnog buiten de lijnen werd gehouden en Paul van Solm niet de indruk gaf op de centerpositie tot zijn recht te komen. De wedstrijd verliep in een laag tempo en alleen Sid Bruinsma bij Parker en Rick Lewis bij Frisol zorgden voor enig vuurwerk door met snelle drives tot scoren te komen. De triangle-and-two verdediging van Frisol, een geliefd spelle tje maar een wat onbegrijpelijk wapen te gen een 'brede' ploeg als Parker, beoogde de lijnen tussen Mitchell Plaat en Tony Parker enerzijds en Sid Bruinsma, Jim Woudstra, en Paul van Solm anderzijds te verstoren. Ofschoon het effect slechts was dat steeds Sid Bruinsma werd vrijgespeeld en af kon ronden volhardde Frisol in deze verdediging tot aan de pauze. Elf minuten daarvoor al, bij een stand van 18-18, was Jim Woudstra om reeds vermelde redenen voorgoed uit de wedstrijd verdwenen. Met Harrie Kip binnen de lijnen begon Parker nu langzaam afstand te nemen, met heel vaak Bruinsma (20 punten voor rust) als afronder. Frisol-coach Sideris werd heel kwaad over het ondoordachte aanvalswerk van zijn mannen en bood hen demonstratief zijn stoel aan, maar voor kwam daarmee een duidelijke achterstand bij rust niet: 48-34. Kort tevoren was Rick Lewis tegen een disqualificatie opgelopen toen hij volkomen ten onrechte protesteer de na een hem toegekende doordringfout (zijn vierde p) en daarbij met de bal vol leek uit te halen naar scheidsrechter Van Wattingen. Dat hij zich op het laatste mo ment bedacht kon hem niet meer redden: technische fout en naar de kleedkamer. Het spel in de tweede helft was niet meer echt aardig om te zien. Parker had de wedstrijd op zak en kon zich niet opladen voor een extra demarrage. Dat Jimmy Moore zonder uit te blinken veel scoorde en dat de jonge spelverdeler Marco de Waard onder meer door knappe schoten vanaf kop bucket een goede indruk ach terliet betekenden van Frisol-zijde de krenten in de pap. Bij Leiden praatte Tony Parker tegenstander Renè Vervoorn uit de wedstrijd en waren een perfect hookshot van Kip en een serie radargestuurde droge 'plopschoten' van Lace Strong het aanzien waard. Bij 88-72 viel het welkome eindsig naal. LEJO BUCK Score*. Leiden: Strong 10 (71%). Parker 22 (77%). M Plaat 12. Chr. Plaat 4. Bruinsma 24 (67%). Van Solm 2, Kruidhof 8, Kip 6. Schotpercentage team: 66/51 58%. Frisol: De Waard 12. Kanters 4. Moore 30 (62%), Vervoorn 4. Botse 2, Heijdeman 6, Lewis 14 (60%). Schotpercentage team: 47/46 46%. LEIDEN De derby tussen De Zijl/LGB en LZ 1886 eindigde in een 114. In de derde klas staat Vivax op de eerste plaats. Door het onverwachte verlies van WIK en de eigen 7—4 overwinning op Wiekslag staan zij nu met twee punten voor op de Wassenaarse ploeg. DKD speelde met 4—4 teleurstellend gelijk tegen hek- kesluiter Donk. De Zijl/LGB heeft zaterdaga vond het standsverschil met haar stadgenoot in duidelijke cijfers bekrachtigd. De ploeg van Rob Schouten draaide op volle toeren en wees LZ met 11—4 terecht. 114. Weinigen zullen deze uitslag voorspeld hebben. Im mers De Zijl/LGB draaide de laatste weken stroef. Alhoewel de prestaties van LZ 1886 ook niet tot de verbeelding spra ken. lag een uitslag met min der hoge marge meer in de lijn der verwachtingen. Coach Gijs van der Leden probeerde dat achteraf te verdoezelen door deze nederlaag als ingecalcu leerd te beschouwen. Inder daad. objectief beschouwd is dat wel zo. echter de honder den toeschouwers zijn niet naar zwembad De Zijl gegaan voor een partijtje „eenrich tingsverkeer". En daar leek het gedurende de 4x5 minuten netto speeltijd vaak op. Het gebrek aan wer kelijke spanning werd gelukkig door de soms zeer fraaie ac ties van de mannen van Rob Schouten gecompenseerd. Een wedstrijd met een hoge amu sementswaarde derhalve. De goal van Henk Harleveld bij voorbeeld zal lang in de herin nering blijven. De Zijl/LGB had met een man minder balbezit. Op drie seconden voor het ver strijken van de 35 seconden had goalie Theo Uittenhout de bal. Hij gooide het gele mon ster 25 meter verder keihard naar zijn collega Eric Vos. Henk Harteveld wist de bal op 4 meter voor Vos zodanig van richting te veranderen dat hij kansloos was. De Leidse doel man zag er na afloop moede loos uit. Vos weet het zelf aan de totstandkoming van de eer ste twee doelpunten. Gewoon tegetrouw werd de schenker van de wedstrijdbal uitgeno digd de bal in het water te gooien. Dit gebeurde echter niet op de juiste plaats. Hier door was kennelijk de LZ-ver-: dedlging zodanig verrast dat Alex van Belkum vrij door kon Het directe resultaat van een onbesuisde rebound-ai van Frisols Jimmy Lewis: een dubbele neusbreuk v Jimmy Woudstra.... LEIDEN Het in de competitie samen met Leiden zo sterk gestarte Raak uit Den Bosch liet de laatste weken steken vallen tegen RZ en BOB. In de confronta tie met Leiden dacht Raak de winnende lijn wel weer op te kunnen pakken, maar bleken juist de Parker vrouwen op het niveau van de eerste wedstrijden terug en wonnen met 68-59. In Zandvoort ver sloeg Leiden Trotters Lions in een score- rijk duel: 85-102. In de rayonklassen werd de derby tussen het Leidse Luba en MSV uit Noordwijk volgens verwachting door de laatste ploeg gewonnen: 64-78. Lei derdorp herstelde zich van vorige week door Lakers met 77-59 achter zich te la ten. Blitz leed een trieste nederlaag te gen Silvertown Lions, 73-82, terwijl BVO een opvallende serie overwinningen bij Crackerjacks uitbreidde: 60-78. Voor het verheugende herstel van de Par ker vrouwen tegen Raak waren meerdere oorzaken aan te wijzen. Van onmiskenbaar belang was de terugkeer van de leading guard, Miriam van Schaik, en de steevaste wil om een revanche te bewerkstelligen voor het verlies tegen Stars. Verder was Mardet van Gennip weer blessurevrij en had coach Rob de Vries het aanvalscon- cept aan zijn ploeg aangepast. Al met al leverde men een sterke prestatie op basis van ouderwets agressief spel. Raak had met dat spel duidelijk moeite en reageerde dat af op de scheidsrechters met als resul taat dat men erg veel fouten kreeg toebe deeld en zichzelf uit het juiste ritme haal de. Het nieuwe tactische aanvalsconcept van Leiden (min of meer met twee centers, twee forwards en slechts één guard) gaf enige problemen bij de omschakeling van verdediging naar aanval doch voldeed overigens behoorlijk. Marijke Klos was sterk op dreef, terwijl de als international bekende tegenspeelster Marja van Hel- voirt met 5 p's het einde niet haalde. Ria de Wit speelde voorts als in haar beste dagen en droeg een fors steentje bij aan de overwinning, die na een 32-31 rust stand op 68-59 werd bepaald. Topscorers Leiden: Marijke Klos 28, Ria de Wit 15, Lucy Groothuis 12, Mardet van Gennip 8. In Zandvoort verspeolde Leiden Trotters een 8-24 voorsprong op Lions volledig (38-38) om vervolgens via schoten van Tony Lamping en Will Moerer opnieuw te demarreren (ruststand 44-50). Na de pau ze werd het verschil snel uitgebouwd (46- 58) en hield men de strijd volledig in han den. Met als uitblinkende spelers Tony Lamping en Benjamin Ruijsenaars sloten de Trotters af bij 85-102. Van een zeer be scheiden positie op de ranglijst is men nu opgeschoven naar een vijfde plaats. Top scorers: Kop 27, Moerer 26, Lamping 22. Rayon In de eerste klasse bleek het hoog geklas seerde MSV in de derby tegen Luba aan de winterstop toe. Die winterstop is overi gens nu ingegaan voor de rayonploegen. Het thuisspelende Luba kon niet profiteren omdat men wel de verdediging behoorlijk dicht hield maar direct na de start én na de hervatting minutenlang niet scoorde. MSV met als sterkste speler Peter Goosen won na een 32-37 ruststand met 64-78. Topscorers. Luba: Van der Mark 18, De Waard 13. MSV: Goosen 20, Van der Plas 14. Wiersema 13. Slechts twintig minuten werkte Leiderdorp aan het herstel van het kwalijke verlies van vorige week. De 45-22 voorsprong op Lakers bij rust was geluk kig voldoende om na een zeer matige tweede helft voldoende over te houden: 77-59. Christiaan Uhlenbeck maakte een beloftevolle rentree bij de Leiderdorpers. In de tweede klasse bleef Blitz ir schoten tegen Silvertown Lions tot minuten voor tijd aan de goede de score. Hierna bleken de sterk opgevoerde komedie van Schoonhovense routiniers niet te en kenden reeksen vrije worpen deed Blitz de das om: 73-82. Blitz: De Weijs en Van der Kaay, BVO klom door de vierde zege in ste vijf wedstrijden van de elfde achtste positie. In Amersfoort gin kerjacks na een 34-33 pauzestand melijk ten onder aan de 1-3-1 BVO, dat met 60-78 ruim won. De jun van BVO (Rob Schenk in de rebourp*®1 Jozef van Leeuwen met 20 punten) weer eens een hoofdrol op. LEIDEN De zijn weer succesvol weest op het bied. De hoofdrollen w den dit keer vertolkt Marcel Honsbeek en rics Hunck. Marcel beek was in de cross met zijn plaats de beste lander bij ries eindigde A-meisjes als dat zij een dag eerdefyinr Goude winnend over eindstreep was Bij de internationaal zeer "L,^ bezette Duindigt-cross in VC..7.' senaar kwamen de uciu««lb ten goed voor de Lelieveld (Bataven) eindigde de heren als een van de be Nederlanders. Hij werd tiende. De grootste succes km werden geboekt bij de B- "II gens. Marcel Honsbeek (B ven) werd hier tweede, te Jan Jansen (Holland) als a N Hi ste finishte. Maries Hunck moe taven) veroverde het bron; het de A-meisjes. ijd al In Gouda werden door de i y taven meer medailles gevjrd. nen. Goud was hier voor ries Hunck. Cathy van Loon meisjes), Sjors Hoogeboofl 01 jongens) en Perry Hoogefc^ (B-jongens) werden tw« Robert Rijpma eindigde M B-jeugd als vierde. Menno Swier (Holland) liet sterke indruk achter bij ind< "art, wedstrijden in Utrecht. Hij' °len. de 50 meter in 6.4. Ester <r^3. dijn kwam op de 50 meter den tot 8.0. In Rotterdam Regina van Duyn de 800 in 2.28.5. UltS!

Leidse Courant | 1980 | | pagina 20