Politie tast in duister over verdwijning Edith Post Ja 'Werkgroep Bollenstreekstation' wil in Sassenheim station Schiphollijn jTekort aan leerlingen overschaduwt jubileum Christelijke School Lisse Amstelweg voortaan Burg. Kofschotenlaan Recordaantal nieuwe jeugdnatuurwachters Gouden trouw in Voorhout Voor waf hoont waf lEGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 30 SEPTEMBER 1980 PAGINA 7 (Vervolg van voorpagina) WASSENAAR De politie van Wassenaar be schikte bij het ter perse gaan van deze editie nog over geen enkel aanknopingspunt omtrent de verdwijning van de 11-jarige Edith I Christina Post. Hoewel de politie sedert de vermissing gistermiddag omstreeks half drie enkele tips heeft ontvangen, bleek geen enkele echt waardevol te zijn. Een onderzoek met speurhonden leverde evenmin resultaat op. De brandweer heeft in het nabijgelegen water l achter de lagere school aan de Burmanlaan ge- dregd. De op 24 februari 1969 geboren Edith Christina. Post is een leerlinge van de zesde klas van de o- Jpenbare lagere Wethouder Huybregtseschool aan 1de Burmanlaan in Wassenaar. Met toestemming I van haar onderwijzer verliet zij gistermiddag om- istreeks kwart over twee het klaslokaal op de eer ste verdieping om een etage lager materiaal te ha llen uit een kast. Dit materiaal had zij nodig om leen pop aan te kleden, waarmee zij bezig was tij dens een gecombineerde handenarbeid/handWer- kies. Toen Edith na een minuut of tien niet terug- j keerde, stuurde de onderwijzer een andere leer- linge op onderzoek uit, die echter geen spoor van haar vriendin ontdekte. Nadat de onderwijzer nog had gezocht, werd de politie ingeschakeld. Met de inzet van reservepolitie en rechercheurs werd i daarop het achter de school gelegen park afge- zocht.'Het dreggen in de in het park gelegen wete ring, noch het inzetten van speurhonden leverden enig resultaat op. Hoeveel man momenteel met het onderzoek bezig zijn, wilde de politie van Wassenaar niet zeggen, maar „er wordt met man en macht aan gewerkt". 27 MC Vele tientallen bezitters van een 27 MC-zend- en ontvangstinstallatie hebben gisteravond onge vraagd meegedaan aan de speuractie. De woord voerder van de politie deelde desgevraagd mee dat „hij niet zo blij was met deze ongeorganiseerde en ongecoördineerde actie". Hij vervolgde: „Wii stellen hulp wel op prijs, maar dan moet het wel georganiseerd gebeuren." De auto's overspoelden gisteravond als het ware het anders zo rustige vil ladorp Wassenaar. In het duingebied Meyendel werden automobilisten in geparkeerde auto's door de vrijwillige speurders lastiggevallen. Mede door deze actie belden verontrusteWassenaarders naar de politie. Als gevolg hiervan werden de lijnen van de centrale geblokkeerd. De moeder van Edith Post omschrijft haar doch tertje als een „open, vrij en vrolijk kind". De har monie en saamhorigheid in haar gezin noemt zij goed. Volgens haar is het duidelijk dat Edith nooit zou weglopen. Als voorbeeld noémt zij het vier daagse schoolreisje naar Lunteren, waaraan Edith een week eerder pas nog had deelgenomen. Een paar uur na haar vertrek belde zij haar ouders al op om te vertellen dat zij veilig op de plaats van bestemming was aangekomen. „Ze vertelt altijd ^lles", aldus de bezorgde moeder over haar enige dochter. Het gezin Post is woonachtig aan de Troelstraweg in Wassenaar en bestaat uit vader, moeder, de 11-jarige Edith en een 16-jarige zoon. Volgens mevrouw Post is er, voorzover zij weet, op school, noch thuis iets ernstigs voorgevallen. Zij omschrijft haar dochtertje als een middelmati ge leerling, die met plezier naar school gaat. Het hoofd van de Wethouder Huybregtseschool, de heer H. van der Kwaak, wilde vooralsnog geen commentaar geven. NEDERLANDSE SPOORWEGEN HOUDEN HET OP NIET HAALBAAR' Hans van Dorssen langs de Schiphollijn op de plaats waar naar hun Inzicht een SASSENHEIM Drie Sassenheimers heb ben dezer dagen de 'Werkgroep Bollen streekstation' opgericht. Hans van Dorssen, Louis Salman en Bob Viveen willen met deze werkgroep bereiken dat de Nederland se Spoorwegen in Sassenheim een station openen op ae Schiphollijn. Op deze directe verbinding tussen Den Haag en Amsterdam zal medio 1981 een 'kwartierdienst' onder houden worden. Stations op deze verbinding komen er in Leiden, Nieuw Vennep, Hoofd dorp en Schiphol. Een station in de bollen streek wordt door de NS vooralsnog niet als rendabel beschouwd, terwijl de stations Hoofddorp en Nieuw Vennep na twee jaar gesloten zullen worden als blijkt dat er een onvoldoende aanbod van reizigers is. Voor het openen of instandhouden van een sta tion hanteert de NS de zogenaamde kringen theorie. Binnen een cirkel van enkele kilome ters vanaf het toekomstige station, moet een be paald aantal potentiële treinreizigers wonen. Met inachtneming van opstoppingsgevaar op de spoorlijn, wordt deze norm voor parkeersta- tions wat ruimer gehanteerd. In de discussie rond zo'n station voor de Bollenstreek, is tot nu toe altijd de lokatie Warmonderdam -op de grens tussen Warmond en Sassenheim- ge noemd. Geen der aangedragen alternatieven heeft in Utrecht evenwel de toets van de kring- theorie doorstaan. De werkgroep Bollenstreekstation wil derhalve eerst een rapport opstellen dat de haalbaarheid en noodzaak van een station aan de Warmon derdam aantoont. De drie Sassenheimers zijn van mening dat de Warmonderdam juist de meest geschikte plaats is voor een NS-station. Niet in de laatste plaats omdat de Warmonder dam een kruispunt vormt van buslijnen uit Noordwijk en de Bollenstreek. Vooralsnog is de werkgroep niet van plan zich uit het veld te la ten slaan door de sombere prognoses van de N.S. Onverstoord worden reacties ingezameld van particulieren, bedrijven en politieke par tijen uit de Bollenstreek. Overleg met het pro vinciebestuur, de rijksoverheid en de Neder landse Spoorwegen bevestigt volgens de Sas senheimers, het bestaansrecht van de werk groep Bollenstreekstation. Theoretisch beschouwd kan de Minister van Verkeer en Waterstaat de Nederlandse Spoor wegen opdragen om in de Bolenstreek een sta tion te openen. De rijksoverheid zal dan wel het nadelige financiële effect van deze manoe- vre op zich moeten nemen. En gezien de huidi ge budgetaire ontwikkelingen acht de N.S. het niet erg waarschijnlijk dat de overheid een der gelijke beslissing zal nemen. LISSERBROEK Bij vol doende belangstelling kunnen inwoners van Lisserbroek bin nenkort een balletcursus vol gen. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij Marja Klaver man, Waterklaverstraat 19 in Lisserbroek, telefoon 02521- 11720. WARMOND De War- mondse Jeugdraad houdt in samenwerking met de stich ting 'De Pomp' zaterdag 4 ok tober het jaarlijkse dierenfeest. Op de nationale dierendag wordt er voor de jeugd van Warmond een wedstrijd geor ganiseerd. De kinderen kun nen hun huisdieren aan een deskundige jury tonen, waarbij er vooral op de verzorging en het contact tussen dier en kind wordt gelet. Om moeilijkhe den te voorkomen tussen de verschillende soorten dieren zijn de volgende tijden vastge steld: katten van 9.30 uur tot 10.15 uur, knaagdieren van 10.15- 11.00 uur, diverse die ren, zoals vissen en geiten, van 11.00- 11.45 uur en honden van 11.45-12.30 uur. &ISSE De Christelijk Nationale Jchool in Lisse werd op 5 oktober 1955 (fficieel in gebruik genomen. Deze hooi viert dus binnenkort het 25-jarig istaan. In het kader van dit jubileum zat er in de week van 11 tot en met 18 ktober een aantal feestelijk gebeurte- issen op het programma. De feeste- ijkheden worden overschaduwd door i dreigend tekort aan leerlingen. Als or 16 oktober zich niet drie nieuwe «rlingen hebben aangemeld, dient (en van de leerkrachten ontslagen te gorden en moet het aantal klassen gorden verminderd. lowel oud-leerlingen als de huidige leer ingen van de 'School met de Bijbel' wor den in de feestelijkheden betrokken. De feestweek begint 11 oktober met een open huis waar men oud-leerlingen, -leer krachten en -bestuursleden bestuursleden verwacht. De afgelopen 25 jaar hebben vele honderden leerlingen de schoolban ken bevolkt. De jubileumcommissie re kent dan ook op een grote opkomst. De huidige leerlingen vieren het jubileum met sport, film en een tentoonstelling van oude ambachten. De feestweek wordt af gesloten met een 'pannekoekendag'. De school, die in 1955 werd gesticht omdat er in Lisse behoefte was aan christelijk onderwijs, groeide in de loop der jaren uit tot een vijfklassenschool'. Deze vijf klas sen lijken nu door de afgekondigde bezui nigingen in gevaar te komen Het ziet er naar uit dat de school in Lisse weer een 'vierklassenschool' wordt. Indien dit ge beurt, moet er een van de leerkrachten ontslagen worden. Bovendien betekent dit dat bijna alle klassen, combinatie-klassen worden en dat er minder tijd overblijft voor vakken als gymnastiek en handvaar digheid. Dit ontslag en de gevolgen daar van kunnen voorkomen worden als de school kans ziet voor 16 oktober drie leer lingen 'aan te trekken'. Het bestuur van de school en de jubileumcommissie hopen dat voor het verstrijken van deze datum de zaak rond is, zodat de feestelijkheden terecht feestelijkheden genoemd kunnen worden. LEIDSCHENDAM De Amstelweg, tussen Noord singel en Heuvelweg m 1^ Leidschendam, werd van- 4 daag omgedoopt tot Burge- 1 j meester Kolfschotenlaan. Om 11 uur vanmorgen werd een video-opname ge- maakt van het omruilen 4 van het naambordje op de hoek van de Noordsingél waarna de oude toestand A weer werd hersteld. Laat in de middag werden alle naambordjes verwisseld. De 4 video-opname werd van middag als verrassing ver toond tijdens de buitenge wone raadsvergadering ter gelegenheid van het af scheid van burgemeester Kolfschoten. In de raadsvergadering werd het woord gevoerd door de vijf fractievoorzit ters, de nestor van de raad, de heer G. M. v.d. Ruit en loco-burgemeester wethou der H. L. van Dongen. Rond vijf uur begon de re ceptie voor de burgerij. SASSENHEIM Burgemeester Kret zal donderdag 2 okto ber niet minder dan 125 nieuwe jeugdnatuurwachters in zijn dorp kunnen installeren. Dit aantal nieuwe jeugdna tuurwachters is het resultaat van de door het Comité Jeugd- natuurwacht Sassenheim georganiseerde voorlichtings bijeenkomst. Opd ie dag kwamen er 's middags 250 „verse" vijfde klassers van de 7 Sassenheimse basisscholen in de zaal van „De Ontmoeting" bijeen. Na deze bijeenkomst heeft zich precies 50% van de vijfde klas sers als lid van de Jeugdnatuurwacht aangemeld. Donderdag 2 oktober komen ze terug in De Ontmoeting om door de Sassen heimse burgemeester officieel als jeugdnatuurwachter te worden geïnstalleerd. Deze plechtigheid zal die dag om 16.00 uur in de aanwezigheid van verschillende genodigden beginnen. pames van hquit f listeravond speelde het eerste ames-biljartteam van de bol lenstreek haar eerste wed strijd. De eerste krachtmeting ♦-as een ontmoeting met man nelijke spelers van de biljartve reniging 'De Engel'. De dames ijormen het tweede viertal Joto) van de biljartvereniging en deden het tegen liet vijfde team van 'De Engel' f deer goed. De dames zorgde in ve vierde en beslissende beurt lelfs voor een 6-3 overwinning, neke van Breda sloot haar leurt af met een serie van acht caramboles waardoor zij onbe- *eikbaar werd voor haar man- lelijke tegenstander. Dames 1ie geïnteresseerd zijn in de 9iljartsport kunnen contact op- lemen met mevrouw Den Hol ander, telefoon 002522-10892, f zijn welkom op een van de Speelavonden van de biljartve reniging, elke maandagavond n cafe Van Diemen in Sassen Jongeren pastoraat in De Menswording LEIDERDORP Vrijdag 10 oktober gaat het jongerenpas toraat van de parochie „De Menswording" van start met een jongerenavond in het mul tifunctionele kerkcentrum aan het Heelblaadjespad. De avond wordt ingeleid door Ben Juf fermans, pastoraal werker voor jongeren in de regio Lei- "den, die een toelichting zal ge ven op de doelstelling van de bijeenkomst „met elkaar kij ken wat het jongerenpastoraat kan inhouden". G. de Kuijer, een pastoraal werker die al ruime ervaring heeft in het jongerenwerk zal een discussie leiden over de volgende stelling: „Wachten we als jongeren tot de kerk ge loofwaardig wordt, of werken we als jongeren mee aan een geloofwaardige kerk". Verder zullen enkele zusters van de Huijgensdreef te Leiderdorp wat vertelen over hun leven als religieuzen. Mevr. F. Groe- neveld-Laman, van de Unie van Vrijwilligers (UW) te Leiderdorp zal de verschillen de vormen van vrijwilligers werk in Leiderdorp presente ren. De eerste bijeenkomst van het jongerenpastoraat begint om 20.00 uur. Inlichtingen kunnen worden verkregen bij Roseline v.d. Voort, Van Lennepdreef 6, Leiderdorp, tel. 893461. Lissese fraudeur aangehouden LISSE/ROTTERDAM Een 42-jarige garagehouder uit Lisse is vanmorgen in Rotterdam aangehouden door de fiscale recherche in verband met een aanzienlij ke belastingfraude. De man werd aangehouden bij een huiszoeking in een woning in Rotterdam. Tegelijkertijd werden zijn woning en bedrijf in Lisse door de fiscale recher che in samenwerking met de recherche Den Haag en de rijkspolitie onderzocht. De fraude van de garagehouder is aan het licht gekomen door het onderzoek naar de koppel- bazenaffaire. Het Voorhoutse echtpaar B. J. ristieviering in de Voorhoutse van der Ploeg-van Seggelen - Bartolomeuskerk. In restaurant respectievelijk 74 en 71 jaar Boerhaave is er die dag van oud - viert morgen het 50-jarig 17.00 tot 18.30 uur een recep- huwelijksfeest met een eucha- tie. De heer Van der Ploeg kwam op 19-jarige leeftijd uil Hoogmade in de Voorhoutse tuinbouw werken. Hierna was hij gedurende 41 jaar in diensl van de gemeente Voorhout Het gouden bruidspaar heefl 10 kinderen en 21 kleinkinde ren. Hooischuur afgebrand LISSE Een hooischuur van een boerderij in Lisse is gisteren tot de grond toe af gebrand. Aleen een paar muurtjes staan nog over eind. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor bij de brand. De dieren die in de hooischuur stonden konden tijdig in vei ligheid worden gebracht. Het is de brandweer nog niet dui delijk wat de oorzaak van de brand was. Haagweg weer open voor verkeer LEIDEN De werkzaamhe den aan de Haagweg zijn mor gen afgerond en dus kan het verkeer weer normaal gebruik maken van de route tussen de Ter Haarkade en de Rijnzicht- brug. Ook het busverkeer functioneert, met uitzondering van de volgende wijziging, wéér normaal. De NZH-bussen 13, 14 en 30 zullen met ingang van woensdag tussen het sta tion en de Haagweg als volgt rijden: Stationsplein- Morssin gel- Morsweg- Rijnzichtsbrug- Haagweg. De rest van de route is als normaal. De halten Noordeinde, Noord-Beesten markt, Steenstraat en Kort Rapenburg komen tijdelijk te v^-vallen. De kleine moeite van het aanbrengen A van een nieuwe abonnee beloont uw krant u graag met een fraai hangertje van uw eigen sterrebeeld. Weet u al iemand? Naam Adres noteer m.i.vals ni« abonnee van de Leidse Courant Postcode/Plaats Betaalt wordt per maand (automatische afschrijving) U per kwartaal Stuur mij als dank voor de moeite een zilveren hangertje met het sterrebeeld Naam Adres Postcode/Plaats Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 349, 2300 VB Leiden. CcïdócSoUACIAlt IN FEITEN DE BESTE

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7