ke van Beusekom is op haar retour Miel Govaert herboren Piet Vet stelt teleur tafeltennis bij De Kruiff en Van Slobbe jnmond itneemt Dersmajudotitel IYK0ST ROS RIDDER BIJNA DE TITEL irtwereld Squashtitel bijAnjema Afscheid Irene Szewinska Boksteam kansloos EuropaCups volleybal Weer Speedy LEIDSE COURANT MAANDAG 15 DECEMBER 1980 PAGINA 15 Hej •47-49dïHT De 28-jarige Joke van Beuse- iag van p op haar retour. De Nederlandse, enkele jaren in Denemarken woont, en traint, verloor in de halve finale iet damesenkelspel in drie games •11,11-4, 9-11 van de 31-jarige Hanke Hanke de Kort kwam daardoor derde keer in een finale uit tijdens lerlandse titelstrijd. Tegen Marjan deed ze het niet slecht, maar ver drie games met 6-11, 11-5 en 5-11. Ridder nam de titel over van Joke lusekom, die voor de dertiende keer t kampioenschap meedeed. Elke upertriojon zij, alleen in 1972 moest ze de ti- ftaan aan A9nes Van der Meulen- ■feren zorgde de Brabander Gerard van Rooy for een sensatie. Hij maakte het Rob Ridder jale erg moeilijk. De eerste game won hij met i een voorsprong van 11-2. De tweede en jame waren met 15-3 en 15-8 voor Rob Rid- n later op de middag met zijn vrouw Marjan jengd dubbelspel won door Joke van Beuse- |Herman Leidelmeijer te verslaan met 15-5, t Herman Leidelmeijer won Rob Ridder het jbbel door winst tegen de gebroeders Bob lRhiel. Joke van Beusekom won met Marjan |iet damesdubbel door Hanke de Kort en i Oskam met 15-5, 15-2 te verslaan. Ridder liet haar tranen de vrije loop nadat ze jjjike de Kort de finale in het enkelspel had „Altijd tweede achter Joke van Beuse- V nu eindelijk kampioene. Maar wat was het tegen Hanke de Kort. Ik was gewoon ver in te winnen. Die druk was erg groot. Vooraf nog liever tegenover Joke van Beusekom in gestaan". i Beusekom kon haar nederlaag in de halve jgen Hanke de Kort goed verwerken:,, De wil jonnen was er tijdens deze kampioenschap- Ik gun Hanke de Kort de overwinning, |t is natuurlijk geen reclame voor onze sport. Joke van Beusekom greep voor het eerst sinds geruime tijd naast de nationale titel. De jeugd had mij natuurlijk titel moeten ontnemen". Met de wedstrijdsport wil Joke van Beusekom nog niet stoppen. De internationale sfeer op de toer nooien is erg fijn en daar kan ik nu nog niet buiten. Zolang ik daar nog uitnodigingen voor krijg ga ik door. Dit seizoen ga ik nog naar Japan en waar schijnlijk China en naar enkele open internationale kampioenschappen. Ik hoop alleen wat meer tijd te vinden voor het trainen. Dat is echt wel nodig. Maar door drukke werkzaamheden is de voorbereiding voor deze Nederlandse kampioenschappen niet vol doende geweest". Nieuw gezicht Brak bij de dames de jeugd nog steeds niet door, bij de heren is er wel een nieuw gezicht aan de top. Dat is de 20-jarige Gerard de Rooy uit Den Bosch. Hij had voor de competitie nog niet verloren dit sei zoen en werd zeer verrassend distriktskampioen van Brabant. Door de bond was hij terecht ge plaatst in dit kampioenschap, al was daar vooraf wat kritiek over. Immers, bij zijn club BCH komt hij pas in het tweede herenenkelspel in actie achter Clemens Wortel. In de finale tegen Rob Ridder bouwde hij een voor sprong op van 11-2. Nationaal kampioen Rob Rid der raakte daardoor in paniek. Toen op de tribune een baby huilde stopte Rob Ridder met de partij en vroeg of de moeder met kind de zaal wilde verlaten, omdat hij zo niet kon spelen. De moeder vertrok en Rob Ridder maakte negen punten achtereen en kwam bij de stand 11-11 naast Gerard de Rooy. Ridder nam zelfs de leiding, maar verloor tenslotte deze game met 15-12. In de tweede game nam De Rooy een voorsprong van 2-0 maar verloor met 15- 3. In de laatste game had Rob Ridder het erg moei lijk. Via een voorsprong van 4-1 verloor De Rooy met 15-8. Nadat het kampioenschap voor Rob Ridder een feit was vroeg hij even het woord. Voor de microfoon bood hij de moeder zijn excuses aan en dankte het publiek voor de grote opkomst. „Indien over één of twee jaar het nationaal badmintoncentrum in Utrecht klaar is dan kunnen er nog meer toeschou wers komen kijken naar onze sport. Ik hoop er dan In elk geval nog bij te zijn". Commentaar van de nieuweling Gerard de Rooy over het incident met de baby:„lk hoorde helemaal niets in de zaal. Ik was met de wedstrijd bezig ARTHUR VAN RIJSWIJK IA AG Jan Gisbers komend seizoen weer k oach van de nationale N, oeg voor de 100 kilo- oegentijdrit. IDAM Theo van Tol flanel end Huveneers zijn in leis Ahoy' Nederlands iitompioen koppelkoers len, WE Hana Mandliko- het internationale ten- iooi van Adelaide. In de Yerd de Britse Sue Bar- I it 6-1, 6-4 verslagen. jRDAM De ex-pen- iester mr. Jaap Gmelich is gekozen tot voorzit- i de Koninklijke Neder- Roei Bond. Ht Jaap Oud (Wor- jeft in het bestuur van Koninklijk Nederlands Verbond de plaats in- i van Rien Geutjes uit it. ill Hennie Stamsnij- ils vierde geëindigd in •nationale wielerveldrit tserse Aristau. R Arie Eriks heeft itsmarathon van Alk- Ie mini meetellend voor de •n eigftie om de KNSB-beker, n. Csefen. sse a*RDENA De Zwitser Weiüiier won de afdaling in rijd tejdena, meetellend voor ieuze ij om de wereldbeker aar eer .?p ^VALLO De slalom in ilijk- Bjallo, meetellend voor te" vajd om de wereldbeker leverde een overwin- kwamj voor de Francaise Fa- anij voor d< Serrat. I- De F Rus Evgeni Bel- ift in Davos een wed- ir 15 kilometer in het fan de strijd om de iker skilopen gewon dameswedstrijd over 5 eindigde in een zege Noorse Berit Aunli. ar verjFOORT Wilma van aanva en Albert Boonstra viel Ji tijdens sprintwedstrij- t de la Amersfoort voor twee tworst^e Nederlandse zwem- van te kaï DEN HAAG Miel Govaert heeft laten zien dat zijn glorieuze triomf in de wedstrijden om de Domtrofee geen uitschieter is geweest. In Inzeil bleek hij zijn concurrentie opnieuw te snel af, waarbij hij vooral zijn kracht etaleerde op de 1000 meter: 1.18,85 en 1.18,54. Met 39,90 en 39,58 op de beide korte afstan den was er voor coachMorrit Jorritsma geen twijfel Govaert op te nemen in de ploeg voor de interland tegen Noorwegen. Deze bestaat uit Miel Govaert, Lieuwe de Boer, Jan van de Roe mer, Ron Ket en Geert Kuiper. Jorritsma wilde bovendien graag gebruik maken van de diensten van Hans van Helden, die op de 1000 meter tweemaal imponeerde met 1.18,90 en 1.18,87. Maar de grillige Brabander wees het verzoek van de hand. Hij wil zich waarmaken tijdens de nationale titelstrijd. De verrichtingen van de andere leden van zijn sprintploeg baren Jorritsma lichte zorg, omdat zij te grillig presteren. In dat licht bezien is hij erg blij met het rijden van een totaal herboren Miel Govaert. Het is twijfelachtig of trainer Henk Boer met zijn dames Alie Boorsma, Ria Visser, Ina Steenbruggen en Joke van Rijssel ko mend weekeinde tijdens de interland tegen Noorwegen aan de start zal verschijnen. Het opnemen van een 5000 meter door de Noren zint Boer absoluut niet. Deze afstand valt buiten zijn trai ningsschema. De KNSB zal proberen om Boer van mening te doen veranderen. Tijdens de wedstrijden in Inzeil bleek dat Alie Boorsma een con stante vorm heeft. De sprint is regelmatig, het ontbreekt haar echter nog aan voldoende kracht op de langere afstanden. Za terdag was Alie Boorsma met een vierde plaats de beste Neder landse op de 500 meter met een tijd van 43,77. De Oostduitse Christa Rothenburger was met 42,75 de snelste. De zeventienjarige Boukje Keulen werd zevende in 44,13. Christa Rothenburger won ook de 1000 meter in 1.26,71. Joke van Rijs sel lijkt bezig te zijn aan een come back en was met een vierde plaats de beste Nederlandse in 1.29,36. Op de 1500 meter werd ze gisteren tweede in 2.16,33 voor Ria Visser met 2.16,89 en Alie Boorsma 2.16,95. Deze afstand werd gewonnen door Erwina Rys uit Polen in 2.15.75. In het eindklassement namen Rothenburger en Rys de beste plaatsen in. Boorsma werd vierde voor Van Rijssel (vijfde), Keu len (negende), Nieuwenhuis (elfde), Visser (dertiende), Van Gen- nip (zeventiende) en Kooiman (negentiende). De Noorse schaatsbond heeft na selectiewedstrijden in Hamar de volgende vier rijdsters aangewezen voor de interland tegen Nederland in Kongsberg: Björg Eva Jensen, Turid Lillehagen, Mona Iversen en Ann-Mari Amundsen. Reserve is Hanne Sve- berg. Coby Borst heeft gisteren op de Amsterdamse Jaap Eden-baan de selectiewedstrijden voor dames gewonnen. Ze was zowel op de 1000 meter (1.32,3) als op de 1500 meter (2.22,5) het snelst. Kunstrijdster Wang veertiende LONDON (Canada) De Amerikaanse Tiffany Chin is zaterdagavond in London (Canada) wereldkampioene kunstrijden voor junioren gé worden. Voor het begin van de vrije Kür nam de dertienjarige Chin nog de vierde plaats in. Marina Se- roja en Anna Antonova uit de Sowjet-Unie bezetten resp. de tweede en de derde plaats. De Westduitse Cornelia Tesch, die voor de vrije Kür de eerste plaats innam, eindigde op de vijfde plaats. Li Scha Wang (Ned.) werd 14e. De Amerikaan Paul Wylie werd bij de jongens jeugdwereld kampioen. Joeri Boereiko uit de Sowjet-Unie werd tweede en de Amerikaan Scott Wil liams derde. Elena Batanova en Alexej So- lovjev uit de Sowjet-Unie won nen het ijsdansen. AMSTELVEEN Robert Jan Anjema en Ada de Laive heb ben gisteren in Amstelveen de Nederlandse squashtitels veroverd. Anjema versloeg in de finale titelverdediger Nic Zandvliet met 91, 9—4, 9 2. Het was de tiende keer dat Anjema zegevierde. Bij de da mes bedwong Ada de Laive in de eindstrijd Ineke Zeeven- hooven met 49, 95, 95, 9—6. Ineke Zeevenhoven was de laatste drie jaar kampioe ne van Nederland. 1. Anjema (Den Haag); 2. Zandvliet (Zevenaar): 3. Klippel (Den Haag); 4. Maassen (Maastricht); 5. Remijnse (Den Haag). Dames: 1. De Laive (Rotterdam): 2. Zeeven- hooven (Den Haag); 3. Nic Peters (Westervoort); 4. A. Peters (Wester voort); 5. Remijnse (Den Haag); 7. In eke de Vries (Rijswijk). Nico van Slobbe behaalde opnieuw de NTTB-cup, Oss Nico van Slobbe is het de Kruiff. Beiden bleven in de afgelopen weekeinde voor negen partijen die gespeeld weinig publiek in Oss winnaar werden ongeslagen. Sandra geworden van de NTTB-be- de Kruiff stond slechts twee ker. De Limburg Coupe voor games af. de dames was voor Sandra Het was de vierde maal in zijn loopbaan dat Van Slobbe de NTTB-cup, waarvoor in 1938 voor het eerst gestreden werd, veroverde. Bij de dames was Bettine Vrie- sekoop, die door haar reis naar China de voorwedstrijden miste en niet veel belangstel ling had voor de Limburg Cou pe, de grote afwezige. Van Slobbe was na acht wed strijden al zeker van de beker, aangezien zijn voornaamste concurrent Bert van der Helm in de zesde en de zevende ron de verloor. Eindrangschikkingen NTTB-beker: 1. Van Slobbe 9 overw.; 2. Gootzen 7; 3. Van der Helm 6; 4. Hijne; 5. Henk van Spanje 5; 6. Jaap van Spanje 4; 7. Anne Vlieg 4; 8. Swier 4; 9. Ron van Spanje 1; 10. Paul Bakker 0. Limburg-Coupe: 1. De Kruiff 9 overw.;2. Kooter 7; 3. Van Gennip 6; 4. Williams 6; 5. Blanckaert 5; 6. Van der Vliet 5; 7. Van Rijswijk 3; 8. Wil- lems 2; 9. Kloppenburg 1; 10. Jansma 1. (GEN De veelvoudige nationale judokampioen bij de >portschool Boersma, heeft zaterdagavond in de Even- nhal te Groningen de titel verrassend moeten afstaan ookai Rijnmond uit Maassluis. wale zegevierde Rijnmond met duidelijk verschil: 5—1. nieuwe kampioensclub wonnen Gerrit van Ramshout, oogendijk, Tom Witjes, Rik Bakker en Leo van Oosten. >ortschool Boersma had alleen halfzwaargewicht Henk N succes. Hij won van Hennie Plezier met Koka. lp 6 P'aats was voor Ken Am Yu uit Haarlem en sportschool /n a ui' Nijmegen. f v Boersma I (Amersfoort) wint van Mahorokan (Den Haag); Ken Am ing P®m)wint van Boersma II; Rijnmond (Maassluis) wint van Chian Sport I SWedlla1der Po' <N'ime9en) win' van Chan Sport II. Halve Finales; Boers- --van Ken Am Yu; Rijnmond wint van Van der Pol. Finale; Rijnmond wint 3P Boersma. I. DOC® resultaten van de finale: extra lichtgewicht: Gerrit van Ramshout Clpiuf van Rob Ho°9endijk (B). Halflichtgewicht: Hans Hoogendijk i!i« n van Richard Haufenreuter (B). Lichtgewicht: Tom Witjes (R) wint anSlOP van Herman Boersma (B). Halfmiddengewicht: Rik Bakker (R) wint van Kobus van Dijken (B). Middengewicht: Leo van Oosten (R) wint J" van Rob Geurdsen (B). Halfzwaargewicht: Henk Numan (B) wint met P Hennie Pleizier (R). Zwaargewicht: Barry Oudshoorn (R) onbeslist te- J v*n de Pouw Kraan (B). Henk Numan behaalde de enige zege voor Boersma. LYON De Westduitser Klaus Hose is gistermiddag in Lyon Europees bilja'tkampioen anker kader 47/2 geworden. Hij ver sloeg in de zevende ronde zijn enig overgebleven concurrent, de Belg Willy Wesenbeek. De Fransman Connesson werd te leurstellend tweede, Wesenbeek derde. De enige Nederlandse vertegenwoordiger, Piet Vet, kwam niet verder dan een vijfde plaats met slechts twee winstpartijen. De niet al te geïnteresseerde Francis Connesson noemde het „ziekte aan de afstoot". Piet Vet leed er ditmaal aan. De nationa le titelverdediger en recordhouder in dit spelsoort kwam uit op het schrale gemiddelde van 45. Zijn optreden in Lyon was, als exponent van het enorme potentieel dat Nederland in het 47/2 te bieden heeft, een bittere tegenvaller. Het is moeilijk om te stellen dat een andere landgenoot het in de warme Salie Rameau beter had gedaan. Feit was wel dat Vet niet in de juiste vorm stak, hoewel hij thuis zijn orgel dagenlang liet zwijgen om zich voor te bereiden op deze titelstrijd waarin hij zich niet kansloos voor de eerste plaats achtte. De onverwachte nederlaag in zijn allereerste partij tegen de Fransman Couespel knakte zijn zelfvertrouwen en daarna was hij voor alle mede-fa vorieten een gewillig slachtoffer. WARSCHAU Irene Sze winska (34), de Poolse atlete die bij vijf Olympische Spelen zeven medailles veroverde en in haar 16-jarige loopbaan verscheidene wereldrecords vestigde, stopt met de actie ve sportbeoefening. Szewinska, die op Europese kampioenschappen tien me dailles veroverde, was gisteren het middelpunt van een af- scheidsplechtigheid. Szewins ka heeft wereldrecords geves tigd op de 100 meter hardlo pen, de 200 en de 400 meter en op de 4x 100 meter estafet te. LEEUWARDEN Een Neder lands boksteam heeft zater dag in Leeuwarden een kans loze nederlaag (414) gele den tegen de Roemeense ploeg Vointa (Boekarest). Alleen John van Elteren in het weltergewicht en Ron van de Wijngaard in het zwaarwelter- gewicht, wonnen hun partijen. De Nederlanders hadden over het algemeen meer techniek maar konden niet op tegen de kracht van de Roemenen, die harder stootten. Gedetailleerde uitslagen: Lichtge wicht: Dumitru Cipere w.o.p. van Piet Xhofleer; lichtweltergewicht Ovidiu Deicu w.o.p. van Erik Huigenvoort; lichtweltergewicht Stelian Bodea w.o.p. van Wilbert Ortega; welterge wicht John van Elteren w.o.p. van Stelian Ivan; zwaarweltergewicht Dan Neagu w.o.p. van Theo Huiveneers: zwaarweltergewicht Ron van de Wijn gaard w.d.opg. in de eerste ronde van Niclaus Mirlea; middengewicht Ciric Radu w.o.p. van Willy Lodewijks; halfzwaargewicht Georgica Dohicl wint door interventie van de scheids rechter in de eerste ronde van Rai- mond Voorn; zwaargewicht Anghel Nical wint door opgave in de tweede ronde van Tijke Roukema. SittardiaenSEW verder SITTARD Sittardia heeft zaterdagavond in Sittard de tweede wedstrijd voor de tweede ronde van het zaal- handbaltoernooi om de Euro pa Cup voor bekerwinnaars (heren) tegen CSKA Sofia met 2421 verloren. Bij de rust stonden de Limburgers met 129 achter. De eerste wedstrijd had CSKA Sofia al met 2313 gewonnen. SEW uit Hoorn heeft zich ge plaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Euro pese Beker voor bekerwin naars zaalhandbal dames. De Hoornse dames behaalden in eigen huis in de tweede wed strijd tegen Wat Wien een overwinning van 158. Vorige week was in Wenen de eerste ontmoeting ook al geëindigd in een Nederlandse zege: 11—9. TURIJN Delta Lloyd/AMVJ heeft zaterdag in Turijn de eerste wedstrijd voor de eer ste ronde van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen volleybal (heren) tegen bekerhouder CUS Torino kansloos met 3 0 verloren (6-15, 7-15, 5-15). De tweede wedstrijd is zater dag 20 december in Amstel veen. Van Houten/VCH heeft zater dag in Heerlen de eerste wed strijd voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese volleybalbeker voor bekerwin naars (dames) tegen Sniace uit Spanje met gemak gewonnen. Het werd 3—0 (15-3, 15-3, 15- 1). WC heeft zaterdagavond in Bratislava tegen de club van' die naam de eerste wedstrijd voor de eerste ronde van het Europa Cuptoernooi volleybal voor bekerwinnaars heren met 3—1 verloren (8-15, 5-15, 15-5, 9-15). HILVERSUM Tijdens de Grote Ker8tprijs, tweede Kerstdag op de draversbaan van Hilversum, neemt de merrie Speedy Volita afscheid van het Nederlandse koer- spubliek. Op 1 januari ia het volgens de reglementen van de Stichting Nederlandse Draf en Rensport voor een negenjarige merrie niet meer mogelijk om te starten. Het paradepaard van de Zaanse stal Meijn vetrekt daarna naar Amerika en zal daar dienst gaan doen in de fokkerij. De Nederlandse drafsport zal haar onbetwiste topper van de laatste jaren missen. Dit jaar won Speedy Volita maar liefst 25 keer. In totaal boekte de merrie 112 overwinningen. Gis termiddag zegevierde Speedy Volita in handen van Stef van Dooyeweerd in het Winterkam pioenschap. Stef van Dooye weerd kreeg 500 gulden boete omdat hij met Speedy Volita niet op zijn plaats was achter de startauto. Dat kon echter van de eerste prijs van 8500 gulden wel af.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 15