Zorg over opslag landbouwgif door veiling Katwijk Verdubbeling bezoek raadhuis: Leiderdorp neemt maatregelen Aanloopproblemen in winkelcentrumWinkelhof brieven van lezers KORTWEG Rijnakkoord houdt open huis Tien jaar peuterspeelzaal in Zoeterwoude \bortuswet Brieven graag kort en duidelijk geschreven. De redactie behoudt zich het recht voor mgezon- - den stukken te bekorten. Bazar in Warmonds Trefpunt WARMOND De Neder lands Hervormde Kerk van Warmond organiseert mor gen en zaterdag 8 november een grote bazaar in het Tref punt. Behalve de nodige tweedehands artikelen zul len er kraampjes met bloe men, bloembollen, platen, boeken en handwerkbeno- digdheden aanwezig zijn. Ook de traditionele spelle tjes zoals het ballengooien, het rad van avontuur en het touwtje trekken zullen niet ontbreken. Zaterdag 8 november wordt de kaas- en wijnavond gehouden. De opbrengst van de bazar is bestemd voor een nieuwe ge luidsinstallatie in de kerk. De bazar wordt morgen om zeven uur geopend. Op zaterdag is de bazar open van tien tot zes uur en om acht uur begint dan de kaas- en wijnavond. Fietser (15) neergestoken LEIDERDORP Een 15-ja- rige inwoner van Leider dorp is gisteravond om half zeven neergestoken op het fietspad langs de Oude Rijn in Leiderdorp. De jongen reed op het fietspad toen hij, zonder enige aanlei ding, door een passerende fiet ser van de weg werd geduwd en in de buik gestoken. Het slachtoffer werd overgebracht naar het Academisch Zieken huis in Leiden en kon na be handeling weer naar huis te rugkeren. De politie tast volle dig in het duister over de identiteit en de motieven van de dader. Personen die enig licht op de zaak kunnen wer pen worden verzocht contact op te nemen met de politie van Leiderdorp, telefoon 071- 411421. SASSENHEIM De plaatse lijke vereniging van postzegel verzamelaars houdt zaterdag 8 november een ruilbeurs in 'De Ontmoeting' aan de Sassen- heimse Narcissenlaan. De ruil beurs is van tien tot vijf uur open. De entreeprijs bedraagt 1 gulden en een kwartje voor kinderen tot 16 jaar. Dinsdaga vond 11 november is er in De Ontmoeting een ruil- en vei lingavond. De jeugd is vanaf zeven uur welkom, volwasse nen worden rond de klok van acht uur verwacht. LISSE Gemeenschapscen trum De Poel houdt morgen avond een disco-avond voor jongeren tot dertien jaar. Dis cotheek Big Apple met D.J? Willem zal vanaf zeven uur platen in het centrum draaien. ZOETERWOUDE De KPJ afdeling Zoeterwoude draait morgenavond een film in het Don Bosco. Vanaf acht uur is de thriller „the Grisons Gang" te zien. Zowel leden als niet- leden hebben gratis toegang. LüiREGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 6 NOVEMBER 1980 PAGINA 7 LEIDERDORP De raadscommissie eco nomische aangelegenheden heeft zich gis teravond bezig gehouden met de gevolgen van het pas geopende winkelcentrum Win kelhof. De stichting Winkelhof waarin de deelnemende winkeliers zich verenigd heb ben werkt hard aan het vinden van oplos singen voor de aanloopproblemen waarmee het centrum te kampen heeft Met name de parkeergarage en het gebruik van de parkeerautomaten blijkt voor een deel van het winkelende publiek problemen op te leveren. Er worden meer parkeerauto maten geplaatst en ook zal er een parkeer wachter worden aangesteld. De slechte be reikbaarheid van het postkantoor bleek de meeste commissieleden een doorn in het oog te zijn. Een situatie waarmee men moet le ren leven, meende wethouder J. Bezemer (PvdA), omdat Matser en de PTT het zo ge wild hebben. „De gemeente heeft er geen invloed op gehad", zo stelde hij. De commissie vond het nog te vroeg om conclusies te trekken ten aanzien van de ge volgen die Winkelhof heeft op de overige winkelcentra in Leiderdorp. De voorzitter van de middenstandsvereniging Leiderdorp J. Minnee, zelf ondernemer zowel in Win kelhof als in Santhorst, gaf als zijn eerste in druk te kennen, dat er behoorlijk wat koop kracht in Leiderdorp wordt gebonden. De invulling van het aan de kant van de Engelendaal gelegen kantoorpand vol gens de heer Bezemer een „zorgenkindje" gaat niet van een leien dakje. Matser is er niet in geslaagd een gegadigde te vinden voor de huur van het gehele pand. Door de marktsituatie gedwongen wordt er naar een kleinschalige invulling gestreefd, hetgeen meer overeenstemt met de doelstelling van de gemeente. Op de benedenverdieping zul- Qok het op het dak gelegen sportcentrum blijkt, verrassend genoeg voor projectont wikkelaar Matser problemen op te leveren. Wethouder Bezemer deeld? mede, dat de exploitatie niet in handen zal komen van Ten-Bowl BV, hoewel directeur Roland van Zeist onlangs zijn optimistische plannen voor een bowlinghal met 16 banen uitvoerig tegenover onze krant kenbaar maakte. Het Leiderdorpse gemeentehuls. LEIDERDORP Sinds de verhuizing naar het nieuwe gemeentehuis aan de Statendaalder 1 is de belangstelling voor de gemeentelijke besluitvorming in Leiderdorp sterk toegenomen. Kwa men er in het oude gemeentehuis jaar lijks ongeveer 5000 man over de vloer, in het nieuwe gemeentehuis houdt men al rekening met een jaarlijkse toeloop van meer dan 10.000 man. Het Leiderdorpse college stelt in een schrijven aan de gemeenteraad in de eer ste plaats verheugd te zijn over de toege nomen belangstelling, die met name in de avonduren plaatsgrijpt. Het was bij de op zet van het nieuwe gemeentehuis de be doeling dat dit een zogenaamd „open huis met een multifunctioneel gebruik" zou worden. De keerzijde van de medaille is dat het intensieve en vaak langdurige ge bruik tot in de kleine uurtjes tot gevolg heeft dat het personeel moet overwerken en de kosten voor energieverbruik en consumpties sterk gestegen zijn. Het college wil met een aantal maatrege len deze negatieve gevolgen terugdringen zonder dat dat ten koste gaat van het aan tal vergaderingen of het aantal bezoekers. Het is de bedoeling in verband met de energiebesparing met ingang van 1981 het gemeentehuis efficiënter te gebruiken. De vergaderingen zullen zoveel mogelijk ge concentreerd worden in twee wekèn in de periodes tussen de raadsvergaderingen. De vergaderingen zullen verder om half acht gaan beginnen in plaats van acht uur en moeten om elf uur afgelopen zijn. Bui tensporige discussies dienen op een vol gende vergadering te worden voortgezet. Bij invoering van deze maatregelen kan de centrale verwarming eerder worden uitgezet en kunnen de bodes eerder naar huis. Consumpties Het college geeft in het schrijven aan de raad een nauwkeurig overzicht van de stijging van het aantal consumpties in het nieuwe gemeentehuis, uitgesplitst naar koppen koffie en thee, bier, frisdrank, si naasappelsap, jenever, sherry, port en der gelijke. De meest spectaculaire stijging deed zich voor in de categorie bier, het geen doet vermoeden dat er de laatste tijd ook meer geanimeerd vergaderd werd. Het college wil teneinde de kosten te drukken de commissieleden, leden van het gemeentebestuur en de ambtenaren aan de bar één gulden per consumptie la ten betalen. Een niet onredelijke maatre gel, aldus het college, aangezien de ver goedingen voor commissieleden en raads leden onlangs werden verhoogd. Het pu bliek zal op een gratis consumptie kunnen blijven rekenen. De voorzitter van de ver gadering tekent daar na afloop speciaal een bon voor. De bar zal niet langer dan 45 minuten na sluiting van de vergade ring worden opengehouden, meestal niet later dan tot elf uur. Met ingang van 1 november zijn de ope ningstijden van het gemeentehuis overdag gewijzigd. De nadruk is nu meer op de ochtenduren komen te liggen. De balie-af delingen van sociale zaken, huisvesting, bevolking, burgerzaken en bouw- en wo ningtoezicht waren dagelijks van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur ge opend, dat is nu veranderd in van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 tot 15.00 uur. Katwijk Het bestuur van de Stlch- iing Leefbaar Katwijk uit in een brief lan het college van b. en w. zijn onge- ■ustheid over de opslag van een grote joeveelheid landbouwgif op het terrein ran de Veiling aan de Sandtlaan. Voor leze gifopslag is volgens de Stichting (een hinderwetvergunning aanwezig, >n zij verzoekt het gemeentebestuur Llan ook opdracht te geven het gif te rerwijderen. be Stichting Leefbaar Katwijk werd op leze zaak enige tijd geleden geattendeerd loor een medewerker van de Katwijkse jJroenteveiling, maar schonk er destijds lauwelijks aandacht aan. Toen de gifops- I ag weer ter sprake kwam tijdens een be- Iwaarschriftprocedure van een bewoon ster van de Valkenburgseweg, werd nader onderzoek gepleegd. Voorzitter Tejo Janssens: „Wij hebben on derzocht of er in dit geval een hinderwet vergunning was afgegeven, maar dit bleek niet het geval. We hebben daarna telefonisch geprobeerd bij de Veiling hier over uitsluitsel te verkrijgen, maar men wilde hierover geen mededelingen doen" Veilingleider B. Vooys gaf gisteravond desgevraagd wél volmondig toe dat er landbouwgif op het Veilingterrein ligt op geslagen, en reageerde verbaasd op de be schuldigingen van de Stichting Leefbaar Katwijk. „Ik heb helemaal niets gehoord van een brief aan het gemeentebestuur over deze zaak. Wij hebben twee jaar ge leden een koelcel laten bouwen, en voor het gif dat hierin ligt opgeslagen is voor zover ik weet wel een hinderwetvergun ning aangevraagd". Ook verklaarde de heer Vooys dat de Stichting tot nu toe nog geen contact met hem heeft opgenomen. Verbazing dus ook over het feit dat voorzitter Janssens be weert dat hij bij de Veiling geen antwoor den op zijn vragen over de gifopslag heeft gekregen. „Als veilingleider ben ik toch de eerst aangewezen man om contact mee op te nemen". In de loop van volgende week zal deze af faire vermoedelijk worden besproken in het Katwijkse college. De Katwijkse groenteveiling. I ocht het onverhoopt gebeu- :n dat een van dé wetten zou •j orden aangenomen, vergeet m niet, al kan dan de ereldse rechter u niet ver- nrdelen, er is dan altijd nog tn Opperrechter voor wie u zal moeten verantwoor- G. van Vierzen. leisje van erdrinkings- lood gered |j lphen aan den rijn Een brigadier van de AIp- m en se politie heeft gister- il liddag om 15.30 uur de 9-ja- ge Sandra Schokker het le en gered. Het meisje was vj oor het ijs gezakt van de i ijver in de Antaresstraat. 'M e dochter van de brigadier 1 ig het meisje in het water Jf erwijnen en waarschuwde m 'middellijk haar vader. Deze 1—+riveerde net op tijd: enige nderen konden Sandra met n stok boven water houden. ,jolgens de politie zal Sandra I ïrmoedelijk geen blijvende ïvolgen aan het ongeluk Verhouden. ®en krant ontvangen? Bel 'ssen 18.00 en 19.00 uur Jmmer 071-122248 en per ^ciale koerier wordt de krant nabezorgd. LEIDEN Streekmuziekschool 'Rijnakkoord' houdt mor gen en zaterdag in drie plaatsen in de regio open huis. De bedoeling van deze dagen is het publiek kennis te laten ma ken met de mogelijkheden die de muziekschool biedt. Morgen is er van zeven tot negen uur 's avonds open huis in de Scheppingskerk in Leiderdorp. Zaterdag slaat de streekmuziek school haar tenten op in 'Het Anker' (van drie tot vijf uur) in Hazerswoude en 'De Alkeburcht' in Roelofarendsveen (tien tot twaalf uur). Tijdens de verschillende open huizen wordt er door leerlingen van de streekmuziekschool een 45 minuten durend muziek-programma gebracht. Daarna is er in de verschillende lokaliteiten gelegenheid om vragen te stellen aan de docenten van 'Rijnakkoord'. Ook is er een informatie stand waar men zich kan laten voorlichten over het nieuwe cursusjaar en alle za ken waarmee de streekmuziekschool te maken heeft. De toe gang tot de open huizen is gratis. ZOETERWOUDE Peuter speelzaal 'De Floddertjes' viert morgenochtkend zijn tien-jarig bestaan. Het feest wordt gevierd met een feest- mar kt in de grote zaal van het gemeenschapshuls 'Ons Huis' voor de peuters en hun ouders. De peuterspeelzaal, die geves tigd is in 'Ons Huis', werd tien jaar geleden opgericht door een groep dames, waaronder mevrouw Detmers. Het onder komen van de peuterspeelzaal was het Don Bosco-huis in Zoeterwoude. De eerste groep peuters bestond uit 16 kinde ren die twee maal per week de zaal bezochten. In de loop der jaren groeide de groep peuters gestadig, en er werd gezocht naar een ruimer onderkomen. Mei 1972 werd in 'Ons Huis' de nieuwe peuterspeelzaal geves tigd. Twee jaar geleden werd er verbouwd omdat de ruimte wederom te klein was gewor den. Deze verbouwing heeft er voor gezorgd dat de peuter speelzaal uit kon groeien tot een goedlopend, ruim schooltje dat 5 ochtenden en 2 midda gen per week open is. 'De Floddertjes' bestaan op dit mo ment uit ongeveer 80 peuters onder leiding van 3 leidsters. Joke Koek, Marian den Haan en Liedy Meilink. t wil maar niet lukken. Nu iggen er weer twee abortus- iretsontwerpen klaar voor be handeling. Met de wet op de iierenbescherming ging het rlugger. Wie zijn dieren mis- landelt of verwaarloost kan Rekenen op een proces verbaal If eer? fikse boete. Wie zijn tnge hondjes of katjes wil [erdrinken is ook nog niet (laar als de politie het te we- in komt. Dat is allemaal bij let geregeld en dat is maar ied ook. Maar een wet op ortus schijnt er maar niet te llinnen komen. t vraag me trouwens af waar lij de mensen de moederliefde 1 gebleven die je in de dieren wereld zo rijkelijk tegenkomt. Joeveel aanstaande moeders een arts om tegen letaling hun ongeboren kind laten vermoorden? Waar is ftj dergelijke redelijke schep els de moederliefde voor haar lind, dat toch haar grootste Jefde en rijkste bezit moet |jn. Wanneer men zo graag de lusten wil genieten, leet dan ook de moed op te arengen de lasten te dragen |anneer het anders afloopt jan gewenst was. Want weet fel, al is uw kindje nog niet leboren, het is een levend we- pntje en wanneer u dit laat oden is het moord en niet an- De Haagse popgroep DelRose treedt op zaterdag 8 november op in de Lindehoeve in Voorschoten. De formatie, waarvan de bezetting de laatste jaren sterk wisselde bestaat uit Elout Smit, drums, Bobby van den Bergh, keyboards, Lando Milan, basgitaar en zang, Anton Dijkgraaf, percussie en Joop van Nimwegen, sologitaar. Het concert begint om negen uur, en tree ƒ3 voor kaarthouders, ƒ6 voor overigen. iiiniiioiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim Del Rose in Lindehoeve

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7