Parker nog vatte wisselvallig e Zijl/LGB laat op toeren tegen De Gouwe De Danaïden klopt hard Nic: 7—9 Leiden ruim beloond met winst op Jolly Jumpers ULi. ïJL PERNIX BLIJFT ZONDER PUNTENWINST FEL 93-75 WINST OP DONAR PAS IN SLOT SECONDEN OP VOORSPRONG BASKETBAL bEN Parker heeft zich het afgelopen [keinde in het duel tegen Nationale Nader den Donar redelijk hersteld van de neder- i die vorige week zaterdag tegen Punch kden werd. Redelijk, omdat de Leicfce tg bijna weer dezelfde fout maakte als in It. Na een uitstekende start was even de centratie weg, een aantal schouten op rij en het zelfvertrouwen tanende. Coach l Wallaart onderkende echter bijtijds het nende gevaar en na de hervatting ver ten er een herboren Parker, dat Donar bij |en wegspeelde. De 93-75 overwinning ^ekt dan ook voor zich. Tot 10 december ben de Leidenaars nog de tijd om de onef- leden weg te werken. Immers, die inzin gen kunnen tegen gerenommeerde Euro- juptegenstanders dodelijk zijn. Donar was I niet bij machte om de slechte Leidse pe- fe adequaat af te straffen, verwacht mag «en dat Europese topclubs daar minder piemen mee zullen hebben. [thuisploeg kwam voortvarend uit de start- Kken en leek in eerste instantie over de Gro- pse opponent heen te denderen. Met name we Puidokas etaleerde z'n uitstekende vorm iwas voor een groot deel verantwoordelijk r de 17-8 voorsprong die spoedig op*het rebord prijkte. Er was vooralsnog geen vuil- ban de lucht, en Puidokas' achtste punt bé- bnde 23-12. Toen ging er evenwel wat mis, laart trachtte door middel van wissels het Ipo hoog te houden, maar z'n pupillen leken iseling aan een acute aanval van nervositeit jjden. Balverlies, gemiste schoten en Donar rook z'n kans. De formatie van Van Gent kroop naderbij tot 27-22, maar de Leidenaars slaag den erin de schade binnen de perken te hou den. Bij de stand 35-29 mocht Lace Strong z'n op wachting maken en door middel van een press werd getracht orde op zaken te stellen. De Lei denaars werden daarbij mede in de kaart ge speeld door de vierde persoonlijke fout die Mike Schulz bij 40-32 kreeg toebedeeld. Een korte eindsprint onder leiding van Tony Parker (zestien punten in de eerste helft) en een tien- puntsvoorsprong bij rust (46-36) was bereikt. Coach Wallaart zal in de rust z'n ploeg het nodi ge op het hart hebben gedrukt, want in de tweede rondgang waren de Leidenaars opperm achtig en werd de voordelige marge gestaag uitgebreid. Via 54-40 werd voor het eerst bij 64- 44 een voorsprong van twintig punten bereikt. Mochten de Groningers nog snode plannen ge had hebben, de uitvoering daarvan werd bij voorbaat onmogelijk gemaakt. In vrij korte tijd mochten achtereenvolgens Zagardo, Schulz en Zwiers de bank voor de rest van de avond op zoeken na het in ontvangst nemen van de vijfde persoonlijke fout. Daarmee verdween oo.k de lengte uit de ploeg, waardoor Harry Kip - die het grootste deel van de tweede helft speelde - een alleenheerschappij onder de borden kon verwerven. Soepeitjes liep Parker via 82-57 naar een 93-75 stand bij het eindsignaal. PAUL VAN DER BIJL Scores Parker: Parker 22; Puidokas en Woudstra 16; M. Plaat 10; Kruidhof 7; Kip 6 en Van Solm Strong en Bruinsma 4; C. Plaat 2. Scores N.N. Donar: Schulz 24; Franken 22; Zagardo 13; Ridderhof 10; De Vries 9. Tony Parker op weg naar twee van z'n tweeëntwintig punten in het duel tegen Donar. Mike Schulz komt te laat. LEIDEN Het heeft een haartje gescheeld of de Par ker vrouwen hadden het Tubbergse Jolly Jumpers aan de eerste punten gehol pen. Alleen omdat een aantal niet-basis-speelstere de ploeg in de wedstrijd hielden kon men nog op de valreep voorbij de bezoeksters 8Chuivep: 56-54. Een incom pleet Leiden Trotters won na een koude start van Ymir uit Leeuwarden: 81-67. In de ray onafdelingen speelde alleen BVO. De Alphenaren be dwongen Crackerjacks in een met liefst 77 persoonlijke fouten overspoeld duel: 78- 77. De Parker vrouwen leverden tegen staartploeg Jolly Jum pers een overwegend zwakke prestatie. Het was dan wel een gemis dat de twee eerste spelverdeelsters niet beschik baar waren (werk Miriam van Schaik, knieblessure Ineke van de Laken), juist de wel aanwezige basisspeeisters lie ten het overwegend afweten. Gelukkig leverden Rosalie van de Laan, Els Vijfvinkel en Mie- ke Zandbergen (vaak tot veel bankzitten gedoemd) wel be hoorlijk werk af. Overigens was de start wel goed. Maar na een 18-13 voorsprong ver dween de nodige concentratie en was er al bij rust een aan zienlijke achterstand: 29-37. Dit gat bleef tot vijf minuten voor tijd gehandhaafd door Jolly Jumpers. Toen slonk het verschil langzaam. In de voor laatste minuut had Leiden nog drie punten goed te maken. Dat tukte door plotseling toch nog even sterk verdedigen van de totale ploeg inderdaad. Via intercepties werd toen als nog met 56-54 gewonnen. BASKETBAL Lucy Groothuis, die overigens niet meedeed met het slechte presteren van sommige team genoten, was topscoorster met 23 punten. Mardet van Gennip viel met een enkel blessure uit. Leiden Trotters startte zeer moeizaam tegen het Friese Ymir. De Leidse ploeg was door blessures verre van com pleet. Na een 35-32 ruststand kwamen de Trotters op dreef en sloegen tien minuten voor tijd een duidelijk gat om nog overtuigend winnend af te sluiten: 81-67. Wiil Moerer en Luther Reid speelden bij de Leidse ploeg een goede wed strijd. Meest opvallende speler was echter Frans Kales die, ondanks het feit dat hij van wege een blessure niet zou spelen, prima voor de dag kwam. Het zal wel geen wereldrecord zijn, maar 77 persoonlijke fou ten (dus zo'n twee overtredin gen per minuut) in één bas ketbalwedstrijd is absurd. Ze ker als het een sportief duel tussen BVO en he_t Amers- foortse Crackerjacks betreft. Er zat nauwelijks vaart in deze wedstrijd, dat is duidelijk. Het scoreverloop na rust <38-40) was uiterst grillig: 48-55, 58- 57, 61-67, 78-73. De laatstge noemde» voor BVO voordeli ge, tussenstand werd ander halve minuut voor tijd aange tekend, maar was nog niet be slissend omdat de Alphenaren door de 'p-lawine' nog maar vier van de tien man over had den en zelfs even met drie man verder moesten. Bij BVO, dat nog net met 78-77 won, was Luc Ettema met 17 pun ten topscorer. [DEN Van de twee Leidse vertegenwoordi- in de hoofdklasse waterpolo won de /LGB met 105 van rode lantaarndrager Rou- i/de Gouwe en speelde LZ 1886 met 33 ge- i tegen debutant Polar Bears. In de tweede kse verloor Katwijk met 10—5 van de Aa. Vivax DKD (derde klasse) wonnen beiden. Vivax met 3 van DWT; DKD met 910 van Poseidon Rid- kerk. De vrouwen van de Zijl/LGB verloren I 3—4 van ZCE. ,in de vierde periode wist Roubos/de Gouwe het Leidse runner up in de hoofdklasse, de Zijl/LGB ip lastig te maken. Het aan concentratie-stoor- fen lijdende team van Rob Schouten moest met t ogen toezien dat naast de zes Leidse doelpun- vijf Waddinxveense treffers op het scorebord (eten 65 derhalve. Pas toen werd de Zijl/LGB ker. Op dat moment zagen de Leidse suppor- de felheid waarmee ZIAN/Vitesse en HZC/de (ben gelijke spelen werden afgedwongen, lemaal Vreeburg, Jacob Spijker en Alex van (um gaven de eindstand een eervoller aanzien: -5. Bij dat tiende doelpunt zat de belangrijkste man van de Zijl/LGB op de kant: Stan van Belkum. In z'n „dooie uppie" deed hij wat zijn teamgenoten verzaakten: geconcentreerd spelen. Dit had dan ook zijn neerslag in de Leidse produktie. Bij een 65 stand in de derde periode had de Moskou- ganger vijf ballen achter de Waddinxveense goalie gegooid. Daarbij dient wel aangetekend te worden dat twee daarvan strafworpen waren. Tweemaal werd Jan Korevaar onreglementair een halt toe geroepen. De Zijl/LGB speelde overigens zonder Albert Spijker. De 28-jarige Leidenaar moest de wedstrijd wegens een oogblessure noodgedwongen vanaf de kant zien. Zijn broer Jacob Spijker drukte in de derde periode zijn stempel op de wedstrijd. Tweemaal werd zijn tegenstander eruit gestuurd en wist de Zijl/LGB, in tegenstelling tot de eerste periode, de numerieke meerderheid uit te buiten. Verder be reikte hij Henk Harteveld met een splijtende pass, die de goalie geen kans gaf. Setstanden: 22, 34, 64, 105. Voor de Gou we scoorden Loenersloot (tweemaal) en Kralzstau- ber, Bertels en Schoonderwoerd. Derde klasse. Evenals vorige week drukte de spel leider bij PoseidonDKD een stempel op de wed strijd. 25 zware overtredingen werden in de 4x5 mi nuten netto speeltijd geconstateerd. De Leiderdor pers wisten hun hoofd koel te houden en aan de positieve kant van de score te blijven. Door de vele p's was aanvoerder/coach Menno Diehl genoot- zaakt het water in te duiken. Ook hij nam deel aan de Leiderdorpse produktie. De 910 stand was één minuut voor tijd bereikt. Daarna kreeg Ridder kerk (wederom) een numerieke meerderheid. Ge lukkig voor DKD werd deze niet benut. Topscorer werd Harry van Hoven. Hij scoorde viermaal^ waar van driemaal uit een strafworp. Verder doelpuntten Bob Wouters (tweemaal) en Frank en Roald Dreef (beiden eenmaal). Setstanden: 2—3, 44, 78, 910. Vivax had tegen DWT uit Haarlem slechts één helft nodig om de zege bij elkaar te schieten. Halverwe ge de wedstrijd stond het 50 voor Oegstgeest. Daarna zette coach Welling enige reservespelers in, waardoor het overleg in het aanvalsspel teloor ging. Mede daardoor kon de Haarlemse opponent nog wat terugkrabbelen tot de 63 eindstand. Voor Vivax scoorden Leo Onderwater en Jeroen Plasmeyer beide driemaal. Setstanden: 3^-0, 50, 6—1, 63. De vrouwen van de Zijl/LGB (eerste klas) verloren met 34 van ZCE. Voor de Zijl/LGB scoorden Marjan Neuteboom, Marion Vreeburg en Coby van Haastrecht. Ondanks vier nederlagen op rij kunnen we bij het gelijke spel van LZ 1886 tegen Polar Bears spreken van het eerste foutje van de Leidenaren. Immers, die vier nederlagen waren ingecalculeerd. Het 33 gelijke spel tegen debutant Polar Bears in het Vijf Meibad zeker niet. Ondanks de teleurgestelde ge zichten in het LZ kamp constateerde een objectieve toeschouwer dat de Leidenaren „nog in de handen mogen knijpen". Weliswaar was LZ de betere ploeg, echter bij die 33 stand kreeg de Edese formatie vlak voor tijd een numerieke meerderheid. De Bears wisten deze situatie niet uit te buiten. On gelukkigste man bij de Leidenaren was ongetwijfeld Ruud Muusse. De bebaarde MTS-er scoorde wel de gelijkmaker, maar faalde zeker driemaal een LZ- aanval doeltreffend af te ronden. Volgende week kan de Leidse ploeg weer veel goed maken. Dan reizen zij zondag naar Arnhem om Neptunus te bestrijden. Wint LZ daar. dan lijkt een prolongatie van die zesde plaats, zeker voor de eerste helft van de competitie, haalbaar. Scoreverloop: 1—0 Wilco van der Zeeuw, 1—1 Kleermans, 1—2 Butz, 2—2 Bram van der Leede, 23 Frankemolen, 3—3 Ruud Muusse. Katwijk (tweede klasse) was kansloos tegen het Al melose de Aa. De verre rit naar Overijssel werd be loond met een alleszeggende 105 nederlaag. In de laatste periode kon de Almelose ploeg zelfs uit lopen naar 113. Setstanden: 4—1, 7—3, 10—5, 12—5. Voor Katwijk scoorden Dick van Leeuwen en Hans Schaap (bei den tweemaal) en Paul van de Putten. LEIDSE COURANT MAANDAG 1 DECEMBER 1980 PAGINA 19 LEIDEN Ook in het tweede optre den van Pernix in de overgangsklasse bleef de beloning in de vorm van pun- tenwinst uit. Hoewel de ploeg van Ka- rel Verschoor tegen AKOeen geweldi ge tweede helft speelde bleek de in de beginfase opgelopen achterstand van vijf treffers net teveel: 1615. De Danaïden boekte in Groningen tegen Nic. haar tweede overwinning: 79. Fides Pacta behaalde een 922 mon sterzege op Quick terwijl Zuiderkwar tier won van Rozenburg: 9—4. De Al gemene, TOP, Ons Eiland, Fluks en Velocitas bleven zonder puntenver lies. In de thuishal in Almelo is AKC nog al tijd een begrip. De microfinalist van 1974 teert weliswaar op de oude glorie en de glorie verbleekt wat, maar „AKC thuis" is nog steeds gevreesd. Een soms agressief meelevend publiek wil dan nog wel eens als negende speler fungeren. Dat merkte Pernix zaterdag ook eens. In de beginfase toch wat geïntimideerd verloren de Leidenaren al snel de aansluiting. Na drie minuten was het al 52 en de achterstand liep nog op tot 94 eer bij 96 de rust werd bereikt. AKC speelde in die perio de ook het beste korfbal. Maar na de peptalk van coach Karei Verschoor groeide Pernix toch in de wedstrijd. Er werd wat gedurfder gespeeld en door dat ook het schot aan zuiverheid won kon Pernix weer aanhaken. Nadat AKC bijna negen minuten lang doelpuntloos was gebleven "fen Pernix de achterstand tot 109 had teruggebracht was het wachten op de gelijkmaker. AKC ant woordde echter met twee treffers (12 9) waarna de ploeg van Verschoor weer opnieuw kon beginnen. Bij 1211, 13 12 en 1413 kreeg Pernix opnieuw de kans. En weer liep AKC weg, ditmaal tot 1613. In de laatste minuut lukte het nog l^ijna: 1615. Kees Hortensius (5), Kees Brokaar (4), Peter Kuipers (3) en Janko Breedveld (3) tekenden voor de Leidse doelpunten. Alleen in de beginfase had De Danaï den moeite met Nic. De Groningse da mes speelden in de aanval een zeer aanvallende rol terwijl de heren het werk in de zone rond de korf opknap ten. Voor de Leidse ploeg hier een ant woord op had was er al een 30 ach terstand ontstaan. Maar in het verdere verloop van het duel werd de zwakte van de Groningse ploeg toch duidelijk: Bij de rust was de achterstand al omge bogen tot een 46 voorsprong. Deze kwam in de tweede helft niet meer in gevaar, ondanks dat de Nic.spelers met alle middelen, soms zelfs wat te forse, de nederlaag trachtten af te wenden. De eindstand werd 7—9 met treffers van Cees Christiaanse (4), Hennie Devi- lee (3)," Bea Schrama en Hans van der Leek. Van een echte wedstrijd tussen Quick en Fides Pacta was eigenlijk geen spra ke. De Dordtse ploeg was zowel in aan vallend als verdedigend opzicht duide lijk de mindere. Na de eerste helft was de score al opgelopen tot 3—13. Alleen halverwege de tweede periode vermin derde de concentratie even en kon Quick „terugkomen" van 3—16 tot 7 17. De eindstand werd door treffers van Dik Onderwater (7), Patricia Gottmer (4), Wim en Henny Piket (beide 3), Nico Pikaar (2), Yvonne Versteden, Jacque- lien Velthuyzen en Diet Rijsbergen be paald op 9—22. Alleen in de slotfase was er even wat spanning. De overige vijftig minuten maakten Zuiderkwartier en Rozenburg er een matte vertoning van. Met steriel aanvalsspel bouwde de Leidse ploeg een voorsprong op welke bij rust 52 bedroeg. Hoewel Rozenburg toch nog erg dichtbij kwam (5—4 na tien minu ten, echter snel gevolgd door 64) bleef het spel gezapig. Twee invallers moesten Rozenburg over het dode punt heen helpen. Dirk Jan de Kreek (2x) en Joep van Dam maakten in de laatste vijf minuten echter het karwei al af: 94. Voordien scoorden Ineke de Hertog (2). Dirk Jan de Kreek (2),. Carla Akse en Joep van Dam. Doordat Ons Eiland'3 tweede aanvals- vak veel te gehaast te werk ging kon Vlaardingen met een 02 voorsprong gaan rusten. Nadat na tien minuten in de tweede helft Jan van Kalkeren de ban gebroken had (13) won Ons Ei land het zelfvertrouwen terug. Via 44 boekte de pioeg van coach Piet Weer- heym alsnog haar tweede overwinning: 65. Treffers van Jan van Kalkeren (3), Cobi Deegenaars, Huib Hasselbach en Patrick Verra. De volle zestig minuten lang slaagde TOP er niet echt in Eureka definitief van zich af te schudden. Een 31 voor sprong ging volledig verloren en ook nadat TOP in de laatste drie minuten voor rust een 75 voorsprong had ge nomen bleef de dreiging. Vooral bij 8 7 was de toestand kritiek maar snel daarop volgend zorgden Ilse Moolenaar en Anne van der Zaag echter al voor een meer rustgevende 107. Ilse Mool enaar (2), Ineke Westerbeek (2), Hanne- ke Breedijk, Jacquelien Westerbeek, Jan Willem Simmelink en Bert Staal te kenden voor de overige treffers. Het vele fluiten van scheidsrechter Van Veelen degradeerde de korfbalwed strijd tussen DKV en De Algemene tot een spelletje vrije worpen nemen. De Algemene toonde zich hierin de meer dere en wist DKV gedurende bijna de gehele partij op afstand te houden. Al had de Leidse ploeg tenslotte wél een extra speelminuut nodig om de 910 winst binnen te halen. Ruud van Vliet (5), Wim van Vliet (4) en Wim van Iter- son scoorden. In het laatste kwartier van het duel te gen WION gaf Crescendo de punten nog uit handen. Halverwege koesterden de Leidenaren nog een 47 voor sprong, maar deze ging, bij 99, verlo ren doordat de ploeg niet opgewassen bleek tegen het wat steviger spelende WION: 11—9. Louis Kok (5), John Huigslopt (2), Gabriëlle Kok en Tessy Burghouwt doelpuntten. Nadat de eerste helft van de wedstrijd tegen Maassluis met. een 34 achter stand was afgesloten schakelde Fluks over op wat behoudender aanvalspatro- nen. In de slotfase leverde dit punten- winst op toen Maassluis risico's moest gaan nemen. Via 77 en 97 werd het .tenslotte 108 dankzij treffers van Dit- te van der Meulen (2), Kees Imthorn (2). Peter van der Berg (2), Jan Verloop (2), Lenie van der Plas en Aad van Dronge- len. Aangezien de Valto verdediging erg veel ruimte gaf konden de Velocitas aanvallers naar hartelust aanleggen. In de eerste helft werd een 53 voor sprong opgebouwd welke uitgebreid werd tot 95 alvorens een al geslagen Naaldwijkse ploeg (nog) wat kon terug doen: 97. Leon Brouwers (4), Yvo Schutte (3), Marise Mulder en Aart Dui- ser scoorden. Tenslotte moest een treffer in de laatste minuut Fiks nog redden van een neder laag. Terwijl Fiks bij rust toch een dege lijk ogende 15 voorsprong op thuis club ODO had. Maar in de tweede helft stokte de aanval bijna volkomen en draaiden de Maaslanders de rollen nog bijna om 66. Agda Nonhebei (2), Ro bert van der Kraan (3) en Dirk Jan El- zenga scoorden. De 63 overwinning die KNS boekte op BKC was maar een zwakke afspiege ling van het krachtsverschil. Oorzaak hiervan was een weinig zuiver afstand schot. Yvonne van Dam (2), Fred van Dijke (2), Peter Zitman en René Kooien wisten de korf wel te vinden.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 19