Dorpshuis Stompwijk door brand verwoest Verkeerssituatie Lage weg lj»aart SJC-bestuur zorgen fcaii'M'w erbreding Duinschooten noodzakelijk crstsport tournooi9 Katwijk „Subsidie voor Rijnkikkers Mensenrechten in Oegstgeest Drie Rijnsburgers in werkgroep welzijn Ccïdóc6otlACIAlt Zegge &ichiijve Schilderij voor Gemeentecentrum DRDWIJK Het bestuur van de [balvereniging SJC maakt zich ern- ,og I bezorgd over de verkeerssituatie ge dl de Lageweg en in het bijzonder beslf de veiligheid van haar jeugdleden, vamf kampt bij het sportpark van SJC ede benemende mate met een parkeer- jleem. Vooral de thuiswedstrijden SJC blijken steeds meer bezoekers ekken en dit heeft tot gevolg dat iageweg bij die aangelegenheden hikfcfetaat met geparkeerde auto's. mdijpankelijk leek daarvoor een oplossing nemfht, omdat er sprake was van een ge- ?rd ialijk parkeerterrein met het nog aan te leggen hockeyveldencomplex. Thans is er sprake van dat de Noordwijkse Hockey Club naar het Middengebied gaat verhui zen en SJC ziet daarmee het geplande parkeerterrein de mist in gaan. Een bijkomend euvel is. dat vele automo bilisten de Lageweg gebruiken als sluip weg om de stoplichten op de kruising Van Berckelweg-Gooweg mis te rijden. Vooral in de middagspits is daar een vrij druk verkeer van auto's, brommers en fietsen. Daar komt nog bij, dat er door sommige automobilisten op de buiten de kom gele gen weg erg hard wordt gereden. Een ander bezwaar van het SJC-bestuur is de slechte verlichting van de Lageweg. Hierdoor ontstaat gevaar voor de jeugdige voetballertjes, die 's avonds komen trai nen. De meeste van hen komen op de fiets. Zij scharrelen in de duisternis tussen de geparkeerde auto's door en bij het oversteken ontstaan gevaarlijke situaties voor de jeugd, die al talloze malen tot bij- na-ongelukken heeft geleid. Wat SJC wil is een goede verlichting van de Lageweg, speciaal ook bij de hoofdin gang van het sportpark en de aanleg van een parkeerterrein voor de bezoekers van het sportcomplex, waar binnenkort ook nog een sportzaal gaat verrijzen. .TWIJK Vijf Katwijkse sportverenigingen organise- een kerstsporttournooi 'nieuwe stijl' voor basisscholie- van 10 tot 13 jaar. Deelname is dit jaar niet in school- band, maar deelnemers kunnen hun eigen team vormen; straat, wijk, buurt of vriendenkring. Ook de naam van team moet zelf verzonnen worden. Kerstsporttournooi wordt van 24 december tot 3 januari ge- den in een aantal sportzalen, het zalencentrum Tripodia en zwembad 'De Miereweide'. I scholen voor voortgezet onderwijs kunnen in schoolver- d meedoen aan de wedstrijdonderdelen: lijnbal, basketbal en eybal. Wedstrijdonderdelen voor de lagere scholieren zijn: de jeatiespelen, tafeltennis, zaalvoetbal, dammen, lijnbal en nenji-basketbal. ?id I v^NSBURG Zwemvere- Ing „De Rijnkikkers" jan fc* hoogstwaarschijnlijk e orrsubsidie van 1500 gulden 1001l de gemeente. De raads- ersd|missie welzijn zal het )aarPSe hierover in ieder ge- tst vPositief adviseren, ven erla: vereniging had een subsi- aanvraag ingediend omdat >(ampt met een tekort van- gulden. Dit tekort is dzakelijk ontstaan door de oging van de badhuur. houder Van der Meij wees steravond de leden van de 1, scommissie op dat de con tributie bij de „Rijnkikkers" inmiddels al is verhoogd en dat de leden een zeer hoge contributie betalen. Met de subsidie-aanvraag van de Rijnsburgse volleybalvere niging liep het minder ge smeerd. In eerste instantie is het college wel bereid geweest een subsidie te verlenen, toen het echter zag dat wanneer alle shirts zouden worden ver kocht de vereniging quitte zou draaien, werd de subsidie ge weigerd. De raadscommissie welzijn kon zich hiermee vere nigen. Drukkerij maakt plaats voor premiekoopwoningen WARMOND De voormalige drukkerij Van Elburg aan de Dorpsstraat wordt nog voor 1 januari 1981 gesloopt. De oude druk kerij gaat plaats maken voor twee premie koopwoningen. De raadscommissie openba re werken toonde zich gisteravond tevreden over het feit dat nu snel met de nieuwbouw kan worden begonnen. De twee nieuwe woningen worden als een be gin gezien van het zogenaamde plan Ter Leede waarvoor enkele onbewoonbaar verklaarde woningen en oude opstallen aan de Straat ter Leede zullen worden afgebroken om plaats te maken voor woningen van Warmondse wo ningzoekenden. De raadscommissie ging eveneens akkoord met het voorbereiden van de werkzaamheden aan de oever van de Leede en het graven van het Zomergat als dat meer in fasen gebeurt. Tussen het maken van de inrichtingsschets en het be stek moet ruimte zijn voor overleg onder meer in de raadscommissie ruimtelijke ordening. LEIDSCHENDAM Het dorpshuis van Stompwijk aan de dr. Van Noortstraat is vanmorgen vroeg vrijwel geheel door brand verwoest. De bovenverdieping is volledig afge brand, de eerste etage en de benedenverdieping zijn door brand- en waterschade voorlopig totaal onbruikbaar. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. De brand werd om kwart voor vijf vanochtend ontdekt door surveillerende agenten van de politie Zoetermeer. Zij waar schuwden onmiddellijk de politie en brandweer van Leidschen- dam. De brandweer rukte met twee wagens uit en kon om zes uur het sein „brand meester" geven. Men kon voorkomen dat het vuur oversloeg naar nabijgelegen woningen. Tot laat in de ochtend is men bezig geweest met het nablussen. „Een groot verlies voor Stompwijk", aldus wethouder J.J. Meijer (financiën van Leidschendam en Stompwijkse zaken) Een groot deel van het sociale gebeuren in Stompwijk speelde zich in het dorpshuis af zoals het bejaardenwerk, de repetities van muziek- en toneelverenigingen, de activiteiten van de dorpsraad en de avonden van een jongerensociëteit. Het behoorde toe aan de Stichting Dorpshuis Stompwijk. Het gebouw was goed verze kerd, aldus de heer Meijer, maar of je zo'n goed gebouw ervoor terug krijgt is hoogst twijfelachtig. nen aan landen waar de mensenrechten worden geschonden en of er politieke en economische druk moet worden uitgeoe fend op die landen bij wijze van effectieve ontwikkelingshulp. Voor de pauze zal de film „Niet bang zijn" worden gedraaid, een film die handelt over de situatie van onderdrukte boeren in Latijns Amerika. Het forum zal onder leiding van de heer H. van Andel na de pauze ook in discussie treden met de aanwezigen. Het forum be staat uit mevrouw T.L. Blom-de Koek van Leeuwen (VVD), de heer M. van de Kas- teelen (PPR), de heer E. van der Veen (PSP), mevrouw M.A. Bosman-Huizinga (PvdA), mevrouw J. Soetcnhorst-de Sar- vornin Lohman (D'66), de heer J.P. van der Reijden (CDA) en de heer P. van Vee- nen van het Humanistisch Instituut Voor Ontwikkelingssamenwerking. De bijeen komst wordt gehouden in het gebouw Ta- berna aan de Julianalaan 1 in Oegstgeest en begint om acht uur. RIJNSBURG In de werkgroep welzijn zijn drie personen benoemd. De werkgroep bestaat behalve uit deze drie Rijn- burgers uit raadsleden en ambtenaren. De groep gaat zich voorlopig bezighouden met de samenstelling van een lijst met verenigingen en instellingen, die wel of niet in aanmer king zullen kunnen komen voor subsidie. Tijdens een hoorzitting over de kaderwet sociaal culturele acti viteiten gaven de Rijnsburgers te kennen dat zij burgers in de werkgroep welzijn wilden. In totaal tien personen hebben op de oproep van het gemeentebestuur om zitting te nemen in de werkgroep gereageerd. Uit deze reacties werden er drie geko zen. Bij de verkiezing heeft men niet gekeken naar geloof of politieke richting. Wel werden de gekozen personen onderge bracht in drie richtingen: zorg, educatie en recreatie. Voor de richting zorg is mevrouw Van der Vlis benoemd, voor eductie de heer Eldering en voor recreatie de heer Oudwater. Hun werk duurt tot juni. Daarna zal worden bezien of de werkgroep ge handhaafd moet blijven. IN FEITEN DE BESTE DRDWIJK Duin- ioten gaat een belangrij- ^erbinding worden voor icreatie in het Lange re ruilverkaveling in dit 1 had het smalle, geas- erde weggetje tussen de evelderlaan en de Vo* dreef slechts beteke- yoor enkele daar gelegen Ljven van bollenkwe- en tuinders. In de loop de jaren werd Duin- ioten echter van steeds r belang voor de recrea- irken (onder andere So- lassi) aan de Noordwijker- houtse zijde van de weg. Thans zijn er weer plannen voor een nieuw caravanpark. Het daarbij aangelegde par keerterrein zal tevens ruimte bieden aan de auto's van de vertierzoekers aan het Ooster- duinmeer. Een en ander maakt een verbreding van Duinschooten noodzakelijk. Een gedeelte van de weg is al verbreed door het aannemers bedrijf Noorlander. De provin cie is nu van plan om het weg gedeelte tussen de Wilgendam en het nieuwe parkeerterrein voor haar rekening te verbre den. De rest van de weg tot de Vogelaardreef wordt door de gemeente Noordwijk gerecon strueerd. In het overleg tussen provin cie en gemeente is een oplos sing gevonden voor de finan ciële consequenties. De pro vincie zal Duinschooten name lijk als quartaire weg aanwij zen. Dit houdt in dat de ge meente een bijdrage van 75% in de kosten van de verbre ding ontvangt. Verder krijgt de gemeente een jaarlijkse uit kering (voor dit jaar 6200.-) voor het onderhoud van de ruim twee kilometer lange weg. Men raamt de totale kos ten van de verbreding op 200.000.-. Dit bedrag kan nog wat oplopen als er voorzienin gen worden getroffen voor een veiliger fietsverkeer. De thans onder leiding van wethouder Warmerdam ge troffen regeling houdt in, dat Noordwijk langs de gemeente grens met Noord wij kerhout een volwaardige verkeersver binding krijgt, waarmee zowel de bollenbedrijven als de re creatie zijn gediend. ESTGEEST De Derde Wereld- Jkel Oegstgeest en de werkgroep jftschappij-vraagstukken van de liting Jeugd- en Jongerenwerk Jstgeest houden woensdag 10 dccem- geen bijeenkomst over mensenrech- forum zal aan de hand van een paar Jingen over de problematiek van de Inding van de mensenrechten discus- en. Het gaat daarbij om de vraag of Ierland ontwikkelingshulp moet verle NOORDWIJKERHOUT - De Noordwijkerhoutse vogel vereniging 'Kolibri' houdt in het weekeinde van 12,13 en 14 december een expositie in het Victorhuis. De vogelshow wordt vrijdagavond om acht uur geopend door de heer J.J. de Winter. De vereniging is erin geslaagd 500 vogels bijeen te brengen voor de vogelshow. Prima Boys. Prima Boys en Roadrunners in Lindehoeve Voorschoten De popgroepen Prima Boys en Roadrunners treden op morgen op in De Lindehoeve aan de Koninklijke Marinelaan 8 in Voor schoten. Prima Boys brengt de zogenaamde Prima Pop, muziek uit de tachtiger jaren. De formatie bestaat uit Hans Boom, zang en bas, Hans Nijland, gitaar en zang en Wim Holthauz, drums. De Roadrunners produceren Rock met een Wave-fout door mid del van Herman Priester, zang en bas, Jeroen Mense, drums en zang en Maarten Emmen, gitaar en zang. Het concert begint om negen uur. Thorn tafeltenniscentrum op 19 december geopend OEGSTGEEST Tafelten nisvereniging MIZU zal op vrijdag 19 december haar nieuwe tafeltenniscentrum aan de Voscuyl in Oegst geest officieel in gebruik ne men. De leden van de tafeltennisve reniging hebben dit vooral dankzij zelfwerkzaamheid we ten te bereiken. Het gebouw werd door Mizu ontworpen en de leden moesten noodge dwongen ook nog eens zelf aan de slag toen beide sponsors en de aannemer failliet gingen tijdens de bouw. Ondanks alle moeilijkheden is het tafeltenniscentrum van Mizu één van de modernste van Nederland geworden. Het centrum is gebouwd op een voormalige slibbak van de rioolwaterzuiveringsinstallatie aan de Voscuyl. Deze installa tie kwam buiten gebruik door het in werking treden van het de nieuwe zuiveringsinstallatie in Katwijk. Het tafeltennis centrum is genoemd naar de wethouder Thorn, de huidige wethouder van openbare wer ken en sport van Oegstgeest vanwege de medewerking dié van de gemeente is ondervon den. r-y-i ■^afc noteer m.i.vals nieuwe JPwil abonnee van de Leidse Courant I Naamj Adres Postcode/Plaats I Betaald wordt per maand (automatische afschrijving) j per kwartaal J Stuur mij als dank voor de moeite I handige matstalcn 4-kleurenballpoint. Naam Adres Postcode/Plaats Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel I plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 349, 2300 VB Leiden. Hans Dorrestijn in Leiden LEIDEN De zanger en tekstdichter Hans Dorres tijn treedt zondagmiddag op in het café De Uyl van Hoogland aan de Nieuw- straat 28. Het optreden heeft plaats in het kader van de culturele activiteiten op de zondagmiddag. Dorrestijn komt met het pro gramma 'in staat van ontbin ding'. Dreef hij in zijn vorige programma voornamelijk de spot met eigen leed, in het nieuwe programma maakt Dorrestijn voornamelijk ge bruik van de ellende van an deren. Stewardessen, minis ters, schilders, zenuwelijders, lammetjes, paarden en papri ka's worden onbarmhartig ge hekeld. Het optreden begint om half vier. Het café is om half drie open en de toegang is vrij. De Sassenheimse kunstschilder Louis Diele- man heeft onlangs het Gereformeerd Ge meentecentrum aan de Julianalaan een kunstwerk cadeau gedaan. Het is een schil derij van vrij groot formaat dat de „Vier evangelisten" voorstelt. Het is door Dieleman in middeleeuwse stijl geschilderd en doet denken aan de bekende Vlaamse meesters zoals Hans Memlinck. Het kunstwerk toont de vier Evangelisten bijeen in een vertrek dat uitziet op Jerusalem en Golgotha. Dieleman is werkzaam als plateelschilder bij de koninklij ke aardewerkindustie „De Porceleyne Fles" jn Delft. SASSENHEIM GEBOREN: David E., z.v. Van Rees Vellinga. S. J. en: Everaars, A. W. Esther, d.v. Hooger- vorst, A. M. J. en: Van den Berg, A. H. M. Marcel F. J.. z.v. Goldenberg, R. W. J. en: Rewijk, C. F. Leonie. d.v. Vos, G. en: Van der Leede. C. Geert, z.v. Kuijper, L. en De Lange J. GE HUWD: 14 nov. Weijenberg, C. en Knetsch P. OVERLEDEN: 15 nov. Van der Harst H. G. 18 nov. Vonk J. Zegge en schrijve vragen wij slechts één nieuwe abonnee voor deze handige 4-kleurenbalpen.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 5