De Danaïden behoudt koppositie na winst in mm spektakelstuk tegen Asko Parker levert uiterst zwakke generale af Ook vrouwen Leiden ten onder in Haarlem STARS KLOPT UJSTAANVOERDER Wisselend sucees dames Aleeto BowlingleideiKOR winnen eenvoudig BASKETBAL LEIDEN Na drie weekeinden micro- korfbal ia er wat tekening in de strijd ge komen. De Danaïden bleef ook overeind tegen Asko (87) en voert nu bij verras sing de ranglijst aan van de overgangs klasse A. Beduidend minder vergaat het Pernix, dat er tegen Geldrop niet aan te pas kwam: 12—5. Met nu al drie punten achterstand draagt de ploeg van Karei Verschoor de rode lantaarn van de over gangsklasse C. Eersteklasser Fides Pac ta bleef door een 87 overwinning op Kwiek ongeslagen lijstaanvoerder; met in het kielzog Zuiderkwartier, dat van OSCR won (810). De algemene behaal de ten koste van Merwede haar dorde zege (1412). Het verloop van de micro- competitie is voor wat het De Danaïden betreft uiterst zonderling. Gestart als outsider kreeg de ploeg van coach Gerard Bos na twee rondes een „topper" tegen Asko te verwerken met als inzet het leiderschap. Op papier al veelbe lovend maar in zestig minuten groeide het duel uit tot een grillig spektakel. Met in een beeldbepalende hoofdrol de De Da naïden-speler Hennie Devilee. Op het ene moment diep teleurstellend na het missen van twee strafworpen op rij; om even later als een vedette een schitterende door braak af te ronden. Het scoreverloop was even onvoorspelbaar. Asko verraste De Danaïden in de eerste minuten met recht lijnig maar effectief aanvalsspel. Pas na een kwartier kon de Leidse ploeg zelf aan vallend orde op zaken stellen cd wat aan de 1—4 achterstand gaan doen. Voor rust slaagde De Danaïden in haar opzet (rust stand 4—4) al had Hennie Devilee intussen wel twee strafworpen verprutst. Asko kreeg het Leidse aanvalspatroon na rust door en veel risico's nemend onderschep ten de Assenaren vele schoten. Dit en het weifelende gedrag van scheidsrechter De Knijf veroorzaakten wat irritatie. Even ver gat de ploeg te korfballen en prompt stond er een 47 achterstand op het sco rebord. Pas in de laatste tien minuten werd het ritme teruggevonden. De inhaal manoeuvre verliep toer. ook snel en vijf minuten voor tijd stond De Danaïden op voordeel: 87. De emoties aan beide zij den waren dermate hoog opgelopen dat een strafworp voor Asko een minuut voor tijd wel moest worden gemist. Hetgeen ge beurde. Hennie Devilee (4x) was natuurlijk held van de dag. Daarnaast scoorden Cees Christiaanse (3), Yvonne Kamerling en Bea Schrama. Tegen Geldrop speelde Pernix haar zwak ste wedstrijd tot nu toe. „Een wedstrijd om maar gauw te vergeten", was ook de mening van coach Karei Verschoor. Vanaf het eerste fluitsignaal schroefde de thuis ploeg het tempo hoog op. Na 01 kon Pernix niet meer volgen zodat de ploeg bij rust (72) al in feite kansloos was. Niette min begonnen de oranje-kragen vol goede moed de tweede helft. Indachtig het bijna- wonder in Almelo tegen AKC. Maar twee treffers waardoor de stand 9—2 werd bra ken de weerstand definitief. Zonder over tuiging liet Pernix zich naar een uiteindelij ke 125 nederlaag spelen. Peter Kuipers (2), Kees Hortensius (2) en Willie van der Kooy scoorden. Nog steeds is Fides Pacta ongeslagen, al bracht Kwiek de fusieploeg aan de rand van de afgrond. In de eerste helft ging het althans wat de score betreft nog redelijk. Het spel, vooral in de aanval, was echter uiterst zwak. Het tempo lag laag en het ontbrak de ploeg ten enen male aan fel heid en schotkracht. Toch stond er bij rust wel een 53 voorsprong op het score bord. Het Haagse Kwiek was ook in de tweede helft zeker niet imponerend, maar toonde wel een grotere inzet. Met kracht korfbal slaagden de Hagenaars erin de achterstand na elf minuten om te buigen tot een 56 voorsprong. Het antwoord van de Leidse bank liet niet lang op zich wachten. Wim Piket ruimde het veld voor Robin Sommeling en onder diens aanval lende Impulsen trad enige spelverbetering op. Hij was het ook die de beslissende achtste goal scoorde waardoor Fides Pac ta na een door Kwiek gemiste strafworp tenslotte toch een 87 overwinning kon boeken. Hennie Piket (2), Patricia Gott- mer, Dik Onderwater, Diet Rijsbergen (2) en Wim Piket scoorden eveneens.. Op enige afstand van Fides Pacta blijft Zuiderkwartier goed volgen. Een zuiver schietend OSCR profiteerde goed van de, noodgedwongen vanwege de gladde vloer, geboden ruimte. De Rotterdammers kon den via een 4—4 ruststand tot het laatste kwartier goed volgen. Toen bij een 87 stand zorgden Els Lardee en Joep van Dam (2) voor de 810 overwinning. Joep van Dam (2), Albert de Groot (2), Jopie van Leeuwen, Toos van Dam en Dirk Jan de Kreek scoorden de overige trefers. De Algemene maakte het zichzelf moeilijk tegen Merwede door in de beginfase vele kansen onbenut te laten. Toen daarop Merwede vier punten voorsprong (37) pakte moest de ploeg van coach Ruud Niesing zich plots gaan forceren. Pas in de laatste minuut kwam de overwinning tot stand. Nadat door treffers van Wim van Vliet (7), Ruud van Vliet (3), Wim van Iter- son en Henny Rusman de stand op 1212 was gebracht, scoorde Ruud van Vliet tweemaal: 1412. Pas nadat Garbrielle Kok tien minuten voor tijd de stand op 83 had gebracht kwam er rust in het spel van Crescendo. Voor de pauze was tegenstander Blauw Wit'51 al op een forse 72 achterstand gezet door treffers van Joke Geijer (2), Wilfred Cornelisse (2), Louis Kok en Wim Barendse. De eindstand werd tenslotte nog 8—4. Achteraf was TOP best tevreden met het 88 gelijkspel tegen De Regenboog Want de Sassenheimers hadden in de eer ste helft weinig greep op het spel gehad: ruststand 42. Invaller Anne van der Zaag gaf meer vaart aan het spel, hoewel een door twee treffers van zijn hand afkomsti ge 46 voorsprong niet kon worden vast gehouden. Overige doelpunten: Jan Wil lem Simmelink (3), Ilse Moolenaar, Wilma Kuhn en Harald Simmelink. Direct na rust (53) raakte Ons Eiland zelfs vier punten achter. Hoewel tegen stander DKC i n de slotfase nog onder zware druk gezet werd, bleven de punten in Delft: 87. Treffers van Wim Nijenhuis (3), Olga Soudan (2), Patrick Verra en Jan van Kalkeren. Na tien minuten in de tweede helft stokte de doelpuntenmachine van Fluks. IJssel- vogels scoorde echter lustig door zodat 'het van 46 86 werd. Peter van der Berg (2), Corrie Schelvis, Corrie van Hoek, Jan Verloop en Aad van Drongelen scoor den. In de eerste dertien minuten verloor KNS het duel tegen Ventura Sport. De opgelo pen 40 achterstand bleek in de tweede helft (rust 5—1) net iets teveel: 74. Doel punten van Peter Zitman (2), Renè Kooien (2), Sandra Steenbergen en invalster Elle- ke Polanen. Pas in de tweede helft kwam Fiks onder druk van Oranje Nassau uit. Na de 5—4 ruststand werd via 66 snel een 6—9 voorsprong opgebouwd. Het werd ten slotte 9—11 dankzij treffers van Rob Non hebei (4), Dirk Jan Elzenga (3), Ab Knetsch (2), Aad Knetsch en Robert van der Kraan. Halverwege de tweede helft van het duel tegen ODO uit Maasland had Velocitas een 47 voorsprong opgebouwd. Verdere uitbouw lukte niet en toen vervolgens de thuisploeg inliep walste deze ook direkt door: 12—9. Ybo Schutte (4), Carla van Evert (3), Leon Brouwers en Rien van Poelsgeest scoorden. LEIDSE COURANT MAANDAG 8 DECEMBER 1980 PAGIN HAARLEM De coach van Parker, Han Wallaart, was na afloop van het duel met Eve Adam Stars heel slecht gemutst. Niet zozeer vanwege de 89-87 neder laag als wel om de beroer de prestatie die zijn team had geleverd. En dat pal voor de Europacup-vuur proef Parker-Varese. Wal laart meende: „Dit kan niet door de beugel. Dat zoiets een keer gebeurt, zoals te gen Punch, vind ik niet leuk. Maar ik kan dat nog door de vingers zien. Nu het zo kort daarna weer is voorgekomen neem ik het de ploeg zeer kwalijk. Dit is geen professionele in stelling en geen topbasket- bal. Ze stonden gewoon te pitten." Wat voor de Leidse ploeg een nuttige generale had moeten worden, werd een zware deceptie. De grote vraag is nu hoe men zich in vier dagen op kan wer ken tot het hoge niveau dat tegen Varese een voor waarde is om kansrijk te zijn. Er zal bij Parker een hartig woordje worden ge sproken, dat spreekt van zelf. Of dat voldoende ef fect kan hebben moet wor den betwijfeld. Anders dan tegen Punch liep het in Haarlem van het begin af aan niet lek ker. Na een evenwicht bij 4-4 trok Stars het eerste gat, 13-6 na ruim zes minu ten. Als oorzaak was aan te voeren dat het bij Parker eenvoudigweg aan alle kanten rammelde met als meest schrij nende gegeven dat de eerste pass van uit de vereniging simpel in Stars-han den werd gespeeld. Het aanvallend Ini tiatief van Mitchell Plaat en Steve Pui- dokas had in geval van wel doorgevoer de aanvallen voorts een effect van nul, alles mis dus. Het inbrengen van Chris Plaat zorgde hierna voor een korte op leving, hij zorgde via gave assists voor de aansluiting (19-20). Verdedigend moest hij het vervolgens toch afleggen tegen een ontketende Emill Hagens. Het weerwerk van Tony Parker (toch wel een nuttige eerste helft) en Ron Kruidhof hield Leiden in de race. Al met al kon Stars met de beperkte ploeg (met de kern Hagens, Lee en Browne) ook geen wonderen verrichten en sloot de eerste helft zelfs miniem negatief af: 42-43. Na de pauze kon Parker via Mitchell Plaat en een aan een opvallende come back werkende Sid Bruinsma in de zes de minuut afstand nemen: 52-57. Erg kwistig uitgedeelde persoonlijke fouten, met als voornaamste en stevig balende slachtoffer slachtoffer Jim Woudsfra, boden Stars de kans op terugkeer. Via een uitgespeelde dunk van Rickey Lee was de ploeg van Ruud Harrewijn bij 61-61 weer bij en ging door ondanks licht tegenstribbelen (63-66). Het dollen van Hagens was de basis voor het via 69-68 weglopen naar 77-71 in de der tiende minuut. Een door Parker onge wilde bijdrage aan de Stars-mogelijkhe den was de falende rebound, vooral In de tweede twintig minuten. Aanvallend werden in het totale duel slechts zeven rebounds bemachtigd. En verdedigend was het percentage rebounds in de tweede helft minder dan de helft: 45%. Het was met name deze wanprestatie die Wallaart uiteindelijk de uitspraak ontlokte: „Ze staan te pitten." Daarmee doelde hij In hoofdzaak op de vrije doortocht die aan Murray Browne werd verleend, immers goede springers als deze Browne moeten door uitblokken de kans niet krijgen om zoveel ballen van de ring te plukken. Een verbeten Parker deed er In de slot fase nog alles aan om Stars in verlegen heid te brengen. Maar Stars werd on der andere van de zone-press niet echt gek. Parker kwam niet verder dan tot op drie punten (twee maal) maar was met nog een halve minuut te gaan te laat met de echte aansluiting: 89-87, te vens de eindstand. LEJO BUCK Score*. Stare: Hagens 17, Browne 20. Joustra 15, Wessels 6, Koster 12, Lee 19. Schotpercen- tage team: 54%. Leiden: Strong 6. Parker 10, M. Plaat 13, Puidokas 13, Chr. Plaat 2. Bruinsma 15. Woudstra 17. Van Solm 2. Schotpercentage team: 53%. In de slechte generale van Parker voor de Europacup-ontmoeting tegen Varese toch een lichtpuntje te ontdekken. Sid Bruinsma (hier op archieffoto) was tegen Adam Stars duidelijk terug. LEIDEN De Parker vrouwen gingen net els de mannen onderuit tegen Eve Adam Stars. In een wedstrijd waarin vooral aan vallend de overtuiging ontbrak werd een niet verwachte nederlaag geleden: 57-48. De ploeg maakt na de opvallende competi tiestart een duidelijke terugval door. In de rayonklassen blijft MSV op het hoogste ni veau meedraaien. Nu werd Red Stars ver slagen: 76-67. Leiderdorp leed een wat kwalijke nederlaag tegen Juventus (76-71) terwijl ook Luba verloor: 111-86 tegen La- kers. In de tweede klasse won Blitz bij Cracker jacks (59-80) en kon BVO het Haagse Argus niet weerstaan: 79-92. Het is allemaal niet meer zo mooi als het leek met de Parker vrouwen. Een frisse ploeg met een weinig vertoond agressief speltype, zo was het in het begin van de competitie. De overwinning op RZ getuigde in die tijd van reële mogelijkheden om net onder de top van de ranglijst een plaats te verwerven. Inmiddels draait het door het wegvallen van de nodige overtuiging niet echt lekker meer. Belangrijk daarbij is dat met name de leading-guard, Miriam van Schaik, de laatste wedstrijden wegens werk zaamheden afwezig was en dat daarnaast Ineke van der Laken en Mardet van Gennip door blessures niet inzetbaar zijn. Coach Rob de Vries weigert echter te stellen dat daarmee alles verklaard is: „Ik had er op ge rekend dat dit gemis beter op te vangen zou zijn met de zeven speelsters die ik nu over heb. En ik leg me hier niet zo maar bij neer." Tegen Stars was het in ieder geval nog mis. Na met 32-24 bij rust met de neus op de fei ten gedrukt te zijn liep het in de tweede helft een fractie beter. Men kwam nog tot op twee punten, maar miste door weinig door tastend aanvalsspel (te weinig durf, veel bal verlies) toch nog duidelijk de zege: 57-48. Rayon Tegen het Soestse Red Stars was MSV be paald niet sterk op dreef. Toch werd in Noordwijk na een 41-32 ruststand vrij regel matig gewonnen met 76-67. Peter Goosen viel bij de thuisploeg positief op en scoorde 20 punten. Evert van der Plas had geen ge weldige dag, maar scoorde desondanks 30 punten. Een ook al niet overtuigend Leider dorp kreeg wel een dure rekening. Bij het Schiedamse Juventus kreeg een gunstige ruststand (29-38) een veelbelovend vervolg: 39-55. In de laatste 12 minuten kreeg Juven tus toen nog vleugels en faalde Leiderdorp, vooral door een matig afstandschot. Resul taat: 76-71. Topscorers Leiderdorp: Messe- maker 19, Neervoort 13. Zonder de gebrui kelijk aanwezige lange mensen leed Luba in Rotterdam een nederlaag tegen Lakers. In een poging op snelheid het gebrek aan leng te te compenseren verloor men te veel de controle en ook de wedstrijd: 111-86. De sterk schietende Arelus Molleman was bij de Leidenaars topscorer met 26 punten. In de tweede klasse verloor Blitz na een snelle voorsprong de concentratie. Toch werd in een matige wedstrijd in Amersfoort gewonnen van Crackerjacks. Na een 27-42 stand bij de pauze werd het tenslotte 59-80. Topscorers Blitz: De Weijs 24, Kallenberg 14. In de laatste vijf minuten voor rust ver loor BVO de wedstrijd tegen Argus. Van 32- 32 werd het toen snel 38-49. In de tweede helft krabbelde men nog terug tot op vijf punten, maar moest toen langzamerhand het heft uit handen geven. Argus, dat overi gens voor vrijwel honderd procent op de in Leiden zeer bekende Peter-Paul Maassen draaide, won met 79-92. Beste man en top scorer (28 punten) bij de Alphenaren was Erik Jan de Mug. HOCKEYCOMPETITIE iElDEh ®wezt lasser e pro >clJe' ©iii LEIDEN De zaalhocl competitie is dit weeki wat aarzelend van start gaan. Alleen de dames rond Alecto kwamen in actie. 1 de Leiderdorpse formatie boe eze t( een zege (op Cartouc et „v maar moest ook een nediet m laag (tegen HDS) incassertaren en De Alecto startte tegen Cart^SG 2 che. Deze partij werd met gewonnen. Halverwege de i ste helft scoorde Trudy Boxtel door een snelgenoif"'"""' vrije bal af te ronden. overwicht dat de Leiderd<|r 9 sen, ondanks de drie inva uit de jeugd, hadden Ie vlak na rust tot een tw< treffer. Ninette Kokke sole< tot voorbij de keeper. In de tweede wedstrijd, die zeer matige kwaliteit was, loor Alecto met 1-0 van H De Haagse ploeg, die iets n kansen kreeg, benutte een die mogelijkhede vlak rust. De rest van de veerti9y^ nuten speelde zich bijna all op het middenveld af, iets bij zaalhockey zeer zei voorkomt. Vlak voor tijd rri de beste speelster van Ale Ninette Kokke, de kans op gelijkmaker door vanaf strafbalstip naast te pushei flddy LEIDEN Tijdens de dond dagleague voor vijfmanspl gen gebeurde weinig opzi barende. Het enige bela wekkende was, dat alle dende équipes hun part tw tegen de teams uit de lag f8d za regionen gemakkelijk met to" vij wonnen. «nbeu rat ee Tweepee blijft comfortabel Mai de leiding, waarna Lions ei gers met 10 punten mil volgen. Tigers speelde ecf een wedstrijd meer. Ond u*®en knokken Ons Genoegen 'fomo Wanninkhof fanatiek om '"der de laatste positie af te kon *we*( Ons Genoegen heeft bet,8eni< kansen, omdat de 'tevreden ,"'9 vi nog een duel in het verse .d hebben. JL BBL Vijfman* donderdag: a ^9 Boon - Llons 0-4, Ons Genoeg ,en®n£ Rabbits 0-4. Tigers - Wanninkhol Tweepee Minstreels 4-0. ingspi entien ion hij BIJ START ZAAL- •p^^WÊÊÊ If. tfEk, jÜfcs» Dik Onderwater van Fides Pacta hangt in afwachting van het resultaat van zijn door- ioopbal nog even na. Hoewel deze bal de korf niet zal doorboran werd Kwiek tocji verslagen.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 16