Leython-dames oppermachtige ees van de Wereld erete in Ronald Rijsdorp beslist derby lieuwkoopse veldrit Blom lakt nieuw owling- ereldrecord aan kop 3PORTTRIBUIME ïanti ontje,, OGING TERUGGEBRACHT N 35 NAAR 25 UUR LEIDEN De dames van Ge- mini/Kangeroes hebben de eerste zege van dit seizoen geboekt. Tegen VC/Van Hou ten 2 bracht het de laatste twee weken steeds betere Vóorschotense spel eindelijk de volle winst. De Gemini he ren handhaven zich in de top van de derde divisie na een simpele zege op CVV: 0-3. LUSV had het heel wat lasti ger tegen VC Krimpen: 2-3. De derby in de promotieklas se tussen Leython en Donar eindigde in een verrassende overwinning voor de Leider dorpers: 3-2. Bij de dames neemt Leython de koppositie over van Tornado na winst op diezelfde ploeg. LUSV raakte een punt achterop na de krappe 3-2 zege op Thor. RW mist na de nederlaag tegen Jupiter de aansluiting bij de middenmoot. Gemini moest om enig uitzicht op lijfsbehoud te houden in de eerste divisie de sleutelwed strijd tegen VC/Van Houten 2 winnen. Met de van haar bles sure genezen Anneke Verste gen in de gelederen was het grootste probleem de ver ach ter de achterlijn geélagen ser vice van de Heerlense formatie de baas te worden. Dat lukte In de eerste en derde reeks op het nippertje, de tweede set, waarin VCH door de geringere uitloop achter de servicelijn minder gevaarlijk serveerde, was de marge ruimer: 15-12, 15-5, 15-13. De heren van Gamin! speelden een zwakke wedstrijd tegen CVV uit Capelle. Omdat de te genstander nog matiger ac teerde, ontwikkelde zich een onaantrekkelijk duel, dat toch nog ruim gewonnen werd door de Voorschotenaren. Alleen de tweede set haalde de aanval het normale niveau en CVV was in die set dan ook kans loos: 12-15, 3-15, 11-15. LUSV stuitte op felle tegenstand van VC Krimpen. Zonder hoofd- blokkeerder Rob van de Bosch werden er vooral blokkerend te weinig punten gemaakt. Na deling van de eerste sets wa ren de derde en vierde reeks erg spannend, de derde ver speelden de studenten een 10- 14 voorsprong om na 14-14 toch aan het langste eind te trekken. De vierde set maakte de ploeg van coach Groen, die nog tegen een gele kaart aan liep, omdat hij de opmerking van de scheidsrechter „Ik heb niets gezien, de tweede scheidsrechter heeft ook niets gezien, beantwoordde met „jullie zien dus allebei niets", een 13-5 achterstand onge daan, waarna de zege toch nog uit handen gegeven werd. De beslissende vijfde set werd door de sterke opslag van John Groen tot een formaliteit: 15-11, 10-15, 14-16, 16-14, 5- 15. De damesreserves van Gemi- ni/Kangeroes traden verzwakt aan tegen Van Santen/Haag 3, omdat enige speelsters ge spaard werden voor het duel van het eerste team. Daardoor kon een 2-0 voorsprong niet vastgehouden worden en le verde de Voorschotense ploeg twee kostbare punten in: 15-9, 15-8, 9-15, 13-15, 13-15. DAC was In 45 minuten klaar met EERSTE WINST GEMINI VOLLEYBAL SOS/DPC 2. Met Trees Verbij in een aanvallende hoofdrol behaalde de Alphense ploeg voor de tweede keer dit sei zoen de volle winst: 15-5, 15-4, 15-8. Bij NOVO vierde Simone Bizot haar rentree. Tegen het aanvallend zwakke Die Raeck- se verspeelden de Noordwijkse formatie nog wel een punt, slechts de vjfde set haalde het NOVO spel een voldoende: 14- 16, 1-1, 15-13, 11-15, 15-4. Promotieklasse Donar is achterop geraakt door een onnodige nederlaag tegen Leython. De ploeg van trainer Pijnnaken startte over donderend, won de eerste set, maar kwam daarna niet meer in het ritme. Terwijl Leython onder aanvoering van Chris Verwoerd steeds beter ging draaien, werd het bij Donar rommeliger. Alleen de vijfde set gaf van beide partijen aanvaardbaar volley bal te zien: 5-15, 15-7, 15-1, 10-15, 15-9. WVV blijft boven verwachting meedraaien in de top. Bij kop loper Zevenhuizen werden ge steund door een grote suppor- tersschare de drie punten bin nengehaald. Alleen de derde set werd door een zwakke stop verloren. Roque Jacobs beslis te de vierde set door voortref felijk aanvallend werk: 10-15, 12-15, 15-8, 14-16. NOVO, ge tipt als kampioenskandidaat, komt al aardig in de buurt van de degradatiezóne. Het hoog genoteerde Be Fair was vele malen te sterk voor de Noord- wijkers, die in Jan Pley de eni ge aanvaller van allure be schikken: 15-5, 15-4, 15-5. Ge- mini 2 ging zonder Hans Hulle- gie, maar met André Hoving, op bezoek bij GVC. Gelegen heidsaanvaller Wim Martijn was de grote uitblinker: 15-9, 15-8, 9-15, 13-15, 13-15. Bij de dames is Leython aan kop gekomen door een knappe overwinning op Tornado. Na eerste setverlies herstelde de Lelderdorpse ploeg zich onder aanvoering van Annette de Zwart en Maria de Groot. De vierde set kwam de zege nog even In gevaar, maar bij de stand 1-4 serveerde Annette de Zwart In één keer naar 10- 4: 9-15, 15-9, 15-11, 15-4. LUSV raakte een punt bij Leyt hon achterop door 3-2 te spe len tegen Thor. De vierde set werd de winst uit handen ge geven, toen enige wissels bij LUSV het ritme verstoorde. Thor maakte de 13-5 achter stand goed en won de set met 15-17. De vijfde set stelde de thuisploeg orde op zaken 15-8. RVV is diep in de zorgen geko men na de nederlaag tegen Ju piter. De Rljnsburgse ploeg speelde zeker niet slecht, aan het eind van de set werden te veel persoonlijke fouten ge maakt: 15-13, 15-13, 15-12. NOVO 2 kon bij Skania on danks goed spel van Mariëlle Alkemade en Nel van Bohemen een 0-2 voorsprong niet vast houden: 15-17, 11-15, 15-12, 15-12, 15-3. WW stelde teleur door aan het zwakke Zevenhul zen 2 een punt te laten: 3-2. LEIDSE COURANT MAANDAG 17 NOVEMBER 1980 PAGINA 17 ZUIDHOLLANDSE TITELS VOOR STEEKERS, 0VERDEVEST EN VAN DER HULST AVANTl VERSLAAT SCYLLA: 7—3 st. 7.5DEN Avanti en Scylla streden dit week je op het scherpst van de snede met el- 16 TL r in een kwalitatief zeer goede wedstrijd. 55 Q(ald Rijsdorp werd met een hattrick matc- >74 Tinaer voor de Hazerswoudse ploeg. In de notie-ereklasse stelde Docös de tweede IN£.5P its veilig door de zoveelste 64 zege met maal Ed van der Berg. Ie dames vergiste zowel Scylla als Avanti niet en blijft het tot het laatst spannend, «wei Scylla de herfsttitel niet meer lijkt te lien ontgaan, sommigè tafeltennissers is sfeer-een be ende factor. Ronald Rijsdorp is een van Maar'als de goede entourage aanwezig is, heeft hij ook vleugels. Driehonderd man pu- bij een vijf uur durende wedstrijd, op zeer niveau. En zie daar: Rijsdorp, die vorige zowel in, de tegen verdedigers zeer goed lim spelende Sjoerd Meyer en Patrick Swier meerdere'moest erkennen, speelt als een verdedigt als een muur. Meyer en Swier Hden niet slechter, integendeel, Rijsdorp alleen twee klassen beter en bleef ongesla-' Een ander hoogtepunt was de eerste ont- ting tussen de kersverse international Pa- Swier en Bettine Vriesekoop. Beiden waren espannen om te winnen dat hele elementai- aken vergeten werden. Zo had Vriesekoop genoeg aan drie matchpoints om het duel alen de jste prij Mag ka| te beslissen en trok Swier met 2422 in de derde game tenslotte aan het langste eind. Dit was eigenlijk de enige meevaller voor Scylla, want invaller Peter de Groot van Avanti heeft nog niet het niveau van Meyer en Swier, die hem dan ook het nakijken gaven. Daarmee was de Scylla koek échter op, ook omdat Wibo van Gennip kansloos was. Al met al werd het 73, het dubbel was voor Rijsdorp/Vriesekoop. Avanti staat nu nog steeds laatste met vier pun ten, één punt onder Scylla en de Korenbeurs, maar moet nog naar de Korenbeurs. En wint .Avanti daar, dan degradeert Scylla, mits de Lei- denaren zouden stunten tegen Tempo Team: Zowel Avanti als Scylla heeft behoud nog in ei gen hand, doch mag in de laatste wedstrijd geen fout maken. In de promotie ereklasse klonk ook deze week weer het „Docos 64. Van der Berg driemaal" refrein. Ed Fallaux (2x) en Laddy Prorok (1x) zijn erin geslaagd de tweede plaats te bemachtigen samen met hun kopman, en mogen weer de wedstrijd spelen tegen nummer vijf uit de ere klasse. Voor de reserves van Scylla zou het uiterst ver velend zijn als team 1 zou degraderen. Dan zou namelijk alle moeite die gedaan wordt om kam pioen te worden tevergeefs zijn. NOAD was met 82 een gewillig slachtoffer. Rob van der Zeeuw en Peter van Schie lieten de eer redden. Avanti 2 had geen kind aan Onkyo, zelfs zonder Peter de Groot, die in het eerste inviel. Robert de Groot bleef ongeslagen, Van Wetten en Alje Kamphuis verloren elk eenmaal: 82. Bij de promotie, hoofdklassers speelde het der de van Scylla zich voorlopig uit degradatiezor- gen door Benraad Hercules met 73 te ver slaan. Sjaak van Veen maakte een ongeslagen rentree en ook Erik Noest scoorde driemaal. Klaas Pieter Vlieg maakte het zevende punt. In dezelfde poule ging MIZU moeizaam verder dankzij een 64 zege op Vriendenschaar. Voor al door een uit vorm zijnde Thomas van Nes kregen de Oegstgeestenaren het lastig, maar Friso Reitsma (3x) en Jaap Polak (2x) klaarden het karwei daar ook het dubbel voor MIZU was. Het vierde van Scylla werkt overtuigender aan promotie: Phoenix 2 werd door Karei van Schie, Johan Wessels en Hans de Roode met dubbele cijfers verpletterd: 100 dus. Een klasse lager herstelde het derde van Avanti zich door Oldra met 82 de baas te blijven. Leon van der Werff en Paul van Wetten deden het net niet zo goed als Gerard Bakker. Ook Treffers behaalde de volle buit, zij het met de kleinst mogelijke cijfers. Koos van Beek en in valler Van der Veer deden met twee zeges niet voor elkaar onder, terwijl het dubbel en Hans van der Zwet de overige benodigde puntjes ver gaarden. Docos 2 deelde broederlijk met Vic tory '55 2. Prashad smaakte driemaal het zoet der overwinning en Den Elzen tweemaal. Minder goed verging het team twee en drie van MIZU. Het tweede dolf met 37 tegen Wibats het on derspit, terwijl het derde nipt met 46 in Steeds Hoger 2 zijn meerdere moest erkennen. Overige uitslagen: 21 UpScylla 6 55; Docos 3TT VN 64; Vice Versa—Scylla 5 28; NikeAvanti 4 82; Treffers 2Tempo Team 4 55; AmvjAvanti 5 64. DAMES Niets lijkt Scylla meer m de weg te staan voor de derde maal in successie de titel in de ere klasse te grijpen. Het dit jaar tegenvallende Tempo Team is over twee weken het laatste ob stakel, doch een gelijkspel is al voldoende voor de Leidsen, die deze week overigens met 73 gemakkelijk over Koningslust heenliepen. Step- hien van Gennip dolf eenmaal het onderspit, Sophia Vaalburg tweemaal en Sandra de Kruiff handhaafde haar ongeslagen status. Ook het dubbel was voor Scylla. Avanti versloeg met dezelfde cijfers Amsterdam '78. Jolanda Noor- dam, Brigitte Kooter en Monique Kooter zagen Judy Williams als enige driemaal tegenscoren. Overige uitslagen: GispenAvanti 2 46; Vice VersaScylla 2 73; Play FairRed Star 6— 4; Be Quick—TOV 0—10; Avanti 3NMB/VDO 8—2. IWKOOP Na een uur ploeteren door de wkoopse modder oogde van de Wereld nog op- fkelijk fris. In dat uur had i de Wereld zeer duidelijk toon aangegeven in de je veldrit van Nieuwkoop, jltaat was een overwin- I, een grote overwinning t Van de Wereld had na passeren van de finishlijn alle tijd even het aan de hlijn gelegen ouderlijk* OOO>1 binnen te stappen om CCcinj wat droge kleding aan te {ken. Van de Wereld was nilRANT °P Weer bU'len °m moegestreden concur- in hun laatste meters te afleggen. Frans Francis- werd tweede, met een Ier8tand van ruim ander- le minuut hield hij de ide nog enigszins be lt. Het gat met Herman bedrjeyink was aanmerkelijk QO L »er: Snoeyink moest maar jt vier minuten op Van de iW08o od0ld ««seven. •73. pA De vierde plaats was voor de Belg Emile Kellens. Hij werd gevolgd door Hans Steekers uit Noordwijkerhout die die klassering beloond zag met het kampioenschap van Zuid Hol land. Die titel ging niet naar Van de Wereld omdat de Alp- henaar lid is van de Noordhol landse wielervereniging Uit hoorn. Tweede en derde in die Zuidhollandse titelstrijd wer den de Leidenaars Reinier Hoogkamer en John Kuyven- hoven. Van strijd om de eerste plaats was gisteren in de veldrit van Nieuwkoop absoluut geen sprake. Kees van de Wereld nam na de start onmiddellijk de koppositie in en stond die in het verloop van de koers niet meer af. Gestaag bouwde hij aan een voorsprong. Een voorsprong die na een halve ronde al 23 seconden bedroeg, na enkele ronden was opgelo pen naar ruim zestig seconden en op de finishlijn uiteindelijk anderhalve minuut zoü bedra gen. In het begin van de rit wa ren alleen Kellens, Snoeyink, Francissen, Van de Hoef. Steekers en Hoogkamer in staat Van de Wereld nog enigszins te volgen. Maar zoals gezegd. Van de Wereld bleef onbereikbaar voor de verza melde concurrentie. De Alp hense lichtgewicht bleef op het door de overvloedige regenval zeer zwaar geworden parcours eenvoudig overeind en won met grote overmacht. Frans Francissen was al snel zeker van de tweede plaats. Francis sen kreeg helemaal zekerheid toen Herman Snoeyink door materiaalpech teveel tijd ver loor. Al met al werd de ronde van Nieuwkoop door de suprema tie van Van de Wereld een vrij saaie koers. De organisatie be sloot zelfs de veldrit een ronde in te korten. Ook de strijd om het Zuidhollands kampioen schap was snel beslist. Hans Steekers nam al vrij vroeg vol doende afstand van Kuyvenho- ven en Hoogkamer. Hoogka mer leverde overigens een knappe prestatie. De lichtge wicht werd verassend tweede. Swift Swift heeft het zeer goed ge daan in de Zuid-Hollandse kampioenschappen die dit jaar op het door de vele re gen erg glibberig geworden parcours te Nieuwkoop wer den verreden. Martin Overde- vest werd nieuwelingenkam pioen; veteraan Cock van der Hulst veroverde de titel in de gecombineerde veteranen- /liefhebbers-klasse. Martin Overdevest kwam van uit een ongeluk oppermachtig de eerste ronde als vierde te zijn doorgekomen, had hij de tweede ronde al een ruime voorsprong opgebouwd op de eerste achtervolgers, die hem echter nooit zouden bedreigen. Kees van de Wereld was gisteren een klasse apart in de veldrit van Nieuwkoop. Een gelukkig toeval was dat de enkele renner die hij nog nooit eerder verslagen had, Nijboer uit Denekamp, niet aanwezig was, zodat Overdevest rustig zijn koers uit kon rijden. De andere Swiftnieuweling, Jan Zandstra kwam zonder noe menswaardige training tot een veertiende plaats. De tweede Swiftkampioen, veteraan Cock van der Hulst, eindigde tweede In zijn koers achter Wil Domp- selaar, die vorig seizoen nog regelmatig voorin bij de am- teurs eindigde. Van der Hulst kwam achter Klaas Duiven voorde en Herman Zuiderduin de eerste ronde door, maar zou deze twee uiteindelijk toch kloppen. Met zijn derde plaats werd Zuiderduin tweede van Zuid-Holland. Derde was Ge rard Looyenstein in deze klas sering, hij ging als vierde over de streep. Onverwacht sterk reed Swift-liefhebber Cees Kerkvliet. Hij klom vanaf eep veertiende plaats naar een ze vende plaats in de einduitslag. Veteraan Piet Overdevest werd elfde, ook al na een ware in- haal-race. Bij de junioren won Ronald Rol onbedreigd zijn koers. Zuid-Hollands kampioen werd Hans van Staten uit Rot terdam, tweede was Rob van Klink en derde van Zuid-Hol land was Rob Tamerus, de laatste twee beiden lid van Avanti uit Boskoop. Uitslag Amateurs: 1 Kees van de We reld; 2 Frans Francissen; 3 Herman Snoeyink; 4 Emile Kellens; 5 Hans Steekers; 6 Gezinus Hoven- 7 De Vries; 8 Wittens; 9 Reinier Hoogka mer: 10 Franccis Kellens; 11 John Kuyvenhoven. te li sDEN Hoewel Aad Blom, Ier van het Hans Menken m, het afgelopen week 's tijdens zijn wereldre- dPoging grote moeite had een goede lijn in zijn P te krijgen, lukte het n toch een nieuw mondiaal ord te zetten. Hij bowlde *ur in z'n eentje met een gemiddelde van 179. Tij- zijn 135 games onder- I de bowlingmonteur veel van een bleseure aan de erarm. Op basis van deze ^tsuur besliste de rossige 'enaar om niet meer dan flames te spelen en voor zijn gezondheid te kiezen. De 35 uur, die Blom zich ten doel had gesteld, werd eigen lijk al zaterdagavond (na 12 uur slnglespelen) wegens de zich aankondigende blessure naar het onmogelijke verwe zen. De 31-jarige Leldenaar richtte vervolgens zich op de 24 uur, die Paola de Leeuw vo rig jaar in Holiday Inn wierp. In deze fase was het gemiddelde niet overtuigend en bengelde voortdurend rond de 176. Pas na middernacht kwam de macht van Blom naar voren. Over 20 games bowlde hij een gemiddelde van 200. Al snel bereikte hij zelfs de top door een totaal gemiddelde over 130 games te zetten van 179.9. Toen al was zijn onderarm dusdanig gezwollen, dat door spelen nauwelijks meer verant woord was. Toch moest de 24 uur vol worden gegooid, waar door er 5 games aan vast wer den geplakt. Blom eindigde dus met 135 games In 25 uur op een gemiddelde van 179.0, hetgeen een uitzonderlijke prestatie mag worden ge noemd. Zijn hoogste game be paalde hij .op 238, terwijl zijn beste serie (5 games) 1034 was. De ambiance was overi gens uitstekend, wederom ont ving Hans Menken rond de 2.000 bezoekers, die naast het Blom-spektakel een fraai toer nooi en een keur van artiesten kregen voorgeschoteld en dat allemaal ten bate van het Ko ningin Wilhelmina Fonds (kan kerbestrijding). Huisleagues Tweepee, koploper In de don derdagleague van de BBL, maakte In de strijd tegen Lions duidelijk, welk team net enige rechthebbende is. Tweepee won met 3-1. Verder consoli deerde Strike-kwintet op Pin- trotters de 7 puntenvoor- sprong. Gerrit van de Ende, die voor het leidende team uit komt kwam trouwens goed uit de verf. Hij wierp 196-213-193 is 602. BBL Vijfmans donderdag: Llons - Tweepee 1-3, LOI - Ti gers 0-4, Bruine Boon - Wan- nlnkhof 4-0. BBLZW Vijfmans woensdag: Plntrotters - Sam-sam 4-0, Tij gers - Skydivers 1-3, Strike kwintet - Scarabee 2 4-0. Stand BBL Vijfmans donder dag: 1. Tweepee 11-37 2. Lions 11-32 3. Tigers 11-30 4. LOI 11-25 5. Rabbits 10-19 6. Minstreels 9-18 7. Bruine Boon 10-16 8. Wannlnkhof 10-13 9. Ons Genoegen 9-10 BBLZW Vijfmans woensdag: 1. Strike-kwintet 11-39 2. Pintrottera 11-32 3. Tijgers 11-19 4. Scarabee 2 11-17 5. Sam-sam 11-15 6. Skydivers 11-10

Leidse Courant | 1980 | | pagina 17