mededelingen gemeentebestuur 8t]m12dec.'80 leiden Commissie- vergaderingen v Commissie voor de Beroep- en Bezwaarschrif ten. Maandag 8 december a.s. in de B. en W.-kamer van het stadhuis. Agenda: - 9.45 uur: Bezwaarschrift van ir. T. Alblas. mede namens anderen, inzake reconstructie van de Brahmslaan. •10.45 uur: Bezwaarschrift van de dames Wilbrink te gen de aankondiging van politiedwang voor de uitvoering van werkzaamheden aan de woningen Jacob Catslaan 83-85. Projektgroep d'Oude Morsch. Maandag 8 december a.s. om 16.00 uur in het wachtgebouwtje van de Morspoortkazerne. Agenda: Ontwerp-bestemmingsplan. Bouwteam Morspoortkazerne-terrein van start. Deelcommissie Personeelszaken. Maandag 8 december a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Normen te hanteren bij verkoop van verspreid gele gen gemeentelijke woningbezit (gezamenlijk met de commissie voor Volkshuisvesting, Bouwzaken, Sport en Recreatie). Presentatie brug Lijsbethsteeg. Tweede aanvullend krediet restauratie molen Slaaghsloot. Kredieten tunnels voor voetgangers en fietsers in de Merenwijk. Krediet bouwrijpmaken Bronckhorststraat t.v.b. vervangende nieuwbouw. Schenking door L.S.V. Minerva. Wijziging A.P.V. (winkelkarretjes). Opstellen verbeteringsplannen Noordvest en Le vendaal-noord. Bouw van 87 woningwetwoningen door de wo ningbouwvereniging "Ons Doel" aan Uiterste gracht en Vestestraat. Ingekomen brieven a. Brief van bewoners van de Oude Vest met ver zoek fietsklemmen te plaatsen b. Brief van Stichting Wijkcomité Vreewijk inzake ontwerpen bestemmingsplan Vreewijk c. Brief van Stichting Wijkcomité Vreewijk inzake buslijn Witte Singel. Belanghebbenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde punten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de verga dering aan de adjunct-secretaris van de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en ver keer, de heer G.F. thoe Schwartzenberg, telefoon 769241 toestel 337, kenbaar te maken. Nota Deeltijdarbeid bij de gemeente Leiden. Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aan gelegenheden. Maandag 8 december a.s. om 20.00 uur in de B.-en W.-kamer van het stadhuis. Agenda: Richtlijnen en normen bij verkoop verspreid ge meentelijk grondbezit. Rookverbod in de openbare ruimten van het stad huis. Aanschaf twee mobiele kantoren en diverse kleine verbouwingen t.b.v. het bureau van politie. Commissie van Advies voor de Politionele Aan gelegenheden. Maandag 8 december a.s. in aansluiting op de A.B.A.-vergadering in de B. en W.-kamer van het stadhuis. Agenda: Commissie voor ekonomische aangelegenhe den en personeelszaken Donderdag 11 december na afloop van de geza menlijke vergadering van de R.O.V.. 21.45 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Discussie V.V.V. Wijziging statuten E.Z.H. Aankoop grond Touwbaan. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting op de 4e etage, kamer 407, in het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Kraaknotitie. Commissie voor de Gemeentelijke Archief dienst. Woensdag 10 december a.s. om 16.00 uur in het gebouw van de Archiefdienst. Agenda: Diversen Structuur archiefcommissie. Rapport van de provinciale inspecteur over archief bewaarplaats. Mededeling van de archivaris. Commissie voor het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Woensdag 10 december a.s. om 17.30 uur in het recreatiegebouw van het psychiatrisch zieken huis "Endegeest" c.a., Endegeesterstraatweg te Oegstgeest. Agenda: Voorstel inzake aanwijzing architekt voorde restau ratie van het kasteel. Voorstel inzake direktiestruktuur. a Begroting 1981. b mededeling besluit B&W inzake toekomstige aanpassing van de begroting 1981. Voorstellen inzake aanvullende kredieten betreffen de a. paviljoens Dames E en F (61 bedden). b. eindafrekening bouw Plataan en Bloemhof (72 bedden). Rapportage van discussie omtrent toekomstige be heersvorm Endegeest. Mededeling inzake afdoening rekeningen 1978 en 1979. Registratie dwangmiddelen. Commissie voor Financiën. Woensdag 10 december a.s. 20.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. In deze vergadering worden voorstellen bespro ken die onlangs in diverse vergaderingen van andere commissies zijn behandeld en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien. En verder: Aanschaf en plaatsen van aluminium voorzetramen in het stadhuis in het kader van de energiebespa ring. Oninbaarverklaring ontvangsten dienstjaar 1978. Aankoop electronische schrijfmachine voor de boekhouding van de dienst Reiniging, Havens en Warenmarkten. Verzorging drukwerk Directie Musea. Slotbegrotingswijziging dienstjaar 1978. Vaststelling algemene uitkering over het jaar 1975. Commissie huisvesting migranten Leiden Donderdag 11 december a.s. om 9.15 uur in ka mer 109 van het stadsbouwhuis. Agenda: Stand van zaken complexen Beukenschans en Hooigracht. Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openba re Werken en Verkeer. Donderdag 11 december om 19.30 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Stand van zaken ontwikkeling Schuttersveld (ge meenschappelijk met de commissies Volkshuis vesting, Bouwzaken, Sport en Recreatie en Econo- mischè Aangelegenheden en Personeelszaken). Vaststelling bestemmingsplan De Hallen (gezamen lijk met de commissies voor Volkshuisvesting, Bouwzaken, Sport en Recreatie en Economische Aangelegenheden en Personeelszaken). Het hierboven afgedrukte berichtje uit één van de Leidse kranten, waarin de Minister laat weten, dat de zomer vakantie 1981 in Noord- en Zuid-Holland loopt van 25 juli tot en met 9 augustus, heeft veroorzaakt dat veel ouders de telefoon gegrepen hebben om het stadhuis of de school te bellen. Immers de ouders wis ten niet beter of de Leidse scholen hadden van 6 juli tot en met 14 augustus 1981 vakantie. Wel, die ouders kunnen gerust zijn want de Leidse scholen hebben in derdaad zomervakantie van 6 juli tot en met 14 augus tus 1981 en niet anders. Weliswaar wijken de kleuter en lagere scholen daarmee af van het advies van de minister, maar daarvoor was dan ook alle reden. Wat was namelijk het geval? Ingaande 1981 bracht de minister de zomervakantie voor het voortgezet onderwijs terug van 7 naaf 6 we ken. (het kleuter- en lager onderwijs had altijd al 6 weken). De minister gaf het advies aan de kleuter- en lagere scholen om in 1981 5 van deze 6 weken te laten sa menvallen met het voortgezet onderwijs. Dit zou dus betekend hebben dat ouders die kinderen hebben zo wel bij het voortgezet onderwijs als bij het lager on derwijs hun vakantie niet binnen 6 weken maar bin nen 5 weken hadden moeten plannen. De scholen vonden dit een onaanvaardbare keuzebeperking van de ouders en hebben het advies van de minister dus naast zich neérgelegd. Jaarlijkse onderwijskrant verschenen Zojuist is voor de derde achtereenvolgende Veer de jaarlijkse Onderwijsinformatiekrant voor Leiden en omgeving verschenen. Dit boekje, genaamd Onder wijs 1981, is een onmisbaar hulpmiddel voor leerlin gen en ouders van leerlingen die het komend jaar te maken krijgen met de keuze van voortgezet onder wijs. In de komende weken voor de kerstvakantie zal aan iedere leerling van de zesde klas in Leiden en omstre ken zo'n boekje worden uitgedeeld. Verder ligt het voortaan ook gratis klaar bij de balie in de hal van het Stadhuis en kunt u het opvragen bij de afdeling On derwijs van de gemeente. Een greep uit de inhoud: schoolkeuze, studiekostenvergoeding, volwassenen onderwijs, leerplicht, vakanties 1981, aanmelding, Zomervakantie 1981 van de Leidse scholen wijkt af van het advies van de minister. Ie steun die de V.S.B.S. biedt. Dit zijn: 1. Voortzetting van het bedrijf op dezelfde plaats. 2. Verplaatsing van het bedrijf binnen of buiten het stadsvernieuwingsgebied. 3. Beëindiging van het bedrijf. 1. Voortzetting van het bedrijf ter plaatse Bij voortzetting van uw bedrijf op dezelfde plaats in het aangewezen gebied kunt u in aanmerking komen a. inkomenssteun tot een per gemeente vastgesteld percentage van het verschil tussen de winst in het jaar van aanvraag en de gemiddelde winst over de laatste drie jaren (max. f 29.000,— per jaar) gedu rende ten hoogste twee jaren; b. een bijdrage in de verbouwingskosten voor een aantal onderdelen van de verbouwing; c. een huurgewenningsbijdrage tot een per gemeen te vastgesteld percentage tussen de oude en de nieuwe huur ten gevolge van verbouwingen, voor zover de aard en de omvang van de bedrijfsactivi teiten daardoor niet veranderen; d. een bijdrage in de kosten voor herinrichting voor als zodanig volgens de verordening aan te merken kosten. 2. Verplaatsing van het bedrijf Bij verplaatsing van uw bedrijf kunt u in aanmerking komen voor: a. een huurgewenningsbijdrage voor zover de hoge re huur geen gevolg is van wezenlijke veranderin gen in de aard en omvang van de bedrijfsactivitei ten; b. een bijdrage in de hogere huisvestingskosten voor de ondernemereigenaar van de bedrijfsruimte voor zover deze hogere kosten het gevolg zijn van de verplaatsing en niet van wezenlijke veranderin gen in de aard en omvang van de bedrijfsactivitei ten; c. een bijdrage in de verhuiskosten; d. een bijdrage in de verbouwingskosten voor een aantal onderdelen van de verbouwing; e. een bijdrage in de kosten voor herinrichting voor als zodanig volgens de verordening aan te merken kosten f. een bijdrage in de winstdaling ten gevolge van be- drijfsstagnatie van f 500, per week voor maxi maal 6 weken. De bijdrage bedraagt in het algemeen 30%. 3. Beëindiging Bij beëindiging van uw bedrijf kan een eenmalige uit kering van tenminste f 10.000,— èn ten hoogste f 25.000, worden verstrekt op basis van een per gemeente vastgesteld percentage van de totale winst over de drie aan het boekjaar, waarin de aanvraag om steun wordt ingediend, voorafgaande boekjaren. Aan de uitkering is veelal de voorwaarde verbonden, dat u na beëindiging van uw bedrijf niet opnieuw bin nen de gemeente een bedrijf gaat uitoefenen. Ondernemers van 58 jaar tot 65 jaar kunnen in plaats van de eenmalige uitkering ook kiezen voor een uitke ring tot hun 65e jaar. Voorts zijn er mogelijkheden om naast de eenmalige uitkering in aanmerking te komen voor een uitkering van maximaal 2 jaren. Beide laatstgenoemde mogelijkheden zijn gebaseerd op een andere overheidsregeling voor het midden- en kleinbedrijf, nl. de Hoofdlijnen Bedrijfsbeëindigings hulp 1980. Hoe moet u aanvragen Aanvragen dienen voordat u plannen realiseert, inge diend worden bij Burgemeester en Wethouders van de Gemeente Leiden, vergezeld van een adviesrap port van het Regionaal Dienstverleningscentrum Kleinbedrijf (R.D.K.). In welke gebieden is de V.S.B.S. 1980 van toepassing? De V.S.B.S. 1980 is van toepassing waar ook de B Ét B.S. 1978 van toepassing was er in een aantal nieuw aangewezen gebieden. A. voor de periode van 1 december 1980 tot 1 decem ber 1983 is de Verordening steun bedrijven stads vernieuwing 1980 van toepassing in de volgende gebieden Pancras-Oost, Maredorp, Havenwijk- Zuid, Noorderkwartier, de Kooi en De Camp, met uitzondering van de Haarlemmerstraat tussen de Turfmarkt en de Pelikaanstraat, de Turfmarkt, de Prinsessekade en de Donkersteeg; B. voor de periode van 1 december 1980 tot 1 decem ber 1984 is de Verordening steun bedrijven stads vernieuwing 1980 van toepassing in de gebieden Transvaalbuurt, Groenoord en Maredijk; C. voor de periode van 1 dec. 1980 tot 1 dec. 1985 is de Verordening steun bedrijven stadsvernieuwing 1980 van toepassing in de gebieden Levendaal- West, Academiewijk, Havenwijk-Noord (Ververs- buurt), Pancras-West en Oude Morsch met uit zondering van de Douzastraat, Steenstraat en de Beestenmarkt en de Nieuwe Rijn tussen de Vis- brug en Karnemelksebrug. Hoeveel geld is er: Voor de uitvoering van de Verordening Steun Bedrij ven Stadsvernieuwing 1980 voor 1980 is een bedrag beschikbaar gesteld van f 300.000, Informatie: De hierboven geschetste informatie is nogal globaal, daarom zal er op dinsdagavond 27 januari 1981 een voorlichtingsbijeenkomst worden gehouden in de Stadsgehoorzaal. Wil u eerder informatie, dan kunt u zich wenden tot: Regionaal Dienstverleningscentrum voor het Kleinbe drijf Gangetje 1/hoek Breestraat 2311 ER LEIDEN Tel. 071-144004 of Afdeling Economische Aangelegenheden en Bedrij ven Stadhuis Leiden Postbus 9100, 2300 PC LEIDEN Tel. 071-145344 tst. 335 of 333. Grofvuilop- haaldienst S Volgende week zijn aan de beurt; Wijk 17 en 19 maandag 8 december Wijk 18 en 22 woensdag 10 december Wijk 21 en 23 donderdag 11 december Wijk 20 en 26 vrijdag 12 december. Scholen tot 7 september met vakantie voorlichtingsdagen en avonden, partiële leerplicht, advertenties van de scholen en een lijst van alle scho len in Leiden en omgeving. Deze buis wordt vanaf de Kettingstraat onder het rij weggedeelte van de Hoge Rijndijk met hoge-druk- apparatuur door de grond geperst naar de overkant, hoek Meerburgerkade. In verband hiermee is het daar gelegen fietspad (ter hoogte van de parallelweg-Meerburgerkade) afgeslo ten voor fietsers. Ter plekke wordt een gat gegraven om de nieuwe buis aan te sluiten op reeds bestaande verbindingen. De fietsers zullen gedurende de werkzaamheden over het trottoir hun weg verder moeten vervolgen. Verwacht wordt dat de werkzaamheden 3 weken in beslag zullen nemen. Steunmaatregel voor bedrijven in stadsvernieuwingsgebieden De gemeenteraad van Leiden heeft op 3 novem ber j.l. op basis van een rijksregeling de Verorde ning steun bedrijven stadsvernieuwing 1980 (V.S.B.S. 1980) vastgesteld. Deze Verordening (V.S.B.S. 1980) komt per 1 december 1980 in de plaats van de Beschikkings Geldelijke Steun Stadsvernieuwing 1978 (B.&B.S. 1978). Wat is het doel van de VSBS Door vernieuwing van oude wijken wil de gemeente het leven en wonen in die wijken belangrijk verbete- De Gemeenteraad wijst gebieden voor vernieuwing aan en geeft daarbij tevens aan de ruimtelijk-econo mische structuur, die wenselijk wordt geacht voor de toekomst na de vernieuwing. Met de ruimtelijk-economische structuur wordt be doeld een zoveel mogelijk aan de behoeften van en de mogelijkheden in de wijk aangepaste planning van detailhandelszaken en andere bedrijven in de ver nieuwde situatie. In de omschrijving van de ruimtelijk-economische structuur worden onder meer opgenomen aantallen, plaats en aard van bedrijven. Dit kan betekenen, dat voor een aantal bedrijven geen of onvoldoende bestaansmogelijkheid in de ver nieuwde wijk aanwezig zal zijn. Aan met name in de vernieuwde situatie levensvat baar geachte bedrijven kan de gemeente tijdelijk fi nanciële steun verlenen bij voortzetting van het be drijf ter plaatse of bij verplaatsing. Ook zijn er mogelijkheden voor ondernemers in het aangewezen gebied, die hun bedrijf willen beëindi gen. Inspraak De gemeente stelt de ondernemers zelf of via hun vertegenwoordigers in staat hun mening te geven over de voorbereiding en de vaststelling door de ge meente van de termijn - of de verlenging daarvan - van aanwijzing als stadsvernieuwingsgebied en over de vaststelling en de nadere uitwerking van de ruim telijk-economische structuur. Voor een goede afweging van diverse belangen is het van belang, dat de ondernemers in een zo vroeg mo gelijk stadium hun stem laten horen. De ondernemers kunnen ook gedurende 30 dagen na de eerste dag van de ter visielegging van ontwerpen schriftelijk hun mening kenbaar maken aan de gemeente. Het spreekt vanzelf, dat hoe groter in aantal en hoe eensgezinder de ondernemers hun stem laten horen, hoe sterker zij van hun inzichten blijk kunnen geven. Wie komt in aanmerking voor financiële steun Tijdelijke financiële steun kan aan een ondernemer worden verleend wanneer dat de verwezenlijking van de gewenste ruimtelijk-economische structuur ten goede komt en voor zover de financiële middelen, die beschikbaar zijn gesteld, toereikend zijn. Verdere voorwaarden voor de ondernemer zijn: - rechtmatig een bedrijf uitoefenen in een door de Gemeenteraad aangewezen stadsvernieuwingsge bied of zijn omzet grotendeels binnen dat gebied behalen (in bepaalde uitzonderingsgevallen ook daarbuiten); - het aantal in het bedrijf werkzame personen in de detailhandel bedraagt niet meer dan 25; in andere bedrijven niet meer dan 50 personen; - het bedrijf is gedurende een redelijke termijn (meestal drie jaar) in hetzelfde pand uitgeoefend; - een bedrijf, dat wordt voortgezét of verplaatst is le vensvatbaar, nu en in de toekomstige situatie. Over de exacte voorwaarden kunt u inlichtingen ver krijgen bij de gemeente of het regionaal dienstverle ningscentrum kleinbedrijf. Wie komt niet in aanmerking Financiële steun aan een ondernemer wordt o.a. niet verstrekt, indien hij een bedrijf uitoefent dat: - ook als vrij beroep uitgeoefend kan worden; - diensten verleent zoals arbeidsbemiddeling, ac countancy, administratie, boekhouding, onder wijs, opleidingen; - adviezen geeft op het gebied van reclame, informa tie, bouwkunde e.d.; - schoonheids-, pedicure-, heilgymnastiek- of massa ge-inrichtingen exploiteert; - als de ondernemer al eerder terzaker steun heeft ge kregen of aanspraken kan maken op een van deze regelingen. Mogelijkheden voor financiële steun In dit kader kan slechts een beknopte opsomming ge geven worden van de mogelijkheden voor financië- Tenslotte is in het boekje opgenomen een publikatie van het ministerie van onderwijs over de keuzemoge lijkheden voor voortgezet onderwijs. Afsluiting parallelweg Willem de Zwijgerlaan en Pieter Bothstraat Vanaf maandag 8 december zal de noorderlijke paral lelweg van de Willem de Zwijgerlaan ter hoogte van de Pieter Bothstraat enige tijd zijn gestremd voor doorgaand verkeer. De beheerders van kabels en lei dingen moeten dan beginnen de daar aanwezige ka bels en leidingen te verleggen. Dit is nodig i.v.m. de aanleg van de voetgangers- en fietserstunnel onder de Willem de Zwijgerlaan Deze situatie zal naar ver wachting tot half maart 1981 duren. Verkeer en parkeren Het doorgaand verkeer over de hoofdrijbanen gaat voorlopig gewoon door. De bewoners en ander bestemmingsverkeer voor de huizen en straten langs de parallelweg zullen in een aantal gevallen van ande re routes gebruik moeten maken. Dit zal tijdig d.m.v. borden worden aangegeven. Ook de Pieter Bothstraat zal tijdens werkdagen vaak niet toegankelijk zijn voor autoverkeer.Automobilisten kunnen dan ook beter een parkeerplaats in de buurt zoeken. Tenslotte zullen ook de bezoekers van Sport park Noord, zoals voor de voetbalvereniging Rooden- burg, hun auto in de omgeving moeten stallen. Uitnodiging voor bedrijven en winkeliers in de wijk IMoordvest Vorig jaar is er voor de wijk Noordvest een bestem mingsplan gemaakt. Dit is een plan waarin de ge meentelijke beleidsvoornemens juridisch worden vast gelegd. Voor Noordvest zal nu in de komende maanden een verbeteringsplan worden gemaakt. Met dat verbete ringsplan kan van het Rijk financiële steun worden verkregen voor de kosten van de wijk. Ook zal aan dit plan de steunverlening aan bedrijven ingevolge de Verordening Steun aan Bedrijven in Stadsvernieu wingsgebieden 1980 (V.S.B.S. 1980) gekoppeld wor den. Het verbeteringsplan is dus meer op de uitvoering ge richt. Het is de gewoonte dat. evenals bij het bestem mingsplan, de belanghebbende groepen en per sonen aktief aan de planvoorbereiding deel kun nen nemen. Wij nodigen u dan ook uit voor een oriënterende bijeenkomst op maandagavond 8 december a.s. aanvang 20.00 uur in het Anto- niusklubhuis. Lange Mare 43, grote zaal. Op deze avond kunnen afspraken gemaakt worden over de manier waarop het bedrijfsleven bij de plan voorbereiding betrokken kan worden en over de af vaardiging van vertegenwoordigers in de projekt groep. Uw aanwezigheid is dringend gewenst. Kunt u niet aanwezig zijn dan kunt u kontakt opnemen met on dergetekenden of met de Kamer van Koophandel, de K.N.O.V. of het Regionaal Dienstverleningscentrum voor het Midden- en Kleinbedrijf. Voor meer informatie kunt u bellen met de heren: E.C.R.M. Keijser, stadhuis, afd. Ekonomische Aan gelegenheden en Bedrijven, tel. 145344, tst. 335 A.C. Kuppens, Stichting Welzijn Leiden. Breestraat 117, tel. 120945. Aanleg rioolbuis gedeelte Hoge Rijndijk Woensdag 3 december j.l. is de aannemer gestart met de aanleg van een hoofdrioolbuis.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 10