Noordwijk geroutineerd naar zege op SSS 3BS Zwak Quick Boys te sterk voor Barendrecht Rijnsburgse Boyt onderuit OPNIEUW FORS VERLIES VAN RCI GWS wint op karakter van Oegstgeest: 2-0 ARC haalt uit tegen DUNO: 6-1 Ter Leede wint weer SPORTTRIBUNE Debutant Nieuw Lekkerland wint met 0-3 LEIDSE COURANT MAANDAG 15 SEPTEMBER 1980 PAGIt KLAASWAAL Halverwege de tweede helft was het speelkwartier afgelopen voor SSS. Bij een stand van 0-1 in het voordeel van Noerdwijk mocht de debutant na rust een poosje genieten van eni ge vrijheid voor het doel van Noordwijk. Schijnbare vrij heiden nadat SSS was uitge raasd werd de voorsprong ui terst simpel uitgebouwd. Timo Gerlof verzorgde geheel op eigen houtje de 0-2 en vlak voor het einde van de wed strijd bepaalde John Manu- putty de eindstand op 0-3. Uiterst simpel, want zonder tot het uiterste te gaan pakte Noordwijk afgelopen zaterdag de tweede seizoensoverwin ning. Tegenstander SSS (in derdaad, Sport Staalt Spieren) was blijkbaar zo indruk van de reputatie van de Noordwijkers dat het de ploeg van oefen- meester Piet Buter zeer eerbie dig tegemoet trad. Rond het doel van keeper Gert Bos werd onmiddellijk een cordon opge trokken en Noordwijk werd het initiatief gelaten. Maar gezien de kwaliteit van de Klaaswaalse verdediging een wat gevaarlijke tactiek. De de fensie van SSS gaf namelijk blijk van een verregaande staat van ongeorganiseerd heid. De SSS-spelers wisten zich geen raad met de speel wijze van Noordwijk: veel posi tie-wisselingen en veel opko- .mende mensen. Noordwijk profiteerde slechts eenmaal van de geboden ruimte. Nadat Ruud Bröring een tweetal kan sen onbenut had gelaten stel de hij in de twintigste minuut voorstopper Simon van Beve- ren in de gelegenheid 0-1 aan te laten tekenen. SSS kreeg in die periode één kans. Met SSS-spits Ad Huis man in de buurt ging Noord- wijks' laatste man Albert Spaanderman in de fout. Doel man Dortmundt regaeerde at tent op de inzet van Huisman. Een flinke botsing was er de oorzaak van dat Frans van der Veen (Noordwijk) en Cor van der Heiden (SSS) het veld moesten verlaten. Beide spe lers werden naar het zieken huis vervoerd. Van der Veen met een wond aan het achter hoofd, Van der Heiden met een gescheurde wenkbrauw. In de tweede helft mocht SSS. de ploeg begreep echt niets van de Noordwljkse buiten- spelval, even ruiken aan de ge lijkmaker. Maar afgezien van een goede kans voor Huisman die in buitenspelpositie de bal net voorlangs schoot kwam de ploeg niet. Noordwijk drukte daarna geroutineerd door. Bröring zag een treffer wegens buitenspel van Gerlof afge keurd maar diezelfde Gerlof maakte dat even later goed, bekroonde een solo met een doeltreffend schot. John Ma- nuputty kopte vlak vo raak na een voorzet goed spelende Ed Strijk KEES VAN Hl Noordwijk: Dortmundt, Wc Spaanderman, Van Beveren, Veen (Jack Manuputty). Strlj Manuputy, Smits. Gerlof, Brör gers. EERSTE KLASSE KATWIJK Louter omdat Barendrecht niet de kracht en de kunde had iets terug te doen, won Quick Boys de Blechte partij met 2-0. Het leek wel of de meeste Katwij- kers plotseling waren ver leerd te voetballen. De pas ses kwamen niet meer aan en de combinaties liepen niet meer, zoals men van de La gendijkformatie gewend is. Er was echter wel voldoende klasse over om het zeer zwakke Barendrecht met 2-0 terug te wijzen. Martin van der Plas maakte de beide doelpunten. Na een kwartier voorzichtig voetbal te hebben aan schouwd. waarin de hoogte punten leken op speldeprik- ken, ontstond de eerste rede lijke kans voor de thuisèquipe. Teun van der Plas bediende naamgenoot Martin op maat, maar de blonde spits kopte niet in, maar naast het vrijwel lege doel. Na 20 minuten was het wel raak. Jaap Heerikhui- sen trok op links uitstekend drie verdedigers naar zich toe, waardoor Martin van der Plas in het centrum volledig vrij te genover Barendrechtse goalie Pierre Scheffers kwam te Het eerste doelpunt van Quick BoysMartin van der Plas is de Katwijkse maker. staan. Ditmaal doelpuntte de Katwijker wel. Tien minuten la ter was aanvoerder Arie Haas noot dichtbij de tweede treffer. Good old Haasnoot stuitte echter op de goeddraaiende Scheffers. Even voor de pauze knalde Bas Hokke van afstand, maar redde Theo Guyt, on danks zijn vroege blessure - bij zijn eerste actie al versprong hij zich - goed. Na de onderbreking waarin Guyt bleek te zijn vervangen door Benno Wiggers, bleef het spelpeil al op een everr beden kelijk niveau als In de eerste 45 minuten. Na een uur onder brak Teun van der Plas uitste kend het 'rustig achterin heen en weer tikken' van Baren drecht en vond een vrij veld voor zich. Doelman Scheffers stopte nogal grof de rush van de rechtsbuiten, die hier slechts een vrije trap aan over hield. Nico Kuyt deponeerde de bal over het doel. Nadat halverwege de tweede helft Freek Rienks Bas Hokke weg duwde plaatste Arie Haasnoot de bal goed in de open ruimte. waar wederom Martin van der Plas stond. De spits rondde goed af: 2-0. De vele andere mogelijkheden werden door te egoistisch spel of knullig ver lies van de bal om zeep gehol pen. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 20 Mart van der Plas 1-0, 66 Mart van der Plas 2-0. Quick Boys: Theo Guyt (Benno Wig gers), Wim van der Plas. Freek Rienks, Nico Kuyt, Arie Haasnoot, Kees van Rooyen. Fred Eysberg, Hans van Duyn, Teun van der Plas, Mart van der Plas, Jaap Heerikhui- RIDDERKERK Hoe effectief het door velen verafschuwde counterwapen kan zijn, werd zaterdag in Ridderkerk weer eens duidelijk. Terwijl Rijns burgse Boys zich het vuur uit de sloffen liep om de wed strijd bij en tegen RVVH op verantwoord voetbaltechni- echo wijze te maken, wachtte de Ridderkerkse formatie slechts af. Hield supersnelle man Erik den Hartog als een ling in de frontlijn achter, om diezelfde eenzame spits met lange ballen aan te spelen als het massale verdedigings werk weer eens balbezit had opgeleverd. Een speelwijze die des te effectiever bleek, omdat RVVH buiten Den Har tog ook nog eens beschikt over een opvallend energiek opkomende middenvelder als Cee8 Steketee - evenals Den Harteg zeer balvaardig en bij zonder behendig in het uit spelen van de persoonlijke tegenstander. Mede omdat Rijnsburgse Boys in Cas Zwaan en Gó Perfors zater dag nu niet direct over de meest onpasseerbare directe tegenstanders beschikte, won RVVH, met 3-2 en bleef de ploeg die de meeste aan spraak mocht maken op pun- tenwinst met lege handen achter. Een weinig gelukkige gang van zaken voor de Rijnsburgers, die in de twee de helft lange tijd ook nog het voordeel kenden van een nu merieke meerderheid nadat Rob van Luik wegens natrap pen het veld had moeten ver laten. Er werd in Ridderkerk overi gens wel een spektakelstuk eerste klas afgeleverd. Vanaf de eerste minuut werden de toeschouwers vergast op sen sationele momenten en omdat ook scheidsrechter Van Dijk uitstekend meewerkte (hij floot goed en voegde met drie (I) toegekende strafschoppen ook nog eens een extra-dimensie toe aan het spektakel) kon be slist niet van een vervelende voetbalmiddag worden gespro ken. Nadat Peter Hogewoning een knappe actie van knap spelen de tweelingbroer Jan met een schot voorlangs had besloten, nam RVVH na een kwartier spelen de leiding. Steketee zag, ingeklemd tussen Martin Toet en Cas Zwaan toch kans de bal hoog tegen het net te jagen. Een voorsprong die in tact bleef en vier minuten later naar 2-0 kon worden uit gebouwd, omdat Henk van der Zwan kort na die RVVH-treffer een strafschop wegens hands van Piet de Jonge door doei- EERSTE KLAS man Cees van Vliet kns keerd zag. Een tweede f bal, nu van Cas Zwaan a andere 4zijde, leverde 19de minuut dus wel res op: Den Hartog scoorde De derde strafschop, tw< nuten voor rust, bracht burgse Boys de verdient gengoal. Martin Toet b< koel - Johan de Kroon wi vloerd. Een nu echt pressie sp Rijnsburgse Boys werd n ventien minuten in de tv helft door de tot tien ma reduceerde Ridderkerksi naar een grotere achten gecounterd. Den Hartog de man die de dag van verdediger Wijnand Sloos nitief tot een weinig gesla maakte. Nog altijd was F burgse Boys niet geklop nadat invaller Ruud van Voort een kwartier voor ti 2 achter Van Vliet had ged neerd leek tenminste een nog haalbaar. Dat punt echter niet verdiend. Het i saai verdedigende RVVH i met enig fortuin overeind. Scoreverloop: 15 Steketee 1- Den Hartog 2-0, 43 Toet 2-1, Hartog 3-1, 75 Van der Voort Rijnsburgse Boys: Sloos, C. 2 Perfors, Toet, N. Zwaan, Van D Kroon, J. Hogewoning, P. Ho ning, Van der Zwan, Haasnoot. GERT-JAN Oil LISSE/SASSENHEIM Ter wijl Lisser Boys wederom een nederlaag kreeg te incasse ren won Ter Leede door mid del van positief voetbal zijn partij van ZCFC met 2-1. Lis ser Boys veroverde in de eer ste twee duels nog geen en kel punt, hetgeen toch wel een bijzonder schamele pres tatie is, zeker wanneer de goede eindpositie van het vo rig seizoen in ogenschouw wordt genomen. De pot tegen Bolnes ging met 0-1 de mist in. Ter Leede daarentegen behaalde vier punten uit twee wedstrijden. En ook getuige het vertoonde spel blijken de Sassenheimers de uitspraak van wedstrijdsecretaris Berg man gestand te willen doen („Wij worden dit jaar kam pioen"). Lisser Boys krijgt het moeilijk. In het treffen met Bolnes lieten beide ploegen zich van een erg zwakke zijde zien. De futloze Lissenaren creëerden zich zeg gen en schrijven twee moge lijkheden. Na een kwartier spel verschenen eerst Rob van Zijp en toen Paul Monteny alleen voor de Bolnes-goalie. Beide faalden in de afwerking. Bin nen het half uur tikte Cees Lie- dorp voor de tegenpartij de door Koos van Wijhen doorge- kopte bal in het Lisse-net: 0-1. De thuisvereniging beant woordde dit slechts met een aantal vruchteloze aanvallen.' Vooral na de thee werd er krampachtig getracht Iets op te bouwen. Kansen werden niet meer verkregen, zodat het bij 0-1 bleef. In Sassenheim gaat het heel wat beter. Ter Leede voetbal de uitstekend tegen een goed terugvechtend ZCFC. Wim van Harskamp stopte de eerste in zet van Eef Muller van afstand schitterend, waarna de wed strijd van broer Jan van Hars kamp begon. Na enkele ge vaarlijke situaties voor het ZCFC-doel was het Wim Kos ters, die de bal strak voor de doelmond bracht. Spits van Harskamp schoot de 1-0 fraai binnen. Bij nauwelijks een uur spelen werd er 2-0 van ge maakt. Wederom van Hars kamp poeierde de terugkaat sende bal in het vijandelijke doel. In de 67e minuut werd het via een ingestudeerde vrije trap 2-1. Rob Meyer kreeg het doelpunt op zijn naam. In de spannende slotfase schoten Nico Rade en Hans Bisschops op het houtwerk, terwijl Pieter van der Plas en Peter Bergman de derde treffer vanuit goede posities er ook niet meer inkre gen. Niettemin een terechte zege. RCL-middenvelder Dick van der Bijl komt net te kort om het doel van Nieuw Lekkerland te bela gen. LEIDERDORP RCL blijf! in moeilijke tijden verkeren. Ni 5-1 verlies bij Noordwijk twee weken geleden, moesten de^ derdorpers zaterdag andermaal een ruime nederlaag slili Tegenstander Nieuw Lekkerland -debuterend in de e klasse- ging met een 0-3 zege aan de haal. Bij rust wai stand al bereikt en de pupillen vari Theo de Waard slaagdi ondanks verwoede pogingen niet in wat aan die achtersl te doen. j De Leiderdorpers hadden gedurende de eerste helft het initii maar moesten lijdelijk toezien hoe de debutant via uitvaller 0-3 voorsprong nam. Na een kwartier was Cees Koudstai opponent Daaf Brandt z'n hielen liet zien en beheerst scoort 1. Tien minuten later was het weer prijs: Arie de Bruin sp René Kamminga uit en liet ook de van een blessure hers Bram Brandt kansloos. Bij een derde uitval was het weer het was andermaal Cees Koudstaal die een uitval doeltreffer rondde. Na rust verschenen de Bloemerdbewoners zonder Koos h veld en Peter Piket in het veld, die plaats hadden moeten m voor Hugo Minderhout en Fred Plijter. RCL creëerde zich we overwicht, maar het gebrek aan afmakers kwam duidelijk aa licht. Pierre van Gemerden kopte naast en ook het schol Dick van der Bijl had een beter lot verdiend. De Leiderdt aanvalspogingen bleven evenwel zonder resultaat. RCL: B. Órandt, Van Egmond, Haneveld (Minderhout), D. Brandt. Kami Braat, Van der Bijl, Sterk, Piket (Plijter). Van Gemerden, Doeselaar. Scoreverloop: 15. Koudstaal 0-1; 23. De Bruin 0-1; 31. Koudstaal 0-3. U LEIDEN Randstad Sport hervond zichzelf weer in de strijd tegen To V/erve. Op ei gen veld werd de Rijswijkse équipe met 1-3 teruggewezen. En ook sleepte GWS de volle buit binnen. De debutant in de vierde klasse draaide weer naar behoren, hetgeen niet van alle 'Leidse' vierdeklas sers gezegd kan worden. Oegstgeest werd door de nieuweling met 2-0 op louter karakter aan de kant gescho ven. De Sleutels presteerde bijzonder slecht. Zonder zich ook maar één enkele kan3 te verschaffen of maar positief te voetballen, werd de win3t aan het wel knokkende DSVP gegeven: 0-2. Hazerswoudse Boys bleef volledig ongeluk kig steken op een 1-1 remise bij Bergambacht, terwijl SIZO en Sportclub Lisso beide met 3-2 verloren. SIZO deed dit thuis tegen SMS en Lisse ver loor van SV'35. Randstad Sport lijkt de juiste lijn weer te hebben opgepakt. In Rijswijk werkte de Voor- schotense elf zeer goed en was vooral aanvoerder Wim van Luyck de grondlegger van de zege. Hij ging vooraf aan alle doelpunten. Na 6 minuten kon Hans Kruyff inkoppen op aan geven van de captain, waarna Hein de Graaff de doelman omspeelde, na de bal weder om van Van Luyck te hebben ontvangen: 0-2. Aad Keizer be paalde de ruststand op 0-3 door de assist van Van Luyck (een voorzettenhattrick) om te buigen in een treffer. Direct na de onderbreking maakte Henk Lucas er 1-3 van. In Sassenheim deed debutant GWS routinier Oegstgeest voor hoe je moet knokken om te winnen. De grotere inzet van de thuisploeg resulteerde in een 2-0 zege. Dat de Oegst- geestenaren met zes invallers liepen mag dan een aanvaard bare reden zijn, voor de over winning zal gewerkt moeten worden. Piet Knerts kopte uit een voorzet van Jan Couperus raak, waarna Sjoerd Teske de bal uit een inzet van Couperus een kwartier voor tijd met de hand van de lijn haalde. Alfred van der Plas verzilverde de VIERDE KLASSE strafschop: 2-0. GWS-doelman Leo Dols moest nog wel het af standschot van Dick van der Mey keren om de nul vast te houden. Aan de Vliet legde De Sleutels een dusdanige wanprestatie op de mat, dat men blij mocht zijn niet te zijn ingemaakt met rui mere cijfers. DSVP had er wel zin in. Vooral op het Leidse middenveld ontbrak er nogal het een en ander aan lust om te voetballen. Ook de voorhoe de draaide niet zoals men mag verwachten, zodat de defensie de grote druk mocht opvan gen. Tot de rust lukte dit rede lijk. Maar In het tweede deel van de partij ontstonden dus danig veel doelrijpe mogelijk heden voor de bezoekers, dat trainer Thijs Balkhoven tevre den mocht zijn met de 0-2 uit slag. Direct na de aanvang van de wedstrijd tussen Bergambacht1 en Hazerswoudse Boys ont stond er al tumult. Een aanval ler zou Bergambacht met de hand op 1-0 hebben gebracht. De arbiter had het niet gezien, dus telde de goal. Jan Platteel onderschepte een foutieve te rugspeelbal en vijf minuten la ter was de stand weer gelijk. Dit bleef zo tot de laatste mi nuut, toen Cees van Tol was doorgebroken en met een schaarbeweging van achteren werd neergehaald binnen het 16-metergebied. Wederom had de scheidsrechter niets gezien. zodat het remise bleef. Twee spelers, Gert van Tol en Dinant de Gelder, werden door het harde spel van Bergambacht uit de wedstrijd gewerkt. SIZO kwam achter door een treffer van Jan Schaapsma, maar Jos de Gier wist de ach terstand teniet te doen: 1-1. Nog voor pauze pakte toch SMS weer het voordeel. Ed Hoogkamer kopte ongelukkig in eigen doel. De bezoekers drukten na een uur door naar 1-3 via Cuvelier, waardoor SIZO de genadeklap was toe gediend. De Hillegommers ge loofden niet meer in winst en het doelpunt van Eltjo Vijn (88e minuut) was dan ook slechts nog van formeel belang. Na een serie aanvallen van SV'35 te hebben opgevangen, opende Sportclub Lisse de score via een schitterende lob van Wim Diels. Na de thee werd de voorsprong echter snel omgezet in een achter stand. Zeven minuten voor tijd was de boogbal van Aad van der Poel vanaf zo'n 25 meter goed voor de gelijkmaker, maar twee minuten voor het einde werd een fout van Wim Diels afgestraft met een fraai strak schot en won het tech nisch betere SV'35 alsnog met 2-3. LEIDEN Het lukte Katwijk niet het wederom vrij goede spel om te zetten in een winstpartij. Bij Unicum bleef de kustploeg op 0-0 steken. Koudekerk kende eigenlijk geen problemen. In een wel iswaar gelijkopgaande strijd toonde de Rijnéquipe meer doortastend te kunnen wer ken dan de thuisclub. Exel- sior Maassluis wqrd op eigen terrein met 0-2 verslagen. ARC had er helemaal zin in. Na de eerste nederlaag tegen Katwijk wilde de formatie van Harrie Loerts er wel tegen aan. DUNO, dat volhardde in een man-to-man verdediging werd van het veld gespeeld: 6-1. Direct na de aanvang was het bijna raak voor Katwijk. Wim Guyt 1 en Adrie Koelewijn combineerden uitstekend. De laatste kogelde het leer echter tegen de lat. Katwijk bleef technisch het heft in handen houden. Na de pauze werd het overwicht zelfs omgezet in ja gen. Door de haast kreeg Uni cum meer vrijheid en kon af en .toe goed counteren. Doelman Rein Kasius behoedde de gas ten echter voor een achter stand. In die slothelft raakte Huig Schaap en weer Koele wijn het hout, zodat de wed strijd in een doelpuntloze remi se eindigde. Katwijk laat punt liggen Bij Unicum DERDE KLASSE Voor de pauze was er in het duel tussen Exelsior Maassluis en Koudekerk voornamelijk wat actie op het middenveld te aanschouwen. De kansen kwa men pas in het tweede deel. Exelsior startte voortvarend, maar Koudekerk nam al snel het initiatief over. De gelijke strijd kende mogelijkheden over en weer, maar de gast-elf toonde meer te kunnen door stoten. Uit een voorzet van Fred Wagenaar scoorde Arno Filippo na een minuut of 75, terwijl dezelfde Filippo in de slotfase de zege zeker stelde: 0-2. ARC revancheerde zich de 3-0 nederlaag tegen wijk. DUNO werd het slai'. fer, maar werkte zelf oo1" willig mee. Vanaf de bleek, dat het op-de-maiJJ dedigen niet veel effect Ruud van Es strafte dit af: 1-0. Na een half uur w weer Jan van Leyden, di'J doorbreken en er 2-0p maakte. In de spei de DUNO-defensie verai ook na de pauze niets, na een ruststand van 2-1 der Toorn had nog tegj" scoord - de Alphense cli doorstoten. Bert St< Tom de Jong (tweemaa Hugo Schlette uit een schop bepaalden de fraai slag op 6-1.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 18