llusie van PSV snel verstoord TWENTE TE NEVENWICHTIG Happel meer reden tot vreugde dan Michels W.k. voetbal 1986 toch in Columbia Sportwereld ilBREGTS ZIET TOCH NOG EEN KANS una JORT LEIDSE COURANT DONDERDAG 23 OKTOBER"f980 PAGINA 17 Doelman Ben to in Europa Cup II record kwijt DEN HAAG Manuel Ben- to, de 32-jarige doelman van Benfica en het Portugese elftal, heeft gisteravond in de wedstrijd tegen en in Malmö een doelpunt toe moeten staan. In ruim 1100 minuten competitievoetbal. Europa Cupvoetbal en de in terlandwedstrijd tegen Schotland, werd hij niet ge passeerd. In de wedstrijd voor het Europese toernooi voor bekerwinnaars liet Magnus Andersson in de tweede helft Bento kans loos: 10. Dat betekende te vens de eindstand. De winst van Malmö was het opmerkelijkste resultaat in het toernooi voor bekerwinnaars. West Ham United, uitkomend in de Engelse tweede divisie, won op eigen veld gemakke lijk van het Roemeense Poli- technica (40). Drie doelpun ten binnen vijf minuten bra ken het Roemeense verzet. Po- litechnica was geen moment de ploeg, die in de eerste ron de zo verrassend het Schotse- Celtic uitschakelde. In het Du- mondstadion kwam Water- t schei, de Belgische club van" trainer Cor Brom, tegen For-' tuna Düsseldorf niet verder dan 00. Een goede uitgang-3 spositie voor Düsseldorf voor: de return over twee weken." Ondanks een voortdurend vel-- doverwicht slaagde Water-" schei er niet in doelman Da-; niel te passeren. Roland Jans-: sens kreeg nog de beste kans, maar alleen voor Daniel wachtte hij te lang met schie-" ten. Bij de Westduitsers was international Klaus Allofs de beste man. Bij Waterschei on derscheidde zich de invaller- doelverdediger Thijs, die na een kwartier spelen de West- duitse doelman van de Belgen, Pudelko, verving. Het Oostduitse Carl Zeis Jena kwam goed voor de dag door in eigen huis de „sterren" van - Valencia met 3—1 te verslaan. De Spanjaarden, bekerhou ders, stonden bij de rust zelfs met 30 achter na treffers van Sengewald, Schnuphase en Trocha. Morena gaf Valen cia in de tweede helft nog een sprankje hoop voor de return. Van dichtbij schoot hij in: 3 1. Het Noorse Haugar moest het terrein voorzien van een vracht zaagsel voordat het be speelbaar was. De vele regen had het speelveld veranderd in een modderpoel. Ondanks de moeilijke en onverwachte omstandigheden wist Newport County uit Wales de Noren op 00 te houden. BOGOTA Columbia heeft gisteren de organisatie aan vaard van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal in 1986. Julio Cesar Turbay, de president van de republiek Columbia, heeft de beslissing van de inter-parlementaire commissie, die belast was met de studie over de verwezenlij king van het evenement in Columbia, bekrachtigd. De commissie had vorige week een positief advies uitgebracht Europa Cups handbal Hellas loot Spartak Kiev BAZEL In Bazel is giste ren de loting verricht voor de tweede ronde van de Eu ropese bekertoernooien zaal handbal, zowel voor heren als voor dames. In het toernooi voor beker winnaars moet de herenploeg van Sittardia het opnemen te gen CSKA Sofia uit Bulgarije. Sittardia speelt eerst in Sofia. Hellas uit Voorburg, de lands kampioen bij de dames, komt uit tegen Spartak Kiev uit de Sowjet-Unie en speelt eerst thuis. In het toernooi voor be kerwinnaars (dames) lootte Entius SEW uit Nibbixwoud tegen WAT Wien uit Oosten rijk. Entius speelt eerst een thuiswedstrijd. De ploeg had de eerste ronde vrijgeloot. De eerste wedstrijd voor de tweede .ronde wordt gespeeld- in de week van 1 december, de- return in die van 8 december. DEN HAAG De schaatsin- terland NederlandZweden voor heren allrounders, sprin ters en junioren is twee dagen vervroegd en wordt nu op 15 en 16 januari op De Uithof in Den Haag geschaatst. EDESHEIM De voorzitter ■van de Westduitse Voetbal bond, Hermann Neuberger, heeft meegedeeld dat geen toe stemming zal worden gegeven aan de overgang van Bernd Schuster van FC Köln naar Barcelona als hij niet wordt vrijgegeven voor interland wedstrijden. 1W" (tdi ÏDHOVEN Slechts twee minuten heeft ^llusie van PSV geduurd om ten koste [Hamburger S.V. een goed uitgangspunt r de volgende UEFA Cupronde te ver- 1. Waarschijnlijk gevoed door het re- t van anderhalve week geleden toen e in hetzelfde stadion West-Duitsland 1 vriendschappelijk duel op 1-1 hield. 1 scoorde Brandts al snel na de West- i openingstreffer van Horst ^Hrubesch. Hamburgse spits scoorde gisteravond al jle tweede minuut op identieke wijze, idts, die met de dekking van Hrubesch was, bleek machteloos. Hij speelde een foutloze wedstrijd, maar kon zijn (n niet door middel van een tegentreffer in. Een allerminst imponerend HSV ft niet kunnen aantonen, dat het tot de luitse top behoort. Zodra er evenwel iets op het spel staat, zijn de Westduit- daar waar ze zijn moeten., heeft in de eerste helft voldoende kansen fegen om snel gelijk- te maken. De Ham- tse defensie bleek opnieuw kwetsbaar met [falende Buljan, Jakobs en Groh. De Ham pers wachten met steeds meer smart op de 1st van veteraan Franz Beckenbauer. Bo- jien staan in Hamburg plannen op stapel Alan Simonsson van FC Barcelona over te Cn Magath, het spel op slimme wijze. Stuk voor stuk raakten de PSV'ers uitgeblust. Het uitval len van Willy van de Kerkhof was uiteindelijk een te grote klap. Jan Poortvliet, Adri van Kraay, die evenals Willy van de Kerkhof op het middenveld speelde waardoor Huub Ste vens laatste man stond, Michel Valke en de veel opkomende Piet Wildschut, deden er alles aan maar het was allemaal te onzuiver. Goed weg indhovense tegentreffer viel pas een mi- na de hervatting, toen Willy van der Kuij- zijn collega-spelmaker Felix Magath uit- Ide en met een niet al te hard schot de fcke doelman Koitka passeerde: .1-1. PSV in die periode op.. Van der Kuijlen j^Hude niet heerlijke passes naar Koster (voor j^yblesseerde Willy van de Kerkhof ingeval- rWen René van de Kerkhof, die conditioneel a' snel aan het eind van zijn latijn was ater werd gewisseld voor de Koreaan Huh. r dreigde overspeeld te worden, maar PSV e het geluk van de dapperen. Q gstandjes af en toe dus, die de handen op el- Sj brachten van de 25.000 toeschouwers, r Koitka behoefde nauwelijks in actie te en. Jakobs, die de geblesseerde Hierony- !als libero verving (Hidien completeerde de g) werd niet serieus op de proef gesteld. joeg tot aan het strafschopgebied, waar met veel mankracht de- zaak gesloten j i De Hamburgers vertraagden, vooral door Bij HSV waren alleen Reiniann en Hrubesch voorin te vinden. De opnieuw onzekere Pim Doesburg bleef evenwel het echte doelmans- werk bespaard. Zijn collega Koitka kwam daar entegen goed weg toen Paul Postuma alleen voor hem verscheen maar grandioos over de bal maaide. Van het boeiende spektakel, waar van het eerste uur nog sprake was, bleef niet meer over dan het uitspelen van de tijd. Dat PSV daarbij het meest aan de bal was, deerde HSV niet. Toen de Hongaarse scheidsrechter Karoly Palótai afblies, was de Hamburgse uit gangspositie zeer glorieus. Toch achtte trainer Thijs Libregts zich voor de return niet kansloos. „Op het oog lijkt het gelij ke spel voldoende, maar ik heb ook kunnen constateren dat dit HSV bijzonder kwetsbaar is. De ploeg heeft zich voortdurend massaal in de defensie teruggetrokken. In Nederland noemen we dat negatief voetbal, bij de Oosterburen pro fessioneel. Ik ben niet geimponeerd geraakt door dit HSV. Ik moet er wel bij zeggen dat ik HSV ook thuis tegen Borussia Dortmund heb zien spelen. Toen was HSV erg goed". Vooral het uitvallen van Willy van de Kerk hof, na een schop tegen zijn been,' betreurde Li bregts. „Mijn taktiek was om veel te jagen. Daarvoor is Willy uitermate geschikt. Als hij wegvalt, moet je met een volstrekt nieuw elftal en een gewijzigde taktiek beginnen. Bovendien hebben we geen greintje geluk gehad. Anders was het zeker 3-1 geworden". Scoreverloop: 2. Hrubesch 0-1, 46.Willy van der Kuijlen 1-1. Scheidsrechter: Palotai (Hong). Toeschouwers: 25.000 PSV: Doesburg; Van Kraay. Stevens, Brandts, Wildschut; W.v.d.Kerkhof (Koster), v.d.Kuijlen, Poortvliet; R.v.d.Kerkhof (Huh), Postuma, Valke. henk wageman Hrubesch zet HSV al na twee minuten op een voorsprong van 1-0. inamo blijft simpel staande De handen van doel man Jakubowski zijn machtiger dan het hoofd van Martin Jol. CHEDE Vreemd ge- was vrijwel niemand FC Twente van oordeel, f e Enschedeërs na de 1-1 i veld over veertien »or een bijna onover- elijke taak staan om toste van Dynamo Dres- ^och nog de derde ronde het toernooi om de !A Cup te bereiken, j was er weinig reden i veel optimisme. Daar- waren' de Oostduitsers npel staande gebleven It vaak angstvallig stil- piekmanstadion. Daar- ook toonde FC Twente pog te onevenwichtige atie te zijn. Wanneer de hedeërs over twee we ns hun topvorm is er inderdaad nog {mogelijk. Dynamo im- blinkt niet uit door vaardigheid. De aanval zwakste deel van de die het vooral van ollectiviteit moet heb- i van een ijzeren disci- raag is hoe Dynamo zich :edragen als het zelf het moet maken. Of het dan lat is de opponent in een in greep t'è houden. Dyna- lat in Enschede maar één aanvaller (Kotte) had, die goed door Dilling, anger van Overweg, in werd gehouden zal enstander echter Het lot had Barcelona, de oude werkgever van rlnus Mi- chels, tegen zijn nieuwe baas, FC Köln. geplaatst. Bar celona's doelman Artola (toto) was niet te vermurwen en Köln verloor met 1—0. DEN HAAG FC Barcelona en Standaard Luik hebben gisteravond in de tweede ronde van het UEFA Cuptoernooi de opvallendste resultaten geboekt. Beide clubs boekten een kleine overwinning op bij een Westduitse tegenstander. Het is in tijden niet voorgekomen dat een Westduitse club voor een Europees bekertoernooi op eigen veld werd verslagen. Barcelona, de oude werkgever van Rinus Michels, versloeg zijn nieuwe werkgever FC Köln met 10 en het Standaard Luik van Ernst Happel en Simon Tahamata bedwong FC Kaiserslautern met 21. Ook „redder" Michels bleek bij FC Köln geen tovenaar. Vier da gen na de overwinning van 4—0 op Karlsruher SC voor de Bun- desliga (het debuut van Michels) leed FC Köln voor 31.000 fans een nederlaag tegen FC Barcelona. Daarmee is de Westduitse club vrijwel uitgeschakeld. De beslissing viel enkele seconden voor de rust door een doelpunt van Quini. Ondanks een aan merkelijke spelverbetering was het toch duidelijk dat FC Köln de recente crisis nog niet te boven is. Veel meer dan enthousias me hadden de Keulenaars niet te bieden. Doelrijpe kansen ont stonden in het geheel niet. Daarentegen was de Spaanse voor hoede - met Simonson, Krankl en Quini - vaak gevaarlijk. „Het doelpunt ontstond door een domme fout van Cullmann", aldus Michels. „Hoe zoiets uitpakt, hebben we vanavond kunnen zien want FC Barcelona was best te verslaan. We probeerden er met volledige inzet nog wel iets aan te doen, maar er sloop steeds meer nervositeit in het spel. Daar kwam ook nog erg veel pech bij. Nu hebben we het met een thuisnederlaag natuurlijk erg zwaar". De wedstrijd stond onder leiding van Charles Corver. Ernst Happel had meer reden tot vreugde dan Rinus Michels. Hij kon immers een uitoverwinning begroepen. „Onze ploeg heeft erg homogeen gewerkt en de zege zonder meer verdiend", zei hij. „Uit zijn we trouwens de laatste tijd toch vaak goed op dreef. We zoeken dan gewoon de aanval en dat recept heeft nu ook gewerkt. Toch zullen we FC Kaiserslautern bij ons op 5 no vember niet moeten onderschatten". De Westduitsers namen na ruim een half uur de leiding door de Zweed Benny Wendt, die in de baan stond van een schot van Geye, maar daardoor juist doelman Preud'homme kansloos maakte. Op slag van rust zorg de Wellens na enkele verdedigingsfouten voor de gelijkmaker. Toen FC Kaiserslautern in de tweede helft een enorm offensief inzette, kon Standaard profiteren van de gaten in de defensie. Zo kon voorstoper Plessers na een pass van Wellens in de 65e minuut voor de winnende treffer zorgen. FC Kaiserslautern moest nog meer tegenslag incasseren. In de laatste minuut stuur de de Engelse scheidsrechter Courtney Wendt na een zware overtreding tegen Plessers uit het veld. Ook de Joegoslavische club Radnicki NIS kon zegevierend de thuisreis aanvaarden. Dankzij een treffer van Halilovic een kwartier voor het einde werd het 10 bij Beroe Stara Zagora. De grootste overwinning kwam op naam van VFB Stuttgart, dat op eigen veld met 51 won van-het Oostduitse Vorwarts Frank- furt/Oder. Ipswich Town deed het ook niet slecht door thuis met 30 van Bohemians uit Praag te winnen. Alle treffers kwa men in de tweede helft tot stand. we hebben gemaakt was dat we de flanken te weinig benut hebben. Onze vleugelspelers trokken te veel naar binnen. We gingen te opportunistisch te werk". Toch gelooft FC Twente nog wel degelijk in de kans op het overleven van de tweede ronde. Aad Kila:„Met onze snelle buitenspelers moe ten we in de uitwedstrijd, ze ker als we meer ruimte krij gen, toch een of twee doelpun ten kunnen maken". Of het praten tegen beter we ten in is, moet op 5 november in Dresden blijken, waar het vijf internationals tellende en dus veel meer dan FC Twente ervaren Dynamo tot dusver slechts een van zijn 28 thuis duels in Europese bekertoer nooien verloor.... Scoreverloop: 42. Rohde 1-0, 49. Heidler 1-1. Scheidsrechter: Lamo- Castillo (Sp). Toeschouwers: 17.000 FC TWENTE: Van Gerven; Jol, Dil ling, Gritter, Zondervan; Kila, Otto, Bos (Lindsted); Sanchez Torres, Roh de. Thoresen (Bleuming). DYNAMO DRESDEN: Jakubowski; Müller, Dörner, Schmuck, Schmidt; Hcifner, Trautmann, Weber, Heidler, Kotte, Döschner. WILLEM PFEIFFER dodelijk voor dat dan niet goed welke wapens het om doorbraken Jaap Bos, die de had moeten afdwingen negen minuten voor tijd door Sören zich wellicht nog het best uitl „We een elftal dat de ene alles kan maar de vol- wedstrijd niets. Er zit lijn in. Tegen Dy- we duidelijk last Iedereen was te nemen, op het middenveld de slag hebben verlo- we kwamen met z'n t uit de impasse. We niet naar de bal toe, te ver van onze te- af. Dynamo is me nog tegengevallen is een goede ploeg, niet zo sterk als ik had Maar wij hebben, nog geen vijf zien van wat kunnen", waar. Twente miste eit, loopvermogen en toen de thuisclub het begin van de twee met een naar buiten- riekende tegentreffer geconfronteerd, sloop de Enschedese gelederen. Daarna ook kreeg Dynamo Dresden nog een paar dotten van kan sen om zelfs een zege naar zich toe te trekken. Het zou niet verdiend zijn" geweest, maar het was wel tekenend voor de kwetsbaarheid van de Enschedes formatie, die wan hopig een antwoord zocht op het beweeglijke spel van de Oostduitsers, die zich voorna melijk op eigen helft ophiel den. „Omdat'verklaarde trai ner Gerhard Prautzsch, „FC Twente zo sterk speelde dat we wel terug moesten. Maar we hébben het doelpunt dat we graag maakten hier inder daad geproduceerd en, zoals je als uitspelende ploeg nastreeft, niet verloren. Desondanks was Twente vanavond beter dan wij: Daarom ook geloof ik niet dat we mogen denken dat we er al zijn. Alles is nog open". FC Twente kon echter al van af het beginsignaal zijn tegen stander met vastzetten. Te weinig echte overtuiging be zorgde de ploeg direct al een achterstand. Er was wel spra ke van een enorm overwicht maar dat was een gevolg van de. Échte kansen, die voor de gasten voor de pauze helemaal uitbleven, kon FC Twente' nauwelijks creëren. Sanchez Torres kreeg na 16 minuten nog de beste, maar na een aan val via Jaap Bos en de op nieuw nauwelijks gevaarlijke Ferdi Rohde kogelde hij ner veus hoog over. Verrassing Lang gebeurde er daarna niets en het doelpunt, dat FC Twen te kort voor de rust maakte, kwam in feite als een verras-' sing. Ab Gritter legde de bal met een wegdraaiende voorzet op het hoofd van Ferdi Rohde, die de rechterhoek trof: 1-0. Het was het eerste succes voor Twente's Westduitse spits sinds 17 september toen hij te gen IFK Göteborg de belang rijke tweede treffer produ ceerde. FC Twente had echter maar kört plezier van de voor sprong, de gebruikelijke pauze tenminste buiten beschouwing gelaten. Vijf minuten na de hervatting creëerde Dynamo zijn voortreffelijke uitgangspo sitie. Libero Dörner speelde centrum opduikende Heidler aan, die buitenspel leek te staan. De scheidsrechterr keek nog naar zijn grensrechter, die echter geen vlag omhoog stak. Later zou de Spaanse leidsman verklaren: „Het stapje van laatste man Gritter kwam iets te laat en daarom kon ik moei lijk fluiten", wat Jaap Bos ove rigens na afloop bevestigde. Twente kon zich wel opwin den over het uitblijven van een strafschop toen Thoresen in de 70ste minuut door Muller duidelijk zichtbaar naar de grond werd getrokken. Scheidsrechter Castillo stond er met zijn neus bovenop maar liet doorspelen. Twente was even van de kook en bij de volgende tegenstoot was het bijna 1-2, toen Trautmann langs Jol, Dilling en Van Ger ven gleed. Jaap Bos redde ech ter op de doellijn. Hollink zond vervolgens Bleuming het veld in voor Thoresen. Het gaf, net als de komst van Lindsted, maar even nieuwe impulsen aan een niet meer in eigen kansen gelovende ploeg.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 17