issese Nachtegaal' ouwt hotelcomplex orse kritiek op raadshuisbouwen verkeersplan er zet tegen sportzaal in complex-zuid •ezoek aan golfslagbad eer teleurstellend Progressieven vinden bibliotheek plan Lisse te mager Gekraakt pand Zuidsingel ontruimd ameskon takt iert zijn 7jfde lustrum Lottimay Jeugd orkest in Taberna OORDWUKERS DOEN ZEGJE OVER GEMEENTELIJKE PLANNEN KORTWEG EGÏO LEIDSE COURANT DONDERDAG 11 DECEMBER 1980 PAGINA 7 et it... t tie J ten onlsij f e'hng i ,RDwiJK Verschillende belangengroe- dik "word üt de Noordwijkse burgerij hebben gis ter- ndeerd g0 d op de hearing in De Kuip forse kritiek i op d. si horen op de voorgenomen raadhuisbouw en bent >t verkeersplan voor de kern van Noord* ïali°"; Binnen. éwkerr091 ich Noordwijk zette zich in felle bewoordin- af tegen het ontbreken van openheid bij de -lereiding van het bouwplan voor het raad- terwijl de Noordwijkse Ondernemersvereni- i een aantal woordvoerders uit het plaatse* drijfsleven vrijwel geen spaan heel lieten t verkeerscirculatieplan voor de historische jkom. „Laat de gemeenteraad eerst maar eens ^uitspraken doen over de in het plan voorko- aankopen en aanpassingen. Daarna zullen jgmaals graag met u van gedachten wisse* Ikreeg het gemeentebestuur van NOV-voor- T Kor bee in een zakelijk betoog te horen. Kor- fde er nog aan toe, dat de ondernemers op el punt van het verkeersplan zonder meer 1 konden gaan. Boyenk, een der woordvoerders van Kritisch Noordwijk, toonde zich gebelgd over de gang van zaken bij de voorbereiding van het raadhuisplan, door hem betiteld als een mammoet-project. „Wat valt hier nog in te spreken? In de politiek zijn de kaarten geschud en de eerste panden in de oude kom zijn al onder slopershanden gevallen", aldus Boyenk. Hij verweet het gemeentebestuur, dat reeds tonnen ten behoeve van de raadhuisbouw waren uitgegeven zonder dat er nog een spa in de grond was gestoken. Een van z'n grieven was dat van het thans aan de orde zijnde bouwplan de Noordwijkse burgerij tot dusver nooit iets te zien of te horen had gekregen. Ook zou volgens de woordvoerder van Kritisch Noordwijk nooit zijn onderzocht of de bouw van een stadskantoor elders in de gemeente niet voordeliger uitvalt. De bouw op de thans gekozen plaats zal volgens Boyenk beduidend duurder zijn en voor vele jaren beslag leggen op de financiële positie van de ge meente. Allerlei andere plannen, bijvoorbeeld de aanleg van een Heempark kunnen als gevolg daar van niet worden uitgevoerd. In het verkeersplan kon Kritisch Noordwijk zich over het algemeen wel vinden, al maakte men en kele kanttekeningen. Zo ontbrak in de nota de fietsroute via de La Basscour Caanstraat terwijl deze wel aangegeven stond op de kaart. Kritisch Noordwijk achtte deze route van bijzonder belang, omdat de route via de Zeestraat naast de gevaarlij ke uitrit van Digros, er nog een knelpunt bij krijgt als bii de Rabo-Bank een parkeerterrein wordt aangelegd. Verder bepleitte Kritisch Noordwijk het onaan trekkelijk maken van de Lageweg als sluipweg voor het autoverkeer en het laten vervallen van het parkeerplaatsje op het binnenterrein achter de Bronckhorststraat, omdat dit onnodig autoverkeer zou aantrekken. Men brak een lans om deze straat in te richten als „school-woonerf". Den Elzen bracht namens de 24 25 winkeliers en bedrijven aan de Sint Jeroensweg en de Molen straat bezwaren naar voren tegen het voorgeno men éénrichtingsverkeer op de Molenstraat. Het winkelend publiek moest naar zijn mening te ver omrijden om bij de winkels van het Jemo-gebied te komen en de Wilhelminastraat krijgt een veel te zware verkeersdruk. Dit gaat veel meer gevaar op leveren voor de kinderen, die daar de scholen be zoeken. Éénrichtingsverkeer is bovendien veel ge vaarlijker dan verkeer uit beide richtingen, voerde Den Elzen aan. Hij stelde vast dat de Molenstraat sinds de totstandkoming van de verlengde Wete ringkade reeds veel rustiger is en dat de straat, nu zij geen deel meer uitmaakt van de busroute, uit sluitend winkelverkeer aantrekt. Woordvoerder Caspers van de Kerkstraat-winke liers stelde als eis, dat eerst parkeerruimte wordt gecreëerd en dat daarna pas tot raadhuisbouw wordt overgegaan. Anders dreigt een chaos wat het parkeren betreft. Het met spoed inrichten van het parkeerterrein Lüschen, een herbestrating van de Kerkstraat, het realiseren van doorbraken voor voetgangers naar het winkelgebied en het ver keersluw maken (met uitzondering van fietsers) van de Kerkstraat, behoorden eveneens tot de wensen van de winkeliers. Van ondernemerszijde verzette men zich met kracht tegen een eventuele afsluiting van de ver binding Zeestraat-Voorstraat. Het Voorstraat-ge deelte tussen het raadhuis en de Wilhelminastraat is vaak door lossende en ladende wagens geblok keerd en dan ontbreekt een alternatief voor het verkeer op het brede gedeelte van de Voorstraat. Men achtte het gevaar van de kruising Zeestraat- Heilige Geestweg schromelijk overdreven. Door afsluiting wordt het toeristisch verkeer buiten de historische kern van het dorp gehouden en dat be treurde men. „U creëert een nieuw plein bij het raadhuis ten koste van het Lindenplein", werd door een van de vergaderingbezoekers onder ap plaus opgemerkt. „U moet niet afsluiten, maar een oplossing zoeken voor het kruispunt als u dit ge- vaarlijk vindt", zei dezelfde woordvoerder. Ter verdediging van de afsluiting voerde deskundige Noorman aan, dat per dag slechts 200 230 auto's gebruik maken van de verbinding Voorstraat-Zee straat. in tv/ exclusA E Café-restaurant De Nachte- rt achter het huidige complex Lissese Heereweg uitbreiden, e plaats van een oude machinefa- en een uitgaanscentrum voor jon- komt een hotel/motelcomplex 120 kamers en negen «alen. Voor tleine 10 miljoen gulden wil eige- Van de Velde een hotelcomplex zetten, dat in het voorjaar van 1982 erste toeristen onderdak kan bie* In het nieuwe hotel kunnen in de nmst 70 personeelsleden „het jaar werken. eer A. van de Velde kocht De Nach tegaal vijf jaar geleden met het idee er een eersteklas hotel te bouwen, zonder overbodige luxe. Volgens de horecaman is er in de Bollenstreek duidelijk behoefte aan hotelaccommodatie, waar ook plaats is voor ontvangsten, vergaderingen en con gressen. Het hotel krijgt 90 éénpersoons- kamers en 30 tweepersoonskamers. Er ko men twee bruidssuites en 2 kamers voor gehandicapten. In een bijgebouw komen 32 motel-appartementen. Een apart zalen centrum biedt ruimte aan groepen van 10 tot 900 personen. In het ontwerp van ar chitect Ruud Brouwer is veel aandacht besteed aan energiebesparing en brand veiligheid. Van de Velde wil in de eerste maanden van 1981 beginnen met de bouw van het hotel. De gemeente Lisse verleent alle medewerking aan de plannen, die nu ter beoordeling aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zijn aangeboden. De jonge- rensoos „PVV' die ook geëxploiteerd wordt door de familie Van de Velde, zal waarschijnlijk definitief verdwijnen. Van de Velde vindt het zoeken van een ver vangende accommodatie, behoren tot de verantwoordelijkheid van de gemeente Lisse. -De I.Iiwrf! voetbal* uitingen kunnen in de ernst beschikken over uituwe kleedaccommo- I f, een kantine, een O "flhonk èn een sportzaal sportcomplex raid. om hiervoor Gld hrarhikbaar te stellen, d gisteravond In de Lisse se gemeenteraad nogal wat voeten in aarde. Alleen de CDA-fractle stemde voor het collegevoorstel. De overige fracties met uitzondering van WD-wethouder me vrouw Meulemans stemden tegen. Hierdoor behaalde het college-voorstel maar niet de meerderheid van stern- Niet omdatmen tegen het voorstel in zijn totaliteit was, maar tegen het plotseling op nemen van een sportzaal in het plan. Het VVD-raadslid Robertus wilde graag uitstel om de fianciële consequenties van het opnemen van de sportzaal in het vernieuwings plan te bekijken. Hij vroeg zich af of de gemeenteraad niet beter geld aan andere ver enigingen in Lisse, die het vol gens hem harder nodig heb ben, kan geven. De realisering van een sportzaal in het plan gaat 750.000 gulden extra kos ten. Voor de CDA-raadsleden was der de in ruimtenood verke- het een duidelijk zaak, ook al rende badmintonvereniging) omdat in de sporthal aan de meer lucht krijgen. Sportlaan vele uren vrij zullen komen doordat de zaalvoetbal naar de nieuwe sportzaal gaat verhuizen. Zo kunnen weer andere verenigingen (waaron- en| dse wolle: vatch 1UWJ retch EEST Het „Dameskontakt Oegstgeest" bestaat Ter gelegenheid van dit vijfde lustrum wordt deze een aantal activiteiten georganiseerd. Vanavond van uur tot half tien uur wordt een receptie gehouden in de van café-restaurant „De Roode Leeuw" aan de it 55 in Oegstgeest Daar bestaat dan gelegenheid feliciteren. iterdag 13 december zal feest worden gevierd in de kantine Marine Electronisch Bedrijf aan de H aarlemmers traat- >egstgeest. Het gebouw is te bereiken met bus 60 van de Het feest begint om kwart voor acht. De zaal is open van- art over zeven. Op het programma staat onder meer een len van het kwartet Henny Langeveld, The Familee en rt Paul. Ook is er gelegenheid om een dansje te maken. >n varteen „startsubsidie" van 25 gulden, beschikbaar gesteld door, 3*a is atholieke arbeidersbeweging is het Dameskontakt als Kat- auw e Arbeiders Vrouwen (K.A.V.) in 1955 van 6tart gegaan, "omol ouw Hoogervorst-Janssen werd voorzitster, mevrouw M. Leyden-konging, secretaresse en mevrouw Van Diemen- en jezaal penningmeesteresse. Alle drie zijn ze nog lid van de :ak vo wenvereniging. Mevrouw Van Leyden is thans voorzitster, igebn Tijd tomes hadden een eigen onderkomen in de Sint Jozef zaal - voo I161 Willibrordgebouw aan de Kerklaan. Daar werden vele Jflteiten ontplooid, zoals lezingen, kerstvieringen, kaarten en n. Ook hadden de dames een eigen toneelcldub, die trou- nog bestaat. Onder regie van de heren Werkhoven en Van werden vele uitvoeringen gegeven. Vooral in de jaren speelde men altijd voor een „uitverkocht huis", itien jaar werd de naam veranderd in „Dameskontakt Mevrouw Van Leyden: „We zijn door ruimtegebrek wel gedwongen tot een ledenstop". Oegstgeest". Mevrouw Van Leyden: „Er bestond grote behoefte aan een vrouwenvereniging op brede basis. Wij werden oecume nisch. Overigens hanteren wij dezelfde staturen nog". Nu, na 25 jaar blijkt het Dameskontakt nog steeds in een grote behoefte te voorzien. De voorzitster: „Er is in Oegstgeest een ftroot tekort aan verenigingsruimte. Wij hebben thans honderd eden en zouden er nog veel meer kunnen hebben. Ja, we heb ben een ledenstop omdat wij niet weten waar wij ze moeten ber gen". NSBURG Het bezoek aan het lagbad van „Waterbos" is het afge- i jaar zeer teleurstellend geweest gerekend op 130.000 bezoekers. i er iets meer dan de helft Het Waterbos-bestuur zal de nog een jaartje aanzien alvorens ot maatregelen overgaat. Voor de echte zwemliefhebbers wordt per 1 januari 1981 een vastrechtkaart inge steld. Deze gaat voor kinderen vijftien gulden en voor volwassenen twintig gulen voor vier maanden kosten. Met bijbetaling van een gulden per bad, kunnen de hou ders van de kaait zo vaak zwemmen als zij willen. Tijdens een vergadering in het zwembad werd gisteravodnd besloten hiertoe over te gaan, teneinde de enthousiaste zwem-: mers ten dienste te zijn. Er was tevens een bestuursverkiezing. Wegens drukke werkzaamheden heeft mevrouw A. van der Broek haar bestuursfunctie neer moe ten leggfen. In haar plaats werd de heer G. van der Water gekozen. LISSE De gemeenteraad van Lisse heeft gisteravond een gemeentelijk bibliotheek plan vastgesteld. Door woordvoerders van met name de PvdA en de WD-fractie werd het door het college voorgestelde plan wel te mager genoemd, maar zij hadden liever een mager plan dan geen plan. Het Lissese bibliotheekplan wijkt op enkele punten af van het eerder dit jaar opgestelde provinciale plan. Zo zijn Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland voorstander van een biblio theekvestiging per 10.000 inwoners. Het Lissese college wil hier evenwel voor 1985 nog niet naar streven. In het jaar 1983 kan het aantal boeken in de bibliotheek worden uitbebreid met 800. Hier door komt het aantal te liggen op 35.000 boe ken. Voor 1984 en 1985 wordt het vervangings percentage bepaald op 12% van het boekenbe zit. Met name de progressieven waren slecht te spreken over het plan. Mevrouw Van Ruiten merkte in dit kader op een beleidsvisie te mis sen met betrekking tot het educatieve werk in de bibliotheek. Mevrouw Michels (VVD) merk te onder meer op dat de voorzieningen veropti- maliseerd zouden kunnen worden. Burgemees ter Berends veegde alle bezwaren van tafel door op te merken dat men niets heeft aan hele boekwerken vol algemene beschdouwingen over wat men nu allemaal wel zo graag zou willen. „Er moet een puntig plan op tafel ko men, en dat is er nu", aldus de burgemeester. LEIDEN Het gekraakte pand Zuidsingel 30 is gistermorgen door de politie zonder problemen ontruimd. Toen de deurwaarder met een aantal politiemensen arriveerde, bleek het pand verlaten. Wel waren de deu ren en ramen gebarricadeerd, zodat de deur moest worden opengebroken. Het pand was in augustus door zeven Engelsen gekraakt. De krakers wilden het pand huren, maar eigenaar Visser ging daar niet op in. Vori ge week diende een kort geding tegen de kra kers, waarbij zij in het ongelijk werden gesteld. Afgelopen maandag kondigden zij aan, dat zij in hongerstaking zouden gaan uit protest tegen de al verwachte ontruiming. OEGSTGEEST Het Lotti may Jeugdorkest geeft zon dag 14 december een uitvoe ring in de grote zaal van Ta berna aan de Julianalaan 1 in Oegstgeest. Op het pro gramma staan werken van Fux, Bartok, Marcello, Keu- nlng, Trowell en Appleby. Verder worden er met het pu bliek een aantal kerstliederen gezongen. Het jeugdorkest, dat openstaat voor alle musiceren de jongeren ongeacht op welk niveau zij musiceren staat on der leidi en John Rvan Tania Pritgeon cFarlane. De entree bedraagt ƒ2, kinderen betalen ƒ1. Het concert begint om 13.45 uur. Inlichtingen zijn verkrijg baar bij de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest, tel. 154773. Pastoor Slijkerman overleden WARMOND Gisteren Is op 75-jarige leeftijd de eerwaarde heer J. A. Slijkerman, oud-pastoor van Warmond, overle den. Pastoor Slijkerman kwam in 1963 naar War mond en bleef daar tot zijn emiritaat in 1972. Ook daarna kwam pas toor Slijkerman nog vaak in zijn vroegere pa rochie. Tot vorig jaar verving hij pastoor Sau- lenn tijdens diens va kantie. Tijdens die „werkbezoe ken" had de oude pastoor het altijd bijzonder druk want dan wilde hij in en kele weken zoveel moge lijk oud-parochianen be zoeken. De contacten met Warmond hield hij daar naast in stand met het schrijven van honderden brieven. Tot vlak voor zijn overlijden leefde hij intens mee met het wel en wee van zijn oud-parochianen. Pastoor Slijkerman werd op 1 april 1905 geboren. Zijn priesterwijding had E laats in 1929 waarna hij ape laan werd in Rotter dam. In 1933 werd hij le raar aan het seminarie' eerst in Hageveld en daar na in Westwoud. Vanaf 1945 tot 1963 was J. A. Slijkerman directeur van het Ursulinenklooster in Bergen. Pastoor Slijker man wordt maandagmor gen in Warmond begra ven. De H. Uitvaart wordt 15 december gecelebreerd door Mgr. Zwartkruis. Om tien uur in de St. Matt- hiaskerk. Op zondagmid dag is er in diezelfde kerk gelegenheid afscheid te nemen van pastoor Slij kerman van drie tot vijf uur. Op zondagavond om zeven uur wordt de avondwake gehouden. LEIDERDORP Het Poli tiek Café Leiderdorp houdt vanavond een bijeenkomst over de begroting van de ge meente in De Sjelter aan de Heemraadlaan in Leiderdorp. Op de vergadering zijn wet houder J. Bezemer (PvdA) en het raadslid W. Scheffer (VVD) aanwezig om vragen te beantwoorden over onder meer de omstreden rioolhef fing. De bijeenkomst begint om negen uur. LEIDERDORP De Streek muziekschool „Rijnakkoord" in Leiderdorp geeft morgen avond een concert in de Lei- derdorpse Dorpskerk aan de Hoofdstraat, ter afsluiting van het schooljaar 1980. Het con cert, waaraan zowel docenten als leerlingen meewerken be gint om acht uur. Bij het con cert zal het accent vooral lig gen op het samenspel van di verse instrumenten. Op het programma staan werken van Bach, Cornelius, Ketting, Tele- mann, Chopin, Ditters van Dittersdorf en Rachmaninov. De toegang tot het concert is gratis. BURGERLIJKE STAND SASSENHEJM - GEBOREN: Frwv~ d» C. M. d.v. Llndaard, K. H. P. T. en Schouten. A. P. j.; Heidi, d.v. Loo ting, J. A. en Salman, T. C. GEHUWD: Gasml, K. en de Jongh, A. L R.; Kruik, P. en Duljm, M. J.; Jaco- t>». H. W en De Boer. E.; Van den Boezem. M. J. C. M. en Van Nahulja. M. M.; Mens, P. J. en Hoogervorat, M. J.^ C.; Homan. J. F. C. en Van der OVERLEDEN: Jongeneel. A. C.; Zin del. J. J.; van Beek w. Q. M.; Ven man. W.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7