Zwak Msselmeervogels geen probleem voor voorzichtig Rijnsburgse Boys Quick Boys mist lef tegen Spijkenisse Honchalant Noordwijk eenvoudig langs RVVH De Sleutels verrast Oegstgeest BS RCLop goede weg na winst op SSS: Knappe z( LisserBo KRV en Woubrugge samen aan kop HENK VAN DER ZWAN SCOORT HAnRICK BIB 0-1 B0| Opnieuw wi voor ARC en Katwijk LEIDSE COURANT MAANDAQ 22 SEPTEMBER 1980 PA 1 RIJNSBURG Wat voor zichtiger voetballen en geduld hebben. Met die instelling begon Rijns burgse Boys zaterdag middag aan zijn derde competitie-wedstrijd. Volgens oefennieester Herman Wijnands had zijn ploeg in de twee voorafgaande wedstrij den teveel risico geno men en was in die twee duels (SSS en RVVH) daarom slechts één punt binnengehaald. Die ver anderde instelling lever de zaterdag resultaat op. Tegenstander Mssel meervogels (na twee wedstrijden in het bezit van vier punten) werd door Rijnsburgse Boys met een onthutsende 4-0 nederlaag naar huis ge stuurd. Een geenszins geflatteerde uitslag, trai ner Evert Mür die sprak van een trieste middag, moest dat volmondig beamen. Grote man bij Rijnsburgse Boys was Henk van der Zwan die drie van de vier doelpun ten in de vorm van een hattrick voor zijn reke ning nam. Rilnsburgse Boys mocht dan wel voorzichtig te werk gaan (iets wat zich voornamelijk uit te bij voorstopper Gè Perfors en laatste man Martin Toet die elkaar de bal af en toe tot ver velens toe toeschoven) echt nodig was dat toch niet tegen IJsselmeervogels. Hoe de ploeg uit Spakenburg die vier punten had verzameld werd zaterdag helemaal niet duide lijk. De defensie zat niet over dreven sterk in elkaar en ook in aanvallend opzicht kon IJs selmeervogels niet imponeren. Rijnsburgse Boys hield de te genstander dan ook gemakke lijk In zijn macht, viel geduldig aan en nadat aanvoerder Henk de Graaf (hij viel niet lang daarna geblesseerd uit na gro ve charge van Piet Haasnoot) de bal na een Inzet van Ruud van der Voort van de doellijn had gehaald kwam de ploea EERSTE KLASSE van Wijnands na een half uur spelen op voorsprong. Peter Hogewoning bediende Haas noot die de bal achter doel man Maarten den Harder schoot. Even later moest een Spakenburger opnieuw op de doellijn redding brengen. Dit keer was het Wim Muijs die Henk van der Zwan van scoren afhield. IJsselmeervogels kwam op slag van rust nog bij na op gelijke hoogte toen doel man Wijnans Sloos de bal na een vrije trap van Gerard van der Mast uit zijn handen liet glippen. Peter de Graaf was waarschijnlijk zo beduusd van die misser dat hij het leer over een leeg Rijnsburgs doel heen kopte. Snel beslecht Na rust was het pleit snel be slecht. Henk van der Zwan maakte een begin met zijn hat trick en scoorde op aangeven van Arie van Dijk. Nu was de chaos compleet bij de Spaken burgers. De ploeg moest nu ri sico's nemen en liet enorme gaten vallen In de verdediging. Rijnsburgse Boys, dat geen problemen had met de aanval- sopzetten van IJsselmeervo gels, sprong wat nonchalant om met de geboden ruimte. Peter Hogewoning schoot de bal op de paal en Arie van Dijk stuitte op doelman Den Har der. Henk van der Zwan had wel succes. Den Harder had niets in te brengen op zijn kei harde inzet. Peter Hogewoning had daarna opnieuw pech. Na zijn schot kaatste de bal via verdediger Van der Mast tegen de paal. Toen scheidsrechter Mebius aangaf dat hij nog een minuut zou laten spelen ging Van der Zwan nog eenmaal op avontuur, besloot goed door zetten met een doeltreffend schot en begroette zijn hat trick. KEES VAN HERPEN Rijnsburgse Boys: Sloos. Nico Zwaan, Toet. Pertors. Cas Zwaan, Jan Hoge woning. Van der Voort (Merbis), Van Dijk. Haasnoot (Wiefferink), Van der Zwan. Peter Hogewoning. Scoreverloop: 30 Haasnoot 1-0; 55 Van der Zwan 2-0. 68 Van der Zwan 3-0; 89 Van der Zwan 4-0. KLAASWAAL RCL vond dit weekendeinde zijn herstel. Na de neder lagen tegen Noordwijk en Nieuw-Lekkerland be groette de équipe van trainer de Waard de eer ste twee winstpunten. In valler Peter Piket scoor de de enige goal van de wedstrijd tegen SSS. Omdat een te aanvallende In stelling de Leiderdorpers al tweemaal eerder was opgebro ken, besloot oefenmeester de Waard tot een wat behouden der concept. De rust werd be reikt met een blanco stand, terwijl de Racing vooral op het middenveld SSS goed partij had gegeven. De voorhoede echter gebruikte nog te veel schakels om gevaar uit te stra len. Na de pauze was dat gevaar er wel, wat na 67 minuten resul teerde in de enige treffer. Uit een dieptepass van Hans Braat kwam Peter Piket alleen voor doelman Arie Bons en hield het hoofd koel: 0-1. Even later knalde Eric Doeselaar de bal over na een fraaie combinatie met Dick van der Bijl. Ook de slotminuten waren de Leider dorps gezind. SSS probeerde er nog alles aan te doen om een winstpunt te verdienen, maar verder dan tweemaal het raken van de lat. eenmaal via de vuisten van Bram Brandt, kwamen de gastheren niet. SPIJKENISSE Hoewel Quick Boys ook dit seizoen in principe voor een kampioen schap in aanmerking komt (brede hechte basis, ook indi vidueel sterke spelers) ziet het er evenals in voorgaande seizoenen naar uit dat de Katwijkers de absolute top (die eerste plaats dus) niet zuilen bereiken. Natuurlijk: ook dit jaar zal Quick Boys ongetwijfeld een voor elke te genstander lastige, zo niet onoverkomenlijke klip vor men. Maar toch. Zo lang de Katwijkers ook in ontmoetin gen met op papier toch min dere ploegen blijven vasthou den aan het behoudende spelpatroon, gebaseerd op een hechte defensie, een sterk bezet middenveld en een tweetal eenzame spitsen, zal Quick Boys teveel punten verspelen aan juist die zwak kere teams. Iets dat bij het tot zaterdag nog puntloze Spijkenisse weer eens duide lijk werd. Natuurlijk, Spijke nisse was misschien niet zo zwak als de stand na twee duels aangaf, maar een van eigen kunnen uitgaand, met EERSTE KLASSE meer lef spelend Quick Boys zou waarschijnlijk verder zijn gekomen dan het nu bereikte gelijkspel (2-2). Nu kreeg Spijkenisse van het veelal wijkend verdedigende Quick Boys vanaf de eerste mi nuut de gelegenheid in haar spel te komen. Kon het zich daarbij inspelen op nauwelijks aanwezige spitsen Martin en Teun van der Plas en bleek de thuisclub eenvoudigweg een gelijkwaardige tegenstander die de puntendeling gewoon verdiende. Een gelijkspel waar voor Spijkenisse overigens wel tot tweemaal Joe een achter stand moest wegwerken. De eerste Katwijkse voor sprong kwam na een half uur spelen op het bord. Hans van Duyn legde de bal bij een vrije schop breed op de kleine mid denvelder Fred Eijsberg en diens uithaal van dertig meter bleek doelman Hans Leyen te machtig. Nog nagenietend van die fraaie goal ging laconieke laatste man Nico Kuijt twee mi nuten later in de fout. Balvaar- dige Harrie Remmerswaal pro fiteerde en zag de bal na zijn snoeiharde inzet onderkant lat enige centimeters achter de Quick Boys-doellijn landen. De tweede voordelige marge voor de Katwijkers werd in de 28ste minuut na rust een feit. Martin van der Plas kaatste de bal op Cees van Rooyen terug. Van Rooyen haalde zijn gram voor de onbegrijpelijke misser die hij in de achtste minuut van het treffen had verzorgd en ko gelde in: 1-2. Harrie Remmers waal had, acht minuten voor tijd opnieuw het enig juiste antwoord klaar. Voordat overi gens sterk spelende invaller doelman Floor Schaap kon in grijpen, tikte Remmerswaal de verdiende 2-2 binnen. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 30 Eijsberg 0-1, 32 Remmerswaal 1-1, 73 Van Rooyen 1- 2. 82 Remmerswaal 2-2. Quick Boys: Schaap, W. vd Plas. Kuyt. Rienks, Haasnoot, Eijsberg (A. Ouwersloot), Van Duyn. Aandewiel. Van Rooyen, T. vd Plas. M. vd Plas. NOORDWMK Het werd uiteindelijk een vrij nor male zege die Noordwijk boekte op RVVH, maar naast de uitstekende of fensieve daden van de thuiséquipe waren er toch hier en daar wat zwakheden in de defen sie te bemerken. Het geeft enigszins de ar moede van de Ridderker kers aan, want zelfs in kansrijke posities kon den zij de zaterdag onze kere Dick Dortmund slechts eenmaal passe ren. Door doelpunten van Ruud Bröring, Jan Willem Bogers en John Manu- putty won de amateur kampioen met 3-1. De thuisclub kende een ener gieke opening, hetgeen al in de negende minuut de eerste tref- fer opleverde. Ruud Brörlng was ter plaatse, toen Bogers uit een vrije trap - Timo Gerlof was gevloerd - de bal voortrok. Door de harde kopstoot was 1- 0 een feit. Het leek erop dat Noordwijk door zou gaan. Ge stuwd door het middenveld werden de aanvallers voortdu rend gelanceerd en daardoor ontstonden er ook wel kansjes, maar de dreiging van de NoordwijKse aanval nam toch meer en meer af. Bovendien bleken de Ridderkerkers bru taal genoeg om af en toe ook eens uit te breken. De 1-0 ruststand was de juiste. Net zoals in de eerste helft startten de pupillen van Piet Buter voortvarend en wederom werd er in de beginfase ge scoord. Na 54 minuten spelen omspeelde Jan-Willem Bogers via een schitterende een-twee combinatie met Gerlof de bui- tenspelval en verscheen alleen voor doelman Kees van Vliet. Simpel werkte Bogers de fraaie aanval af: 2-0. En weer was dezelfde tendens te zien. Het Noordwijkse gevaar was er niet meer voortdurend en RVVH rook de mogelijkheid om dichterbij te komen. Om dat Jack Manuputty als links back te vaak en iets te gretig mee op kwam ontstond op rechts nogal wat ruimte. Het is dat Erik den Hertog en Jan Verschoor niet erg schotvaar dig waren, want vanuit zeer fraaie posities werd grandioos gemist. Ook Dick Dortmund was niet erg op dreef. Verschillende malen tastte hij mis, waardoor ook de tegentreffer tot stand kwam. De home-goalie miste op de rand van het strafschop gebied, waardoor Kees Steke- tee (76 minuten) met een hoge lob 2-1 kon laten noteren. Het Noordwijkse antwoord was weliswaar duidelijk. John Ma- Jan Willem Bogers tikt glimlachend de tweede Noordwijkse treffer binnen In het duel met RVVH. nuputty doorbrak, net zoals Bogers bij de tweede goal. maar nu uit een dieptepass van Ed Strijk, de off-side-lijn en omspeelde van Vliet. Pre cies één minuut na de tegen treffer en dat maakte de macht van de kampioen toch wel zeer duidelijk. TJEERD SGHEFFER Westgeest. Albert Spaanderman. John van Dijk. Jan-Willem Bogers. Ed Strijk. Timo Gerlof (Jos Smits), Ruud Bröring, John Manuputty. Scoreverloop: 9 Ruud Bröring 1-0, 54 Jan-Willem Bogers 2-0, 76 Kees Ste- ketee 2-1. 77 John Manuputty 3-1. TWEEDE KLA -ElflJ 3s wat ROTTERDAM beurde precies t in het Lisser kamp m< had gehoopt. Na eei oefenperiode van List werd de competitie i knullig (één punt j wedstrijden) aanga terwijl Zwart-Withal drie punten uit two had verzameld en ba een aantal gerenord routiniers in de ploeg kregen. Toch won Lisd in Rotterdam met 2-d Binnen een kwartier w 1-0 voor de thuisclub ongelukkig eigen doels Piet Boot. Negen mind deed Cees Wanders overkant hetzelfde: werd gerust. Lisse n voorsprong via Gert-J der Valk uit een assist Suttorp (71e min), m| minuten later was d| weer in evenwicht. In d se schoof invaller Paj teny het leer goed naj Karstens, die voor del sende 2-3 zege zorgde DERDEKLASS LEIDEN ARC toondé helft, dat het meer kla: zit dan Unicum. Na d« maakten de pupillen vi rie Loerts er 1-3 van. O wijk won, zij het met overtuigende cijfers: 1 dens het eerste deel Amerik van Duyvenvoc gen Maasdijk. Het We offensief in de tweed werd goed gestuit, kerk kwam in de strij< SVPTT niet verder d doelpuntloos gelijkspe Voor de onderbreking 1 eigenlijk maar een matl tij voetbal. Unicum en t ken er pas na de thee c te krijgen. Ruud van E: de na 10 minuten de s een fraaie voorzet vai Schlette, terwijl op a< van dezelfde Schlette Gestman even later kc punten. Beide treffers met het hoofd gemaal Koolstra, ook al een maakte er 3-0 van, Wattens de eer redde fout van ARC-doelmar Burgers: 3-1. Katwijk en Maasdijk speelde positief. Met goed voetbal w de kustbewoners voor de Amerik van Duyvenvoorde sprong genomen. Uit een c< Huig Schaap werd fraai raai Adrie Koelewijn en Wim Gu; men ook nog dicht bij het vi deel, maar konden het net den. Katwijk deed na de n toe wat paniekerig, maar de ge stand werd gehandhaafd Koudekerk en SV PTT ware aan elkaar gewaagd. Er wer wedstrijd voornamelijk op denveld strijd geleverd, zod doelrijpe mogelijkheden on Ton Spaas voor de Hage Renè de Jong voor de thuis gen de kans om te doelpuni lieten die mogelijkheden onl wedstrijd eindigde zoals hij gonnen: 0-0. LEIDEN Sportclub Lisse maakte er een waar doelpuntenfestijn van. Tegen Satelliet werd met een 2-1 voorsprong gerust, waarna de thuisploeg er nog zes treffers bij deed: 8-1. Sensationeel is ook de overwinning van De Sleutels bij Oegstgeest te noemen: 2-4. Ook Rand stad Sport presteerde goed, getuige de 0-1 zege bij Hazerswoudse Boys. GWS moest zijn meerdere erkennen in 's-Gra- venzande (4-0), terwijl SIZO ook al niet uit de verf kwam. Van Hoofddorp werd met 3-0 verloren. Een ware monsterzege van Sportclub Lis se. Het was middenvelder Wim Diels, die al na 2 minuten vanaf 30 meter uithaalde en 1-0 op het bord bracht. Vijf minuten voor rust werd het gelijk, waarna wederom Diels uit een assist van Rob Faas voor een voorsprong zorgde. In de tweede helft ging het plotseling erg snel. De doelpunten vlogen er achter elkaar in totdat de scheidsrechter bij een 8-1 stand affloot. Satelliet, dat positief bleef voetballen, moest toestaan dat Peter- Werkhoven (tweemaal), Frans van der Laan, Peter Slobbe (tweemaal) en tenslotte weer Wim Diels stuk voor stuk juwelen van doelpun ten maakten. Het duel tussen Oegstgeest en De Sleu tels toonde aan dat de thuisploeg zich In een diep dal bevindt. Nadat Peter Boot 0- 1 had laten aantekenen, bewerkstelligde Dirk van de Vijver via twee treffers de Oegstgeester voorsprong. Vlak voor rust was het Jan Groeneweg, die voor de remi sestand van 2-2 zorgde. De roodgelen vie len na de thee zwaar terug, terwijl de Lei- denaars er juist een extra schepje boven op deden. Wim Schroder en Bert Montag- ne trokken dê volle en verdiende winst naar hun team toe: 2-4. In een niet hoogstaande wedstrijd tegen Randstad Sport bleef Hazerswoudse Boys aanvallen, maar was niet echt In staat een vuist te maken. Doelman Cees van Tol kreeg weinig werk te verrichten, terwijl het ook aan de andere zijde tame lijk rustig bleef. Slechts Jan Platteel schoot net voorlangs. Na de pauze was de enige Hazerswoudse mogelijkheid voor Ed Harkes, die ook. al niet gelukkig met zijn schoten was. Aad Keizer van de bezoekers greep dan ook de doelkans halverwege dat tweede deel met beide handen aan en scoorde vanuit vrije positie. De Voorscho- tense zege was verdiend, omdat Randstad Sport het meeste geduld hadden getoond. Omdat GWS toch al als underdog bij 's- Gravenzande op bezoek ging, kwam de 4- 0 nederlaag niet erg a's een verrassing. De Sassenheimers vochten desalniettemin wel degelijk voor een beetje resultaat. Vooral in de tweede helft trachtte de debutant nog iets aan de negatieve stand te doen en zag de Westlandse achterhoede regel matig paniekerig opruimen. Tot treffers kwam het echter niet. Alleen de thuisclub was vier keer succesvol. In een bijzonder matig duel vah SIZG-zijde moest het zoveelste verlies worden bijge tekend in de Hiliegomse archieven. Hoofd dorp bleek beduidend efficiënter in de af werking, terwijl de aansluiting met de voorhoede ook al goed bleek te zijn. Voor al in de afronding van de moeizaam opge zette aanvallen ontbrak er In de SlZO-for- matie nogal het een en ander. Het werd 3- 0 voor de ontvangende vereniging. LEIDEN KRV is door een knappe overwinning bij Lei den (0-2) nu samen met Wou- brugge aan kop gekomen van de eerste klasse. De Wou- brugse ploeg liet een punt liggen bij Kagia 1-1. SVLV kwam erg goed voor de dag door bij Valken'68 met 2-3 te winnen. TAVV versloeg SVOW met 2-1 en Abbenes boekte een knappe zege op Alphia: 1-2. In de tweede klas se won SJZ bij Meerburg: 1-2. MVKV droogde JAG af: 14-0. Leiden was de eerste helft te gen KRV de betere ploeg, maar met name Addie van Zwieten wist geen raad met de vele kansen. Na de thee trok KRV het initiatief naar zich toe. De Katwijkers hadden het vi zier wel op scherp staan. Eerst scoorde Leo van der Valk, ver volgens maakte Maarten van de Oever er 0-2 van. Het treffen tussen Kagia en Woubrugge was van een matig niveau. In de 15e minuut open de Harry Mesman de score voor de thuisploeg door een fraaie solo langs drie man met een doeltreffend schot te be sluiten. Even later werd het ge lijk, toen René van der Kooi een voorzet van linksback Dirk van Dorp inkopte: 1-1. De tweede helft trok Kagia het ini tiatief naar zich toe. Omdat bij Kagia een afmaker ontbrak, bleef de stand 1-1. TAVV moest tegen SVOW lan ge tijd tegen een achterstand aankijken. Wim Wessebius van SVOW zorgde voor een 0-1 ruststand. TAVV trok'de twee de helft fanatiek ten aanval en schiep zich vele kansen. Van die mogelijkheden werden er slechts twee benut: Nico den Hartog schoot van afstand raak. Gerrit Broer kon een voorzet van Harry van Veen nog net met de punt van da schoen intikken: 2-1. Valken'68 stelde teleur tegen SVLV. Binnen een kwartier ke ken de Valkenburgers al tegen een 0-2 achterstand aan. Eerst rondde Henk Lelieveld een dieptepass ven Louis van Veen bekwaam af. Korte tijd later profiteerde Koen Blom handig van de desorganisatie in de verdediging van de thuisploeg bij een vrije trap door de bal in de uiterste hoek te schieten. Hans Hoek zorgde met een af standschot voor 1-2. Na de doelwisseling maakte Teun Harteveld gelijk. Een kwartier voor het einde, bepaalde inval ler Henk Bes de eindstand op 2-3. Alphia startte voortvarend te gen Abbenes. Jan IJkema be sloot een 1-2 combinatie met Dik Lagerwei met een doeltref fend schot. Nico Spek maakte de gelijkmaker van Abbenes. Na rust had Alphia weinig ge luk bij kansen voor Dik Lager wei. Abbenes nam d< punten mee, omdat Splinter uit een corn< kopte. Tweedeklasse ZLC blijft ongeslagen aan tweede klasse. De Leldenaar tegen Stompwijkae Boy» hu rig overwicht slechts in één verschil uitdrukken. Jan Va ren zorgde na rust voor de e fer: 0-1. VVSB volgt de kof één punt. De Noordwijl ploeg klopte Unita» Leiden De doelpuntenproduktie kw< kening van: Henk Van Marl Hans van der Linden (2x). E was het bij LSVV70 tegen bierbrouwers wonnen mot treffers van Nico Hoekzeina van de Berg. Meerburg kw: SJZ aan de leiding door Jong. Twee doelpunten van Duivenbode deden de balan zijde van SJZ overslaan. M\ klaste JAG. Het werd 14-0 d punten van Roll de Jong Onderwater (2x), Fred Wou Ton van Es (2x) en en eigen van JAG. Omdat IJsselmeervogels-doelman Maarten den Harder in de knoop zit met een me despeler is de weg vrij voor Peter Hogewoning. Een doelpunt zou deze situatie echter niet opleveren.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 16