Henk Boer: „Verwacht na Lake Placid iet té veel van het dames schaatsen!" Veel liefs uit Praag TRAINER VALT GOED IN DE KERNPLOEG Hoge boete voor FC Barcelona Secretaris NEC overleden WRRAGESMET 0% KORTING. 'Nederlands' danspaar valt door de mand in Challenge Cup Sportwereld ELüfÖRT" LEIDSE COURANT ZATERDAG 15 NOVEMBER 1980 PAGINA 11 W, IS 1980 male n aan Rijn- jen, s< centiai sten pij DAM Met de vinger >g maakt de nieuwe r van de dameskern- Henk de Boer, duide- Laten wij op de ko- Europese en wereld- lioenschappen nu niet :1 verwachten van de Op de Olympische ctieveijn ging het goed met Ria en Annie Borckink, vergeet niet dat dat klassementswedstrij- in. Men kijkt te veel Ie prestaties van Lake vitte s#*- fcdereen loopt nu te numrrfuwen dat Ria Visser urd votelemaal gaat maken, zolang haar 500 meter iet goed genoeg is, is ipenkakh moeilijk om tijdens ier 44$ en WK naar het hoog- "In vï grijpen. Er zijn plan bij de dames ook een fnd meter te gaan it seizoen is dat nog geval. Voor Ria Vis- dat een uitkomst meisje uit Oud-Bey- 0 is een krachtmens". 5, met s te U ir Leide centiatjarige Veendammer Henk I. De hi^eeft met steun van Henk )9.05 d»an de eer de Nederlandse 3r maandames naar de top te begelei- zakel(omende zaterdag staat voor 80 40|es de eerste wedstrijd op het fnma. Öp de Deventer kunst- ijsbaan gaan de dames uit de kern ploeg de strijd aanbinden met Sijtje van der Lende en Annie Borckink, die dit jaar geen deel meer uitma ken van de kernploeg. „Ik ben er van overtuigd dat deze twee meisies goed zullen rijden. Ze willen wat la ten zien. Vergeet ook niet dat ik ze graag in de kernploeg had gehad, laat daar geen misverstand over be staan. Maar Sijtje van' der Lende had geen tijd genoeg en ook Annie Borckink wilde zich buiten de kern-, ploeg op de wedstrijden voorberei den. Ik had graag wat meer routine in de kernploeg gehad, maar aan de andere kant is het natuurlijk ook fijn om met jeugd te werken Henk Boer gaat verder: „Ik ben er ook van overtuigd dat er onder lei ding van de gewestelijke trainers door de meisjes buiten de kernploeg enorm hard is getraind. Ze willen zich tijdens die eerste ontmoeting in het seizoen gewoon laten zien. Van de dames van de kernploeg en de meisjes van Jong Oranje verwacht ik nog niet al te veel. Het zou te gek zijn als de vorm er nu al is. Wij zit ten midden in een opbouwperiode en daarvoor komt de IJssel Cup ge woon te vroeg. De Nederlandse kampioenschappen zijn veel belang rijker. Daar moet je goed rijden". Henk Boer is tevreden over de sa menwerking met de dames. Voor het eerst dit jaar trainen de senioren en Jong Oranje samen. Om de da mes niet te veel te laten reizen gaat Henk Boer zelf naar hen toe. „Er zijn twee centrale trainingen. In het westen bij toerbeurt in Den Haag en Utrecht en in het noorden in Heer enveen of Groningen. Dat gaat erg goed. Natuurlijk komen wij ook re- Als actief schaatser reed de huidige bondstrainer Henk Boer de vijfhonderd meter in 40 seconden rond en de vijf kilometer in 7.40. gelmatig bij elkaar. Zoiets is alleen maar mogelijk door de medewer king van mijn assisent Henk Louw man, die ik zelf heb aangetrokken en in wie ik veel vertrouwen heb. Het is fijn werken met de dames. En ergens durf ik met een gerust hart te zeggen dat het damesschaat- sen in Nederland er echt wel roos kleurig uitziet. Er is eén hoop ta lent. Maar laten wij er rustig mee omgaan". Henk Boer heeft zijn kwaliteiten als trainer vorig jaar bij de heren van Jong Oranje bewezen. Hij bracht zes leden van Jong Oranje en twee -sprinters over naar de kernploeg van de senioren. Henk Boer: „Ik ben tot mijn vijfentwintigste actief geweest als schaatser. Veertig se conden rond op de vijfhonderd me ter en 7,40 op de vijfduizend. Daar na boekte ik als trainer leuke suc cessen bij het gewest Groningen. Graag was ik nog een jaartje trainer gebleven van de heren van Jong Oranje. Maar de aanbieding om de dames te gaan trainen wilde ik toch ook niet laten lopen. Een grote overgang is het echter niet". Er gaai bijna geen seizoen voorbij of er zijn wel moeilijkheden in de da- meskernploeg. Met dat in het ach terhoofd maakte Henk Boer toch de overstap naar de dames. „Daar moet je echt niet zo zwaar aan tillen. Bij de heren zijn ook zo nu en dan ook weieens interne problemen in de groep. Zoiets is gewoon onvermijde lijk. Maar ik geloof dat de dames het in het verleden onbewust naar buiten hebben gebracht. Ik hoop zoiets dit seizoen in elk geval niet mee te maken. Ik sta tussen de da mes en het is gewoon Henk. Maar ze weten wel degelijk wat ze aan mij hebben. We moeten het met zijn allen gaan doen. Ik heb een hoop jeugd om me heen. Dat is gunstig. Als straks de ouderen buiten de kernploeg voor een goede prestatie zorgen, moet ik er niet ziek van zijn. Wij werken met de jeugd aan de toekomst van het Nederlands da- messchaatsen". Na aandringen wil Henk Boer twee namen noemen van leden van Jong Oranje van wie hij erg veel ver wacht. Ivonne van Gennip uit Haarlem en Boukje Keulen uit Ir'n- sum. „Boukje Keulen is zestien jaar en rijdt op net ogenblik op de vijf honderd meter al 45 seconden rond. Het meisje heeft veel techniek. Maar wij moeten zuinig op haar zijn. Het is natuurlijk een groot voordeel voor deze rijdster dat haar moeder, de viervoudig wereldkam- Eioene Atje Keulen-Deelstra, achter aar staat". Hoewel de dames van Henk Boer nog niet klaar zijn en zeker niet in grote vorm zijn om tijdens de IJssel Cup goed te presteren, verwacht hij toch van Ria Visser een goede vijf tienhonderd meter en denkt hij dat ook Ina Steenbrüggen en Alie Boorsma goed voor de dag zullen komen. Henk Boer, de leraar licha melijke Opvoeding uit Veendam, heeft veel vertrouwen in het da- messchaatsen. Ria Visser over hem: „Hij is een fijne trainer. Hij komt goed in de groep over en dat is dacht ik toch erg belangrijk. Maar voor de rest is het moeilijk om er nu iets over te zeggen. Daarvor zijn we nog te kort bezig". ARTHUR VAN RIJSWIJK 9 18. 4- *C nerwllo ROSSI het ben De onschuldig bedraa I Een sensationele in het Italiaanse om- mdaal biedt de van lar geschorste topvoet- igeo uit» pa0i0 Rossi nieuwe kroongetuige heeft Q^oor de rechter zijn be- Tingen herroepen, heeft van mij nooit itvangen", aldus de ge- esare Bartolucci. „Wij voor de bewus- jd Avellino—Peru- sn even begroet In ik voor de tuchtcom- an de bond gelogen voor bedreiging en ziliaanse topvoetbaUer ;io is wegens gebruik imulerende middelen sstig dagen geschorst, er van de FC Sao Pau- enkele dagen voor de iewedstrijd tegen In- leira griep. De clubarts Sergio, een 22-jarige tier, het medicament toe. Sergio verzuim- ige, tu bij de controle op het van verboden stimule- iuite b^jddelen te vermelden, men_de aanwezigheid ïilpropanolami- Sergio zal nu de topwedstrijd tussen ulo en Santos moeten sn misschien het mini- e^^stof Genilj °~ltateerde. Sergio .oHat rles Corver ert door iG Charles Cor- de enige Nederlandse echter die. „werk" jdens de derde ronde toernooi om de eker. Corver leidt, eerd door Bosman en tweede wedstrijd tus- lamo Dresden (dat FC uitschakelde) en Stan- op 10 december in werd tevens uitgeno- erewedstrijd van de sportpers te leiden op tnber in het Pare des te Parijs. Daar speelt dat de beste Europese sn heeft bereikt van de clubs in de laatste ja- egen Real Madrid, chter bij die wedstrijd ia en van Swieten. lOtaiaismi ZURICH De disciplinaire commissie van de Europese voetbal Unie (UEFA) heeft gisteren tijdens een bijeen komst in Zürich onder voorzitterschap van de Italiaan dr. Alberto Barbe besloten de Spaanse club FC Barcelona een boete op te leggen van 30.000 Zwitserse francs (ongeveer 36.000 gulden). Dit naar aanleiding van ongeregeldheden tij dens de tweede wedstrijd voor de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-beker tussen FC Barcelona en FC Köln. Toeschouwers bekogelden toen in het Nou Camp-stadion de re servebank van FC Köln, waarop ook trainer Rinus Michels zat. Vanaf de tribunes kwamen onder meer twee anderhalf meter lange banken aanzeilen. Een politieman werd door een metalen doos getroffen en raakte gewond. Bovendien gaven toeschou wers tot tweemaal toe de bal niet terug. FC Köln kreeg trouwens ook een boete, van 6000 francs (onge veer 7200 gulden), omdat de personen, die op de reservebank za ten, zich provocerend hadden gedragen. De Nederlandse doelman van FC Brugge, Leen Barth, werd voor maar liefst zes wedstrijden in UEFA-verband geschorst. Hij werd op 1 oktober tijdens de wedstrijd FC Basel-FC Brugge uit het veld gestuurd. FC Brugge moet de UEFA 8000 Francs boete betalen (ongeveer 9600 gulden) wegens wangedrag van suppor ters, FC Basel kwam er met de helft vanaf als straf voor een on voldoend functionerende ordedienst. Hoge boetes waren er voorts vpor: Standaard Luik (5000 francs), FC Porto (3000) en Benfica (3000). Voorzitter IOC wil amateurregel graag aanpassen. PARIJS Juan Antonio Samaranch, voorzitter van het In ternationale Olympische Comité (IOC), heeft gisteren tij dens een diner met Franse persvertegenwoordigers in Pa rijs bevestigd een voorstander van aanpassing van regel 26 van het Olympisch reglement, de zogenaamde amateurre gel, te zijn. „Die regel is in 1973 herzien," aldus de Span jaard, en moet nu opnieuw aan de huidige ontwikkelingen worden aangepast." Op de vraag opf het niet tijd werd de Olympische Spelen open te verklaren zei hij: „Als u daarmee bedoeld toegankelijk voor iedereen, dan moet ik antwoorden: neen. Ik ben daarentegen wel bereid alle sportmensen te accepteren, die door de interna tionale federaties worden aangewezen." NIJMEGEN Donderdagavond is in een kliniek Groesbeek de secretaris van de Nijmeegse eredivisievereniging NEC, Henk Bouwman, overleden. Hij werd 63 jaar. Bouwman is twaalf jaar secretaris van de afdeling betaald voet bal van NEC geweest. Hij was voorts bestuurslid van de stich ting arbeidszaken en bondsafgevaardigde van de KNVB. In ver band met het overlijden van Bouwman is de receptie ter gele genheid van het 80-jarig bestaan van NEC, die vandaag in het spelershome zou worden gehouden, afgelast. e flitsende pedalen. De stilte bij de Met de Gouden Kaart van Duyvis er bij. Voor half geld bij "Ahoy op jf. Aanstaande zondagmorgen in (paleis Ahoy om 09.00 uur precies. Kijk maar op de zakjes Pinda's, Bros- Duyvis 6n Knabbelnootjes, V. vjjer- BLOEMEN VOOR JEZEK PRAAG Vaclac Jezek is, al weer rechtop zittend in zijn bed in een zieken huis te Praag, diep bewo gen als een opgewekte verpleegster de trainer van Feyenoord een bos bloemen overhandigt. Een operatie enkele dagen geleden uitgevoerd in de vertrouwde sfeer van zijn vaderland Tsje- cho-Slowakije heeft Jezek van een hem kwel lende voorhoofdsholte ontsteking verlost. Over twee of drie weken keert de T8jechoslowaak8e os» fenmee8ter terug naar Rotterdam om zijn taak bij Feyenoord af te ma ken. De kans dat hij aan het einde van het seizoen zijn contract verlengd is klein, maar hij wil Feyen oord ook wel graag weer naar de top brengen. Dus voorlopig maar afwach ten. Vanaf zijn ziekbed bedankt Jezek de talrijke Nederlanders, die met hem hebben meegeleefd. Foto: M. MARTINOVSKY DEN HAAG Tijdens de derde dag van de wedstrijden om de ENNIA Challenge Cup op de kunstijsbaan De Uithof in Den Haag kwamen gisteravond de ijsdansparen en de dames soli in actie. De ijsdansparen deden een verplichte korte dans en voor de dames was de finale van de vrije en vier minuten durende kür. Voor het eerst was op dit onderdeel voor Ne derland weer een ijsdanspaar van de partij, het uit Canada overgekomen paar Marianne van Bommel en Wayne Deweyert. In het veld van twintig neemt dit paar, dat in het bezit is van een Nederlands paspoort, de achttiende plaats in. Een zeer matige prestatie en het heeft voor de KNSB dan ook weinig zin dit ijsdanspaar uit te zenden naar een eventueel Europees of wereldkampioenschap. Op de eerste plaats staan op het ogenblik Natalia Bestemianova en Andrei Bukin uit Rusland met plaatscijfer 9. Op de tweede plaats hun landgenoten Natalia Ka- ramysheva en Ro^tisiav Sinitsyn met plaatscij fer 20. Het Tsjechische paar Janna Berankova en Jan Bartak neemt de derde plaats in met plaatscijfer 41. Bij de dames soli was de spanning te snijden. Na de verplichte kür van donderdag stond Ka ren Wood (Eng) op de eerste plaats met plaats cijfer 14. Op het ereschavot kwam zij gistera vond echter niet voor, want zij zakte na een slechte vrije kür af naar de vijfde plaats. Zeer verrassend won de Amerikaanse Jackie Farrell met plaatscijfer 13. Katariöa Witt uit West- Duitslan werd tweede met plaatscijfer 14. Ver rassend ook was de derde plaats van de Japanse Megumi Yanagihar, met plaatscijfer 37 derde. De Nederlandse Rudina Pasveer uit Groningen werd 14e met plaatscijfer 120. De tweede Ne derlandse deelneemster, Li Cha Wang, staat met 149 punten op de zeventiende plaats. De Nederlandse rijdsters maakten in het veld van twinting een zeer matige indruk en eens te meer werd aangetoond, dat het Nederlands kunstrijden op een zeer laag pitje staat GERRIT SCHULTE TROFEE DEN BOSCH In stadion De Vliert te Den Bosch zijn gisteravond weer de trofeeën uitgereikt voor de opvallendste wielrenners van het seizoen. V.l.n.r. Gerrit Schulte, Joop Zoetemelk (Gerrit Schuite trofee), Adri van der Poel (Toboga Beker) en Petra de Bruin (Van Oosten- Hage Bokaal). Betty Stöve laat overwinning liggen AMSTERDAM Betty Stöve heeft zich niet kunnen plaat sen voor de halve finales van het damestennistoernooi om de open Nederlandse kam pioenschappen, in Amster dam. Stöve als vijfde ge plaatst, verloor in drie sets van de één plaats hoger geno teerde Amerikaanse Joanne Russell. De setstanden waren 6-3 5-7 3-6. De 35-jarige Nederlandse was slechts één slag van de winst verwijderd. Op de stand 6-3 5- 4 in haar yoordeel kreeg Stöve een wedstrijdpunt, hetgeen zij echter niet benutte. De koele Russell, die eerder Marcella Mesker al had teruggewezen, greep alsnog de winst. De an dere enkelpartij, tussen Virgi nia Ruzici (Roe) en Hanna Strachovova, werd door de eerste met 6-2, 6-2 gewonnen. De Amerikanen John McEn roe en Gene Mayer hebben zich gisteren geplaatst voor de halve finales van het interna tionale tennistoernooi in Lon den. McEnroe versloeg zijn langenoot Rick Meyer met tweemaal 6-3. Mayter gunde de Australiër Paul McNamee nog een game minder: 6-2 6-3. Jimmy Connors, die als eerste was geplaatst voor het interna tionale tennistoernooi van Bo gota, heeft in de achtste finales opgegeven. Nadat de Ameri kaan de eerste set tegen de Chileen Alvaro Fillol met 6-0 had gewonnen en met 5-4 voorstond in de tweede stapte hij plotseling van de baan. Hij'* klaagde over hevige pijn in zijn schouder. Een arts consta teerde dat Connors een spier tje in zijn schouder had ge scheurd. Nieland voorzitter waterpoloselecties UTRECHT Jan Nieland is de nieuwe voorzitter van de nationale commissie waterpo loselecties. Nieland is opvol ger van Henk Lichtenveldt, die op 8 oktober zijn functie neerlegde. Nieland, 37 jaar, is hoofdin specteur van politie en korps chef in de gemeente Opster- land (Friesland). Hij was zowel in het water als daarbuiten ac tief in de vereniging AZ en PC (Amersfoort), twee jaar voorzitter van de polocommis sie en daarna twee jaar bonds- bestuurslid van de KNZB. KNWU wil geen WK met tijdrit WOERDEN De Konink- lijke Nederlandse Wielren Unie heeft de UCI, de Inter nationale Wielerorganisatie, officieel meegedeeld niet ak koord te kunnen gaan met de plannen om het wereld kampioenschap op de weg voor beroepsrenners uit te breiden met een tijdrit. De KNWU heeft niet minder dan zes bezwaren naar vo ren gebracht. Er is gewezen op het feit dat wanneer aan uitbreiden wordt gedacht ook een zogenaamde bergklim in het propagramma dient te worden opgenomen. Het nadeel daarvan is echter dat het kampioenschap dan slechts door een beperkt aan tal landen zou kunnen worden georganiseerd. De enige oplos sing zou wellicht zijn de profs in staat te stellen drie wereld titels te veroveren. Hein Ver- bruggen, de KNWU-official die de profbelangen behartigt, ziet er echter meer in alles maar bij het oude te laten. „Het is allemaal niet interes sant om eerst een tijdrit te la ten verrijden. Dan wordt de pelotonsrit een grote combine. Twee manches trekken boven dien minder publiek. De race op zondag is nu minder inter essant". DEN HAAG Regerend kampioen Hugo Simons heeft in de tweede ronde van de di strictskampioenschappen dam men (hoofdklasse) opnieuw een pak slaag gehad. Gisteren was Pershad hem te slim af. Uitslagen: HanemaayerBe- suyen 02, De HardtBrahim 2—0, SimonsPershad 0—2, StormDen Engelsman 02, De Koning—Van der Stap 0 2. LOSSER Oud-wereldkam pioen dammen, drs. Piet Roo- zenburg, zal zijn functie als president van de FMJD neer leggen. Hij heeft hiertoe beslo ten omdat hij het te druk heeft. PARIJS De Fransman Jean-Marie Balestre is gisteren voor een periode van vier jaar herkozen als voorzitter van de internationale autosportfede ratie (FISA). Hij werd una niem (779 stemmen) gekozen. WEST-BERLIJN HZC de Robben heeft gisteren in West- Berlijn de eerste wedstrijd voor de halve finalepoule van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen waterpolo tegen WF Span- dau'04 uit West-Duitsland met 96 verloren. De periodestan den waren: 12, 02, 22, 33. Ethnikos Piraeus (Gr) versloeg SKK Stockholm (Zw) met 124.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 11