Mandlikova sympathie, Lloyd de overwinning Race van Minneboo in teken van wraak Avontuur van Petra de Bruin levert brons op Martin Venix over zijn toeren Borg nog steeds de nummer één van de wereld Vijf gewonden tijdens notomeesKNMV-cap McEnroe na zege: SPORTTRIBUNE LEIDSE COURANT ■*- MAANDAG 8 SEPTEMBER 1980 PAGINA ■HHHH NEW YORK De Amerikaanse Chris Evert-Lloyd heeft voor de vijfde keer in zes jaar het damesenkelspel bij de open Amerikaanse kampioenschappen gewonnen. Chris Evert ver sloeg in de eindstrijd Hana Mandlikova uit Tsjechoslowakije met 5—7, ^—1 en 6—1. De finale van de open Amerikaanse kan maar tot één conclusie leiden. Chris Evert Is weer volledig terug. Dat Hana Mandlikova, achttien jaar pas, niettemin de eerste set veroverde op de kam pioen van 1975 tot en met 1978 tekent de kracht van de jonge Tsjechoslowaakse Chris Evert gebruikte de eerste set om zich volledig in te spelen op Mandlikova. Vervolgens gebruikte zij al haar ervaring om het karwei snel af te maken, 6—1, 61. Een overwinning waar niets op viel af te dingen, maar ook Mandlikova verwierf een belangrijk deel van de sympathie van de toeschouwers. De jonge Tsjechos lowaakse vloog er letterlijk in, met een stuk overmoed, maar ook met overgave en intelligentie. Zij durfde risico's te nemen en haalde vooral daardoor de eerste set binnen. Maar dat zelfs een geweldig talent tegen Chris Evert niet ongestraft va-banque kan spelen, bleek na de eerste set en tegen zoveel routine ontbrak Mandlikova gewoon de kracht en de macht langer dan drie kwar tier op haar tenen te staan. Voor de als derde geplaatste .Chris Lloyd was de overwinning in de finale de bekroning van een opmerkelijke comeback. Sinds zij in april op de tennisbaan terugkeerde na een afwezigheid van meer dan drie maanden speelde zij 43 partijen, waarvan zij 42 won. De enige nederlaag leed zij in de Wimbledonfinale tegen Evonne Cawley Goolagong. Direkt na haar overwinning kondigde zij weer een pauze van drie maanden aan. „Ik geloof dat ik het verdiend heb. Met deze vijfde Amerikaanse titel heb ik bewezen nog lang niet aan het einde van mijn kunnen te zijn". Chris Lloyd was vol lof over het spel van haar tegenstandster". Ik had sterke tegenstand verwacht, maar ik moet zeggen, dat ze meer heeft opgejaagd dan ik voor mogelijk had gehouden. In een jaar tijd heeft ze enorm veel vooruitgang geboekt. Haar toekomst ziet er goed uit". Eric Wilbort9 heeft de eindstrijd van het jeugdtoernooi op Flushing Meadow verloren. Hij werd verslagen door de Ameri kaan Mike Falberg in drie sets. Wilborts won de eerste set met 7—6, nadat hij in de tiebreak een achterstand van 51 had opgelopen, maar vervolgens zes pun ten achter elkaar had gescoord. Falberg liet het in de volgende sets niet opnieuw op het beslissende extra spel aankomen, hij won twee keer met 63. De titel meisjes enkelspel werd veroverd door Susan Mascarin (VSt), die Kathrin Keil (VSt) met 63, 64 versloeg. Betty Stöve verloor met haar partner Pam Shriver de finale in het damesdubbelspel van het duo King/Navratilova. De Nederland s/Amerikaanse combinatie werd met 7—6 en 7—5 verslagen. Betty Stöve verloor ook haar tweede finale. In de eindstrijd van het gemengd dubbelspel verloor zij met de Zuidafrikaan Fred McMillan met 67 (68), 26 van de Australisch/Amerikaanse combinatie Wendy Turnbull/Marty Riessen. BESANCON De triomfantelijke race van Gaby Minneboo op de betonnen pis te van het met ruim 10.000 toeschou wers bezette Legrange-stadion stond in het teken van de wraak. Onmiddellijk na dat de postbode uit Spijkenisse zijn gro te rivaal en vriend Mathó Pronk had ver slagen, maar vooral de rekening had ver effend met de jeugdige Theo van Tol, die zich in zijn onervarenheid tot te boude uitspraken had laten verleiden, was de pers aan de beurt. Het feit dat hij - de stayer die al drie wereldkampioenschap pen op zijn naam had staan - bij voor baat min of meer was afgeschreven had hem diep gekrenkt. Bits klonk het dan ook aanvankelijk uit de mond van de 36- jarige nieuwe regenboogtrui-drager: „Waarom komen jullie naar mij toe? Ik ben toch te oud? Van Tol was toch de sterkste?" Later, toen hij wat meer aan spreekbaar was, erkende hij echter ook een beetje geluk te hebben gehad. Bij de loting had Vrouwe Fortuna hem na melijk de derde startpositie toebedacht vóór titelverdediger Pronk, die vanuit de zesde stelling vertrok. Gaby Minneboo: „Rondjes van 20 seconden was het maxi male wat op deze baan kon worden be reikt. Het stond dus bij voorbaat vast dat Pronk mij eigenlijk niet zou kunnen passe ren. Ik was dan ook beslist niet bang voor zijn grote aanval. Ik kon hem opvangen". Inderdaad kwam de door Noppie Koch ge leide Pronk in de slotfase vanuit de ach terhoede, toen het voor de concurrentie niet meer mogelijk was nog tijdig aan te haken, nog even gevaarlijk opzetten. Meer dan een tweede plaats zat er voor de 33- jarige timmerman ditmaal echter niet in. Theo van Tol, de derde Nederlander die tijdens de Nederlandse kampioenschap pen en in de series in Besancon zo'n ge weldige indruk had gemaakt, haalde het einde van de wedstrijd niet. De spannin gen bleken te groot. Hoewel van kop ver trokken werd hij weldra overvleugeld en vervolgens op verschillende ronden gere den. Tot overmaat van ramp werd hij met zijn gangmaker Joop Zijlaard uit de strijd gehaald, omdat de jury meende dat de re glementen waren overtreden. Op grond van het feit dat een coureur met een ronde achterstand zijn positie niet mag verdedi gen door het tempo op te voeren. Gang maker Zijlaard, die op dit wereldniveau zijn debuut maakte, werd eigenlijk het slachtoffer van een verkeerde beoordeling. Vooral doordat hij in de slotfase ook nog eens op een gevaarlijke manier werd ge sneden door de op de derde plaats af- koersende Spaanse combinatie Mora-Cal- dentey. Vervelender nog voor Zijlaard was dat zijn handelingen werden bestraft met ErQ ORQGlUkkiQ een boete van 750 gulden, terwijl hij te- vens een maand werd geschorst. Speling van lot Toch waren het uitgerekend Zijlaard en Van Tol, die de titel voor Oranje definitief veilig stelden. Een merkwaardige speling van het lot, omdat het de drie Nederlan ders vooraf niet was gelukt tot bindende afspraken te komen. Direct na de start rukte Minneboo op naar de leiding terwijl Pronk de tweede positie veroverde en zo rugdekking gaf. „Je hebt het gezien hèl Ik heb weer in dienst van Minneboo gereden. Ik heb veel werk voor hem opgeknapt. En wat vind je van Van Tol. Die moest zo nodig voor eigen kansen rijden. Hij haalde niet eens het einde". Toch was er na afloop van deze overigens weinig opwindende wedstrijd geen boos heid meer. Nadat coach Cees Stam op uit stekende wijze de huilende 23-jarige Poel dijker had opgevangen, vertelde Minne boo: „Ik heb Van Tol vooraf gezegd dat hij er nog niet rijp voor was. Ik reed al vier jaar mee voordat ik mijn eerste titel kon pakken. Ik wil niet zeggen dat het voor hem zo lang zal duren. Hij heeft ondanks alles in de finale goed gewerkt en zal dan ook zeker worden beloond. Eigenlijk ben ik mede door zijn woorden wereldkam pioen geworden". Een mentale doping dus! Loting belangrijk Hoe belangrijk de loting was kon ook uit een andere opmerking van Minneboo wor den opgemaakt. „Als Pronk vóór mij start, is de titel voor hem. Dan wordt het voor mij onmogelijk om op deze baan over hem heen te komen". Gaby Minneboo dankte zijn goede uit gangspositie aan de gelukkkige hand van zijn gangmaker Bruno Walrave. Ook al een man die terug kwam. Vorig jaar, toen hij tijdens de wereldkampioenschappen van Amsterdam niet alleen Minneboo maar ook Cees Stam bij de profs slechts met de grootste moeite naar de bronzen plak kon loodsen, twijfelde Jan en Alleman plotse ling aan zijn kwaliteiten. Alle behaalde triomfen telden ineens niet meer mee. Walrave was een prutser geworden, die zijn vak niet meer beheerste. Minzaam vertelde hij in Besancon: „Dat was wel een nare gewaarwording. Door mijn vak van gangmaker bij het wielrennen en mijn pri vé leven strikt gescheiden te houden kon ik het verwerken. Dit kampioenschap geeft me echter veel voldoening. Het is bijna net zo fijn als mijn eerste titel". Monkelend klonk het verder: „Ik was de laatste jaren erg ongelukkig met de loting. Steeds pakte ik de 8 of de 9. Hier in Be sancon zou dat fataal zijn geweest. Toen ik aan de beurt was waren de 1, de 3 en de 5 nog over. Toen ik de 3 had en Koch die met Pronk reed de 5 pakte, wist ik dat het goed zat". Toch was hij nog niet helemaal bevrijd van de spanningen. Hij realiseerde zich dat Gaby Minneboo in Montreal in 1974 ook eens was afgeknapt onder de last van het favoriet zijn en in de finale was afgestapt. En ook in München was het al eens hele maal mis gelopen. In datzelfde jaar (1978) ondernam Gaby Minneboo op verzoek van zijn toenmalige sponsor in Antwerpen te vens een aanval op het werelduurrecord. Hoewel hij wel 's werelds snelste tijd over 50 kilometer op de klokken bracht (hij reed met een snelheid van gemiddeld bij na 75 kilometer per uur) - een record dat nog altijd staat - bereikte hij zijn grote doel uiteindelijk niet. Minneboo dreigde dus duidelijk in de lappenmand verzeild te raken. Een indruk, die nog eens werd be vestigd met zijn optreden in 1979 in Am sterdam. Het was tenslotte Cees Stam, de nieuwe coach, die hem activeerde nog een keer de voorbereiding op de enige juiste ma nier aan te pakken. Nog eens alles voor zijn sport over te hebben. Stam: „Ik wist uit eigen ervaring, hoe moeilijk was was. Ik was ook geneigd alles maar op te schui ven tot het te laat was. En dan te beden ken dat je bij het vorderen der jaren steeds meer moet doen". Het gesprek had zin. Minneboo stelde orde op zaken. Twee keer ging hij op win tersport. In Spanje volgde hij een trai ningskamp. Zijn winterbaanprogramma maakte hij ondergeschikt. Hij verscheen weer op de weg en reed zelfs in lastige Belgische koersen voorin. „Oude" Gaby kwam terug. Tijdens alle stayerwedstrijden bleef hij dit jaar ongeslagen. Ook tijdens het Nederlands kampioenschap toen Pronk van de partij was. In Besancon hield Minneboo zich behoorlijk op de achter grond. De ogen in het smalle afgetrainde kopje begonnen echter steeds kwader te fonkelen toen hij kennis nam van de op merkingen van Van Tol, het plotseling uit het niets naar voren gestormde talent. De nieüwkomer kon de come back van de ve teraan échter niet verhinderen. „En", kon digde Minneboo opgewekt aan „ik ben nog niet van plan te stoppen. Ik heb er nog veel te veel plezier in". De jeugd'was daarmee tevens mede gewaarschuwd. PETER VAN PUTTEN Petra de Bruin werd derde op het onderdeel achtervol ging achter de Russin Nadia Kibardina en de Canadese Karen Strong. (Van onze verslaggever) BESANCON De laatste twee regenboogtruien, die gisteren tij dens de wereldkampioenschappen wielrennen op de baan kon den worden veroverd, gingen naar de Japanse sprinter Nakano en het Tsjechische tandempaar Ivan Kucirek-Pavel Martinek. Eerder dit weekeinde was de strijd ook beslist op het onderdeel puntenkoers profs - winnaar werd de Belg Stan Tourne - en bij de achtervolging dames waar de Russin Nadegeda Kibardina een klasse apart was. De blonde 24-jarige presteerde het drie keer om een tijd beneden de vier minuten te laten afdrukken! In de halve finale was zij daardoor Petra de Bruin de baas, terwijl in de eindstrijd Karen Strong kansloos werd terug verwezen. Petra de Bruin behoefde zich de nederlaag niet al te zeer aan te trekken. De Nieuwkoopse die het achtervolgingstoernooi als een soort avontuur was begonnen, kwam als derde op het erepodium. Veel meer dan ze ooit had verwacht. Belangrijker nog was het feit dat ook zij in staat bleek scherpe tijden te realiseren. In de halve finale hield zij lang de Russin ach ter zich maar, moest zich tenslotte gewonnen geven. De tijden 3.54.82 om 3.56.63 minuut spraken echter voor zich. Bovendien bleek de pupil van trainer Cor Bijster later op de avond voldoen de hersteld om met een tijd van 3.59.70 minuut de hartstochtelijk aangemoedigde Francaise Longo te verslaan. Opgewekt riep ze dan ook uit: „Ondanks mijn sleutelbeenbreuk is mijn seizoen toch nog geslaagd. Ik ben nog jong. Misschien kan ik de trui toch nog wel eens pakken". Met de bronzen plak van De Bruin en het eremetaal van de stayers was de koek voor Oranje verder op. Het tandempaar Veldt-Vrolijk bracht er niets van terecht. Zij reden zes rondjes en waren uitgeschakeld. Vooral de manier, waarop dat gebeurde was triest. De vraag was gewettigd wat trainer Jansen zijn leer lingen wel had bijgebracht. Indrukwekkend was het niet. Het zou inderdaad misschien geen slecht idee zijn de tandem maar te verkopen zoals deze coach opmerkte. (Van onze verslaggever) BESANCON Huilend en in alle opzichten over zijn toe ren gedraaid verdween Martin Venix in de catacomben. De regerende wereldkampioen had moeten ondervinden dat het prolongeren van een prol- stayeratitel een uitermate moeilijke opgave is wanneer de omstandigheden niet mee werken. Zelfa de aanwezig- heid van twee andere Neder landers had op het wedstrijd verloop in de finale geen in vloed. De snel naar de kop opgerukte Westduitser Wilfried Peffgen weigerde zich te laten passe ren. Zes keer probeerde Venix de koploper te verdringen. Het kostte zo veel kracht, dat hij in de laatste twintig minuten geen rol van betekenis meer kon spelen. Gesloopt draaide hij in de achterhoede de wedstrijd uit en werd vijfde. Ook Renó Kos had geen succes. De ont dekking van Cees Stam pro beerde, daarbij op deskundige wijze geholpen dóór Bruno Walrave, tien keer naar het goud door te stoten. Steeds weer bleef de 39-jarige Duitser echter overeind. Een derde re genboogtrui was zijn loon. „Het Is de mooiste", zo sprak hij. „Ik heb er nog nooit zo hard voor moeten vechten". Geen goud dus voor Neder land en dat was, gezien het feit dat ook Martin Rietveld in de finale meereed, teleurstellend. Vooral ook omdat de renners vooraf toch een soort overeen komst hadden kunnen berei ken. Kos was akkoord dat Ve nix beschermd was en Rietveld beloofde zich na enig aarzelen bereid de helpende hand te bieden, wanneer dat noodza kelijk zou zijn. Toen puntje bij paaltje kwam ondernam de achter de debuterende gang maker Frits van Duivenbode opererende Rietveld echter geen enkele poging om Peff gen af te stoppen, beschermen". De teleurgestelde Björn Borg na zijn nederlaag te»* John McEnroe. is (Vervolg van de voorpagina) FLUSHING MEADOW De finale van de open Amerika^ tenniskampioenschappen tussen John McEnroe en Björn was een soortgelijke partij als op Wibledon eerder dit jaar! verschil met Wimbledon was echter het publiek. Bijna 241 Amerikanen gingen als één man achter hun landgenoot sji juist toen hij in grote moeilijkheden verkerde. Het hielp. M§| roe overwon zijn zenuwen en trok met bij vlagen briljant 1 de vijfde set (6-4) en de partij naar zich toe. Desondanks! McEnroe slechts bewondering voor zijn 24-jarige tegen! der. „Hij is nog steeds de nummer één van de wereld", ar verklaarde hij na afloop van de strijd, die in totaal vier uu| tien minuten duurde. Borg verloor de finale voor de derde maal in zes jaar. Hij! speelde daarmee de kans om alle grote tennistitels in de w«j? in de wacht te slepen, hetgeen Rod Lawer in 1968 als eerstell te. De Zweed had na zijn vijfde Wimbledon-kampioenschaj de Franse open titels alleen nog de Amerikaanse en Australp kampioenschappen nodig om dit te bereiken. De finale op Flushing Meadow verliep aanvankelijk zeer spoedig voor McEnroe. Nadat hij de eerste twee sets had gejL nen zag het er naar uit, dat hij de titel zonder setverlies ilp wacht zou slepen. Borg, als nummer één geplaatst, kwam ed terug. Hij won de derde en vierde set. Op dat moment voeld); grillige, arrogant ogende McEnroe zich geheel niet meer opj gemak. „Na het verlies in de vierde set werd ik bang", a| McEnroe, die uiteraard wist dat Borg in de laatste vijf jaar! tien vijfsetters winnend had afgesloten en er niet één had vf /en. Mede dank zij „zijn thuispubliek" overwon McEnroe ecp 'zijn zenuwen en trok de partij naar zich toe. Het betekende McEnroe's tweede achtereenvolgende „US o tiel", iets dat twintig jaar geleden voor het laatst werd gep teerd. Destijds won de Ayustraliër Neal Fraser de titel twee 1 op rij (1959 en 1960). McEnroe had zich vooral in het begin van de partij nogal h|| hartig opgesteld tegenover de lijnrechters, die volgens hem|| aantal foute beslissingen in zijn nadeel hadden genomen. Vop Geageerde hij zijn ergenis over gemiste ballen af op zijn rato. dat vele malen onder in het net belandde. Maar naarmate partij vorderde werd de 21-jarige linkshandige speler rusti, Ook in zijn spel kwam dat tot uiting. In de eindfase kon j Borg niet tegen hem op. De herhaling van de Wimbledonfinale kwam in het heren eru: spel op een buitengewoon moeizame wijze tot stand. Björn E voelde zich twee sets lang uiterst ongemakkelijk tegen de kh Zuidafrikaan Johan Kriek. De Zweed herstelde zich evenwe i won de volgende drie sets voor het verlies van slechts drie mes: 4—6, 4—6, 6—1, 6—1, 6—1. John McEnroe daarentegen balanceerde tegen Jimmy Com op het randje van de afgrond. De viereneenhalf uur dura vijfsetter was een van de meest gedenkwaardige uit de 9* confrontaties tussen beide kemphanen. McEnroe won uiteind^ met 64, 57, 06, 63, 76. Connors maakte daarbij I achterstand van 35 in de vijfde set ongedaan en McEnroe èS de beslissende tiebreak met 73. Daarmee werd Conors' z% y tocht in de even jaren - hij wön in 1974, 1976 en 1978 - doorL ken. Halverwege de vierde set zag het daar niet naar uit. Nar, verlies van de eerste en derde set kwam McEnroe in de vid|. set met 13 achter. Lj Connors was in die periode op zijn best. Met zijn agressieve L pakte de 28-jarige Connors vanaf de tiende game van de tweL set tot aan de tweede game van de vierde set elf games aclu een. McEnroe's anders zo moeilijk te beoordelen opslag ijj geen enkel geheim voor hem. Hij produceerde een dozijn r nende returns en passeerde McEnroe aan het net alsof hij er|_ stond. De 21-jarige Newyorker leek onder de druk te bezwijl Zijn meestal zekere volley belandde buiten de lijnen. MaarL zoals in de Wimbledonfinale pepte McEnroe zich geweldig opli eens lukte het weer en van 13 stootte hij ineens door naar' 3. De vijfde set was een meesterstuk, waarin Connors de dram sche rol voor zijn rekening nam. Hij verloor zijn service in5o openingsgame, brak direkt terug en gaf opnieuw zijn opslag handen. Bij 54 was McEnroe in de positie de partij uit te sèP ren. Maar tot enthousiasme van de 20.000 toeschouwers v<j kwam Connors dat met twee spectaculaire backhand retu| Vervolgens wonnen beide spelers hun opslag op love. Dej break werd volledig beheerst door McEnroe. Hij bereikte bij e matchpoint. Twee forehandwinners brachten Connors terug 6—3, maar daarna produceerde McEnroe zo'n met spin gelaf service, dat Connors de return over de achterlijn plaatste. ASSEN Voor de strijd om de KNMV-Cup motroraces waren voor de veiligheid twee bochten uit het parcours ge haald Toch vielen er vijf ge wonden tijdens de training en de wedstrijden. De rijders Pe ter van Niel (gebroken hiel en middenvoetsbeentje), Harm Sans (gebroken sleutelbeen), Peter Verhulsdonk (kniebles sure) en Fokke Akkermans (handwortelbreuk) verdwe nen zaterdag reeds In het zie kenhuis. De zijspanrijder Ait Bonder viel gisteren en hij moest met een kaakverwon- ding naar het ziekenhuis. Bij de We8tduit8e motorkam pioenschappen kwam Roland Kopf, een uur na zijn zege in de 250cc-kla88e, ernstig ten val in de 350cc-klasse. Artsen constateerden een gebroken ruggewervel en verlammings verschijnselen. Na de laatste aflevering van de Dutch TT in de 500cc-klasse zijn de rollen weer geheel om gedraaid. Toen was het Jack Middelburg, die de vloer aan veegde met Wil Hartog en de in die dagen steeds meer ver blekende Witte Reus zelfs op een ronde achterstand zette. Dit keer stak de lange man uit Abbekerk weer met kop en schouders boven Jumping Jack uit Honselersdijk uit. Zo wel in de eerste als in de twee de manche op het circuit van Assen was Wil Hartog onge naakbaar. Jack Middelburg werd in beide manches tweede en Willem Zoet derde. In de strijd om de vaderlandse zijs- panhegemonie toonde de weer herenigde Asser' combinatie Egbert Streuer/Johan van der Kaap zich een klasse apart door met liefst 37 seconden voorsprong op de concurrentie als eerste over de finishlijn te flitsen. Wil Hartog dus ongenaakbaar. Een ontwikkeling die zich al vrij snel na de voor Hartog zo te leurstellend verlopen TT inzet te. Resulterend in overwinnin gen in de Finse Grand-Prix en uitstekende klasseringen op de Nürburgring in Duitsland en op Silverstone in Engeland. Wil Hartog stapte gisteren na zijn grandioze zege in Assen weer aanzienlijk vrolijker gestemd over het rennerskwartier rond dan in het begin van dit race seizoen. „Alles loopt naar volle tevredenheid", aldus- Hartog, die ook het komende seizoen weer als fabrieksrijder van Su zuki van start zal gaan. Zowel in de eerste als in 'de tweede manche nam Hartog met de hem zo bekende blik- semstart de leiding. In de tweede omloop al vrij snel ge volgd door Jack Middelburg die in een enerverend gevecht Willem Zoet achter zich op de derde plaats hield. Boet van Duimen was als elfde van start gegaan maar wist zich in het verloop van de race op te wer ken naar de vijfde plaats. Henk de Vries uit Lelystad werd vier de. De tweede manche werd een copie van de eerste met dit verschil dat Jack Middel burg zich na een volledig mis lukte start als één na laatste zich dwars door het veld heen moest werken na een tweede plaats. Boet van Dui men viel met pech uit. Vlekkeloos Kaap weer in ere herstelde zijspanduo Steuer-Van der Kaap is zoals verwacht veel te snel geworden voor de rest van de Nederlandse zijspan- combinaties. In een vlekkeloze stijl wonnen de Assenaren met een straatlengte voorsprong op de combinatie Fred Draais- ma-Jan Ootstwouder uit Am sterdam. In deze klasse vloog de combinatie Ait Bonder-Hen ri Bakker, op de plaats waar de Ramshoek en de Rusken- hoek uit elkaar getrokken zijn, uit de bocht- Via een nog niet dicht gemaakte sloot maakte het duo uit Exloo een specta culaire buiteling, waarbij Ait Bonder hals- en kaakklachten opliep. De spannendste race beleef den de circa negenduizend toeschouwers in de kwartliter- klasse. Uiteindelijk was Mar Schouten de sterkste voor Pe ter Looijestein en Klaas Her- namdt. Peter Looijestein re vancheerde zich direct daarop door zowel de 350cc als de 125cc op zijn naam te schrij ven. De 50cc werd een prooi voor Hans Spaan terwijl Henk van der Mark in de formule klasse de snelste was. De Hon da 400N tenslotte werd een overwinning voor Kees Bouw meester. Dragraces Op het circuit van Le hebben 50.000 mensen Franse première van het motorracen (sprintwedstriji enthousiast meebeleefd. Ing populairste klasse (Hot wonnen Henk Vink met 2600cc Kawasaki en Tom I met een 1740cc PumaTriui in exact dezelfde tijd. Zij den de 200 meter af rc 5.104/1000e seconde. Toersen zegevierde in de pa spockklasse. Zijn 1300cc wasaki had 5.690/1000e b conde nodig voor 200 met< ie Ton van Heugten en Frits l^ gen hebben in Son de vie race om het nationale zijsp crosskampioenscahp op I naam gebracht. Met nog ft races voor de boeg heeft een bijna onaantastbare vc.. sprong op het duo Van Ga: l/Hurkmans. ■H I

Leidse Courant | 1980 | | pagina 20