Voorzitter Den Duik op non-actief ''Hard als h amicaal als het kan9 Hoveekamp terug n selectie Oranje r 3ESTUURSPROBLEMEN BIJ FC DEN HAAG LEIDSE COURANT ZATERDAG 8 NOVEMBER 1980 PAGINA 11 Hoofdprijs voor Thomas Fuchs AMSTERDAM Hoewel de Nederlandse deelnemers in het eerste internationale num mer van de tweede dag van Jumping Amsterdam een gro te rol speelden, ging de over winning toch weer naar een buitenlandse ruiter. Voor ongeveer 2.000 toeschou wers ging de eerste prijs naar de Zwitser Thomas Fuchs. Piet Raymakers voerde het natio nale contingent aan met de derde plaats. Uitslag: 1. Fuchs (Zwi) Tulliss Lass 0 strafpunten 51.3 sec., 2. Wiltfang (WDI) Roman 0-53.7, 3. Raymakers (Ned) Isocratus 0-56.8. 4. Dunning (Eng) Roscoa 0-58.2, 5. Smulders (Eng) Pluco 0-63,3, 6 Ebben (Ned) Jumbo Design 0-64,4, 7. Ehrens (Ned) Koh-I-Noor 4-53,2, 8. Cuepper (Bel) Cyrano 4-56,2, 9. Hendrikx (Ned) Li- vius 4-57,6. 10. Broome (Eng) Mr. Ross 12-64,1, 11. Nooren (Ned) Opsta- lan 12-64,7. Speel uw spel: 1. Smith (Eng) Sanyo Sanmar, 0 strafpunten, 41,5 sec.. 2. Van Paeschen (Bel) Porche 0-43.9, 3. Broome (Eng) Tobacco Original 0- 44.0, 4. Ehrens (Ned) M. Pascha 0- 44.1, 5. Melliger (Zwi) Lïvia 0-44,7, 6. Edgar (Eng) Wallaby 0-45,1, 7. ex-ae- quo Whitaker (Eng), Miss Tina en Heins (Ned), Socrates 0-45.3, 9. Sloot haak (WDI) Argonaut 0-45,7. 10. Fuchs (Zwi) Snow King 0-46,3. Nationaal jachtspringconcours: 1. Tops (Valkenswaard) Nargus 60.9 sec., 2. Hendrikx (Baarlo) Big Durod 61.2, 3. Harmsen (Vilsteren) Retrial 62,7, 4. Heins (De Wijk) Seven Val leys 63,0, 5. Nooren (Hoeven) Orp heus 64.0. Biljartteam blijft winnen AMERSFOORT - Het Neder- landee biljartteam heeft in de tweede en derde ronde van het toernooi om het Europees teamkampioenschap in Amersfoort overwinningen ge boekt. In de tweede ronde werd met 8-2 van Oostenrijk gewonnen, terwijl een ronde later met 6-4 werd afgerekend met West-Duitsland. EN HAAG - In het bestuur van FC Den aag zijn ernstige interne problemen gere- in over de manier van functioneren van oorzitter Pieter den Duik. De emoties lie- en zelfs zo hoog: op dat Den Duik donder- agavond op hoge poten een speciale ver- kidering verliet, waarin gesproken zou rorden over het eventuele aantrekken j an Martin van Vianen. Uiteindelijk liep ,o i bestuursbijeenkomst uit op een aanval j-an de heren Van Hal, Weber, Mondt en rjg> os op de voorzitter. Deze werd verweten Igjch te veel als eenmansbestuur te mani- L steren. Den Duik heeft deze kritiek zo re.oog opgenomen dat hij zijn koffer pakte, de e vergadering spoorslags verliet en zich- iajf voorlopig op non-actief stelde. Om la< rvolgens de gemeentelijke gedelegeerde P. Lindhout van het gebeurde op de Js. te stellen en zich ook verder niet pi ieer te bemoeien met de afronding van de ':nsactie van Van Vianen naar FC Den ipr wac^t nu rustig af wat er gaat gebeuren", deelde een nog steeds verbolgen Den Duik gisteravond mede. „Ik heb in ieder geval al wel begrepen dat de gemeente(de grote geldschieter van de club; red.) dit niet pikt". Een mening die wordt bevestigd door Lindhout. „Ik denk dat wij Den Duik niet kwijt wil len", sprak het hoofd sportzaken van de gemeente Den Haag op de van hem bekende, bedachtzame wij ze. Secretaris Fred van Hal toonde zich gisteravond pijnlijk verrast toen hij vernam dat het conflict was uitgelekt. „Er waren afspraken gemaakt om over de problemen aanstaande maandag verder te praten. Bovendien was overeengekomen dat de zaak niet naar buiten zou worden gebracht". Uit het feit dat Den Duik de controverse openbaar heeft gemaakt kan worden afgeleid dat de proble men van diepgaande aard zijn. Lindhout zei gisteren dat de gemeente verwacht dat de problemen binnen enkele dagen zullen zijn uitgepraat, maar alle be trokkenen in het bestuur komen niet eerder dan maandagavond bijeen. „Dan zal daar een gemeente lijke gedelegeerde aanwezig zijn", stelde Lindhout. Den Duik zegt zich ernstig gegriefd te voelen door de stortvloed van kritiek die zijn medebestuurders over hem hebben uitgestort, waarbij volgens hem Van Hal en Weber het initiatief hebben genomen. „„Ik heb niet op dank zitten wachten voor alles wat ik de laatste anderhalf jaar voor de club heb ge DEN HAAG - Eerder dan verwacht heeft Martin van Vianen zijn entree gemaakt in de eredivisie. En nog wel bij de club, waarvan hij ooit eens in een gekscherende bui tegen zijn vrouw zei dat hij daar wel trainer zou willen worden: bij FC Den Haag in het Zuiderpark. „Toen ik een klein jongetje was", al dus de waarschijnlijk lang ste oefenmeester uit het be taalde voetbal, „zei ik al dat ik graag in ADO 1 wilde spelen. En toen dat was ge lukt wilde ik een keer op Houtrust spelen. Dat kwam ook voor elkaar. En nu dus dit". Martin van Vianen(39 inmid dels) zegt dit enige uren nadat de overgang van FC Vlaardin- gen naar FC Den Haag een feit is geworden. Alle partijen bereikten gisteren in de loop van de dag overeenstemming over een verbintenis tot het eind van dit seizoen. Van Via nen: „Die periode kunnen we dan gebruiken om elkaar beter te leren kennen, waarna dan eventueel kan worden beslo ten om er een jaar aan vast te plakken. Ik zal me in deze maanden waar moeten zien te maken". Ruim tien jaar geleden maakte een ingewikkelde knieblesure een eind aan de carriere van Van Vianen als doelman van Holland Sport. Dat noodzaakte de van voetbal bezeten oud- ADO'er om zich te richten op een loopbaan als trainer, die hij een eerste aanzet gaf als as sistent van Cor van der Hart bij Holland Sport. Vervolgens werkte hij bij de amateurclubs PDK, 's-Gravenzandse SV, het Heemskerkse ADO '20 en MARTIN VAN VIANEN TRAINER FC DEN HAAG TOT EIND SEIZOEN LENS, waarna zich de moge lijkheid voordeed het over stapje te maken naar het be taalde voetbal. Op voorspraak van figuren uit het in de nabij heid liggende Heemskerk kreeg Van Vianen een aanbod van het zo juist uit de eredivi sie gedegradeerde Telstar. Daar werkte hij een seizoen plezierig: een periodetitel en een plaats in de nacompetitie was het resultaat. Strubbelingen „Het tweede seizoen stond in het teken van het naderende vertrek van voorzitter Zwik- stra", herinnert Van Vianen zich. „Dat leidde tot interne strubbelingen, waarbij de ove rige bestuursleden van Telstar de wens te kennen gaven een nieuwe trainer te willen. Dat werd toen Joop Brand. Ik heb daar geen moeite mee gehad. Zo is de voetbalwereld nu een maal". „Ik zag vervolgens FC Vlaar- dingen als een uitdaging. En ik durf te zeggen dat ik daar toch iets heb bereikt onder zeer moeilijke omstandighe den, zoals de weinige toe schouwers en de slechte ac commodatie. Ik denk dat ik mede ben benaderd door het samenwerkingsverband dat Vlaardingen met Den Haag heeft. Ik ben kennelijk gedu rende enige tijd daar gevolgd; vandaar dat ze bij mij terecht zijn gekomen". Niet belast Martin van Vianen voelt zich niet belast door het feit dat hij uiteindelijk na Rob Baan, George Knobel en Pim van de Meent pas vierde keus is. „Dat doet me niets. Ik blijf het toch zien als een stuk erkenning. Bovendien geloof ik dat het een voordeel is dat ik Hage naar ben. Ik ken de Haagse humor en ik weet hoe een profvoetballer zich voelt. Ik ben tenslotte zelf dertien jaar in het betaalde voetbal actief geweest". Martin van Vianen, die zich zelf niet wenst te typeren- („Laat anderen dat maar doen"), zegt geen grote moei lijkheden te verwachten met de inmiddels overbekende Haagse mentaliteit. „Ik eis ge woon van iedereen honderd procent prestatie. Dat doe ik ook van mezelf. Als dat ge beurt moet het goed kunnen gaan". Martin van Vianen, die de laatste jaren FC Den Haag nauwlettend heeft gevolgd en ook dit seizoen vrijwelk alle thuiswedstrijden van zijn nieu we club heeft gezien, wil nog geen ooordeel geven over de onder zijn hoede komende se lectie. „Ik wil me eerst goed oriënteren", zegt hij. „Begin volgende week wil ik mijn op volger bij Vlaardingen, die er naar ik verwacht dan wel al zal zijn, inwerken om me later in de week bij FC Den Haag eens op de hoogte te gaan stel len. Dan ga ik praten met spe lers en dergelijke. Ik verwacht niet dat ik volgende week zon dag al bij de bekerwedstrijd te gen Wageningen op de bank zit. Dat zal wel een weekje la ter worden". Over Piet de Zoete is Van Via nen vol lof. „Ik vind het knap zoals De Zoete(met wie ik nog een jaar samen onder Happel heb gespeeld) de zaak zo goed draaiend heeft gehouden. Ik hoop zelf de lijn die Kraay bij FC Den Haag heeft ingezet en die De Zoete heeft doorgetrok ken verder uit te bouwen. Je zult van mij niet horen dat we aan het eind van dit seizoen wel even dit of dat zullen heb ben bereikt. Aan grootspraak heb je niets. Ik zal me wel als het moet hard opstellen en als het kan amicaal. Ik denk dat dat voor FC Den Haag de beste aanpak is." FRANK WERKMAN Voor Hugo Hoven kamp is bondscoach Jan Zwart kruis door de knieën gegaan. Otto, Tjalling Dilling (FC (Willem II), Richard van der Utrecht), Jurrien Koolhof (Vi- Twente), Adri van der Zwan Meer, Hans de Koning, Ronald tesse), Ruud Kaiser (FC Ant- (FC Den Haag), Jacques Troost Weysters (AZ '67), Frans Ade- werp), Ton Lokhof (NAC) en (Feyenoord), Roger Raeven laar, Willy Carbo (FC René van der Gijp (Sparta). ouk Sanders 5 ialve finale '0NGKONG Louk San- lers is er in geslaagd zich te e Walificeren voor de halve fi- J13'68 van het tennistoernooi Hongkong. De 30-jarige Ne- i, crlander versloeg de Ameri- r «aan Vincent van Patten met —2, 4—6 en 75. Sanders is dit jaar nog niet zo s er gekomen in een toernooi net een dergelijke bezetting, van Lendl, als eerste ge- 'aatst, plaatste zich voor de 1 Vo *inales door Terry Moor I /W) gemakkelijk met 6—2 en j 1 Opzij te zetten. Zijn tegen- jandér zal de Chileen Jaime r 'Hol zijn, die met 3—6, 6—3 „n ®~~3 van Tom Gullikson i v-on. i ganders ontmoet de Ameri- aan Brian Teacher, die drie ia "ÏP^ig had om de Austra- U ,Peter McNamara uit te I 'takelen: 6—2 4—6 7—5. it lartin van Vianen kan breeduit lachen. Hij is de nieu- ie trainer van FC Den Haag. Gouden schoen De winnaars van de zilveren, gouden en bronzen schoen, die gisteren in Parijs werden uitgereikt, v.l.n.r. de Hongaar Fazekas(Ujpest Dosza), Erwin van den Bergh(Lierse SK) en Schachner(Austria). Van den Bergh werd uitgeroepen tot beste Europese voetballer. Gezinstribune Volendam krijgt als eerste club in Nederland een gezinstribune, die gisteren met enige ceremonieel werd gelanceerd door J. Kei zer, burgemeester Pouw, H. Bremekamp, L. v.d. Kroft en A. Mühren. De gezinstribune wordt afgescheiden van de rest van de tribunes en krijgt een eigen ingang en kassa. De bedoeling is een grotere veiligheid te bewerkstelligen, waardoor door vandalisme kopschuw gemaakte voetballiefhebbers weer terug komen. De BBI is initiefnemer. daan", aldus Den Duik. „Maar wat nu gebeurt ge tuigt van een ongelooflijke brutaliteit, kinderachtig heid en kleinzieligheid. Me wordt verweten dat ik te veel alleen heb gedaan, niet de juiste procedures heb toegepast en alle publiciteit naar mezelf heb toege trokken. Maar ik deed dat laatste voor de club en omdat niemand er tijd voor en trek in had. Van de week nog, toen ik met Van Vianen had gesproken heb ik getracht alle andere bestuursleden daarvan op de hoogte stelleh. Maar zoals de laatste anderhalf jaar vaker gebeurde kon ik een aantal niet bereiken. Of ik nog terug kom? Het is natuurlijk cijfermatig het makkelijkste om één man te vervangen in plaats van vier..." Lindhout tenslotte: „Het hele conflict is voor mij als een verrassing gekomen. Ik heb nog nooit meege maakt dat Den Duik de zaken niet voldoende terug koppelde naar de andere bestuursleden. Die ik ook trouwens nooit heb horen zeggen: laat mij dat maar doen. Deze reactie van de vier is buitengewoon kin derachtig en zonder grond. Maar één ding is zeker Den Duik willen we als gemeente niet kwijt". Voorzitter Pieter den Duik pakte donderdag avond zijn koffer en stelde zichzelf op non-ac tief. IEN HAAG/ZEIST Bonds- Mch Jan Zwartkruis heeft in jrï zeventien man tellende se ctie voor de Nederlandse die op woensag 12 no- t. imber om 20.00 uur in het ie ivoli-stadion in Aken tegen lemania Aachen speelt, maar lefst acht spelers van AZ'67 Pgenomen. Daarmee levert koploper in de eredivisie ia de helft van het aantal •elers. Zwartkruis heeft, zoals zins de verwachting was, het duel tegen de West- Uitse club Ruud Krol opge- j. «pen. Ook de andere in Ita- ,r laanse dienst spelende Neder ig ander Michel van de Korput is weer aan de selectie toege voegd. Simon Tahamata, voor de wedstrijd tegen West-Duits land uit de boot gevallen, heeft zich door zijn goede prestaties bij Standard Luik als derde „buitenlander" in de Neder landse voetbalelite gespeeld. Afgevallen in vergelijking met de selectie voor Ierland zijn Keje Molenaar, Pierre Ver meulen, Piet Wildschut, Mar tin Vreysen en Joop Hiele, die allen behoudens Molenaar vanwege zijn beenbreuk wel in de B-selectie voor de wedstrijd tegen MVV op dins dag 11 november zijn opgeno men. De selectiegroep bestaat uit: Pier Tol, Peter Arntz, Ronald Spelbos, Jan Peters, Hugo Ho- venkamp, Kees Kist, Jos Jon ker, John Metgod (allen AZ '67), Ernie Brandts, Willy van de Kerkhof, Pim Does burg (allen PSV), Ben Wijnste kers (Feyenoord), Hans van Breukelen (FC Utrecht), Toine van Mierlo (Willem II), Simon Tahamata (Standard Luik), Ruud Krol (AC Napoli) en Mi chel van de Korput (AC Tori no). De selectie voor het B-team bestaat uit: Edo Ophof (Ajax), John Dusbaba (Andcrlecht), Roger Schouwcnaar (Beer schot), Luuk Balkcstein, Joop Hiele, Pierre Vermeulen (Fey enoord), Wim Woudsma (Go Ahead Eagles), Martin Vrey sen (NAC). Ron Jans (PEC Zwolle), Michel Valkc, Piet Wildschut (PSV), Leo Ehlen, Eugene Marijnissen (Roda JC), André van Gerven, Romeo Zondervan (FC Twente), Bud Broeken (Willem II). De selectie voor de jong-oran- jeploeg, die op woensdag 12 november in Volendam om 19.30 uur tegen Jong Spanje aantreedt, is: Edward Metgod (Haarlem), Martin Jol, Heini

Leidse Courant | 1980 | | pagina 11