Raadhuisnieuwbouw in Lisse nadert stadium uitvoering Lichtpunten in ontwikkeling toerisme BINNENKORT SLOOP VERENIGINGSGEBOUW REHOBOTH Dierenkeuring Verdachte blijft ontkennen Tiende antiekbeurs in Voorschoten Plaquette voor De Tamboerijn Noordwijks college in begroting: Slotfeest jubilerend Mavileo Mannen van den Dam met achterhaalde satire Tjarda-rommelmarkt Uitstekende voorstelling Leidse Poppenkeei tl 11 Uitstekend concert Rijnlands Mannenkoor II STAD/REGIO LEIDSE COURANT LISSE Met het oog op de raad* huisnieuwbouw in Lisse wil het ge meentebestuur zo snel mogelijk het verenigingsgebouw 'Rehoboth' slo pen. De Hervormde Kerk heeft het pand deze week ontruimd en het nieuwe gebouw 'De Voorhof in ge bruik genomen. Aan de Lissese ge meenteraad wordt woensdag 8 okto ber een krediet van 42.000 gulden ge vraagd voor de sloop. Het houten ge bouwtje Het Baken dat ook het veld moet ruimen voor de raadhuisnieuw bouw, zal waarschijnlijk ergens an- met de nieuwbouwplannen. In het voorjaar van 1981 zal de raad al een krediet gevraagd worden voor de sloop en nieuwbouw van het oude raadhuis aan de Heereweg. Woensdag wordt de gemeenteraad dan ook geacht een be drag van 195.000 gulden beschikbaar te stellen voor het inrichten van een nood-secretarie tijdens de bouwperiode. Het bestuurlijk apparaat zal gehuisvest worden in leegstaande schoolgebouwen in de Lisbloemstraat. Een ambtelijke werkgroep heeft becijferd dat de ver huizen en de noodzakelijke voorzienin gen van het schoolgebouw bijna twee ton kost. Dit gaat onder meer om ver warming, electra, waterleiding en het maken van loketten en spreekkamers. Ook zal een aantal vloeren verzwaard moeten worden voordat er archiefkas ten op geplaatst kunnen worden. Het college schrijft in het préadvies aan de raad dat onderzocht is of het huren of kopen van zogenaamde container- kantoren niet voordeliger is. Gebleken is dat het opknappen en inrichten van de schoolgebouwen de minst kostbare oplossing voor de huisvestingsproble matiek is. Raadsvergaderingen zullen in de dakloze periode kunnen plaats vinden in het Dienstencentrum van de Stichting Dienstverlening Bejaarden. Gezocht wordt nog naar een geschikte ruimte voor het voltrekken van huwe lijken. Zaterdag werd Werelddierendag uitbun dig gevierd in Warmond. Niet alleen vlo gen de zakken peentjes, kluiven en vo gelzaad over de toonbank, ook versche- was door hun verzorgers erg veel aan- nen weer tientallen kinderen met hun dacht besteed. Aan een van de paarden dier rond de pomp. In totaal werden 67 was een uur gevlochten om de manen dieren aan de jury getoond die vooral van tientallen strikjes te voorzien en lette op verzorging en kontakt tussen zelfs de eend was In feesttenue met een kind en dier. De dieren varieerden van gele strik die hij overigens niet zo prettig paard tot hamster maar aan alle dieren vond zitten. KORTWEG ZOETERWOUDE De O- penbare Bibliotheek van Zoe- terwoude aan de Noordbuurt- seweg organiseert in het kader van de Kinderboekenweek een speciaal programma voor kinderen op dinsdag 7 oktober, vrijdag 10 oktober en zaterdag 11 oktober, dagen waarop de bibliotheek normaal gespro ken gesloten is. Op 7 en 10 ok tober is de bibliotheek van Het bibliotheekpersoneel zal de kinderen op die uren bezig houden met rebussen, kruis woordraadsels en een puzzel- tocht door de bibliotheek. VOORSCHOTEN De Nederlandstalige popformatie „Braak" treedt op zaterdag 11 oktober op in de Lindehoeve in Voorschoten. Braak staat bekend om zijn harde, vaak politiek getinte teksten. Het optreden begint om negen uur. De entree bedraagt ƒ6, kaart houders betalen ƒ3. KATWIJK AAN ZEE Het Katwijkse genootschap 'pro or- gano et musica' houdt vrijdag 10 oktober in de Triumfator- kerk in Katwijk een orgelcon cert. De uitvoering wordt ver zorgt door de organist Nico de Raad. Het progamma bestaat volledig uit werken van Johan Sebastiaan Bach. De muziek avond in Katwijk begint om kwart over acht. Moord Edith Post WASSENAAR De op ver denking van moord op de 11- jarige Edith Post aangehou den werkloze barportier uit Den Haag blijft hardnekkig ontkennen. Tot dusver heeft hij alleen toegegeven dat hij op de bewuste maandag, waarop Edith verdween, in een YVassenaarse school is geweest. Om welke school het gaat, wilde of kon hij niet zeggen. Dat de 31-jarige Hagenaar op korte termijn bij gebrek aan bewijs word^ vrijgelaten, lijkt niet waar schijnlijk, aldus een woord voerder van de YVassenaarse politie. De politie is nog op zoek naar een ouder echtpaar, dat vorige week maandag tussen half drie en half vier in de nabij heid van het spaarwaterbek- ken in het duingebied, waar donderdag het stoffelijk over schot van Edith Post werd ge vonden, heeft gewandeld. Dat is gebleken uit een getuigever- klaring van een jong echtpaar, dat zich omstreeks hetzelfde tijdstip in deze omgeving op hield. De om het leven gebrachte Edith Post ligt momenteel op gebaard in het rouwcentrum aan de Deylerweg in Wasse naar, waar vanavond tussen half acht en kwart over acht een condoleancebezoek wordt gehouden. In de Hervormde Kerk in Wassenaar wordt morgenmiddag om twee uur een herdenkingsdienst gehou den, waarna het meisje wordt begraven. Onderwijsdag Oegstgeest OEGSTGEEST Het schoolhoofdenconvent kleu ter- en lager onderwijs orga niseert op vrijdag 17 oktober een Onderwijsdag voor allen die betrokken zijn bij het kleuter- en lager onderwijs in Oegstgeest, met name het onderwijzend personeel, de besturen en de oudercom- missics. De Onderwijsdag wordt gehouden in het ge meentecentrum aan de Lijt- weg in Oegstgeest en het on derwerp is „De Moedertaal". De Onderwijsdag begint s 'morgens om kwart over ne gen met een welkomstwoord door de voorzitter van het schoolhoofdenconvent, de heer Eegdeman. Om tien voor half tien wordt de Onderwijs dag door mevrouw T.L. Blom- de Koek van Leeuwen, wet houder van onderwijs in Oegstgeest, geopend. VOORSCHOTEN De vereniging 'het Nut' houdt van 23 tot en met 26 okto ber in het Cultureel Cen trum aan de Prinses Marij- kelaan een antiekbeurs. beurs worden weer allerhan de soorten antiek aangebo den, zoals klokken, zilver, prenten en borden. Naast de stands van de antiquairs heeft ook 'het Nut' haar ei gen stand. In deze stand wordt door mensen meege brachte antiek en curiosa verkocht. Van de opbrengst is tien procent bestemd voor het ontwikkelings- en vor mingswerk. De openingstij den van de beurs zijn: 23 ok tober van 19.00 - 22.30 uur, 24 oktober van 17.00 - 22.30 uur, zaterdag 25 oktober van 10.00 - 18.00 uur en zondag van 11.00 - 18.00 uur. Antiek en curiosa kunnen op woensdag 22 oktober tussen 10.30 en 21.00 uur worden afgegeven. De toegangsprijs bedraagt vier gulden (65 plussers en C.J.P.-houders 3 gulden) en voor zes gulden kan men de beurs elke dag bezoeken. Zaterdagmorgen werd bij de Openbare Lage re School „De Tamboerijn" in Nieuwveen door pottenbakker Trapman een plaquette opgehangen, vervaardigd van klei en voor stellend de vier jaargetijden. Aan dit werk stuk is door vrijwel alle leerlingen gewerkt, in het kader van „expressie ad-hoc", dat op de school de plaats van handenarbeid heèft in genomen. Het resultaat kon vanmorgen door iederel1 bewonderd worden, nadat de heer F. Am lunxen, hoofd van de school, het geheel oi hulde. Met de „expressie ad-hoc" is do|' „De Tamboerijn" dit schooljaar een start maakt, tot grote vreugde van zowel leerling!; als ouders. NOORDYVIJK In de nota, waarmee het gemeentebestuur de begroting voor 1981 presen teert, wordt opmerkelijk wei nig aandacht besteed aan de problematiek van het be drijfsleven en het toerisme. Slechts 23 regels in het 52 bladzijden tellende document zijn aan het wel en wee van de badplaats gewijd en nog eens 8 regels aan het door het bedrijfsleven gewenste indu strieterrein. Sinds de ophef fing van de raadscommissie voor middenstandzaken en toerisme, waarin zowel de ne ringdoenden als de horeca een vertegenwoordiging hadden, lijkt de bestuurlijke interesse voor deze sectoren af te ne men. LEIMUIDEN Tamboer- trompetter- en majorettekorps „Mavileo" heeft zaterdaga vond de festiviteiten rond haar vijfjarig jubileum afge sloten met een feestavond voor de leden. „Mavileo", wat staat voor: „Muzikaal Amusement Voor Iedereen in Leimuiden En Omstreken", werd vijf jaar ge leden op 14 oktober opgericht. Nog niet beschikkend over uniformen, werd het eerste optreden gegeven in een wit t- shirt en blauwe rok/broek. De afgelopen vijf jaar brachten énkele hoogtepunten voor Ma vileo, zoals het optreden in Amsterdam, ter gelegenheid van de eerste steenlegging voor het Nederlands Centrum voor Ambachten en het door de vereniging georganiseerde muziekfestival in Leimuiden. Hieraan werd door verschil lende tamboer- trompetter- en majorettekorpsen deelgeno men. Dit jaar werd door de or ganisatoren van het jubileum feest van dit idee weer ge bruik gemaakt bij het organi seren van de taptoe, die eind september werd gehouden. In de afgelopen jaren is Mavileo tijdens feestelijke aangelegen heden in eigen dorp en Rijnsa- terwoude altijd aanwezig ge weest en heeft zoals burge meester G. J. van der Kroft in het programmaboekje van de vereniging schreef: „een niet meer weg te denken plaats verworven in onze dorpsge meenschap." LEIDEN De Belgische groep IfIS/Mannen van den Dam heeft grote bewondering voor de Duitse auteur/akteur Karl Va lentin. Deze bewondering tracht de groep in niet geheel begrij pelijke bewoordingen toe te lichten in het pogrammablad. De betekenis van Karl Valentin ligt volgens Mannen van den Dam in het feit dat hij het publiek zichzelf op een andere manier laat zien. Hij beeldde de gewone situaties uit met een net iets andere kijk op het leven, en liet de toeschouwer daarin meedelen. Wat de gewone man al als normaal heeft aanvaard, zag hij met de ogen van een kind dat nog niet afgeleerd heeft zich te verwon deren. Daardoor vertonen zijn sketches vaak een vreemde wen ding of bevatten ze een verrassende clou. INS/Mannen van den Dam speelde zaterdagavond in het Lak een negental scènes uit het werk van Valentin. Om het ver vreemdende effect aan te scherpen was hun schmink zwaar aangezet, of droegen zij maskers. De beste omschrijving voor het gepresenteerde programma zou zijn „een monument voor Karl Valentin". De voorstelling zelf had niet zoveel om het lijf en kwam op mij over als ouwe koek. Valentin mag in zijn tijd een fenomeen geweest zijn, sindsdien is zijn stijl door velen overge nomen of opnieuw uitgedacht. De scènes die de groep had uitge kozen waren daarom inhoudelijk niet nieuw meer. Indien IN- S/Mannen van den Dam daar nu sterk en flitsend spel tegeno ver hadden gezet, was dit niet zo'n bezwaar geweest. De spelers misten echter schwung; er zat geen vaart in en de trefzekerheid in het spel die de sketches nodig hadden, ontbrak. De opbouw naar de clou van de sketches was vaak zwak en vele essentiële momenten gingen verloren. Doordat de toeschouwer al snel kon zien hoe een sketch zou aflopen, en de spelers geen spanning konden vasthouden, duurde menige scène te lang. Zodoende ging wat er nog aan satirische momenten aanwezig was, verlo ren en was het Valentinprogramma niet alleen niet interessant meer, maar zelfs achterhaald. JACQUELINE MAHIEU Zaterdag was het op de Sassenheimse Hor tus een gezellige drukte bij de rommelmarkt meidag leverde het mooie bedrag van 4732 van de „Tjarda-zeeverkenners". Goederen, ruggesteuntje genoemd voor de bouw van als speelgoed, huishoudelijke artikelen en gulden op, door voorzitter Kunst een mooi bloemen gingen grif van de hand. De rom- het clubhuis aan het eind van de ijsbaan. Omtrent het toerisme wordt in de nota opgemerkt, dat het vo rig jaar geuite pessimisme over de ontwikkeling van het toe risme nog niet is verdwenen. De problemen zijn in feite alle nog in volle omvang aanwezig, delen B. en W. mede. Toch be speurt het college enkele licht punten en daarbij wijst het op meerdere positieve ontwikke lingen in de badplaats in het afgelopen jaar. Het gemeente bestuur attendeert in dit ver band op de openstelling van een zestal nieuwe bedrijven in het Heemborchcomplex aan de Koningin Wilhelmina Boule vard, de nieuwbouw van een hotel en het (vrijwel) gereed komen van een tweetal nieu we projecten aan de Parallel boulevard. Bovendien zijn er signalen van mogelijke to komstige aktiviteiten terza van nieuwbouw van hotels. en W. zeggen toe deze, indi maar enigszins mogelijk, ?Se zullen ondersteunen. Punt waarover de gemeentera "J" zich zal hebben te buigen ziaïr' de strandexploitatie en de tl komst van het badcentr6-v®P aan de Langevelderslag. rdag Wat het industrieterrein I treft, kondigt het college ai dat binnenkort onder de Noordwijk gevestigde bedi ven een enquête zal word gehouden om na te gaan U groot de behoefte aan bedn sterrein is. Aan de gemeeni raad zal daarna om een pril pe-uitspraak worden vraagd. IN LEIDEN De Leidse Poppenkeet kwam gistermiddag stekend voor de dag. In een stampvol Lak-theater toonde groep de première van „Het labyrint van Quasilië". De Pofói penkeet maakt geen gebruik van de traditionele poppe kast; de poppen, die zowel door de hand als door stokk ii, worden bewogen, zijn niet aan één plaats gebonden, ma gebruiken het hele podium als hun speelterrein. De mens die de poppen voortbewegen proberen zich niet persé zichtbaar te maken; soms komen zij openlijk het toneel en ook proberen ze niet te verbergen dat zij de tekst van poppen spreken. „Het labyrint van Quasilië" i s een zelfgemaakt sprookje, waai de hoofdpersoon, voortreffelijk gespeeld door Simon van Let wen, samen met het mannetje uit de televisie op zoek gaat na het labyrint van Quasilië, waarin iemand gevangen zit. Onde weg komen zij vele gevaren tegen, die vaak veroorzaakt zi door Quasi Semi en zijn handlanger, die Naga gevangen houde Het verhaal op zich is vrij simpel, wat het mogelijk maakt om allerlei grapjes doorheen te weven. Die grapjes betreffen zov de inhoud (het shuttle spelende zwembeest) als de uitvoering het spel (de flexibele neus van Frits Knikker). De gehele voi stelling is doortrokken van een subtiele humor, die zowel kindj1 ren als volwassenen aanspreekt. De vermenging van het s van acteurs en poppen is voorbeeldig: hoewel Frits Knik! door verschillende mensen bewogen wordt, valt zijn spel n< stil; waar het echt niet anders kan, wordt dit in het verhaal genomen. De poppen en het dekor zien er prachtig uit. Aan de aankledii is duidelijk veel zorg besteed. Ook van licht en geluid wói goed overwogen gebruik gemaakt. Jammer is alleen dat de tel die over de boxen komt niet altijd te verstaan is. Ook wordt f, durende enige tijd het zicht van een deel van het publiek belei merd door het dekor (het neergestorte vliegtuig). Wanneer d» kleinigheden echter verholpen zijn, heeft de Poppenkeet e uitmuntende voorstelling in huis. JACQUELINE MAHIEf' LEIDEN In het kader van een uitwisselingsprogramma vond zaterdagavond in de Stadsgehoorzaal een gezamen lijk concert door het „Rijn lands Mannenkoor", het „City of Oxford Choir" en de „New Oxfordshire Brass". Keith Waters en Linda Wareham ga ven hun medewerking respec tievelijk op het orgel en de piano. Het „City of Oxford Choir" zong uitsluitend a cappella werken van overwegend ^ei gentijdse componisten. De ge- compliceerde harmonische struktuur en toonsoortwisse lingen kwamen (zonder bege leiding!) goed uit de verf. Van enkele renaissance liederen werd de „Canzonetta" van Vecchi zonder meer het beste uitgevoerd. De tot het uiterste gecoördineerde pianissimi in dit lied verdienden grote be wondering. Het was jammer dat de moderne werken van dit koor niet in zulke goede aarde vielen bij het publiek. Gezien het lawaai in de zaal tijdens de uitvoering was men niet erg geboeid door de mu ziek, hoe-zeer de prestatie on getwijfeld ook op prijs werd gesteld. Anders lag dit bij het Rijn lands Mannenkoor. Onder be geleiding van Linda Wareham zong het koor voornamelijk „toppers" uit musical en ope rette. Sander van Marion wist door zijn ontspannen manier van dirigeren net koor overi gens tot een uitstekende uit voering te bewegen. Of zoals een bezoeker het formuleerde: ..Hij trekt het er wel uit". De Brass Group oogstte veel succes met de ludiekere werk jes. Ze kregen zowel de zaal als de koren ritmisch applaudisse rend mee. Het Engelse koor gaf een in goed Nederlands uitgespro- ken(!) en goed gezongen uit voering van ;,'k Heb mijn wa gen vol geladen". Tot voldoe ning van het publiek nam de dirigente Carolyn Brock het initiatief om het de zaal daar na mee te laten zingen. Ook het Rijnlands koor had een at tentie. Tijdens het zingen van „Dunkelrote Rosen" kregen dames van het koor een ro roos aangeboden. De avond werd besloten n de twee nationale volksliet ren. Onder begeleiding v het orgel zongen alle aanwe gen - koren en zaal - beide 1 deren uit volle borst mee. 1 enige onzekerheid over wie i voor wie moest applaudisseri t hierna, kregen de uitvoere den toch nog een applaus het einde van deze weibest avond, ARISTOS BOUïl iwpN 1 sjf I O (gei .Jjnd. grtije; ;oc

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4