Illegale steiger aan Ripse Vaart moet verdwijnen afbraak^fan^ Troef' Zegge schrijve. Raadsleden bezoeken toekomst betonfabriek Leimuiden beslist vanavond over VOORTBESTAAN BEDREIGD DOOR RUIMTEGEBREK Tuinders klagen nood bij CDA- fraetievoorzitter Lubbers Nieuwveen krijgt meer politie REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 11 DECEMBER 1980 PAG KORTWEG Het illegale steigertje van de Ripse Vaart. niet mag vervangen door een andere, maar de eigenaar, de familie R. van der Meer, bijgestaan door haar raadsman Pieter van Ruiten, is van mening dat een uitsterfregeling pas van kracht wordt bij verkoop. De commissie bezwaar- en beroepsschriften kwam tot de conclusie dat het gemeentebestdür van Alkemade in het gelijk stond. LEIMUIDEN De Leimuidense gemeenteraad briek heeft dringend behoefte aan een nieuwe buigt zich vanavond opnieuw over de uitbrei- en/of grotere bedrijfsruimte waarin nieuwe fa ding van de Bouwmaterialenhandel en Beton- bricage-technieken kunnen worden toegepast, fabriek G. Boot en zonen. Het college vraagt de Krijgt men deze toestemming niet, dan komt raad om het bedrijf alsnog toestemming te ver- het voortbestaan in gevaar, lenen om zijn fabriek te moderniseren. Hier mee geeft het cellege van b en w gehoor aan de Bij het betonbedrijf werken ongeveer 60 mensen noodkreet van het Leimuidense bedrijf. De fa- en daarmee is de fabriek één van de weinige grote werkgevers in de gemeente. De raad besloot in 1978 geen gevolg te geven aan het verzoek van het bedrijf om te mogen uitbreiden. Het bedrijf is te gen die beslissing in beroep gegaan. Momenteel is de bouwaanvraag in behandeling bij de Kroon. Maar een uitspraak valt voorlopig niet te verwach ten. De noodzaak tot modernisering is voor het be drijf echter dermate urgent geworden, dan het col lege een nieuw voorstel aan de raad doet. Wachten is volgens het college niet meer verantwoord. „In de huidige economische situatie kan het niet aan passen van het bedrijf, ernstige consequenties heb ben voor het voortbestaan", zegt het college in het raadsvoorstel. Burgemeester en wethouders stellen de raad dan ook voor het raadsbesluit van 1978 te herzien en thans een beslissing te nemen die het LEIDEN Degenen, die bij het vor mingscentrum Troef naar binnen stap pen, hebben de neiging om met een slinkse blik onder de schoenzolen te kijken om zodoende een 'geurtje' te kunnen thuisbrengen. Het eerste ver moeden blijkt meestal niet te kloppen: half vergane riolering is de ware oor zaak van de stank. De raadsleden me vrouw H. van Dongen (PvdA) en A. Ponsen (PSP) en de heer F. van Oosten (PPR) zagen gisteren met eigen ogen wat er nog meer mis is met het uit 1859 daterende gebouw aan het Noordeinde. Armoe troef; niet alleen wat betreft de be huizing van het vormingscentrum, maar ook gezien de opkomst van de raadsleden. De raadsleden waren door de Troef-lei- ding uitgenodigd om de armzalige behui zing met eigen ogen te aanschouwen. „Het leek ons goed om de raadsleden zelf rond te leiden, zodat ze kunnen zien, dat we niet voor niets briefjes schrijven en voort durend aan de bel trekken", aldus Jan Bartelsman, staflid van Troef. Sinds Troef in 1977 te horen kreeg, dat het onderkomen zou worden afgebroken, verkeert de leiding in grote onzekerheid. „Dan weer wordt gezegd, dat de sloop bin nen twee jaar begint en even later is spra ke van vier jaar. We weten niet meer waar we aan toe zijn. Op deze manier kan Je geen beleid voeren. Grondig herstellen ïeeft geen zin, omdat het pand toch wordt afgebroken", aldus Bartelsman. Tekenend voor de positie van Troef vindt Bartelsman de toezegging van wethouder P. Bordewijk, dat een overigens te klei ne ruimte in het Caeciliacomplex vrij zou komen. Wethouder D. Tesselaar at tendeerde zijn collega er echter op, dat ook het Caeciliacomplex wordt afgebro ken en dat van verhuizing dus helemaal geen sprake kon zijn. Troef ervaart de be handeling als 'van het kastje naar de muur gestuurd worden en blij gemaakt worden met een dooie mus'. De drie aanwezige gemeenteraadsleden werden gisteren, na het proeven van de rioleringsdampen, voor een rondleiding uitgenodigd. Allereerst bleek, dat de ver warming niet geregeld kan worden. Ook in de zomermaanden brandt de CV, want uitschakelen van het apparaat behoort niet tot de mogelijkheden. De kunstmatig- tropische temperaturen in de zomer wor den verergerd, doordat elke vorm van ventilatie aan de achterkant van het ge bouw ontbreekt. Toen een houten loods werd gebouwd, op geringe afstand van Troef, zijn de ramen van het centrum na melijk met houten schotten geblindeerd. Bovendien vallen delen van het plafond spontaan naar beneden en zijn de lokalen veel te klein. In enkele gevallen moeten de aursisten de lessen vanaf de gang zien te volgen. Daar komt bij, dat de honderdt achtig cursisten het met slechts twee toi letten moeten doen. Tenslotte er zijn nog tal van kleine gebreken op te som men zijn de verzekeringsmaatschap pijen niet bereid om kostbare apparatuur als stencilmachines in een afbraakpand als dat van Troef te verzekeren. „De treurnis is overgekomen", waren de veel zeggende woorden van mevrouw Van Dongen aan het einde van de 'leerzame excursie'. bedrijf snel in staat stelt de noodzakelijke aai singen uit te voeren. Indien de raad een herziene beslissing neemt, de provincie nog haar goedkeuring verlenen kans hierop lijkt groot. De raadscommissie rui lijke ordening heeft inmiddels laten weten voorstel van het college te steunen. De ouvi „Takk. geslaa| opvoer met de eigenli TIJDENS LTB-VERGADERINC HILLEGOM De afdeling Alkemade van de Land- en Tuinbouwbond heeft gister middag een petitie aangebo den aan CDA-fractievoonat ter Ruud Lubbers. De Alke- madese tuinbouwers vroe- Sn steun voor hun ruimte- _ke problemen aan het Tweede Kamerlid, tijdens een algemene ledenvergade ring van de LTB in Hille- gom. Datzelfde deden tuin ders uit de omgeving van Zoeterwoude. Zij vrezen de dupe te worden van een wat onhandige ruilverkaveling. De tuinders uit Alkemade hebben het idee, dat ze door het provinciaal bestuur van Zuid-Holland aan het lijntje worden gehouden. Voor een broodnodige expansie is reser vering van tuinbouwgrond toegezegd. Ondanks felle pro testen van allerlei instanties, is er nog altijd geen beslissing van de vertegenwoord van de LTB-afdeling postj met spandoeken. Ruud bers beloofde de twee vt truste partijen, hun proble te zullen bestuderen. De CDA-fractievoorzitter de kwekers in het kader de economische recessie o zich toe te leggen op k teitsverbetering en kosti waking. Hij vroeg zich af, in de land- en tuinbouw op een juiste manier geïi vc" P teerd wordt en verklaard het misschien noodzakeli om de overheidsinvloei deze tak van de econom herzien. „U moet er mei kaar de schouders onder ten", zo betoogde Lubbers moeten kansen komen jonge ondernemers. In de tionale politiek heb ik hei "strijden van defaitisme bo aan m'n eigen prioriteitei tje staan. Er moet kostenl <jefei genomen over de toewijzing 'king zijn. Het sociale van de beloofde 100 ha., een derde deel van het totale tuin- bouwareaal in Alkemade. Op de tribune van de Treslong sporthal hadden plaatsgenoten NIEUWVEEN Binnen kort wordt het politiekorps van Nieuwveen uitgebreid Fusie ambtenaren bonden ALKEMADE Ook in Al- kemade wil het KABO-be- stuur tot een federatie ko men met de ABVA, nadat op 12 maart van dit jaar in de RAI te Amsterdam het op richtingscongres van de fe deratie ABVAKABO plaatsvond. De twee bonden behartigen de belangen van 255.000 aangesloten leden, werkzaam in dienst van overheid, particuliere instel lingen voor gezondheidszorg en welzijnswerk, particulie re bejaardentehuizen, de so ciale werkvoorziening, open bare nutsbedrijven in NV- vorm en waterschappen. In het besef dat de twee bon den al jarenlang dezelfde be langen van dezelfde groepe ringen behartigen, en het feit dat in het bedrijfsleven ook meer en meer de krachten worden gebundeld, hebben de bonden doen besluiten een fe deratie aan te gaan. Morgen wordt een vergadering belegd in „De Alkeburcht", Noord- hoek 3, Roelofarendsveen. Na de gewone jaarvergadering zal dan worden overgegaan tot de oprichtingsvergadering van een ABVA-KABO federatieaf deling. De federatie omvat de volgende gemeenten: Alkema de, Leimuiden, Rijnsaterwou- de, Hoogmade en Woubrugge. Kandidaten voor het federa tiebestuur kunnen tot de ver gadering en ook daarvoor worden aangemeld bij J. de Koning, Populierenstraat 29, Roelofarendsveen, tel. 3636. De hoofdbestuurder van de fe deratie, de heer J. B. J. Ver eier zal de vergadering bijwo nen en het arbeidsvoorwaar denbeleid voor 1981 aan de orde stellen. Herbenoeming burgemeester Leiderdorp LEIDERDORP Burge- meester M.A. van der Have van Leiderdorp is bij Konink lijk Besluit herbenoemd voor een nieuwe periode van zes jaar. De herbenoeming gaat in op 16 januari 1981. Een en an der is vandaag door het minis terie van Binnenlandse Zaken bekend gemaakt. met een derde man. Dit heeft burgemeester G.J. van der Kroft meegedeeld in ant woord op vragen van twee fractiewoordvoerders over het volgens hen teleurstel lende politie-optreden tegen over foutparkeerders. De CD A-fractie drong er tij dens de begrotingsbehandeling op aan de politie er toe te be wegen meer aandacht te beste den aan fout-parkeerders. „Zij belemmeren maar al te vaak het doorgaande verkeer op de toch al niet zo brede wegen", stelde het CDA. Ook de Ge meentebelangen-fractie vond het politie-optreden teleurstel lend. Deze fractie heeft voor gesteld als gemeenteraad een gesprek te voeren met de poli tie. Dit gesprek zal binnenkort plaatsvinden. „Begin 1981 wordt het korps uitgebreid en dan is het mogelijk meer con trole uit te oefenen op par- keerovertreders", aldus de burgemeester. moet weer opnieuw, op verantwoorde wijze, op rails gezet worden. De ik-i taliteit moet verdwijnen vond Lubbers, kennelijk ,Maa' een knipoog naar de kon ®a" verkiezingen. De reacties uit de zaal v/ai alhoewel de CDA-pol voor LTB-leden een thui strijd speelde - toch nog kend fel. Een spreker no de parlementariër conse „Geachte minister", een deelde hem zonder aanl in bij 'rovers en moorden wj (Dit laatste dan met het of het CDA-standpunt in abortusdebat). De oproep van Lubbers oi de schouders onder te zi werd hem evenmin in afgenomen. „Waarond wilde een vrouw graag w „Wij vullen de ruif die leegeten. De meeste mens de agrarische sector verdi nog niet eens het mmin loon en dan komt u ons ve len, dat we beter ons besti ten doen". Andere sprei die zonder uitzondering bezorgdheid toonden ove toekomst van het agrarisd Tf drijf, drongen verder nog|r| op de drooglegging van lv Markerwaard, een milder lastingklimaat voor de I ders en een premie voor j agrariërs, gelijk aan de h®lDEI van een studiebeurs voor eentei denten. n bij ke vi :iden vooi «ring afval itiatii Zegge en schrijve vragen wij slechts één nieuwe voor deze handige 4-kleurenbalpen. abonnee van de Leidse Courant Adres_ Postcode/Plaats Betaald wordt per maand (automatische aischrijvio per kwartaal Stuur mij als dank voor de moeite handige matstalcn 4-kleurenballpoint. Naam Adres. Postcode/Plaats Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel 1 plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 349, 2300 VB Leiden. IN FEITEN DE BESTE heliko; paar h verder droppe beplan operat Staatsl duingf Katwi niet kon ai denke hopen die op wacht gisten van di kleun snerp» gezels Staats Hoogl Rijnla nieuw wildei methc te onr bijstel En d< eerst blond met fc libellt gehee zich i went» daar word het c geld ondt toevi heef gekc de I Viss Staa tevr EIDl aam de renh( 'orde ntwc estui let Pl en. I taan De raadsleden mevrouw Van Dongen (links) en Ponsen (uiterst rechts) met twee stafleden van Troef op een willekeurige plaats in het haveloze gebouw. HAZERSWOUDE De ko ren Zang en Vriendschap, Soli Deo Gloria, en het Hervormd Kerkkoor treden op tijdens het advents/kerstconcert, vrij dag 19 december, in het ont moetingscentrum Het Anker. De koren uit Hazerswoude en Koudekerk worden muzikaal bijgestaan door het Muzieken- semble Hazerswoude en de or ganisten Ron de Vogel en Paul Verbree. Het concert begint om acht uur. HAZERSWOUDE De Haagse kunstenaar Hans Stuf- fers exposeert tot en met 2 ja nuari in het Anker in Hazers woude -Rijndijk. Zijn tentoon gestelde werken zijn etsen, aquarellen en olieverfschilde rijen. Het werk van de Hage naar is te bezichtigen op werk dagen tussen 19.00 en 23.00 uur. In het weekeinde is de expositie ook te zien. Zater dags tussen 16.00 en 18.00 uur en tussen 20.00 en 23.30 uur; zondags tussen 12.00 en 17.00 uur en van 18.00 tot 23.30 uur. Kolping- vereniging in Leidse regio LEIDEN De Bisschop van Rotterdam, mgr. dr. A.J. Si- monis heeft de kerkelijke goedkeuring verleend aan de statuten van de Kolping- vereniging (de vroegere Sint J osephsgezellen vereniging in de regio Den Haag. Drs. L.M. van der Bol sdb is be noemd tot praeses van de re gio, die de dekenaten Alke made, Alphen aan den Rijn, Bollenstreek, Delft, Den Haag, Leiden, Vlietstreek, Westland en Zoeterwoude. De Kolpingvereniging Den Haag is aangesloten bij het landelijk overkoepelend or gaan „Het Nederlandse Kol- pingwerk", dat aangesloten verenigingen heeft in Amster dam, Rotterdam, Nijmegen, 's- Heerenberg en s'-Gravenhage, terwijl er in diverse andere plaatsen nieuwe Kolpingvere- nigingen in oprichting zijn. Op vrijdag 19 december zal in de kapel van Jonker Frans, New- tonplein 100 in Den Haag een adventsviering worden gehou den waarbij alle oud-Sint Jo- sephsgezellen uit het bisdom Rotterdam met hun dames en kinderen en verdere alle be langstellenden welkom zijn. Inlichtingen bij het secreta riaat, Van Zeggelenlaan 320, Den Haag, tel. 070-989437. ALKEMADE De steiger in de Ripse Vaart, ter hoogte van Koppoellaan 15 te Rijpwetering, moet op last van het gemeen tebestuur van Alkemade verwijderd wor den. Hiertegen heeft de heer L. van der Hee- den uit Nieuwe Wetering een bezwaarschrift ingediend. Deze week had hij de mogelijk heid zijn bezwaar mondeling toe te lichten voor de raadscommissie bezwaar- en be roepsschriften. Zijn zwager, de heer De Blaey, trad op als woordvoerder. Deze vertelde dat er op de des betreffende plaats al vanaf 1959 een aanlegmo- gelijkheid is geweest. Deze viel kennelijk min der op dan de nieuwe steiger, die aangebracht is nadat de nieuwe beschoeiing langs de Kop poellaan gereed gekomen is. Voor-de oorspron kelijke meerpalen met verbindingsplanken heeft het Hoogheemraadschap Rijnland in 1959 een vergunning verleend aan de nu overleden vader van de heer L. van der Heeden, die op het adres Koppoellaan 15 woonde. Van der Heeden jr. is de huidige eigenaar van deze wo ning, waar de steiger bij hoort. Volgens de gemeente Alkemade gaat het in de desbetreffende vergunning echter slechts om 4 meerpalen en niet om een oeververbinding. Bo vendien meent de gemeente dat de aanvanke lijke plaats voor de palen vervallen is, omdat zich daar nu de nieuwe beschoeiing bevindt. De heer Van der Heeden kon, toen de nieuwe be schoeiing eenmaal klaar was, geen gebruik meer maken van de oude palen, omdat die te kort bleken. De Ripse Vaart is namelijk uitge diept. Wel heeft Van der Heeden dezelfde ver bindingsplanken gebruikt. De commissie be zwaar- en beroepsschriften moest zich verdie pen in de vraag of de vergunning van Rijnland nog wel betrekking heeft op de thans geplaatste steiger en kwam tot de conclusie dat dit niet het geval is. De tweede zaak, die de commissie behandelde, had betrekking op de wasserij annex woonhuis van de heer R. van Dommelen aan de Veer- straat te Oude Wetering. Het voorste deel van zijn pand gebruikt de heer Van Dommelen als woning, het middendeel als bedrijfsruimte en het achterste deel is (was) een min of meer ver waarloosde lege ruimte met halfvergane bui tenmuren en rottende kozijnen. Aan de heer Van Dommelen is nu een bouwvergunning voor het opknappen van het achterdeel gewei gerd, en bovendien moet hij een reeds gereno veerd deel in de oude staat terugbrengen. Zijn bedoeling was er woonruimte met hal, douche, toilet en slaap ruimte voor loge's te creëren. Maar het gemeentebestuur van Alkemade is bang dat het een soort recreatiewoning wordt. De commissie bezwaar- en beroepsschriften moest uitzoeken of voor de verbouwing wel of niet ten onrechte een vergunning was gewei gerd. Zij is tot de conclusie gekomen dat de ver gunning terecht geweigerd is, en is het eens met het gemeentebestuur van Alkemade dat al les weer in de oorspronkelijke staat moet wor den teruggebracht. De laatste zaak die behandeld werd, ging over de woonboot, gelegen nabij café-restaurant „De Meerhoeve", aan de Boekhorsterweg te Oud Ade (Zevenhuizen). De woonboot, genaamd „Greet", bewoond door de kok van „De Meer hoeve", ligt in een zogenaamd „uitsterfgebied", dat wil zeggen dat zodra de boot van eigenaar verandert, haar ligplaats vervalt. „Greet" is echter een spiksplinternieuwe ark, die in de plaats gekomen is voor de op zinken staande „Liroja". Het gemeentebestuur van Alkemade meent dat je in een uitsterfgebied een woonboot

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4