Scylla laat npnieuw punten liggen Leidse zwemmers op dreef 1 ijf nationale jeugdtitels voor De Spartaan Rabbits beste Leidse ploeg in Holiday Inn-toernooi ie Zijl/LGB slaagt voor eerste examen Tweede plaats voor ESSH M.Overdevest I0K VIJF RECORDS VERBETERD 3PORTTRIBUNE XI sIDENAARS BEDWINGEN ZIAN/VITESSE: 5-5 Veteraan Koos Verhoeven eerste in Dotter bloemloop LEIDSE COURANT MAANDAG 10 NOVEMBER 1980 PAGINA 19 DEN De hoogste klas moesten een dubbel pro- imma afwerken afgelopen pkeinde, waarin veel be- t had kunnen worden. Zo iden de dames van Scylla ir de derde achtereenvol- ide keer de titel kunnen pen, wat ze overigens niet len doordat Stephien van finip wegens een blessure t van de partij was, en iden de heren van Scylla h in veiligheid stellen, iets I ook niet gebeurde. Een landicapt Avanti, zonder i geblesseerde Ronald idorp ging twee maal ten Ier, terwijl de dames uit :erswoude ongeslagen ble- lla, dat vorige keer de Ve- de baas was gebleven, deze keer minder kans. ck Swier, die zich de laat- weken duidelijk als kopman hanifesteerd had. kon dit dit ^keinde niet waarmaken. Hij Sloeg alleen Jaap van Span- iSjoerd Meyer en Wibo van Gennip konden dit niet opvan gen met elk een winstpartij, zodat 37 het uiteindelijke eindresultaat was. Tegen de Korenbeurs waren de verwach tingen hoog gespannen, en de uitzichten zeker goed toen het 52 was in het voordeel der Leidenaren. Tot dan toe had Meyer twee maal gezegevierd, Swier en Van Gennip ieder éénmaal plus het dubbel. Hoe wel er nog matchpoints kwa men voor Swier en ook Van Gennip goede kansen had hierna, trokken de Schiedam mers de stand gelijk. Een ma ger puntje was de troost voor coach Theo Bakker c.s. Avanti verging het nog slech ter. Zonder Ronald Rijsdorp was er weinig eer te behalen voor Vriesekoop en de haren. Het talent bleef zaterdag tegen Tempo Team ongeslagen, maar werd geheel niet ge steund door John van Strien en invaller Gerard Bakker. Gis teren tegen het Hooge Huys probeerde Avanti het met twee invallers uit team twee, Robert de Groot en Alie Kamphuis. Zij kwamen niet aan de positieve zijde van de score, terwijl Vrie sekoop de eer redde tegen Van der Ham: 1—9. In de promotie-ereklasse nam Docos sportieve wraak op Ni kon, door hen het eerste punt je af te snoepen. Ed van der Berg, die zaterdag zijn team tegen Shot met een hattrick al naar een 73 overwinning had geleid, haalde Theo van Gas teren van zijn 100% score af. Daarnaast won hij van Van Vroenhoven, welke ook voor Ed Fallaux een makkelijke prooi was. Het dubbel en Fal laux' zege op zijn oude team genoot Paul Bakker vulden de vijf. Bij de hoofdklassers vervolg den de Scylla reserves de weg naar het kampioenschap. Mid delburg Zuid werd aan de ze gekar gebonden, met een mi nimale 64. Een ongeslagen Fred van der Zeeuw was kop man. Zijn broer Rob en Peter van Schie deden het ieder res pectievelijk eenmaal minder. Avanti 2 deelde met Noad. Ro bert de Groot (2x), Peter de Groot en Alje Kamphuis (ieder 1x) waren hiervoor verantwoor delijk. Een klasse lager gaat Scylla 4 goed door. TYBB werd na urenlange strijd met 73 naar huis teruggestuurd. Karei van Schie was driemaal de slimste, Hans de Roode tweemaal en Johan Wessels eenmaal. Het derde van Scylla voelt de hete adem van het degradatiespook nu het ook van MIZU verloor. De Oegstgeestenaren, bij wie Jaap Polak een hattrick scoor de, Frlso Reitsma het eenmaal minder deed en het dubbel won kwamen met deze 64 nog goed weg. Overige uitslagen: Middelburg Zuid 2—Mizu 2 2—8; Tref fers—DOV 9—1; Victoria— MIZU 3 8—2; VTV—Avanti 3 7—3; Docos 2—UBTV 6—4; NSSS—Scylla 6 7—3; Docos 3TOGB 5—5; Avanti 4—Vic tory '55 4 7—3; Treffers 2Di- veko 55; Avanti 5—Victory '55 3 6—4. Dames De tijd begint er welicht lang zaam rijp voor te worden dat ook Scylla-speelster Sandra de Kruiff bij de heren gaat spelen. De overmacht waarmee zij het afgelopen weekeinde weer on geslagen bleef spreekt boek delen. De enige speelster waarvan enige tegenstand zou komen, Jolanda Noordam, maakte ook weinig kans. Te gen Avanti was haar bijdrage Sandra de Kruiff bleef ook dit weekeinde weer ongesla gen. Wellicht wordt het tijd, dat ook deze Scylla-speel ster, in navolging van talent Vriesekoop, haar geluk bij de heren gaat proeven in het dubbel ook voldoende om dit in winst om te zetten. Daar bleef het echter bij, want Sophia Vaalburg en de inval ster voor de geblesseerde Stephien van Genip deden niets positiefs tegen Noordam, Brigitte en Monique Kooter, zodoende moest het kam pioenschap uitgesteld worden. Tegen Amsterdam '78 was het kinderspel: 82. Sophia Vaal burg en invalster Marjan Kan tebeen moesten in Judy Wil liams hun meerdere erkennen. Avanti volgt Scylla nu op twee punten en houdt dus een theo retische kans op de herfsttitel. Zondag voegden de Hazers- woudsen, die sinds de rentrie van Noordam niet meer verlo ren twee punten toe aan hun totaal door Tempo Team met 73 de baas te blijven. Overige uitslagen: Avanti 2 Scylla 2 55; Play FairMid delburg 1 19; TOVQuick '32 10—0; Noad—Avanti 3 0— LEIDEN Bij de zaterdag middag in De Zijl gehouden wedstrijd ia er door de Leidse verenigingen uitstekend ge presteerd. Wendy Montanu9 (LZ'86), Ellen Hoogeboom (LZ'68), Mireille Correljó (Zijl/LGB) en Yvonne de Kier (LZ'68), werden kringkam pioen op de schoolslag. Bij de vrijeslagnummers gingen de medailles naar de zwemmers van AZC/Microlife (Erik Rie ken en Jimmy Lassooy). De belangrijkste uitslagen: School meisjes onder 14: 50 meter: 1. Karin v.d. Lionden 39.3. 100 meter: 1. Karin v.d. Linden (Zijl/LGB) 1.25.6. 200 school: 1. Wendy Montanus (LZ'68) 3.03.8. Totaal: 1. Wendy Montanus (LZ'68) 3.10.1. Idem jongens 50 meter vrij: 1. Erik Rieken (AZV) 28.1. 100 vrij: 1. Erik Rieken 58.7. 200 vrij: 1. Erik Rieken 2.12.3. Totaal: 1. Erik Rieken (AZC) 219.3. School meisjes onder 16 50 meter: 1. Ellen Hooge boom (LZ'68) 33.1. 100 meter: 1. Ellen Hoogeboom (LZ) 1.21.7. 200 meter: 1. Ellen Hoogeboom 2.55.9. Vrije slag jongens onder 16: 50 meter: 1. Edwin v. Houten (BZ&PC) 26.9. 100 meter: Edwin v. Houten 58.2. 200 meter: 1. Edwin v. Houten 2.07.4. Schoolslag meisjes onder 10: 50 meter: 1. Nancy Vermeiren (Woerden) 42.5. 100 meter: 1. Mireille Correljé (Zijl/LGB). Totaal: 1. Mireille Correljé 134.3. Idem jongens onder 10, vrije slag: 50 meter: 1. Pascal Bontje (Boskoop) 33.4. 100 meter: 1. Pascal Bontje 1.51.1. Schools lag meisjes onder 12: 50 me ter: 1. Sandra Warmerdam (Noordwijkerhout) 40.7. 100 meter: 1. Yvonne de Kier (LZ'86) 1.28.7. Totaal: 1. Yvon ne de Kier (LZ'86) 129.7. Vrije slag jongens onder 12: 50 me ter: 1. Jimmy Lassooy (AZG- /Microlife) 28.7. 100 meter: 1. Jimmy Lassooy 1.03.8. GEWICHTHEFFEN MEGEN Tijdens de Nederlandse jeugdkam- enschappen gewichtheffen die gisteren in Nij gen werden gehouden hebben leden van LKV Spartaan beslag gelegd op vijf nationale titels werden er van Leidse zijde vijf records verbe- ^s Jan van der Togt was de jongste Nederlandse kampioen. In de klasse van 13 tot 15 jaar trok hij 40 kilogram en stootte de jeugdige Leidenaar 45 kilo. Totalan goed voor een kampioenschap. Jan Kluivers was kampioen nummer 2. In de categorie 16-17 jaar trok hij 65 kilo en stootte hij 75 kilo. In de vierde extra beurt trok Kluivers 77,5 kilo. Een poging die goed was voor een nieuw Nederlands jeugdrecord. In de klasse tot 17 jaar (tot 81 kilo) werd Ernst Ver hoog Nederlands titelhouder. Verhoog trok 70 kilo gram en stootte 85 kilo. Dio Degenaars (afdeling 18-20 jaar) werd Nederlands kampioen en verbe terde tevens een record. In zijn trekbeurt kwam De genaars tot 92,5 kilo en bij het stoten reikte hij tot 115 kilo. In zijn vierde extra trekbeurt verbeterde hij het nationale record. Hij stelde dat op 97.5 kilo. Jan Nieuwpoort (categorie 16-17 jaar) leverde de beste prestatie. Nieuwpoort trok 105 kilogram en stootte 126 kilo. Beide totalen waren goed voor een nieuw nationaal record, terwijl de twee totalen bij elkaar opgeteld ook al goed waren voor een nieuw record. Louis Aarts werd vierde (60 trekken, 80 stoten) en Jaap Plooy eindigde op een vijfde plaats (65 trek ken, 80 stoten). Arie Bentvelzen was gisteren de grote verliezer. Bentvelzen had het Nederlands kampioenschap al in zijn zak toen hij besloot tot het wagen van een nieuwe poging. Dat mislukte en Bentvelzen kon „dag met het handje zeggen" te gen zijn titel. uitblinkende Zijl/LGB-doelman Theo Uittenhout brengt redding bij een aanval van Zian BI pEN De Zijl/LGB slaagde dit )keinde voor haar eerste examen, en aantrekkelijk duel bleef de ie ploeg zaterdag in Den Haag bij ^-koploper ZIAN/Vitesse over- 5-5. Overigens het eerste com- iepunt dat de Leidenaars ooit bij I veroverden. LZ'86 werd met 12-4 igespeeld door HZC/De Robben, wijk klopte Woerden met 8-3, ter- de streekderby tussen DKD en Vi- eindigde in een 7-6 zege voor de istgeesters. De dames van de 'LGB verloren met 4-3 van DSZ. Zijl/LGB zette zaterdag wellicht de ite stap op weg naar de echte Ne- andse waterpolotop. Het bij ZIAN in hard duel bevochten gelijkspel was sder geval voldoende voor de Leide rs om (tot woensdag) de ranglijst in hoogste afdeling met diezelfde gse ploeg te blijven aanvoeren. Of ook na woensdag nog het geval is, it vooraleerst te worden afgewacht. Iet Vijf Meibad komt dan, om negen uur, het Hilversumse De Robben op be zoek. Een eveneens bijzonder sterke te genstander waarvan niet mag worden verloren. Het Leidse winstpunt hing zaterdag trouwens wel even aan een erg dun draadje. In de derde periode zag ZIAN, zonder de geblesseerde Aad van Mil, kans een voorsprong van twee doelpun ten (4-2) op te bouwen - een marge die in het top-waterpolowereldje maar las tig te nivelleren valt. Niet zo vreemd dan ook dat Haagse topper Jan Evert Veer na afloop stelde dat ZIAN die voorsprong „nooit meer uit handen had mogen geven". De Zijl kwam echter via twee treffers van Stan van Belkum wel terug in de wedstrijd. In Stan van Bel kum is dan direct de grote man van het ook conditioneel sterke Leidse team genoemd. Van Belkum nam de comple te Leidse productie voor zijn rekening. Een opvallende zaak, vooral omdat ZIAN-coach Wim van der Schilde verde digend juist zijn concept op diezelfde Van Belkum had afgestemd. De Haagse zone-verdediging werkte evenwel niet zoals Van der Schilde dit graag had ge zien. Veelvuldig Leids inzwemmen ver schafte Van Belkum toch de ruimte die hij nodig had en uitstekend benutte. Het laatste part van de ontmoeting (in gegaan bij een 4-4 stand) vormde, zoals dat bij een toptreffen ook past, de ab solute climax. Eerst een numerieke meerderheid voor de Leidenaars (kan sen voor Martin Vreeburg en Stan van Belkum), vervolgens een op de volle winst jagend ZIAN. En hoewel doelver- dediger Theo Uittenhout naar grote hoogte reikte, diende hij toch te capitu leren op een verradelijke inzet van Paul Belt. Stan van Belkum bracht de Leide naars vijfenveertig seconden voor tijd weer langszij, waarna het aan ZIAN was het karwei af te maken. De boogbal van John van den Bosch passeerde wel Uit tenhout, maar niet de in Leidse dienst spelende broer Dick, die het leer op de doellijn onderschepte. Omdat ook de laatste snelle uitval via Stan van Belkum geen treffer meer opleverde, bleef de 5- 5 score in tact. Een puntendeling waar met name De Zijl best wel tevreden mee was. Scoreverloop: 0-1 Stan van Belkum; 1-1 Paul Belt; 2-1 Jan Evert Veer; 2-2 Van Belkum; 3-2 Anton Heiden; 4-2 Veer; 4- 3 en 4-4 Van Belkum; 5-4 Belt; 5-5 Van Belkum. LZ '86 kwam zoals mocht worden ver wacht niet aan de bak tegen HZC De Robben. Pas na het tweede part, afge sloten met een 9-0 voorsDrong voor de Hilversumse formatie, móchten de Lei denaars van het verder wat experimen terend werkende De Robben ook mee doen, waardoor de schade uiteindelijk tot een 12-4 nederlaag beperkt bleef. Jan Bakker scoorde de vier Leidse doelpunten. Bij De Robben doelpuntten Nico Landeweerd en Andy Hoepelman driemaal. Katwijk kende in Woerden geen echte tegenstander. De 8-3 overwinning was dan ook beslist niet geflatteerd. Sterker nog, met een beetje meer overleg was er een veel ruimere zege mogelijk ge weest. Doelpuntenmakers: Arrus Parle- vliet en Dirk van Leeuwen (2x), Piet de Vries en Hans Schaap. Favoriet Vivax mocht uiteindelijk nog erg blij zijn met de 7-6 overwinning op DKD. Tot in de laatste seconden bleef DKD volledig in de wedstrijd, ook al omdat de Leiderdorpers onder aanvoe ring van de viermaal scorende Harrie van Hoven eerder een 5-2 achterstand volledig hadden weggewerkt. De dames van De Zijl/LGB bogen een 2-0 achterstand tegen DSZ om tot een 2-3 voorsprong. Toch gingen de Leidse dames, bij wie Marion Vreeburg twee maal scoorde, in het laatste part nog volledig kopje onder: 3-4. LEIDEN Het Holiday Inn handicap-toernooi, dat dit weekeinde werd gehouden, is gewon nen door het trio van Buyteweg uit Den Haag. De ploeg won hiermee de hoofdprijs van fl. 600,--. DDT/Statenbouw uit Vlaardingen legde beslag op de tweede plek (fl. 450,-), waarna Duyndam/Broekhof (Noordwijkerhout) de fl. 360,--, behorende bij 'het brons' mee huis waarts nam. De beste Leidse équipe werd Rabbits, dat vierde werd. Captain Manfred Lefèbre scoorde een bijzonde re finaleserie. Met 648 over drie games (gemid deld 216) zorgde hij eigenlijk voor de vierde plaats, want teamgenoten Theo Konijnenburg en Carla Pardon konden niet erg meekomen. De Leidenaars hielden fl. 300,— over aan het toernooi. In zowel de BBL-donderdag- als de BBLZW- woensdagvijfmansleague gebeurden geen op zienbarende dingen. Koplopers Tweepee en Strike-kwintet wonnen gedecideerd hun partij, zij het, dat 'het kwintet' grote moeite had Skydi- vers van zich af te schudden. Het werd uiteinde lijk toch een 3-1 zege. Tweepee kende in Rab bits geen groot obstakel (4-0). Ook de nummers twee, Lions en Pintrotters zagen hun partijen in winst omgezet. BBL Vijfmans donderdag: Lions - Minstreels 4-0. Twee pee - Rabbits 4-0, Tigers - Bruine Boon 4-0, LOI - Wan- ninkhof 3-1. w BBLZW Vijfmans woensdag:Pintrotters - Tijgers 3-1, Scarabee 2 - Sam-sam 0-4, Strike-kwintet - Skydivers 3-1. Stand BBL Vijfmana donderdag: 1. Tweepee 10-34 2. Lions 10-31 3. Tigers 10-26 4. LOI 10-25 5. Rabbits 10-19 6. Minstreels 9-18 7. Bruine Boon 9-12 8. Wanninkhof 9-13 9. Ons Genoegen 9-10 BBLZW Vijfmans woensdag: 1. Strike-kwintet 10-35 2. Pintrotters 10-28 3. Tijgers 10-18 4. Scarabee 2 10-17 5. Sam-sam 10-15 6. Skydivers 10- 7. ZOETERMEER Van de drie Bataven die gisteren meelie pen in de Dotterbloemloop le verde veteraan Koos Verhoe ven de beste prestatie. Ver hoeven werd eerste in de ve- teranenklasse. Hij legde de vijftien kilometer af in een tijd van 49.24. Henk van Leeuwen eindigde bij de senioren op de zesde plaats. Van Leeuwen had voor de vijftien kilometer vier se conden meer nodig dan vete raan Verhoeven. Kees van Ma nen legde met een tijd van 54.14 beslag op de drieëntwin tigste plaats. De Dotterbloem loop in Zoetermeer werd ge wonnen door Harrie Patist. Zijn winnende tijd was 48.04. LIESHOUT Nieuweling Martin Overdevest blijft in de cross-top meedraaien, getui ge zijn tweede plaats gisteren in Lieshout. Nadat hij als één van de laat ste renners het veld In ging, begon hij aan een niet te stui ten opmars. Binnen de kortste keren reed hij al op de zeven de plek. Vanuit die positie be gon hij een geslaagde jacht op de tweede plaats, die hij door een aflopende ketting gedu rende korte tijd af zou moeten staan aan concurrent Dekker. Echter ook deze laatste moest eraan geloven. Weer op de tweede plaats rijdend lukte het de jongste van drie wielrenners Overdevest niet de steeds vooraan rijdende Nijboer ook nog in te halen. Op de streep lagen tussen hem en de suc cesvolle Overdevest nog vijf seconden. In eik geval belooft dit veel goeds voor het Zuid- Hollands kampioenschap vel drijden, dat aanstaande zon dag in Nieuwkoop verreden zal worden. Vader Overdevest ging na een val bij de start der liefhebbers en veteranen ook als laatste het veld in, kreeg ook nog te maken met een lek ke band en aflopende ketting, maar werd toch nog twintigste van de zeventig gestarte ren ners. Bij de amateurs werd Reinier Hoogkamer zevende. In Oldenzaal behaalde amateur John Kuijvenhoven de vijfde plaats.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 19