Massale actie voor meer tuinbouwgrond Goede heavy rock „Robinson Cruiser" Eerst langs de kadoboetiekvan Eerste paal voor Buitenlust in „Haaswijk" Oké bus in Roelofarendsveen Drie kunstenaars bij „De Pomp' REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 1 DECEMBER 1980 PAGIN/ Geslaagde uitvoering jarige Sint Jansclub ZEVENHOVEN Toneel vereniging de „St. Jansclub" heeft vrijdag- en zaterdaga vond ter gelegenheid van haar 60-jarig bestaan een zeer geslaagde uitvoering van het blijspel „De voor deur stond open" van Max Andrea op de planken ge bracht. Onder regie van de heer F. Mesman wist de ver eniging het publiek met goed en overtuigend spel te boeien. Ook de rolverdeling sprak de zaal aan, gezien de typetjes die uitgebeeld wer den en die mede door het spel de aanwezigen vaak tot lachen aanzetten. Vooral Ali Ben Yoessoef, een Turkse gastarbeider als hulp in de huishouding, gespeeld door Jan van der Meer, kwam heel goed over bij het publiek. Deze Ali was in dienst bij gast heer Philip Hermans, aan staand directeur, goed vertolkt door de heer G. van Tol, in wiens woning twee nepdirec- teuren, drie secretaresses, echtgenoot Carla (mevr. G. v.d. Meer-Verwey) en eigen zinnige schoonvader (opa) Ja nus Sommeling voor diverse intriges zorgden. Voor de 1| rakteristieke rol van opa de voorzitter van de St. club de heer G. Domburg zt geschikt. Een compliment g; naar debutant Paul van die enkele weken geleden i rol moest overnemen slechts twee repetities en generale meespeelde, n desondanks goed spel ten torf le bracht. Na afloop van de laatste vo(| stelling werden vier jubilant sen gehuldigd, die de veretj ging al vele jaren van dieiiJTRECH' zijn geweest: penningmeestle vereni J. Lauwers (46 jaar), secreta ressieve en speler G. van Tol (35 jaa ^rt gega speler G. Wieman (25 jaar) i, regisseur F. Mesman (25 ja waarvan 16 jaar als speler ei?oe£teI jaar als regisseur). Voorzittfcr"eterm G. Domburg bood de jubilarlondheids sen een pen met inscriptie aapn die terwijl de echtgenotes in 7 bloemetjes werden gezet. Burgemeester J. Wagenaj" sprak de wens uit de toneelv reniging nog vele jaren vo de bevolking van Zevenhov< te mogen zien spelen bood de vereniging namens gemeente een envelop met i houd aan. ALPHEN AAN DEN RIJN Onder redelijke belangste ling vond afgelopen zaterdagavond in het Alphense Jonge rencentrum Midas een optreden plaats van de popformati Robinson Cruiser. De groep heeft kortgeleden een lanj speelplaat op de markt gebracht en probeert met optreden hieraan bekendheid te geven. Een streven waarin Robinso Cruiser lijkt te slagen. Deze formatie heeft zich uitstekend voorbereid en is niet minde dan twee jaar in alle rust bezig geweest er iets van te makei Een serieuze aanpak dus waarvoor men in overvoerd pop-Ne derland respect mag hebben. Meestal meent elke groep „H< Grote Talent" wel in zich te hebben na twee weken repeterer Robinson Cruiser heeft inderdaad de potentie om uit te groeie tot een gevraagde Bühnegroep. Het optreden ligt deze formati uitstekend. Het zelfvertrouwen van de formatieleden werkt da ook aanstekelijk en de band die deze groep met het publiek wee te bewerkstelligen is ópmerkelijk. Al na enkele minuten heeft Robinson Cruiser contact met he publiek, iets dat op te maken is uit het enthousiasme dat ae dag wordt gelegd. De groep verdient het. Buiten het gevoel show, dat nu eenmaal onmisbaar is bij een optreden, voelt Ro binson Cruiser ook goed de muziek aan waarvoor zij zich ster] maakt: het „zwaardere rockwerk". Daarbij weet Robinson Crui ser zich ook in de hand te houden voor wat betreft het volume Al met al mag de muziek van Robinson Cruiser zeer aanvaard baar worden genoemd. De hechte band onderling, is merkbaa in de zuivere stijl van het repertoire. Ook een aanbeveling. Het zwaardere rockwerk mondt maar te vaak uit in een onherkenbaar brok geweld. Robinson Cruise heeft klaarblijkelijk de juiste formule gevonden. Zonder zoet popmuziek ten gehore te brengen, blijft de rock van deze groe aanvaardbaar en herkenbaaf, zowel het muzikale als het vokal deel van het repertoire. Geen moment verveling dus. Daarbr weet Robinson Cruiser ook de kwaliteit op een aanvaardbaar ni veau te houden. Iets dat nogal eens verloren gaat bij een live optreden. Alleen bekendheid heeft deze groep nog nodig. Aan genomen mag echter worden, dat dat wel goed komt in de nabij toekomst. ROBER J.-BLOfli Subliem spel van Mechels Teater OEGSTGEEST Eén vloog over het koekoeksnest" is een veelgeprezen en be kroonde film gemaakt naar de bestseller van Ken Ke- sey. Zaterdagavond kon men in de aula van het Rijnlands Lyceum te Oegstgeest ken nis nemen van de toneelver sie. De eerste voorstelling in een serie van drie georgani seerd door K. en O. Voor de uitvoering tekende het Me chels Miniatuur Teater on der leiding van René Ver- reth. Het spel gaat over een dwan garbeider die zich laat over plaatsen naar een psychiatri sche inrichting en zijn neiging de regels met voeten te treden, brengt hem in conflict met een tirannieke hoofdverpleegster. Twee rollen die respectievelij gespeeld werden door Jaal van Assche en Heddie Suis. Sommige scènes verliepen z< emotioneel. Er waren r minder dan 17 optredens di« stuk voor stuk subliem gestalti gaven aan het leven op psychiatrische afdeling. Zon der overdrijving is de opvoe ring van het Mechels Minia tuur Teater in Oegstgee: beste te noemen wat daar he publiek de laatste jaren voorgeschoteld. Het is dan ooi onbegrijpelijk dat de voorstel ling door weinigen bezochi werd. Zij die gekomen waren waardeerden spelers en speel sters met een minutenlang ovationeel en staande gebracht applaus. ANTOON KOCH Michaeltrekt volle zaal HAZERSWOUDE Voor.de zoveelste maal in de meer dan vijftig jaar oude geschiedenis kan toneelgroep Michael uit Hazerswoude-Rijndijk terug zien op een geslaagd optreden. Voor de uitvoering van „Nacht in Hotel Regina", in hel Groenendijks parochiehuis en (zaterdagavond) in Het An ker, bestond van de zijde van het publiek een overweldigen de belangstelling. Ondanks de „concurrentie" in eigen ge meente van het gezelschap „Ontwikkeling en Vreugd", dat in „eigen" Michaelshuis tegelijkertijd optrad. „Nacht in Hotel Regina", een blijspel van Wim Bisschot, kreeg van de leden van Michael een zodanige uitvoering, dat het be zoek aan Het Anker gerust als „een gezellig avondje uit" kan| worden omschreven. Iets dat niet zo zeer aan de schrijver het driedelige stuk, Wim Bisschot, kan worden toegeschreven, maar veel meer aan de acteurs. Immers, in dit blijspel steekt, vooral in het laatste bedrijf, de langdradigheid de kop op. Wel nu, dank zij het spel van het twaalftal dames en heren werd ,dit euvel vrijwel verholpen. Dirk Wesselingh, de regisseur, komt de eer toe van de juiste bedeling van de rollen. Rollen die door vooral nog zeer jeugdige dames en heren werden vertolkt. Mi chael kan dus wat de toekomst aangaat gerust zijn: belangstel ling is er aan de Rijndijk ruimschoots om een stuk toneel op te ROTI ons 1; kanti tot ar sen. I derlai neel t het H plaat vakai aanst zinsli met 1 geen 'zoeti haalt potje Reisc Gaaf concert Matthias WARMOND Muziekvere niging Sint Matthias gaf za terdagavond een uitvoering. In de sportzaal Klim Op werd een afwisselend pro gramma op voortreffelijke wijze afgewerkt. Het concert werd geopend door het jeugdorkest en hoewel zij voor de eerste keer voor het voetlicht traden was het re sultaat van veel repetities prima te noemen. De afdeling harmonie bracht een gaaf concert ten gehore onder leiding van de heer Jan Meij. De drumband, majorettes en minirettes brachten een .Sint nieuwe show die zij in drie maanden ingestudeerd heb ben. De instructrice van ?qe majorettes en minirettes had duidelijk eer van haar werk en daarvoor werd zij ook ge huldigd. Marjorie Duijnhoven werkt al 12 Zi jaar aan de shows en zij ontving daarvoor uit handen van de heer M. Duynstee van de Z.H. Bondj voor Muziekgezelschappen,1 een ere-medaille. Ook de vere niging toonde de waardering voor Marjorie in de vorm van een ketting met zilveren majo rette-stick. De Klim Op was goed bezet met aandachtig en enthousiast publiek. Zeel VLISi weekt brach' 1360 v 1978 men i Feest in ,^De Mast" NOORDWIJKERHOUT Met een receptie op vrijdagmiddag werden de festiviteiten rond het 10-jarig bestaan van het vormingscentrum „de Mast" het afgelopen weekeinde geopend. Wethouder Van der Klaauw was de eerste spreker op de receptie. Hij begon met te stellen dat het 10-jarig bestaan te recht gevierd werd, daar er veel was gepasseerd de afgelopen jaren. In zijn historisch overzicht bleef hij wat langer stilstaan bij het jaar 1976. Het jaar waarin „De Mast" het hui dige gebouw aan De Vlas hoven betrok. Hij herin nerde de aanwezigen eraan, dat het contract dat met „de Mast" werd geslo ten heel wat voeten in de aarde had gehad. Er werd gesproken van een „wurg contract". Ook de bewo ners aan de Vlashoven hadden veel bezwaren te gen de komst van „De Mast". „Gelukkig zijn dit soort toestanden nu niet meer mogelijk", aldus de wethouder. Hij kwam ook terug op de te krappe huisvesting. Hij stelde dat de evenementenhal, de bi bliotheek en de uitbrei ding van het gemeentehuis voorrang hadden verkre gen. Hij wees op een mo gelijk gebruik van lege schoollokalen, daar er in de komende vijf jaar onge veer 22 lokalen leegko men. Heel voorzichtig wees hij 1984 aan als het jaar, waarin misschien aan een uitbreiding van de huisvesting gewerkt kan worden. Om te voelen hoe het is om in een te krappe ruimte te zitten, kreeg de Wethouder na zijn speech een te krap „Mast-T-shirt" aangeboden. Mr. Kaiser (inspecteur mi- in zijn speech op de be langrijke. maar ook onze kere rol die de gemeente Win ter beheerst Sin terklaasmarkt De Sint Nicolaasmarkt rond de Warmondse Pomp ondervond vrijdag en zaterdag de invloed van het nare weer. Weinig perso nen konden de moed vatten naar de Pomp te komen. De al dan niet professionele kunstenaars die hun produkten te koop aan boden. zagen letterlijk blauw van de kou en trachtten bij vele koppen koffie nog enigszins op temperatuur te blijven. De men sen die echter de moeite namen een kijkje te nemen op de markt vonden tal yan leuke cadeautjes en cadeau-ideetjes. Tot laat in de middag werd er vriendelijk en uitgebreid tekst en uit leg gegeven over alle kunstwerken en het ontstaan daarvan. Volle zaal bij Toffe Toby'' AARLANDERVEEN To- neelvereniging „De Planken- ridders" heeft afgelopen zater dag voor een volle zaal onder regie van Joop van Zijll het blijspel „Toffe Toby" opge voerd. De hoofdrol werd op uitste kende wijze vertolkt door Cobi Verboon, als de huismoeder die haar biezen pakt. De ove rige rollen werden met veel overgave en elan gespeeld door Rini van der Bijl, Nico Groot, Nico Kempenaar, Wim Ubink, Will Zuidam, Karei Mulders, Dikky van Zijll, Wil Vergeer en Yvonne Verhoog. ZOETERWOUDE De Zoe- terwoudse afdeling van D'66 houdt vanavond vanaf acht uur een vergadering in Ons Huis aan het Kosterspad. Drie kandidaat-kamerleden zullen uitleggen waarom zij zich kan didaat stellen en tevens zullen zij vragen over de landelijke politiek beantwoorden. op de koopavonden tot 2L00uur geopend Leiden: Nieuwe Rijn- OEGSTGEEST De staats secretaris van Volkshuisves ting mr. G. Ph. Brokx slaat morgenmiddag de eerste paal voor 43 woningwetwo ningen in het bestemmings plan Haaswijk '76. Deze wo ningen zijn de eerste van 350 woningwetwoningen die in deze nieuwe Oegstgeestse wijk gebouwd gaan worden. Het is ongeveer vijftien jaar geleden dat in Oegstgeest door de woningbouwvereniging Buitenlust een nieuwe eenge- zinswoningwetwoning werd opgeleverd. Jarenlang heeft men er naar uitgezien om te mogen gaan bouwen in Haas- wijk. Maar eerder werd het bestemmingsplan afgewezen door Gedeputeerde Staten om dat er sprake zou zijn van wei nig sociale woningbouw. Een nieuw plan waarin de verdeling 70% sociale bouw en 30% vrij sektor tot uiting kwam, werd wel goedgekeurd. Maar dit ondervond kelijk veel tegenwerking van een plaatselijke milieugroepe ring. Voor en na het slaan van de eerste paal zullen de genodig den aanwezig zijn in de zaal van Café Restaurant „De Roode Leeuw" aan de Dorps straat te Oegstgeest. Daar zul len zij ondermeer toegespro ken worden door de voorzitter van de woningbouwvereniging Buitenlust, de heer M. J. Zaal berg en de staatssecretaris t Volkshuisvesting en Ruimtelij ke Ordening, de heer mr. Ph. Brokx. KEMADE De gezamenlij ke tuinders uit Alkemade gaan 10 december massaal actie voeren om meer gron den in Alkemade beschik baar te krijgen voor hun broodwinning. Zij zullen die dag massaal aanwezig zijn op de bondsjaarvergadering van de L(and en)T(uin- bouw)B(ond) in „Treslong" in Hillegom, waar zij de daar aanwezige voorzitter van het CDA in de Tweede Kamer, de heer R. Lubbers, hun wensen zullen voorleg gen. Het is de bedoeling dat alle plaatselijke tuinders gewapend met spandoeken deze vergade ring bijwonen om de heer Lubbers een petitie aan te bie den, waarin hem wordt ge vraagd druk uit te oefenen op de leden van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Het actiecomité bestaat uit le den van de L.T.B., de Tuin- bouwstudieclub en de agrari- nijpend gebrek aan goede tuinbouwgrond. Reeds jaren tracht men de provincie te overtuijgen van de noodzaak op korte termijn een derde tuinbouwgebied aan te wijzen. Maar tot op heden zonder succes. Het gevolg is eeh stagnerende ontwikkeling van de lokale tuinbouw. De actievoerders vinden dat tuin ders ten opzichte van andere groeperingen in de samenle ving niet sterk genoeg opko men voor hun belangen. „Het is daarom hoog tijd dat er gebeurt, anders is er o twintig jaar helemaal geen tuinbouw meer in Alkemade", aldus de leden van het actieco mité. Pastor Heemskerk neemt afscheid HAZERSWOUDE/KOUDE- KERK AAN DEN RIJN Pastor Bernard Heemskerk (OCD) heeft het afgelopen weekeinde afscheid geno men van de leden van de r.k. parochie van de H.H. Mi chael en Bernardus te Ha- zerswoude-Rijndijk/Koude- kerk aan den Rijn. De pater, vijftig jaar geleden in de Ilazerswoudse buurtschap Groenendijk geboren, werd pastoor in een parochie van de Brabantse gemeente Uden. Hij is vijftien jaar werkzaam geweest in de pa rochie van de dorpen aan de Oude Rijn. Tijdens de zeer druk bezochte receptie accentueerde Q. de Boer, de voorzitter van het pa rochiebestuur, het nog e< het wordt voor velen wem dat pastor Heemskerk weg is uit de parochie, waar hij veel inhoud heeft gegeven a de pastoraal. Vertrouwensman van velen, zal deze priester, die alle dikdoenerij wars is, worden gemist. Op de bijeen komst werd ook het woord ge voerd door deken Bul, van het Zoeterwoudse dekenaat door de voorzitter van de Raad van Kerken uit Hazerswoude- Rijndijk/Koudekerk aan den Rijn, Cruck. De parochianen drukten hun dankbaarheid ten opzichte van pastor Heems kerk uit door talrijke geschen ken. Eerste prijs voor „Crescendo' NIEUWVEEN In het con cours, dat afgelopen zater dag voor de K.N.F. van mu ziekverenigingen te Zaan dam is georganiseerd, is de eerste plaats in de tweede afdeling fanfare naar de Nieuwveense muziekvereni ging Crescendo gegaan. Deze K.N.F. van muziekvere nigingen organiseert jaarlijks diverse concours, waarvan deze als de belangrijkste mag gelden, waaraan dit jaar deel genomen werd door 20 mu ziekverenigingen uit alle delen van het land. Dat de Nieuw veense muziekvereniging een succesvolle, snel opkomende ster is aan het muziekfirma- ment mag wel blijken uit het feit dat Crescendo tijdens haar voorgaande deelname aan dit concours de eerste prijs weg haalde in de introductie-afde ling, wat tot gevolg had dat de derde afdeling overgeslagen mocht worden en de muziek vereniging van niets naar de tweede afdeling promoveerde. Muziekvereniging Crescendo heeft zaterdag laten zien dat z zich in deze afdeling goed kan handhaven en dat de destijds genomen beslissing een goede geweest is. Brand aan Nieuwstraat Een woning aan de Nieuwstraat 17 is gistermid dag rond het middaguur door onbekende oor zaak in brand gevlogen. De be woners waren op het moment dat de brand uit brak niet aanwe zig. Het vuur werd opgemerkt door de buren, die op stel en sprong de brandweer waar schuwden. De spuitgasten kon den het vuur snel blussen, zo dat de woning niet geheel uit brandde. Wel was er een be hoorlijke rook ontwikkeling waar te nemen. Hoeveel schade de vlammen hebben aange richt is nog niet bekend. WARMOND In Galerie De Pomp werd gisteren een uwe expositie geopend. Ditmaal voor een wat korte re periode in verband met de kcrstexpositic die vanaf 19 december te zien zal zijn. Drie exposanten hebben hun werk tentoongesteld in de galerie. Marina van Mazijk heeft de vitrine gevuld met handge maakte poppen. Inez A. R. Wendt maakt zeer fraaie wand-weeftapijten waarvaner ondermeer hangen in het hoofdbureau van politie in Breda en de Paulus HBS te Tilburg. De wand-weeftapijten werden eerder geëxposeerd in ondermeer het Stilte Centrum in Leidsenhage en Trienale te Leiden en zijn nu tot 19 de cember bij de Pomp te zien. Marjan v.d. Bosch-Duitemeijer exposeert pen- en potloodteke ningen. Haar tekeningen ge bruikt zij bij voorkeur als illu stratie bij zelfgeschreven halen. In de galerie is bundel verhalen aanwezig voor bezoekers die even de tijd nemen in een rustig hoekje wat te lezen en tegelikertijd van de bijzonder mooie en fij ne tekeningen te genieten. De galerie is dagelijks open van twee tot vijf uur behalve op dinsdag en vrijdag dan is de galerie open van zeven tot i gen uur. ROELOFARENDSVEEN In het kader van een landelijke gezondheidsactie is vandaag de zogenaamde Oké bus in Roelofarendsveen. Onder het motto 'Nederland Oké' wordt er in de week van 28 augustus tot en met 6 september van het volgend jaar een nationale gezondheidsweek gehouden. Die week zal de afsluiting zijn van een op regionaal en plaatselijk niveau opgezette actie, die tot doel heeft Neder landers bewuster en gezonder te laten leven. De actie Nederland Oké wordt gesteund door verschillende in stanties en instellingen waaronder de Volksbond tegen Drank misbruik, de Nederlandse Sport Federatie, de Stichting Volksge zondheid en Roken en het Voorlichtingsbureau voor de Voe ding. Informatie over de actie was te krijgen in de rijdende in formatiestand, een Engelse dubbeldekker, die vandaag tussen elf en twaalf uur tegenover het gemeentehuis in Roelofarendsveen stond. Door middel van het rondrijden door Nederland willen de actievoerders zoveel mogelijk mensen op de hoogte brengen t de gezondheidsactie. Daarnaast wil men de bevolking van de be zochte plaatsen stimuleren om actiecomité's te vormen. Om deze plaatselijke activiteiten een impuls te geven worden 'Nederland Oké Doe Mee Dossiers' uitgegeven. Draaiboeken die een soort leidraad zijn voor toekomstige plaatselijke actievoerders. speelt in de subsidiëring van het vormingswerk. De gemeente moet namelijk 25% van de subsidiekosten voor haar rekening ne men. Doet zij dit niet. dan gaat de hele subsidiëring niet door. Hij drong aan op een blijvende positieve bendaring van het vor mingswerk in Noordwij- kerhout. De vrijdag werd voorts af gesloten met een bingo en vele gezelschapsspelletjes. De zaterdagmiddag was voor de kinderen. Teken filmpjes en spelen waren goede opwarmers voor het optreden van de clowns- De kinderen vermaakten zich kostelijk met „De La- konini's". groep „Lakonini's' Zater dagavond verzorgde de Surinaamse band „Corne lia" het slot van de festivi teiten.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4