Monturen nuHalvc Kindercorso Roelof arendsveen grootser dan ooit morsstraat 2a Missieveiling Zoeterwoude: opbrengst ruim 42 mille Oegstgeestse commissie moet kiezen uit drie ontwerp-verzetsm on umente ROOSEN OPTIE éfïï&tf 'IWI* Ongekend enthousiasme voor Lissese feesten Bromfietser gewond Koe richt ravage aan Videoapparatuur gestolen Noordwijks college daalt in aanzien Dr. Perqu overleden Leiden-tel. 071-120375 REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 22 SEPTEMBER 1980 PAGIP ROELOFARENDSVEEN Het kindercorso in Roelofa- rendsveen was dit jaar groot ser en mooier dan ooit tevo ren. De één kilometer lange stoet bestond uit ongeveer 100 versierde fietsen en kleine karretjes, 12 grote praalwa gens en luxe wagens, diverse groepen kinderen en verschil lende muziekkorpsen. In to taal hadden 15 Veense vereni gingen, alle kleuterscholen en een lagere school een inzen ding. Langs de route van het corso waren duizenden toeschou wers. in de buurt van de Noordhoek stond men zelfs rijendik. De allermooiste praalwagen was die van Paul Klein, genaamd „spelend kind"; deze kreeg de publiek sprijs, de wisselbeker en de eerste prijs met lof van de jury. Overigens was het een erg spannende zaak wie die wisselprijs zou krijen, want de jury waardeerde de wagen „Kabouterland" van de bewo ners van de Gerbera- en Mi mosastraat ook met zeer veel punten. Bijzonder leuk waren de wa gens van D.O.S.R. (Met Bolten en kornuiten kunnen we naar onze velden fluiten!), de „Hoogenboompjes" van de Hem weg (met een grote pop, die zijn nek uitschoof), en van Postduivenvereniging „De Witkop" (gaf op de Noordhoek 50 duiven de vrijheid). In de groep reklame-wagens, die overigens buiten mededinging meereden, viel die van „Exoti ca" bijzonder op. Verder had volleybalvereniging „In up go" een erg mooi versierde luxe wagen. De eerste prijs in de groep „fietsen en kleine karretjes" ging naar Martijn Akerboom als het zeer originele „Kraker tje". Hij had een lange versier de paal op zijn fiets om de deur van het kraakpand te rammen en verder potten, pannen, beddegoed en wat dies meer zij, bij zich. De twee de prijs was voor John Hogen- boom met zijn prachtig ver sierde fiets. In de groep „Scho len" had de Jozefschool prijs met „Behouden vaart"; een schitterende praalwagen met versierde boot erop. Omdat het „tonknuppelen" haar 25-jarig jubileum vierde, was de ton dit jaar van „zil ver". Zo'n 85 deelnemers stre den om de eer. Ten overstaan van honderden toeschouwers werd Walter Koek de uitein delijke winnaar. Bij de kange- roe fietsen bleek Rob Rode- wijk van de 55 deelnemers de beste atleet. Francis van der Ham en Jan de Jong bleken het sterkst bij het onderdeel „Kussenslaan". De viswed strijd trok 40 deelnemers en 325 kinderen hadden dikke pret bij de „Kwipi en Kwappi" kinderrevue. De eerste prijs was voor de wagen van Paul Klein.' Hazerswoude wil bibliotheek HAZERSWOUDE Stichting van één vaste hoofdbiblio theek volgens de eisen van de Wet Openbaar Bibliotheek werk, nadat opname in het landelijk plan heeft plaatsge vonden. Dit is het advies van burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad van Ha zerswoude, die vóór 15 okto ber het gemeentelijk biblio theekplan 19831985 kenbaar moet maken aan het provin ciebestuur. Na de opname van het Hazerswoudse aandeel in het landelijk plan zal de keu ze worden gemaakt of de vas te voorziening in het dorp dan wel aan de Rijndijk moet worden gerealiseerd. Gebruikscijfers wijzen erop dat de totale behoefte aan de Rijndijk groter is dan in het dorp, waar een redelijk func tionerende christelijke vrijwil- ligers-bibliotheek is. In het be stemmingsplan Zonneveld, aan de Rijndijk, is een plaats gereserveerd voor de te bou wen bibliotheek. In het dorp zal dit meer problemen ople veren. Desondanks willen b. en w. nu nog niet besluiten tot een keuze. Financieel gezien kunnen er voor een vaste hoofdbiblio theek tijdig voldoende midde len bijeen worden gebracht. Dekking zal mogelijk zijn ten laste van de gewone dienst, al dus het college. Realisering van een tweede bibliotheek staan b. en w. voor in de pe riode 19851991. Maar dit is afhankelijk van de financiële mogelijkheden bij.de gemeente in die tijd én van opname in het landelijk plan. De gemeenteraad gaat zich ko mende donderdag buigen over de ideeën die het college over deze zaak heeft gespuid in een vrij lijvige notitie. AARLANDERVEEN De bazaar die het afgelopen weekend gehouden is ten be hoeve van de muziekvereni ging 'Door Samenwerkin6 Sterk', heeft bruto 12.500 gul den opgebracht. Na aftrek van de gemaakte onkosten wordt het netto bebrag gebruikt voor het onderhouden en uitbrei den van de kleding van de nieuwe leerlingen van de ver eniging. LISSE De harddraverijfeesten van Lisse hebben het afge lopen weekeinde een ongekende start beleefd. De eerste van de 59 evenementen trokken record-aantallen deelnemers. De drukte begon vrijdagavond al met het disco-dansen in 'Wel kom', waarbij niet iedereen kon worden toegelaten. Ook de au- topuzzcltocht was totaal 'uitverkocht'. Meer dan tweehonderd deelnemers telde de tocht. Aan de viswedstrijden op zaterdag in de Rijnsloot namen 120 jeugdigen en 35 ouderen deel. Groot was ook de belangstelling voor de wedstrijden voor paarden bij de manege Puntenburg, de schilderwedstrijd in de Kanaalstraat, het tobbetjestcken, bromfietscross in Meerenburgh, de familie fietstocht en het familie-touwtrekken. Bij de Haven werd in koppels gestreden om de prijzen van paraplu-hangen en autodu- wen. De festiviteiten werden zaterdag afgesloten met het zoge naamde najaarsbal. Zondag stond in het teken van de familiewandeltocht over het Keukenhof. Niet minder dan 1800 wandelaars verdrongen zich voor de kassa. De atletiekvereniging De Spartaan hield een prestatieloop en ook werd de Ronde van Lisse verreden. Bas Langeveld ging hier als eerste over de finish, gevolgd door Gen Slot, H. de Vries, Cor Schuurman, P. Hoogervorst, PO. Hoevers en A Vermeulen. Bij de veteranen werd gewonnen door Henk Buis, gevolgd door H. Hofman en B. Jansen. In Meerenburg werden ponyraces gehouden voor duizenden toeschouwers, die kort daaivoor hadden genoten van windhondenrennen. Vandaag staat de najaarsmarkt centraal. Op en rond de Kanaal straat zijn zo'n 250 kramen opgesteld. Voorts worden er op tal van plaatsen spelen gehouden. LISSE Een 30-jarige bromfietser uit Hillegom is vanmorgen rond zes uur ern stig gewond geraakt toen hij in de Lissese Kanaalstraat tegen een geparkeerde auto reed. De bromfietser die door een nog onbekende oorzaak de macht over het stuur verloor, is met hoofdwonden, been breuken en een heupfractuur afgevoerd naar het Diacones- senhuis in Heemstede. ZOETERWOUDE Een los gebroken koe heeft dit weekeinde voor nogal wat ravage gezorgd op de Stomp- wijkseweg. Het dier brak los toen de eigenaar met haar en een kalf de Stomp- wijkseweg wilde overste ken. Een automobilist uit Leider dorp kon een aanrijding met de koe niet voorkomen, terwijl het voertuig van een tege moetkomende automobilist uit Beverwijk ook schade opliep. De snijwonden die de koe aan het ongeval overhield, werden ter plaatse door een dierenarts gehecht. De Leiderdorpse au tomobilist kwam ongeschon den uit de strijd, hetgeen niet gezegd kan worden van zijn auto die totaal vernield werd. LISSE Uit een radio en te levisiezaak in de Lissese Ka naalstraat is vannacht rond twee uur een nog onbekende hoeveelheid video-appara- tuur ontvreemd. De Lissese politie die volop met het onderzoek bezig is, heeft nog niet kunnen achter halen hoe de inbrekers het pand binnengekomen zijn. De inbrekers hebben in ieder ge val in de winkel een alarm in werking gesteld en zijn met medeneming van de nodige vi deo-apparaten verdwenen. NOORDWIJK - Het aanzien van het Noordwijkse college gaat zich in dalende lijn bewe gen. Na de verkiezing van P'. War merdam als vierde wethouder is het namelijk dringen gewor den achter de bestuurstafel. Er is daar ruimte voor slechts vijf stoelen en Warmerdam als zesde man zou dus net als de officier van justitie in een rechtzaal aan een aparte tafel moeten plaatsnemen. Dat kan natuurlijk niet en daarom vin den b en w het gewenst de be schikbare ruimte in de raad zaal beter te verdelen. Het po dium, waarop de bestuurders tot nog toe troonden gaat ver dwijnen en wat hun zitplaat sen betreft zullen de leden van het college afdalen naar het niveau van de overige leden van de Noordwijkse vroed schap. Het meubilair wordt daarvoor aangepast. De gehele operatie kost iets meer dan 10.000,-. ZOETERWOUDE Twee uitstekende veilingdagen, vrijdag en zaterdag, heb ben een recordbedrag van 42.438,10 op gebracht. De werkgroep Missie en Ont- „wikkeling toonde zich na afloop bij zonder tevreden met dit totaalbedrag, waarbij nog de opbrengst van de kaart avond van de KPJ en van de voetbal wedstrijd SJZ-Meerburg opgeteld zul len worden. Het gehele bedrag zal ver deeld worden over de 15 missiegebie den van Zoeterwoudse missionarissen. Vooral zaterdagavond verliep de verkoop in een sfeer die eerder aan een feestavond dan aan een verkoopavond deed denken. Flessen jenever leverden in „Ons Huis" honderd gulden op, een boerenkar op schaal ging voor 750 gulden weg terwijl een melkmenu pas bij 875 gulden het „éénmaal-andermaal-voor de derde en laatste maal", van veilingmeester Koos Paardekooper overleefde. Andere opval lende kopen van de ongeveer 700 ver schillende koopnummers, variërend van levensmiddelen, antiek en curiosa tot waardebonnen van allerlei soort, waren een bidstoel die voor 660 gulden gekocht werd, een vliegreis voor 350 gulden en een autowasbeurt door nieuwbakken bur gemeester, de heer A. Houdijk, voor 90 gulden. Het gescandeerde „Koossie" aan het einde van de veiling hield niet alleen een waardering in voor de uitstekende wijze waarop Koos Paardekooper zijn ve- koopfunctie vervulde, maar ook een be lofte voor volgend jaar, want dan zal de werkgroep Missie en Ontwikkeling op nieuw een tweedaagse veiling organise- LEIDSCHENDAM - is in Leidschendam op ge leeftijd de huisarts SL nus Petrus Perquin ovet Dokter Perquin, zoals bi dereen in Leidschendaif kende, is tientallen ja» vele terreinen van het schendamse sociale en schappelijke leven wen geweest. Hij was mede-J ter van het bejaardenca „Mariënpark en gedurei jaar voorzitter van dej schendamse Katholieke} ting „Bejaardenzorg". J zijn leiding kwam de stf tot stand en onder zijn u terschap is ook de onlaif reedgekomen nieuwbou renovatie van Mariënpa realiseerd. Dokter P[ was ook de stuwende achter de bouw van r.k len in Leidschendam. Dokter Perquin, naar w r.k.-school in de wijk Pr hof is genoemd, was rid de Orde van H. Gregor Grote. Morgen wordt in rochiekerk H. H. Petr Paulus aan de Sluiskant uur een H. Mis van Re opgedragen waarna om uur bijzetting volgt in 1 miligraf op de r.k.-be plaats Sint Agatha. In de van het bejaardence „Mariënpark" wordt vond om 19.30 uur een gen H. Mis opgedragen. Extra koopavondei in Winkelhp LEIDERDORP Het, we winkelcentrum Winlj in Leiderdorp zal, als d( derdorpse raad daar tenr mee instemt, twee koop den extra geopend zijn. de normale koopavond oj dag 24 oktober zal het wj centrum dan ook op woe 22 oktober en donderd! oktober tot 21.00 uur ge( zijn. De winkeliers va^ winkelcentrum, verenig de Stichting Winkelhol derdorp hebben het collej vraagd voor twee av<| ontheffing te verlenen v Winkelsluitingswet 197( gelegenheid van de op van het nieuwe winki trum. De drie ontwerpen voor het nieuwe verzetsmonument. OEGSTGEEST De Oegst geestse commissie Financiën- /Culturele Zaken zal zich bin nenkort definitief uit moeten speken over de keuze van het definitieve ontwerp voor het nieuwe verzetsmonument in het Bos van Wijckerslooth in Oegstgeest. De commissie heeft de keuze uit drie ontwer pen, waarvan er één inmid dels is afgevallen. De gemeente Oegstgeest houdt zich al enige jaren bezig met de vervanging van het ver zetsmonument. Het oude mo nument werd door vandalisme op een zodanige manier aange grepen dat het moest worden verwijderd. Alleen het funda mentele gedeelte heeft zich in het Bos van Wijckerslooth nog staande weten te houden. Aanvankelijk ging de gemeen te in overleg met de kunste naar die het oorspronkelijke monument heeft vervaardigd. Met hem kon geen overeen stemming worden bereikt. Daarna werd de beroemdste oud-inwoner van Oegstgeest, de schrijver/beeldhouwer Jan Wolkers benaderd. Jan Wol kers deed aanvankelijk de toe zegging een ontwerp te zullen maken, maar liet daarna nooit meer iets van zich horen. Re gelmatig aandringen had geen resultaat en uiteindelijk zag de gemeente Oegstgeest noodge dwongen af van verdere on derhandelingen. Daarna werden drie kunste naars bereid gevonden om een ontwerp voor het verzetsmo nument in te leveren. Zij le verden uiteindelijk drie mo dellen aan waaruit een keus moet worden gemaakt. Bij een recente vergadering van de commissie Financiën/Culture le Zaken bleken de kunstken ners in de commissie het meest gecharmeerd te zijn van het beeld van een zittende vrouw met bloemen. Andere commis sieleden bleken een voorkeur te hebben voor een plastiek dat min of meer abstract een beeld geeft van een man die op de grond ligt met zijn li chaam in een verwrongen po sitie. Het resterende ontwerp, een beeld van moeder met dochter werd afgewezen. Pater Heemskerk verlaat Hazerswoude HAZERSWOUDE Pater Bernardus Heemskerk (OCD) gaat de parochie van de H.H. Michael en Bernardus te Hazerswoude- Rijndijk/Koudekerk aan den Rijn met in gang van 1 december verlaten. Sedert 1965 is hij in de parochie als (meestal full time) pastor werkzaam. Hij zal in een van de twintig parochies in het bisdom Den Bosch, die momenteel een pastor ontberen, aan de slag gaan. Tijdens de diensten van het afgelopen weekein de heeft pastor Heemskerk de parochianen op de hoogte gesteld van zijn aanstaand vertrek. Onlangs vijftig jaar geworden, vroeg hij zich af of het niet goed zou zijn om nu nog de gelegen heid te baat te nemen om te „verkassen". Na. lang overwegen nam hij de beslissing: een ver trek uit Hazerswóude-Rijndijk (waar hij overi gens in de buurtschap de Groenendijk is gebo ren en gedeeltelijk getogen). Pastor Heemskerk deelde tijdens zijn toespraken mee dat hij met veel genoegen vijftien jaar in de parochie heeft gewerkt. De nieuwe parochie, waarvan de naam nog niet bekend is, omdat er nog enkele afrondende gesprekken worden gehouden, gaat de pater ongeschoeide karmeliet de nodige werkzaamheden bieden: ze is iets groter dan die van de Rijndijk en Koudekerk èn pater Heemskerk staat er alleen voor. Betreffende de opvolging van pastor Heems kerk in de parochie aan de Oude Rijn: zijn taak zal door een ander moeten worden overgeno men (Heemskerk: „en misschien wel een deel door de parochianen"). Het parochiebestuur en de provinciaal van de ongeschoeide karmelie ten beraden zich over de vacature, die zal ont staan. Nog eenmaal pater Heemskerk: „Ik ga weg met een fijne bagage". Met een oprecht „Dank je wel", besloot hij zijn toespraken. ADVERTENTIE Deze aanbieding geldt van dinsdag 16 t/m zaterdag 27 september tot ziens bij tijdelijke ingang

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4