Recreatiegebouw Beukenschans blijft toch Koranschooltje Beslissing over subsidie voor Vredes- werkgroep opgeschort - Voorhoutse spuitgasten onderscheiden Wekelijks ophalen grofvuil voordeliger CeldócScMrïcmt Wo©rwat hoort wal Warmonders krijgen inspraak in plannen voor bootjeshaven Panden Van Limburg Stirumstraat vallen onder de slopershamer ^REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 4 DECEMBER 1980 PAGINA 7 KATWIJK De Utrechtse arts B. den Daas is met ingang van deze maand in Katwijk benoemd tot gemeentearts. De nieuwe (part-time) gemeen tearts houdt dagelijks spreek uur in zijn werkkamer in Hui ze Callao in Katwijk aan den Rijn. In dit gebouw is ook In- terkruis en 'De Duinstreek' gevestigd. Het telefoonnum mer van de gemeentearts is 01718-71929. Hij is elke middag van 13.30 tot 14.00 uur bereik- KORTWEG OEGSTGEEST De Stich ting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest organiseert op woensdag 10 december een kerstconcert annex samenzang voor het bejaarden en gehan dicapten in het gemeentecen trum aan de Lijtweg 9 in Oegstgeest. Medewerking wordt verleend door jeugdope- rette „De Mascotte" en de so listen Fiona van Uffelen en Vera de Graaf. De muzikale begeleiding is in handen van Astrid Jonker, de algehele lei ding berust bij de heer J. Looyenstein. Het kerstconcert begint om 15.30 uur. De entree en het kopje koffie in de pauze zijn gratis. In de Zweedse provincie Da- larna werd tussen 1780 en 1870 door autodidactische kuntstenaars een naieve schil derkunst beoefend van heel opmerkelijk akarakter. Deze kunst is voor het eerst in Nederland te zien in Galerie Wilart, Noordeinde 105 Den Haag. De Zweedse ambassa deur opent de tentoonstelling zondagmiddag a.s. Ze blijft te zien t/m 10 januari. WARMOND De raadscommissie financiën heeft zich gisteravond nog niet uitgespreoken over het be schikbaarstellen van een voorbereidingskrediet voor werkzaamheden aan de oever van de Leede langs Koudenhoorn. De leden van de commissie vonden dat eerst de raadscommissie ruimtelijke ordening en de Warmondse bevolking over de plannen hiervoor gehoord moeten worden. Langs Koudenhoorn wil men een bootjeshaven met toebve- horen realiseren. De raadcommissie financiën stelde wel f 10.700,— beschikbaar voor het maken van een inrichtings- schets op basis waarvan de inspraakprocedure kan worden gestart. Het Leidse architectenbureau B. v. Beek wil het grote huis in park Groot Leerust kopen voor 410.000,--. Met de aan koop verplicht het bureau zich wel het pand binnen vier jaar te restaureren en de buitenkant van het pand intakt te houden. De begane grond en de eerste verdieping van de voormalige buitenplaats zullen na de restauratie het architectenbureau huisvesten terwijl de zolder voor bewoning geschikt wordt gemaakt. Het park rond het huis blijft gemeentepark behal ve dat deel van de tuin dat ook voorheen door de bewoners werd gebruikt. In Groot Leerust hebben al heel wat beken de Warmonders gewoond zoals de families Scholvinck en Nederburgh en tot vorig jaar de kunstenaarsfamilie Geraets. LEIDERDORP Als de gemeente raad van Leiderdorp akkoord gaat, blijft het recreatiegebouw aan de Beu kenschans verhuurd aan de Cultureel Islamistische Vereniging in Leider dorp. Aanvankelijk was het Leider- dorpse college niet bereid het gebouw ter beschikking te stellen aan de vere niging omdat men meende dat het ge bouw werd gebruikt voor gebedsdien sten. Dat leek een overbodige voorzie ning omdat het Groene Kruisgebouw aan de Splinterlaan in een eerder sta dium hiervoor al beschikbaar was ge steld. het college duidelijk gemaakt dat het re creatiegebouw niet als gebedsruimte wordt gebruikt doch voor het geven van koranlessen aan 150 kinderen van bui tenlandse werknemers. Deze lessen wor den gegeven op elke middag doorde weeks en op zaterdag en zondag, met uitzondering van de avonduren. Daar naast wordt een afgescheiden ruimte in het gebouw gebruikt voor administratie ve werkzaamheden. De koranlessen kunnen niet in het gebouw aan de Splin terlaan gegeven worden. Ruimte noch karakter van dit gebouw lenen zich daarvoor. De eventuel daarvoor geschikt te maken ruimte ligt achter in het ge bouw en is alleen via de gebedsruimte bereikbaar. Als de kinderen deze ruimte willen be treden kan dat volgens de geloofsregels van de Islam alleen maar wanneer zij zich van hun schoeisel ontdoen en zich op de gebruikelijke wijze reinigen. Aan gezien dit met de 150 kinderen een on doenlijke zaak is wilde de vereniging het recreatiegebouw blijven gebruiken als Koranschool. Het Leiderdorpse college heeft op grond van deze argumenten daarmee ingestemd. Het recreatiegebouw blijft op ochtend en avonduren beschikbaar voor andere gebruikers. Twee plaatselijke verenigin gen, de Leiderdorpse Reddingsbrigade en een nieuw opgerichte vereniging van 27 MCers hebben belangstelling getoond. KATWIJK De stichting Vredes werkgroep Katwijk kan voorlopig nog niet reke nen op een gemeentelijke subsidie. De raadscommissie voor onderwijs- en sociale zaken besloot gisteravond, e- venals het college van B en W een dag eerder, om de aanvraag hiertoe in eerste instantie niet te honoreren. Na een verdere oriëntatie van het gemeentebestuur komt de zaak opnieuw aan de orde in de raadscommis- sievergadering van 14 janua ri 1981. De stichting Vredeswerkgroep Katwijk heeft tot doel de vre- desproblematiek in al zijn vor men aan de orde te stellen, en probeert een mentaliteitsve randering ten aanzien van be wapening en daarmee samen hangende vraagstukken te weeg te brengen. De werk groep bestaat ruim drie jaar en is kort na de vredesweek sep tember 1977 gestart met een gespreksgroep van ongeveer zes mensen. Activiteiten van de Vredesbeweging zijn onder meer geweest: een discussie avond, gesprekken met verte genwoordigers van scholen en met predikanten, een vredes- fietstocht en een informatiek raan! op de markt. Voor de activiteiten van het afgelopen jaar en ook voor die van 1981 vraagt de Vredes werkgroep van de gemeente een subsidie van respectieve lijk 2000,— en J 3600,—. Wethouder N. Parlevliet over het toekennen van de aan vraag: „Waar ligt voor ons de grens bij het indienen van deze verzoeken om subsidie? Misschien krijg ik morgen wel een groep die werkt onder het motto: „De kernwapens Ne derland weer in". Als je als ge meentebestuur een precedent schept, eindig je zo rechts of zo links als je maar wilt". Ook het feit dat het ambtelijk advies over deze kwestie was opgesteld door de heer J. Wolff, een sympathisant van de Vredeswerkgroep, viel bij de hëer Parlevliet verkeerd: „Het was beter geweest als hij. al was het alleen maar om de schijn te vermijden, iemand anders dit pre-advies had laten schrijven". Wethouder Parle vliet stelde voor nog eens goed te bekijken wat de consequen ties van een eventuele subsi dietoekenning zullen zijn, mede in verband met een goedkeuring van GS, en be loofde de zaak in januari 1981 opnieuw aan de orde te stellen. De gereformeerde Gaspard de Colignyschool aan de Sluisweg zal worden vervangen door een geheel nieuw gebouw. Op de plaats van de oude school komt dan ruimte vrij voor de realisering van woningen. De raadscommissie voor onder wijs- en sociale zaken ging verder akkoord met het toe- kennnen van een subsidie van 900,aan de vereniging „Kind en Ziekenhuis", Leiden en omstreken, die zich onder meer zal gaan bezighouden met een enquête onder ouders van kinderen die zijn opgeno men. De kosten van dit project (in totaal 6000,zullen mede worden gefinancierd door verschillende andere ge meenten. Binnen een paar uur was van de panden niet meer over dan een hoopje puin. VOOR DOORBRAAK NAAR PARKEERTERREIN LÜSCHEN NOORDWIJK Enkele panden naast de rooms-katholieke pastorie aan de Van Limburg Stirumstraat vielen gis teren onder slopershamer. Het zijn de woningen met bedrijfsgebouwen van de firma G. J. van Went en het pand, waarin tot voor kort de stoffeerders zaak van Peeters gevestigd was. Met deze sloop is de eerste stap gezet in de „uitvoering van het verkeerscirculatieplan. Een van de voornaamste doeleinden van dit plan is het autovrij maken en inrich ten tot winkelgebied van de Kerkstraat. Dit houdt tevens in, dat het parkeerter rein Lüschen achter de Kerkstraat voor auto's bereikbaar moet worden gemaakt, zowel van de zijde van de Van Limburg Stirumstraat als vanaf de Bronckhorst- De doorbraak vanaf de Van Limburg Sti rumstraat is thans aan de gang. De toe gang van het parkeerterrein naar de Bronckhorststraat is zover nog niet. Van die kant is het parkeerterrein Lüschen wel bereikbaar, maar via een pad over het erf van een veehoudersbedrijf. Daar komt de definitieve oplossing eerst, als het bouwplan van de rooms-katholieke school gerealiseerd wordt. Het parkeerterrein Lüschen zal, als het volledig is ingericht plaats bieden aan 113 auto's. Het geheel van de aankoop van grond en gebouwen, alsmede de inrichting van het parkeerterrein en de toegangswe gen, is een miljoenenproject. Met de mil joenen voor de raadhuisbouw zal deze in vestering jarenlang op het budget van de gemeente drukken. NOORDWIJK Het wekelijks ophalen van grof vuil komt voor de gemeente voordeliger uit dan het eens per maand afvoeren van de grote afvalstukken. Dit blijkt uit het ant woord van directeur Sijens van gemeentewerken en de des kundigen van z'n staf op vragen van mevrouw Voorham (PvdA). Nu is het iedere week een grote troep in de woon wijk, meende het socialistische raadslid. De burgerij kreeg jaarlijks wel een kaart met de ophaaldata. maar die was soms op de dag van ontvangst al weer verdwenen. Nu het grof vuil bij de zak kan worden gezet, weet iedereen waar hij of zij aan toe is. Bovendien is het opmerkelijk, dat er over het geheel genomen een geringer aanbod is van grote stukken, vulde chef Hetem van de reinigingsdienst aan. De enorme massa's van vroeger zijn er niet meer. Blijkbaar selecteert men beter, voordat iets aan de kant van de straat gezet wordt. Wekelijks ophalen is kostenbe sparend door het kleinere aanbod, was de conclusie van Hetem. De ontsiering van de wijk achtte hij betrekkelijk, omdat bij het wekelijks ophalen van de huisvuilzakken. toch al dozen, en an der afvalmateriaal bij de zakken werd gedeponeerd, waarvan de herkomst bijna nooit te achterhalen bleek. noteer m.i.vals me abonnee van de Leidse Courant Naam Adres Postcode/Plaats Betaalt wordt per maand (automatische afschrijving) U per kwartaal Stuur mij als dank voor de moeite een zilveren hangertje met het sterrebeeld NaamI AdresI Postcode/Plaats__I TelefoonI Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 349, 2300 VB Leiden. IN FEITEN DE BESTE Openbaarheid krijgt gestalte in Leiderdorp LEIDERDORP De open baarheid in bestuurlijke aangelegenheden krijgt in Leiderdorp verder gestalte. Het college van b en w heeft besloten de resultaten van de wekelijkse b en w-verga- dering openbaar te maken. Dit zal gebeuren door de be- sluitenijst ter inzage te leg gen in het gemeentelijke in formatiecentrum. Een en ander is het gevolg van de wet op de openbaarheid van bestuur die per 1 mei van kracht is geworden. De raad stelde al in mei 1980 een plaat selijke verordening op de openbaarheid van bestuur vast. Op grond hiervan heeft de burger het recht op inzage van gemeentelijke stukken. Dit vormt de belangrijkste be paling met daarnaast de ver plichting van het gemeentebe stuur actief te werken aan de openbaarheid en de voorlich ting. De bedoeling is dat de burger in staat wordt gesteld tijdig in te spelen op de be leidsvoorbereiding van ge meentelijke organen. Lisse trekt twee miljoen uit voor onderdak voetbalclubs LISSE De gemeenteraad van Lisse wordt in de verga dering van woensdag 10 de cember gevraagd een rente loze lening van 1 3/4 miljoen gulden beschikbaar te stel len voor de bouw van een sportcomplex van de gefu seerde Lissese voetbalver enigingen op het nieuwe sportpark-zuid. Slechts een gedeelte van deze lening zal aan de gemeente moeten worden terugbetaald. De Lissese bijdrage aan de sportaccommodatie is iets meer dan een bedrag van één miljoen gulden. De gefuseerde sportverenigin gen zullen zelf een bedrag van bijna 600.000 gulden moeten bijdragen aan de 2,2 miljoen gulden kostende nieuwbouw. In de eerste besprekingen over de reconstructie van het sport park aan de Spekkenlaan, is uitgegaan van nieuwe accom modatie voor zowel Lisser Boys, als Sportclub Lisse. De kosten van deze (dubbele) voorzieningen bleken voor beide sportverenigingen een te zware belasting. In oktober van dit jaar besloten de vere nigingen te fuseren en een ge zamenlijke accommodatie te realiseren. Het gaat om de bouw van een kantine, be stuurskamers, een jeugdhonk, EHBO-ruimte en 20 kleedka mers. In de nieuwe opzet is ook financiële ruimte voor een redelijk grote sportzaal (860 m2). De kleine moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee beloont uw krant u graag met een fraai hangertje van uw eigen sterrebeeld. Weet u al iemand? VOORHOUT Het gehele vrijwillige brandweer korps en enkele oud-gedienden waren er gistera vond getuige van dat aan enkele collega's onder scheidingen werden uitgereikt. Deze onderscheidin gen vielen ten deel aan de heren J. Bierman en J. van Steyn voor twintig jaar vrijwillige dienst en de heer Philipse, commandant van de brandeweer voor vijfentwintig jaar dienst Ook werden twee gepensioneerde brandweerlieden onderschei den. De heer Ruygrok is 33 jaar bij de brandweer geweest, de laatste jaren als onder-brandmeester en de heer Van Kesteren maakte maar liefst 44 jaar deel uit van het vrijwillige spuitgas tenkorps in Voorhout. Tijdens de feestelijke bijeenkomst kreeg de heer Ruygrok uit handen van commandant Philipse een ca deau aangeboden. De commandant zelf werd ook verrast met een cadeau. De heer Van kesteren wordt tijdens een bijeenkomst over twee weken in het zonnetje gezet. De gehuldigde brandweerlieden met burgemeester Van de Wouw (derde van links).

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7