Geslaagd concert 75-jarige „Lofstem Reservepolitie Noordwijk verjongd veel bezoekers Tamboerania 1980 trekt Korpsen zetten beste beentje voorin Flora Wassenaarse wethouders slagvaardig van de partij Record deelname aan Bloemenloop Pastorie Hoogmade Druk bezochte open dag Laboratoriumschool Rijnland ernstig verzakt REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 13 OKTOBER 1980 PAGII WOUBRUGGE Zaterdaga vond heeft het Christelijk Ge mengd Zangkoor „De Lof- stem" middels een geslaagde uitvoering haar vijfenzeven tigjarig bestaan gevierd. In de Nederlands Hervormde Kerk aan de Comriekade waren ve len getuige van een gevarieerd optreden van het uit ongeveer vijfenvijftig dames en heren bestaande gezelschap. Op het programma stonden orgelwer ken alsmede een mis van W. A. Mozart. „De Lofstem" werd bijgestaan door leden van het koor „Cappella pro Cantibus" uit Oegstgeest. Als dirigent trad op de heer Theo Tobé uit Alphen aan den Rijn, die daarmee zijn periode voor „De Lofstem" afsloot; hij wordt opgevolgd door de eveneens uit Alphen afkomstige diri gent H. Schelling. Overigens bestond het koor reeds op 29 maart van dit jaar officieel driekwart eeuw. Er was toen al een receptie in verenigingsgebouw „De Wijk" en voor de leden een feest avond. Met haar vijfenzeven tigjarige leeftijd mag „De Lof stem" tot één van de meest bloeiende verenigingen van Woubrugge worden genoemd. Naast een afdeling voor „de groten" kent men zelfs een af deling voor de kinderen, „De Klein Lofstem" genaamd. Men heeft één grote wens: men zou graag nog wat mannenstem men aan het ensemble willen toevoegen. Historische gegevens uit de be ginjaren van de zangvereni ging zijn niet meer te achter halen, maar informaties uit de jaren na de oorlog zijn wat rui mer voorhanden. Overigens stond de vereniging gedurende de bezettingsperiode op non- aktief, maar in mei 1945 ging men, met achtenveertig leden, opnieuw energiek van start. Onder de bezielende leiding van voorzitter Schijf en secre taris Slingerland. Al op 29 juni kon men voor het eerst naar buiten treden en wel tijdens een dankdienst in de Neder lands Hervormde kerk ter ge legenheid van de bevrijding. „De Lofstem" telde op een ge geven moment zelfs zo'n tach tig leden. In 1955 werd het vijftigjarig bestaan herdacht. Natuurlijk met onder meer een jubileum viering. Financieelstond de vereniging ook sterk, want de boekhouding liet over het „gouden" jaar een batig saldo van 93.09 zien. In diezelfde tijd werd ook met veel succes deelgenomen aan concoursen. Hans van der Wereld. J. Ammerlaan nieuwe herdej St. Pancratius SASSENHEIM De St. cratius-parochie heeft nieuwe pastoor. Tijdens charistievieringen deeldi ken Schoonebeek mee catecheet J. Ammerlaan noemd door de bisschop!] Rotterdam. nieuwe pastoor (42) ziin theologische op kapelaan in Hill« j, daarna werd hij distritf cheet van de Rotterdams holieke scholenverenigingrol installatie heeft waarschij elf uur plaats. Brand raki trdai A in verwoest woning aai! Oegst- geesterwe^| RIJNSBURG -- Een C brand heeft in de nachtL _ai zaterdag op zondag een L^je ten woning aan de OjT geesterweg 273 in Rijnsf geheel in as gelegd. brand werd ontdekt doa 17-jarige zoon die korL .t twee uur thuiskwam. kon tijdig zijn vier medL zinsleden waarschuwen.^ rt he De brand is ontstaan iij/n™ aangebouwde stenen ke^tva. van de woning. De brandizwe' kon niet verhinderen, daLjers gehele huis uitbrandde.^ schade loopt in de tonnenjsen juiste oorzaak van de bratnk01 niet bekend. ^e dt feme LEIDERDORP De Laboratoriumschool Rijnland heeft afgelopen zaterdag ongeveer 500 bezoekers binnen haar poorten aan de Leidsedreef 5 gehad op de Open Dag. Het was de tweede keer dat de Laboratorium- school meedeed aan de landelijke „Chemie Open Dag", een initiatief van de Koninklijke Nederlandse Chemie Vereniging. Het aantal bezoekers overtrof royaal het aantal dat vorig jaar op de Open Dag een kijkje kwam nemen in de school, die draaide als op een doorde weekse dag. Er waren vooral veel jongere be zoekers, die geïnteresseerd bleken in de mo gelijkheden om een opleiding tot chemisch of medisch analist aan de school te volgen. Zij werden uitgebreid door personeel, docenten en leerlingen voorgelicht. De bezoekers kon den in de school ingewikkelde scheikundige opstellingen met veel kleurtjes en borrelende glaasjes bewonderen, ze konden een blik werpen door de microscopen van de afdeling klinische chiemie en ze konden een bezoek brengen aan de geavanceerde computerka mer van de school. Verder werden er dia's vertoond en films gedraaid. Van de school waren er in totaal 110 man op de been om het geheel in goede banen te leiden. Zij, en ook de bezoekers, konden terugzien op een geslaagde Open Dag. ROELOFARENDSVEEN De Bloemenloop, die jaarlijks wordt georganiseerd door gymnastiekvereniging „Excel sior" had gisteren een record aantal deelnemers. In totaal 850 lopers meldden zich aan de start. Van heinde en verre, zelfs uit Den Haag, Rotterdam en Den Helder was men ge komen om de loop mee te maken. Vooral de jeugdige Veense deelnemers maakten goede tijden. Maar op de lange afstanden gingen de prijzen naar niet-Veen- ders. De halve marathon werd in 72.35 min gewonnen door Van Zonneveld uit Leiden bij de heren en door mevrouw J. Hons- beek in 1 uur 58.32 min. bij de dames. Overige uitslagen: 5 kilo meter heren: Per Hogeboom uit Roelofarendsveen in 18.14 min., dames: Ada Steenvoorden uit Noordwijk in 23.45 min., jongens: R. Wempe uit Amsterdam in 18.45. min., meisjes: Els van der Meer uit Roelofarendsveen in 24.15 min. De negen kilometer as bij de heren een overwinning van Arie van Tol uit Leiden i 27.45 min. en bij de dames van M. van Rijn uit Zoeterwoude i 35.00 min. Geslaagd korenfestival in Sassenheim SASSENHEIM Het jeugd- en kinderkorenfestival, dat zaterdag in de sporthal „Wasbeek" werd gehouden, is zeer succesvol verlopen. Circa zeshonderd kinderen kwamen naar de sporthal toe om deel te nemen aan dit door de afdeling overleg koorwezen van de culture raad Zuid-Holland georgani seerd evenement Het festival werd geopend met het optreden van de christelij ke harmoie „Harpe Davids" uit Noordwijkerhout, ,met de majorettes. Hoogtepunt van de morgen was wel het optreden van het selectie-meisjeskoor „Deo Sacrum" uit Poeldijk, 's Middags werd het festival geopend met een show van drumband „Adest Musica". Het korenprogramma werd af gesloten met het optreden van de drie groepen van het gast koor „De Lenteklokjes" RIJNSBURG Ruim veertig korpsen met in totaal 1800 muzikanten waren zaterdag present in de veiling Flora-hallen tijdens het grootste overdekte muziekconcours dat ooit in Nederland is gehouden. Om half ne gen 's morgens was het evenement reeds in volle gang. Een belangrijk onderdeel van 1 vormde ook het défilé door Rijnsburg, 31 korpsen deelnamen. Winnaar van 1 werd de Rijnsburgse drumband D.W.S., t' werd „Geklank des Konings" uit Zwijndi derde Liberté uit Vlaardingen en vierde di deratieband uit Den Haag. Ook bij het kwamen de Rijnsburgse korpsen zoals Flora en D.W.S. goed uit de bus. LEIDEN In zwembad de Zijl werd gistermiddag de tweede ontmoeting van. de hoogste afdeling van de jeugdcompetitie verzwom- men. De enige Leidse verte genwoordiger in deze afde ling, de Zijl/LGB, is daarbij als derde geëindigd, ietwat tegenvallend gezien de eer ste plaats in de poule gedu rende de eerste ronde. Met uitzondering van de 400-' meter nummers konden de Leidenaars wel goed bijblij ven. Zo werd de 200-school voor jongens 1968 door Reinier Haasnoot gewonnen in een goede 2.45.3, Mireille Correljé zwom een uitstekende 100- school en was duidelijk sneller dan haar tegenstanders doch een slechte start en een slecht laatste keerpunt hielden haar toch van de eindzege af. Haar tijd was des ondanks zeer ac ceptabel: 1.30.7. Voor Edo den Boef, eveneens Zijl/LGB geld in feite hetzelfde: ook hij gaf een gewonnen race volkomen onnodig uit handen, door op de tweede 50-meter voortdu rend naast en achter kijken waardoor het me van de eerste 50 de 2e 50-meter school Den Boef werd 1.34.7. Op de 400 wisse jongens onder 14 jaar Rene Correljé tot een 5.33.7. Hij werd hiermee achter zijn clubgenoot Haasnoot (tweede in Overige uitslagen: gens '67: 2. (Zijl/LGB) 5.08.4, meisjes '71-'72: 2. Veen (Zijl/LGB) jongens: 2. Marco (Zijl/LGB) 1 Kallenbach 100-vlinder jongens Martijn Snoek (Zi 1.21.0 (nieuw 200-rug reth v. Veen Idem jongens: 2. (Zijl/LGB) 2.51.0, tafette meisjes onder Zijl/LGB 6.31.6. Idem 2. Zijl/LGB 5.36.4. Leidse poule: 1. sen 5224.5, 2. Poseidon 3. Zijl/LGB 5380.6, 4. 5476.0. Vrouw (69) gewond De jaarlijkse volleybalwedstrijden tussen ge meente-ambtenaren uit de regio zijn voor de gemeente Wassenaar vrij succesvol geweest. Het wedstrijdteam werd zaterdag kampioen, terwijl het damesteam de tweede prijs in de wacht sleepte. Het rekreatieteam kon in de Wassenaarse sporthal helaas geen vuist ma ken en liet het bij drie punten uit vier wed strijden. Dit ondanks de nadrukkelijke aan wezigheid van de wethouders Hans Dijkstal en Cor Barning, die ook in het Wassenaarse politieke leven altijd een grote slagvaardig heid ten toon spreiden. Op de foto legt routi nier Dijkstal (links) zijn geïnteresseerde colle ga Barning uit, hoe je een bal moet serveren. NIEUWVEEN Tamboerania 1980 be- hoort weer tot het verleden. Dit evene ment, dat jaarlijks wordt georganiseerd door de openbare kleuterschool „Pippe- loentje" en de lagere school „De Tam boer", kreeg als thema: „Doe-dag" mee en te doen was er zaterdag genoeg. Na een ronde door het dorp gemaakt tie hebben met paard en wagen, beschilderde auto en bakfiets om iedereen nog even te ver tellen wat waar te beleven was, zongen de kinderen het Tamboerania-lied en opende de heer F. Amelunxen, hoofd van de school, het geheel door in één keer een ballon te raken, gevuld met confetti. De vele bezoekers konden zich uitleven in het bloemschikken, weven, spinnen, kno pen, schilderen en het „centrifuge"-verven: op een snel ronddraaiend vel papier wat ecoline tippen, wat de meest verrassende re sultaten tot gevolg had. Tevens kon men een handenarbeid-tentoonstelling bezichti gen en meedoen aan diverse fancy-fair spe len. In de boet, het middengedeelte van de school, kreeg men een gevarieerd program ma voorgeschoteld, waarvan de spits werd afgebeten door een aantal kleuters en leer lingen van de onderbouw, die de musical „Feest in Knudde a/h Riet" opvoerden. Hier draaide alles om een songfestival en de te winnen beker. Komische noot vormde een groepje kleuters, verkleed als Schotse doedelzakspelers. Als volgend onderdeel stond „Spel met poppen'' op het programma. Dit geïmproviseerde toneelstukje werd be geleid door Meike, Loekie en Jeannet van het Amsterdamse poppentheater Musquit, die de kinderen een aantal weken geadvi seerd hadden bij het maken van de poppen. Een aantal ouders sloot de middag af met een optreden genaamd: „Voor elck wat wils", waarin gezongen en verteld werd over wat zij als kinderen uitgespookt had den, wat de nodige lachpartijen aan de zaal ontlokte. Dit programma werd 's avonds herhaald, waarna de Tamboerania 1980 af gesloten werd met de mededeling dat Lyda Oosterkamp de eerste prijs in de loterij: een spiegelreflexcamera ter waarde van 400,- gewonnen had. NIEUWKOOP Een 69-ja- rige inwoonster van Nieuw- veen is zaterdagavond in het AZL opgenomen met ver moedelijk een bekkenfrac tuur en een hersenschud ding, nadat zij door een bromfiets aangereden was. De vrouw reed met haar fie'is NOORDWIJK Het Noordwijkse korps re servepolitie heeft sinds vorig jaar een gron dige verjonging ondergaan. Zestien nieuwe reservisten namen de plaatsen in van oude ren, die na vele jaren trouwe dienst de wens te kennen hadden gegeven om af te zwaaien. Gistermiddag reikte burgemeester mr. Bon- nike in de raadzaal de verbandakte aan de nieuwkomers uit. Tot hen behoort mej. Elly van der Worp (21). Zij komt het vrouwelijk element in het reservekorps versterken. Met de presentatie aan B. en W. van het uit zes en twintig mannen en vrouwen bestaande korps reservepolitie, trad het voor de eerste maal officiéél als geheel naar buiten. Op de fiets! Marcheren vond inspecteur Spoelstra, de huidige commandant van het korps, uit de tijd. „Voor mijn part komen jullie op de fiets", had burgemeester mr. Bonnike opgemerkt, toen deze kwestie met hem werd besproken. „Dat was tegen geen dovemans oren gezegd", aldus Spoelstra. Vandaar dat men de tocht van het politiebureau naar het raadhuis per rijwiel maakte. In zijn toespraak attendeerde de burgemeester op de taak van het reservekorps. Het assisteert de beroepspolitie bij de handhaving van de o- penbare orde en is daarmee in het toeristisch seizoen onmisbaar geworden. Verder zal de re servepolitie het beroepskorps moeten vervan gen als dit bij rampzalige gebeurtenissen elders zou moeten worden ingezet. Mr. Bonnike her innerde aan de faam van het vroegere korps. Men kende het zelfs in Berlijn, Londen en Pa rijs. Vriendschap en collegialiteit vormden een samenbindende factor. Opvallend is de animo bij de Noordwijkse be volking om bij de reservepolitie te dienen. In het verleden trok dit al de aandacht van de commissaris van de koningin in deze provincie en thans waren het de ministeries van binnen landse zaken en justitie, die hiervoor belang stelling toonden. Hoe doen jullie het?, hadden de departementsambtenaren bij inspecteur Spoelstra geïnformeerd. Uit diens speech bleek, dat men op de ministeries bezig is aan een leer plan voor de reservepolitie, dat landelijk moet gaan draaien. Ook denkt men aan uniforme ei sen voor het examen „geoefend man of vrouw". „Toen ik aangezocht werd om commandant van het korps te worden, heb ik wel het voor behoud gemaakt, dat ik hulp van anderen dien de te hebben", deelde inspecteur Spoelstra mede. Deze assistentie wordt hem geboden door de brigadiers Baljeu en Van de Meent, de hoofdagent Meiland, administrateur Post, de re gionale schietinstructeur en de heren P. Kui- venhoven en G. de Leeuw uit Leiden, die de EHBO-instructie voor hun rekening hebben. „Hoe heb je dit alles ooit alleen kunnen doen", zei Spoelstra tot z'n voorganger adjudant J. M. Huijbers, die zijn pioniersarbeid uit het verle den met zoveel zucces zag bekroond. De dames van de reservisten ontbraken gistermiddag op het appel. „Die zijn naar de kapper", verduide lijkte mr. Bunnike. 's Avonds zou namelijk de intrede van de nieuwe reservisten feestelijk ge vierd worden. n de door onverklaarbare niet in de gaten dat fiets voor haar reed de wielrijdster. De kwam hierbij ten meisje werd niet HOOGMADE De r.k. pasto rie aan de Kerkstraat in Hoogmade vertoont ernstige verzakkingsverschijnselen. '!Vanwege het zakken van het polderpeil in de Hoogmadese Polder gedurende de laatste ■honderd jaar zijn de funderin- 'gen van de in 1877 gebouwde pastorie aangetast. Nu is het polderpeil tot zo'n tien centi meter onder het fundament gekomen. Ook de dijk laat nogal wat kwelwater van de Does door 'terwijl bij een droge zomer de houten muurplaten en de hou ten kespen en de koppen van -de palen droog komen te staan, Dat is ook te zien aan Aan de Oostzijde boven de deur is het huis het meest verzakt. het donkergroen geworden hout. Er is daar een druk van twintig kilogram per vierkan te centimeter, waardoor de muurplaten in elkaar zijn ge drukt. Daardoor is de verzak king onstaan, waardoor de muren weer scheuren ver toonden. De verschijnselen zijn het ernstigst aan de oost kant van het huis. Men hoopt het verzakkings proces tot staan te dwingen door het graven van een vij ver, waarmee bereikt moet worden dat palen, kespen en muurplaten weer konstant toezicht vochtig blijven. Daarnaast teur. moet gezorgd worden dat het polderpeil hoog genoeg blijft. De werkzaamheden die tot nu toe verricht zijn hadden plaats onder het toeziend oog van commissie onderhoud van parochie alsmede onder het de bouwinspec-

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4