II 'Koopmans gaat neer wanneer ik dat wil' Jr Als prof 42 partijen, 4 x verlies, 1 x onbeslist Kamer wil nadere uitleg regering over mini-WK FC Den Haag zondag uit de impasse? ruijff als begeleider, rim Jansen als speler ^arAjax Geen eigen WK formule 1 van FOCA Bobsleeër overleden ederlaag ast HSY 2 _jiljoen IK^portwereld EDDIE MUSTAFA MOHAMMED VOOR TITELDUEL: Ron Selier vier duels geschorst ^ÖRT LEIDSE COURANT VRIJDAG 28 NOVEMBER 1980 PAGINA 15 ji STERDAM Ajax heeft Johan Cruijff aangetrokken legeleidcr van het eerste elftal. Cruijff. die al geruime meetrainde met zijn oude club, gaat het eerste elftal maanden lang adviseren en begeleiden. De positie van ter Leo Beenhakker wordt door de komst van Cruijff ^aangetast. -endien trok de Amsterdamse club Wim Jansen aan. De Feyenoorder, die evenals Cruijff in de Verenigde Staten wam voor Washington Diplomats, speelt vermoedelijk Bondag in de competitiewedstrijd tegen FC Twente al De overeenkomst tussen Ajax en Jansen loopt tot het e van het seizoen. Zilver voor karateploeg MADRID Nederland heeft gisteren in Madrid de drie jaar geleden in Tokio verworven wereldtitel kara te niet kunnen prolongeren. In de finale ging de Neder landse ploeg met 3—2 ten onder tegen Spanje. Groot- Brittannië en Frankrijk deelden de derde plaats. Het toernooi om de wereldkam pioenschappen karate werd gisteren met de landenwed- strijd geopend. Er deden 33 landen mee. LONDEN De FOCA ziet af van het orga niseren in 1981 van een apart wereldkam pioenschap voor formule 1-wagens. Bernie Ecclestone, de voorzitter van de associatie van formule 1-constructeurs, heeft het idee, om naast het wk van de Fisa (internationa le autosportfederatie) een eigen wereldkam pioenschap te houden, laten vallen. De door Bernie Ecclestone in het leven geroepen wereldfederatie van automobielsport (WFMS) houdt dus op te bestaan. Deze fede ratie, opgezet door Ecclestone, was ontstaan na het conflict met de voorzitter van de offi ciële internationale autosportfederatie (Fisa), Jean-Marie Balestre. De construc teurs hebben overigens een telex doen uit gaan naar de nationale federaties, waarin zij zeggen niet deel te nemen aan een kam pioenschap dat valt onder de leiding van de WFMS. Vermoedelijk zal het komende jaar alleen de Fisa wedstrijden voor het wereld kampioenschap voor formule 1-coureurs or ganiseren. Dat wil trouwens niet zeggen dat de „oorlog" tussen de Foca van Bernie Ec clestone en de Fisa van Jean-Marie Balestre voorbij is. IGLS De Italiaanse bobsleeër Giuseppe Soravia is donderdag in het ziekenhuis van Innsbrück aan zijn ver- -I wondingen overleden. Soravia liep een dag eerder tij dens een trainingsrit in een viermansbobslee op de Olympische piste van Igls een dubbele schedelbasisfrac- tuur op. Het ongeluk deed zich voor in de uitloop van de piste. De remmer vergat de bob tot stilstand te brengen, waardoor het gevaarte met een snelheid van boven de honderd kilometer per uur op de uit oude autobanden bestaande buffer botste. Soravia, die in eerste positie de slee bestuurde, liep daarbij als enige verwoningen op. De overige drie inzittenden ble ven ongedeerd. WBURG Negatieve irlatieven schieten de tduitse dagbladen tekort de vernedering, die «burger SV woensdag- id voor eigen publiek erging tegen St. Etienne, ïeschrijven. De afstraf- (05) in de eerste wed- |d van de derde ronde het UEFA-bekertoer- l is werkelijk als een l ingeslagen. Aan won- likken is de club nog toe. Eerst moet de roem- ite club de nachtmerrie zich af schudden. I het duel in sportief oog- t voor de Duitsers in alle ichten een debacle, in fi dele zin moet de club ook aardige veer laten. Voor- Itige schattingen komen r op een inkomstenderving rond de 2 miljoen mark. cijfer is beraamd aan de ld van de inkomsten die V vorig jaar ontving. In het fnooi voor landskampioe- I reikt HSV tot de finale, loor daarin met 10 van jtingham Forest, maar hield I douceurtje over ter grootte i 2,9 miljoen mark. Nu na voor de hand liggende eli- katie in de achtste finales i het UEFA-bekertoernooi Iragen de totale „Europese" pmsten 1,4 miljoen mark. dat terwijl er binnen het tuur rekening was gehou- i met een bedrag van rond .3,4 miljoen. Tenslotte was prognose, dat HSV natuur- de finale zou bereiken. IW ORLEANS De sport- nmissie van de staat Loui- na heeft de Panamese bok- Roberto Duran een boete 7500 dollar opgelegd. De nmissie is van mening dat ran dinsdag onvoldoende 1 heeft geleverd in het ge it om de wereldtitel wel- jewicht tegen de Ameri- in Sugar Ray Leonard. Du- trok zich toen in de acht- ronde plotseling terug met r hij zei maagkrampen en >pe armen. ITERDAM Cor Pot (29) Excelsior zal voor de rest het seizoen worden uitge- id aan de eerste-divisieclub Vlaardingen. Pot zal naar waarschijnlijkheid komen- zondag al met zijn nieuwe b meespelen in de thuis- dstrijd tegen FC VVV. N HAAG DAF Trucks ploegleider Fred de Bruy- (België) heeft een overeen- nst bereikt met de Dierense delenfabriek Gazelle over desponsoring. De rijwielfa- ek blijft overigens ook nsor van een Nederlandse ateurploeg. port- rijsvragen !N HAAG - De cijfers van sportprijsvragen van af ge en weekeinde: o nr. 47: le prijs: ƒ26.611,40; prijs: 831,60; 3e prijs: .90; o gelijk nr. 47: le prijs: 776,90; 2e prijs: 814,70; 3e js: 107,20; 4e prijs: 6,70; to nr. 47: 2e prijs: 1.689.40; 3e prijs: 1.694,60; prijs: 45,90; 5e prijs: 1,50. advertentie •1 NGE DUBBELE GRAANJENEVER LOS ANGELES Sedert 31 maart van dit jaar is Eddie Mohammed wereldkam pioen in het halfzwaarge- wicht. De 28-jarige Ameri kaan wordt als zodanig er kend door de World Boxing Association, die in de boks- hierarchie minder invloed heeft dan de concurrerende World Boxing Council. Ook na zijn gevecht om het wereldkampioenschap zon dagmorgen vier uur (Neder landse tijd) in het Olympic Auditorium in Los Angeles tegen Rudi Koopmans zal Mustafa Mohammed nog zijn titelhouder zijn. De wereldkampioen noch zijn trainer Slim Robinson twij felt daaraan. De grond van die overtuiging heeft Mustafa Mohammed als nog zijn handtekening gezet onder een voorlopig contract, waarin hij zich verplicht op 21 februari in New York uit te komen tegen Saad Moham med ofwel Matthew Franklin, die door de WBC als wereld kampioen wordt erkend. In de Madison Square Garden in New York zal de winnaar van dit gevecht zowel door de WBA als WBC worden er kend als wereldkampioen in het halfzwaargewicht. Daags voor het gevecht Mustafa Mo- hammed-Koopmans verdedigt Saad Mohammed in het bijna 200 kilometer van Los Ange les gelegen San Diego zijn deel van de wereldtitel tegen Lotte Llwale uit Zambia. Aanvankelijk was het de be doeling geweest de twee titel gevechten op hetzelfde pro gramma in San Diego te hou den. Een controverse tussen de WBC en de WBA, waarbij vooral de World Boxing Council bezwaren had tegen het feit dat op hetzelfde pro gramma twee wereldtitels in dezelfde gewichtsklasse zou worden gestreden, is er de oorzaak van dat Koopmans nu uiteindelijk in het Olym pic Auditorium, gebouwd voor de Olympische Spelen die in 1932 in Los Angeles werden gehouden, in de ring komt. Misschien zes „Koopmans gaat neer wan neer ik dat wil", aldus Musta fa Mohammed. „Wanneer hij netjes bokst, zal ik hem vijf, misschien zes ronden laten staan. Ik ben nu eenmaal de beste bokser van de wereld en heb de snelste stoten". Dit soort grootspraak, ooit voortreffelijk gebracht door Muhammed Ali, die volgens de organisatoren zaterdaga vond ook als toeschouwer in het Olympic Auditorium zal zitten, is naar Amerikaanse begrippen een normale zaak. In het Muhammed Ali Gym- nastium, een boksschool op een steenworp afstand van het hotel in Santa Monica, waar Rudi Koopmans sedert 2 november verblijft, legt Eddie Mustafa Mohammed de laat ste hand aan zijn voorberei dingen. „Ik heb twee maan den voor dit gevecht ge traind", aldus de wereldkam pioen. „Dat is ruim voldoen de". Gadegeslagen door de vele tientallen, die zich dage lijks rond de ring in het in he melsblauwe kleuren uitge voerde lokaal verdringen, start Mustafa Mohammed. Het is duidelijk dat hij moeite heeft met het maken van het halfzwaargewicht, waarvan de grens 175 lbs (79,378 kg) bedraagt. Daarom ook is Mus tafa Mohammed stevig inge- Eddie Mustafa Mohammed wordt in Amerika be schouwd als één van de hardst stotende boksers in het halfzwaargewicht. pakt om door hevig transpire ren veel vocht kwijt te raken. „Ik heb wat moeite met de grens van het halfzwaarge wicht", geeft hij toe. „Daarom ga ik nadat ik in februari Saad Mohammed heb ont troond, over naar het zwaar gewicht. Ook in deze ge wichtsklasse word ik wereld kampioen. Hardst stotend Eddie Mustafa Mohammed wordt in de Verenigde Staten beschouwd als een van de hardst stotende boksers uit de geschiedenis van het half zwaargewicht. De 1.85 meter lange negerbokser werd op de laatste dag van maart in Knoxville wereldkampioen, toen hij titelhouder Marvin Johnson door knock-out in de elfde ronde versloeg. Johnson werd in dat gevecht gesloopt door hoeken van zijn tegen stander op hoofd en lichaam. Het officiële rapport van de ringarts vermeldde voor Johnson: een gebroken neus en enkele gebroken ribben alsmede talloze schaafwon den. Geen prettige weten schap voor Koopmans, die in zijn achtjarige carrière, waar in hij zorgvuldig is „ge bracht", maar nog nooit echt getest is door een bokser met een punch. Mustafa Mohammed en Rudi Koopmans zijn beiden sinds acht jaar professional. De Amerikaan heeft in die tijd 42 partijen gebokst, waarvan hij er vier verloor. Koopmans heeft 36 gevechten achter de rug en heeft nog nooit verlo ren. Een van zijn vier neder lagen leed Mustafa Moham med twee jaar geleden in de gevangenis van Rahway. Hij ontmoette daar de tot levens lange gevangenisstraf veroor deelde James Scott en verliet na twaalf ronden als verliezer op punten de ring. Mustafa Mohammed, toen nog als Ed die Gregory door het leven gaat, was afgeschreven. „Als 26-jarige reeds opgebrand", was de lezing van boks-ex- perts. „Een bokser zonder hart, wanneer hij een aanval lende tegenstander ontmoet, die niet bang is om te stoten, is het met Gregory gebeurd". Vernedering Na de vernedering door Scott, die hij als tegenstander duide lijk had onderschat, ging Mus tafa Mohammed weer serieus oefenen, al had hij nog steeds geen vaste trainer/coach. Die kwam begin 1980 met Slim Robinson, een oud-recher cheur, die na een lange car rière als profbokser, waarin hij tachtig partijen bokste (slechts zes nederlagen en een onbeslist) in 1975 in zijn vrije tijd trainer werd. De onverstoorbare Robinson, die in de trainingszaal wat slaperig uit de ogen kijkt en hangend tegen de muur de tainingsronden van Mustafa Mohammed volgt: „In januari van dit jaar werd ik door Mustafa Mohammed gebeld of ik zijn trainer wilde worden. Hij had toen net een aanbod gehad van promotor Bob Ha- rum om tegen Marvin John son om de wereldtitel te bok sen". Dat aanbod was volgens Robinson een schandaal. „Mustafa kreeg een aanbod van 60.000 dollar voor het ge vecht met Johnson op voor waarde. dat hij in geval van een overwinning nog eens drie partijen, maar dan zon der gage voor Top Rank, de firma van Harum zou boksen. Hij kon ook 25.000 dollar voor eer, eenmalige verbintenis krijgen. Dat laatste bod heeft hij geaccepteerd. Slavernij be- Beter getroffen Financieel heeft Rudi Koop mans het in zijn eerste ge vecht om de wereldtitel - de Fries zorgt daarmee voor een Nederlandse primeur - beter getroffen. Manager Henk Rühling heeft voor Koopmans een contract van 75.000 dollar, ruim 150.000 gulden afgeslo ten. Mustafa Mohammed gage wordt angstvallig geheim ge houden. „Ik praat er niet over", aldus Robinson. „Het is niet veel, maar Mustafa Mo hammed heeft dit gevecht geaccepteerd om aan de gang te blijven. We beschouwen het als een goede training". Hoewel hij Rudi Koopmans niet heeft zien boksen acht Robinson de Fries kansloos als uitdager. „Ik heb Aldo Traversaro, van wie Koop mans de Europese titel heeft overgenomen, twee jaar gele den om de wereldtitel zien boksen tegen Mike Ros- smann". Op 5 december 1978 verloor Traversaro, die ruim een half jaar tevoren in Rot terdam door omstreden onbe slist tegen Koopmans Euro pees kampioen was gebleven, maar op 8 maart 1979 toch de titel aan de Fries kwijtraakte, in Philadelphia van Ros- smann, omdat de ringarts in de zesde ronde de strijd staak te. „Wanneer Koopmans zo lang met traversaro is bezig geweest, kan het nooit een goede bokser zijn", waarna hij dan nog een „aardige" opmer king maakt aan het adres van Henri Davis, de Amerikaanse trainer van Koopmans: „Wat in feite nog belangrijker is, ik weet wie de trainer van Koopmans is". LOS ANGELES Eddie Mustafe Mohammed werd op 30 april 1952 in Brooklyn in New York geboren als Eddie Gregory. Op 15 september 1972 werd hij professional en bokste sedertdien 42 partijen, waarvan hij er vier verloor en een onbeslist bok ste. In 31 gevechten werd hij win naar door knock out.' Eddie Mustafa Mohammed werd 31 maart van dit jaar in Knoxville (Tennessee) wereldkampioen in het halfzwaargewicht volgens de versie van de WBA toen hij door knock out in de elfde ronde won van Marvin Johnson. Het was toen overigens reeds de tweede maal dat Mustafa Mohammed om de wereldtitel bok ste. Op 20 november 1977 verloor hij in Turijn in een titelgevecht op pun ten van de Argentijn Victor Galin- dez. Op 20 juli van dit jaar deed Jerry Martin in Mcafee een vergeefse po ging Mustafa Mohammed de titel te ontnemen. Hij ging in de tiende ron de knock out. Koopmans en Mustafa Mohammes hebben een gezamenlij ke tegenstander gehad. Het is de Amerikaan Nat Gales. Hij verloor op 14 april 1978 in Orlando door knock out in de zevende ronde van Eddie Mustafa Mohammes. Op 16 septem ber van datzelfde jaar verloor Gates in Heerenveen van Rudi Koopmans, die de Amerikaan in de tiende ronde overwon door knock out. De recordlijst van Eddie Mustafa Mohammed ziet er als volgt uit: 1972 15 9 New York Dave Wyatt k.o. 4 16 9 Boston Jose Pagon k.o. 3 29.9 New York Pete Pagon k.o. 3 1973 1.2 North Bergen Percy Halsy k.o. 1 17.5 North Bergen Billy Wilson w.o.p. 6 9.7 New York Jose Anglada w.o.p. 8 24.9 Philadelphia Elwood Townsend k.o. 1 3.12 New York Radames Cabrera v.o.p. 10 1974 8.4 New York Willie Classen w.o.p. 8 8.6 Parijs Nessim Cohen onbesl. 10 26 8 New York Eugene Hart k.o. 4 25.11 New York Mario Rosa k.o. 8 1975 14.1 Philadelphia Steve Smith k.o. 4 28 4 Philadelphia Don Cobbs k.o. 6 16.6 Philadelphia Lenny Harden k.o. 10 18.8 Philadelphia Bennie Briscoe v.o.p. 10 1976 8.3 New York Hildo Silva k.o. 7 29 4 Kingston DC. Walker k.o. 6 28 6 New York Otis Gordon k.o. 4 14.7 Philadelphia Lee Barber k.o. 4 I.10 New York Jimmy Owens k.o. 10 29.10 New York Frank Davila k.o. 2 1977 18.1 New York John Wilburn k.o. 3 II.3 Philadelphia Matthew Franklin w.o.p. 10 16.9 Wilmington Eddie Phillips k.o. 4 20.11 Turijn Victor Galindez v.o.p. 15 (wereldkampioenschap halfzwaargewicht WBA-versie). 15.2 Las Vegas Jesse Burnett k.o. 10 22.3 Mali Bo Soukalo w.o.p. 10 14.4 Orlando Nat Gates k.o. 7 2.6 Jersey City Ray Elson k.o. 2 14.6 White Plains Ed Turner k.o. 4 16.8 Newark Chuck Warfield k.o. 1 6.9 White Plains James Dickson k.o. 1 12.10 Rahway James Scott v.o.p. 12 1979 26.1 New York Dave Conteh k.o. 8 26 2 New York Pat Cuillo w.o.p. 10 10.7 Atlantic City Lee Rovsater k.o. 5 16.7 New York Fred Brown k.o. 3 31.8 New York Johnny Wilburn k.o. 1 28.11 Hauppauge Kid Samson k.o. 4 1980 31.3 Knoxville Marvin Johnson k.o. 11 (wereldkampioenschap halfzwaargewicht WBA-versie) 20 7 MCafee Jerry Martin k.o 10 (wereldkampioenschap halfzwaargewicht WBA-versie). DEN HAAG Minister Van der Klaauw (bui tenlandse zaken) moet volgende week donder dag in de Tweede Kamer uitleg komen geven over de houding van de rege ring ten aanzien van de deelname van het Neder lands elftal aan het mini-WK-toernooi voet bal in Uruguay eind dit jkar. Dit op verzoek van de fractie van de Partij van de Arbeid. Daar was men niet tevreden met antwoorden van de be windsman op schriftelij ke vragen van de Ka merleden Van Thijn (PvdA), Hennekam (CDA), Keja (WD) en Brinkhorst (D '66) over het mini-VVK. Van der Klaauw ging daarbij niet in op de vraag of de regering van mening is dat deelname van het Nederlands elftal aan het sportfestijn, gezien het regiem in Uruguay, niet moet. Van der Klaauw liet de Ka- mer alleen weten dat zijn abmtenaren de KNVB hebben ingelicht over de situatie in het land. Verder is de Neder landse ambassadeur in Urugu ay opdracht gegeven zich van enige bemoeienis met het voetbalgebeuren te onthouden anders dan het verlenen van normale bijstand waarop iede re Nederlander recht heeft. Of de regering echter van mening is dat het Nederlands elftal niet naar Zuid Amerika zou moeten gaan liet Van der Klaauw in het midden. „Ge zien het voorgaande acht ik een nadere standpuntbepaling overbodig", aldus de bewinds man, die verder stelde dat de KNVB geen toezegging is ge daan over steun en medewer king van onze ambassadeur al daar. Op de vraag of tijdens het onderhoud met de KNVB gezegd is dat er geen be zwaar bestaat tegen deel name van het Nederlands elftal aan de mini-wk gaf van der Klaauw ook geen antwoord. DOELMAN JAGER MAAKT DEBUUT DEN HAAG - In een "vierpuntenwedstrijd" ontmoet FC Den Haag komende zondag in het Zuiderpark Go Ahead, dat zich sinds enige jaren bedient van de toevoeging Ea gles. Die naam wekt de indruk dat de De venter ploeg over vleugels beschikt, maar juist dat beeld blijkt nu onjuist. Niet alleen de positie op de ranglijst wijst in die rich ting, ook het spelpatroon van de laatste tijd. „De enige die bij Go Ahead een beetje een dragende rol heeft is Kees van Kooten", sprak trainer Martin van Vianen van FC Den Haag gisteren. Waaruit kan worden af geleid dat het met de andere aanvallers van de oostelijke formatie weinig opwekkend is gesteld. Dat geldt in grote lijnen evenwel ook voor het FC Den Haag van dit moment. De Zuiderpark- brigade verkeert in een impasse, die nodig doorbroken moet worden door eens wat aan de puntenscore te doen. Vier duels achtereen wer den verloren en aan de succesreeks daarvóór (viermaal achter elkaar winst) wordt slechts met weemoed teruggedacht. Tegen het nog slechter geklasseerde Go Ahead kan FC Den Haag de geschonden reputatie weer enigszins «xachten op te poetsen. De Deventernaren, die vorige week een lange reeks matige prestaties afsloten met een zege op FC Groningen, moe ten dan in ieder geval verslagen worden. En voor die opdracht staat Van Vianen met zijn ploeg, waarin André Wetzel weer terugkeert. Van Vianen en Wetzel, die vorige week bij FC Utrecht danig in de clinch kwamen te liggen, hebben gisteren hun problemen uitgesproken en voor wat de trainer betreft zijn de proble men uit de wereld. Problemen heeft Van Vianen nog wel met de samenstelling van zijn team, waarvan negen plaatsen vast staan. Slechts over de bezetting van de centrummiddenvelder en de linkerspit spositie bestaat nog onzekerheid. In ieder geval maakt doelman Peter Jager zijn debuut, omdat Dido Havenaar na een serie minder vertrou wen wekkende prestaties even rust wordt ge gund. Als Lex Schoenmaker(die door de medici fit is bevonden) het zelf ook aandurft maakt hij zijn rentree. Van Vianen heeft vandaag nog een gesprek met Schoenmaker. De vermoede lijke opstelling voor de wedstrijd zondaglaan- vang half drie) ziet er als volgt uit: Jager, Van der Zwan, Mansveld, Wickel, Wetzel; Albert- sen, Schoenmaker, Jansen; Melis, Van Leeu wen, Treling. ZEIST De tuchtcommissie van de KNVB heeft Snijders van SC Amersfoort hard aangepakt. De eerste divi siespeler werd voor de derde serie van drie gele kaarten geschorst voor vier wedstrij den plus een geldboete van 250 gulden. Een recidivist uit de jeugdsector, v.d. Ak ker van FC Utrecht, werd voor vijf wedstrijden uitge sloten. Ron Selier van FC Den Haag-C werd voor vier wedstrijden geschorst De straffen zijn: A-spelers: J. van Dijk (FC Groningen) één duel onvoor waardelijk, één voorwaarde lijk 200,- boete; R. Snijders (SC Amersfoort) vier onvoor waardelijk 250,- boete. C-spelers: J. v.d. Akker (FC Utrecht) vijf onvoorwaardelijk 150,- boete; R. Selier (FC Den Haag) vier onvoorwaar delijk. Schaakploeg verliest van Rusland: 3-1 LA VALETTA - Het Neder landse herenschaakteam heeft in de zesde ronde van de- schaakolympiade op Malta met uiteindelijk 3-1 verloren van Rusland. Nadat al eerder een achterstand van 2,5 - 0,5 was opgelopen boekte Sosonko re mise tegen Geiler, zodat de eindstand was bepaald. In de zevende ronde wonnen de he ren met 3-1 van West-Duits- land. Langeweg en Van der Wiel zegevierden. De Neder landse dames kwamen uitein delijk een gelijkspel van 1,5 - 1,5 tegen Israel overeen. In de woensdag gespeelde par tijen had Timman remise ge speeld tegen Karpov en had den Van der Wiel en Ligte- rink verloren van respectieve lijk Balasjov en Kasparov. De partij tussen Timman (wit) en Karpov (zwart) had het volgende verloop: Timman-Karpov 1 e2-e4c7-c6; 2. d2-d4—d~-d5; 3. e4xd5—c6xd5; 4. c2-e4pg8-I6. 5. pbl-c3e7-e6, 6. pgl-13—If8-b4; 7 lfl-d30-0; 8. 0-0—d5xc4; 9 ld3xc4b7-b6, 10. Icl-g5—Ic8-b7; 11 pf3-e5lb4xc3; 12. b2xc3—dd8-c7. 13. Ig5xf6—g7xf6; 14. ddl-g4 kg8-h8; 15. dg4-h4— 16xe5; 16. dh4-f6 kh8-g8; 17. df5-g5 ....remi- Russisch ijshockey- team speelt op de Uithof UTRECHT - Het Russische ijshockeyteam speelt op 30 december op de Uithof als onderdeel van een reeks van vier duels tegen de Neder landse ploeg. De Russen spe len in totaal acht wedstrij den in Nederland en Belgie, waarvan vier tegen ons land, de overige ontmoetin gen zijn gepland tegen club teams. De duels tegen de heersende wereldkampioen worden gespeeld in Gronin gen, Roosendaal, Utrecht, Den Bosch, Enschede, Til burg en Heist op den Berg. De reeks interlands is georga niseerd als voorbereiding van het Nederlands team op het toernooi om de wereldtitel in de A-groep begin volgend jaar Begin volgende week reist technisch directeur Dummy Smit van de ijshockeybond naar Tsjecho-Slowakije om een afrondend gesprek te heb ben met de nieuwe bonds coach Gustav Bubnik. In de voorlopige selectie van dertig man is ook oud-Tilburgdoel- man Gerry Gobel weer opge nomen. Deze routinier speelt al geruime tijd niet meer voor Tilburg wegens drukke werk zaamheden. Ook Jack de Heer en Dick Decloe, die voor bui tenlandse clubs spelen, zijn in de selectie opgenomen, hoewel hun uitkomen nog niet voor honderd procent zeker is. Het programma van het Russische ijshockeyteam is: 27 december Gro ningen: Nederland-Rusland, 28 de cember Roosendaal: Nederland-Rus land; 30 december Den Haag: Neder land-Rusland; 3 januari Utrecht Rusland-Utrecht, 5 januari Den Bosch: Rusland-Den Bosch, 6 januari Enschede: Nederland-Rusland, 8 ja nuari Tilburg Rusland-Tilburg; 9. ja- n'ari Heist op den Berg: Olyn pia- Rusland.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 15