Katwijk thuis geklopt door Unicums 0-1 Hazerswoudse ioys vindt meerdere in rivaal TOGR Rijnsburgse Boys terecht derby winnaar Quick Boys pas in blessuretijd naast RCL: 1-1 Nog ongeslageif Ter Leede raakf/ verder achteroi uuijj.umi»* HENK VAN DER ZWAN BESLIST POVERE „TOPPER" TEGEN NOORDWIJK BETER DE SLEUTELS VERLIESTTOCH SPORTTRIBÜNE NA SNELLE LEIDERDORPSE OPENINGSTREFFER LEIDERDORP De spelers van RCL staken hun vreugde niet onder stoelen of banken. Ondanks het doelpunt dat Quick Soys in blessuretijd scoorde, waardoor de Leider- dorpers toch nog een punt moesten inleveren, was de te vredenheid op de Bloemerd groot. Een fraaie goal van Hans Braat had de Racing in de achttiende minuut aan de leiding gebracht, waarna di rect het grote Katwijkse over wicht aanving. Om het voor delige saldo te consolideren pareerde de thuisclub de Quick Boys-aanvallen met man en macht, soms zelfs met elf man. De grote druk leverde de équipe van trainer Arie Lagendijk laat, maar vol komen terecht de gelijkmaker op. Het eerste kwartier stond vol ledig in het teken van het me ten van eikaars krachten. Vooral RCL kon de angst maar moeilijk uit de benen krijgen, terwijl Quick Boys eigenlijk toch een beetje nonchalant aan het voetballen was. Toch waren het de gastheren, die als eerste over de drempel heen EERSTE KLASSE waren. Lijs van Egmond stuur de Hans Braat weg op rechts. Braat schoof de bal naar de 16-jarige debutant Otto de Jonge, die op zijn beurt weer dezelfde Braat het gat in de Katwijkse defensie liet insprin- ten. Het leek erop alsof de ge brilde van de twee broers de bal wilde voorgeven, maar hij knalde loeihard in de korte hoek achter de totaal verraste doelman Floor Schaap. De tweede en laatste kans voor de thuiclub kon kort daarop worden genoteerd. Sie- to Schalkers kreeg de bal aan gespeeld van uitblinkende Robbie Sterk en loste een fraai schot. Met grote moeite hield de voor de geblesseerde Theo Guyt ingevallen Schaap het projectiel uit zijn doel. Vanaf dat moment was het een en al Quick Boys, dat de klok sloeg. Martin en Teun van der Plas waren een paar maal ge vaarlijk, maar pas na de pauze werd de pressie echt groot. Toen namelijk werd er meer LEIDEN Het zo goed ge klasseerde Katwijk verloor verrassend van Unicum. Op eigen veld werd de kustfor- matie met 0-1 teruggewezen. Ook ARC moest een neder laag toestaan. Bij DUNO, de altijd gevreesde opponent, werd het 1-0 voor de thuis club. Koudekerk speelde ook al matig en pakte slechts één punt tegen Excelsior. Hier werd helemaal niet gescoord. In de bepaald zwakke striid werd de inzet, die Unicum ten toon spreidde, beloond. Kat wijk kreeg wel kansen, maar kwam er niet toe er een te be nutten. Een schot van Wim Guyt 1 werd eerst door de Uni cumkeeper gepareerd, waarna Wim Guyt 2 uit de rebound hard op de paal schoot. Even later voorzag Gidy van der Bent, na zich via een zeer fraaie schaarbeweging te heb ben vrijgespeeld, Gerrit Pronk DERDE KLASSE van de bal. Pronk kopte echter net naast. Op uiterst ongeluk kige wijze verloor de ploeg van trainer John Huguenin het ge vecht. De Haagse rechtsbuiten schoot in, nadat hij het leer vanaf de linkerflank had ont vangen. Via het lichaam van Wim Guyt 1 geraakte de bal 20 cm. over de doellijn, hetgeen het enige doelpunt van de wedstrijd opleverde. Vooral in de eerste periode toonde ARC gewoon te weinig inzet om zegepretenties te mo gen hebben. Het was derhalve ook niet onverdiend, dat DUNO al na 5 minuten 1-0 scoorde. Vermoedelijk was dit ook oefenmeester Harrie Loerts opgevallen, want na de pauze gingen de Alphenaren er wat feller tegenaan. Verschil lende kansen werden ge creëerd. Hugo Schlette en Ge rard Gesman waren dichtbij een treffer, terwijl Bert Sten vers zelfs nog tot scoren kwam. Na een schietkanonade belandde in de zoveelste in stantie de bal bij Stenvers, die goed doorging en de bal bin nen schoot. Het doelpunt werd echter wegens buitenspel afge keurd. Koudekerk en Excelsior bak ten er helemaal weinig van. Negentig minuten lang werd door beide ploegen nauwelijks een redelijke kans geschapen. Voortdurend speelde de strijd zich op het middenveld af, het geen de zwakte van beide aan vallen toch wel blootlegde. Ex celsior was de iets minder slechte van de twee équipes, hetgeen niet veel zegt over de talenten van de ploeg. Het slechte duel eindigde dus niet onverwacht in een doelpunt loos gelijkspel. LEIDEN Op SIZO na, dat an SMS, ver- iklassers uit onze regio hun wedstrijden. De meest opvallende neder laag was die van Hazers- woudse Boys. De trotse leider ging op bezoek bij nummer twee, TOGR, en kreeg met goed voetbal een 2-1 verlies aan de broek geprikt. Rand stad Sport was niet best, maar ook niet erg gelukkig. Bij en van Schoonhoven werd met 3-2 verloren. De Sleutels kreeg binnen tien minuten op eigen terrein drie doelpunten om de oren en verloor zonder tegen te scoren. Ook GWS ging thuis ten onder. DSS'26 keerde huiswaarts met een 0- 2 overwinning op zak. In het Westlaryi werd Oegstgeest met 3-1 door 's-Gravenzande teruggewezen. In een uitermate aantrekkelijk duel kwam Hazerswoudse Boys na een half uur op ach terstand. Vooral het veldspel van de thuisvereniging was uit stekend, terwijl ook de koplo per goed werk verrichtte. Een strafschop, wegens handspel, zorgde ervoor, dat Sjaak van Dorp de stand gelijk kon trek ken. Toch ging de partij verlo ren. Tien minuten voor het ein de glipte de bal onder de Ha- zerwoude-goalie door, toen de rechtsbuiten de korte hoek voor zijn schot had gekozen: 2- In een uitgesproken slechte vertoning kwam Randstad Sport voor via een treffer van Roel Veloo. Hans de Kruyff had de assist verzorgd. De meest ongelukkige speler was Lambert Lingerak, die door een gruwelijk misverstand de bal in eigen doel deponeerde. Juist na de onderbreking knal de Aad Keizer uit een vrije trap de Sport weer naar de voor sprong, maar een afstandschot en een onverdiende penalty bepaalden de eindstand op 3- 2, zodat de Voorschotenaren met lege handen afreisden. Onbegrijpelijk verliep de strijd op sportpark de Vliet. Bijna de volle negentig minuten was het De Sleutels, dat de strijd con troleerde. Na een kwartier kwam Peter Boot alleen voor de Rohda'76-doelman te staan, maar lepelde de bal in zijn handen. Ook Sjaak Bave- laar was met zijn kopstoot dichtbij de openingstreffer. De bal ging net naast. Fred van Huls en Jan van de Berg kre gen de bal vanuit kansrijke po sities er ook al niet in. Plotse ling halverwege de tweede helft strafte Rohda in tien mi nuten tijd blunders van Peter Boot. Hans van Eygen en de overige verdedigers goed af en bepaalden in recordtijd de eindstand op 0-3. In een leuk duel kwam GWS tegen DSS'26 niet verder dan een 0-2 nederlaag. Vlak voor de pauze kwamen de bezoe kers voor door middel van een schitterend schot van afstand, die eindigde in de uiterste lin kerbovenhoek. Tien minuten na de hervatting was het weer raak. Een doorloopbal had de 0-2 tot gevolg. Veel meer dan enkele uitvallen wist GWS niet te produceren, zodat de uitslag verdiend is. Tijdens het eerste deel van de wedstrijd tussen 's-Gravenzan de en Oegstgeest werd er tweemaal gescoord. Een straf schop werd eerst door Oegst- geest-goalie Piet Hoolsema ge stopt, maar in tweede instantie ingeschoten. Een fraaie combi natie over vijf spelers resul teerde in een bezoekersdoel- punt. Ton Werner tekende er voor. Al spoedig in de tweede helft werd een fout in de de fensie goed door de Westlan ders afgestraft: 2-1. In een ver woede poging toch nog gelijk te komen snelden v« geestspelers tegelijk ren, waardoor veel ru terin ontstond. Arie K deponeerde de bal op het houtwerk, mal fer viel, ondanks de aan de andere kan veld. In een uitval rt Gravenzande er 3-1 v Piet Hoolsema nog schop had gestopt. SIZO deelde in een gaande wedstrijd me 1). In de eerste heli Hillegomse elf iets st< le| overwichtje dat ook |je ningstreffer inleidde Geer doelpuntte na Vijn de bal uit een h voor het SMS-doel bracht. Na rust fl SMS die achterstal zwak moment van de 0s' fensie bracht de ter lijkmaker op het borfce] LEIDSE COURANT MAANDAG 15 DECEMBER1980 PA< weken terug wat gelukkig te noemen, op de zege van Rijnsburgse Boys viel daaren tegen erg weinig af te dingen. De ploeg van trainer Herman Wijnands was gedu rende hele wedstrijd wat feller dan de Noordwijkse opponent die de zaak in de eerste helft nog redelijk onder controle kon houden maar na rust toch moest zwichten voor een fel aandringend Rijns burgse Boys. Noordwijk begon die eerste helft toch zeer overtuigend, was zelfs erg dicht bij een doelpunt toen Jan Willem Bo- gers op de rand van het strafschopgebied een vrije trap mocht nemen. Bogers tilde de bal over de Rijnsburgse muur maar de lat stond een vroegtijdig Noordwijks suc ces in de weg. Dat was tot diep in de tweede helft de enige gebeurtenis van be tekenis. Beide ploegen leden bij hun aan- valsopzetten ontstellend veel balverlies, zorgden dan ook voor een hoogst oninte ressant schouwspel. Na een half uur spe len waren er eindelijk kansen voor Piet Haasnoot (hij kopte de bal net naast het Noordwijkse doel na een prima voorzet van de zeer nuttig spelende Ruud van der Voort) en Siem van Beveren die het leer na een vrije trap van Bogers ook naast kopte. Eén actie van Noordwijk, vijf minuten voor rust, maakte erg veel goed, deed veel van het daarvoor vertoonde, matige voetbal vergeten. Smits speelde de bal naar Bo gers die Gé Perfors op links knap passeer de en het leer richting volledig vrijstaande Timo Gerlof stuurde. Met een subtiele be weging hakte Gerlof de bal ineens over doelman Wijnand Sloos in het doel. Rijnsburgse Boys, dat voor rust al de meest aanvallende ploeg was, startte de tweede helft met een hevig offensief. Een tweede helft waarin Ruud van der Voort overigens al na twee minuten uitviel. Henk van der Zwan kwam in zijn plaats. Dat hield in dat Martin Toet, van het midden veld naar de laatste man-positie werd ge schoven, Peter Hogewoning van aanvaller middenvelder werd en Van der Zwan als spitsspeler ging opereren. De eerste mo gelijkheid was voor Piet Haasnoot die de Noordwijkse buitenspelval, de Noordwij- kers maakten daar veel gebruik van, om zeilde en frank en vrij richting Dortmundt mocht oprukken. Dortmundt stuitte Haas noot maar had geluk dat verdediger Johan de Kroon in de rebound net naast schoot. Diezelfde De Kroon was in de tiende mi nuut wel succesvol toen hij Bogers en Sluys passeerde en de bal via Siem van Beveren achter Dortmundt werkte. Noord wijk ontworstelde zich na die treffer enigs zins aan de Rijnsburgse druk en nu was het Sloos die twee keer in actie moest ko men. Eerst reageerde hij attent op een in zet van Ed Strijk en even later was hij ter plekke toen Van Beveren (de voorzet kwam van Hans Westgeest) de bal goed Inkopte. Maakte Sloos geen fout, collega Dort mundt deed dat in de dertigste minuut wel een keer. Het niet imponerende schot van Van der Zwan trof zeer verrassend doel: 1- 2. Een achterstand die Noordwijk tot een wanhopig uitgevoerd slotoffensief dwong. Een offensief dat door Arie van Dijk een keer zeer grof werd onderbroken. De Rijnsburger trapte Strijk uit de wedstrijd, ontving voor die overtreding ook een offi ciële waarschuwing. In de eerste helft was Leo van Delft al opgeschreven, ook hij trapte Strijk onderuit. Noordwijk kreeg geen kansen meer in die slotminuten. Kan sen waren er nog wel voor Peter Hogewo ning en Arie van Dijk die beide in alle vrij heid op het doel van Dortmundt mochten toelopen. Het tweetal faalde in de afwer king. KEES VAN HERPEN Noordwijk: Dortmundt, Westgeest, Spaanderman, Van Beveren, Sluys, Strijk (De Boer), Manuputty, Smits (Plaatzer), Gerlot. Bröring, Bogers. Rijnsburgse Boys: Sloos. De Kroon. Van der Voort (Van der Zwan), Pertors. Van Delft. Jan Hogewo ning. Toet. Van Dijk, Haasnoot, Peter Hogewoning. Cas Zwaan. Scoreverloop: 40 Gerlof 1-0; 55 De Kroon 1-1; 75 Van der Zwan 1-2. NOORDWIJK Uitgerekend Henk van der Zwan zorgde zaterdag voor de ontknoping in de derby tussen Noordwijk en Rijnsburgse Boys. De Rijnsburgse spits die door trainer Herman Wijnands dis ciplinair was geschorst omdat hij vorige week een weekendje Bra bant belangrijker achtte dan een oefenwedstrijd, mocht in de twee de helft toch opdraven. Dit omdat laatste man Ruud van der Voort vlak na rust vanwege een ernstig ogende blessure het veld moest verlaten. Een kwartier voor tijd for ceerde Van der Zwan die beslis sing. Hij deed dat overigens in nauwe samenwerking met Noor- dijk-doelman Dick Dortmundt die de zeker niet overtuigende inzet van Van der Zwan nogal lichtzin nig beoordeelde. Oltewet, de met een ijsmuts getooide sluitpost ging behoorlijk in de fout en dat had de consequentie dat Noord wijk voor de tweede keer in korte tijd op eigen terrein tegen een streekgenoot onderuit ging. Werd het een maand geleden 1-4 voor Quick Boys, zaterdag verliet Rijns burgse Boys het Noordwijk-terrein met een 1-2 overwinning. Een re sultaat dat de spanning in de kop van de eerste klasse wel volledig terugbrengt. Noordwijk en Quick Boys staan nu samen aan kop. Dit tweetal heeft een minimale een- puntsvoorsprong op Rijnsburgse Boys. Was de overwinning van Quick Boys enige mmi Rijns Timo Gerlof, de maker van het enige, zeer fraaie Noordwijk-doelpunt, ontwijkt een sliding van f se Boys-verdediger Johan de Kroon. Op de achtergrond kijkt Gé Perfors toe. Typerend beeld uit het treffen tussen RCL en Quick Boys. Leiderdorpers Koos Haneveld, Lijs van Egmond en Hans Braat zijn druk bezig met het afstoppen van een Quick Boys-aanvaller. Dit keer is Nico Kuyt het on derwerp van hun dadendrang. tempo in het Katwijkse spel gelegd en werd RCL vaak tot in het strafschopgebied terug gedrongen. Wonderwel voor de Racing leverde deze Kat wijkse overmacht nog geen treffers op. Na een uur spelen kopte Freek Rienks de bal hard op de lat uit een hoek schop van Jaap Heerikhuisen. Nauwelijks tien minuten later was het de beurt aan Van Rooyen om, na een voorzet op maat van Martin van der Plas, hard in te koppen. Doelman Bram Brandt hield de bal met een wonderbaarlijke reflex uit het doel. RCL kwam eigenlijk niet meer aan bod en de zee- ploeg verdiende gewoon een doelpunt. Een remise die ook werd geraliseerd, ook al omdat scheidsrechter Frikken nogal royaal was met het bijtrekken van blessuretijd. In de van spanning zinderende slotfase (94e minuut) kreeg aanvoerder Nico Kuyt de bal op links aan gespeeld door Hans van Duyn. Kuyl draaide naar binnen, wurmde zich langs twee verde digers, maar verspeelde ver volgens de bal. Freek Rienks meldde zich evenwel op tijd en knalde het leer alsnog vreselijk hard achter de moedige Bram Brandt. Een late gelijkmaker die het Leiderdorpse vreugdevuur evenwel nauwelijks kon tempe ren. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 18 Hans Braat 1-0, 94 Freek Rienks 1-1. RCL: Brandt. Kamminga, Ab Braat, Haneveld, van Egmond, Sterk, Bruna, Hans Braat, Schalkers, van der Bijl, de Jonge. Quick Boys: Schaap. Wim van der Plas. Aandewiel. Rienks. van Duyn, Eysberg, Kuyt. van Rooyen, Teun van der Plas. Martin van der Plas. Heerik huisen (Martin Haasnoot). LISSE/SASSENHEIM Beide tweedeklassers in de Leidse regio kwamen op eigen ter rein zaterdag niet verder dan een remise. Lisser Boys ont moette De Zwervers en kwam, ondanks een licht overwicht niet verder dan een 2-2 gelijkspel. In Sassenheim bleef Ter Leede ook tegen NSC ongeslagen. Er werden geen doelpunten gemaakt. De Sassenheimse achterstand op koploper VVOG is nu wel opgelopen tot vijf punten. Al na zo'n minuut of tien kwam Lisser Boys achter te staan. Voor De Zwervers was het Lesly Ezayas, die de eerste treffer liet aantekenen. De thuisspelers hadden zoals de laatste tijd meer gebeurt vrij veel kansen nodig om tot sco ren te komen. Eerst knalde Kees Karstens maar net naast, hetgeen hij in de 17e minuut beter zou doen. In kansrijke positie werd de ex-Noordwijk- speler binnen het 16-meterge- bied onderuitgehaald. De straf schop verzilverde hij zelf: 1-1. Tien minuten voor tijd kon er zelfs een Lisser voorsprong worden genoteerd, want we derom Karstens schoot uit een vrije trap de bal voor de voe ten van Hans van Aanholt. De middenvelder schoot zijn ploeg gedecideerd naar 2-1. De vele mogelijkheden hadden de ■W - Boys eigenlijk veel i moeten opleveren. Evf pauze schoot Paul juist aan de verkeel van de paal. Tien minifl het einde kreeg De f een penalty te nerv werd benut, zodat 2-ï stand werd. Tijdens de matige van Ter Leede tegf bleef de status van onta*® ploeg staande, maar long niet overtuigend. De c In tie was regelmatig iraar zoek, wat maar weif. E< ringsmogelijkheden tèlze taat had. Een schot Vonhof van NSC wéLe goalie Wim van Harstóooi stekend gestopt, waStsta van Harskamp schittefaiie kogel afvuurde op help H.' lijke doel. NSC-doel :0- rard van der Pol ko 0 wi ternauwernood tot hdwin verwerken. In de twebor was er slechts een k c sprake van Sassèaj pressie. Er werd ecfeffi gescoord. NSC kon ki meer profiteren van hé C Ter Leede-spel, orfirp. schotvaardigheid nietfi V geweldig was en Telen doelman Wim van fjwar uitstekend op dreef.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 18