Fred Oster uit Oegstgeest man achter Mies Bingo herschi/drink TERUGBLIK TELEVISIE VANAVOtfR' TELEVISIE VRIJDAG Ito JR RADIO VANAVOND RADIO VRIJDAG maak je dml mwi ml... wet n Prins Bernhard in Teievizier Supplement NEDERLAND 1 NOS 18.25 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 Paspoort voor Turken 18.55 Journaal AVRO 18.59 AVRO's Teletips 19.25 Heidi 19.50 AVRO's Sport panorama 20.25 Piet Veermar, uit Volendaijr 20.45 Teievizier Supplement NOS 21.37 Journaal 21.55 Den Haag Vandaag 22.10 NOS-Tribune 23.05 Journaal 23.10 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND 2 TELEAC 18.25 Welzijnsplan, 2e cyclus, les 5 NOS 18.55 Journaal VARA 18.59 Pinokkio 19.25 J.J. de Bom voorheen De Kindervriend NOS 20.00 Journaal VARA 20.27 Hoe bestaat het 20.45 Theodor Chindler 21.45 De onvoorstj wereld van Roald Dahl 22.10 Achter het NI NOS 23.05 Journaal 23.10 Nieuws voor en slechthorst DUITSLAND I (Region, progr.: NDR: 18.00 huepfer, tv-serie. 18.30 Akti Kleuterserie. 18.55 Die Gra tv-serie. 19.25 Region, mag 'Progr.overz. WDR: 18.00 Verbrechen und makello» tv-serie. 18.15 Westside tv-serie. 19.15 Aktual. 19.45 serie.). 20.00 Journ. 20.15 progr. 21.00 Muz.progr. 21. progr. 22.30 Aktual. 23.00 En Paradies, tv-spel. 0.30-0.35 DUITSLAND 2 - 18.20 Serie verhalen. 19.0 >EN ,19.30 Spelprogr. 21.00 Aktt, eden Inform, progr. 22.05 S pidscl tv-spel. 0.30 Journ. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Kleuterprogr. 18.30 1 psychologie. 19.00 JeugdprojGist Journal 3. 20.00 Journ, 2 )nder Klein, Franse speelfilm. 22, magaz. 22.55 Fllmreporl 'rodi Leic s als rond progr. 18.35 Boomer, tv-se rtWij 2 Korte film. 19.05 Sport. 19.3! en Morgen. 19.45 Journ. 20. sementserie. 20.15 Who r ferryman. tv-serie. 21.05 21.55 Dallas, Amerikaanse 22.45 Journ. BELGIE NED. NET 2 18.00 Kleuterserie. 18.05 r progr. 18.35 Boomer, tv-serr Korte film. 19.05 Sport. 19.33» en Morgen. 19.45 Journ. 20jer rubriek. 21.00 Inform, hgste 21.40-22.20 Klass. muz. BELGIE FRANS 18.15 19.00 19.30 20.15 ber. en journ. Brot NEDERLAND 1 NOS-NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden DUITSLAND 1 10.00 Journ. 10.05 Actual. 10.25 Heinrich Zille, tv-spel. 12.05 Inform, progr. 12.50 Persoverz. 13.00 Journ. 16.15 Journ. 16.20 rep. 17.05 Kinder serie. 17.50 Journ. (Reg.prog 8.10-11.55 Schooltv.). DUITSLAND 2 10.30 Kleuterserie. 16.15 Int fie. 16.45 Journ. 16.55 Spoi Gevar. mag. B.oo laym. ö.,iu-ii.; 17.00-17.45 Schooltv. VPRO: 7.00 Nws. '7.10 Och- tendgym. 7 20 Radlonws.dienst Vpro. (7.30, 8.00 en 8 30 Nws.). 9 00 Gym. voor de vrouw. 9.10 i'HFO Waterstanden. 9.15 Expres-Vpro. ir*rw NCRV: ,0 30 Vivaldi (2). NOS: 10.45 Werkbank. AVRO: 10 55 Schoolradio. 11.10 Switch on. TROS: 11.20 Week In - week uit. 12.26 Meded. voor land- en tuin bouw 12.30 Nws. 12.36 Aktua. NOS: 13 00 Nws. 13.11 Meer over minder. 14.20 "Op de zeepkist" komt u maar. 14.45 't Kan van 4 03 Tipparade. IJ journ. 15.30 De top-40. NOS: 7.00 Nws. 7.02 VrlDE slek. 9.00 Nws. 9.02 »&|.ee de Middeleeuwen en Rr ce. 9.35 Vrijdagmorg* Vi'lSUlt Boston Symphony Orch viool. VOO: 11,00 miljoenen. (12.00 Nws. 12 - I 12.10 Muziek de de klass. top-hnvt Nwe populaire klassieken). EO: T* klankjuv 14.40 Plaat-Pra Weinig opmerkelijk* politiek nieuws in het gesprek van Remmers met Den Uyl. Een vriendelijke start van een ver kiezingscampagne. Dan is Ver onica met zijn hoge kijkcijfers natuurlijk een niet te versma den podium. Van Agt komt hier trouwens ook nog aan de beurt, maar pas het volgende jaar. De eerste slag was dus voor Joop. Enkele uitspraken: Den Uyl staat niet op de rech tervleugel van zijn partij maar in het midden. Hij wil precies aangeven welk deel van zijn 300.000 arbeidsplaatsenplan aan Limburg ten goede moet komen. Hij moet het nog door rekenen maar het zal neerko men op 15 procent. Noemt zich liever geen maatschappijver beteraar maar Remmers mocht dat woord gebruiken. Vindt dat hij premier moet worden als de verkiezingsuits lag er naar is en Van Agt mag dan eventueel minister zijn. Even dreigde het in Remmers bekende amicale trant gevoer de gesprek een vervelende kant op te gaan toen Den Uyl werd geconfronteerd n van zaken die in het plan niet goed terecht gekomen. Durfde hij n e weer lijsttrekker té vroeg Remmers. Maar d 'nj het in jeugdige overmoe maal niet goed begrep was juist ontzaglijk ve beurd, aldus Den Uyl gaat er nu om die draa( op te pakken. De meer i lijke opmerkingen in sprek waren nog het aaLi. Joop had graag twaalf ren willen hebben, maai er maar zeven, en die z niet altijd met hem eei eet vegetarisch en draaj pakken slordig, met uit ring van het in de Sou rend-show gedragen kt g dat later in de tuin wer(( dragen. Den Uyl is niet durend in de weer met i terlijk. De kwalificatie gen vond hij wel passen vlotgeschilderde portret beth, strijdvaardig als hielp hem nu en danj moeilijke plekken. HERMAN HOFHl zpeel Hersehi Pub van zuiver koolzuurhoudend wateiSID: zuiver plantaardige sma si stoffen en uitsluitend natuur»» p suikers, zonder onnatuurlijke smaa ste en kleurstoffen! Herschl/^ïnkïrïöensbroek, tel. (045) 21 17 77 RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT DONDERDAG 11 DECEMBER1980 Opmerking van Mies Bouwman, gesteld in bewoordingen van soortgelijke strekking: „Het vlotte verloop van Telebingo op het podium is voor een groot deel ook te dan ken aan het werk van de mensen achter de schermen. Vooral Fred Oster vangt veel on regelmatigheden op, die storend zouden kunnen werken op de uitzending". Eerder liet Willem Duys zich lovend over Fred Oster uit. Die zei destijds: „ik ben dan wel de man van de „Vuist", maar daarvoor helemaal afhankelijk van de mensen achter mij met voorop Fred Oster. Hij helpt mee de onderwer pen te kiezen, zorgt ervoor, dat de mensen op tijd bij mij aan tafel verschijnen en begeleid door de nodige égards weer uit de scène ver dwijnen. Die man draagt bovendien ideeën aan waar je als presentator wat aan hebt". Op dezelfde wijze fungeert Fred Oster als de man achter Mies Bingo. In de afgelopen dagen bereidde hij in het Leidse een vlot verloop van Telebingo in de Groenoordhallen voor. Fred Oster: „Voor mij geldt dat als een thuis wedstrijd. In het Leidse beweeg ik mij als een vis in het water. Ik voel dat volk daar goed aan. In mijn jeugd woonde ik in het aangele gen Oegstgeest. Een paar stappen buiten de deur en ik liep door Leiden. Voor mij zijn wel de Groenoordhallen nieuw, want die stonden er nog niet in mijn jonge jaren". In zijn functie van de man achter Bingo Mies wordt hij soms voor vreemde intervallen ge steld, zoals bij de voorstelling in Dronten. Daar probeerde een jongeman hardnekkig om op het podium naast Mies te komen, terwijl hij daar niets te schaften had. Fred er als een haas bij om die opdringerige figuur op een afstand te houden. Vergeefse moeite, want even later maakte hij opnieuw en nog nadrukkelijker zijn opwachting. Hij slaagde er inderdaad in naast Mies te komen staan, een kort ogenblik slechts, omdat Fred hem met stevige aandrang buiten beeld verwijderde. Zei die jongen: „U hoeft zich niet zo druk te maken. Ik ga al weg. Mijn honderd gulden heb ik toch al verdiend. Ik had een wedje gemaakt met mijn vriend voor dat bedrag, dat ik met Mies in beeld zou ko men en dat is me gelukt". Mies Bouwman: „En toch had Fred die jongen niet weg moeten jagen. Die zou ik bijzonder graag in de scène gehad hebben. In vind dat dit soort dingen te allen tijde moet kunnen. Dat heb ik hem achteraf ook verteld. Dat wil helemaal niet zeggen, dat we daar ruzie over maken. Dat verloopt meer in de sfeer van kout, zoals je achteraf altijd samen de dingen doorpraat over wat wèl en wat niet had ge moeten. Oster is geen man om ruzie mee te krijgen. Ik vind hem een voortreffelijke pro ducer, een leuke man om mee om te gaan, een uitstekend collega en ik mag wel zeggen mijn beste vriend. Maar juist dat soort onverwachte dingen zit ik op te wachten. Dan ben ik op mijn best. Dus had ik met die jongen van die weddenschap graag in discussie willen gaan. In elk geval en voor mijn gevoel moet dat een in teressante knul geweest zijn, met wie in zo'n directe uitzending veel te doen zou zijn ge weest". Fred Oster „Dat soort dingen ben je te wach ten. Op elke Bingo-avond krijg je wel te ma ken met een aantal mensen die je proberen te verschalken, die langs een achterdeur binnen proberen te komen. Daar ben ik voor om die op te vangen. Dat zouden best eens interessan te mensen voor Mies haar uitzending kunnen zijn, voor hetzelfde geld krijg je te doen met heel vervelende of zelfs gevaarlijke mensen. Dat schijnt er soms bij te horen en daar moet ik dus op verdacht zijn. Ik heb er meer plezier in om leuke dingen te bedenken voor Mies en dus voor de mensen in de zaal en de kijkers thuis. Het gaat om een live-uitzending. Dat „live" wordt veelal vertaald door direct of rechtstreeks, ik hou het liever op „levendig". Ik wil de vertoning levendig houden. Daar ben ik voor. Daar voel ik me voor. En dat bereik je door de man of de vrouw op het podium kan sen aan te geven. Je bedenkt nieuwe dingen. Het is dan nodig je te verplaatsen in degeen die de vertoning moet maken. Wat zijn haar of zijn sterkste kanten? Daar moet ik op toespe len. Van Mies weet ik, dat zij altijd het best op dreef is met vreemde mannen, mannen die zij niet kent. Het is haar zo gegeven, dat zij daar komisch mee uit de voeten kan. Zo zit Mies in elkaar en dat moet ik dus gebruiken op zulke avonden zoals nu in Leiden. Daarom ben ik op het idee gekomen om tijdens de bingo-trek king vreemd volk op de podiumvloer te halen. Dat is de bedoeling van de foto, die wij in het begin laten zien en waarop mensen voorko men, die de scène kunnen verlevendigen. Denk bijv. aan die foto van dat bruidspaar en de vorige keer die Sinterklaas. Wij vragen dan wel speciaal om die mensen van wie wij de foto tonen, maar wij gaan er van uit, dat bruid- Fred Oster: „De man achter Mies, zo voel ik me ook". sparen op hun trouwdag niet voor de tv zitten en van Sinterklaas, dat-ie op het dak vertoeft dan wel van huiskamer naar huiskamer zwerft. Die mensen moeten de hint om naar Mies toe te komen vernemen van diegenen die wel voor de buis zitten en bruidspaar en Sin terklaas waarschuwen, dat er op hen gewacht wordt. Ik had in Utrecht wel tien Sinterklazen willen zien en nog veel meer Zwarte Pieten. En dan allemaal op die trap. Waren zeker te druk met roede en gard. In Leiden zullen wij ook weer zoiets uithalen. Ik zeg niet wat, want dan is de verrassing er af, maar ik hoop wel, dat er een heleboel mensen komen, die onge veer beantwoorden aan de oproep die wij doen. Dan kan Mies daar geestig en gezellig mee uit de voeten en dan wordt het gebeuren in Leiden, de stad van mijn jeugd, ook een fes tijn". i Net als Jan Wolkers gaat Fred Oster dezer da gen „Terug naar Oegstgeest", althans naar Lei den op een steenworp afstand. Hij staat ook daar voor twee taken: Ten eerste moet het een dolle avond worden, die de bezoekers en de kijkers nog lang zal heugen, maar ten tweede moet hij er ook voor zorgen, dat-ie binnen de afgesproken zendtijd blijft. Dat is hem nog nooit gelukt, maar hij kan het daarmee ook niet te bont maken. Er zitten in Hilversum nog meer programmamakers te wachten om met hun programma de lucht in te gaan. Boven dien moeten de opgegeven tijden in de gidsen kloppen, omdat de kijkers zonder interesse voor bingo, en die bestaan ook, met smart zit ten te wachten op het begin van het door hen gekozen programma. Die zitten dan altijd met een staart bingo in de huiskamer. De man van de Wie Kent Kwis, de man ook achter Mies, krijgen we op oudejaarsavond ook nog als acteur te zien. Hij speelt dan zoon des huizes in een gezinnetje, waarvan ook deel uit maken Joop Doderer, Rita Corita en Willeke van Ammelrooy. Die mensen zitten daar rond een tv-toestel, dat van een bijzonder mecha niek is voorzien, dat het mogelijk maakt om beelden uit het verleden terug te brengen. In dat gezinnetje op oudejaarsavond geeft men zich over aan de geestige nostalgie om wat men zich herinnert uit het verleden terug te halen in de huiskamer. Piet Bambergen en André v.d. Heuvel verschijnen daarbij ook op het tapijt om bij te dragen aan de algemene ou dejaarsavondgezelligheid. Fred Oster: „Ik vind het leuk werk, dat acte ren in een spelletje, maar het produceren van programma's vind ik ook een plezierige uitda ging als je het moet doen voor mensen, die hun vak verstaan zoals Mies. Die weten iets te doen met, te maken van de elementen die je aan draagt. Daar beleef ik in de shows met Mies het grootste plezier aan. Daarom hou ik er ook van om haar als dat zo uitkomt feestelijk te verrassen. Ik voel me echt de man achter Mies. Daar moest ik iets aan doen, vond ik, toen Mies bingo deed op de avond van haar 50e ver jaardag. Voor de uitzending begint, kom ik al tijd op het podium om de mensen in de zaal vertrouwd te maken met het feit van de uit zending. Dan staat Mies altijd achter de scher men te luisteren, zodat zij dat ook weet. Op haar verjaardag wou ik de zaal „Lang zal ze leven" laten zingen ter ere van Mies op het moment, dat het cijfer „50" op het bingobord zou verschijnen. Dat kon ik natuurlijk niet aan de zaal vertellen, want dat zou Mies ook ge hoord hebben. Dat heb ik toen in een stapel stencils laten zetten en die snel uitgedeeld, toen ik wist dat Mies onder handen was van de grimeur. Het duurde lang, maar uiteindelijk kwam die „50" toch uit de bus en op het bord. Die verrassing pakte goed uit en naar dat soort dingen blijf ik zoeken". Tf\W nr Tr>*4TTT T tij Greaves, de Engelse stervoet baller uit de jaren zestig, die na zijn carrière door drank misbruik aan lager wal raakte. Ned. I 19.50 uur. Piet Veerman Ex-Cats-zanger Piet Veerman zingt enige nummers van zijn tweede solo-elpee „Back to you". Ned. 1 20.25 uur. Dezer dagen verscheen deel 10A van het standaardwerk „Het Koninkrijk der Neder landen in de Tweede Wereld oorlog", geschreven door dr. L. de Jong. Wij besteedden daar al veel aandacht aan. „Teievizier Suppelement" zal vanavond uitgebreid in gaan op de inhoud van dit deel, dat hoofdzakelijk is toegespitst op de bevrijding van het zuiden van Neder- Teletips In deze editie aandacht voor: ganzenbord-nieuwe-stijl, zelf gemaakte kerstballen en het geschikt maken van een zol derkamer voor meerdere doel einden. Ned. I 18.59 uur. Sportpanorama Documentaire over Jimmy Prins Bernhard praat in „Teievizier Suppelement" over zijn activiteiten in de Tweede ■'ereldoorlog als bevelhebber van de Nederlandse strijdkrachten NOS-Tribune Onderwerp van deze afleve ring is: Gaat Nederland failliet of kunnen we gezamenlijk de vaderlandse economie redden en hoe? Het publiek krijgt weer de gelegenheid vragen over dit onderwerp te stellen en wel aan hoofdgast S.J. van Eijkelenburg, voorzitter van het Nederlands Christelijk Werkgeversverbond, aan me vrouw I. Daales, directeur van de gemeentelijke sociale dienst in Rotterdam en aan Hans van den Doel, hoogleraar economie aan de Universiteit van Am sterdam. Ned. I 22.10 uur. Pinokkio In de buik van de walvis die hem heeft opgeslokt, ontmoet Pinokkio eindelijk de lang uit Ati Dijckmeester zegt „Hoe bestaat het". het oog verloren Gepetto. Ned. II 18.59 uur. J.J. de Bom Jan de Bom, Titia Konijn en Hein Gatje gaan ditmaal in op brieven waarin iets valt te le zen over sex. Ned. II, 19.25 uur. Hoe bestaat het Ati Dijckmeester, Hans Em- mering en Joop Brussee pre senteren op humoristische wij ze ongewone, maar tegelijker tijd ook veel voorkomende, za ken. Ned. II 20.27 uur. weer spitse dingen In Chindler Het zit Theodor Chindler niet lekker dat hij zijn vrouw haar zin heeft gegeven en Maggie niet in de gevangenis heeft be zocht. Intussen leeft zijn doch ter in een mensonterende situ atie, omdat zij als misdadigster wordt behandeld en niet als politieke gevangene. Ned. II 20.45 uur. Dahl William Botibol beschikt over een bijzonder fantasie. Zo beeldt hij zich in een wereld beroemd dirigent te zijn. Voor publiek zorgt hij zelf wel. Ned. II 21.45 uur. land en op de meningsver schillen tussen koningin Wilhelmina en het kabinet Gerbrandy. Presentator Jaap van Meeleren zal over deze kwestie praten met de auteur zelf. Voorts zal hij met prins Bernhard van ge dachten wisselen over zijn activiteiten als bevelhebber vim de Nederlandse strijd krachten. Ned. I 20.45 uur.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 2