PAA-raadslid stevig op de vingers getikt Sport complex bo ven9 9 verkoch t Restauratie Oudshoornse kerk gaat 5 miljoen gulden kosten schrijve. fKc „VAN TOL PROBEERDE BESLISSING GS TE BEÏNVLOEDEN" GS verwerpt beslissing gemeente Koudekerk keurt begroting goed Matte hoorzitting gemeente begroting KORTWEG Opnieuw tegenvaller: Boekje over restauratie Oudshoornse kei Corso 1981 geïnspireerd opFloriade Boete voor poging buurman aan te rijden Ceidóe Somo/nt REGIO LEIDSE COURANT OINSOAQ 25 NOVEMBER 1980 PAGI LEIDERDORP Projectontwikkelaar Johan Matser, de bouwer van Winkelhef, heeft het bovenop het winkelcentrum ge legen sportcomplex verkocht aan de heer Th. den Hollander uit Alphen a/d Rijn. De nieuwe eigenaar heeft al een tweetal bowlingcomplexen in Alphen aan den Rijn en Woerden in zijn bezit Met de overneming en de inrichting van het complex is zo'n vijf miljoen gulden ge moeid. De heer Roland van Zeist, die aanvankelijk met zijn 'Ten-Bowl B.V." de exploitatie op zich zou nemen, is niet, zoals enkele weken geleden wethouder J. Bezemer tijdens een commissievergadering suggereerde buiten spel komen te staan. De heer Van Zeist is namelijk in dienst van de heer Den Hollan der getreden en hij krijgt als manager de al gehele leiding van het sportcomplex, dat de naam "Ten-Bowl" zal blijven voeren. Wel staat de nieuwe eigenaar een andere aanpak voor ogen in zoverre het horecagebeuren meer aandacht gaat krijgen. Er wordt thans ruimte gecreëerd voor het houden van par tijen voor grotere en kleinere gezelschap pen, waarbij men kan barbecuen, fonduen en gourmetten. De heer Den Hollander heeft de ideeën van Van Zeist voor de aanleg van 16 AMF-bow- lingbanen en twee squashbanen overgeno men. In de grote tennishal met drie wed- strijdbanen worden ook enkele badminton- banen aangeiegd. Het tennisseizoen wordt a.s. zaterdag 29 november al geopend. Vol gens manager Van Zeist moeten de tennis sers zich voorlopig nog behelpen. Er ontbre ken de nodige kleed- en wasruimten. De tennissers die zich al eerder hebben opgege ven krijgen deze week bericht. Leiderdorp krijgt met de opening van het sportcomplex begin volgend jaar meteen met een primeur op bowlinggebied te ma ken. Op 8 en 9 maart worden dan in de gloednieuwe bowlinghal de finales gehou den van de Nederlandse kampioenschappen voor de adspirant- en juniorleden van de Nederlandse Bowling Federatie, (NBF). ALKEMADE De gisteravond gehou den raadsvergadering stond voor een groot deel in het teken van kibbela rijen tussen de P.A.A.-fraktie enerzijds en de andere raadsfrakties en B W anderzijds. Een van de oorzaken was een brief van de heer Van Tol van de P.A.A. aan een statenlid betreffende de aankoop van de hallen van Van der Meer aan de Korte Goog ten behoeve van de huisvesting van Openbare Wer ken. Hij had buiten medeweten van het College van B W, maar ook buiten medeweten van zijn collega-raadsleden van de andere frakties, getracht bij Ge deputeerde Staten gedaan te krijgen dat de goedkeuring aan het desbetref fende raadsbesluit zou worden onthou den. Wethouder Verhaar noemde een dergelij ke handelwijze „ondemocratisch" want, zo argumenteerde hij, het raadsbesluit werd met ruime meerderheid van stemmen ge nomen. „Deze manier van werken van de heer Van Tol gaat onzes inziens alle per ken van het goed funktioneren van de de mocratie ver te buiten. Voor zover wij het nog niet wisten, weten we nu in ieder ge val waar we aan toe zijn met Progressief Akkoord". Overigens verwacht hij zeer binnenkort de goedkeuring van Gedepu teerde Staten op het desbetreffende raads besluit. De heer Van Tol ontkende ten stelligste dat de vertraging van de goedkeuring van G.S. in deze zaak, een gevolg was van zijn handelwijze. „Wij hebben erg veel kon takten met G.S., en dit was er een van", en: „ik kan met de beste wil van de we reld niet inzien, waarom ik fout gehan deld heb". Maar wethouder Verhaar liet zich niet ompraten. „De toestemming voor het raadsbesluit, lag al bij G.S., toen de brief van de heer Van Tol vertraging in het ambtelijk advies veroorzaakte". Mevrouw van Aken-Rens (V.V.D.) pikte het gedrag van haar collega Van Tol niet en twijfelde sterk aan zijn democratische gevoelens. Hierna stelde zij een motie van afkeuring voor. Na enig overleg met het CDA werd dit gewijzigd in een motie van „verwondering en afkeuring". De motie werd met ruime meerderheid van stem men aanvaard, namelijk 13 voor en 2 te gen. Van Tol merkte tot slot op dat hij het een „onzin-motie" oftewel een „toilet-mo tie" vond. Streekmuziekschool Een andere motie, die gisteren behandeld werd, maar die het in tegenstelling tot de vorige niet haalde, ging over de Streek muziekschool en was ingediend door de heren F. C. Hoogenboom en H. van Tol, beiden van de PAA en door de heer J. W. Kret van de V.G.A. In de motie werd ter overweging gegeven dat de bijdrage van de gemeente Alkema de aan de gemeenschappelijke regeling Streekmuziekschool Rijnakkoord een zware financiële last was geworden. Het doelmatig gebruik werd in twijfel getrok ken. Het college van b w werd dan ook uitgenodigd alternatieven te ontwikkelen in overleg met bijvoorbeeld het onderwijs en de muziekverenigingen. Bovendien werd verzocht te onderzoeken of subsidie mogelijkheden voor individueel instru mentaal muziekonderricht ontwikkeld kunnen worden. De motie haalde het bij lange na niet. Slechts 3 raadsleden (de indieners) waren voor, de andere 12 tegen. Mevrouw van Aken-Rens vroeg zich af of er in Alkema de wel voldoende muziekleraren zijn bij een eventueel wegvallen van de Streek muziekschool. De heer Klerks (C.D.A.) vertelde verno men te hebben dat een eventuele school begeleidingsdienst dezelfde nadelen geeft als de Streekmuziekschool, namelijk te hoge kosten en een sobere dienstverle ning. Bovendien herinnerde hij de andere raadsleden eraan dat de diverse muziek korpsen al een flinke subsidie krijgen. Wethouder van Duykeren zegde alle mo gelijke hulp toe bij het bevorderen van het overleg tussen Rijnakkoord en de di verse scholen. De ingediende motie vond hij prematuur en leerde hem niets nieuws. De heer Kret benadrukte dat de raadsle den de motie zakelijk moesten benaderen en zich niet mochten laten leiden door hun beoordeling van de handelwijze van de P.A.A. in andere zaken. Het mocht evenwel niet baten. Sociaal rechercheur In de begroting voor het volgend jaar is 10.000.uitgetrokken voor een sociaal rechercheur. Deze wordt ingeschakeld zo dra er ergens fraude vermoed of geconsta teerd wordt. De sociale dienst heeft voor dergelijke werkzaamheden onvoldoende mogelijkheden er iets aan te doen. Over een jaar wordt bekeken of de funktie vol doet en of deze gehandhaafd zal worden. Groepscommandant Slofstra (rechts) en de nieuwe postcommandant. Installatie postcommandant in Woubrugge WOUBRUGGE In het gastvrij door de gemeente Woubrugge voor de gelegenheid Beschikbaar gestelde gemeentehuis werd de nieuwe postcommandant van de rijkspolitie geïnstalleerd. Groepscommandant Slofstra uit Leiderdorp in stalleerde de nieuwe postcommandant van Woubrugge door de overhandiging van de schriftelijke benoeming. Slofstra wees in zijn toespraak op het verantwoordelijke van de taak van de postcommandant en hoopte op een goe de samenwerking binnen de groep Leiderdorp. Burgemeester Brouwer de Koning deed het al lemaal nog eens dunnetjes over. Hij wees on dermeer op het groeiend aantal vernielingen door de jeugd en hoopte op eenheid in het ver- baliseringsbeleid. Tevens hoopte hij op een goe de samenwerking tussen gemeente en politip. Politieman Romijn woont bijna een jaar in Woubrugge. Hij is op 18 april 1954 geboren in Barendrecht. Zijn grote hobby is het voetbal. Op dit moment verdedigt hij nog het doel van Oranje-Wit uit Dordrecht. OVER SAMENVOEGEN WONINGEN LEIDEN/DEN HAAG Het college van Gedeputeer de Staten heeft het beroep van een bewoner van de Aloëlaan tegen een besluit van de gemeente Leiden ge grond verklaard. Het ging nierbij om samenvoeging van twee woningen aan deze laan tot één woonhuis. De gemeente had deze samen voeging tegen willen gaan om te voorkomen dat het aantal huizen in deze stad zou verminderen. De eige naar van beide panden, zelf bewoner van de parterre, wilde de twee woningen sa menvoegen om voldoende ruimte voor zijn gezin te krijgen. De wens van de bewoner is door GS ingewilligd. In de overwegingen daarbij voert GS aan, dat duidelijk is, dat de indiener van het beroepschrift krap is gehuisvest. Het 'gezin telt, behalve de ouders, twee kinderen en een derde is op komst. De woning op de par terre telt drie kamers. Volgens het provinciaal bestuur is het de eigenaar van beide panden niet mogelijk door woningruil of verkoop over een beter pas sende huisvesting te verkrij gen, omdat hij daar buitenspo rig veel op toe zou moeten leg gen. 7 7 KOUDEKERK AAN RIJN De gemeente van Koudekerk heeft gj avond de begroting 1981 goedgekeurd. Een der geschiedde na een <j neenhalf uur durende' cussie waarin weinig i we gezichtspunten naaj ren werden gebracht Nadat de begroting was gekeurd, kwam de nas ving van het fietspad vs Lage Waard naar de 1 Kade aan de orde. Da- vroegere tijden op de waar nu het fietspad loop kade heeft bestaan, die tenkade heette, zal dit fie voortaan die naam drage: Van de heer P. Corts za terrein van 2028 m2 wc gekocht voor de aanleg v; picknick-plaats aan de H< dijk. Voor rekening van d meente zal dan een nieui rij-hek worden gemaakt LEIMUIDEN Veel I I nero van Leimuiden he I gisteravond van de gel I heid gebruik gemaakt gen te stellen over de b I ting, die aanstaande do dag in de gemeente wordt behandeld. Hoew veel vragen werden gei kan de bijeenkomst als worden bestempeld een groot deel van de i te technisch was en eej I voerige uitleg vroeg, slechts voor een enkelii teressant was. Een kwestie die vele aan gen bezighield, was het breken van een vrachtw parkeerterrein op de pric tenlijst Volgens burgenv G. van der Kroft is het i ten op de mededeling Centraal Nederland hc grond deze maatschappij I nodig te hebben in de huispolder, voor het pk van haar bussen. Pas d kan een begin worden maakt met de aanleg parkeerterrein voor vrack_ gens in deze polder. Pleui warn redel keuk een niets prijsg dat h grade nachi hoevi kou, kapo nog! daler verte wel c iets 1 „opei trekt alles in hc zater huis Fran eens onde „mid Prof een j avan WOUBRUGGE De vrou wenvereniging van de her vormde kerk houdt morgen middag in het Groene Kruis- gebouw aan de Dokter Loth- laan een verkoopmiddag van zelfvervaardigde artikelen. De verkoop van onder andere ge breide kledingsstukken begint om twee uur. ALPHEN AAN DEN RIJN Al heel lang mag de friese showman Rients Gratama zich op eén rij plaatsen met andere groten van het Nederlandse cabaret. Dit jaar waagt Grata ma zich aan een one-man- show in zijn programma 'Alle Hulde'. Een avond puur Ne derlands cabaret vanavond in zaal Nabij vanaf kwart over acht NIEUWVEEN De CDA-af- deling Nieuwveen houdt mor gen een informatie-avond over het functioneren van de afde ling in de gemeente. De bij eenkomst in het Anker aan de A.H. Kooistrastraat begint om acht uur. ZOETERWOUDE Water schap „De Ommedijck" houdt vanavond een openbare verga dering in „Ons Huis" aan het Kosterspad vanaf kwart over acht. Belangrijkste punt op de agenda is de wijziging van de waterbeheersing in de Room- en Meerburgerpolder en de Grote Polder door de aanleg van rijksweg 11 en de verdub beling van de spoorbaan Lei- den-Alphen. ZOETERWOUDE IJsclub Zoeterwoude houdt morgen avond een algemene ledenver gadering in het clubhuis van SJZ. In verband met het 85-ja- rig bestaan zal de vergadering een extra-feestelijk tintje heb ben. Er zal anijsmelk worden geschonken en er wordt een verloting gehouden. Tijdens het huishoudelijke gedeelte wordt onder meer een be stuursverkiezing gehouden. SASSENHEIM De Sassen- heimse Oranjevereniging ver gadert vanavond in gebouw Cees en Ineke aan de Hoofd straat. De bijeenkomst begint om acht uur. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122248 en per speciale koerier wordt de krant alsnog nabezorgd. ALPHEN AAN DEN RIJN Bij de res tauratie van de Alpheuse Oudshoornse kerk valt men van de ene tegenvaller in de andere. Eerst bleek niet alleen de vloer, maar ook de to toe te zijn, nu blijkt i tie op instorten te staan. Door dit alles zijn de kosten waar men oorspronkelijk van uitging anderhalf maal zo hoog zijn geworden. ratie van het uit de zeventiende eeuw date rende kerkgebouw. Een restauratie die noodzakelijk was geworden door verzak kingsverschijnselen. De vermoedelijke oor zaak van het verzakken wordt gezocht in het in de afgelopen jaren intensieve bouwen in de buurt van de kerk en de nabij gelegen drukke weg over de Albert Schweizerbrug. Aanvankelijk ging men uit van alleen her stellen van de kerkvloer. Eerst werden er Al geruime tijd is men bezig met de restau- palen geheid waarop een betonnen vloer werd gestort. Daar bovenop de, uit de origi nele stenen bestaande, tweede vloer met in gebouwde verwarming. Tijdens het werk stuitte men op een tegenvaller. Ook de to renspits van de kerk bleek aan herstel toe te zijn omdat de steunpunten verrot waren. Hierdoor liep het voor de restauratie beno digde bedrag op tot drie miljoen gulden. Nu blijkt dat ook de dakconstructie op in storten staat Iets dat men wijt aan slecht eerdere uitgevoerde herstelwerkzaamheden. Om het dak weer in orde te maken moeten de delen in etappes uit elkaar worden geno men en beneden in de kerk deel voor deel worden gerepareerd. In de dakloze tijd die de kerk dan tegemoet gaat zal er een nood- kap op het gebouw worden geplaatst. Indien men het voor de reparatie aan het dak be nodigde bedrag bij Monumentenzorg, de provincie en de gemeente kan loskrijgen, is de kerk vermoedelijk rond kerst 1981 klaar. Ruim een jaar later dan de oorspronkelijke planning. ALPHEN AAN DEN RIJN Onlai verscheen er onder de titel 'De kerk Oudshoorneen boek over het wel wee van de Oudshoornse kerk. Dit W verschijnt op het moment dat de kerlL de belangstelling staat door de nietj|& soepel verlopende restauratie. F Het boek handelt over de geschiedenis I het Alphense monument en werd samen steld door leden van de Leidse kunsthij rlsche projectgroep 'Oudshoorn'. Naasri" geschiedenis en de bouwers van de k komt de lezer ook veel te weten over 1 hoe-en-waarom van de restauratie. De samenstellers van het boek hebben sloten dat de netto-opbrengst van de kochte boeken ten bate van het restaura fonds zullen komen. Het fraai geillustrt de boek, 'De kerk te Oudshoorn', is krijgbaar in alle Alphense boekwinkels-^ kost 39 gulden. Een van de ontwerpen, die gisteravond werden getoond. LISSE Het bloemencorso dat 25 april 1981 door de bollenstreek zal rijden, is op papier gereed. Gisteravond werden de ontwerpen getoond aan de mogelijke deelnemers aan et corso. Het corso is dit jaar ontworpen door Kees van Driel, die daarmee in de voetsporen van zijn vader Jos van Driel treedt. De corso-generaal (77) vond het de tijd gekomen om de tekenstif- ten aan een ander over te dragen. Het corso van 1981 is geïnspireerd op de Floria- de die in 1982 in Amsterdam wordt gehouden. In totaal twintig praalwagens en twintig luxe wagens en een aantal muziekkorpsen zullen op de weg verschijnen. Voorafgaande aan de rit door de streek zal ook in 1981 weer een corso-festival worden gehou den door de Lions Club Bollenstreek, die door een dergelijk gebeuren in het afgelopen jaar 35.000 gulden bijeenbracht voor diverse fc"»ede doelen. Het programma dat men 23 en 24 april rond de praalwagens in de Hobaho-hallen za.' brengen is nog niet helemaal rond, maar zeker is nu al dat op de eerste avond een optreden wordt verzorgd door het vermaarde Volendams jongenskoor en door Lee Towers en dat op vrij dagavond het duo Maywood van de partij zal zijn. ALPHEN AAN DEN RIJN/DEN HAAG De Haagse poli tierechter heeft een 34-jarige inwoner van Alphen aan den Rijn veroordeeld tot een boete van 1500 gulden en voor waardelijk drie weken gevangenisstraf met proeftijd van twee jaar. De man had zich te verantwoorden wegens een poging iemand te doden. Met de door hem bestuurde vrachtauto zou de Alphenaar op zijn buurman zijn ingereden. Deze kon evenwel nog tijdig opzij springen. Reeds lang bestaat er onenigheid tussen de huurlieden als gevolg van een wegkwestie. Een weg die tussen de huizen loopt, zou gezamenlijk gebruikt worden. Aanvankelijk ging het wel goed, maar er kwamen problemen. Zo zou de buurman zijn vrachtauto op het pad hebben laten staan zodat verdachte niet kon passeren. Toen probeerde hij nog langs het voertuig te rij den en was van plan om de hinderlijke auto van de buurman weg te slepen. Maar de buurman zou met een mes in de hand naar de Alphenaar zijn gekomen. Reinigingsrechten 10 procent omhoog in Hazerswoude HAZERSWOUDE Als de gemeenteraad daarmee don derdagavond akkoord gaat, worden in Hazerswoude de tarieven van de reinigings rechten met ingang van 1 ja nuari met tien procent ver hoogd. Het recht voor een perceel dat is ingericht als woning, gaat ƒ121.- per jaar bedragen. Ditzelfde bedrag wordt berekend voor elk perceel waarin beroeps- of bed rij fswerkz aam heden worden uitgeoefend tenge volge waarvan afvalstoffen ontstaan die naar hun aard voor aanbieding aan de op haaldienst in aanmerking komen. Een ander voorstel van het college betreft de verhoging van de leges. Uitgangspunt is vijf percent, maar terwille van de hanteerbaarheid van de te heffen leges zijn de tarieven afgerond op hele bedragen. Sommige tarieven zijn met een ruimere marge dan vijf pro cent verhoogd; andere zijn hiervoor helemaal niet in aan merking gekomen. Ook wordt, met instemming van de raad, een stijging van vijf procent ingevoerd bij de keurlonen. Eenzelfde percen tage is toegepast inzake de rechten voor het gebruik van de algemene begraafplaats. Die begrafenisrechten zijn trouwens sedert 1974 niet meer aangepast. -LLEC Betaald wordt per maand (automatische afschrijvii per kwartaal Stuur mij als dank voor de moeite handige matstalen 4-kleurenballpoint. Naam_ J Adres- Postcode/Plaats- Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 349, 2300 VB Leiden. IN FEITEN DE BESTE n ide Bg af r me het tnlijl woor fort te I fewo enhei isterc

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4