Pantelic voor Radnicki Nis van onschatbare waarde Kurt Welzl wil uitleg an der Plas zet egereeks voort Puur zilver voor nieuwe Amro spaarders. Andere oefenpartner mogelijk voor Nederlands elftal )ELMAN VERTREKT NA RETURN TEGEN AZ '67 NAAR BUITENLAND 'Wl ïortwereld Emerson Fittipaldi besluit te stoppen Derde plaats schaakdames Mesker kansloos En u, spaart u al bij de Amro Bank? MBER)f)RT LEIDSE COURANT DINSDAG 25 NOVEMBER 1980 PAGINA 15 Tralnér Dusan Nenkovic van Radnicki Nis reisde gisteren met AZ '67 mee naar Joe goslavië. Hugo Hovenkamp (rechts) wilde hem op de luchthaven van Belgrado al tot supporter van de Alkmaarders maken. vijfhonderd dollar plus de pre mies en die lopen snel op naar zo'n achthonderd dollar in de maand". Sinds twee jaar timmert Rad nicki in eigen land duidelijk aan de weg. Zolang zwaait Nenkovic, die eerder onder meer Hajduk Split en het na tionale team van Egypte onder zijn hoede had, bij deze club ook de scepter, maar hij wei gert hier conclusies aan te ver binden. „Ik heb het geluk ge had, dat er bij mijn komst en kele talenten waren. Pantelic en Simonovic zijn internatio nals, terwijl Obradovic en Stoiljkovic dicht tegen het na tionale team aanzitten. Daar om geloof ik dat Radnicki een topclub kan worden in Joegos lavië". ERIK VISSER mui NIS Kurt Welzl vraagt zich af wat hij in Nis te zoeken heeft. De Oosten rijkse aanvaller van AZ '67 voelt zich genomen door trainer Georg Kessler. Wat Welzl nog het meest steekt, is de manier waarop hij momenteel wordt behandeld. Al ettelijke malen heeft hij een gesprek met zijn trainer aan gevraagd, maar telkens kreeg hij nul op het request „Waarom voelt hij niets voor een gesprek?", aldus de verbolgen Welzl gisteren in de Joego slavische provinciestad. „Kessler kan toch op z'n minst een verklaring geven voor zijn be sluit om mij aan de kant te houden? Daar heb ik recht op. Gehoor krijg ik echter niet Toch wil ik mijn teleurstelling uiten. Is het niet te gen mijn trainer, dan maar tegen andere men sen. Omdat journalisten er naar vragen, geef tk antwoord Ongezouten kritiek derhalve van Welzl die voor het vertrek gisterochtend op Schiphol tot een woordenwisseling kwam met zijn trainer. Voorzitter Arie Ligthart moest tussenbeide ko men om de zaak enigszins te sussen. Later werd Welzl gesommeerd niet meer via de pers over deze problematiek te praten. Welzl echter wil daar geen gehoor aan geven, want hij vindt zijn kritiek terecht. Kessler zette tijdens de persconferentie nog maals uiteen, hoe hij over deze zaak denkt „AZ '67 streeft niet naar een sterk team, maar naar een sterke selectie. Daar is jaren aan ge werkt en nu zijn We in de gelukkige omstan digheid over een kwaliteitsrijke groep te be schikken. Welzl is op dit moment teleurge steld. Daarvoor waren andere spelers teleurge steld en straks zullen weer spelers teleurge steld worden. Desondanks willen we deze situ atie behouden, want pm in de top mee te draaien, moet je over een brede selectie be schikken. Er is dus geen sprake van, dat we Welzl of wie dan ook verkopen. We zullen onze spelers behouden". Morgenmiddag tegen Radnicki komt Welzl daarom weer niet in de basisopstelling voor. Kessler blijft zijn vertrouwen schenken in het team dat hij sinds de uitwedstrijd tegen FC Twente het veld instuurde. Het duel, voor de derde ronde van het toernooi om de UEFA Cup, tegen de Joegoslaven is voor Welzl de zesde maal dat hij niet wordt opgesteld. De elf spelers, waar Kessler morgen de voor keur aangeeft, zijn: Treytel; Van der Meer, Spelbos, Metgod, Hovenkamp; Arntz, Peters, Nygaard, Jonker; Kist, Tol. Kurt Welzl zal morgenmiddag tegen Radnicki Nis genoegen moeten nemen met een plaatsje op de reservebank van AZ '67. nen. Wim Ouvt I rorpdi rWIJK Ook in zijn zevende competi- edstrijd bleef Van der Plas BMW zon- >untenverlies. De zegereeks werd gis te r- id in de Katwijkse Cleijn Duin hal rtgezet tegen de zaalvoetbalploeg van m. Na een moeilijke eerste helft won mpioenskandidaat uiteindelijk nog eenvoudig van Cleijn Duin: 8-4. EKL is en Bemelman waren alleen na rust in it de weinige toeschouwers nog enigszins peien. Het werd 2-2 in een over het alge- in maar matige partij zaalvoetbal Jerby Van der Plas BMW - Cleijn Duin fwel Quick Boys - Katwijk) was voor rust nen. Wim Guyt I zorgde voor de 4-3 ruststand. In de tweede helft was het snel gebeurd met Cleijn Duin dat voor rust een aantal zeer goede mogelijkheden had laten liggen. Adrie Pluim- graaff (3) en Aandewiel voerden de Van der Plas produktie op tot acht treffers. Bij die 8-3 stand sloeg nog even de vlam in de pan. Chaoti sche taferelen die ontstonden toen Cleijn Duin een strafschop (Wim Guyt I benutte) kreeg toe gewezen. Achtereenvolgens verdwenen Van der Pias-spelers Ron van der Kolk en Mart v der Plas naar de strafbank. Cleijn Duin-doel man Huig van Velzen kwam dat tweetal even later gezelschap houden. In de wedstrijd EKL Boys - Bemelman vielen voor rust geen noemenswaardige gebeurtenis door Van der Plas beslist. De wedstrijd be- êen een gezapig en slecht partijtje zaalvoetbaL ■j met een drietal zeer fraaie doelpunten. Een minuut voor rust zorgde Leo Holl voor een scoorden Mart van der Plas (Van der 0*1 voorsprong voor Bemelman. Na de pauze en Amerik van Duivenvoorde hecht- werd door beide ploegen met wat meer elan ge- fcks uit een inworp en was het direct daarna streden. EKL kwam sterk terug en via treffers van der Kolk die Van der Plas met een af- van Gijs Collé en Bennie de Roo werd de ach- I#Busschot hernieuwd aan de leiding bracht, terstand omgebogen in een 2-1 voorsprong, illl (r attent te reageren vergrootte Peter Hoge- Aanleiding voor EKL de verdedigende stellin- ling die voorsprong tot 3-1. Uit een straf- gen weer te betrekken. Een spelopvatting die ip verkleinde Wim Guyt I de marge maar door de Sassenheimers vlak voor tijd werd af- duurde niet lang voordat Huug Aandwiel gestraft Leo Holl zorgde voor de terechte 2-2 eindstand. INQz^tstreeks uit een vrije trap 4-2 liet aanteke- kerini met >ied. r onzi notei r de len ir ingt iTWI, 1718- LSTRICHT In de vijfde igse van Maastricht (van t 21 december) zullen het eerst Limburgse pro- mals starten: Ad Wij- en Fred Rompelberg. IEGEN Judoka Theo flens heeft in verband ;en ernstige knieblessure punt gezet achter zijn leve carrière. Voormalig wereld - >ioen Iser Koeperman de damclub Lent inge- eld voor het Amsterdamse ?endo alwaar hij trainer- Ier wordt. RENVEEN Arie Eriks -^terland) heeft in Heeren een marathon, meetel- voor de strijd om de IB-beker, gewonnen. Bij [ames was Sophie Westen- t (Steggerda) de snelste. RIO DE JANEIRO De Braziliaanse formule 1-cou- reur Emerson Fittipaldi heeft aangekondigd zijn loopbaan te beëindigen. Fittipaldi heeft tweemaal (in 1972 en 1974) de wereldtitel veroverd. Hij eindigde voorts in 1973 en 1975 als tweede, res pectievelijk achter de Schot Jacky Stewart en de Oostenrij ker Nikki Lauda. Emerson Fittipaldi. ZEIST Inplaats van de oefenwed strijd tegen Portugal van het Neder lands elftal zal mogelijk een wedstrijd worden gespeeld tegen Nederlanders uit de Amerikaanse competitie. De KNVB heeft een aanbod, via een spon sor, gekregen voor het duel met de Amerikaanse Nederlanders voor 4 of 11 februari waarbij de inkomsten zou den werden gegarandeerd. Het voorstel voor bet duel tegen een ploeg met on der meer Johan Cruijff, Wim Rijsber men, Rob Rensenbrink en Wim Suur- bier zal in overweging worden geno men. De kans, dat de wedstrijd tegen Portugal zal doorgaan, is uiterst miniem. De voet balbond had Portugal, dat op 11 februari eventueel als gastheer zou optreden, fi nanciële voorstellen gedaan, maar heeft daarop tot nu toe geen enkele reactie ont vangen. Een mogelijk oefenduel in het be gin van februari dient ter voorbereiding op de wedstrijd van 22 februari in Gro ningen tegen Cyprus in de voorronden van het toernooi om het wereldkampioen schap. El Salvador Door Honduras met 2-1 te verslaan heeft El Salvador de kans op kwalificatie voor de eindronde van het wereldkampioen schap behouden. In de Centraal-Ameri- kaanse zone voert El Salvador nu de ranglijst aan met zeven punten uit vior wedstrijden, gevolgd <Joor Honduras met zes uit vijf, Costa Rica met vijf uit vijf en Panama met één punt uit zes duels. Het voetbalteam van de Verenigde Staten heeft in Fort Lauderdale met 2-1 gewon nen van Mexico. Canada en Mexico had den zich in deze Noordamerikaanse zone echter reeds geplaatst voor een groep waarin moet worden aangetreden tegen de beste twee landen uit de Centraal- Amerikaanse zone en de beste twee lan den uit de Caribische zone (vermoedelijk Haiti en Cuba). Washington Diplomats heeft zijn Aziati sche toernee afgesloten met een gelijkspel (1-1) tegen het nationale team van Japan. Acht minuten voor het einde opende Vi- teskic de score voor de Amerikanen, maar in de laatste minuut maakt Ka to alsnog gelijk. LA VALETTA De Neder landse damesploeg heeft tij dens de schaak-Olympiade op Malta de wedstrijd tegen Joegoslavië, die eerder bij de stand 1-1 was afgebroken, tenslotte met 2-1 gewonnen. Corrie Vreeken zette haar af gebroken partij tegen Marko- vic in winst om. Erika Belle had in de eerste zitting gewon nen, terwijl er een nederlaag viel te noteren voor Hanneke van Parreren. In vier ronden heeft Neder land nu een totaal van 8,5 punten verzameld. Daarmee bezet men met West-Duits- land, Spanje en de Verenigde Staten een gedeelde derde plaats. De ranglijst wordt aan gevoerd door Hongarije met 19,5 punten voor de Sovjet Unie met 9 punten. MELBOURNE Tijdens het internationale tennistoernooi in de Australische stad Melbourne hebben Betty Stöve en Nanette Schutte de tweede ronde bereikt Marcella Mesker werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Betty Stöve versloeg de Zuidafrikaanse Roberta Fairbank met 6- 1, 1-6, 6-2. Europees jeugdkampioene Nanette Schutte had tegen de Australische Miranda Yates eveneens drie sets nodig: 3-6, 6-2, 6-0. Marcella Mesker was echter kansloos tegen de Amerikaanse Renee Blount. De Haagse verloor met duidelijke cijfers: 6-1, 6-3. De Pool Wojtek Fibak heeft het „gouden" tennistoernooi in Du bai gewonnen. Hij versloeg in de finale van het herenenkelspel de Roemeen Ilie Nastase in drie sets: 3-6, 7-6, 6-4. De zege lever de Fibak niet minder dan 125.000 dollar op. José Luis Clerc heeft gisteravond voor eigen publiek in Buenos Aires de titel hcrenenkclspel veroverd van de open Argentijnse kampioenschappen. In de finale versloeg hij na een aanvankelij ke achterstand de Westduitser Rolf Gehring in vijf sets: 6-7, 2-6, 7-5, 6-0, 6-3. De partij, die door 2500 toeschouwers werd bijge woond, duurde bijna vier uur. Tom Okker zal morgenavond in het tennis*- en bowlingcentrum „De Tweestroom" te Druten uitkomen in indoor-tenniswedstrij- den. Voorts komen in actie: Ilie Nastase, Wojtek Fibak en de Tsjech Ivan Lendl. Uitgerekend de man centraal staat bij de nachtige opkomst van aicki in het Joegesla- le voetbal gaat na de re- tegen AZ '67 op 10 de ler in Alkmaar de ploeg Ie provinciestad Nis ver- i. Evenals vele van zijn nde en minder bekende genoten wil doelman pin Pantelic het grote pakken in het buiten om straks met een ge- hart de voetballerij de toe te keren. is nauwelijks uit te druk- ivelke waarde van Pante- voor Radnicki vormt", pelde Dusan Nenkovic •en in hetzelfde vliegtuig mee AZ '67 de reis naar ado aanvaardde voor het duel in de derde ronde de strijd om de UEFA Cup. De Joegoslavische trainer nogmaals: „Pantelic betekent voor Radnicki hetzelfde als Ruud Krol voor Ajax beteken de. Het zal erg moeilijk wor den om over twee weken zijn vertrek te compenseren. Ik heb twee reserve keepers, maar Pantelic deed mèer dan alleen het doel verdedigen". De doelman van het nationale team, in Joegoslavië beter be kend als panthere (panter), heeft in deze competitie al vijf doelpunten gemaakt, waarvan vier uit een strafschop. Vorig seizoen kw^m hij tot zelfs tien treffers. Naast zijn schutters- kwaliteiten is hij de onbetwis te leider bij Radnicki. Zijn or ganisatietalent in de defensie komt het best tot uiting in het aantal tegendoelpunten dat Radnicki tot nu toe in de na tionale competitie incasseerde. Slechts zeven keer werd Pan telic gepasseerd. De vlucht van de vedetten naar het buitenland heeft er. toe geleid, dat bondscoach Mil- jan Miljanic zijn beklag is gaan doen bij de Joegoslavische voetbalautoriteiten. Onlangs vertrok Mirocevic met een niet onaanzienlijk bedrag aan tekengeld naar Engeland. Dat was voor Miljanic de druppel die de emmer deed overlopen. Op hoge poten stapte de bondscoach naar zijn bazen. Die zwaaiden echter met de reglementen waarin aan Joe goslavische spelers de moge lijkheid wordt geboden hun land te verlaten wanneer zij ouder zijn dan 28 jaar. Contacten Geen vuiltje aan de lucht daarom voor de 29-jarige Pan telic die de meest serieuze con tacten onderhoudt met het Westduitse Fortuna Düssel- dorf, maar van Mirocevic on dertussen vernomen heeft dat ook Engelse clubs in hem geïnteresseerd zijn. Aangezien de ponden rijkelijker schijnen te vloeien dan Marken, heeft Pantelic zijn eerdere beslissing („Ik ga naar Fortuna Dtlssel- dorfdat is zeker") in herover weging genomen. Het vertrek van deze ene top per zal bij Radnicki niet leiden tot het aantrekken van een andere. De komende tegen stander van AZ '67 beperkt zich tot het aantrekken van jeugdig talent bij amateurclubs of koopt jonge spelers die bij topclubs als Rode Ster Belgra do en Hajduk Split niet aan de bak komen. De weigering om geannuleerde voetballers te contracteren berust niet op het ontbreken van geld. Het be leid, dat bij Radnicki wordt gevoerd, is niet gericht op het kunstmatig in stand houden van een verworven positie. In het verleden werd geen geld geïnvesteerd in spelers en nu de successen er zijn, wenst de club haar strategie niet meer wijzigen. „Er is wel degelijk geld om spelers aan te trekken van buitenaf", aldus trainer Nen kovic. „De spelers zullen ook rijkelijk worden beloond, wan neer zij er in slagen tot de kwartfinales van de strijd om de UEFA Cup door te dringen. Dat bedrag zal ongeveer tus sen twee- en drieduizend dol lar schommelen. De spelers bij Radnicki leiden een full-prof bestaan. Naar Joegoslavische begrippen verdienen zij zeer redelijk. Hun basis-salaris van ADVERTENTIE. Voor nieuwe Amro-spaarders slechts f 15,- (voor niet-Amro-spaarders f 30,-). Spaart u nog niet bij de Amro Bank? Dan verschaft de Amro Bank u nu een goede extra reden om een spaarrekening te openen: een plaatje van 10 gram gegarandeerd 999.O fine silver (de aanduiding voor puur zilver). Hoe komt u aan zo'n waardevol kleinood? U opent een spaarrekening bij de Amro Bank en stort minimaal 50 gulden. Dan stellen wij u van onze kant in de gelegenheid het zilveren plaatje te kopen voor het speciale bedrag van f 15,- (prijs voor niet-Amro- spaarders f 30,-). Voor het zilveren plaatje geldt het devies: zolang de voorraad strekt Ontvangt u liever een spaarpremie i.p.v. een plaatje puur zilver, dan doet de Amro Bank als aanmoedigingspremie f 7,50 bij uw eerste inleg. Deze premie is gedurende één maand niet opvraagbaar. Deze unieke aanbieding van de Amro Bank n geldt vanaf 4 november tot I en met 5 december. Zorg dus l"Q I dat u er snel bij bent V J 10 gram fine silver 999,0. Afmetingen: I'/j x 2'/i cm. r Dikte: 3 mm. Gegarandeerd door de Amro Bank met êen genummerd .certificaat van echtheid*.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 15