Baan niet naar FC Den Haag IJshockeyploeg als los zand Simon van Vliet zoekt heil bij Excelsior Breuk in formule I definitief Verlies Vlichels }ij Köln Borg verslagen "1 PORT LEIDSE COURAN" ZATERDAG 1 NOVEMBER 1980 PAGINA 13 EN HAAG Rob Baan wordt iet de nieuwe trainer vcan FC en Haag. Gisteravond heeft het >ndsbestuur van de KNVB be oten de assistent-bondscoach in zijn contract te houden, dat it half 1982 loopt. Baan, de rcch- irhand van bondscoach Jan urartkruis, was genoemd als op- Blger van de, om gezondheidsre den bij FC Den Haag vertrok- en Hans Kraay. C Den Haag overweegt nu met aan nog gerechtelijke stappen om snog de KNVB tot ontbinding in het contract met Baan te bewe- »n. „Ik ken de argumenten nog iet", aldus voorzitter Pieter den ulk van FC Den Haag. „Die wil ONCHENGLADBACH inus Michels heeft gistera- )nd met FC Köln zijn eerste iderlaag in de Bundesliga deden, liet gebeurde in Mön- icngladbach tegen Borussia. -Jarf thuisclub zegevierde met -0 door twee treffers van Li* .;ro Hannes voor de rust. Z'jan de drie Westduitse Euro- Zlli Cup-tegenstanders van Ne- artierlandse clubs kwamen er pee in actie. Bayern Mün- tea^en' dat woenst^aI 'n Amster- y »m een voorsprong van 5—1 ;rdedigt tegen Ajax, zege- I. erde met 4—2 over FC ürnberg. Horst Hrubesch, de ibuuste spits, stond aan de isis van de overwinning met -0 van Hamburger SV bij rminia Bielefeld. De ploeg in Kees Bregman was een ir lang gelijkwaardig aan ice V>V' dat 'n de conditieslag pas 'eede de s'ot^ase kon toeslaan. itslagen: Bayer Leverku is tricinVFB Stuttgart 1-1; en lhalke '04—1860 München 3-0; Arminia Bielefeld amburger SV 02; Borussia |_DrtmundMSV Duisburg V „—1; Borussia Mönchenglad- ■m ^\r.uTrr> on. n~., Knobel of Jezek mogelijk opvolger Kraay ik eerst bestuderen alvorens we overwegen om deze zaak voor de rechter te brengen". Als FC Den Haag de zaak-Baan niet langs juri dische weg tracht op te lossen, wordt gedacht aan George Knobel, de onlangs ontslagen trainer van het Belgische Beerschot, en Vaclav Jezek, die bij Feyenoord op de wip Voorzitter Pieter den Duik toonde zichgisteravond teleurgesteld en toch ook verrast door het besluit van het bondsbestuur. „Als de zaak toch zo eenvoudig ligt, vraag ik me af waarom deze beslissing niet een paar weken geleden al is geno men", zei hij. „Dat had ons veel problemen gescheeld. Ik wil eerste eens goed horen wat de argumen ten van het bondsbestuur zijn ge weest. Als er nog een kans is, moet Rob Baan zelf gerechtelijke stappen ondernemen. Formeel moet hij nu zelf om ontbinding van zijn con tract vragen. Daarbij willen we hem, als hij dat zou doen, uiteraard alle mogelijke steun verlenen." Kort nadat zijn naam was gevallerf inzake de opvolging van Hans Kraay bij FC Den Haag verklaarde Baan dat hij de zaak in elk geval niet voor de revhter zou brengen. Gisteravond had Den Duik nog geen contact met Baan gehad om dat de assistent-bondscoach in Frankrijk verbleef om Rep tijdens het duel Lens-St. Etienne te bekij ken. Nürnberg 42; UrdingenFC Kaisers- ;n 1-0. - lz uur); Elsen^ouden .anddruk oor Krankl •"I" ARCELONA Hans I* rankl heeft Barcelona met n gouden handdruk verla- ji. De 27-jarige Oostenrijker rtrok uit Catalonië met 1,5 iljoen gulden als afscheids- do. ^teravond werd de spits pr voorzitter Gaspard van ■rcelona ingelicht, dat hij »est wijken voor het nieuw- paradepaardje van Barcelo- Bernd Schuster. De mid- éénnve'der van FC Köln die Toen^hoop lag met Michels' nrf>rganger Heddergott, werd ïun iPr de Spaanse club overge- overW^en voor 3,6 miljoen gul- Hans Krankl, die langer in dienst waren. De aanse voetbalregels staan n verbliJf van twee buiten- jst a[ders per club toe» zodat CnJormanoy kïptAAR SPARTA te 'OTTERDAM Sparta morgen in het duel met 3 is doeningen beschikken nmer de 27"jariSe Jan Forma- Deze V' s mei reservedoelman van NEC presf00r de rest van dit seizoen p)r de Rotterdamse club aan tekken op huurbasis. J. Jutmann volgt bij Spar- onlangs opgestapte dr. 1 der Hoeven als clubarts Ig zo ^r- van der Hoeven nam derd^g na een conflict met ;1 inzlner Hughes. Dr. Jutman is 13-l?rn'st in het Rotterdamse kzigtziekenhuis. In Uj L loyale Pge. Irazilië ÏANIA Het Braziliaan- Voetbalelftal heeft in Goia- de ploeg van Paraguay l 60 verslagen. pilië had in deze oefenwed- |d, voor het toernooi om de ii-wereldbeker rond de Kvisseling in Montevideo, rust al een voorsprong van D. De doelpunten werden haakt door Ze Sergio (32e luut), Tita (42e minuut), b (60e en 82e minuut), So- fes (66e minuut) en Luisin- (74e minuut). Transfer van Hagenaar in recordtijd rond DEN HAAG Simon van Vliet speelt vanavond met Excelsior in De Galgen waard tegen FC Utrecht. Gisteren zijn de besturen van FC Den Haag en Excel sior tot overeenstemming gekomen over een overgang op uitleenbasis van de 29-ja- rige verdediger. 1 Van Vliet kon al enige weken geen aanspraak meer maken op een plaats in de basis van FC Den Haag, nadat de inmiddels bij deze club vertrokken trainer Hans Kraay op zijn positie aan Ton Wic- kel de voorkeur had gegeven. Doordat ook Kraay's opvolger Piet de Zoete Van Vliet passeerde, stemde deze in met de transactie naar Excelsior, waar hij in ieder geval tot het eind van dit seizoen zal spelen. Of Van Vliet, die bij FC Den Haag nog een contract voor anderhalf jaar had, daarna nog op Woudenstein blijft spelen wordt te zijner tijd bekeken. „Dit is een goede oplossing", ver klaarde Simon van Vliet gistera vond. „Mijn kans bij FC Den Haag Simon van Vliet, op spelen was erg klein geworden. Bij Excelsior, waar Kraay jr. door een beenbreuk en Ouwehand door een schorsing geruime tijd zijn uit geschakeld, kan ik in ieder geval weer voetballen in de eredivisie." De transactie van Van Vliet, die elf jaar in het eerste team van FC Den Haag heeft gespeeld, is in recordtijd rond gekomen. Donderdag hadden beide clubs het eerste contact en gisteren in de loop van de dag was de overgang afgerond. De Nederlandse ijshockeyploeq (wit shirt) bedreigt het Oostduitse doel, maar komt niet tot scoren. OOST-DUITSLAND WINT EERSTE OEFENWEDSTRIJD DEN HAAG Het Nederlands ijs- hockeyteam heeft gisteravond de eerste vriendschappelijke wedstrijd tegen Oost-Duitsland op het Haagse schaatscentrum De Uithof met 4-3 verloren. Vanavond is in Assen de tweede ontmoeting met de Oostduit- sers. Nederland ging erg sterk van start. De eerste lijn, bestaande uit Harry van Heumeh (Nijmegen) en de Herenveen-spelers Larry van Wie ren en Leo Koopmans, zorgden voor het eerste doelpunt. De wedstrijd was nauwelijks vier minuten oud, toen Leo Koopmans de ongeveer 1500 toeschouwers deed opveren door een prachtig doelpunt. Nederland was daarna sterker en vooral ook Larry van Wieren was erg gevaar lijk, maar had weinig geluk met zijn afstandsschoten. Maar de Oostduit sers namen de wedstrijd in handen en doelman Ted Lenssen (Heeren veen) moest in de tweede tien minu.- ten van de eerste periode al zijn kwaliteiten laten zien. Toch had Nederland de kans om de score op 2-0 te brengen, maar de Am sterdammer Ron Berteling faalde al leen voor de doelman. Daarna kwam Nederland bijna niet meer uit de defen sie weg in die periode. Met Chuck Hui- zinga (Amsterdam) in de strafbank we gens hooking kwamen de Oostduitsers nog niet aan een doelpunt toe. De eer ste periode werd tegen de verhouding in dan ook afgesloten met een 1-0 voor sprong voor Oranje. In de tweede periode kwam dan einde lijk de verdiende gelijkmaker. Na 2 mi nuten en 13 seconden zorgde Frank Proske daarvoor. Protesten van Neder landse spelers tegen dit doelpunt - het zou met de schaats zijn gemaakt - kon den in de ogen van scheidsrechter Nill- son (Zweden) geen genade vinden. Met nog 11 minuten en 12 seconden in de tweede periode tilde Detlef Radant de Duitsers op een voorsprong van 2-1. Enkele minuten later was het weer raak. Jürgen Breitschun bracht de stand op 3-1. Nederland speelde vanaf dat moment een verloren wedstrijd. De waarne mend coach en directeur sportief van de Nederlandse IJshockeybond Dummy Smit ging echter gewoon door en speelde de wedstrijd uit met 4 lijnen. Zei hij na afloop: „Men mag natuurlijk niet vergeten dat de Nederlandse ploeg in deze interland enkele belangrijke spelers miste die in het buitenland ope reren, zoals Jack de Heer, Corkie de Grauw en Dick de Cloe, waarop ik toch wel een beetje reken, dat hij er straks op de WK bij is. Over de ploeg ben ik op zichzelf nog niet eens ontevreden. Het hangt allemaal nog een beetje als Farelle geen bondscoach DEN HAAG De Nederlandse IJshockeybond zit nog steeds zonder bondscoach. De onderhandelingen met de Canadees Dan Farrelle zijn af gesprongen. Bondsvoorzitter Fred Schweers: „Wij zoeken door in Amerika en Canada. Wij zijn met het oog op de voorbereidingen van de WK al erg laat. We wa ren graag met Dan Farrelle in zee gegaan. Maar zijn eisen waren gewoon te hoog. Als voorbereiding op de WK in april 1981 in Zweden is er een vierlanden- toernooi van 19 tot en met 21 december. Hieraan doen naast Nederland mee Polen, Finland en West-Duitsland. De wedstrijden zullen plaatsvinden in Nederland (Tilburg, Groningen en Nijmegen), in België (Heist op den Berg) en West-Duitsland (Neuss en Unna). los zand aan elkaar, maar het was in „feite pas de eerste wedstrijd in onze oe fencampagne. In de tweede periode werd de uitste kende doelman Ted Lenssen vervan gen door John de Bruyn van Amster dam. Dit om hem ook meer vertrouwen in de defensie te geven. In de derde pe riode bracht Ronald Peters na één mi nuut en 25 seconden de stand op 4-1 voor de Oostduitsers. Nederland kwam enkele seconden later door Andy Stry- ker (Groningen) goed terug: 4-2. In deze periode deed Nederland het met Peternousek (Tilburg) en Van Gog (Groningen) in de strafbanken niet eens onverdienstelijk. Doelman De Bruyn behoefde geen treffers in die straftijd toe te staan. Door Andy van der Lee (Amsterdam) kwam Nederland nog in de buurt van de Duitsers. In de laatste twee minuten deed Nederland pogingen om gelijk te maken. Maar de gelijkmaker, die ook niet verdiend was geweest, bleef uit. Conditioneel hadden de Duitsers meer in hun mars dan de Nederlanders. Al. toonde de Oranjeploeg genoeg inzet. De nieuwe coach, die nog steeds niet be noemd is bij de Nederlandse IJshockey bond, krijgt het straks in ieder gqval moeilijk. Immers, tegen Oost-Duitsland had Nederland moeten winnen. De Duitsers spelen in de B-groep, en Ne derland straks op de WK in Zweden in de A-groep. ARTHUR VAN RIJSWIJK LONDEN/ZANDVOORT De breuk In de for mule I-autoracerij heeft definitieve vormen aan genomen. In het komende seizoen zullen er twee wereldkampioenschappen gehouden worden: een officiële, uitgeschreven door de wereldfederatie (FISA) en een wilde, georganiseerd door de kort geleden opgerichte „wereldbond voor autosport" (WFMS). Deze laatste organisatie maakte giste ren in Londen dit voornemen bekend. Voorzitter van de WFMS is Bernie Ecclestone, de machtigste man binnen de vereniging van con structeurs (FOCA), die al langer aanstuurde op scheiding met de FISA. Het wereldkampioen schap van de WFMS voor beroepscoureurs, zoals de strijd officieel wordt genoemd, zal van start gaan met minimaal twaalf teams (23 wagens) en zal vijftien races tellen. De wereldkampioen ont vangt voor zijn prestatie twee miljoen gulden. Op het eerste gezicht lijkt de WFMS een voorsprong te nemen op de FISA. Achter Ecclestone schaarden zich twaalf renstallen, waaronder Williams met wereldkampioen Alan Jones en Carlos Reutemann, Lotus, Tyrrell en McLaren. Loyaal tegenover de FISA stelden Ferrari, Renault, Talbot en Alfa Ro meo zich op. Naar de mening van perschef Buwalda van CENAV, de organisator en promotor van de Grand-Prix op Zandvoort, zullen de meeste circuits zich wel twee maal bedenken alvorens toenadering tot de wilde bond te zoeken. Buwalda: „Wij twijfelen in elk geval niet. Wij staan achter de FISA en voelen niets voor een wild kampioenschap". Engelse clubs praten over crisis LONDEN Voorzitters van 92 Engelse voetbalverenigingen uit de vier divisies heb ben gezamenlijk over de brandende proble men van het Engelse voetbal gepraat. Tot de voornaamste gespreksthema's behoorden de alarmerende terugloop van het aantal toe schouwers, de invloed van de televisie als grootste concurrent van het voetbal, de transferkaroussel, de noodlijdende financië le positie van de meeste clubs, de reeks ont slagen van de trainers en de verontrustende toename van het aantal strafgevallen. Gedebatteerd werd er ook over de deels revolu tionaire voorstellen, die door de vereniging van managers, trainers en verenigingssecretarissen ter sanering van het betaalde voetbal op tafel zijn gelegd. Dat het Engelse voetbal in de groot ste crisis van zijn geschiedenis verkeert, wordt met feiten onderstreept. Zo zijn de toeschou wersaantallen in vergelijking met het vorige seizoen nu al met twintig procent teruggelopen. Sportwereld BADEN John van de Wiel heeft zijn tweede overwinning behaald in het internationale schaaktoernooi in Baden. Hij versloeg zijn (Rotterdamse) teamgenoot Michael Stean. SUSTEREN Eric Wilborts heeft in de kwartfinales van het satelliettoernooi verloren van de Amerikaan Craig Ed ward met 6-3, 1-6, 5-7. DORDRECHT DS'79 heeft overeenstemming bereikt met Wim Meyers én Roda JC over een contract tot het einde van het seizoen van de middenvel der bij de eerste-divisieclub. ROME De Italiaanse tennis- ploeg zal tijdens de eindstrijd van het toernooi om de Davis- beker in Praag de officiële cermonieën boycotten omdat het land de entreeprijzen voor Italiaanse supporters veel te hoog vindt. TOKIO Björn Borg is in de kwart-finales van het toernooi in Tokio, waar een prijzenpot van 600.000 gul den te verdelen is, uitgeschakeld. De vijfvoudige kam pioen van Wimbledon verloor met 75, 3—6, 75 van de Amerikaan Bill Scanion. Borg had na zijn nederlaag tegen Scanion weinig excuses. De Amerikaan had zich op de supersnelle baan het best aangepast volgens de Zweed. Borg: „Ik hoop dat deze ne derlaag het einde betekent van een slechte maand. Ook hier in Tokio speelde ik niet best". Eerder deze maand ver loor Borg in de finale van de Zwitserse kampioenschappen van de Tsjech Ivan Lendl. Diezelfde Ivan Lendl, nummer drie van de plaatsingslijst, struikelde over een andere Amerikaan, John Sadri. De drie sets werden in tiebreaks beslist, 76, 67, 76. Sponsor moet toch betalen UTRECHT Het Grand Prix tennistoernooi voor dames, dat in de tweede week van november in Amsterdam wordt gehouden, zal ook, voor zestig procent, op zijn tweede spon sor kunnen rekenen. Een drankfabrikant steekt toch nog 45.000 gulden in het toernooi. Dit is het resultaat van de be middelingspoging tijdens het kort geding van de president van de Utrechtse rechtbank prof. mr. V. J. A. van Dijk. De organisatoren van het toernooi hadden de sponsor vrijdag voor de rechter gedaagd omdat die weigerde de toegezegde 75.000 gulden af te dragen. In de rechtzaal vlogen de verwijten als tennisballen over en weer. De sponsor had van meet af aan bedongen dat het geld er alleen zou komen, wanneer er twee topspeelsters in Amsterdam zouden meedoen en er bovendien vier uur zendtijd op televisie zou worden „uitgesleept". Beide partijen gaven tenslotte toch gehoor aan het voorstel van de rechtbankpresident tot een vergelijk te komen. „Dit soort vervelende zaken over sponsorgeld doet de sport geen goed, maar u ook niet", stelde prof. Van Dijk. Stichting arbeidszaken weer aan het werk ZEIST Het ligt in de lijn der verwachtingen dat de stich ting arbeidszaken betaald voetbal op korte termijn weer aan de slag zal gaan. De stichting schortte de activiteiten op na een verschil van me ning met het bestuur van de sectie betaald voetbal van de KNVB rond de transfers van Michel van de Korput van Feye noord naar AC Torino en Simon Tahamata van Ajax naar Stan daard Luik. De stichting arbeidszaken meent dat de sectie be taald voetbal ten onrechte certificaten heeft afgegeven waardoor beide spelers speelgerechtigd zijn bij hun nieuwe clubs. Wiersma remise AMERSFOORT De eerste partij in de tweekamp tussen wereldkampioen Harm Wiersma en de Malinees Mamina n'Diaye is gisteren in Amersfoort in remise geëindigd. De spelers deden elk vijftig zetten. De tweede partij wordt van daag in Elburg gespeeld. De Nederlandse dambond heeft op het ogenblik grote proble men met de afwikkeling van de tweekamp WiersmaKoeper- man, die niet doorging. Na de verwikkelingen van de laatste da gen heeft Wybe Visser, de oud-secretaris van de Werelddam- bond, alle ereleden van de dambond en alle besturen van de bij de wereldbond aangesloten damlanden aangeschreven om met hen een oplossing voor de onverkwikkelijke situatie te vinden. IOC start enquete over boycot LAUSANNE Het Interna tionaal Olympisch Comité (IOC) zal op korte termijn na vraag doen bij de 66 wegblij vers van de zomerspelen van Moskou naar de reden van hun afmelding. Dit voorne men heeft het IOC-bestuur tij dens de eerste vergadering van het college onder voorzit terschap van de Spanjaard Sa maranch kenbaar gemaakt. In de enquete wordt de vraag gesteld of de nationale Olym pische comités om politieke re denen of andere, die nader omschreven dienen te worden, de zomerspelen links hebben laten liggen. In februari van het volgend jaar zal de programmacommis sie een beslissing nemen over de opneming van tennis in het Olympisch programma. Tij dens de spelen van 1984 in Los Angeles zal tennis niet een van de officiële Olympische disciplines zijn, maar wordt er een demonstratietoernooi ge houden. Unieke prestatie Irene Gronert bij bowling DJAKARTA Irene Gronert uit Den Haag is in Djakarta als vierde geëindigd in de strijd om de wereldbeker bow ling. Het is voor de eerste keer in de Nederlandse bowlingge schiedenis dat een Nederlandse zo hoog eindigde. Jean Gordon uit Canada werd eerste bij de dames door in de fi nale Hannelore Hoplipschek uit West-Duitsland te verslaan. Het heeft en zelfs lang naar uitgezien dat Irene Gronert de eer ste prijs in de wacht zou slepen. De speelster van bowling Sche- veningen wist als eerste de halve finales te bereiken met een ge middelde van 193 pins (kegels) over 15 games. Op zich al een goede prestatie daar de Haagse na acht games de teleurstellende veertiende plaats innam. De laatste zeven games werden echter al in winst omgezet. In de halve eindstrijd had Irene Gronert, die in 1979 de Europese beker won en vier keer de nationale li- tel veroverde, te veel last van buikstoornissen.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 13