Ons liland ontluistert TOP De Zijl/LGB en &ZC plaatsen zich voor finale Leiderdorp behaalt eersta winst De Danaïden verovert koppositie MIZU op dreef Plaatselijk favoriet las Langeveld toont klasse in Lisse SPORTTRIBUIMe LEIDSE COURANT MAANDAG 22 SEPTEMBER 1980 PAG LEIDEN De ontluiste ring was duidelijk van de gezichten van de speel sters en spelers af te le zen. Gestart als een van de favorieten was TOP zojuist door streekgenoot Ons Eiland op de laatste plaats gedrukt. Duidelij ker nog dan de 5—4 uit slag had Ons Eiland door haar spel laten zien dat techniek en soepelheid, waarvan TOP een surplus toonde, niet meer alleen zaligmakend is. De inzet en de homogeniteit van de Ons Eilandploeg maakten het klassever- schil meer dan goed. Alleen In het eerste kwartier van het duel toonde TOP echt macht. De Sassenheimers speelden een erg snel, duide lijk op de korf gericht spelsys teem. De 1—2 voorsprong, door afstandtreffers van Peter Ciggaar en Harald Simmelink was daar een terechte afspie geling van. Daarna verdween echter al snel de grote lijn uit het spel. Bij beide ploegen overigens, waardoor het groot ste deel van de eerste helft de middenvakken het spel be paalden. Aanvallend ging het bij de Sassenheimers allemaal wat gepolijster, maar aan de andere kant kreeg Ons Eiland door slechte timing bij het af vangen de beste kansen. Het bleef echter bij kansen, zodat de tweede helft met eenzelfde 12 stand werd aangevangen. Al snel kwam TOP na een serie opbrengfouten In het midden vak onder druk. Na twintig mi nuten nam Ons Eiland via 22 met 43 de leiding door een tweede treffer van een opval lend goed spelende Jolanda de Boer. TOP kwam nog op gelij ke hoogte, maar het tij was de finitief gekeerd. Tien minuten voor tijd schoot Patrick Verra Ons Eiland naar 5—4. Ook het inzetten van twee wissels, Phi lip Trap en Ineke Wésterbeek, veranderde weinig aan het on samenhangende aanvalsspel van TOP. Zelfs van de stip kon de ploeg van coach Ruud van der Horst niet tenminste één punt veiligstellen. Al wat over donderd door de ophanden ziinde verrassing maakten de pupillen van Piet Weerheijm nog ernstige fouten bij het spelbevriezen. Maar het deer de niet meer. Doelpunten Ons Eiland: Jolanda de Boer (2), Olga Soudan, Huib Hasselbach en Patrick Verra; TOP: Peter Ciggaar (2), Harald Simmelink en Anne van der Zaag. BRAM VAN GENT Nijmegen Zowel de Zijl/LGB als AZC/Mi- crolife hebben zich ge plaatst voor de finale van het Sportfondsen- KNZB Waterpolobeker- tournooi, die komend weekeinde in Kampen gehouden zal worden. De Zijl/LGB versloeg Neptunus Arnhem met 5-4. AZC overklaste het Y met 9-2. Eveneens plaatsten zich ZIAN/Vi tesse en HZC/de Rob ben. De overwinning van de Zijl/LGB, spelend zonder Al- bert Spijker, was zeer moei zaam. Na afloop werd een be schuldigende vinger gewezen naar arbiter van Zenderen die grove acties van de Arnhem mers niet adequaat bestrafte. Echter de hand dient ook in ei gen boezem gestoken te wor den. De Leidenaars verzuim den het tempo te bepalen waardoor de geroutineerde Arnhemmers door middel van zuinig opgezette aanvallen bij konden blijven. Bovendien werden door onzuiver plaatsen de nodige kansen gemist. Met een 2-2 stand werd aan de laatste periode begonnen. Tot ontzetting van de Leidse aan hang schoot Rik Toonen de Drietanders naar een 2-3 voor sprong. Pas toen begon de Zijl/LGB tempo te maken. Stan van Belkum wist via een mid- voor-doelpunt 3-3 te scoren. Na 4-3 door Jan Jaap Kore- vaar, vergrootte Alex van Bel kum de marge: 5-3. De 20-jari- ge student Biologie had hier voor zijn ploeg van een 0-1 achterstand naar een 2-1 voor sprong geschoten. Vlak voor tijd werd het tenslotte nog 5-4. De 9-2 overwinning van AZC- /Microlife was duidelijk over tuigender. In de Alphense gele deren speelde Frank van de Akker weer mee. Na een hard nekkige spierblessure werd hij weer fit oenoea bevonden om Tony Buunk, hier in archiefduel gewikkeld met Jacob Spijker, scoorde tweemaal voor het Y. In de Alphense ploeg opgeno men te worden. Door consequent te pressen werd het spel van het Amster damse Y ontregeld. Gevaarlijk ste aanvaller bij het Y. Eelco van Schaik kon hierdoor nau welijks aangespeeld worden. Verder speelde AZC een dege lijke partij waterpolo, waarbij onnodig balverlies vermeden werd. Als titelverdediger zullen de Alphenaren volgende week in de finale hoge ogen gooien. Alleen in de beginfase miste de ploeg van Arie Domburg wat kansen, anders had de zege nog hoger uitgevallen. Setstanden 2-0 5-1 6-2 9-2. Doelpuntenmakers: Tony Buunk en Ruud de Hey (2x), Eric Noordergraaf; Ed van Es; Ron de Voogel; Arco Verboom en Frank van de Akker. AZC in de ontmoeting met ZIAN/Vitesse won met 7-5 van Nereus. HZC/de Robben ver sloeg het Ravijn met 15-2. Za terdag en zondag zullen de vier eindfinalisten in een halve competitie gaan uitmaken wie zich volgend jaar op Europees niveau mag gaan meten. LEIDEN De Danaïden nes telde zich aan kop van de promotieklasse C. De ploeg van Gerard Bos won zelf het doelpuntrijke duel (1412) van PSV terwijl Keizer Karei verloor van Ons Eibernest. Fi des Pacta deelde de punten (5—5) met AKC. In de eerste klasse versterkte Pernix haar koppositie door in Zeeland Animo met 49 te verslaan. Crescendo leed voor de der de achtereenvolgende maal een nederlaag. 68 tegen Blauw Wit'51. Fiks en KNS kwamen alleen aan kop in de derde klasses. Zowel De Danaïden als PSV gaven in de verdediging nogal wat ruimte weg waarvan de schutters driftig profiteerden. Na tien minuten was er al een 44 stand bereikt, terwijl de rust aanbrak bij 67. Pas diep in de tweede helft viel de be slissing. Aanvankelijk zag het er bij 810 nog uit dat de overwinning naar PSV zou gaan. Maar nauwelijks vijf mi nuten later waren de kansen volledig gekeerd ten goede van de Leidse ploeg. Hennie Devilee, Hans van der Leek, Cees Christiaanse en Rudy Visscher bogen de stand om tot 12—10. De smalle marge kon tot het eindsignaal worden behouden, ondanks twee (ge miste) PSV-strafworpen: 14 12. Overige treffers: Mathilde Visscher (2), Cees Christiaanse (2), Hennie Devilee (2), Hans van der Leek (2) en Bea Schra- ma. Doordat Fides Pacta en AKC in de derde opstelling te veel moeite met scoren hadden, kreeg het duel een schokkerig scoreverloop.-Nadat de Leide naars met veel moeite, zesent wintig minuten aanvalsspel, een 42 voorsprong (rust 3 2) hadden opgebouwd volgden weer twee snelle vakwisselin gen. Fides Pacta raakte in die periode de voorsprong kwijt: via 53 kwam bij 55 de der de opstelling weer voor de kor ven. Het laatste half uur kwam er geen verandering meer in de stand, terwijl het spelpeil diep weg zakte. Wim Piket (2), Jac'quelien Velthuyzen. Diet Rijsbergen en Henny Piket scoorden. Alleen in de begin- periode van de wedstrijd had Pernix veel gevaar te duchten van Animo. Doordat de verde diging wat steekjes liet vallen konden de Zeeuwen tot twee maal toe een voorsprong ne men. De loomheid verdween echter snel uit het spel en via een 2—5 ruststand werd «en 49 overwinning geboekt. Liesbeth Brokaar, Jet Boter, Agnes de Rooij, Willie van der Kooy, Peter Kuipers, Kees Hortensius, Geerten Breed- veld, Eelco Koolhaas en Janko Breedveld scoorden. Ondanks de derde nederlaag op rij is het spel van Crescen do merkbaar verbeterd. Tegen Blauw Wit'51 toonde het twaalftal van Frans de Haa9 zoveel inzet en karakter dat een puntendeling verdiend zou zijn geweest. Er werden echter nog teveel fouten gemaakt: 6r- 8. Doelpunten: Carolien Brag- gaar (2). Debbie Bloch, Louis Kok, Wim Barends en Henk Al berts. Zuiderkwartier behaalde in Delft een regelmatige zege op DKC. De bij rust bereikte 45 voorsprong Werd In de tweede helft verder uitgebouwd tot 4 8. Albert de Groot (2), Dirk jan de Kreek (2), Jeanette van de Waarde. Ineke de Hertog. Rens Henze en Wil de Wit scoorden. Pas in de tweede helft, rust stand 2—4 na 03 achter stand wist De Algemene in haar ritme te komen, mede on der impulsen van de energieke invaller Ton Beij. Het Haagse Kwiek werd toen overvleugeld, maar door een gebrekkige scoringsdrift zat er nieti dan een 56 gelijkspt nie Rusman, Wilma I Truus van Vliet, HenJ man, Jeroen de Boer i! van Vliet scooren. Derdeklasser Fik» hielo wedstrijd waarin de P gingen heersten zich i rent ODO van het lijf. j 32 ruststand nam Filj tweede helft bij 5—3 efl puntsvoorsprong om di- meer uit handen te ge\» 5. Doelpunten: Robert ij Kraan (2), Aad Knetsi Herma Tobé en Anrv Anholts. fi Velocitas verslikte Nieuwerkerk, wiens eerj dediglng de Leiderdorp) val lam legde. In eersteil tie werd het via 2—0 ni 2—4 maar ook in de omgang scoorde alleeji werkerk: 44. Velocitau in de slotfase bovendir strafworp. Wel scoordt van Poelgeest (2) e Schutte (2). e Het krachtsverschil tuss nes en Tempo kwam 4 tot uiting in de cijfers* Bert Jan van Weeren (4 Jan van Hooijdonk (3) Hardam (2). Joke van» donk (2), Marja Henzerv Visser en Aad Hat scoorden voor de A) ploeg die bij rust al rm leidde. De kansen warei kelijk verdeeld tussen I Dubbel Zes. De Oegst| naren benutten er echte^ maar ondanks de 8—5 was het duel tot de laat nuut uiterst spannend, punten: Yvonne van Dij Henk Roedoe (2). fi TAFELTENNIS Leiden De hoogste klassen van de tafeften- niskompetitie hadden dit weekend vrij, zodat alle aandacht gericht was op de reserves van Avanti en Scylla, die overigen» beiden niet verder dan een puntendeling kwamen, en Mizu, dat Scylla 3 terug wees. Tegen Middelburg Zuid was Fred van der Zeeuw eigenlijk met twee zeges de enige die een vol doende haalde; broer Rob en Peter van Schie deden het beiden een maal minder, zodat het dubbel tenslotte de remise veilig stelde voor re serves. Avanti 2—Noad gaf een Identiek beeld. Peter de Groot was hier kopman, broer Robert en Alje Kamphuis en het dubbel maakten er 55 van, nadat Avanti met rust nog 41 had geleid. In de promotie hoofdklasse bleef MIZU in de winning mood. In de streekderby tegen Scylla 3 deden Friso Reitsma, Jaap Polak en Thomas van Nes ieder een even grote duit in het zakje (2x). Voor Scylla scoorden Erik Noest (2x) en Klaas Pieter Vlieg tegen. Het dubbel was voor de Oegstgeestenaren zodat tenslotte 7—3 op het scorebord prijkte. Het vierde van Scylla was nipt de baas van Tybb. Hans de Roode en Karei van Schie smaakten elk tweemaal het zoet der overwinning. Johan Wessels en het dubbel eenmaal. Bi) de overgangsklassers hadden de M serves er zin in. Rob Mey en het dubbel ten de enige foutjes zodat Middelburg met 82 weer naar Zeeland terug w| stuurd. Ook De Treffers hebben de Juisl te pakken. Ditmaal werd korenbeurs 2 m opgedoekt. Hans van Ruiten liet de eer Het derde van Avanti speelde ook 9— i wel tegen VTV. Leon van der Werff was I gene die dubbele cijfers verhinderde, i Het derde van MIZU werd gered door e trick van Otto Verkerk. Wim Bussen (2x| dubbel maakten de 6 vol zodat driemaa van Michel van der Oordt geen nadelk sekwenties had tegen Victoria Hilversum Docos tenslotte benadrukte het goede W de voor de Leidse teams om als laatst gangsklasser ook de volle buit binnen tfl Sjaak den Elzen (3x) en Krishan Prastt behaalden met het dubbel tegen UBTV i wernood 6—4, dit omdat Wim Jëgers fl de positieve zijde van de score kwam. Overige uitslagen: Scylla 5Victoria Brf 3; Scylla S—NSSS 5-4; TOGBDocos Victory '55 4Avanti 4 37; Diveko—1 2 7—3; Victory '55 3—Avanti 5 2—8. Oame9: Avanti 2—Gispen 1 5—5; Mld.' Play Fair 9—1;'Quick '32—TOV 0—10; 3—Noad 10—0. De sterke kopgroep met Langeveld, Schuurman en Hogervorst geeft alles op zoek naar het peloton, dat even later een ronde aan zijn broek krijgt. LISSE Nadat hij de avond ervoor nog "ruzie" had gehad met de voorzitter van de plaatselijke wielervereniging de Bollenstreek, do heer van Dijk, was minder dan een dag later alles weer koek en ei. Op indrukwekkende manier had Bas Langeveld het crite rium voor amateurs in zijn woonplaats Lisse winnend af gesloten. Voor hem was alle eer op het erepodium, een plaats waar ook Karei Teeu- wen, de sterke debutant in deze categorie, graag had ge staan. Daar ging de zogenaamde ru zie dan ook om. Zowel Teeu- wen als Langeveld claimden in een speciale vergadering de steun van ctubmakkers om zo het criterium makkelijker te kunnen winnen, 'angeveld bleek achteraf die steun niet eens nodig te hebben. Het be gon -na diverse ontsnappin gen- allemaal met de ontsnap ping van Cor Schuur.man uit de eerste groep van zo'n dertien man, die de fanatiek te keer gaande Langeveld in zijn wiel kreeg. De tempoverhoging die hiervan het gevolg was maakte het de tweede groep, in casu de hard op kop stampende Teeuwen, erg moeilijk de ach terstand op die eerste groep te verkleinen. Toen Schuurman en Langeveld weer teruggepakt werden lukte het wel. maar dit keer waren zojuist Vermeulen en de Vries uit de eerste groep wegge sprongen. De Jacht op deze twee was velen te veel: direct nadat de twee vluchters tot de orde waren geroepen spron gen zeven man weg. onder wie opnieuw Schuurman en Lange veld. die er duidelijk zin in had den. Het groepje, waarin uit eindelijk ook nog Hoevers, de Vries, Peter Hogervorst, Ger Slot en Vermeulen zaten, reed rap weg van het geklopte pelo ton, waarin Teeuwen niets meer uit kon richten, ondanks zijn verwoede pogingen die de handen van het enthousiaste publiek menigmaal op elkaar kregen. Nog narder werd ge klapt toen de eerste groep het peloton dubbelde, waarachter een achtervolgende groep van veertien man verbeten dichter bij trachtte te komen. De zeven koplopers nestelden zich op kop van het peloton, waaruit Bas Langeveld vier ronden voor tijd demarreerde om dit keer niet meer bijgehaald te worden. Een klinkende over winning. De sprint van een achtervolgend groepje werd gewonnen door Ger Slot, voor de renners de Vries, Schuur man, Hogervorst en Vermeu len. Appie Harren, oud-kam pioen der Junioren en pas over gegaan naar de amateurs, won de sprint van het volgende groepje voor Stan Snijders, Nico Toussalnt, Ton Griep, Eric Visschers en John de Ble. Lan geveld legde de tachtig kilo meter af in 1 uur, 56 minuten en 12 seconden. Eerder was veteraan Buis win naar geworden van het criteri um voor veteranen over vijftig kilometer, door dertien ronden voor het einde weg te springen met Hofman, die in de sprint kansloos was. Bram Jansen won de spurt van het peloton voor Koeverans, Steinbach, Kamp, Brinkman, Van de Burg, Fennis en de rest van het pelo ton. PIETER EVELEIN BASKETBAL LEIDEN Leiden Trotters i» na de tweede wedstrijd seizoen nog ongeslagen. Zaandam werd in de Vijf Mei een 96-80 nederlaag getracteerd. Leiderdorp, evenals stander Snel/Reizen debuterend in de eerste rayonl boekte de eerste overwinning: 101-80. Luba was de tele ling van het verdwijnen c.q. niet komen van een aantal nog niet helemaal te boven gezien het 64-79 verlies leg Utrechtse OSG. De tweedeklassers BVO en Blitz verlori de in een door veel scores opgesierde partij. Leiden Trotters nam direct een voorsprong van zo'n tien en hield Zaandam vervolgens tot de rust op afstand Doordat de ploeg van Leo de Knijff de touwtjes wat liet vooral in de verdediging, kon Zaandam tot op twee punter ren. Het gevaar werd tijdig ingezien en de lekken In de v ging (er werd voortdurend man-to-man gespeeld) werd dicht. Zo werd het toch nog een duidelijke uitslag: 96-80, Trotters waren Erik Jan Berendsen met 18 punten en Peti lides (13) de topscorers. Leiderdorp zal in dit seizoen nog niet de top halen in de reikte eerste klasse. Toch heeft de ploeg mogelijkheden i hoorlijk mee te komen. Tegen Snel/Reizen uit Dordrecht v een 43-35 ruststand royaal afstand genomen: 101-80. De tie van het team van Hans van Rooijen, waaraan hard is g< gaf de doorslag. Verdedigend liep het, gezien ook de punten tegen, nog niet perfect. Hoofdrollen waren er bij dorp voor Ronald Messemaker, Ton Paulides en Rob W Tegen OSG uit Utrecht kon Luba het lang bijbenen. Na 40 ruststand kwam de ploeg met minder dan tien mini gaan op een 55-54 voorsprong. Vervolgens sloeg de ver heid toe en werden zowel passes als schoten minder zulve profiteerde en won met 64-79. Bij Luba leverde jeugdspel lema een veelbelovend visitekaartje af en waren De Waa Hasselbach (15) en Codrington (12) de topscorers. Het Goudse Springers bleek voor de rigoureus verande verjongde ploeg van BVO een te trefzeker team. Het sd centage van de Gouwenaars kwam In de buurt van de 80' kwam bepaald niet slecht voor de dag en nam zelfs e voorsprong. Hierna moest BVO echter steeds meer to< Het werd 82-112 na een 37-54 ruststand. Topscorers B' Mug 26, Rombouts 18, Ponsioen en Ettema 10. Blitz ui' schoten kende aanvallend te veel haperingen om in Mj Green Eagles te bedreigen. De 53-51 ruststand was ro alarmerend. Maar daarna kon Green Eagles zonder wond verrichten uitlopen tegen een veel missend Blitz. Bij Blitz s Peter de Weljs liefst 32 punten, iets dat de 96-80 nederla kon verhinderen.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 18