Z '67 verwacht een problemen Bokspubliek komt aan zijn trekken an der Duim ervolgt oede weg Rentree Kurt Welzl ten koste van Pier Tol Wim Jansen: geen ernstig oogletsel NHS deelt mening FEI inzake verboden middelen vginaI >ORT DINSDAG 9 DECEMBER 1980 °AGINA 13 ,KMAAR Georg iler werkt met zijn kappen ontspan en zelfverzekerd naar de return te- Radnicki Nis. Na- lurlijk waakt de dit zo succesvolle (enmeester van AZ 1 voor een al te gTote rtie zelfvertrouwen. Naast»? ™°r achzelf eft Kessler toch al tgemaakt dat de Alk- aarse ploeg morgen- ond probleemloos or zal dringen tot de atste acht van het ernooi om de UEFA- eid I er lingk. II ichten. ;venw< bereid ssler: „De positieve gevoe- is overheersen bij me. De iktijk in Europa Cup-voet- leert, dat een 2-2 in een wedstrijd meestal garant at voor een succesvol ver- g in de return. En gezien stemming in de ploeg en vorm van de spelers, zie geen enkele aanleiding om veronderstellen, dat AZ '67 :h de kop zal breken over Kessler niet zijn elfs ojdjen hij na deze optimisti- aJs £ihe teksten toch niet even e te tu tarschuwend u heffen. „Onze uitgang- ositie is zonder meer gun- g. Toch moeten we niet Kees Kist en Kurt Welzl: morgenavond herenigd in de aanvalslinie van AZ '67. vinger op denken er ah te zijn. Ook nu zal gedisciplineerd en gecon centreerd te werk gegaan worden. Radnicki speelt vooral sterk vanuit de verdediging. Daarnaast voelt de ploeg zich natuurlijk ge sterkt door de overwinning op Hajduk Split, het afgelo pen weekeinde in de Joego slavische competitie. We zul len daarom echt wel op onze tellen moeten passen". Tegen de verwachting in maakte Georg Kessler giste ren tijdens de traditionele persconferentie zijn basisfor matie nog niet bekend. „Veel verschil met ons team in de afgelopen weken zal er niet zijn", glimlachte Kessler. „Tien namen staan vast. Ik moet alleen nog kiezen tus sen Kurt Welzl en Pier Tol. Pas vandaag zal ik dat doen. Vooral omdat ik nog niet in de gelegenheid ben geweest om met Welzl, die net terug is uit Albanië waar hij met het Oostenrijks elftal heeft gespeeld, van gedachten te wisselen". Kessler wil de buitenwacht doen geloven nog geen defi nitieve keuze te hebben ge maakt tussen Tol en Welzl. De waarheid is echter dat morgenavond Kurt Welzl zijn terugkeer maakt in de Alkmaarse formatie. Kessler heeft alleen nog niet de tijd gehad om dat Pier Tol mede te delen, vandaar zijn aarze ling naar buiten uit. Kessler: „Daar ga ik niet op in. De afgelopen weken heb ik regelmatig gesteld dat sommige spelers last krijgen van fysieke vermoeidheid. Tol is er daar eentje van. Maar om dan nu al te stellen dat ik voor Welzl kies, gaat te ver. Eerst wil ik afwach ten of het min of meer vrije weekeinde dat we gekregen hebben door de afgelasting van de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wellicht heil zaam gewerkt heeft voor Voorspellingen Intussen laaft AZ '67 zich aan het succes in de competitie en in de vlotte opmars in de strijd om de UEFA-beker. Voorzitter Arie Ligthart beaamde dat ook. „Natuurlijk mogen we niet naast onze schoenen gaan lopen", meen de hij gisteren met trotse pre toogjes, „maar we mogen best blij en een beetje ijdel zijn met de successen die dit sei zoen door AZ '67 worden be haald. We mogen er best trots op zijn dat de voorspel lingen die twee jaar geleden zijn vastgelegd in het rapport „Topvoetbal in Alkmaar" uitkomen. Dat moest ook wel, want we beloofden de gemeente tenslotte een plaats aan de top in ruil voor finan ciële steun". Drie ronden Europees voet bal (Red Boys, Levski Spar- tak Sofia en nu Radnicki) vormen overigens nog aller minst een vetpot voor AZ '67. Ligthart: „We draaien zo'n beetje quitte. Pas in de vol gende ronde zit er voor ons misschien financieel voordeel in. Nu nog niet. We komen, mede omdat de toegangsprij zen een fractie hoger liggen dan normaal, rond, maar daar is dan ook alles mee ge zegd." ROB HARTOG Zonder oogverband, maar met een recept verlaat Wim Jansen het Rotterdamse Oogziekenhuis. ROTTERDAM Wim Jansen heeft gisteren in het Rotter damse Oogziekenhuis te horen gekregen dat hij de training over twee dagen mag hervatten. De Ajacied moest zich gisteren melden om zijn beschadigde lin keroog, dat voor de aanvang van het duel tussen Feyenoord en Ajax door een ijsbal werd getroffen, opnieuw te laten onderzoe ken. Daarbij werd geen ernstig letsel geconstateerd. De 34-jarige voetballer ontving in zijn woonplaats Hendrik Ido Ambacht gis teren overigens vele blijken van sympathie, onder meer van supporters van Feyenoord die geschokt waren door het gebeu- olfo IV I dejuigtiaannet bevangen 'oordvcf or damblindheid .nge ber 19 •okken ales ErJe scratisc IAKO In de achtste van het toernooi om wereldkampioenschap irjimen in Mali heeft Ana- Gantwarg zijn voor- g ng op zijn naaste con- "ftnt, N'Diaye, vergroot twee punten. De Russi- da e koploper speelde tegen :ou Benoit uit ivoorkust t beschsterke partij die hij per- ?matigd afwikkelde. N'Diaye I Salv; bupeelde een punt ^geplaatste Tsjech Kris- ►artij tussen de niet geheel Jansen en Wiersma ein- i in remise. Bastiaannet na vijf uur spelen bevan- door damblindheid. In de ip dat moment voor hem tig verlopen partij tegen ienegalees Diaw, maakte Nederlander een blunder, >nmiddellijk verlies bete- le. Clerc slaagde er in een allende partij tegen Mar- beslissend voordeel leder -pact Ecuad /an hel g, Sar, iend anden >en zij len h i- Hij egen :uk tel voedii alleen AAN ZEE Kick :rjgeweg completeert de tmeestergroep van het Hoogovens schaaktoer- dat van 16 januari tot opiet 1 februari in Wijk Zee wordt gehouden, organisatiecomité heeft boven John van der verkozen naar aanlei- van de resultaten tij- de schaakolympiade op i<». Van der Wiel kreeg invitatie voor de mees- troep. jrootmeestergroep bestaat le volgende veertien spe- eihdspel haalde de Braziliaan een remise uit de strijd. Jannes van der Wal was de enige Ne derlander die tot winst kwam. Hij speelde tegen Bassirou Ba. De Senegalees werd het slachtoffer van een goed voor bereide combinatie. ia (Ned) 1-1.; i der Wal (Ned) - Ba (Sen) 2-0.; :n) - Bastiaannet (Ned) 1-1.; o (Mal) - Verpoest (Bel) 1-1. 1. Gantwarg 14 punten., 2. N'Diaye :en., 3. Korenevski, Misjtsjans- 5. Clerc, Mogiljanski, Wal 10 punt! Lesjtsjinski, Wiersma 9 punten., 11. 8 punten., 13. Gba 6 £ï£- punten., loit, Issa Traort. 16. Ba, Bastiaannet, I 19. Issalene, Veltmai ■rwerven. Via een handig 21. Soumaoro., 22. Ki ingeweg in grootmeestergroep or Wijk aan Zee Iers: Timman, Sosonko, Ree, Langeweg (Nederland); Ador- jan, Sax (Hongarije); Taima- nov, Romanisjin (Sovjet-Unie); Andersson (Zweden); Miles (Engeland); Gheorghiu (Roe menië); Torre (Philippijnen); Browne (Verenigde Staten) en Unzicker (West-Duitsland). Voor de meestergroep hebben de volgende tien spelers een invitatie ontvangen: Law, Lee, Povah (Engeland); Bernat (Ar gentinië); Sisniega (Mexico); Böhm, Faasse, Ligterink, Van der Sterren, Van der Wiel (Nederland). CHRIS LANTROK TELEURGESTELD UIT DE RING DEN HAAG De kwaliteit van de bokswedstrijden viel gisteravond in het Haagse Amicitia gelukkig voor de tot de laatste plaats uitver kochte zaal mee. Dat is de laatste tijd wel eens minder geweest. Het aanbod van liefst zestien partijen was echter duidelijk te veel van het goede. Volgens promotor Theo Huizenaar kwam dit omdat men op verzoek van de Nederlandse Boks Bond vier finalepartijen om het B-kampioenschap van Ne derland in het programma had opgenomen. Een restant van het toernooi dat in de Houtzagerij enige tijd gele den is gehouden. Drie A-partijen werden er dit maal afgewerkt. Voor de pau ze won in het halfzwaarge- wicht R. Rutten uit Gemert van de Rotterdammer Ton de Groot. In de eerste ronde kreeg De Groot acht tellen van de scheidsrechter. In de tweede ronde kwam hij be hoorlijk terug en had lang de beste kansen op de overwin ning. De technisch betere Rut ten bracht de derde ronde op zijn naam. Ton de Groot stoot te bijna niet in deze belangrij ke fase van het duel, zodat Rutten zegevierde met een kleine puntenwinst. Na de pauze, verloor Lange- veld (Kristalijn-Den Haag) in het zwaarweltergewicht van Zwiers (Carpentier-Assen). Langeveld was de betere bok ser, maar maakte weinig ge bruik van zijn sterke linkse. Zwiers zorgde voor enkele leuke combinaties, maar was met een onbeslist zeker tevre den geweest. De Leidenaar Chris Lantrok stapte ook te leurgesteld uit de ring. Tegen de Hagenaar René van Gelder kwam hij in de eerste ronde erg sterk voor de dag. In de tweede ronde ging het gelijk op en in de laatste ronde kreeg Lantrok van scheidsrechter Pruissen een waarschuwing voor vasthouden. De wedstrijd werd tenslotte in de derde ge staakt. Nadat Lantrok acht tel len van de scheidsrechter had gehad, bokste hij weer door, maar bij een rechtse hield de scheidsrechter het tot onge noegen van Lantrok voor ge- Conditie In het zwaarweltergewicht B- klasse stapte Paul Holleman (Kristalijn) met een overwin ning uit de ring. Dit moet voor de technisch goede Holleman toch een verrassing zijn ge weest. Tegen Van Gogh (Ge mert) ging hij rustig van start'. In de tweede ronde stelde hij zijn conditie danig op de proef. Bij de start van de derde ronde stond de Hagenaar op punten duidelijk voor, maar kwam toch nog in moeilijkheden. Normaal gesproken had hij verloren, ware het niet dat zijn tegenstander wegens het stoten op het achterhoofd te recht door de scheidsrechter werd gediskwalificeerd. Wim Bok van Arvos uit Dord recht is de nieuwe B-kam pioen van Nederland in het halfzwaargewicht. Hij zege vierde tegen Giljouw van Zee macht uit Den Helder. De De Leidse bokser Chris Lantrok (op archieffoto) verloor van de Hagenaar René van Gelder. Profgala VLAARDINGEN - Cor Eversteijn zal op maan dag 15 december in de Stadgehoorzaal in Vlaardingen uitkomen tegen Dieter Schantz. Het duel van de licht- weltergewicht, die elf partijen ongeslagen is, tegen de Westduitse kampioen vormt de hoofdpartij van een profboksgala. Verder komen in actie: Hubert Zimmerman te gen de Turk Zedat Ako- va in het zwaargewicht en Roy Somer in het ve dergewicht tegen de oud franse kampioen Gerard Jacob. Deze drie gevech ten gaan over acht ron den van drie minuten. De vierde partij van het gala zal gaan tussen Am- ton Verrips, de lichtge wicht uit Utrecht, en de Fransman Patrick Dre- lon. Deze partij duurt maximaal zes ronden. Fries Asma van Olympia uit Leeuwarden moest in de fina le van het middengewicht de kampioenstitel laten aan Jan de Heer uit Maarssen. Hij stap te echter kwaad de ring uit en betichtte scheidsrechter Van Ooijen van partijdigheid. De voorzitter van de Nederlandse Boks Bond, Jaap Villerius, bracht hem echter in de ring terug om van de scheidsrech ter de tweede prijs in ont vangst te nemen. Op het op treden van Asma zal wel een schorsing van de NBB volgen. In het lichtwelter werd Zwan Menis (Oorschot-Rotterdam) kampioen door een puntenze- ge op Bakermans (Eindhoven) en Rob Manvis (ABOV-Dord- recht) had in het zwaarwelter geen twee minuten nodig om zich kampioen te noemen. Zijn tegenstander Alex Franken was toen aangeslagen en te recht gooide de verzorger de handdoek in de ring. ARTHUR VAN RIJSWIJK iitslagen: lichtwelter junio- derde sen); zwaarwelter C-kla£se: B (Gemert) w.o.p. van De Ruin Tvicht C-klasse: onbeslist tegen lichtwelter junio (Kristalijn) w.o. [Drachten); halfzwaar C-klasse: Van der Lauw (Huizenaar) w.o.p. Oor schot (Rotterdam); weiter C-klasse: onbeslist tegen (Di Knoops (Goudi Taal(Assen); welterge- Smeding (Assen) door i kei okt ie Zin arbeid rd bes ECHT Hilbert van der Duim bij de all-rounders en Govaert bij de sprinters zijn gisteravond de winnaars orden van de schaatswedstrijden om de Domtrofee in Van der Duim de trofee voor de tweede achtereenvolgende" veroverde, was geen verrassing. Na zijn magere start bij de iel Cup, toonde hij vorige week tijdens de Brabant Plant Tro- die de Fries voor de derde keer in successie won, al naar irm te groeien. Op de kunstijsbaan van Utrecht, die pijjeel in het teken stond van het tienjarig bestaan, vervolgde de goede weg. Hij won zowel de 500 meter (uitgebalanceerd (0) als de 3000 meter (imponerend 4.15,44). Hans van Helden iteerde eveneens weer goed met respectievelijke tijden van en 4.16,57 en eindigde als tweede voor de kernploegleden Schalij, Piet Kleine en Yep Kramer, overwinning van Govaert bij de sprinters was echter niet in- !klculeerd. De dit jaar niet meer in de kernploeg van Jorrit fritcm -» nnnonnmiin A mprcfnnrtpr won hpirlp afsf; f. De hadde vrijs] ritsma opgenomen Amersfoorter won beide afstanden. De meter legde hij af in 39,22 seconden, terwijl de 1000 meter 1.18,53 een nieuw baanrecord opleverde. Govaert dwong «nee op onweerstaanbare wijze zijn selectie voor de inter- i Noorwegen-Néderland, over twee weken in Kongsberg, af. nummer twee in het eindklassement, Ron Ket, had bijna een punt achterstand na achtereenvolgens 39,55 en 1.19,98 te >ben gerealiseerd. Mlel Govaert aan de start voor zijn 500 meter. DEN HAAG Op het con gres van de internationale paardesportfederatie (FEI), dat deze week in Bern wordt gehouden, wordt onder meer een voorstel besproken met betrekking tot het gebruik van phenylbutazolidine (PBZ), andere ontstekings- remmende middelen en het toepassen van de zenuwsne- de. Mede op basis van adviezen van de veterinaire adviescom missie van de Nederlandse Hippische Sportbond is het be stuur van de NHS ten aanzien van deze voorstellen tot een standpuntbepaling gekomen. Het bestuur ondersteunt het voorstel van de FEI om: 1. het gebruik van PBZ zoda nig te beperken dat wanneer een monster meer bevat dan vier microgram PBZ per milli meter plasma, dat monster po sitief wordt bevonden: 2. alle andere ontstekingsrem- mende middelen op de lijst van verboden middelen te plaatsen; 3. eind 1981 te bezien of de op gedane ervaringen aanleiding geven het genoemde niveau van vier microgram PBZ per millimeter plasma te wijzigen; 4. verder te werken aan een uniformering van onderzoek techniek en het eventueel aan geven van niveaus voor ande re stoffen. De NHS gaat met dit voorstel akkoord, omdat hoewel ei genlijk een absoluut verbod van PBZ wordt nagestreefd de feitelijke betekenis van het voorstel van de FEI zal zijn, dat het gebruik tijdens de wedstrijd niet meer mogelijk is. Bovendien wordt er veel betekenis gehecht aan het voorstel om alle andere ontste- kingsremmende middelen ge heel te verbieden. Het vijfde punt uit het voorstel van de FEI, namelijk om de zenuwsnede met onmiddellijke ingang te verbieden, wordt door het bestuur van de NHS niet onderschreven. Met name omdat op dit moment nog te weinig bekend is over de toe laatbaarheid van deze ingreep. Steun zal worden gegeven aan een Westduits voorstel. Dit houdt in het direct verbieden van de zogenaamde hoge ze nuwsnede, het registreren in het paspoort wanneer een paard een lage zenuwsnede heeft ondergaan, alsmede het doen van nader onderzoek. De NHS vindt voor wat be treft dit standpunt steun in het onlangs uitgekomen rapport van de wetenschappelijke ad viescommissie doping paarden, die is ingesteld door de Minis ter van Landbouw. UDINE Het Italiaanse voet- o IJ balelftal verloor een oefen- OpOrtWereiCI wedstrijd, waarvan de op brengst was bestemd voor de 4 slachtoffers van de aardbe- Scoreverloop: 4. Adao 0-1; ving, tegen Brazilië met 2-1. Fanna 1-1; 84. Zico 1-2. LONDEN De Brit Tony Sibson werd Europees kam pioen middengewicht door de Italiaanse titelhouder Matteo Salvemini in de zevende ronde knock-out te slaan. Tips Nootdorp NOOTDORP De tips voor de elf draverijen die mor genmiddag op de baan van Nootdorp (eerste start om 14.30 uur) worden gehouden luiden als volgt: WAARDAMPRIJS (eerste af deling): Saint Malo, Sir Kerri gan en Santiago D. WAARDENBURGPRIJS: Triomf van Boko, Sharlee en Tara D. WAALWIJKPRIJS: Tienus Zuidvelde, Tatsjana W en Tru- di Trottan. WADDINXVEENPRIJS (eer ste afdeling): Sovereign, Time Nimble en Rolex D. WACHTUMPRIJS: Telstar Rotary, Tromp Bestevaer en Tati D. WALCHERENPRIJS: Speedy Pepper, Oval Pride en Rajolie Dakota. DE GOUDEN SPELD: Romeo Hollandia, Peggy Duke, Rindy Fortuna. WATERINGENPRIJS: Ra venna, Onno Duke en Polar Star. WAGENINGENPRIJS: Paarl D, Parodie en Peter Dartel. WADDINXVEENPRIJS (tweede afdeling): Tasja Lo- bell, Resli en Rosabel. WAARDAMPRIJS (tweede afdeling): Stefano Hanover, Stella Lebejos en Todd Oost- wijek.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 13