fronding eerste fase eerenburgh in Lisse ledri jfsgebouw gemeentewerken rijgt eenvoudiger uitvoering Vuurwerk zet erste pa Buitenlust n Haaswijk racht bij Kukident reinigt uwkunsteebit zoals een borsteltje alleen'tnietkan. ^lEGIO Valkenburg moet ;elfstandig blijven" Verdeeldheid over sanering onderwijs Ruiten van Noordwijks raadhuis ingeslagen W i jkvereniging onder dak in nieuwe vleugel „Tripodia" Kukident maakt uwkunstgebit grondigen hygiënisch schoon. LEIDSE COURANT WOENSDAG 3 DECEMBER 1980 PAGINA 7 SSE De Lissese gemeenteraad aat in de eerstvolgende raadsver- kdering over de afronding van de Irste bouwfase in het ontwikke- jngsgebied Meerenburgh. Project- htwikkelaar 'Heboma BV* wil nog 1 premiekoopwoningen en 2es gara- ;s bouwen, maar wenst wel verze kerd te zijn van belangstelling voor ae gesubsidieerde woningen. voorwaarde die Heboma de gelegenheid geeft te onderzoeken of de toekomstige woningen verkoopbaar zijn. Zoniet, dan vervalt automatisch de grondtransactie met de gemeente Lisse. Een wat ongebrui kelijke constructie, waarin het college van burgemeester en wethouders zich evenwel kan vinden. „De stagnatie in de woningbouw laat zich ook in Lisse voelen", zo schrijft het colle ge aan de raad. „De verkoop van wonin gen, zelfs van premiekoopwoningen, gaat moeizaam. Met leegstand is niemand ge baat. Daarom achten wij de door Heboma verzochte voorwaarde acceptabel". Tij dens de onlangs geHouden begrotingsbe handeling hebben b en w de raad al laten weten niets te voelen voor het CDA-voor- stel om vanuit de premiekoopsfeer, nieuwbouwwoningen over te hevelen naar de goedkopere huursfeer. Met vol bouwen van Meerenburgh I is de eerste fase van 275 woningen (50 woningwet en 50 premiekoopwoningen) achter de rug. Iets zuidelijker van het huidige Meer enburgh worden in de toekomst eenzelfde aantal woningen gebouwd. Enkele van de reeds gerealiseerde woningen in Meerenburgh. gOORDWIJK Het exterieur van het Keu we bedrijfsgebouw van gemeentewei en aan de Losplaatsweg zal een eenvoudi ger uitvoering krijgen. Er wordt ook ander lateriaal gebruikt en daarmede wordt een ^sparing van 150.000,op de totale kos- van het bouwplan verkregen. Verder _]ordt de derde fase van het plan naar een Tter stadium verschoven. Uiteindelijk zal b bouw van de garage met de opslag en erkruimten geen 2.500.000,— maar 2,1 iljoen gaan bedragen. i de raadscommissie voor openbare werken is steravond breedvoerig over het nieuwe plan in gedachten gewisseld. In een vorige verga- iring werd een eerder plan naar het college rugverwezen, omdat de stichtingskosten van de garage uit zouden gaan boven het in de meerjarenbegroting genoemde bedrag. Het gewijzigde ontwerp van de architect is wat het uiterlijk aanzien van het gebouw betreft wat minder aantrekkelijk. De variatie in de kap is vervangen door een meer rechtlijnige constructie. Ook verdwijnen de lichtkoepels en een gedeelte van de betonnen vloer wordt ge woon bestraat. Verder komt de kapconstructie 40.000,goedkoper uit, terwijl het gebruik van B2-blokken in plaats van metselwerk nog eens een besparing van 60.000,oplevert. Over het algemeen konden de leden van de raadscommissie zij dient het college van ad vies zich wel vinden in het nieuwe plan. Al leen de CDA-er Willms had toch wel bedenkin gen. Hij vroeg zich af of tegenover de besparing van 150.000,niet teveel werd ingeleverd. Willms zei liever bij het eerste plan te zijn ge bleven. De dekking van de meerdere lasten meende hij te vinden in de toch al uitgestelde bouw van de brandweergarage of uit het be drag, dat overblijft als voor de hockeysport een andere locatie wordt gekozen. Ook mèt het ui terlijk van het gebouw had Willms geen vrede. Over het exterieur moeten we niet te drama tisch doen, vond Rubingh (VVD). Mevrouw Voorham sloot zich daarbij aan. Zij vond dat het college zijn huiswerk goed gemaakt had. Als het eerste plan er niet geweest was, zouden er nu veel minder bezwaren zijn, veronderstel de zij. t Directeur Sijens verklaarde, dat de werkgroep, waarin ook het personeel vertegenwoordigd is, akkoord was gegaan met de fasering. Het be drijfsgebouw wordt onderverdeeld in secties. Zo krijgt de plantsoenendienst, de reinigings dienst, enzovoort elk een eigen afdeling. Deze indeling werd in andere gemeenten met goed resultaat toegepast, deelde een der hoofdambte naren van gemeentewerken mede. De Ridder (PPR) brak nog een lans om een gedeelte van de blokbouw te vervangen door het veel mooie re metselwerk, doch stuitte bij de wethouder en de overige commissieleden op het bezwaar van de hogere kosten. Het is de bedoeling vijf Noordwijkse aannemers te benaderen om in te schrijven voor de bouw van het project. De Ridder was het daarmee niet eens. Hij wilde het overleg tot meer bedrij ven uitgebreid zien. Voor de rest ging de raads commissie met het bouwplan akkoord. Er komt nog een informatie-avond voor de be trokken bewoners van de Dr. Hadriaan van Neslaan, deelde wethouder Warmerdam mede. Bezwaren verwachtte hij niet, omdat het uit zicht bij de nieuwe opzet minder wordt belem merd dan bij het vorige plan. lEGSTGEEST De staatssecretaris voor Volkshuisves- ng en Ruimtelijke Ordening, de heer G. Brokx, sloeg gis- xmiddag onder grote belangstelling de eerste paal voor de louw van een complex 43 woningwet-eengezinswoningen in ei plan Haaswijk. De woningen worden gebouwd in op- racht van woningbouwvereniging „Buitenlust", die daar- pce voor het eerst sinds vijftien jaar weer nieuwe wonin- jen aan haar bestand kan toevoegen. e 43 woningen zijn de eerste van de 350 woningen die „Buiten- ist" in dë Oegstgeestse nieuwbouwwijk gaat realiseren. Ter ge- genheid van deze feestelijke gebeurtenis had het bestuur van woningbouwvereniging een partii vuurwerk aan de paal be- •stigd. Hierdoor werd de laatste klap kracht bijgezet met een verende vuurwerkkanonnade. |e voorzitter van „Buitenlust", de heer J. Zaalberg vestigde in jn speech na afloop van de officiële handeling nog eens de aan- cht op het grote belang van een goede samenwerking tussen imeente en woningbouwvereniging. Ook burgemeester Sj. iheenstra deed dit: „Wij moeten goede bondgenoten zijn". ;aatssecretaris Brokx tenslote ging in op de verantwoordelijk- den van de gemeente en de woningbouwvereniging en noem- voorts de beperking van de stijging van de stichtingskosten wees daarnaast op het bestaan van de huursubsidie. „Door inpassing met huursubsidie zullen de minimumloners niet aan tast vyorden in hun koopkracht. Ik ben dankbaar in dit gebied i aanzet tot de woningbouw te hebben kunnen geven. Het is ied voor woningzoekenden en goed voor de werkgelegenheid, hoop op een voorspoedige bouw", aldus de staatssecretaris. Staatssecretaris Brokx bediende de knoppen in de heimachine vakkundig. AAD BIJ BEHANDELING BEGROTING: ALKENBURG De ge- eente Valkenburg zal zich erk verzetten tegen de aagse plannen om tot haalvergroting over te tan, dat bleek gisteravond jdens de behandeling van begroting van de gemeen- „Valkenburg moet als leine gemeente zelfstandig ijven omdat reeds eerder bewezen dat in kleine ge- eenten alles beter tot zijn cht komt dan in grote ge- eenten. De gemeente Lei- :n leunt bijvoorbeeld op de nliggende gemeenten, ter- ijl deze gemeenten vaak eer op elkaar steunen", al- burgemeester N. van 't out. et progressieve raadslid me- 'ouw Van de Broek-Wes- rink kreeg gisteren tijdens vergadering de nodige kri- ik, te verduren naar aanlei- ng van haar klacht dat de menwerking tussen de poli- ;ke partijen in Valkenburg hil is. Volgens mevrouw in de Broek verwacht het llege een soort volgzaamheid van de raad. Wethouder J. Schipper (CDA) was het daar absoluut niet mee eens. „Het is natuurlijk jammer om te moe ten constateren dat je als raadslid van de PvdA/PPR niet in alles je zin krijgt. De raad laat zich nu eenmaal niet door mevrouw Van de Broek dicteren. Uit de algemene be schouwingen en de teneur van allerlei artikelen in de krant blijkt dat mevrouw Van de Broek het maar moeilijk kan verwerken dat zij haar zin niet krijgt", meende de wethouder. De heer Schipper wees de kri tiek van het raadslid naar aan leiding van het uitblijven van de oprichting van een openba re kleuterschool van de hand. „We hebben de raad vijf jaar geleden een voorstel gedaan om tot oprichting van een o- penbare kleuterschool te ko men en dat is door de raad, in clusief mevrouw Van de Broek afgewezen omdat er niet aan de norm van 30 hand tekeningen was voldaan. Die norm geldt nu ook nog", aldus de wethouder. De Valkenburgse Hoofdstraat zal voorlopig nog het zorgen kind van de gemeente blijven. Zolang de provincie nog geen subsidie beschikbaar stelt voor de reconstructie zal het bij het noodzakelijke onderhoud van het wegdek moeten blijven. De suggestie van het raadslid De Haas (CDA) om een maxi mumsnelheid van 30 kilome ter per uur. in te stellen is vol gens burgemeester Van 't Wout niet uitvoerbaar omdat Gedeputeerde Staten zullen vasthouden aan een maxi mumsnelheid van 50 kilome ter per uur. Er zal voorlopig geen aula in Valkenburg kunnen worden gebouwd die het mogelijk maakt om begrafenissen ook bij slecht weer ongestoord doorgang te kunnen laten vin den. Dit voorstel van het VVD-raadslid Mizee brengt te hoge kosten (een half miljoen gulden) met zich mee. Volgens wethouder Van der Mey is houtbouw in de toekomst mis schien mogelijk. Met de bouw van Valkenburg- se sporthal zal waarschijnlijk in juni 1981 kunnen worden begonnen. De bouw zal onge veer vier maanden in beslag nemen. Aan de Vereniging van Nederlandse Gemeenten is advies gevraagd naar aanlei ding van het verzoek van de raad om een grotere sporthal te bouwen dan is begroot. De begroting van de gemeente Valkenburg werd gisteren om streeks middernacht door de raad geaccepteerd. VOORSCHOTEN Een overvolle tribune tijdens de ge combineerde commissievergadering voor algemene zaken, welzijn, financiën en openbare werken in Voorschoten, was gisteravond het gevolg van de geagendeerde behandeling van de scholennota 1980-1995. Door de terugloop van het aantal leerlingen ziet Voorschoten zich geconfronteerd met sanering van het openbare onderwijs, wat een langdurige discussie tot gevolg had. Hoewel wethouder Marselis opriep tot eensgezindheid in het te volgen beleid, slaagde ook bur gemeester Cannegieter er niet in de partijen nader tot el kaar te brengen. Alleen de VVD staat unaniem achter het plan van de werkgroep openbaar onderwijs Adegeest/ Nassauwijk/ Boschgeest om een nieuwe school te vestigen in een vleugel van het Cultureel Cen trum. Het CDA meent dat de meest gunstige plaats voor vestiging van een k.b.o.-school (kleuter- en basisonderwijs) de Adegeestschool is en pleit voor verplaatsing van de Parkschool naar de wijk Boschgeest. Ook D'66 komt tot die oplossing. De PvdA wil voor nader beraad de beslissing uitstellen tot april, maar is op voorhand geneigd het Cultureel Centrum als beste situering aan te merken. Wel kwam de toezegging dat de meer derheid akkoord zal gaan met een financieel krediet om te on derzoeken in hoeverre een vleugel van het Cultureel Centrum geschikt te maken is voor de vestiging van een nieuwe school. Jongerencentrum „De Lindehoeve" heeft in de jaren 1979 en 1980 in totaal 93.000 gulden meer uitgegeven dan de begroting en de subsidie veroorloofden. Als gevolg hiervan zal er nu maandelijks een financieel overzicht verstrekt moeten worden en bovendien wordt er een aparte begeleidingscommissie aange steld. Vooralsnog is de commissie bereid een extra subsidie tot dat bedrag te verlenen. Wel moet „De Lindehoeve" voor 1 fe bruari volgend jaar een bijgestelde begroting over 1981 leveren. Voor 1981 is de gemeente bereid een subsidie van maximaal 280.000 gulden te verlenen. Het jongerencentrum heeft een be groting van 323.000 gulden. NOORDWIJK Even na tien uur heeft een groepje onverlaten gisteravond zijn vernielzucht botgevierd op de ramen van het raadhuis. Met een zak, gevuld met puin, sloegen zij de ruiten in van de kamer van de ge meentesecretaris en van het aangrenzende kantoor van de chef van de afdeling alge mene zaken. Na de vernie ling van het gemeentelijk ei gendom kozen de daders het hazepad. Op het moment van de aan slag vergaderde in de raadzaal de raadscommissie voor open bare werken. „De klap kwam over als een donderslag", ver telde een van de commissiele den later. Na het opnemen van de schade, ging de commissie verder met de behandeling van enkele punten, die in een besloten zitting aan de orde kwamen. De agenda vermeldde, voor zover kan worden nagegaan, geen zaken die aanleiding zou den kunnen geven tot een pro- testaktie of wraakneming. De gemeente is tegen glasscha de verzekerd. De recherche speurt naar de bedrijvers van het vandalisme. Debat over rioolretributie in 'Sjelter' LEIDERDORP Wethou der J. Bezemer (PvdA) en het VVD-raadslid W. Schef- fer gaan 11 december in jeugdcentrum Sjelter een o- penbaar debat aan over de rioolretributie, de omstre den maatregel die volgens een meerderheid van de ge meenteraad (CDA en PvdA) nodig was om de gemeen schappelijke voorzieningoen in de komende jaren op peil te houden. De heren P. Philippo en E. Pot zien dit debat als een postief resulaat van hun actie het raadsbesluit voor vernietiging bij de Kroon voor te dragen. Deze actie heeft tot nu toe ruim 300 handtekeningen op geleverd. Ook hebben zij veel telefonische en schriftelijke adhesiebetuigingen ontvangen. De reactie in politiek Leider dorp vinden de actievoerders erg interessant. Bij diverse po litieke partijen zijn volgens de actievoerders bedankjes bin nengekomen van leden die hun lidmaatschap opzegden uit onvrede over de gang van za ken. Vooral bij de PvdA schijnt de onrust grote vormen te hebben aangenomen. Met hun actie willen Philippo en Post de burgers bewust ma ken van het feit dat de lagere overheden inclusief de nutsbe drijven zich niet houden aan de richtlijnen van de regering dat gericht is op versobering en verlaging van het uitgaven niveau. De actievoerders zijn van plan aan hun actie lande lijke bekendheid te geven. KATWIJK De centrale accommodatie „Tripodia" zal waarschijnlijk worden uitgebreid met een extra vleugel, waar de wijkvereniging „Hoornes" onderdak zal vinden. De wijkvereniging, èèn van de grootste in Katwijk, had tot voor kort slechts een middelgrote zaal in „Tripodia" tot haar beschikking. De beslissing om te komen tot een uit breiding van het zalencomplex betekent een doorbraak in de impasse waarin de onderhandelingen tussen wijkvereni ging en gemeente waren komen te verkeren. Wethouder J. J. van Oosten kwam met deze mededeling tijdens een vergadering van de raadscommissie voor cultuur en recrea tie. „De gemeente heeft het stichtingsbestuur van „Tripodia" verzocht om architect Van der Mey, die destijds het gebouw heeft ontworpen, opdracht te geven een voorontwerp en een globale begroting te vervaardigen voor uitbreiding van de cen trale accommodatie. De uitbreiding past als zodanig in het be stemmingsplan „Hoornes". De onderhandelingen over de reali sering van het eigen onderkomen van de wijkvereniging wor den gevoerd in nauw overleg tussen gemeentewijkvereniging en stichtingsbestuur van „Tripodia". Achter „Tripodia", waar in de Piersonstraat woningen voor één- en tweepersoonshuishoudens zijn geplapd, wordt vermoedelijk eveneens het tweede filiaal van de Katwijkse bibliotheek onder gebracht. Wethouder J. J. van Oosten: „Onder de te bouwen Eremie-A koopwoningen is ongeveer 1000 m2 grond beschik- aar, wat voor een bibliotheekfiliaal een ideale ruimte is. De lo- katie is zeer centraal gelegen in de wijk, met in de nabijheid een winkelcentrum en voldoende parkeermogelijkheden". Het is de bedoeling dat dit tweede filiaal, het eerste zal in de loop van 1981 in gebruik worden genomen aan de Zonnebloem straat in Katwijk aan den Rijn, eind 1982 wordt geopend. De commissie voor cultuur en rekreatie sprak zich verder posi tief uit over de aanleg van een basketbalveld in Cleijn-Duyn, een gewijzigde opzet van het interscholair kerstsporttoernooi (waarvan de organisatie in handen komt van Katwijkse sport verenigingen) en ging eveneens akkoord met een subsidie (34 cent per inwoner) voor instandhouding van het Gewestelijk Or kest. Alleen Kukident bereikt met zijn unieke 2-fasen werking ook de dieper liggende verontreinigingen. Goede mondhygiëne is belangrijk voor frisse adem en natuurlijk uitziende tan den. Met een borsteltje alléén bereikt u dieper liggende plaatsen niet En daar ontstaan nu juist bacteriën door achterblijvende etens resten. En die bacteriën kunnen de oorzaak zijn van onaangename geur, irritatie en ontstekin gen. Neem daarom Kukident. Want Kukident bruistabletten reinigen grondig èn hygiënisch. Met als gevolg: een sprankelend schoon kunst gebit en een frisse adem. Verkrijgbaar by uw drogist. Gedeponeerd handelsmerk.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7