k„Truckstar Festival"zal horen en zien doen vergaan *GIH T AD/REGIOLEIDSE COURANT i\ BURGERLIJKE /STAND EEN KOLOSSALE ODE AAN DE JCOWBOYS VAN DE WEG conomisch wel en wee Grootste ankers ter wereld. DINSDAG 21 OKTOBER 1980 PAGINA 5 Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertel len wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn geduldi ge telefoon is 071-122244; u kunt dan naar toestel 18 vragen. fisten »gen liek >g ma hrijv' n! adviesbureau voor orga- lontwikkeling en trai- '^.W.R. de Rambelje aan iproos 12 is naar elders itst. zaakadres van het on- in.bedrijf van grond- en lingswerken M. L. van ade 3a., zaakadres van het hove- edrijf J. F. Knotter is atst van de G. Doustraat ir Leiderdorp. zaakadres van het ïheidsverzorgingsbedrijf i Els Sieval" is verplaatst le 5-Meilaan naar de jkstraat 57. bedrijf „Mr. de Neve - ïed", in- en verkoop van oed enz. aan de Kaiser- 38 is opgeheven, het Kort Galgewater 6 handen in gebruikte van H. Borgerding ge- winkel in reformartike- Éruiderij Sassefras" aan enstraat 6a is i.v.m. ver- ig naar de Hoogstraat richt 463) opgeheven, zaakadres van de auto- ol Schoeman is ver van de Beestenmarkt 8 e Dagvlinder 18. Het aann.bedrijf van tim merwerken enz. Fa. Voskuil en Verbooy aan de Juliana- straat 4 is opgeheven. Aan de Koningstraat 58 is het zaakadres van de amb. handel (met vaste standplaats) in cons, ijs van P. J. Hartevelt gevestigd. De balletschool „Jazzballet- school Heartbeat" aan de 5e Groenesteeg 97 is opgeheven. Aan de Rijn en Schiekade 38 is het glazenwassersbedrijf „Glazenwasserij C. Boere" ge vestigd. Aan de Oppenheimstraat 21 is het advertentiebureau „tele foonverkoopbureau M. W. Taffijn" gevestigd. het accountantskantoor van L. J. van der Valk aan de Ko renbloem 29 is opgeheven. Het expeditiebedrijf „Bloe- mentax" aan de P. van An- rooystraat 9 is opgeheven. Het glazenwassersbedrijf J. Springer aan de Suriname- straat 18 is opgeheven. De handelsnaam van het auto- en garagebedrijf b.v. au tomobiel- en motorhandel „Het Motorhuis Vauxhall" aan de Vondellaan 80 is gewijzigd in „Het Motorhuis Alphen b.v.". De achter de Valkenburgse- weg 1 gevestigde hondentri- minrichting „Ghislaine" is op geheven. Op 22 augustus wordt bij het overdekte zwembad aan de Boshuizerlaan 1 het sauna- en gezondheidscentrum van Cock Vis geopend. Aan de Brahmslaan 2 (hoek Mendelssohnkade) is de Mor- moonse kerk in gebruik geno men. Het glazenwasserij- en schoonmaakbedrijf van H. W. Kleyn aan de St. Eustatius- straat 2 is opgeheven. De vestiging van de afd. Leiden van de NVSH wordt op 13 september verplaatst van de Nieuwe Rijn 20a naar het Rapenburg 48. Aan de Morsweg 98 is in de eerder opgeheven dierenshop van H. S. Pikaar de klh. in kleine huisdieren, dierenvoe- ders en dierbenodigdheden van P. J. de Wit gevestigd. Aan de Morsweg 110 wordt het bedrijfspand (ca. 250 m2 bedrijfsruimte met kantoor) met bovenwoning waarin thans de groothandel in pot grond e.d. Fleural b.v. is ge vestigd voor 350.000,- k.k. te koop aangeboden. Het bedrijf zal worden verplaatst naar Leiderdorp. ongehoord en hier nog niet gezien. Die truck is feitelijk een moviestar, een filmheld, want hij deed mee in de film „Smokey and the Bandit". Een „truck van het jaar" die meer dan 250.000 gulden heeft gekost en voorzien is van een „logies- accommodatie" die elke voorstelling tart „Ja man", voegt Wim Woudenberg, de knettergekke promotor van de eend op wieletjes, daar onmiddellijk aan toe: „whoopie the poopie: een echte trucker is stapelgek op alles wat er aan trucks uit de States komt Daar komt ze nou, die ongelooflijke schoonheid van een truck. Mijne heren truckliefhebbers, dit is jullie kans Jullie kunt zaterdag je muzikale en je truckershart komen ophalen „Wacht effies", zo neemt Bauke de ronkende draad weer op: „die tien- of twintigduizend mensen komen allemaal aan hun trekken. En dan te denken, dat André de Jong een voorstelling van een „feestje" had Ha, dan hebben we hem mooi om de tuin geleid. De hele familie is welkom op het festival. Er is vreselijk veel voor iedereen, jong en oud, te beleven. Een uniek feest in Europa, voor de eerste keer". Die schatten van trucks krijgen luister bijgezet door de aanwezigheid van hooggenoteerde artiesten (daarom ook al is er belangstelling van allerlei media, bijvoorbeeld de Westduitse teevee). Bill, Haley and his Comets heeft het dan laten afweten, maar anderen zullen die leemte weten op te vullen. Daar zijn straks de niet weinig aantrekkelijke dames van Hollandse makelijk die (in de nieuwe samenstelling) LUV vormen. En de Engelse rockspecialisten bij uitstek, opererend onder de naam MUD, wat meer is dan modder alleen. De „dag van de trucker" krijgt nog meer accent door het optreden van keien zoals Henk Wijngaard (die de truck zo innig in z'n hart en op de plaat koestert), het koppel Saskia en Serge, de Ruud Hermans Band en dan de Amerikaanse trucksongzangers Dick Curless en Red Simpson, niet slechts apostelen van de weg maar goden op hun gebied, nu voor het eerst in Europa. Je houdt het bijna niet voor mogelijk, maar ik noteer 't toch maar. Het muzikale effect zal hoogstwaarschijnlijk nog verhoogd worden door het optreden van de natuurlijke „vader der truckers": Dave Dudley. Hoger kan het truckerslied nauwelijks stijgen. Dan is er zelfs nog een grote kans, dat „de vlam in de pijp himself", Henk Wijngaard dus, stukken van z n nieuwe elpee ten gehore brengt. Trucksongs zonder end, want nog een nieuwe elpee ziet deze dag, volgens Bauke, het levenslicht: „Truckstar Volume I", met daarop als belangrijkste „track" Dave Dudley's „Six days on the road". Horen en zien zal een ieder bijgevolg vergaan. En in een roes zal men zich kunnen begeven langs al dat opgestelde allermooiste en allergekste op truckgebied, met vrijwel alle Europese merken. Maar figuurlijk gesproken gaat ook het mes erin. Hoe een truck in elkaar steekt, zeg maar; dat zal ook te zien zijn. Hoe upright-sticks worden gebouwd (vergeef me, maar ik kan hier echt niet nader op in gaan). Hoe een truck beletterd wordt, hoe „special paint" wordt aangebracht (maar niet al te special, want de schilder blijft op z'n ponteneur staan en showt niet meer dan hem lief is). U zult ook kunnen bemerken hoe je het groot-rijbewijs kunt halen, via een plaatselijke rijschoolhouder; hoe de Algemene Verkeers Dienst te werk gaat en hoe Veilig Verkeer Nederland dat doet. En dan zal nog de N.C.F. (voor de „bakkenisten", met hun breakie breakie doet er niet toe, voor wie dat niet kan vatten, maar het heeft met die vrijgegeven zendertjes te maken een bekend begrip) aanwezig zijn, met de nieuwste „bakkies". Ook modelbouwers kunnen op het festival van de cowboys Bij de Hollandse Constructie Groep (HCG) in Leiden zijn deze kolossale ankers vervaar- digd, met hun veertig ton de grootste en zwaarste ter wereld. De ankers zijn bestemd voor de kraanschepen 'Balder' en 'Hermod' die op het Noordelijk deel van de Noordzee permanent voor anker liggen. De eerste twee ankers werden enkele dagen geleden in Schiedam ingeladen. LEIDEN Geboren: Ka Nan. z.v. H. Y. Cheng en T. F. Cheung; Dennis, z.v. G. J. van der Blom en W. C. de Ridder; Huay Sian, d.v. S. L. Cheong en S. W. Chen; Marco Johannes, z.v. M. L. Lamboo en J. C. Bentvelzen; Sylvia, d.v. R. H. L. van der Zwet en Y. L. M. van Schaik; Samuël Fedde, z.v. R. Kruizinga en D. M. C. Hellinga; Petrus Theodorus Maria. z.v. J. N. van Buuren en M. M. W. Cornelissen; Agnes Metje Theodora, d.v. Th. van Leeuwen en A. Schaap; Teunis Jo hannes, z.v. T. J. van der Wolk en G. M. van der Linden; Lieke. d.v. J. R. Scholtens en E. H. C. Hottijzer; Theo dorus Maria, z.v. C. L. M. Broekhof en P. C. M. H. van Kints; Marijke Ll- selotte. d.v. P. Koster en H. S. van der Deijl; Jonkvrouw RoeJine Angelina Yvonne, d.v. Jhr. W. H. J. de Beaufort en A. S. H. Langeveld; Oscar Ran dolph, z.v. J. H. Clbink en A. M. van der Meel; Maria Anna. d.v. H. Kersten en W. F. Honsbeek; Maartje Teuna, d.v. M. Harteveld en W, Sira; Esther, d.v. C. A. van der Plas en D. J. Hoek; Deniz, z.v. A. Korkmaz en K. Olmez; Jolanda Christa. d.v. H. H. Dam en E. Jongkoen; Tristan, z.v. J. A. Van Hou- welingen en J. J. S. Ouwehand; Joost, z.v. A. B. Lagerberg en H. M. Th. van Haaster; Arlette Dorine, d.v. D. Sjerp en C. H. Tieten; Karim. z.v. B. E. Idza- hi en L. M. vgn Emmerik; Cornelis, z.v. C. van Egmond en G. van den Bosch; Femke Maria Catharina. d.v. B. de Vries en A. J. van den Burg; Daniël, z.v. M. van Weerlee en M. Azier; Ralph Frederlk Hendrik, z.v. H. R. van Rijn en C. W. van Leeuwen; Carlo Raoul, ia. R. M. A. Curiel en I. S. Claproth; Jelle Hendrik, z.v. H. Verbiest en D. van Veen; Shie Lang. d.v. S. S. Hu en M. L. Hsu; Mustafa, z.v. S. Kus en G. Kus; Desiree Anna Catharina. d.v. P. J. Linders en A. I. J. van Diest; Joyce Petra. d.v. C. L. Grimbergen en Y. C. Pureveen; Heidl Christiana, d.v. H. Nieberding en J. E. Wijntjes; Bram Philippus, z.v. C. H. Tendeloo en L M. C. Erftemeijer; Ma- rinus Adriaan, z.v. M. de Kleijn en A. van Rijs; Taran Shah Ujala Khan. z.v. R. S. N. Joemrati en A. P. Mahabier; Ronny. z.v. H. Snellenburg en P. Dui venvoorden; Natascha Elizabeth, d.v. D. J. de Koning en C. E. de Mooij; Petronella, d.v. W. F. van der Kaay en M. Sierat; Elisabeth, d.v. A. Huisman en M. R. Guijt; Dennis, z.v. R. Krapels en Y. van Rotterdam: Johanna Su sanna. d.v. J. Haasnoot en J. S. da Koning; Suzan. d.v. J. A. M. Bakker en M. Kleij; Mariët. d.v. J. A. M. Bak ker en M. Kleij; Marcel Cornells Jaco bus. z.v. C. J. J. Geerlings en C. da Mooij; Ulkü, d.v. S. Ugurlu en S. Yük- sel; Nathalie, d.v. R. Karei en J. van Rossen; Adam. z.v. W. R. L. van der Heijden en A. J. Koek; Arife. d.v. K. Kizilkaya en N. Coban; Johanna Adriana Maria, d.v. L. J. W. van Dijk en J; A. Smit; Elisabeth, d.v. C. Haas noot en C. E. van Rijn; Gerardus Jo hannes. z.v. M. J. Noteboom en M. J. Duyverman; Brenda. d.v. J. de Roode en H. M. Verver; Yvonne Irmina Alexandra, d.v. R. H. M. Kalker en I. U. A. Mooij; Martijn Robert. z.v. S. da Visser en J. M. Donker; Ellne, d.v. D. Ch. Hansen en P. Voet; Tjltze Pascal, z.v. A. T. van der Heijden an M. Var- bruggen; Als komende zaterdagmiddag 25 oktober, klokke twaalf, IJ de poorten van de IQ Leidse Groenoordhallen opengezet zullen worden ningtyoor het grootste Tl spektakelstuk op 1 vrachtwagengebied ooit n Ha vertoond, verwachten de aanstichters van het „Truckstar Festival" dat meteen het hek van de d°]dam zal zijn. Ze rond voorzien, dat dan ook staan|Hallen-directeur André de Jong in paniek zal vluchten, want „waarlijk, De Jong en de politie (met wie wij de beste contacten hebben) zullen niet weten wat ze hebben ng, rlaangehaald met dit „feestje voor prachtwagen- lgsre(£hauffeurs". De Fries elingjBauke Algera houdt er mee, dat gebr^ninstens half Leiden, rordt tezamen met duizenden ^{[opgetogen truckfans uit te ko^nnen" en buitenland, twefiaar de iu geGroenoordhallen zal s ®vJtromen en het terrein vincpverspoelen. Hij zit nu nog evenals zijn (makkers Dick van Zijl her11 Wim Woudenberg een enorme zal tSaitsmijter onder calorieën te ls ra%unkeren, maar Bfeaterdag verwacht hij enonet klapstuk op een internationaal festijn, dat gewijd zal zijn aan „de trucker, de cowboy van de weg". Dat is het ollectief van jongens lie erkenning behoeven, Ie knapen ook met het en indrukwekkendste en (mooiste materiaal dat sicalbver 's Heren wegen iek ojjgndert, aangemoedigd al vJJoor de kreet „Keep on e nenfruck*n' Vrachtauto's ;n hePrachtauto's bedtpauke Algera, de man die edenihoopt dat Leiden zaterdag eschrljitloopt, is van Holland dotesf elstar Concert „in grote leerlifcvenementen". Hij ziet er 't Hoogfeest geciviliseerd uit. Maar ben (liet minder vriendelijk dan matfijn consorten. Misschien buiten wat ruiger haroandoende door baard- en lileuranorgroei, zijn Wim en Dick; peiden ook tijdens de hap Hetopt met een uitbundige owboyhoed; echte Stetsons, (aarvan ze er een stuk of ertig uit de States hebben heegenomen. Niet om uit te leien, want die krengen zijn f erduur. Maar misschien len een stuk of wat ïidse agenten, die zaterdag n naar men hoopt ipeloze reteller^eerscircu^atie °P Êan£ ghoeten zien te houden, ach, ff^lfcht willen die zich voor teekt!eze ene ^eer we^ tooien n hel?et 20 n exemplaar. Wim Voudenberg, die z'n oordenschat in de States dens een verblijf heeft irrijkt met een soort fexaanse dialect, is voorman in de Holland Duck Club. Een glanzende truck: pronkstuk in de zon. Die club zorgt niet alleen voor de verheffing van de Nederlandse „trucker", de vrachtrijder „die op z'n eigen voetstuk moet omdat- ie daar hoort, en niet helemaal onderaan, zoals het een paar jaar geleden nog was", maar ze verspreidt ook eenden op wieletjes; ducks, die je soms bovenop de cabine van een truck ziet, elke duck in de kleuren van z'n eigen nationaliteit. Dick van Zijl, tenslotte, is hoofdredacteur van het maandblad „Truckstar", een bijzonder keurige uitgave die bijna een jaar oud is. Drie organisatoren die het „Truckstar Festival" op touw hebben gezet. Dat van De Jong en de politie, die zo spontaan (De Jong omdat er wat te verdienen valt, de politie omdat die geen warboel op de weg wenst) hun medewerking hebben gegegen, dat was maar een grap, uiteraard. Het wil alleen maar zeggen, dat het Truckstar Festival iets geweldigs moet gaan worden, waarbij iedereen betrokken zou moeten zijn. De bedoeling is, dat het feest binnen en buiten de hallen, 's avonds om een uur of half twaalf gedoofd wordt; maar er zal dan wel het één en ander achter de rug zijn op deze immense show over en rond de vrachtrijder met zijn voertuig. Bauke Algera: „Het is niet alleen een Nederlandse aangelegenheid. Dat kun je al zien aan die bus vol Deense truckers die naar Leiden komt. Je zou mogen stellen, dat het een dag verwennerij voor zeker alle truckers uit Nederland, België en West-Duitsland wordt. Vijfhonderd van de allermooiste Europese vrachtwagens komen naar Leiden, in de schitterendste „opgespoten" uitvoeringen. Dat spuiten van zo'n truck is een hoofdstuk apart. De spuiter zal daar niemand bij toelaten, omdat hij z'n „geheim" niet wenst prijs te geven. Maar het is wel prachtig, zoals die cabines er vaak uitzien. En dan komt er en daar zijn we wel een beetje boel trots op de „mooiste Amerikaanse truck van het jaar" (een Peterbilt, waaraan geen niet- verchroomd boutje of moertje zit), voor een kapitaal naar Nederland overgevlogen per Hercules, het grootste vrachtvliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht. Dat is bijna Dit is ook een vrachtwagen, maar heel oud: een „oldtimer" van weleer, die in Lei den te bewonderen zal zijn. van de weg hun ogen uitkijken. Volledig zijn is er voor mij niet bij. In flarden dienen de organisatoren hun gegevens in. Het is te veel allemaal. Dan is die toegangsprijs van 25 gulden (leden van de Holland Duck Club betalen 20 ballen), en 5 gulden voor kinderen tot twaalf jaar, een habbekras. Je kunt het nauwelijks op. Daar marcheert ook nog de Bato Band uit Haarlem aan, met een groep fantastische „cheergirls", vrolijke, uitgelaten meisjes, die bij de prijs zijn inbegrepen, evenals een dieplader van de luchtmacht met een onvervalste, nog niet gecrashte straaljager erop. Men zal in en buiten de hallen vuurvreters kunnen ontmoeten, een goochelaar, een skelterbaantje, amusementsautomaten met een gokkarakter. Ik geloof zelfs ook een videoshow over de beklimming van een vier kilometer hoge berg, waar een groep Amerikaanse trucks niet moe van werd. Te eten en drinken (voorbij het bier houdt de alcohol op) is er ook genoeg. Ik kan hooguit nog zeggen: jullie moet het zelf maar gaan zien en ervaren. En als iedereen daar net zo gezellig truck achtig is als Bauke, Wim en Dick, wordt het een geweldige belevenis, die zaterdag, als trucks en truckers rumoerig in een verdiend zonnetje worden gezet. Ik raak er bijna door van de kook. Daar herinner ik me nu, dat in de toezwermende invasie ook „hoogwerkkranen" betrokken zullen zijn. Wim Woudenberg, die op verzoek even met z'n ogen rolt: „Geen toeloop is ons te vliegtuigmotoren erop. Wim praat z'n mond vanzelfsprekend weer voorbij: „Als die dingen gestart worden, wordt heel Leiden in één klap wakker Net alsof ze hier de ganse dag zouden slapen Kom nou, Wim Woudenberg; dan ken je Leiden nog niet. Maar goed; de truck is een mooi stuk werk, vindt men vooral in Amerika. En dat is eigenlijk allang zo. Al vele tientallen jaren snellen overal de ridders van de weg, zingend of doodmoe, met hun zware last over asfalt, beton en klinkers. Het gaat vandaag een beetje in goed-modische country and western-style (de ballade daarvan kan iedereen zaterdag zelf gaan horen en ook aanschouwelijk gewaar worden), maar ook vroeger reed de toen nog harddravende schlemiel andermans goederen af en aan. Zaterdagmiddag om een uur of half zes komen ongeveer dertig heel oude vrachtwagens als „oldtimers trucks" bij het Leidse N.S. station bij elkaar om op te stomen naar de Groenoordhallen. Om zich aldaar te voegen in het geheel van het „truckers hooglied". Waarvoor de toegangskaarten te bestellen- zijn bij „Holland Duck Club", tel. 01720 - 30100, bij „vele bekende Nederlandse wegrestaurants", bij Leidens VVV-kantoor, Stationsplein, en aan de gretige kassa's van de Leidse Groenoordhallen. Ik ben nu helemaal zenuwachtig; maar ik meen, dat slechts weinigen dit klinkende en pronkende „weggeheel" zullen mogen missen. De bevrachting, een etmaal op de weg en met of zonder duck uitgegroeid tot een keurkorps, mag rekenen op ieders belangstelling. groot; als het moet zullen die kranen het spul gewoon opstapelen O jee ja: ook de Porsche-groep van de Rijkspolitie uit Driebergen komt aanrijden, zonder iemand de stuipen op het onschuldige lijf te jagen; en eigenlijk denken Wim, Bauke en Dick, dat ook Leidse politie en brandweer wel een duit in het festivalzakje kunnen doen door te tonen wat ze allemaal mans zijn. Nou, ik kan de drie optimisten verzekeren, dat deze dienaren der openbare veiligheid zeker ter plaatse zullen zijn; „on the very spot, we might say Zeker, als je hoort, dat er tracker track-tractors opgesteld zullen staan, met Dick Curless „van de weg". Red Simpson: toe maar, trucker...!

Leidse Courant | 1980 | | pagina 5