Sterk nieuwelingen-debuut van Martin Overdevest Parker wint te gemakkelijk van Stars Philidor tegen Volmac dicht bij verrassing Strike-kwintet wint weer eens Luba en Blitz bekeren verder reglo ;lopt Weesp )VERDADIG FLUITEN WEDEROM HINDERLIJK LSG MAAKT NOG TE VEEL FOUTEN TROTTERS OPNIEUW VERUEZEND Laurens van is Zuidhollands ampioen BADMINTON LEIDEN Dat een ama teur niet kansloos is te gen de best betaalde profs bewezen de spe lers van Philidor Leiden tegen landskampioen Volmac/Rotterdam. Ge ruime tijd leek er een ge lijkspel behaald te wor den. De stand is nu 4,5- 4,5, met als prognose een 4,5-5,5 nederlaag voor de Leidse ploeg. De andere Leidse hoofdklasser, LSG, liet tegen Philidor Leeuwarden opnieuw enige punten liggen 3-7. De reserves van Philidor zijn met een zege op Krimpen aan de leiding gebleven in de tweede kiasse. LSG 2 is na een 7,5-2,5 nederlaag tegen De Variant nog altijd zon der punten. Voorschoten verloor met minimale cij fers van Middelburg. Philidor Leiden heeft in eigen huis op moeten tornen tegen een bijna volledig Volmac. Van de toppers was alleen Böhm afwezig. De Leidenaren kozen tegen de landskampioen voor een enigzins tactische opstel ling. De Graaff, normaal uitko mend op het tiende bord. werd opgeofferd tegen Jan Timman. Zoals verwacht kwam De Graaff er niet aan te pas. Heel wat beter verging het Ad van der Berg tegen de tweede grootmeester, Euwe. In een voor Ad van der Berg iets be tere stelling ging Euwe door de vlag, hij dacht nog een uur be denktijd te hebben! De overige Leidse zeges werden geboekt op de laagste borden. Menno SCHAKEN Okkes, Hans Kuyf en Joop Pi ket hadden hier geen genade met Kerkhoff, Van der Berg en Westerveld. Piet Bakker kwam verder nog remise overeen met Van Dop, hij had misschien meer verdiend. Rinie Kuyf, Lex Jongsma en Peter Gelpke le den een nederlaag. Bij een 4,5- 4,5 stand brak Henk van Ma ren af tegen John van der Wiel. In een overigens niet al te makkelijke stand staat Van der Wiel beter. Volmac zal dan ook vermoedelijk winnen. Het eerste tiental van LSG gaat in de hoofdklasse nog al tijd te slordig om met de gebo den kansen. Dit keer werd te gen Philidor Leeuwarden, een van de vijf proffessionals, een geflatteerde nederlaag gele den. Charles Kuijpers kon twee zetten lang een kwaliteit win nen tegen Han Jansen, wilde het te mooi doen en verloor een stuk. Leon Konings stond goed tegen Baljon, rekende vervolgens niet alle varianten door èn leed een onnodige ne derlaag. Tjaco Ossewaarde had remise voor het grijpen, maar liet een pion doorlopen, waarmee de derde onverdien de nul een feit was. De andere partijen hadden een regelmatig verloop. Wim Heemskerk was gewoon te zwak voor Gert Lig- terink. Het zelfde geldt voor Hans Wichers en Erik Ooster- om tegen Van Scheltinga en Meijer. Joan Baart won op een fraaie manier van Wiersma. Jan Tolenaar sloeg tegen Boersma toe, nadat hij twee pionnen had veroverd. Twee remises van Dirk Sikkel en Frans Erwich zorgden voor een 3-7 eindstand. In de tweede klasse C zijn nog drie verenigingen zonder pun- BUDO HILVERSUM De zaken staan er voor Swift in het pas begonnen cross-sei zoen niet slecht voor. Vooral bij de nieuwelin gen en veteranen heeft Swift sterke crossers in de personen van Martin Overdevest en Cock van der Hulst. De amateurs Kuijvenhoven en Hoogka mer, anders altijd voorin de uitslag, bleken nog niet de juiste vorm te hebben. Martin Overdevest, die vorig seizoen nog bij de jeugd door- bracht, lijkt een goed voorsei zoen te gaan afwerken. Vorige week werd hij zesde en zeven de, dit weekeinde werd hij vier de van de nieuwelingen in de veldrit te Hilversum. Op het zanderige parcours klom hij op van de achttiende naar de dere plaats, maar in de laatste ron de werd hij ondanks zijn sterke WIELRENNEN optreden toch nog door één renner gepasseerd. Tegen de verwachtingen in won Cock van der Hulst de rit voor de ve teranen. Onverwacht, omdat van der Hulst enige problemen heeft met zijn gezondheid. Desondanks een sterk optre den, maar „er moet vooral niet te veel van me verwacht wor den. Al ben ik nu eerste ge worden..." In dezelfde rit deed ook de vader van Martin, Piet Overdevest het niet onverdien stelijk. Vanaf de start ging het in opgaande lijn, maar een lek ke band wierp hem terug van de negende tot de elfde plaats. De rit van de amateurs werd gewonnen door de sterke Duit ser Pous, die daarmee dit sei zoen zijn derde overwinning behaalde in Nederland. Hans Steekers uit Noordwijkerhout werd derde. John Kuijvenho ven uit Leiden eindigde op de veertiende plaats. LEIDEN Het Strike kwintet heeft de reeks remises weer positief on derbroken. Door de 4-0 zege op Tijgers lijkt het zelfvertrouwen weer her steld en prijkt de lijst aanvoerder met een ver schil van 3 punten bo venaan. Pintrotters is de enige ploeg, die redelijk bijblijft, ^getuige de 4-0 overwinning op Skydi- vers. In Holiday Inn pakte Tigers een punt terug op koploper Lions. Beide staan nu eerste met een totaal van 17 punten. Lions zette de strijd tegen Bruine Boon om in een 3-1 zege. Ook nummer drie Tweepee won met dezelfde cijfers van Min- streels. Het gevecht om de topposities blijft, gezien de kleine verschillen in kwaliteit en punten, spannend. BOWLEN Uitslagen: BBL Vijfmans don derdag: Ons Genoegen - TZN 4-0, Bruine Boon - Lions 1-3, Rabbits - Wanninkhof 4-0, LOI - Tigers 0-4, Tweepee - Min- streels 3-1. BBLZW Vijfmans woensdag: Strike-kwintet - Tijgers 4-0, Skydivers - Pintrotters 0-4, Sam-sam - Scarabee 2 1-3. Stand BBL Vijfmans donder dag: 1. Lions 5-17 2. Tigers 5-17 3. Tweepee 5-16 4. LOI 5-11 5. Bruine Boon 5-11 6. Rabbits 5-10 7. Minstreels 5-8 8. Wanninkhof 5-6 9. Ons Genoegen 5-4 10.TZN 5-0 BBLZW Vijfmans woensdag: 1. Strike-kwintet 6-20 2. Pintrotters 6-17 3. Tijgers 6-12 4. Scarabee 2 6-12 5. Skydivers 6-6 6. Sam-sam 6-6 LEIDSE COURANT MAANDAG 13 OKTOBER 1980 PAGINA 21 ilDEN Het gaat niet om i uitslag, het gaat om het ektakel. Dat is het devies I Parker Leiden noodge- ijivongen hanteert tegen i^mpetitie-tegenstanders niet tot de top-vier be ren. Den Bosch mag nooit irden onderschat, Amstel- en hoort er naarmate het izoen vordert waarschijn- weer bij en Donar lijkt stbesloten een punt ach- de verloren jaren te zet- Het Haarlemse Stars imt in het grote spel voor- snog totaal niet voor. En it lijkt er niet op dat uit e hoek in een later stadi- echte verrassingen kun- m kopien. Zo kon de for- atie van Ruud Harrewijn terdag in de eerste helft zeer pover acterend irker niet de hielen laten en. En zo kreeg de ploeg rust daarvoor de reke- ng: 101-75. »eds In de opening van het iel leek die rekening te wor- in aangeboden. Tony Parker Mitchell Plaat prikten drie maal raak uit evenveel pogin gen: 6-0. En na wat haperingen werd het 10-0. Rickey Lee werkte aan Haarlemse zijde erg mee door verschrikkelijk slecht te richten. De Leidse ploeg leek zich niet al te druk meer te maken. En na een massale wissel bij 20-10 ging het spel zelfs langzamerhand rammelen. Het arbitrale duo floot alsof er een bonus op stond orn zo veel mogelijk overtredingen te constateren. En het werd allemaal zwaar verteerbaar. Stars kroop ech ter wel naderbij en verkreeg via Lee, Bruijn en Wessels zo waar behoorlijk aansluiting: 36-33. Dat was niet eens een grote verdienste van Emill Ha- gens en de zijnen. Er zat in deze fase meer in. Bij rust was de stand voornamelijk door toedoen van Tony Parker om gebogen naar 46-37. De ver houding in persoonlijke fouten werd afgesloten op liefst 16- 11. Na de pauze leverde een eer ste Parker-demarragé niets op (58-49), maar vervolgens was het goedu raak. Smaakmaker Tony Parker demonstreerde een waanzinnige 'molenwiek- lay-up'. De Stars-Amerikanen Lee en de al weer onzichtbare Browne verdwenen met 5 p's naar de kleedkamer. Bruinsma dunkte na een ruggelingse pass van Kruidhof en Paul van Solm deed het in een solo break direct daarop nog eens over. Resultaat: 85-53. Steve Puidokas fungeerde als zend mast met flitsende passes van uit het centrum. De snelheid in de wedstrijd werd hierna nog eens nadrukkelijk door de on duidelijke, maar vooral overda dige arbitrage weggenomen. In het hele duel werden liefst 53 persoonlijke overtredingen ge constateerd. In de eindfase zorgde Harrie Kip twee maal voor de passage van de 100 punten. De eerste maal werd onbegrijpeiijkerwijs afgekeurd, de tweede werd wel aan de honderd procent schietende Kip toegekend: 101-75. LEJO BUCK Scores. LEIDEN: Parker 22, M. Plaat 11, Puidokas 8, Chr. Plaat 2, Bruins ma 16, Woudstra 14, Van Solm 6, Kruidhof 12. Kip 10. STARS: De Ja ger 8, Hagens 12, Browne 5, Wessels 21, Jansen 5, Lee 11, Bruijn 13. de |vpEIDEN De badmin tonners van Veglo had- on-pn niet al te veel pro- Lei-lemen met tegenstan der Weesp. De Noordhol- ^Jjnders werden naar een "gjiiime 6-2 nederlaag ge speeld. Door dit resultaat ref-phoudt Veglo de derde P sositie op de ranglijst, dele reserves van Veglo laren kansloos tegen 2_(jlotermeer: 7-1. peri jstJim de Rooy en Hans van d^arteveld zetten Veglo op een iterfO voorsprong in het duel met jjel^eesp. De Rooy won met 15- ncjJ 15-2 van Philips terwijl van rst«frteve'd te9en Thoraet drie ChJts nodig had: 15-6, 6-15, 15- )ml Jaqueline de Rooy was niet teigewassen tegen Philips -die j,£ partij won in 1-11, 5-11. De peilde damesenkelpartij was korf' voor Ve9'o. Sylvia Frede- niefs won met 11_0- 11-7 van r jJan der Stift. var)ubbelpartijen: QD: Sylvia Fre- niefnks/Wim de Rooy - Van der :eJift/Philips 6-15, 15-5,- 15-4. iteipue|ine de Rooy/Hans van ïrkl?rtve,d - Philips/Thoraet 15- spjö, 15-12. HD: Van Harteveld- Rooy - Thoraet/Philips 15- Zjj,i 15-5. DD: De Rooy/Frede- a0*s - Philips/van der Stift 14- recf 8-15. Inkjet tweede team van Veglo HjJed eén ruime nederlaag te- teJen Slotermeer: 7-1. Alleen (elga van Balgooij kwam tot finst. ielPDLAND Tijdens de l0t uidhollandse aspirant-judo- ,n( ampioenschappen die zater- ajfag in Zuidland werden ge houden heeft Laurens van As jkt P overtuigende wijze de titel de klasse tot 58 kilo in de j ^acht gesleept, vijl ireiderdorper Van As, die ove- igens Nederlands titelhouder won al zijn partijen met ip- Teamgenoot Hans Peter teffers (beide judoka's zijn lid sportschool Van Houdt) gereikte in de klasse tot 49 "o ook de eindstrijd maar 'oest in die finale het ondef- P't delven tegen Robert de oode uit Spijkenisse. Laurens As en Hans Peter Treffers ijz{?°.k nationaal kampioen) ver stegen op 1 november in „zwolle hun titel. jeugdige Erik Paul van Weer- en was bij de Trotters in goe de doen maar kon ook niet voorkomen dat de achter stand vrijwel gelijk bleef. Einduitslag: 92-76. In de dubbele bekerontmoe ting met het Leidschendamse Gymnova is Luba met heel veel moeite overeind geble ven. Zonder René Kallenberg en Rob Hasselbach werd thuis met 65-64 gewonnen en uit een 55-75 voorsprong ge nomen met nog acht minuten te gaan. Uiteindelijk hield men niets over van die ruime marge (83-83) en bleek het ene puntje thuis beslissend. Kees de Ru en Bert van de Mark waren de Luba-topsco- rers. Silvertown Lions uit Schoonhoven bleek voor Blitz niet zo'n probleem. De sterke verdediging van de Voorschotense ploeg was be slissend in de slotfase van het uitduel (61-74). In eigen huis werd een regelmatige ruime overwinning geboekt. Via een 42-28 ruststand werd het 80-52. Ton Kallenberg bleek de meest constante en productieve speler (18 en 20 punten), terwijl Jacques Westrate zich in de rebound geducht liet gelden. Blitz had het wel wat moeilijker gehad als Eric van Woerkom (ex- Punch, ex-international) bij de Lions had meegedaan. Van Woerkom was echter ge blesseerd. LEIDEN Hèt gaat niet goed met de Leiden Trot ters. Een vierde neder laag in de zesde wed strijd was in de verhou dingen van het vorige seizoen ondenkbaar ge weest. De coachwisse- ling blijkt een zeer moei zaam gebeuren. De haast vanzelfsprekende een heid bij de Trotters is in het spel niet meer terug te vinden. Er wordt te vaak verloren en de sfeer zal daaronder niet goed kunnen blijven. Een op lossing om uit de malaise te raken iijkt niet een voudig te vinden. Maar op deze voet doorgaan is een onhoudbare zaak ge worden. Ad van der Berg (links) leverde in het duel Philidor Leiden - Volmac/Rotterdam een knappe prestatie. Hij won met de zwarte stukken van Euwe (rechts). Onder de belangstellenden voor deze partij bevindt zich ook Jan Timman (staand links). tenverlies. Philidor 2, dat met 6,5-3,5 won van Krimpen, is een van hen. Voorschoten leed na de uitstekende start een kleine nederlaag tegen Middel burg. Groot was het verlies van LSG 2 tegen De Variant, een betaald team met meer dan vijf hoofdklassespelers in de gelederen. Philidor 2 heeft het niet ge makkelijk gehad tegen Krim pen. Tot 5-2 ging het nog soe pel. Ton Kohlbeck had toen in een verloren stelling nog een truc, waardoor hij het beslis sende punt kon scoren. Een zwaar bevochten puntendeling van Verstegen en een neder laag van Jeroen Piket bepaal den tenslotte de eindstand nog op 6,5-3,5. De andere punten werden gemaakt door Theo Pi ket, Marcel Piket, Van Halde ren, Bert Jongsma, Barkema (remise) en Vriend (remise). Een enigzins verzwakt Voor schoten heeft net aan verloren van Middelburg. Een opvallend debuut bij Vorschoten werd gemaakt door Erik de Vries, oud kampioen van LSG en oud KNSB-topscorer, die al bijna tien jaar niet meer had ge schaakt. Op het vierde bord hield hij nu een eindspel met kwaliteit minder knap op remi se. Voorschoten voegde hier nog vier overwinningen aan toe Wise, Bert Houweling, Linde boom en Ger Both. LSG 2 was gewoon te zwak voor de proffesionals van De Variant uit Tilburg. Tegen spe lers als Borm, Vogel, Van Baarle, Boey en Egmond was op de eerste vijf borden geen speler bestand. Op de lagere borden wonnen Egberts en Brunia, terwijl Barendse tot een puntendeling kwam 2,5- 7.5. Paul van Solm, een toprebounder in de Leidse ploeg, wint hier in de aanval van Simon Bruijn. Tussen beiden in kijkt Rickey Lee machteloos toe. In Amstelveen verloren de Trotters van ASVU. Na een van beide zijden goed ge speelde eerste helft was er nog sprake van een even wicht: 36-33. De behoorlijk sluitende man-to-man verde diging werd na de pauze ver ruild voor een lekke zone. Zo werd in vijf minuten een ach terstand van 17 punten opge lopen. Dit bleek voor de Trot ters te veel om goed te ma ken tegen een ASVU dat in de geroutineerde Tim Parker zijn sterkste man had. De

Leidse Courant | 1980 | | pagina 21