eiden ondanks winst op Sea Devils niet blij usv record lempo isselvallig Parker aar eerste erlies in Den Bosch Moeilijke tijden voorVlietwijk Bsporttribune i Jong Ajax klopt Quick Boys ITKN0P1NG IN EINDSIGNAAL de Haj 4°*»' een a| tot sta Voorn Jt°de >EN De Parker vrouwen hebben uiden 'n zoverre hersteld dat na de hard Lees Fomende 9roto nederlaag tegen Del- fasserfoyd de derde overwinning werd be- De wedstrijd tegen Sea Devils in um was echter hard en werd door trale duo nauwelijks in de hand ;n. Daarom zal de Leidse ploeg 'inig plezier terugkijken op de 53- BASKETBAL Sea Devils moeizaam tot stand kwam. Er was ook sprake van een onderschatting van de tegenstander en een vechten tegen zichzelf. Hieruit mag worden geconclu deerd dat er van behoorlijk basketbal niet veel terecht kwam. Marijke Klos werd uit het veld gehaald nadat zij in de zone van Sea Devils fors in de mangel was genomen en met*de niet-bestraffende scheidsrech ter in de clinch dreigde te gaan. Vervang ster Rosemarie van de Laan wist de cen ter-positie goed over te nemen. Verdedi gend was Ineke van de Laken op dreef. Het geheel was geen wedstrijd en was pure tijdverspilling geweest als er geen twee punten te verdelen waren. Na een 36-36 ruststand nam Parker in de slotfase op basis van een betere conditie afstand. Lucy Groothuis en Ria de Wit voerden hun persoonlijke score met afstandschoten op, waarmee toch nog een afgetekende winst werd behaald: 53-70. Topscorers: Lucy Groothüis 28, Ria de Wit 16, Rosemarie van de Laan 10. Luba speelde In de bekerdubbel tegen het Delftse DAS aanmerkelijk beter dan een maand geleden in het competitieduel te gen die ploeg. Werd toen met 32 punten verschil verloren, nu was het saldo over beide wedstrijden slechts 6 punten nega tief. Beide ontmoetingen werden overigens door 'Leidse zaalnood' in Delft afgewerkt. In het eerste duel stortte Luba na een 14- 25 voorsprong in en verloor met 66-54. In de 'return' hadden de Leidenaars bij rust een kleine voorsprong (37-34) en kwamen met nam? door de 29 punten scorende Jaap de Waard nog dicht bij de volgende ronde toen het gat tot negen punten was gegroeid met nog twee minuten te gaan. DAS kwam echter nog iets terug: 78-72. Luba toonde vooral door de goed functio nerende zone-verdediging aao de grote misère achter de rug te hebben. Tegen het Haarlemse Kinheim werkte ook Blitz een beker-weekend af. Uit werd on danks een hoge persoonlijke score van uitblinker Peter de Weijs met 67-64 verlo ren. In Voorschoten werd het bereiken van de volgende ronde al heel vroeg in de wedstrijd veilig gesteld. Via een goede start van Blitz en een desastreuze opening van Kinheim werd het 26-6. Dat verschil werd gezien de 37-22 ruststand en 67-53 behoorlijk vastgehouden. Vooral Ton Kal lenberg wist door zijn balvaardigheid de Kinheim-press te ontkrachten. Scores Blitz (uit-thuis): De Weijs 25-16, 'Westrate 16- 14, Kallenberg 10-14. ieja Rik v/d Hazel in de aanval voor Gemini 2. terwijl Hans Hullegie toekijkt. Het NOVO blok wordt gevormd door Frans van de Berg en SJaak de Jong. NOVO won dit duel met 1-3. IEN De dames van Gemini/Kan- 4es lijken een trieste algang uit de te divisie tegemoet te gaan. In itricht liepen de Voorschotense es tegen Sutherland tegen de vijf- lederlaag op. Bij de heren blijft het V en Gemini voor de wind gaan. De genten wonnen in recordtempo (40 ten) van PVC 2 en Gemini had al- de eerste set moeite met Zovoc. lames van NOVO leverden een goe- irestatie door Amsterdam Boeme- met 3-1 te kloppen. In de promo- il asse bleken de Noordwijkse heren zins verrassend de sterksten in de >y tegen Gemini 2. WW blijft in de Hjjmeedraaien door winst op Leython. klopte het Schoonhovense DOS (tuigend: 3-0. Bij de dames blijven V en Leython meedoen in de strijd eerste plaats. Na de overwinnin- op resp. Velo en Thor volgen de ie ploegen Tornado op de voet. stelde teleur door met 1-3 van te verliezen. LUSV startte tegen PVC/Blókkeer met de van een vingerblessure genezen Marten Kingmans en Bas Zaad, die de geblesseerde Rob van de Bosch verving, in de basisopstelling. Met een gevaarlijke opslag werden de Voorburgers on der druk gezet, hetgeen in 15-4 setwinst resul teerde. De tweede set was de Leidse overmacht nog groter: 15-1. De derde set gaf een experi menterend LUSV nog enige punten weg, zodat de laatste reeks een voor PVC enigzins redelijk aanzien kreeg: 15-7. Gemini/Kangeroes keek in de eerste set tegen Zovoc tegen een 5-8 achter stand aan, totdat Hans de Jong aan de opslag kwam. In een ruk serveerde hij de set uit: 15-8. Met Gijs Walrave In goede vorm trok de ploeg van André Hoving de resterende sets naar zich toe: 15-7, 15-11. De dames van Gemini/Kangeroes verloren van Sutherland/Maastricht. Omdat de pass vrij zwak was, leverde de aanval te weinig punten op. In de vierde set was de Voorschotense ploeg dicht bij puntenwinst, toen een 2-10 voorsprong werd opgebouwd. De Maastrichtenaren kwamen te rug tot 10-10, waarna Gemini wederom uitliep tot 10-13. Enige zwakke momenten in de verde diging deden het tij keren: 15-13, 15-11, 7-15, 15-13. De damesreserves speelden een spannende wedstrijd tegen Be Fair. Gevarieerd aanvallend en solide verdedigend nam Gemini 2 een 1-2 voorsprong: 8-15. 15-7, 11-15. Toen aange vuurd door'een fanatiek publiek de Waddinx- veense aanval beter ging draaien, raakte Gemi ni van de kook en was kansloos: 15-3, 15-3. In. diezelfde derde divisie herstelde DAC zich te gen Van Santen/Haag knap van een 2-0 achter stand. DAC-coach Johan Kooistra gaf opdracht de aanvalstaktiek te veranderen en de Haagse verdediging had geen enkel verweer tegen de vele plaatsballen. Trees Verbij en Ineke Bos- scher waren de uitblinkers bij de Alphense ploeg: 15-12, 15-13, 7-15, 8-15, 10-15. NOVO voegde zich In de 3e divisie H bij de kop door een knappe zege op Amsterdam/Boemerang. Een goed blok en sterke opslag (Ingrid Smit) la gen aan de basis van de Noordwijkse overwin ning: 12-15, 15-10, 15-13, 15-7. Promotieklasse De derby tussen Gemini 2 en NOVO eindigde einigzins verrassend in Noordwijks voordeel. Bij een 1-1 stand ging de Voorschotense ploeg in de fout. Een 14-8 voorsprong ging door slecht verdedigen en onnauwkeurig aanvallen verloren: 15-17. De vierde set maakten de met een te smalle basis spelende Voorschotena ren nog wei een 1-8 achterstand ongedaan, die set werd toch met 12-15 uit handen gege ven: 1-3. WW blijft bovenin meedraaien na de overtui gende zege op Leython. Na twee simpel gewon nen sets maakte de Wassenaarse debutant in deze klasse door goed spel van Gert Rietkerk en Roque Jacobs een 1-8 achterstand onge daan en zette deze om in 15-9 setwinst. Donar had opvallend weinig moeite met DOS. Met als uitblinkers Hans Vodegel en Ron Groen was het In een uur bekeken: 15-7, 15-5, 15-8. LUSV speelde een sterke wedstrijd tegen Velo. De eerste set leverde de sterke service van Ma rijke de Beer veie punten op: 8-15. Ook de tweede set werd na een 14-11 achterstand ge wonnen: 16-14. De derde rondgang was de Wa- teringse tegenstand gebroken: 1-15. Leython speelde een aantrekkelijke eerste set tegen Thor. De Leiderdorpse formatie trok met enig geluk aan het langste eind: 15-13. Daarna was het snel bekeken, met een goed spelende Anne ke Verhard werd Thor naar een 3-0 nederlaag gespeeld: 15-1, 15-9. WW liet zich de eerste set bij RVV verrassen: 15-9. Onder aanvoering van Anneke Griever en Tineke Lageveen herstelde de Wassenaarse ploeg zich: 11-15, 13-16, 7-15. NOVO 2 liet in Gouda de kans om Radius op de ranglijst voor bij" te gaan liggen. Met goed spel werd een 1-2 versprong genomen. Ongeconcentreerd spe lend werd de 4e set uit handen gegeven: 15-3. Datzelfde gebrek aan concentratie sloeg toe bij een 4-14 (I) voorsprong in de vijfde set. Met een sterke service ais wapen trok de Goudse ploeg die reeks alsnog naar zich toe: 16-14. LEIDEN Vlietwijk heeft het moeilijk. Dit keer verloor de Voorschotense ploeg met 7-4 van de reserves van Zijderveld. Met Veglo daar entegen gaat het stukken beter. Haarlem 3 werd met een 6-2 nederlaag naar huis gestuurd. BC Leiden boekte een belangrijke zege. Weesp werd met 5-3 versla gen. In de partij Zijderveld 2-Vliet- wijk werd van Voorschotense zijde dit jaar voor het eerst een damesenkelpartij gewonnen. Irene Devrindt versloeg Augus tijn in drie sets: 5-11, 11-4, 6- 11. Die overwinning mocht overigens niet baten, Vlietwijk moest een 7-4 nederlaag in casseren. Overige winstpar tijen. HE: Miller - Pirn Koemans 6-15, 16-18. GD: Zijderveld- /Maarsen - Liz Weare/Dick Oostergo 15-9; 8-15, 9-15. DD: Zijderveld/Augustijn - Nollie Bennink/Liz Weare 10-15, 15- 9. 12-15. Veglo leverde een knappe prestatie door het op de twee de plaats geposteerde Haar lem 3 te verslaan: 6-2. De drie eerste partijen werden in winst BADMINTON omgezet. HE: Wim de Rooy - Lanu 18-16, 17-15; Hans van Hartveld - Van der Schaaff 15- 9, 15-12. DD: Jaqueline de Rooy - Gerbrandy 9-12, 11-2, 11-6. Deze zegereeks werd on derbroken door Adank die Syl via Frederiksz versloeg: 2-11, 11-2, 4-11. Ook de eerste drie dubbelpartijen werden gewon nen. GD: Frederiksz/De Rooy - Gerbrandy/Lanu 15-12, 15-10; Van Harteveld/De Rooy - Schoon /Schaaff 12-15, 15-6, 15-4. HD: De Rooy/Van Harte- veld - Schaaff/Lanu 15-12, 15- 10. De laatste partij, dames- dubbel, ging naar Haarlem. De Rooy/Frederiksz - Schoon/A- dank 15-13, 8-15, 3-15. De reserves van Veglo behaal den ook eën overwinning. In Haarlem werd van Haarlem 4 gewonnen. Door de 5-3 zege die BC Lel den boekte op Weesp vertrok de Leidse ploeg uit de onder ste regionen en werd Weesp nog dieper in de problemen gedrukt. Jan Slingerland lever de de meest opvallende pres tatie, hij won al zijn drie par tijen. KATWIJK Door een geslaagde sneeuwruimactie van een vijftigtal Quick Boys-leden kon het eerste elftal van de Kat- wijkse vereniging zaterdagmiddag toch in actie komen. Te genstander was jong Ajax dat Quick Boys in een zeer aantrek kelijke oefenwedstrijd met 4-3 versloeg. Bij rust had de Amsterdamse ploeg een 0-1 voorsprong op gebouwd. Doelpuntenmaker was de zestienjarige Gerald Vanen-, burg. In de tweede helft was het Leo Willems die de marge tot twee treffers uitbouwde. Quick Boys kwam via Freek Rienks te rug in de wedstrijd. Rienks rondde een een-twee combinatie met Mart van der Plas doeltreffend af. Een verdedigingsfout van Fred Eijsberg stelde Ajacied Johnie Siloy In de gelegenheid voor 1-3 te zorgen. De Katwijkers kwamen opnieuw dichterbij. Mart van der Plas was aanwezig toen doelman Trock de bal na een schuiver van Cees van Rooyen niet onder controle kon krijgen. Tien minuten voor tijd besliste Ajax de wedstrijd. Doelman Theo Guyt aarzelde met uitkomen en Philip Uitenboogaard kon simpel voor 2-4 zorgen. Quick Boys ging wederom op zoek naar aansluiting en vond die vijf minuten voor tijd. Huug Aandewiel benutte een strafschop die was toegekend na een handbal van een Amsterdamse verde diger. Het oefenduel werd bijgewoond door 1200 toeschouwers. LEIDSE COURANT MAANDAG 10 NOVEMBER 1980 PAGINA 17 HÊRTOGENBOSCH ipioen Nashua Den ch en de trotse lijstaan- der Parker Leiden (tot rdag ongeslagen) zijn e zo goed als zeker van lere deelname aan de ipese bekertoernooien, s lag dan ook in de weg er in de Vinkenkamp r eens een fors prestige- van te maken. Het I inderdaad een enerve- Ie wedstrijd waarin rning en sfeer echter wat moesten goedma- ten opzichte van de liteit van het spel. En s al vaak gebeurde in mderlinge duels, waarin aankwam op de laatste kwam Den Bosch, zij lit keer met een flinke geluk, als winnaar uit strijd. Match-winner Theo Kropman. Net f het eindsignaal, bij een stand van 77-77, stuurde hij de bal, van een plek waar Leiden het nog niet nodig achtte te verdedigen, rich ting basket. De toeter klonk, het schot trof doel, weg ver lenging, weg ongeslagen status Leiden, 79-77 voor Den Bosch. Al was de topontmoeting niet van een imponerend gehalte, echt slecht was het nu ook weer niet. Wat ontbrak was een regelmaat, een redelijk constant niveau waarop beide ploegen presteerden, vooral in aanvallend opzicht. Verdedi gend zag het er meer solide uit. Zo wierp de man-to-man verdediging van Parker na een aanvankelijke 6-2 achterstand zijn vruchten af. Steve Puido- kas had niet al te veel moeite met Tom Barker en Jim Woud stra pakte de uit vorm zijnde Kees Akerboom simpelweg de bal uit handen. Den Bosch speelde ook man-to-man en warempel liepen de Leidse aanvallen enige keren kort na elkaar naar een overtuigend afrondende Puidokas. Dit lang .verwachte spelpatroon van Parker duurde echter erg kort, te kort. Omdat Den Bosch de punten sprokkelde en bijvoor beeld Tony Parker aan Leidse kant minder moeite had de ring te vinden, liep Leiden vla 16-16 uit naar 16-24. Nashua schakelde over naar een zone-verdediging en trok direct bij: 22-24. Nadat het gat weer gegroeid was naar 24-30, deden de Bosschenaren er zichtbaar een schepje bovenop en hadden daarmee onder meer even succes omdat Har- rie Kip (vervanger van Puido kas) de laatste tijd de kluts kwijt is. Na 27-30 liep Leiden toch weer weg door Jim Woudstra, Mitchell Plaat en Paul van Solm (29-38) waarna vooral Buff Kirkland de kloof verkleinde: 35-38. Het beider zijds bij vlagen haperen van de aanval hield vervolgens vrijwel gelijke tred, waardoor Pakker met een 37-42 voorsprong de rust in ging. Na de pauze keerde Den Bosch zonder Jan Dekker (mo gelijk enkelbanden gescheurd) terug en kwam weer met een zone-verdediging op de prop pen. En zonder dat dit een her metisch gesloten geheel was ging aanvankelijk elke Leidse scorlngspoging mis, ook toen een in dit soort situaties vaak voor de redding zorgende Mit chell Plaat het eens probeerde. Hierdoor waren de rollen, vooral via scores van Kirkland, snel omgedraaid: 45-42. Par ker zocht het heil vervolgens ook In een, zone, maar vond het herstel niet direct (51-44). Een zone-press leidde dat her stel even later wel in. Ondanks een uitermate trefzekere Theo Kropman (100% in de tweede helft) kwam Leiden terug. Na 63-61 was het weer even over en sprong Nashua naar 69-63. Inmiddels werd duidelijk dat Paul van Solm zeer onopval lend, bijna stiekem, punten verzamelde en heel weinig mis te (achteraf bleek hij zelfs niets gemist te hebben). Bij Den Bosch presteerde Tom Barker veel meer dan in de eerste helft, vooral aanvallend kwam hij veel beter uit de verf door voortdurend uit het centrum weg te trekken en vandaar te scoren. Vooralsnog was nu echter 'mister TP Parker' in een sco rende hoofdrol. Met een loep zuivere serie van afstand bracht hij Leiden weer volledig bij: 71-71. In de laatste vier mi nuten pakte Den Bosch steeds de voorsprong en maakte Lei den het verschil goed. Bij 77- 77 onderschepte Mitchell Plaat echter een pass van Kees Akerboom. Met nog 32 secon den te gaan zou de aanval worden uitgespeeld. Van Solm liet zich echter in een onmoge lijke positie werken en zorgde daardoor indirect voor balver lies. Gevolg: inworp voor Nas hua met nog 8 seconden te gaan. Dat de sterk spelende Kropman toen de verlenging voorkwam is reeds vermeld: 79-77. Enkele cijfers illustreren dat de nederlaag van Parker geen pure pech was. Mitchell Plaat, anders de redder in scoreloze periodes, schoot tegen 38%. Tony Parker leed vijf maal bal verlies en stelde er geen enke le van zijn befaamde intercep ties tegenover. Als de ploeg op volle toeren had gedraaid was. deze nederlaag niet nodig ge weest. Maar Akerboom was er ook niet echt. LEJO BUCK Scores. Oen Bosch: Akerboom 15, Cramer 6, Kirkland 18. Barker 18. Dekker 2, Faber 6. Van Essen 2, Kropman 10. Esveldt 2. Leiden: Kruidhof 8, Parker 18. M. Plaat 8. Woudstra 14. Puidokas 9, Bruinsma 4, Van Solm 16. Hier heft Theo Kropman (rechts) de handen nog bezwerend in een anti-Parker-gebaar, zaterdag mocht dezelfde Bossche speler als match-winner voluit juichen. Verder zijn op deze unieke groepsfoto (van links naar rechts) goed herkenbaar: Kees Akerboom, Steve Puidokas, Jelle Esveldt, Dan Cramer en Tony Parker.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 17