,-iEGIO Ter Aarse sportverenigingen voelen niets voor verhuizing naar Y ier ambachtpolder Aanvang bouw twee nieuwe paviljoens 'Sancta Maria' Vooiwai- hoortwaf. ScïdóeScMiACi/nt Onroerendgoedbelasting niet omhoog in Woubrugge Iswr sm Veldslag onder Veense. jeugd Ja Aanmoedigingsprijs voor kunstenaars Nog dit jaar start bouw in plan Zonneveld Koudekerk verhoogt belastingen t Aardige van die Strippenkaart: Honderd jaar katholiek onderwi I Baby ontsnapt aan verbrandingsdood LEIDSE COURANT DINSDAG 21 OKTOBER 1980 PAGIujV TER AAR De sportverenigingen in de ge meente Ter Aar hebben unaniem laten we ten niets te voelen voor een verhuizing naar de Polder Vierambacht Het gemeentebe stuur zou het liefst een geheel nieuw sport complex stichten voor alle verenigingen. Een maand geleden vroeg het college de raad om een bedrag van 25.000,- beschik baar te stellen als aanloopkrediet voor ex tern onderzoek naar de mogelijkheden voor de stichting van een dergelijk complex. Het college heeft al een aantal mogelijkhe den uitgewerkt. Er zijn drie mogelijkheden waaruit een keus moet worden gemaakt. De eerste mogelijkheid is de bestaande sportcomplexen aan de Westka- naalweg uit te breiden. De tweede mogelijkheid is realisering van een nieuw complex aan de noordoostzijde van de Polder Vierambacht, op de hoek Ringdijk-Leidsche Vaart De laatste mogelijkheid is een gedeelte in het nieuw te ontwikkelen glastuinbouwgebied in diezelfde polder daarvoor aan te wenden. Dat zou dan moeten zijn op de hoek van de Aardamseweg en de Langeraarseweg. De CDA-er J. van der Vliet had daar al direkt zijn bedenkingen tegen. De christen-democraat vroeg zich af of het plan om een gedeelte van de Polder Vierambacht te bestemmen voor sportmogelijkheden nog wel rijmt met de on langs aan deze polder gegeven bestemming. Van der Vliet vroeg zich ook af waar het colle ge de benodigde 25.000,- vandaan dacht te ha len en binnen welke termijn het college een op lossing heeft voor de veldennood van de Lan- geraarse vereniging Altior. Van der Vliet meent dat men niet al te gretig te werk moet gaan bij het binnenhalen van nieuwe kwekers, maar voorzichtig te werk moet gaan en voorlo pig alleen gronden in de Polder Vierambacht gebruiken die het minst kwetsbaar zijn. Bezwaren Uit de hoek van de VVD ziet men ook bezwa ren, met name wanneer de derde mogelijkheid gerealiseerd zou gaan worden. De liberalen vinden deze variant zeer kostbaar en verwach ten ook bezwaren van de voorstanders voor vestiging van tuinbouwbedrijven. De heer Hoogervorst vraagt zich af of er geen mogelijk heid is de grond aan de andere kant van de Langeraarseweg tegenover het thans geplande plan te bestemmen voor sportvelden, waarbij hij tevens wees op de nadelen van vestiging van sportvelden nabij tuinbouwbedrijven bij voorbeeld met betrekking tot het planten van een bomenrij rondom de velden. Het PAK daarentegen is wel gelukkig met het Het sportcomplex van voetbalvereniging Altior. voorstel van het college. De heer Van Deude- kom voelt veel voor mogelijkheid nummer twee. Hij vindt de centrale ligging ervan, uit breidingsmogelijkheden die aanwezig zijn en goede verkeersverbindingen, van optimaal be lang. Het is voordelig om de bestaande terreinen aan de Westkanaalweg uit te breiden. Maar dan zullen er over een tiental jaren problemen ont staan ten aanzien van woningbouw. Dat speelt zeker in Langeraar. Het college is van oordeel dat woningbouw daar zeker nog een kans moet krijgen. In de laatst gehouden raadsvergadering kwam de gehele problematiek wederom aan de orde. De heer Van der Vliet zou graag zien dat het bedrag van 25.000,- nog even wordt vastge houden. Zijn fractiegenoot Sassen wil ook het plan voor het sportcomplex in de Polder Vie rambacht nog even „bevriezen". Hij stelde: „Er is lang gestreden om in de Polder glastuinbouw te krijgen. Nu dat bijna rond is zouden we weer vijfentwintig hectare van dat gebied afnemen om er sportvelden aan te leggen. Laat eerst de stichting Stiveen maar eens met haar plannen voor de Polder Vierambacht komen. Altior en de andere verenigingen willen helemaal niet verhuizen. Zoals we nu bezig zijn, zijn we be slist op de verkeerde weg." Van der Vliet wilde het raadsbesluit terug draaien, maar dat is volgens voorzitter Verhoef wel wat eigenaardig. Het raadsbesluit is al goedgekeurd door GS. „Bovendien", aldus Ver hoef, „er is nog geen enkele beslissing genomen aangaande de Polder Vierambacht. We houden ons nog maar bezig met het onderzoek naar de mogelijkheden en ook wat betreft de financiën die met de plannen gemoeid zijn staat nog niets vast. Een andere lokatie dan de Polder Vieram bacht is nog lang niet ondenkbaar." ALPHEN AAN DEN RIJN - Ter gelegenheid van de tiende verjaardag van de Alphense Kulturele Raad, stelt de ge meente een aanmoedigings kunstprijs beschikbaar in de sector beeldende kunst. Kun stenaars uit Alphen en om streken die aan het begin van hun kunstenaarsloopbaan staan, worden uitgenodigd mi nimaal 3 en maximaal 10 werkstukken in te leveren. De strijd staat ook open voor amateurs. De prijs bedraagt 2.000,-. De jury zal worden gevormd niet-Alphense kunsten Indien de inzendingen waard zijn, zal er in jai 1981 een tentoonstelling den opgezet. Bij de opc hiervan zal de winnaai prijs worden overhani waarna ook het publiek voorkeur kenbaar mag ma De maker van het meest noemde stuk ontvangt geldprijs van 500-. Aan dingsformulieren zijn af t< len bij de kulturele raad, helminalaan 12, Alphen Rijn. HAZERSWOUDE - De ge meente Hazerswoude zeer voortvarend te werk gaan met de realisering van de eerste fase van het uitbreidingsplan Zonneveld. Het Hazerswoudse aanne mingsbedrijf EGBO B.V. heeft dezer dagen bekend gemaakt nog dit jaar een aanvang te kunnen maken met de bouw ;lspe vra ver de ,Tr me' KOUDEKERK De raad Koudekerk is gisteravond akkoord gegaan met de trendmatige verhoging van de belastingen. Met ingang van 1 januari zullen de Kou dekerken dus vijf procent meer gaan betalen aan on- van drieënvijftig woningfyoc de premiesector. Deze hi1 die in twee typen zullen den uitgevoerd, zijn bes voor ingezetenen van Ha woude. Ook economisch deze gemeente gebonden men in aanmerking. De wijzing van de premiekoo j"'! ningen geschiedt door de meentebestuurders rond eerste november aanstaanlHal de vlu ,w< de de het ivet roerend-goedbelasting, riaan belasting hondenbelad en leges. WOUBRUGGE De begro ting voor 1981 biedt geen on gunstig perspectief biedt voor het te voeren beleid. B en w hebben de gemeente raad meegedeeld dat bin nenkort de begroting zal worden uitgebracht. Inmid dels is al wel bekend dat de gemeentelijke belastingen zullen worden verhoogd. In verband met de bezuini gingsmaatregelen van de re gering is een verhoging van vijf procent geadviseerd. Woubrugge houdt zich gro tendeels aan dit advies. Uit zondering vormen de onroe rendgoedbelasting en de rei nigingsrechten. De onroe rendgoedbelasting wordt be slist niet verhoogd en de rei nigingsrechten met maar liefst 21 procent van 115 gul den naar 140 gulden. De oor zaak van deze forse verhoging ligt in het dekkingspercentage van de kosten van de reini gingsdienst. De begrotingsver gadering is vastgesteld op 18 december. De gemeenteraad zal aan staande donderdag een aantal begrotingswijzigingen moeten goedkeuren. Het podium in De Wijk moet worden uitge breid, evenals het voetbal complex. De Oudendijkse weg dient te worden verlicht, het gemeentehuis heeft een fiet senstalling nodig en er moet een kunstwerk worden aan geschaft voor Woubrugge. De raadscommissie financiën heeft inmiddels positief gead viseerd. Het initiatiefvoorstel van het raadslid Leen Vos om het ge meentelijk Woningbedrijf op te hebben wordt eveneens overmorgen door de raad be spreken. B en w stellen voor dit voorstel van Vos eerst te bestuderen, alvorens met een afgewogen voorstel te komen. Voor de reinigingsre< geldt een andere regeling rrceel wordt een bedragrek 114,— in rekening gebr^ij- Voor 65-plussers wordt I prftiil 3t tez; ifoPë korting van f 24,-- gegt De fractie van de PvdA®P° graag gezien dat deze koPini ook voor een- en twefiaa soonshuishoudens zou geGrc Voor dit voorstel was evefctro geen meerderheid te vin<Lve nog De heer J. Heemskerk als raadslid voor het CDAT digd. Hij volgt de hef" Gramsma op. In plaats v#^e* heer C. Kammeraad zal tiüits de volgende vergaderinpnijl heer A. van Luik als ra^)Un voor het Algemeen B Koudekerk worden benot NOORDWIJK Het Noordwijkse Psychia trische Ziekenhuis 'Sancta Maria' krijgt twee nieuwe paviljoens. Deze nieuwe gebou wen komen in de plaats van het reeds vijf tig jaar oude huidige onderkomen. Hiermee is de door de directie als 'noodzakelijk' be stempelde wens in vervulling gegaan. De nieuwbouw waarmee een bedrag van 16.5 miljoen gulden gemoeid is, is bestemd voor 160 chronisch psychiatrische patiënten. Gis termiddag werd middels de zogenaamde 'eerste spade' een begin gemaakt met de bouwwerkzaamheden. Al jaren heeft het bestuur van het ziekenhuis vastomlijnde plannen voor modernisering van het gebouw. Hiervoor was echter nieuwbouw noodzakelijk omdat de huidige gebouwen van het ziekenhuis niet meer voldoen. In februari van 1978 werden er nieuwbouwplannen inge diend bij het ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygieiie. Dat plan, een nieuw pavil joen met 128 bedden, werd afgekeurd door het ministerie omdat het te duur zou zijn. De staats secretaris van Volksgezondheid presenteerde in de Tweede Kamer echter diezelfde maand een nota waarin gepleit werd voor vernieuwing van de 6000 patiënten-plaatsen in psychiatri sche ziekenhuizen. In die nota was ook 'Sancta Maria' opgenomen met een totaal van 160 te vervangen bedden, 32 meer dan er oorspronke lijk verlangd werden. De door de directie daar op gerichte bouwplannen werden eind vorige week door de minister goedgekeurd. De twee nieuwe gebouwen worden begin 1982 in ge bruik genomen. De vijftig jaar oude gebouwen waarin de 160 patierlten nu gehuisvest zijn wor den dan afgebroken. Behalve de nu te realiseren moderniserings plannen heeft 'Sancta Maria' nog meer bouw plannen. Zo zal het opname-paviljoen 'Sint Anna' verbouwd worden en wordt er gewerkt aan de opzet van een klinisch centrum. In dit centrum wil men een ziekenzaal, een polikli niek, laboratoria en een roiitgenafdeling onder brengen. Voorts liggen er uitgewerkte plannen voor een nieuwe cafe-feestzaal die tegenover het hoofdgebouw moet verrijzen. De nieuwbouwwerkzaamheden hebben een aanvang genomen. KORTWEG ZEVENHOVEN Onder de naam 'Mensen in Nood' wordt morgen en 29 oktober een kle- dingsinzamelingsactie gehou den ten bate van mensen in de derde wereld. De actie wordt beide woensdagen gehouden' in het ontmoetingscentrum van de rooms katholieke kerk en in de voetbalkantine aan de Stationsweg. Tussen zeven en acht uur kan iedereen de kle ding daar brengen. De actie valt onder auspicieri van Cha- ritas Internationalis. Deze or ganisatie zorgt ook voor ver zending van de verzamelde kleding. vember een toneelvoorstelling in 'De Alkeburcht'in Roelofa- rendsveen. gespeeld wordt het toneelstuk 'gesprek met Lon den', als mede een eén-acter onder de titel 'de elfde van de elfde'. Na afloop van elke voorstelling is er een zoge naamd 'bal na'. De toneela vonden in Roelofarendsveen beginnen om kwart voor acht ROELOFARENDSVEEN Toneelvereniging 'Sint Theo- VOORSCHOTEN De dulfus' geeft op 1, 7 en 8 no- Stichting Jazzclub Voorscho ten organiseert op zaterdag 25 oktober een optreden van het Harry Verbeke/Piet Noordijk Quintet in Bar-bistro Het Wedde in Voorschoten. Het is het tweede concert in het nieuwe seizoen van de Jazz club. Het quintet bestaat uit Piet Noordijk, altsaxofoon, Harry Verbeke, tenorsaxo foon, Irv Rochlin, piano, Harry Emmery, bas en Max Bolleman, drums. Het concert begint om negen uur en de en tree bedraagt ƒ7,50. 'n Ommetje naar de sitamrzaak ichttlt u nu minstens 21,7 cmt per bnsrit. Anders gezegd: de Nationale Strippenkaart is in de voorverkoop voordeliger. Daarmee willen we de verkoop op het voertuig beperken. Hoe minder kaartjes er in bus en tram verkocht worden, hoe sneller het bij de haltes verloopt. Dus als u een 15-strippenkaart koopt bij de sigarenzaak, op het station of het postkantoor, dan bent u zo'n 12 cent per strip goedkoper uit. Wat niet wil zeggen, dat de strippenkaarten die wél in bus en tram verkocht worden (de 6- en 10-strippenkaart) nu onredelijk duur zijn. Een 6-strippenkaart, die f 2,85 kost, is altijd nog voordeliger dan de prijs die u eerst betaalde voor drie enkeltjes van één zone. Met de Strippenkaart kom je overal. Openbaar Vervoer, Postbus 55,2501CB Den Haag. l/momejrjL I taarsads^nstreckvenoct M I GêkSqdoorMNodertand ZOZ i J TWEE GEWONDEN, VIJF ARRESTATIES ROELOFARENSVEEN Twee groepen Roelofarends- veense jongeren hebben zon dagavond een ware veldslag geleverd bij een woning aan de Geestweg. Twee personen raakte daarbij gewond, on der wie een oudere man die met gebroken ribben en een geperforeerde long in het Academisch Ziekenhuis is opgenomen. De rijkspolitie in Alkemade heeft tot op he den vijf personen aangehou den en ingesloten. Het on derzoek naar de achtergron den van de veldslag is nog in volle gang. Uit de getuigenverklaringen heeft de politie begrepen, dat de ene groep de criminele acti viteiten van de andere groep een halt toe wilde roepen. Het zou hierbij gaan om vernielin gen en mishandelingen, ge pleegd in de afgelopen maan den. Zaterdagavond kwam het voor de eerste maal tot een treffen, maar afgezien van wat kleine schermutselingen ge beurde er niets. In de nacht van zaterdag op zondag wer den door een van de groepen vernielingen aangericht aan bezittingen van de andere groep. Zondagavond ging deze laatste groep verhaal halen. Ongeveer zes personen van wie de meesten mindeijarig, reden naar een woning aan de Geestweg, waar de tegenstan der verbleef. De aangevallen partij heeft la ten weten, dat zij zich moesten verdedigen toen honkbal knuppels in de strijd werden geworpen. De strijd kwam abrupt ten einde toen de vader van twee strijdende zoons pro beerde de vechtenden te schei den. Hij kreeg een klap met een stuk hout en liep hierbij enkele gebroken ribben en een geperforeerde long op. De politie kwam ter plaatse toen het gevecht al was afgelo pen. Zondagavond rond half een werd de eerste arrestatie verricht, later in de nacht werden drie anderen uit hun bed gelicht, terwijl in de loop van maandag een vijfde jonge man werd ingesloten. Een van de vijf is inmidels weer in vrij heid gesteld. De politie hoopt in de loop van deze week het onderzoek af te ronden. HOOGMADE Zo zoetjes aan maakt men zich in Hoog- made op om het feit te gaan herdenken dat er honderd jaar geleden gestart werd met het geven van katholiek on derwijs. Een werkgroep wil tal van manifestaties op touw zetten. De festiviteiten wil men op 11 januari laten begin nen met een reünie van oud- leerlingen. Plaats van hande-. ling: het schoolgebouw aan de Van Alcmaerlaan. Maar bij een reünie wil het co mité het beslist niet laten. De gedachten gaan ook uit naar ouderwetse kinderspelen, ter wijl men ook de kinderen van Hoogmade gedurende de bij zondere manifestaties gekleed zou willen zien in Ot en fadi kledij. De werkgroep irioc voorts aan een musical bvei honderd jaar katholiek o£jeni wijs in Hoogmade. 5 Een ander plan dat al vrUUJ vormen begint aan te nenpuc de realisering van een heprac kingsboek. Het is de bedc&auli dat daarin de geschiedenifioop de school wordt beschnjitloi aangevuld met anecdotesJTelst teld door vroegere leerlifven Tal van mensen uit Hoogriees en daarbuiten hebben piet gehoor gegeven om matPjn tijdelijk aan de werkgropn I te staan. Er wordt harqandi gewerkt om het jubileunlno i te kunnen peii ide fetop Jertij heeg leien ALPHEN AAN DEN RIJN Een anderhalf jaar oud kind is vanmorgen om vijf uur ternauwernood van de verbrandingsdood gered. Doordat de smeulende ma tras van het bedje hevig rookte, begon de baby te hoesten, waardoor de ouders werden gewekt De ouders spoedden naar de kinderkamer en haalde kind uit bed. De matn eveneens uit het bed wel haald. vatte vlam. Met ei water werd het vuur g<! De brandweer ruimde huis aan de Kortsteekl later de resten van he| brande beddegoed op. tras is gaan branden d( niet goed functionerenc trisch kussentje. Do kleine moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee beloont uw krant u graag met een fraai hangertje van uw eigen sterrebeeld. Weet u al iemand? noteer m.i.vals nic abonnee van de Leiclse Courant Adres Postcode/Plaats l l I Naam_ Adres I I Betaald wordt per maand (automatische afschrijvj per kwartaal Stuur mij als dank voor de moeite een zilveren hangertje met het sterrebeeldj)ed", Postcode/Plaats. Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 349, 2300 VB Leiden. wink truid «nstr. >g n IN FEITEN'DE BESTE

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4