(Noordwijk f toe aan winterstop Quick Boys kan wel op vreemde bodem winnen i Hl Rijnsburgse Boys toch nog langszij Meerburg op karakter naast SVLV Leidse Boys houdt VTL op 1 1 LEIDSE COURANT MAANDAG 1 DECEMBER 1910 PAGINA 18 EEftSJEKLASSE NOORDW1JK Het wordt traditie dat Noordwijk in de koude weken voor kerst een terugval doormaakt. Deze keer profi teerde debutant GVVV uit Veenendaal, dat een duur punt mee naar huis nam door een 1-1 uitslag af te dwingen. De ploeg kwam aanmerkelijk beter voor de dag dan vorige week, toen thuis met liefst 1-4 van Rijnsburgse Boys werd ver loren. Noordwijk mocht zich in de slotfa se zelfs gelukkig prijzen dat het een ne derlaag ontliep. Dat zou voor de bezoe kers ook wat te veel eer hebben bete kend. Het is langzamerhand duidelijk dat Noord wijk een broertje dood heeft aan kou. Za terdag kon men alleen in het begin van de wedstrijd zijn draai vinden. Daarna werd het langzaam maar zeker steeds rtiinder, begon de verdediging te rammelen en ver dween ook het verband in de totale ploeg. De opening van Noordwijk was, afgezien van wat kansenvermorserij, dus wel sterk. Al na een luttel aantal seconden stelde een in de diepte sprintende Jan Willem Bogers de Veenendaalse doelman Dillen op de proef met een hard afstandschot. Dillen had hiermee zoveel problemen dat hij de bal keurig voor de voeten van Timö Gerlof deponeerde, dje echter voor open doel over de bal maaide. Noordwijk legde een hoog tempo aan de dag. had vaak op komende verdedigers (veelal Hans West geest). en was het dichtst bij een doelpunt toen Gerlof op een fraaie voorzet van Bo gers overkopte. Toch nam GVVV bijna de leiding toen Noordwijk-doelman Dort- mundt fantasierijk heel ver uit zijn doel stormde op een half mislukte dieptepass van GVVV. Hij liep de bal bijna voorbij, trapte die toch omhoog en zag de bal bij de Veenendaalse spits Groenendijk belan den. De ex-prof leverde direct een lob af, de bal ging eenzaam op het doel af maar stuitte er net overheen. De eerstvolgende Noordwijkse tegenstoot was wel raak. Een voorzet.van Gerlof bereikte John Marijt die fraai inkopte: 1-0. Nadat John Manu- putty een vrije trap steenhard op de lat had gemikt ebde het Noordwijkse offensief weg, al leverde' Marijt vlak voor rust nog een schitterende volley af die zeer fraai door Dillen werd weggetikt. Na de pauze zakte Noordwijk echt weg en kreeg in hoofdzaak problemen omdat de voor Frans van der Veen (geblesseerd) in gevallen Jack Manuputty het heel moeilijk had tegenover de uitstekende GVVV-vleu- gelspits Jan Dietewig. Ook middenvelder Peter van Eek vervulde een steeds domi- nerender rol. In de tiende ninuut kwam GVVV ai gelijk. Een kopbal van Ab van de Bovenkamp werd getoucheerd door John Marijt die zijn tweede treffer aantekende: 1-1. Ook al mikte Gerlof nog een keer op de lat, Noordwijk mocht uiteindelijk blij zijn dat het een punt veilig stelde. Vooral toen een kopbal van Ton Muller net naast het Noordwijk-doel belandde. LEJO BUCK Noordwijk: Dortmundt. Westgecst. Van Beveren, Spaanderman, Van der Veen (Jack Manuputty). Strijk (Sluys). John Manuputty. Marijt, Gerlof. Brö- rlng, Bogers. Scortvcrloop: 15. Marijt 1-0, 55. Marijt (eigen doel) De als middenvelder ingezette Ed Strijk (hier op archieffoto) speelde als een van de weinige Noordwiikers overtuigend. Hij speelde de wedstrijd, net zo min als de hier toekijkende Frans van der Veen, overigens niet uit. Verdediger Sluys was twintig minuten voor tijd zijn vervanger. TWEEDE KLASSE Schotloos Lisier Boys gelijk tegen Lyra: 1-1 LISSE Het thuis spelende Lisser Boys kwam tegen Lyra uit do Lier niet verder dan een 1-1 remise. Bepaald geen winstpunt, want Liaae be heerste do strijd volledig, maar ging etuk op het ontbre ken van een afmaker. De doelpunten werden dua niet gemaakt en dat is wel de eni ge manier om de zege in de wacht te slepen. Rob Suttorp tekende voor de enige schot- vaardige Lisser moment. Een chaotische start zorgde ervoor, dat Lisser Boys reeds in een erg vroeg stadium tegen een achterstand aankeek. Al in de eerste minuut namelijk scoorde Nico Vermeer door vrijwel ongehinderd het Lisser 16-metergebied binnen te 'wandelen' en een fraai schot te lossen, die zijn einde vond in de uiterste linkerbovenhoek- Doelman Nico Groeneweg was volslagen kansloos. Vanaf dat moment begon Lisse met de jacht op de gelijkmaker. Maar deed dat op een weinig slag vaardige wijze. Geen van de spelers was ook nu weer in staat te fungeren als een koele afmaker. Afgelopen zaterdag stond laat ste man Piet Boot in de punt, hetgeen ook al niet veel Ople verde. Drie minuten na de pau ze werd het dan toch 1-1, toen Rob Suttorp het strafschopge bied van Lyra indook en de bal uit zijn schot via een rug van Lyra-man het goal in zag ver dwijnen. ZEGE OP ZWALUWEN VLAARDINGEN: 0-2 VLAARDINGEN Na het toptreffen met Noord wijk, de Katwijkers wonnen toen ruim met 1-4, leek Quick Boys zijn kruit te hebben verschoten. Eerst was er de teleurstellende 0-1 thuisneder laag tegen SSS en vorige week kwamen de Kat wijkers op eigen veld tegen IJsselmeervogels (0- 0) ook al niet tot scoren. Waar de ploeg van trai ner Arie Lagendijk op eigen sportpark Nieuw Zuid al een tijdje niet toe in staat was lukte zater dag op vreemde bodem dan eindelijk wel. In Vlaardingen waren twee Katwijke treffers goed voor een 0-2 overwinning op Zwaluwen. Een re sultaat dat overigens niet tot stand kwam via sprankelend Katwijks voetbal maar eerder een gevolg was van nogal zwak Vlaardings tegenspel. overtreding ten opzichte van de doorbrekende Kees van Rooyen werd door scheidsrechter Came ron bestraft met een vrije trap. Nico Kuyt schoot de bal van zo'n achttien meter ineens op doel, het leer schampte de Vlaardingse muur en verdween langs de onthutste doelman Ab Nijgh in het doel: 0-1 na amper, acht minuten voetbal. Zwaluwen was duide lijk aangeslagen en Quick Boys drong aan op een snelle beslissing. Een beslissing die in die eerste helft niet werd geforceerd. Quick Boys hield de te genstander dan wel goed onder druk, echt veel scoringsmogelijkheden leverden de Katwijkse aan vallen niet op. Spitsspeler Mart van der Plas kon zich voor rust slechts een keer van het centrale ver dedigersduo. Dick Keizerzwaard en Martin van der Kooy bevrijden, schoot de bal .toen echter vlak naast het Zwaluwen-doel. De tweede goede kans was voor Kees van Rooyen die Van der Kooy knap passeerde, het strafschopgebied binnendrong maar de bal via de voeten van doelman Nijgh over de achterlijn zag verdwijnen. De Vlaardingers hadden in aanvallend opzicht maar bittér weinig in te brengen tegen de solide Quick Boys-verdediging. Alleen linkervleugespits Gert-Jan Bezemer kon zich af en toe aan de straffe mandek king onttrekken. Bezemer stichtte twee keer gevaar in de Katwijkse defensie. Eerst stuurde hij de bal richting Wim Stoevelaar die het leder in kansrijke positie over het doel kopte en in de slotfase van de eerste helft was Bezemer zelf dicht bij een doelpunt toen hij laatste man Huug Aandwiel passeerde en oog in oog kwam met invaHer-doelman Floor Schaap. Schaap (een goed vervanger van de met een rugblessure kampende Theo Guyt) reageerde attent en ranselde de bal uit zijn doel. Zoals mocht worden verwacht hield Zwaluwen zich in het begin van de tweede helft wat intensiever be zig met aanvallende activiteiten. Van een offensief was echter geen sprake. En nadat doelman Schaap onvermurwbaar was gebleken na inzetten van Aat Biesheuvel en André Velda verdween de overtui ging uit het Vlaardingse spel. Quick Boys, de ploeg heerste op het middenveld waar Fred Eijsberg rou tinier Leen Pijpers een onplezierige middag gezorg de, nam de de draad weer op en ging naarstig op zoek naar een verlossende tweede treffer. Een doelp'unt dat vooralsnog niet kwam. Iets wat mede werd veroorzaakt door het zwakke spel van de Kat wijkse voorhoede. Jaap Heerikhuisen werd op links prima in bedwang gehouden door Frans Loos, in de punt van de aanval was Mart van der Plas niet bepaald op dreef en op de rechtervleugel kwam Teun van der Plas, de minst zwakke van de drie, in gezelschap van verdediger Velda ook al niet tot EERSTE KLASSE grootse daden. In de laatste minuten van de tweede helft liet Zwa luwen de moed helemaal zakken en kregen de Kat wijkers 'de beschikking over een zee van ruimte. Van Rooyen schoot de bal echter over een leeg doel en even later schoof Mart van der Plas het leer net naast na aangeven van Heerikhuisen. De tweede treffer viel dan toch, Teun van der Plas ma- nouvreerde Mart van der Plas twee minuten voor tijd in zeer kansrijke positie. Dit keer was missen echt niet meer mogelijk. KEES VAN HERPEN i der Plas. Heeril Scoreverloop: 8 Nico Kuyt 0-1: 88 Mart van der Plas 0-2. Hel moment waarop Henk van der Zwan Rijnsburgse Boys op 1-2 had kunnen brengén. Kozakken Boys- Ij doelman Arie Ottevanger zal de strafschop echter stoppen. RIJNSBURG Het ongeloof lijke gebeurde dan toch nog. Nadat Rijnsburgse Boys in de eerste helft van het duel met Kozakken Boys een 0-2 ach terstand had opgelopen, wil den de offensieve daden na de pauze maar geen vruchten afwerpen. Henk van der Zwan benutte zelfs niet de straf schop, die wegens hands was gegeven. Maar in de laatste Winst Randstad-dames LEIDEN De twee dame- zt! selftallen die dit weekeinde het geluk hadden wel te kun- p, nen voetballen hielden het erg rustig. G In de eerste klasse zondag si speelden SJC en Randstad I' Sport tegen elkaar. Pas in de laatste vijf minuten van de wedstrijd viel het enige doel punt, voor de dames van Randstad Sport. Een gelijk- spel zou echter terechter zijn gewees*. vier minuten sleepten de Boys uit het bloemendorp on der aanvoering van de twee maal scorende Piet Haasnoot toch nog een remise uit het vuur. Hoe fel de strijd in het tweede deel was geworden, wordt wel aangegeven door het feit dat beide teams het treffen met tien man boëin- digden. Arbiter van Oevelen stuurde Arie van Dijk en Jan Kosman van het veld, nadat het tweetal elkaar nogal on aardig had bejegend. De bezoekers uit Werkendam kwamen in die eerste 45 minu ten terecht met 0-2 voor. Er ontstond nogal vaak paniek in de defensie van de thuisclub, omdat bepaald niet gerekend was op dergelijke gevaarlijke aanvallers als Krijn Vonk, Dick Damen en Jan van Vuuren - Wijnands sprak zelfs over pure onderschatting. Krijn Vonk opende de score in de 20e mi nuut. Na een voorzet van rechtsbuiten Dick Damen schoot Vonk in, maar Wijnand Sloos kon in eerste instantie nog redden. Na wat gerommel, omdat Sloos de bal niet klem- vast had kunnen pakken, kwam Vonk weer in het bezit van de bal en scoorde alsnog: 0-1. Nauwelijks vijf minuten EERSTE KLASSE verder verlengde Damen de voorzet van. Jan van Vuuren vanaf de linkerflank uitstekend: 0-2. En het leek erop, alsof de bal nog wel een paar keer in het Rijnsburgse doel zou ver dwijnen. De mogelijkheden wa ren voor de Kozakken Boys veelvuldig. Gelukkig voor de gastheren bleef het bij die 0-2. Na de pauze kwam het thuisof- fensief. Eerst waren de coun ters van de gasten nog het ge vaarlijkst, maar langzamer hand hervond Rijnsburgse Boys zich meer en meer. Enke le fraaie acties van Cas Zwaan, Piet Haasnoot en Henk van der Zwan eindigden echter nog steeds niet in het vijandelijke doel. Na 73 minuten werd de bal uit een hoekschop opge vangen door aanvaller Jan van Vuuren, die de bal bovendien tegen de arm kreeg. De straf schop, die hierop volgde werd genomen door Van der Zwan, maar een schitterende reactie van doelman Arie Ottevanger liet het Rijnsburgse saldo op 0 staan. Even later maakte Arie van Dijk een overtreding tegen Jan Kosman, die reageerde met een klap in het gezicht van Van Dijk. De Rijnsburger nam wraak door de bal in het gelaat van Kosman te mikken, waar op arbiter Van Oevelen beide heren de rode kaart toonde en ze van het veld zond. Het ge vecht bleef grimmig en zou voor Kozakken Boys nog dra matiek opleveren. In de 88e minuut, toen eigenlijk geen Rijnsburgse ziel meer in wins tpunten geloofde, zette Cas Zwaan uitstekend voor en kop te Piet Haasnoot eenvoudig in: 1-2. Plotseling wankelde Ko zakken Boys en lukte alles bij Rijnburgse Boys. In de blessu retijd (92 minuten) kreeg weer Haasnoot de bal aangespeeld, ditmaal van aanvoerder Martin Toet. Wederom heel simpel knalde de Flap de bal achter Ottevanger. Met die tweedo treffer het onverwachte wins tpunt alsnog binnen slepend. TJEERD SCHEFFER Rijnsburgse Boys: Sloos. WleHerlng, van der Voort, Toot. Nico Zwaan (de Kroon), Cas Zwaan. Groenendijk (Merbis). van Dijk. Peter Hogewoning. van der Zwan, Haasnoot. KOSTBARE ZEGE KRV OP ALPHEN VIERDE KLASSE LEIDEN KRV voegde in de vierde klasse A twee kostbare punten toe aan hek totaal; Alphen werd met 1-3 terug gewe zen. Concordia (H) en Foreholte kwamen een 1-1 deling over een en Randstad Sport bracht DOCOS een 3-0 nederlaag toe. De duels DOSR-MMO, ROAC-UDO en Altior-Van Nispen wer den afgelast. KRV boekte eindelijk weer eens een broodnodige overwinning, en wel op Alphen. Halverwege de eerste helft namen de Katwij kers een voorsprong via Peter Hoogkamer. Twee minuten na de rust bracht Bert van Eyk de Alphenaren weer op gelijke hoogte, maar de het spel van de thuisploeg werd er daarna niet beter op. KRV profiteerde vervolgens dankbaa'r van de terugval. Na een kopbal van John Eshof tegen de lat tikte Koert van Schie in de rebound 1-2 in en Ivan Hermans mocht in de slotfase van het duel vanaf elf meter 1-3 laten aantekenen. De wedstrijd Concordia-Foreholte gaf nogal een wisselend spel- beeld te zien. De Hillegommers waren in eerste instantie wat sterker en namen dan ook een voorsprong. Gerard Visser kon dankzij een misverstand tussen Hans Datema en Rob Tol Peter van de Westen bedienen die 1-0 scoorde. Foreholte kwam wat terug, maar kansen voor o.a. Fred Arroyo, Ed Wiering en Piet Ruygrok bleven onbenut. Na rust was Concordia weer wat ster ker, maar het was toch de Voorhoutse ploeg die doel trof. Na een half uur spelen bracht Piet Ruygrok de uiteindelijke 1-1 op de borden. DOCOS miste in de eerste helft van het duel tegen Randstad Sport de nodige kansen, en dat brak de Leidenaars danig op. Piet Douwes opende na 7 minuten spelen de score voor Rand stad Sport door uit een moeilijke positie keeper Burghouwt te verschalken. De gasten kregen hierna prima mogelijkheden om op gelijke hoogte te komen, maar Smits, Nederpel, Goddijn en Van Houten hadden het vizier niet op scherp staan. Dat had Voorschotenaar Rick Dreef 5 minuten na rust wel, want een voorzet van broer Cees wist hij tot 2-0 om te buigen. DOCOS probeerde vervolgens pressie uit te oefenen, maar slaagde daar maar matig in. Vijf minuten voor tijd bepaalde Peter Tegelaar met een kopbal de eindstand op 3-0. In 4B had RKAVV niet al te veel moeite met VCS en won met 4-1. SVLV liet zich tegen Meerburg in de slotfase verrassen en moest alsnog een 3-3 gelijkspel toestaan. Bernardus werd door C6lerita8 met 3-0 terug gewezen en SJZ leed een nipte 4- 3 nederlaag tegen Celeritas. Wassenaar slaagde er in om Graaf Willem Vac in de tweede rondgang op de knieën te krij- B5v" SVLV verkeerde in het duel tegen Meerburg te vroeg in de ver onderstelling dat er een overwinning in de wacht gesleept was. Met nog vier minuten te spelen en een 3-1 achterstand op het bord, schraapte Meerburg alle moed bij elkaar en wist toch nog een remise te forceren. Ton Weijers bracht na 12 minuten spelen Meerburg aan de leiding en SVLV slaagde er ondanks goede kansen niet om voor rust op gelijke hoogte te komen. Na de her vatting lukte dat wel en wisten de Voorschotenaren zelfs op voorsprong te komen. Treffers van Martin van der Valk, Ron Am- merlaan en Wim Oranje brachten SVLV naar het scheen de over winning. Paul van der Heijden en Ton Weijers verstoorden in de laatste vier minuten het Voorschotense feestje: 3-3. Bernardus kreeg een 3-0 nederlaag bij Celeritas te slikken. De Hazerswoudenaren slaagden er niet in om bij het zestienmeter gebied aangekomen de juiste voortzetting te vinden. De Hage naars hadden daar minder problemen mee en namen via Wigge- laar en Struik een 2-0 voorsprong bij rust. Na de doelwisseling kampte Bernardus met het zelfde euvel, en moest lijdzaam toe zien hoe Meyer er 3-0 van maakte. Celeritas miste in de slotfase nog een strafschop. SJZ moest bij Archipel met 4-3 het onderspit delven. Theo Op dam bracht de Zoeterwoudenaren met een fraaie goal aan de leiding, maar treffers van Fred Gorter en Gerard van Wanrooy bogen die voorsprong om in een 2-1 achterstand bij rust. Na de hervatting werd er een dubieuze strafschop verstrekt aan Archi pel, die benut werd, waarna Ben van Kempen de achterstand tot 3-2 terug bracht, maar Fred Gorter vergrootte de marge weer naar twee. Een treffer van Theo Opdam leidde daarna een Zoe- terwouds slotoffensief in, dat evenwel niets meer opleverde. Wassenaar boekte een nipte 1-2 zege bij Graaf Willem Vac. Ron van der Ploeg trof al na twee minuten doel namens Wassenaar, maar kort voor rust nivelleerde de thuisploeg deze achterstand weer dankzij een misverstand in de Wassenaarse defensie. In de tweede helft trkken de gasten toch nog aan het langste eind. Tien minuten voor tijd bracht Constant Morriën de beslissende treffer op z'n naam. In 4E won NSV op eigen veld met 3-1 van ESTO. Peter de Jong miste na 10 minuten een strafschop namens NSV, maar de thuis club kwam halverwege de eerste helft toch op 1-0 via Rini Ver- koert. Frans Blom en andermaal Rini Verkoert breidden na de hervatting de stand uit naar 3-0. Een blunder van Peter de Jong leverde ESTO toch nog een tegentreffer op. Nieuwkoop werd op een 2-1 nederlaag getracteerd tegen Bode graven. Een vrije trap voor Bodegraven die door keeper Van der Lek slecht verwerkt werd betekende een 1-0 achterstand bij rust. Na een kwartier in de tweede helft werd daar een tweede Bode- gravense treffer aan toegevoegd. Het slotoffensief van Nieuw koop leverde alleen een trefer van Emile Spoelder op. LEIDEN Hot blijft stuivertje wisselen aan kop van de afdeling zondag. War- munda nam opnieuw afstand van VTL. De Warmond8e pleeg was de meerdere van ZLC (0-3), terwijl VTL op eigen veld togen Leidse Boys bleef steken bij een 1- 1 gelijke stand. Stompwijkse Boys kende weinig problemen met Oranje Groen: 4-0. Leidse Boys opende sterk bij VTL. De eer ste vijf minuten was Richard Kooien erg dicht bij een doelpunt. Eerst schoot hij te gen de keeper op, vervolgens kopte hij net over. De eerste VTL-mogelijkheid leverde direct een doelpunt op. Maarten Jongejan vond het hoofd van Freddy Smit, die met een fraaie kopbal over de sterk keepende Remco Fasseur de score opende. Tien mi nuten later kwam Leidse Boys op gelijke hoogte. Rini van Veen deed de bal uit een vrije trap ineens in de bovenhoek belan den. Na de thee kwamen de bezoekers meer in de verdrukking. Het VTL-offensief leverde wel een aantal kansjes op, ge scoord werd er niet, ook omdat Freddy van Haarlem twee minuten voor tijd een unieke mogelijkheid onbenut liet: 1-1. Warmunda had het erg lastig bij ZLC. Geko de Winter bracht de Warmondse ploeg aan de leiding door vanaf zestien meter raak te knallen. Daarna viel War munda wel aan, de veldmeerderheid kon niet in meer treffers worden uitgedrukt. Na de doelwisseling behielden de bezoekers het betere van het spel, al viel het niet mee, in dit rommelige, vrije harde duel kansen te creëren. De laatste 10 minuten gaf Warmunda de score een wat beter aanzien. Geko de Winter en Kees van Veen tilden de stand naar 0-3. Stompwijkse Boys kwam tegen Oranje Groen erg gemakkelijk aan het eerste doelpunt. De bal werd uit een voorzet van Nico van der Zalm door één der oranje groenen in eigen doel gelopen. Frank Jan- son bepaalde vervolgens de ruststand op 2-0. Na de pauze deed de thuisploeg er weinig meer aan. Wim Luiten bouwde met twee gave treffers de score uit naar 4-0.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 18