Leimuiden 2000 krijgt veeg uit de pan Tweede sporthal moet er komen" Tenniscomplex Leimuiden wordt onder handen genomen Ja College Alphen neemt vervoer gehandicapte scholieren onder de loep Raad roept uitbreiding woonbotenbestand halt toe e TER AAR HEEFT SLUITENDE BEGROTING V) Zevenhovense krielkip heeft lente in haar hoofd Leimuiden trekt ton uit voor aansluitingen op riolering brieven lezers i REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 7 NOVEMBER 1980 PAGINA -St; LEIMUIDEN De fractie Leimuiden 2000 is gis teravond tijdens een vergadering van de gemeen teraad ernstig aangevallen door woordvoerders van de overige fracties. De fractie werd verweten valse verwachtingen te hebben gewekt bij de be volking en te hebben getracht de burgers te mani puleren. De fractie kreeg deze verwijten naar het hoofd naar aanleiding van het feit dat zij de afgelopen weken een informatief bulletin in de gemeente heeft verspreid waarin zij waarschuwt tegen het voorgenomen woonbotenbeleid van de gemeente Leimuiden. Gisteravond ging de gemeenteraad ak koord met het voorstel van b en w tot aanvulling van de Algemene Politie Verordening (A.P.V.) met bepalingen tot wering van kajuitboten in de Drecht en een verordening op woonschepen. Met de laatste verordening wil men paal en perk stellen aan de uitbreiding van het woonbotenbe stand. Voor de eigenaars van woonboten in Lei- muidens water houdt deze verordening in dat er in het vervolg voor de bouw van boten een vergun ning aangevraagd zal moeten worden. Bij het al of niet verlenen van de vergunning zullen b en w de vraag of de omvang van de boot aan de normen voldoet, zwaar laten wegen. De verordening op de woonschepen heeft nogal wat onrust bij de woonbootbewoners gezaaid. Lei muiden 2000 was ook gisteravond er nog niet van overtuigd dat het hier uitsluitend om een formele zaak ging. De fractie stemde dan ook tegen. „Het is een ontstellend onduidelijke verordening, je kun, er alle kanten mee op", aldus fractievoorzitter me vrouw Van Puffelen. Burgemeester Van der Krol beklemtoonde nogmaals dat de verordening geei enkele bedreiging voor de woonbootbewoners in houdt. Het is de vraag of hij de talrijk op de publie, ke tribune aanwezige woonbootbewoners heef kunnen overtuigen. TER AAR De financiële positie van de gemeente Ter Aar is gunstig. Dat is de eerste indruk die de aanbiedingsno ta bij de begroting voor het volgend jaar te zien geeft. Die begroting is slui tend. Sterker nog: het Ter Aarse ge meentebestuur blijkt zelfs nog f 75.000,- in reserve te hebben. Ondanks de gezonde financiële positie zullen Ter Aarders volgend jaar toch een paar hogere bedragen op hun belastin gaanslag terug vinden: riool- en reini gingsrechten en de hondenbelasting zul len omhoog gaan. De onroerendgoedbelas- ting wordt niet verhoogd. Hoog op het verlanglijstje van het Ter Aarse college staat een tweede sporthal. De reden daarvan is dat er van de be staande sportzaal „De Wip" een dermate intensief gebruik wordt gemaakt dat er alle reden is om te kijken naar de moge lijkheden voor de stichting van een nieu we, eenvoudig uitgevoerde sportruimte. B en W willen dat een eventuele tweede sportzaal geschikt is voor enkele zaalspor ten, zoals tennis, zaalvoetbal en volleybal. Het is de bedoeling dat de nieuwe sport zaal een afmeting krijgt van ongeveer 36x50 meter. Ook een mortuarium wil men in Ter Aar graag bouwen. Maar daar gaat men eerst nog een onder zoek naar instellen, hoe de wensen voor een dergelijk gebouw liggen. Als dat on derzoek is afgerond zal een voorstel aan de raad worden voorgelegd. „In een tijd van economische teruggang is het een verheugend teken dat in Ter Aar de financiële positie nog gezond genoemd kan worden. Dit in vergelijking met ande re gemeenten, waar men met kunst en vliegwerk een begroting sluitend probeert te krijgen", aldus het college. Met de fi nanciële meevaller van f 75.000,- zal men overigens zuinig omspnngen, juist gezien het ongunstige toekomstbeeld wat te ver wachten is. Een van de krielkippen va» de 81-jarige mevrouw C. v.d Steegt aan de Dorpsstraat ii Zevenhoven heeft deze weei 8 eieren uitgebroed. Acht ge zonde krielkuikens nam zj onder haar hoed in het klei ne, van gras bij elkaar ge schrapte nest. Mevrouw Va» der Steegt was de kip al eni ge tijd kwijt. Zo af en tot kwam zij weer opdagen ort te eten. Woensdag hoordt mevrouw Van der Steegt eer gepiep in de tuin en ontdekte zij het nest. Zij heeft moede en kroost nu liefdevol in huil opgenomen, waar de kloek in een grote doos haar kuiken] kan grootbrengen. Derde veld voor SV Kickers'óQ LEIMUIDEN Ten behoeve van de voorbereidingen tot aanleg van een derde voetbal veld voor SV Kickers'69 heeft de raad gisteravond een be drag beschikbaar gesteld van 10.000 gulden dat afkomstig zal zijn uit het fonds Dorp suitleg. B en w hadden voorgesteld het ontwerpplan te laten maken door Heidemaatschappij Ne derland B.V. J. H. van Dam (VVD) had hier ernstige be zwaren tegen. Hij herinnerde aan de slechte ervaringen die men met deze maatschappij heeft opgedaan, zoals bijvoor beeld het ontstaan van draina ge-problemen op het eerste voetbalveld. Met de uitvoering van dit ontwerpplan zal een nog aan te wijzen maatschappij belast worden. Nieuw fietspad langs Willem de Zwijgerlaan ALPHEN AAN DEN RIJN B en w van Alp hen hebben plannen ont wikkeld voor een nieuw fietspad over de Willem de Zwijgerlaan. Het nieuwe uit twee rijbanen bestaande fietspad komt aan de kant van het ly ceum. De kosten van het project bedragen 1,8 mil joen gulden. Het nieuwe fietspad is de oplossing die de gemeente in samenwerking met de Alphense politie heeft ge vonden voor het beveili gen van de bestaande situ atie. Een gevaarlijke situa tie, de fietsers zijn min of meer vogelvrij, vooral op de Julianabrug. Eerst werd gedacht aan de mo gelijkheid van twee fiets stroken, maar dat plan bleek niet haalbaar omdat de aanloop van de brug niet breed geoeg is. Geko zen werd derhalve voor een fietspad aan de kant van het lyseum omdat daar de minste kruisingen zijn. Bovendien wordt met een fietspad aan de noord kant van de Willem de Zwijgerlaan, de drukke Lijsterlaan gemeden. Voor het in totaal 1,8 miljoen kostende hoopt de ge meente een rijksbijdrage van 525.000 gulden te krij gen. Lukt dat niet dan vervalllen daarmee de plannen. BURGERLIJKE STAND ZOETERWOUDE: Getrouwd: J.A.M.K. Laus en J.A.M- den Eisen; C.J.M. van der Werf en A.P. van der Meer; C.J. .M. Slingerland. Over- n Steijn, G.H. Steffens LEIMUIDEN De drie kunststofbanen die tennisvereniging Leimuiden rijk is zullen veranderd worden in gravelbanen. In ver band met behoefte aan speelruimte wordt tevens het aantal banen uitgebreid met een vierde gravelbaan. Kosten van deze veran dering en uitbreiding worden geraamd op 148.625 gulden, waar nog een bedrag vaq 15.000 gulden bij kan komen als na afgra ving van de kunststoflaag blijkt dat de on derlaag te zeer in elkaar is gaan zitten, wat l liffdi problemen kan geven voor de drainage. De raad stelde gisteravond het benodigd) bedrag beschikbaar. De herinrichting van kunststof in gravel ge beurt op aanraden van de K.N.L. Tennisbond en wordt door tennisvereniging Leimuiden toe speelt hierop in door het dagelijks onderhoud van de banen voor eigen rekening te nemen en jaarlijks 1200 gulden per baan te betalen voor het groot onderhoud dat de gemeente aan het begin van het seizoen uitvoert. De uitbreiding met een vierde baan is hard no dig. Er is een wachtlijst van 40 mensen die gejuicht omdat zij met deze gravelbanen in graag lid willen worden, staat wordt gesteld competitiewedstrijden te Op de drie bestaande banen wordt door zo'n spelen. Het nadeel van gravel is de aanzienlijke 300 leden gespeeld, de KNL Tennisbond stelt verhoging in onderhoudskosten. De vereniging dat per baan 1 van het feit of de leden aktief dan wel passief zijn. Dit betekent dat voor de situatie in Lei muiden een vierde baan alleszins gerechtvaar digd is. De wens bestond aanvankelijk om het tenniscomplex met twee banen uit te breiden, maar aangezien hier de ruimte voor ontbreekt is daarvan afgezien. De verwachting is dat met de herinrichting en de aanleg van de vierde baan in januari gestart zal worden, zodat de ba- het nieuwe seizoen, dat in april be leden spelen, afhankelijk gint, bespeelbaar kunnen zijn. LEIMUIDEN Bij de Nokweg en achter de Dorpsstraat zal een gedeelte hoofdriool worden aangelegd. Met deze aanleg is een bedrag van 115.000 gulden gemoeid. Omdat bij de aanleg van deze riolering gewerkt zal worden op particulier terrein, moet er met de eigenaren van de betrokken panden zakelijk-recht-overeenkomsten worden gesloten. Moch ten zich bij het sluiten van deze overeenkomsten problemen voordoen, dan zal in eerste instantie getracht worden deze in onderling overleg op te lossen. Lukt dit niet dan zal de gemeen te zich beroepen op het in 1967 genomen Koninklijk Besluit •waarin alle rioleringswerken in Leimuiden van openbaar belang worden genoemd. De raad stelde het benodigde bedrag gisteren beschikbaar. ALPHEN AAN DEN RIJN De gemeente Alphen gaat onderzoeken of er bezuinigd kan worden op het vervoer van kinderen naar bijzonde re scholen. De kinderen die in de meeste gevallen een geestelijke of li chamelijke handicap hebben worden op kosten van de ge meente naar school vervoerd. Het afgelopen jaar kostte dat de gemeente 400.000 gulden, de verwachting is dat er vol gend jaar 500.000 gulden nodig zal zijn. Met deze wetenschap gaat de gemeente de door haty* opgestelde normen vergelijken met de door de vereniging van nederlandse gemeenten ge maakte lijst van normen. Nor men die gemaakt zijn om te bepalen wanneer iemand in aanmerking komt voor door de gemeente betaald vervoer. In sommige gevallen acht de gemeente het denkbaar dat daar waar nu taxi's worden in gezet ook openbaarvervoer ook zou voldoen. Het gemeentelijk onderzoek wordt hoofdzakelijk verricht uit oogpunt van de verslech terde financiële situatie. HAZERSWOUDE De Koudekerks/ Hazerswoudse afdeling van Veilig Verkeer Nederland voert morgen weer auto-controles uit. In de werkplaatsen van de Hazers woudse autobedrijven Bos, Van Elswijk en Slootweg zn. kan men tussen tien en drie uur zijn auto brengen om hem gratis te laten con troleren op banden en ver; lichting. ALPHEN AAN DEN RIJN De gospelgroep 'Daleth! treedt morgen op in gebouw Nabij. De opbrengst van het concert is voor het interna tionale evangelische hulp fonds Tear Fund', een orga nisatie die hulp verleent aan vluchtelingen in de Hoorn in Afrika. De uitvoering begint om acht uur. HAZERSWOUDE Zestig plussers uit Koudekerk en Hazerswoude worden maan dag 10 november verwacht in het Anker in Hazerswou de. Vanaf half acht verzorgt het ensemble Jolie Nuij uit Voorburg een gevarieerd op treden op uitnodiging van de KORTWEG stichting open bejaarden- werk, de plaatselijke afdeling van de Plattelands vrouwen en de recreatiecommissie Rhyndael. Personen die moeilijk ter been zijn, kun nen worden afgehaald. NIEUWVEEN De jazz-af- deling van gymnastiekvere niging 'Kwiek' heeft voor morgen diverse jazz-ballet- en volksdansgroepen uitge nodigd. De uitvoering van deze groepen wordt gegeven in sportzaal 'De Ringkant' en begint om 14.00 uur. De toe gangsprijs bedraagt 1 gulden. ALPHEN AAN DEN RIJN Bruno Basta (zie foto) is de naam van de nieuwe Neder landse funk-rock formatie die zaterdagavond in Midas optreedt. De band bestaat uit zes man; zanger Bill van Dijk, drummer Maarten van der Valk, bassist Renee van de Graaf, percussionist Erik Karsemeijer, gitarist Mac Sell en gitarist Henk Zwerver. Het concert in Alphen begint om negen uur. ZOETERWOUDE Ex- trainer van F.C. Den haag, Hans Kraay is vanavond aanwezig in de kantine van voetbalvereniging Meerburg tijdens de ouderavond. Be halve de ouders van jeugdle den zijn ook alle andere be langstellenden van harte welkom. Tijdens de bijeen komst kunnen de ouders de zaken die hen bezighouden met betrekking tot het Meer burg jeugdvoetal voorleggen aan de commissie 'jeugdza ken' Hans Kraay geeft zijn visie op het voetbal in het al gemeen. De bijeenkosmt be gint om half negen. AARLANDERVEEN Toneelvereniging „The Old Timers" voert morgen in het Dorpshuis de klucht „De rose pyama" op. De opbrengst van deze toneelavond, waarbij in de pauze een grote verloting wordt gehouden, is bestemd voor het restauratiefonds van de parochiekerk van de H.H. Petrus en Paulus. Gitarist in Noord wijkse kerkdienst NOORDWIJK De gitarist Antonio Pereira Arias speelt zondag 9 november tijdens de kerkdienst van half twaalf in de Noord wij kse Sint Jeroenskerk. Dit dan op uitnodiging van zijn vriend pastor A.J.M. van Baaien. Antonio Pereira Arias is hoofdleraar gitaar aan het Conservatorium van 's Gravenhage. Hij is in 1929 in Montevideo (Uruguay) geboren en begon zijn gitaarstudie op zesjarige leeftijd. Pereira Arias heeft ruime ervaring in het geven van recitals en als solist in concerten. Hij trad op in Euro pa en Noord- en Zuid-Ameri- 'f! Brieven graag kort en duidelijk geschreven De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten. Olietank Naar aanleiding van het art kei in de L.C. van dinsdag hel volgende. Ik was verplicht ee| bezwaarschrift in te diene» omdat de heer H.M.A. Aker boom weigerde toe te zeggei zijn olie- en benzinetank nid tegen de noordkant van mijl erf te plaatsen. Die garantil zou ik „nooit" van hem ont vangen. Tijdens de hoorzitting van dl commissie Bezwaar- en Be roepsschriften had ik maa va| één punt. Ik wilde een schril telijke verklaring. Die kwaii ma er niet vanzelf. De voorzitté re( moest tot vier keer toe vraget ma voordat de heer Akerboor "j deze verklaring wilde onderte gej kenen. ||s Ik heb nu bereikt wat ik wil for de. Dat de bijeenkomst van d en commissie Bezwaar- en Be j roepsschriften de gemeen ^rj schap vijfhonderd gulden koS Qnj is alleen te danken aan d heer Akerboom met het klein woordje „nooit". P.M. van Emmeril Rijpweterin pul doi niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiin Geen krant ontvangen? Be tussen 18.00 en 19.00 uü nummer 071-122248 en pe speciale koerier wordt de krar alsnog nabezorgd. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllllll Zegge &sdiiijve. Zegge en schrijve vragen wij slechts één nieuwe abonnee voor deze handige 4-kleurenbalpen. abonnee van de Leidse Courant Adres Postcode/Plaats Betaald wordt per maand (automatische afschrijving) U per kwartaal Stuur mij als dank voor de moeite handige matstalcn 4-kleurenballpoint. Naam Adres Postcode/Plaats_ T elef oon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 349, 2300 VB Leiden. CcïdócSoiücmt j°'0 IN FEITEN DE BESTE BPr

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4