mededelingen gemeentebestuur m leiden 22tlm26sept.'80 beji 1YJidi ZONNEPANELEN, WINDMOLENS, KERNCENTRALES OF TOCH MAJ WEER KOLEN. DE NIEUWSTE GESCHIEDENIS STAAT IN DE KRANT. Uw meubels stofferen? Schouw boezemwateren Rijnland Hoogheemraadschap van Rijnland S leide PAGINA 14 LEIDSE COURANT VRIJDAG 19 SEPTEMgA Luxe eiken kunststof keuken met massiel eiken lipten en greepschalen. Dit aantxxw model is natuurlijk geheel ruaruw wet^n enmaten aar kasten zi|n in eiken strukluur afgewerkt Bovendien is dit model leverbaar in eiken naturel en rustikal mocca gaskookplaat afzuigkap met verlichting en 2 snelheden, een ronde mocca spoelbak en een kunslstofblad 1.699,- 's-Cravenhage Rijswijkseweg 33, Tel. 070-895519. Donderdag koopavond. Ruim 60 verschillende keukenopstelBngen Keuze uit honderden diverse meubelstoffen. Losse kussens, hoezen voor bankstel, boot of caravan. Stof per meter, schuimplastic in alle maten. MORSSTRAAT 41 LEIDEN TELEFOON 071-124133 Dijkgraaf en hoogheemraden van Rijnland delen mede dat de niet door het hoogheemraadschap zelf onderhouden boezemwateren (zie staat A behorende bij Rijnlands algemene keur) tussen 15 oktober en 1 november a.s. zullen worden geïnspecteerd en dat op het moment van deze inspectie (schouw) aan de voor deze boezem wateren geldende onderhoudsplicht moet zijn voldaan. De onderhoudsplicht omvat zowel het schoon maken als het op afmetingen houden van deze boezemwateren. Het schoonmaken houdt in: a. het uit het water verwijderen van alle drijvende, gezonken of anderszins aanwezige voorwerpen, stoffen, kroos en andere planten. Langs de oevers in het water groeiende planten zoals riet, biezen en liezen, moeten met wortel en al worden verwijderd; b. het zodanig afsteken en ophalen van de uitge groeide, uitgezakte en uitgetrapte kanten, dat een regelmatige oeverlijn ontstaat. De onderhoudsplichtige mag de hierboven onder a bedoelde planten laten staan: in boezemwater met een breedte van 8 tot 12 m: over een breedte van 50 cm uit de waterlijn; in boezemwater met een breedte van 12 tot 15 m: over een breedte van 1 m uit de waterlijn; in boezemwater met een breedte van 15 m of meer: over een breedte van 2 m uit de waterlijn. Het op afmetingen houden omvat: Het houden van de boezemwateren op de in de Algemene keur aangegeven breedten, diepten, bodembreedten en taluds. De breedte moet minstens gelijk zijn aan de op 1 oktober 1974 ter plaatse aanwezige breedte. Tenminste drie weken na de inspectie worden de niet in orde bevonden boezemwateren opnieuw geïnspecteerd (herschouwd). Leiden. 15 september 1980. Dijkgraaf en hoogheemraden voornoemd, J. VAN KNOBELSDORFF, dijkgraaf. B. PLOMP, secretaris-rentmeester. Gemeenteraad De Gemeenteraad vergadert op maandag 22 september a.s. om 19.30 uur in de Raadzaal van het stadhuis. Agenda: Verdaging van de beslissing omtrent de vaststel ling van het bestemmingsplan De Hallen. Verdere behandeling uitgifte in erfpacht van een perceel grond op de hoek van de Morssingel/Sta tionsweg. Wijziging van de gemeentebegroting en de begro tingen van een aantal takken van dienst voor het dienstjaar 1980. Reconstructie van het Stationsplein. Vaststelling bestemmingsplan Vogelwijk. Vaststelling tot wijziging van de verordening van de bezoldiging van het personeel in dienst van de gemeente Leiden. Opheffing van de onbewoonbaarverklaring van het pand Groensteeg 59. Opheffing van de onbewoonbaarverklaring van het pand Volmolengracht 1. Beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van de inrichting van de bovenverdieping van Lammer markt 33/35 tot woning. Uitname dienstwoningen bij het Psychiatrisch Zie kenhuis "Endegeest" c.a. Verkoop van de opstal Endegeesterlaan 1 te Oegst- geest. Verkoop van de opstal Geverstraat 54 te Oegst- geest. Vaststelling van het bestemmingsplan Pieterswijk. Beschikbaarstelling krediet voor het bouwrijp ma ken van het terrein tussen Pelikaanstraat, Lange- gracht, Oostdwarsstraat en Emmastraat ten be hoeve van de bopw van 57 woningen. Vaststelling van de verordening op het verlenen van een subsidie voor ingezameld oud papier. Grenswijziging Leiden-Warmond. Aangaan van een overeenkomst van huur-en ver huur betreffende de Latijnse School tussen de ge meente en de Stichting Diogenes. Commissie vergaderingen De Projektgroep D'Oude Morsch vergadert maandag 22 september a.s. om 15.30 uur in het wachtgebouw van de Morspoortkazerne. Agenda: Toelichting ontwerp-bestemmingsplan. Buurtvergadering verbeteringsplan "Levendaal Noord" Ter voorbereiding van het verbeteringsplan voor het gebied tussen Korevaarstraat, Nieuwe Rijn, Plantage, Levendaal en Geregracht (Levendaal Noord) vindt er een algemene buurtvergadering plaats op dinsdag 23 september a.s. om 20.00 uur, gebouw SSR, Hogewoerd 108. Enkele agendapunten zijn: rapportage blokgroepen en verkeerswerkgroep externe buurtadvisering vertegenwoordiging van de buurt in de gemeente lijke projektgroep. ledereen is van harte welkom. De eerstvolgende vergadering van de Projektgroep Levendaal Noord, waarin vertegenwoordigers van de buurt en de gemeente zitten, wordt gehouden op dinsdag 30 september a.s. om 20.00 uur, gebouw SSR. Hogewoerd 108. Deze vergadering is openbaar. Voor nadere informatie kunt u terecht bij de heer J.J. Gijsman, Hogewoerd 125, tel.: 12 20 29. Commissies voor Ruimtelijke Ordening, Openba re Werken en Verkeer, voor Economische Aan gelegenheden en Personeelszaken en voor Volkshuisvesting. Bouwzaken. Sport en Recrea tie. Woensdag 24 september a.s. om 16.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Vaststelling bestemmingsplan Merenwijk. (horen indieners bezwaarschriften) Belanghebbenden, die naar aanleiding van bovenge noemd punt het woord willen voeren, wordt aangera den dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de heer M. Schreuder, telefoon 769241 toestel 339, ken- 'baar te maken. Commissie voor het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Woensdag 24 september a.s. om 17.00 uur in het recreatiegebouw van het psychiatrisch zieken huis "Endegeest" c.a., Endegeesterstraatweg te Oegstgeest. Agenda: Vervangende nieuwbouw van 144 bedden voor langdurig opgenomen patiënten. Amoveren van gebouwen. Briefwisseling mw. Hes - direktie Endegeest. Krediet t.b.v. restauratie kasteel Endegeest. Commissie voor Volkshuisvesting, Bouwzaken, Sport en Recreatie. Donderdag 25 september 1980, om 20.00 uur in de Raadzaal van het Stadhuis. Agenda: Signalering van de Vereniging tegen rassendiscri minatie, m.b.t. discriminatie van etnische minder heden op het gebied van de huisvesting. Financiële (voorschot)regeling van verhuis- en schoonmaakhulp t.b.v. invalide en bejaarde bewo ners in stadsvernieuwingsgebieden. Tussentijdse huurontbinding pand Duizend- draadsteeg. In erfpacht nemen van een perceel grond nabij de Kooilaan. Verkoop pand Hansenstraat 57 en uitgifte in erf pacht van de bijbehorende grond. Nota woonbotenbeleid. Bestuurscommissie openbare scholen De Dukdalf en De Loopplank. Donderdag 25 september a.s. om 20.00 uur in het schoolgebouw. Regenboogpad 3. Agenda: Openbaarheid van Bestuur. Voortgang werkgroep schoolwerkplan. Voortgang werkgroep intregatic. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting op de 4e etage, kamer 407, in het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Verkeers maatregelen Burgemeester en Wethouders van Leiden bren gen ter kennis van belanghebbenden dat zij voornemens zijn de hierna genoemde verkeers maatregelen vast te stellen: Academiewijk omdraaien van de rijrichting op de Boisotkade, (te vens aanpassing van de huidige bebording); Noorderkwartier instelling van eenrichtingverkeer voor alle verkeer be halve voetgangers, fietsers en bromfietsers op de pa rallelweg langs de Willem de Zwijgerlaan aan de zuid zijde, voorzover gelegen tussen de Julianakade en de Marnixstraat in de richting van de Julianakade; Maredorp/de Camp openstelling van de Haarlemmerstraat, voor fietsers en bromfietsers in beide richtingen, gedurende de avond en nacht, te weten van 18.00 uur tot 08.30 uur; op de koopavond zal deze openstelling gelden van 21.00 uur tot 08.30 uur; Pancras-West Moriaansteeg, Hooglandsekerkgracht, voorzover gelegen tussen de Moriaansteeg en de Nieuwstraat, Nieuwstraat, voor zover gelegen tussen de Hooglandsekerkgracht en de Middelweg, aanpassing van de huidige bebording (bestaande maatregelen blijven inhoudelijk ongewij zigd); aanduiding als laad- en loshavën van het gedeelte van de parkeerstrook langs de Hooigracht, aan de zijde der even huisnummers, ter hoogte van de percelen 62 en 64; Pancras-Oost aanduiding als laad- en loshaven van het gedeelte van de parkeerstrook langs de Hooigracht, aan de zijde der oneven huisnummers, ter hoogte van de percelen 37a tot en met 39; Burgemeesterswijk omdraaien van de rijrichting in de P.J. Blokstraat voorzover gelegen tussen de Hoge Rijndijk en de Kernstraat (de bestaande bebording zal worden aan gepast; tevens zullen fietsers en bromfietsers van de bestaande geslotenverklaring worden uitgezonderd); instelling van eenrichtingverkeer voor alle verkeer be halve voetgangers, fietsers en bromfietsers in de Kernstraat, voorzover gelegen tussen de Cobetstraat en de P.J. Blokstraat; Rijksbijdrage sociaal-cultu^ werk f'i rii Als eerste stap in de richting van het sociaal-culk plan 1982-1985 is een inventarisatie gemaakt \rz gesubsidieerde sociaal-culturele aktiviteiten ip< den. Deze inventarisatie is toegestuurd aan allelf' lingen en groepen op sociaal-cultureel gebied rf' verzoek commentaar en eventuele aanvullingerf^ inventarisatie in te dienen. Bovendien is hen gevraagd hun wensen op dit kenbaar te maken. Deze gelegenheid staat voo™ een open, en wel tot 1 december 1980. De inventarisatie en de begeleidende brief liga!, "07 M Levendaal-Oost het toestaan van fietsers en bromfietsers op de Gere gracht, voorzover gelegen tussen de 4e Binnenvest gracht en de Korevaarstraat, in de richting van de Korevaarstraat (thans is dit alleen aan bussen in lijn dienst toegestaan). Voor zover nodig zullen de nu op bo vengenoemde wegen geldende ver keersmaatregelen worden aangepast. De op de voorgenomen verkeersmaatregelen betrek king hebbende tekeningen liggen, voorzien van een bijbehorende korte toelichting, met ingang van heden gedurende 14 dagen ter inzage op het bureau Voor lichting in het Stadhuis. Gedurende die periode bestaat de gelegenheid tot het indienen van schrifte lijke bezwaren tegen het vaststellen van de maatrege len. Belanghebbenden worden voorts in de gelegen heid gesteld te worden gehoord in de openbare ver gadering van de Verkeerscommissie, die zal worden gehouden op woensdag 9 oktober aanstaande in de Koffiekamer van het Stadhuis, aanvang 15.30 uur. Diversen Bouwverordening Vanaf heden ligt de Leidse bouwverordening, zoals die door de gemeenteraad is vastgesteld, van 9.00 -17.00 uur op de volgende plaatsen voor iedereen ter inzage: - Buro Voorlichting, kamer 407 op de 4e etage van het Stadhuis. - Bouw- en Woningtoezicht, Stadsbouwhuis, Lange- gracht 72. - Alle bibliotheekfilialen. Tevens is de bouwverordening vanaf heden te koop voor f 250,— per stuk bij de bibliotheek van het Stadhuis. Informatie-avond instand houding scholen Woensdag 24 september zal wethouder drs. H. van Dam in de Stadsgehoorzaal de diskussienota "In- standhoudingsbeleid kleuter- en lager onderwijs" na der toelichten, en eventuele vragen beantwoorden. De avond begint om 20.00 uur. De nota is gratis te verkrijgen bij de informatiebalie in de hal van het Stadhuis. inzage bij de afdeling Voorlichting, kamer 407 Stadhuis, de buurt- en clubhuizen, de wijkacctf" daties en de bibliotheekfilialen. De inventarisatie en de brief zijn verkrijgbaar bij deling Sociaal-Cultureel Werk, kamer 117 v» Stadhuis, telefoon: 14 53 44, toestel 356. Informatie-avond herinrichf Kooilaan Maandagavond 22 september om 20.00 uur v7 Buurthuis 't Spoortje, Bernhardkade 4( informatie-avond over de herinrichting van d< laan plaats. De omwonenden in de onmiddellijke omgevin ben inmiddels de tekeningen ontvangen. Eei ning op grote schaal is in Buurthuis 't Spoort toongesteld. Op de avond zijn enkele ambtenaren aanwezig plannen toe te lichten en de inzichten van de b peilen. Nieuw Binnenstadsblad ui f Het septembernummer van het Binnenstadsbla< gemeentelijk informatiebulletin over de Leidsfi nenstad is zojuist verschenen. In dit nummer o.a.: - Voorbereiding van nieuwe wegen en riolerind,! - Provincie bedreigt monumenten herstel - Reconstructie van het Stationsplein - Herenbrug gerestaureerd - Ernstige gebreken bij bruggen aangetoond j - Uitgaan in de Pieterskerkchoorsteeg j - Commissie Leiden Promotion. Leiden leeft. I Het Binnenstadsblad is gratis op de volg punten te verkrijgen: Buro Voorlichting Stadhuis Stadsbouw Langegracht 72 Stichting Welzijn Leiden, Breestraat 117 VVV, Stationsplein 210 De Leidse bibliotheken Museum de Lakenhal, Oude Singel 28. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 25 27 maandag 22 september Wijk 24, 28 32 woensdag 24 september I Wijk 33 donderdag 25 september E Wijk 30 31 vrijdag 26 september In het grofvuilschema, vermeld irS Wegwijzer voor Leiden, is een fout g(. pen. Het grofvuil wordt deze week in de ken 30 (Vreewijk) 31 (Rapenl e.o.) niet op 20 september, maar li hierboven juist vermeld, op 26 sepj ber opgehaald.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 14