Quick Boys presteert het 'onmogelijke' tegen Kozakken Boys Normale zege Noordwijk op Zwaluwen: 3-1 Eerste verlfespunt Ter Leede Katwijk wint eenvoudig van SVPTT: 4-0 Onfortuinlijk verlies RCI RijnsburgseBoys met tien man beter SPORTTRIBUIME KATWIJKERS IN LAATSTE DRIE MINUTEN VAN 3-2 ACHTERSTAND NAAR 4-3 ZEfiE Sportclub lisse neemt leiding over van MW'2 LEIDSE COURANT MAANDAG 6 OKTOBER 1980 PAGII WERKENDAM Al twee keer leek in de wedstrijd tus sen Kozakken Boys en Quick Boys de definitieve beslis sing te zijn gevallen. De eer ste maal dat er aan zo'n be slissing werd gedacht, was toen Teun van der Plas met zijn tweede doelpunt Quick Boys tien minuten na rust op een 2-0 voorsprong zette. Kozakken Boys trok echter gèèn voorbarige conclusies, vocht gewoon door en zag die vechtlust tien minuten voor tijd beloond met een 3-2 voorsprong. Dat moest dan echt de definitieve be slissing zijn. Maar ook Quick Boys ging niet bij de pakken neerzitten. De Katwijkers knokten tot de laatste mi nuut, scoorden in nog geen vijf minuten tijd twee treffers ert wonnen het op zijn minst sensationeel te noemen duel alsnog met 4-3. De reden voor het doelpun- tenfestijn was achteraf vrij ge makkelijk aan te geven. Zowel de Katwijkse als de Werken- damse defensie was gisteren bepaald niet op dreef. In de eerste helft werd die zwakte nog niet zo duidelijk in treffers tot uitdrukking gebracht. Al leen Teun van der Plas (voor stopper Arie Koman ging twee keer verschrikkelijk in de fout) benutte in de negentiende mi nuut een overigens niet te missen kans. Mart van der Plas kreeg ook zo'n cadeautje van Koman maar de Katwijkse puntspeler stuitte op doelman Arie Ottevanger. Zoals ge zegd. de Katwijkse verdedi ging (met Huug Aandewiel als een goed spelende laatste man) nam vrolijk deel aan het foutenfestival. Zo werd de bal ingeleverd bij Dick Damen (Doelman Theo Guyt redde) en bij Philip de Haan die met een schitterende lob slechts de onderkant van de lat trof. Na rust leek Quick Boys de EERSTE KLASSE zaak aardig onder controle te hebben. Mart van der Plas mocht dé bal in alle vrijheid in de richting van Teun van der Plas zenden die ook al in alle vrijheid het leer achter Otte vanger mocht koppen. Invaller Jan van Vuuren (in de ploeg voor de falende Koman) hield de partij echter aardig. Drie minuten na de Katwijkse tref fer bracht hij met een knap schot de spanning terug in de wedstrijd. Die spanning werd nog groter toen Damen (in de rebound nadat Guyt de bal na een vrije trap van Den Haan niet klemvast had kunnen krij gen) voor 2-2 zorgde. Noncha lant optreden van Fred Eijs- berg in het eigen Katwijkse strafschopgebied en het daar uit volgende doelpunt van Da men leek de sensatie helemaal compleet te maken. Maar de werkelijke sensatie moest nog komen. Quick Boys bracht aanvaller Kees Zuyder- duyn (hij verving Eijsberg) in de ploeg en verhoogde de druk op het Werkendamse doel. En opnieuw bleek hoe onstellend zwak de Kozakken Boys verdediging zaterdag was. Kees van Rooyen mocht in de veertigste minuut frank en vrij raak koppen na een voorzet van Teun van der Plas en een minuut voor tijd be wees Zuyderduyn met een fraai en zeer doeltreffend schot dat trainer Lagendijk hem niet ten onrechte in de ploeg had gebracht. KEES VAN HERPEN Quick Boys: Theo Guyl. Wim van der Plas. Rlenks, Aandewiel. Hans van Duyn, Gert Ouwersloot, Van Rooyen. Eijsberg (Zuyder duyn), Teun van der Plas. Mart van der Plas. Heerikhuisen. Scoreverloop. 19 Teun van der Plas 0-1; 55 Teun van der Plas 0-2; 58 Jan van Vuuren 1-2; 70 Dick Damen 2-2; 80 Dick Damen 3- 2; 41 Kees van Rooyen 3-3; 44 Kees Zuy derduyn 3-4. t Si- De derde Noordwijk-treffer tegen Zwaluwen Vlaardingen In beeld. John Manuputty en Zwaluwen-doelman, Nijgh zullen de door Jan Willem Bogers vanaf de hoekvlag voorgebrachte bal niet meer bereiken. Via de van Vlaardingen-verdediger Van der Kooy zal het leer vervolgens „zijn doel" vinden. NOORDWIJK Achteraf was de over winning, die Noordwijk had behaald op Zwaluwen Vlaardingen, eigenlijk een doodgewone. Op papier en ook tijdens de wedstrijd leek de gastéquipe zo af en toe best in staat een vuist te maken te gen de steeds sterkere eenheid van de badplaatsformatie. Toen de 3-1 echter na 90 minuten op het scorebord prijkte, was toch wel duidelijk gemaakt, dat de controle, die de spelers van trainer Piet Buter hadden op het spel van de 'ge- vleugelden', zeer effectief was geweest. Ook het aantal kansen loog er niet om. Voor de pauze was het op enkele coun ters na allemaal Noordwijk, dat de klok sloeg. Ed Strijk opende de score al na ze ven minuten, dit in een fase waarin de Vlaardingse defensie nogal eens panieke rig reageerde op de inzetten van de thuis club. Strijk lobde de bal over keeper Al- bert Nijgh, nadat Ruud Bröring nog was gestuit op de doelman. Halverwege dat eerste deel kwam Zwaluwen terug met enkele kansrijke uitvallen. Ab de Pee vond Dick Dortmund op zijn weg na een solo van 25 meter. Even later zag aan voerder Leen Pijpers zijn voorzet tegen de paal eindigen. De score bleef in Noordwijks voordeel. Heel simpel en ge routineerd was het Simon van Beveren, die vlak voor rust na een hoekschop van John van Dijk zijn elftal naar 2-0 kopte. Na de hervatting startte de roodwitten wederom met het bekende openingsof fensief, hetgeen Jan-Willen Bogers de mogelijkheid verschafte de amateurkam pioen naar 3-0 te tillen. Bogers scoorde uiterst fraai met een „indraaiende" hoek schop. Via de rug van verdediger Martin van der Kooy belandde het leer in het Vlaardingse riet. Ernest Kegel redd minuten later de Vlaardingse eer doi een assist van Leen Pijpers in te schlj Hoewel er verwoede pogingen werdej daan, konden de Vlaardingers niet i drukken en bepaalde Noordwijk all weer hoe er gespeeld moest wordel serie afstandschoten van o.a. Johij Dijk en Ruud Bröring, daarbij mikken het windvoordeel leverde geen doei ten meer op. Na de wedstrijd, waariE beweeglijker Noordwijk vooral opi middenveld heer en meester was,]| slechts de conclusie worden getroi dat ook tegen het 'geduchte' Zwalf gewoon gewonnen was. TJEERD SCHEI Scoreverloop: 7 Ed Strijk 1-0. 45 Simon van Bav< 48 Jan-Willem Bogers 3-0. 53 Emest Kegel 3-1. Noordwijk: Dick Dortmund, Jack Sluys. Slmon v, RIJNSBURG Niemand gaf tijdens de rus! nog iets voor de Rijnsburgse kansen. Vi tesse Delft was de enige ploeg die aan echt voetbal toekwam, de stand was 0-1, en Henk van der Zwan was volkomen terecht naar de kleedkamer gestuurd. Maar toch. Vanuit de Delftse krin gen kwamen al geluiden van: „Ik speel liever tegen elf man." En ofschoon niemand daar echt aandacht aan schonk werd het via een 'droomgoal' van Piet Haas noot 1-1 en in blessuretijd 2- 1 door Johan de Kroon. En er is nog steed niemand die weet of RBB door het thuis publiek zo op gang kwam of dat de Boys het publiek op toeren brachten. Zeker is wel dat Vitesse in het tumult het hoofd verloor en ook een puntendeling, waarop het ze ker aanspraak mocht maken, niet kon veilig stellen. De openingsminuten waren voor Rijnsburgse Boys. Arie van Dijk lepelde de bal al snel over en Piet Haasnoot wist ook de herkansing na een moeizaam geweerde knal niet te benutten. Daarmee was de koek voor de Boys echter lan ge tijd op. Men vergaloppeer de zich met veel te ver door gevoerd breiwerk, onnauw keurig passen en een portie onhandige overtredingen. Die overtredingen getuigden niet direct van boze wil maar kwa men voor Vitesse toch hard aan. Zo moest een van pijn kronkelende Gert Euser (ge scheurde enkelbanden) al in de tiende minuut worden ver vangen door Pieter Greidanus. Dezelfde Greidanus bleek overigens in zijn eerste half uur een stuwende kracht. En geheel volgens het spelbeeld EERSTE KLASSE verlengde Ronald Vermeulen tien minuten voor rust een vrije trap van spelmaker Peter van der Meer: 0-1. Henk van der Zwan nam op de schutter even later onbehoorlijk wraak door na diens val - in een dood spelmoment - met zijn noppen bovenop hem te stap pen. Scheidsrechter Storm vond dat nog niet erg genoeg om richting kleedkamer te wij zen, maar was onverbiddelijk toen Van der Zwan even later ook nog eens dom de bal wegtrapte bij een vrije trap voor Vitesse. Het publiek was het daar ei genlijk best mee eens, maar roerde zich heftig na het eer ste RBB-doelpunt, halverwege de tweede helft. Na een lange voorzet van Martin Toet werd de bal ineens 'ingepegeld' door Piet Haasnoot: uiterste bovenhoek, 1-1. Vitesse, dat de wedstrijd al had moeten beslissen, raakte onbegrijpe lijk van de kook, kreeg toch nog kansen, en werd in bles suretijd getrakteerd op een korte inzet van Johan de Kroon in een heftige scrimma ge: 2-1. En ondanks de enor me opleving van de Boys in de tweede helft, gedreven door een alom verschijnende Cas Zwaan, was dat toch zielig voor Vitesse. Met name voor doelman Paul Oortwijn. Want die was de ster van het veld. Pure klasse. LEJO BUCK Scoreverloop: 35 Vermeulen 0-1. 68 Haas noot 1-1. 89 De Kroon 2-1. Rijnsburgse Boys: Sloos, J. Hogewonlng, Toel. Perlors. C. Zwaan (N. Zwaan). Do Kroon. Van der Voort. Van Dijk, Haasnoot. Van der Zwan, P. Hogewoning. Het eerste Katwijk-doelpunt in beeld. Stijlvol kopt de SVPTT-verdediger de bal in het eigen doel... LEIDEN Katwijk gaat rustig door met het verzamelen van wedstrijdpunten. Zaterdag was SVPTT het slachtoffer. Met 4-0 werden de Hagenaars terzijde geschoven. ARC kon geen vuist maken in het gevecht met Maas dijk. De partij eindigde doelpuntloos. Koude kerk moest machteloos toezien, dat DUNO driemaal scoorde en twee punten mee naar huis nam. Het was PTT, die furieus de strijd tegen Kat wijk opende. Het offensief duurde echter maar kort, want de Katwijkers namen het initiatief na zo'n kwartier over. Wim Guyt 2 schoot goed op het Haagse doel en onder de ontstane druk van de kustéquipe kopte een Haagse verdedi ger de bal in eigen doel. Na de onderbreking scoorde Guyt 2 wel zelf. Hij kopte Katwijk uit een hoekschop naar 2-0. De controle was tij dens de resterende tijd compleet in Katwijkse handen. Met nog een half uur te gaan maakte Arnold Boers na aangeven van Adrie Koelewijn er 3-0 van, terwijl hij via een strafschop ook de eindstand van 4-0 op het bord bracht. ARC en Maasdijk speelden 'een typische' 0-0 wedstrijd. Twee voorhoedes, die nauwelijks bij machte waren het vijandelijke doel op een ef fectieve manier te benaderen. Bert Stenvers kreeg voor de Alphenaren de beste mogelijk heid, maar was niet koelbloedig genoeg. ARC had voor de pauze wel een veldoverwicht, maar gaf dit zonder te doelpunten in het volgende speelpart aan Maasdijk, die er overigens ook weinig mee deed. In Koudekerk speelde de club met die naam tegen DUNO. De thuisclub was nou niet be paald op dreef, want de volle negentig minuten waren voor de bezoekers. DUNO drukte dit ook uit in een fraaie reeks doelpunten. Hans Tentey opende het drietal treffers nog voor de pauze. Peter Peye en Hans Wils namen de overige twee voor hun rekening. Koudekerk kwam vrij wel niet voor het DUNO-doel, hetgeen alles zegt over de verdienste van de gastvereniging. LEIDEN In een tamelijk slechte wedstrijd veroverde Ter Leede bij Stormvogels in Velsen 'slechts' één wins tpunt De voornaamste oor zaak van de 1-1 remise moest gezocht worden in de weinig effectieve afwerking van de Sassenheimers. Lis ter Boys verspeelde op knul- lige wijze een riante 0-2 voorsprong. DOTO maakte goed gebruik van de talrijke defensieve vergissingen bin nen de Spaanéquipe en maakte er 3-2 van. Ter Leede kwam al vrij snel goed weg, toen in de beginfa se doelman Wim van Hars kamp volledig verkeerd uit trapte. Stormvogel Bertus Wortel, die de bal ontving, schoot over de keeper tegen de onderzijde van de legger. Halverwege de eerste helft werd het toch 1-0. Ton Vrijhof kopte een Velser voorzet van links knap in. Na de pauze was het de beurt aan de rood gelen. Peter Bergman voorzag Pieter van der Plas. goed van het leer, waardoor van der Plas met het hoofd zijn ploeg op gelijke hoogte bracht. De vele inzetten van Nico van der Fange, Jan van Harskamp, Peter Bergman en Pieter van der Plas werden echter niet meer benut. Het treffen tussen DOTO en Lisser Boys was aantrekkelij ker. De Lisser formatie startte uitermate goed door via Rob Suttorp (kopstoot) en Piet TWEEDE KLASSE Boot (omhaal) de leiding te nemen. Beide assists waren van Paul Monteny. In de twee de helft, de ruststand was 0-1, werd het voordelige saldo echter gemakkelijk uit handen gegeven. Westdorp, Beyen en Rijssemus bepaalden de eind stand op 3-2 door verdedi- gingsfouten goed af te straf fen. RIDDERKERK De vierde RCL-nederlaag in vijf compe titiewedstrijden kwam in Rid derkerk nogal onverdiend tot stand. De Leiderdorpers wa ren bij RVVH lange tijd in het offensief, veroverden in de tweede periode een gunstig hoekschoppen-saldo van 11 tegen 3, maar slaagden er desondanks niet in de al na zes minuten opgelopen ach terstand van 1-0 ongedaan te maken. RCL verdiende zaterdag dui delijk meer dan die nederlaag. Niet dat de roodwitten in Rid derkerk nu plotseling naar op zienbarende hoogten groei den, maar wel omdat de grote inzet van de Leiderdorpers ruim voldoende bleek om de tegenstander lange tijd op ei gen speelhelft vast te pinnen. Dat een dergelijk veldover wicht echter niet altijd loont, is een al lang vaststaande voet- balwijshèid. En dat RCL dit seizoen maar zelden tot inven tieve, met doelpunten be- EERSTE KLASSE kroonde aanvalsopzetten komt, was in die eerste vier duels ai gebleken. Drie tref fers (waarvan een uit een strafschop) in vijf wedstrijden maken dat gegeven cijferma tig duidelijk. Nu moet wel worden gesteld dat RCL het fortuin in deze ontmoeting nu niet direct mee' had. Akkoord, de Leiderdorp- se formatie ontsnapte na die vroege l-O eenmaal aan een grotere achterstand toen Ben Pot na de enige geslaagde counter knalhard de lat tou cheerde, maar daar stond wel tegenover dat de Ridderkerk- se defensie wel degelijk de -nodige mogelijkheden weggaf. Vooral omdat spectaculaire, maar weinig klemvaste 17-ja- rige invaller-doelman John Fraanje enige malen in de fout sprong, konden Dick van der Bij! (hakje) en Pierre vai merden van redelijk didae aanleggen. RVVHers Rot Maasdam en Goos NugP*1 bewezen op die momentej de Ridderkerkse doellijnp nut. Een steun in de rug die I doelman Bram Brandt al I zesde minuut duidelijk I beerde bij een in eerstl stantie afgeslagen hoeks<f Bert Kamsteeg misleiddj Braat erg simpel en zag ij daardoor zijn inzet doel! fen. Nadat Brandt vervol bij pogingen van Pot en van Luik nog eens zijn kil had bewezen, was het volledige tweede helft beurt aan RCL om wat I te doen. Verder dan eer ceptabel aantal hoekschol kwamen de Leiderdorl zelfs tegen het zaterdag bijzonder povere RVVHjU niet. GERT-JAN ON) Slerk. Van Gemerden (Piket), Van Schalkers. Scoreverloop: 6 Kamsteeg l-O. LEIDEN Vanuit de vierde klasse is slechts een scha mel aantal doelpunten te melden. Randstad Sport, Ha- zerswoudse Boys en Oegst- geest kwamen tegen respec tievelijk DSS'26, Rohda'76 en Schoonhoven niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel, terwijl Sportclub Lisse het doel slechts eenmaal wist te vinden tegen KMD. Het was wel voldoende voor de zege. GWS verloor op eigen veld met 0-1 van Te Werve en SIZO veroverde een punt bij SCW: 1-1. Randstad Sport speelde een goede wedstrijd. Vooral Her man-Jan Keizer was op dreef. De Voorschotense goalie stopte een strafschop en voorkwam verder vooral in de eerste helft, dat DSS'26 één van de vele inzetten bekroond zag. Na de pauze bleek de Sport sterker, hetgeen even eens niet werd uitgedrukt in doelpunten. Gert van Loenen miste de mooiste mogelijk heid, toen hij alleen voor de Vlaardingse keeper ver scheen. Ook hij trof geen doel. zodat het 0-0 bleef. Ook Hazerswoudse Boys had de grootste moeite met het omzetten van het zwaarbe vochten veldoverwicht in tref fers. Chiel Kampman en Rienk Poots waren dichtbij dat be geerde doel, maar scoorden niet. Rohda'76 speelde erg hard met de bedoeling de re misestand vast te houden (vo rige week won Randstad Sport met 6-0 van de forma tie). Dit lukte, zij het met de grootst mogelijke moeite. Voor de thee was de pot tus sen Oegstgeest en Schoonho ven nog enigszins om aan te zien. Al vroeg moest een inzet van de bezoekers van de lijn worden gehaald, waarna voor namelijk Ton Werner en Jan Jansen goede kansen kregen. Het afwerken van een aanval blijft echter een groot pro bleem bij de roodgelen. Na de pauze zakte het peil van de wedstrijd naar een zeer be denkelijk niveau. De enige winnende vierdeklas ser uit onze regio heet Sport club Lisse. De als gastheren fungerende opponenten van KMD startten met een goede kans voor Peter Slobbe. Zijn schot ging maar net naast. Vlak voor de rust trof de KMD-spits het Lisser hout werk. Lisse trachtte voorn afstandschoten resultaaU het windvoordeel te w, Wim Diels en Frans vad( Laan schoten echter nieL, ver genoeg. In de voorla' minuut was het toch Lissr de volle winst naar zicPl .trok. René Griffioen kod uit een voortrekken van I Werkhoven: 1-0. Lisse lefc voor MW'27 met een van 8 en 2 punten voorspl GWS ging ten onder aj grotere inzet van Te De hardwerkende scoorde in de 55e minuè. Hans Wagenaar de ova ningstreffer. Vooral in I fase ontaardde de partij t in grof spel. Aad Verbeef fred van der Plas en PetefJ der Bent waren dichtbij c lijkmaker. Niemand was| genoeg in het afronden, i Bij SCW bekampte SIZO," door inzet een remise. I Vijn, Willem Brobbel Doeleman verzilverden creëerde mogelijkheden^ waarna de thuisclub de la nam. Na de rust doelq Peter Bol uit een voorzei Hennie Kamphorst en zo de 1-1 op het scorel Drie minuten voor tijd 1 een goal van Willem Brt wel erg laat voor buitel afgefloten. Het bleef duf lijk.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 18