Da's pas Extra! leiden vervolg^ mm 9 mededelingen gemeentebestuur AH Extra/ Winkelcentrum Winkelhof Leiderdorp. %IJDAG 24 OKTOBER 1980 LEIDSE COURANT PAGINA 11 Wie zijn er aan de beurt? tetemoth >d feOsc itiveerde bezwaren kunnen tot 21 november schriftelijk bij ons College worden ingediend. legene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoe- Jrt)0fen zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. 'n legenen die bezwaren hebben ingebracht, en een ^9 Ider die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in 1 d.elaat is geweest, zullen vervolgens in de gelegenheid in '"lorden gesteld bezwaren tegen de ontwerp-beschik- ng in te dienen. diversen Nachtelijke afsluiting '^"ïoorwegovergang w elderskade 2 verband met noodzakelijke herstel- en onder- 1Q ^udswerken aan de spoorwegovergang Telderskade deze in de nacht van maandag 27/dinsdag 28 okto- ieqe^r as* af9es,oten voor alle verkeer. i afsluiting gaat om 22.00 uur in en duurt tot 7.00 ir 's morgens. begrotingsstukken te koop In de informatiebalie van het stadhuis en stads- iuwhuis zijn vanaf maandag a.s. voor f 3;50 de ge- 19nïente'ijke begrotingsstukken "Nota van aanbie- ot en "informatieve Nota" 1981 te koop. bare beide nota's wordt een opsomming gegeven over ken, zoals: pagi|emene financiële beschouwingen '81, kapitaalsuit- ,ven van de gemeente, de hoofdlijnen van de be- Dting, het onderwerp Wonen in zijn algemeenheid, pt als onderwerpen, ruimtelijke ordening (alge- isH^en), stadsvernieuwing, nieuwe woningbouw ge- Kien, huisvestingsbeleid, milieu, grondbeleid enz. mslotte de onderwerpen Beheer en Welzijn, met b. de economische aangelegenheden, bedrijven, •lergiebeleid, planning,.onderwijs, sociaal-cultureel II jVrk, spprt/rekreatie en maatschappelijke zorg. Bjformatie-avond and terbestrating/herindeling "ulianastraat t, wa; gemeente organiseert op dinsdagavond 28 waandober a.s. een informatie-avond in één van de ten gimten van het wijkcentrum 't Spoortje aan de imhardkade, aanvang 20.00 uur. nderhl jen agt onderwerp van die avond is de herbestrating en egistrfindeling van de Julianastraat. kele onderdelen van de voorgesteldë herindelings- mnen zijn: Eénrichtingverkeer met tegenovergestelde rijrich ting in twee verschillende straatgedeelten. Ken aantal verkeersremmende maatregelen. Bkanleg parkeervakken. "nrichting speelterrein. bewoners hebben al een uitnodiging en de teke- jgen van voorstellen ontvangen. Andere omwo nden en belangstellenden zijn ook welkom. apenburg/Noordeinde jdelijk f Fgesloten ofvuilop- aldienst >lgende week zijn aan de beurt: Ijk 1 en 3 maandag 27 oktober lijk 2 en 8 woensdag 29 oktober ijk 5 en 7 donderdag 30 oktober ijk 4 en 6 vrijdag 31 oktober Hieronder treft U een overzicht aan, dat is verdeeld in 3 kolommen. In de eerste kolom staan gegevens over woningen van diverse grootte met een bruto huurprijs tot f 350,— per maand (woningbouwvereniging of Leidse Woningstichting). In de tweede kolom treft U groepen woningzoekenden aan die voor bijbehorende typen woningen in aan merking komen. Als maximum inkomen geldt f 2450,— bruto per maand. In de derde kolom staat vermeld tot en met welke datum van uitgifte van het registratiebewijs het Bureau Huisvesting bezig is passende woonruimte te vinden. Een ieder, die in het bezit is van een geldig registratiebewijs of urgentiebewijs dat uitgegeven is tot en met de datum vermeld in de derde kolom, heeft reeds één of meer aanbiedingen van een woning gekregen of kan die binnen korte tijd verwachten. Type woningen van een woningbouw vereniging of de Leidse Woning stichting met een bruto huur tot f 350,— per maand. Houders van een re- Maand en jaar van gistratiebewijs die uitgifte van het regis- voor bijbehorende woningen in aan merking komen. tratiebewijs waarvan de houders aan de beurt zijn te worden voorgedragen voor een hen passende woning. 1, 2 en 3 kamer beneden woningen. 2, 3 en 4 kamer beneden- of eengezinswoningen Jt ingang van aanstaande maandag 27 oktober zal gevolge van gaswerkzaamheden de hoek Rapen- irg/Noordeinde afgesloten worden, uur van het karwei is 3 dagen. Het verkeer kan It beste via het Noordeinde, (komend van de Haag- Bglde Rembrandtstraat, Groenhazengracht het Ra- mburg bereiken. ivens zal er per aanstaande maandag 27 oktober op j Groenhazengracht, tussen de Doelengracht en het jpenburg begonnen worden met de gaswerkzaam- (den. Hierop aansluitend zullen de Doelengracht en >elensteeg aangepakt worden. Duur van dit karwei (enkele weken zijn. nnenkort zullen de bewoners/en betrokkenen een ef van het Burp Voorlichting ontvangen, waarin de |ng van zaken en fasering van de werkzaamheden I worden toegelicht. 5 kamer beneden- of eengezinswoningen. 6 kamer beneden- of eengezinswoningen. 1, 2 en 3 kamer boven- en flatwoningen. 4 kamer boven- en flat woningen 5 kamer boven- en flat woningen. 6 kamer boven- en flat woningen. alleenstaanden vanaf 65 oktober 1977 jaar of alleenstaanden in het bezit van een passende medische indicatie. a. echtparen en twee- april 1976 persoonshuishoudens vanaf 65 jaarof echtpa ren en tweepersoons huishoudens in het bezit van een indicatie b. echtparen vanaf 65 december 1976 jaar met 1 kind of echt paren met 1 kind in het bezit van een passende medische indicatie. c. echtparen vanaf 65 jaar december 1977 met 2 kinderen of echt paren met 2 kinderen in het bezit van een passende medische indi catie echtparen met 3 kinderen december 1977 in het bezit van een pas sende medische indicatie of echtparen met 4 kin deren. december 1977 alleenstaanden, echtparen, echtparen met 1 kind en tweepersoonshuishoudens. echtparen en echtparen met 1 of 2 kinderen echtparen met 3 of 4 kin deren. echtparen met 4 of meer kinderen. april 1978 en oude B-kaart houders van 1977, die op 1-5-78 een registratiebewijs hebben gekregen, januari 1978 januari 1978 juni 1977 Verwacht wordt, dat de wachttijden over het algemeen zullen oplopen. Aanwijsbare oorzaken voor het langer worden van de wachttijden zijn: a.) de grootschalige uitvoering van de stadsvernieuwing. 1) 100 woningen van woningbouwvereniging Tuinstadwijk (Tuinstadwijk) 2) 164 woningen van woningbouwvereniging Werkmanswoningen (Transvaalbuurt) 3) 112 woningen van woningbouwvereniging Ons Doel (Tuinstadwijk) 4) 200 woningen van de Leidse Woningstichting (Morswijk) 5) 130 woningen van woningbouwvereniging De Eendacht (Kooi) 6) 109 woningen van woningbouwvereniging Ons Belang (Noorderkwartier) 7) 186 woningen van woningbouwvereniging Werkmanswoningen (Kooi) Naar het zich laat aanzien zal op korte termijn nog voor een aantal andere complexen toestemming worden verleend. Voor een regelmatige voortgang van deze renovatiewerkzaamheden is het noodzake lijk dat t.b.v. herhuisvesting een groot aantal goede en goedkope woningen wordt beschikbaar ge steld. b.) de grote toename van het aantal woningzoekenden per 1 mei 1978. c.) de stagnerende verkoop op de woningmarkt, waardoor weinig mensen van een huurwoning naar een koopwoning verhuizen. d.) oplevering van nieuwbouwwoningen heeft slechts in geringe mate plaatsgevonden. Wat zijn de verwachtingen op langere termijn m.b.t. de wachttijden? Het op grote schaal uitvoeren van stadsvernieuwings- en renovatieprojecten is een noodzakelijkheid voor onze stad. Aanpassen van woningen aan de huidige wooneisen en wensen en vervanging van slechte woningen door nieuwbouw geeft echter ook een verstoring van de mogelijkheden bij de woonruimteverdeling aan woning zoekenden buiten de stadsvernieuwings- en renovatiegebieden. Voor een regelmatige voortgang van deze noodzakelijke renovatiewerkzaamheden moeten t.b.v. de defini tieve en tijdelijke herhuisvesting een groot aantal woningen worden onttrokken aan de normale woonruim teverdeling. Een en ander betekent, dat de wachttijden in de komende jaren (veel) langer zullen worden dan de thans geldende wachttijden. Ook zullen zij, die zich recent hebben laten registreren of zich in de toekomst laten registreren als woning zoekende ertekening mee moeten houden, dat de groep geregistreerden met datum 1 mei 1978 of later een groot aantal is. Als die groep aan de beurt is zal dat verlenging van de wachttijden betekenen. Het beschikbaar komen van goede en goedkope woningen voor de woningzoekenden zal zeer beperkt zijn, omdat voorrang gegeven wordt aan de behoefte van de stadsvernieuwingsurgenten en doorschuiving in het bestand van de corporaties. Het voordragen door de gedragen door de gemeente van gewone urgente woningzoekenden zal in het algemeen dus voornamelijk kunnen plaatsvinden voor duurdere en/of minder gewilde woningen. Bij het accepteren of weigeren van eep woning moet men, naast de wachttijd, ook hiermee rekening hou den. Tenslotte Wanneer U in het bezit bent van een geldig registratiebewijs en Uw inkomen is hoger dan f 2450,— bruto dan kunt U, als enige mogelijkheid, het Bureau Huisvesting vragen, te bemiddelen bij het verkrijgen van een duurdere flatwoning in de Merenwijk of het Morskwartier. Aangezien het hier gaat om 4 en 5 kamerwoningen is het voor alleenstaanden onnodig te reflecteren. De wachttijd voor dergelijke woningen is ongeveer gelijk aan die voor een goedkope 3 of 4 kamer boven- of flatwoning. Gezinnen met 2 of 3 kinderen, die in het bezit zijn van een geldig registratiebewijs van v66r maart 1978 kunnen eerder worden geholpen dan de wachttijden, zoals hierboven vermeld aangeeft, wanneer zij bereid zijn een 4 of 5 kamerflat of maisonnette in de Merenwijk te accepteren. Een verzoek hiertoe kan schriftelijk bij Bureau Huisvesting worden ingediend. Een bezoek aan Bureau Huisvesting, Langegracht 74, is uitsluitend mogelijk na telefonische of schriftelijke afspraak. Voor telefonische informatie is het Bureau Huisvesting beschikbaar tussen 9.00 en 12.00 alsmede tussen 14.00 en 16.00 uur. Telefoonnummer 123845, toestel 27. Deze aanbieding is geldig t/m zaterdag 25 oktober 1980. goea laten beginnen. Wat vindt U ervan als wij gratis uw skibindingen afstellen en controleren of een grote servicebeurt zoals afstelle

Leidse Courant | 1980 | | pagina 11