CDA: Geen loonsverhoging, wel belastingverlaging in 1981 3ok gif in )en Haag revonden iüHet OCCASIONFESTIVAL T ele visiepiraten naar Den Haag Tegen omgekochte ambtenaar acht maanden geëist vondellaan 80, Leiden,Tel. 071-769313 DAGBLAD VÓÓR ZUID-HOLLAND Woensdag 8 oktober 1980, 70 jaargang no. 21780 fcpothekersdijk 34 2312 DD Leiden. Postbus 11. 2300 AA. tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur. Wim Buijteweg. Advertenties (excl. BTW) 0,52 per mm. Telefoontjes 0,31 per mm. - Klachten bezorging: tel. 071-122248 (18 00 tot 19 00 uur) - Abonnementen: kwartaal 46.30; jaar 173,70; losse nummers: 60 cent. Tv-spel r pop- Tv-spel „Halleluja, wat lig je daar mooi" om 22.05 uur op Ned. II en om 20.32 uur programma „Countdown" Op Ned. I om 20.00 uur docu mentaire „Groeten uit de Nieuwmarkt" en om 20.40 uur dramaserie „Will Shakespea- Buien en wind Wisselend bewolkt met kans op regen-, hagel- of onweers buien. Middagtemperatuur on geveer 13 graden. Wind uit zuidwest tot west, aan de kust hard tot stormachtig. Morgen zon: 6.52 - 17.57. Schev. hoogw.: 2.56 en 15.17. Laagw.: 11.11 en 23.24. „Ik wil naar m 'n tante in Ede SCHIPHOL Een twi Joegoslaaf je, dat in het de alleen op Schiphol arriveerde, mocht ons land niet binnen. De knaap slaagde er echter in aan de waakzame ogen van de mare chaussee te ontsnappen en nam een taxi naar Ede, naar z'n tante. Daar is hij door de marechaussee opgehaald en terugebracht naar de luchthaven. Op Schiphol is men nu aan het uitzoeken hoe de ondernemende knaap ontsnapte en een taxichauffeur zó ver wist te krijgen dat die een ritje naar Ede maakte. Tante heeft de rit inmiddels betaald. De jongen is op het vliegtuig naar huis gezet. LEIDEN/DEN HAAG Televisiepiraten zullen bin nenkort ook op het Haagse kabelnet te zien zijn. De Stichting Lokale Omroep (SLO), die maandagnacht voor eerste maal illegaal actief was in Leiden, is van plan met een mobiele zender ook in de residentie een programma te verzorgen, waarin Haagse reclame items zijn opgenomen. Het piratenprogramma zal vermoedelijk na afloop van de uitzendingen van een van de Duitse zenders worden inge straald op de ontvangstmast in Rijswijk. Overigens bera men illegale Haagse radio-stations ook plannen om binnen kort televisie-uitzendingen te verzorgen op het kabelnet. Man slikt rits in GRONINGEN Een 21-Jirige Groninger beeft op bet politie bureau in Groningen de rits van zijn broek ingéslikt De man was opgehaald omdat de politie hem aan de tand wilde voelen over een aangestoken brandje in een warenhuis. Op het burau trok hij de rits van zijn broek, stak die in zijn mond en slikte meteen door. Uit röntgenfoto's bleek dat de rits geen gevaar voor 's mans gezondheid oplevert Men heeft het ding daarom maar laten zitten. Juist zoals de man zelf. IN HAAG graaf werk- imheden aan Oude Haag- en bij de lieg van een jkpark aan de slaan in Den ag zijn in de lem giftige ffen aange- ffen. werkzaamhe- zijn onmidde- c stop gezet tot nauwgezet hnisch onder- n onder er de rijksin- ctie volksge- idheid en de [ieudienst Re- :era duidelijk- d geeft over de iveelheid, ver- eiding en aard de giftige ffen. is vast ko- te staan dat de Oude agweg de zwa- vergiften ben- n, tolueen, xy- n en trichloor- yleen zijn ge iden, en dat bodemonder- k in het aan te gen wijkpark- aan de Gas- zekerheid over de aan- gheid van cy- dë, lindaan en metalen, ele van de Ten zijn kan- verwekkend, iar een woord- trder van de inst gemeente- rken deelde dat het on- zoek nog in te vroeg sta ll verkeert uitsluitsel te ien over even- Ie schadelijke rolgen bij het soneel dat de tige stoffen dekte. len krant ont- ngen? Bel tus- 18.00 en .00 uur num- 122248 en speciale erier wordt de ant alsnog be- rgd. (Van parlementaire redactie) Minister Van der Klaauw lijkt naar adem te happen tijdens de algemene beschouwingen in de Tweede Kamer. (Foto Milan Konvalinka) DEN HAAG Vanuit de gedachte „dat de eco nomie volledig aan de grond zit en de samenle ving op breken staat" vindt het CDA dat de re gering een andere so ciaal-economische koers moet varen. Daartoe dient zij opnieuw te gaan onderhandelen met werkgevers en werkne mers over het arbeids voorwaardenbeleid voor 1981. In dat overleg zou moeten worden uitge gaan van zo mogelijk handhaving van de koop kracht voor de laagste inkomens en een andere wijze van inkomensmati ging. De regering is van middag begonnen met de beantwoording van de door de Kamer geuite suggesties en gestelde vragen. Wat de matiging betreft lanceerde fractievoorzitter Lubbers het volgen de idee: de werknemers zien af van elke loonsverhoging per 1 januari, ook van de zogeheten periodieken; de daaruit volgende daling van de koopkracht wordt gecompenseerd Een dergelijke maatregel, waardoor de bedrijven zouden worden ontzien (in tegenstelling tot bij de door de re gering voorgestelde premieverho ging), kost de schatkist ongeveer twee miljard gulden. De helft daar van kan worden gerealiseerd door het begrotingstekort op te voeren. De andere helft wil Lubbers vinden door het invoeren van een zogeheten luxe tarief in de btw. Binnen het CDA vindt men een heffing van 25 a 30 procent op met name ingevoerde goe deren verantwoord (het hoogste btw- tarief is thans 18 pet). Het feit dat sommige zaken hij zei er niet bij welke door vrijwel iedereen ge kocht worden, betekent niet dat ze daarmee niet meer luxe zijn, aldus Lubbers. Deze operatie kan zonodig worden aangevuld met verschuivingen van een enkel artikel naar het tarief van 18 procent en andere aanpassingen van indirecte belastingen en accijn zen, aldus Lubbers. Ook kwam hij met de suggestie energie-verslinden- de apparaten duurder te maken. Worden al deze maatregelen goed uitgevoerd, „dan worden inderdaad de sterkste schouders het zwaarste belast en zijn de koopkrachteffecten voor de doorsnee-man te overzien. Als stok achter de deur kan de rege ring in het overleg met de sociale partners het dreigement gebruiken dat alle inkomenstrekkers op 1 janu ari dezelfde verhoging krijgen als de ontvangers van de sociale uitkerin gen: één procent plus 26 gulden. „Dit kan zich dan herhalen op 1 juli". Bo vendien zou de vakantietoeslag dan nog enigszins beperkt worden. Ook op die manier zou een stap in de goe de richting gedaan worden, zo zei Lubbers. )odweer ■R WEEg^ -CE RFZE66EN\ JJ6T YOETBfijJ CAO-gesprek Smit-slepers weer gestopt ROTTERDAM De onderhandelingen over een nieuwe cao voor het personeel van het sleepbedrijf Smit in Rotterdam zijn van nacht weer zonder re sultaat afgebroken. De vervoersbonden-FNV zijn het volgens Smit directeur Bons niet eens met het voorstel over de verwerking van de toeslag van 28,50 in het nieuwe loonsysteem. Volgens Bons kon de di rectie niet verder gaan met haar voorstellen. „Wij menen dat Smit nu genoeg betaald heeft". Met de invoering van een gegarandeerd mini- mum-inkomen voor het varend personeel va riërend van 40.000 tot 51.000 gulden per jaar meent Smit een belang rijke concessie te hebben gedaan. „Daarmee is een eind gemaakt aan een oud zeer: het variabele inkomen", aldus Bons. Eind deze week worden de onderhandelingsresul taten met de leden van de vervoersbonden be sproken. DEN HAAG Op beschul diging van omkoping heeft een 39-jarige adjunct-com- Collegeld terug na studiestop UTRECHT Studenten aan de Utrechtse universiteit, die bijvoorbeeld door administra tieve vertraging vijf maanden van een cursusjaar niet kun nen studeren, mogen hun col legeld terugvragen. Dit besluit is genomen naar aanleiding van een motie van de univer siteitsraad, waarin het college van bestuur werd gevraagd na te gaan welke mogelijkheden er waren voor restitutie van collegeld aan studenten die verplicht op een wachtlijst kwamen en daardoor onge wild in een nieuw academisch jaar belandden. WANNINKHOF HEROPEND Zie pag. 8 mies van de Rijswijkse vreemdelingendienst giste ren voor de rechtbank in Den Haag een gevangenis straf van acht maanden, waarvan drie voorwaarde- buitenlanders, lijk, tegen zich horen eisen. De officier van justitie achtte Deze stempels worden bewezen dat de man vanaf 1977 minstens vijftig maal te gen betaling stempels had ge plaatst in paspoorten van ille- land verblijvende strekt om aan te tonen dat er een schriftelijk verzoek voor een verblijfsvergunning is in gediend. Bij controle be schouwt de politie ze als voor lopige verblijfsvergunning. De ambtenaar, die na het bekend worden van zijn praktijken is geschorst, zou voor zijn dien sten per keer ongeveer vijf honderd gulden hebben opge streken. De verdachte blijft dit echter ontkennen. Hij ver klaarde nooit een cent te heb ben aangepakt voor onoirbare praktijken. 60jaaxde.<jXoat!>te.daa?cmoetJe.wélwatvoo*.cloer. De mode van mórgen I vandaag reeds bij Baretta j VLAMINGSTRAAT 47 99 „Slachthuizen open op Moslimfeest DEN HAAG De inspectie van het ministerie van volks gezondheid heeft in een brief aan zeventig gemeentebestu ren erop aangedrongen de slachthuizen op zondag 19 ok tober open te stellen. Die dag vieren namelijk de naar schat ting 200.000 Moslims in ons land het Offerfeest. Het ritueel slachten van offerdieren is daarvan een essentieel onder deel.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 1