Danaïden klopt Eibernest in sobere partij eiden deelt et Pinoké Dames AV Holland promoveren Lions en L0I bovenaan Heren Saturnus verrassen Haags Hermes: 20-10 In de roos. la Ceï^Sou/to/ni TOPTIJD SANDRA DORLAS LEIDSE COURANT MAANDAG 8 SEPTEMBER 1980 PAGINA 19 DEN He» nieuwe veldkorfbal- toeft leverde al in de eerste ronde rassende uitslagen. Zo versloeg motiekla88er De DanaYden het mruchte Ons Eibernest met 7—6, vijl Fides Pacta aanvallend veel site had met debutant Rozenburg 4). In de eerste klasse gingen derkwartier en TOP onderuit te- Blauw Wit'51 en Kinderdijk. Per won nipt van Vriendenschaar -7). Crescendo en Ons Eiland le- kansloze nederlagen. De Alge- ne versloeg OSCR. jerheid was troef bij De Danaï- h-Ons Eibernest. Bovendien werd tempo nogal eens gedrukt door de i irritante overtredingen aan beide en. De ruststand was dan ook ma- 2—2, waarbij De Danaïden fraaie sen, waaronder een strafworp, had liggen. Het verliezen van de ep op het middenvak leek De Da- tlen's ondergang in te luiden. Hal- wege het duel liep Ons Eibernest I weg van 4—4 naar 46. Een af- eurde treffer van Rudy Visscher cht eindelijk leven in de brouwerij, twee fraaie treffers bracht Cees istiaanse beide partijen weer op jke hoogte. De verrassing was ipleet toen Eric Peeters, drie minu- voor tijd, onder de korf zijn tegen- ïder verschalkte: 76. Overige fers waren van Bea Schrama, Eric iters, Hennie Devilee en Cees istiaanse. wel de volledige wedstrijd tegen enburg bezat Fides Pacta een dui- jk veldoverwicht. Maar aanvallend i de ploeg van coach Jan Hensen ter nauwelijks doeltreffend. Na 2 oor Diet Rijsbergen en Dick Onder- Ier duurde het tot in de tweede t eer weer gescoord werd. Het pas iromoveerde Rozenburg had toen door positief wilskrachtig spel de en recht getrokken. Via een 2—2 ruststand werd het 2—3 en 3—4. Vijf minuten voor tijd zorgde Hennie Piket voor de winnende treffer: 54, nadat Joke Noordervliet en Robin Somme- ling na rust hadden gescoord. Het spel waarmee debutant Blauw Wit'51 Zuiderkwartier tegemoet trad was simpel en rechtlijnig. Maar de ploeg van Co de Haas kreeg er erg weinig vat op. In de eerste helft ging de score nog gelijk op (rust 54). Een verschil van twee treffers dat snel na rust (75) bereikt werd konden de Leidenaars niet meer overbruggen. Een gemiste strafworp bij de kritieke tussenstand 87 en een zich in het laatste kwartier openbarend conditie tekort waren fataal: 11—9. Joep van Dam (3), Dirk Jan de Kreek (2), Rens Henze (2), Toos van Dam en Wil de Wit scoorden. Vooral in de eerste helft was De Alge mene superieur ten opzichte van het toch wel teleurstellende OSCR. Maar in de score kwam dit niet tot uiting, ook al doordat de Leidenaars twee maal misten vanaf de strafworpstip. Na een 33 ruststand kwam De Alge mene in de tweede helft zelfs nog even in moeilijkheden. Tot tweemaal toe na men de Rotterdammers een voor sprong. Luttele seconden voor tijd zorgde Wim van Vliet voor een 65 overwinning. Ruud van Vliet (2), Truus van Vliet, Henny Rusman en Jeroen de Boer tekenden voor de resterende treffers. Ronduit kansloos was Crescendo te gen het Haagse Kwiek. Op alle fronten werd iedereen weggespeeld. Vooral in de eerste helft waarin Crescendo met een 27 achterstand werd geconfron teerd. Na rust ging het wat beter, maar van puntenwinst was natuurlijk geen sprake meer: 510. Ria Baak, Chris Driessen, Wim Barendse, Louis Kok en invaller Henk Alberts door boorden de korf, hetgeen, tekenden voor de aanvallende onmacht, twee maal vanaf de stip gebeurde. Door uitstekend verdedigen wist Vriendenschaar Pernix in de eerste helft uitstekend in bedwang te hou den. De 52 achterstand bij rust was voor coach Karei Verschoor alle reden om een behoudender spelsysteem te kiezen. Al na tien minuten in de twee de helft was Pernix weer langszij (5 5). Ook daarna behield Pernix het ini tiatief en via 55 werd een 65 over winning binnengehaald. Agnes de Rooy, Llesbeth Brokaar, Kees Horten- sius (2)', Peter Kuipers en Janko en Geerten Breedveld scoorden de win nende treffers. Tot ver in de tweede helft leek er voor TOP tegen Kinderdijk geen vuiltje aan de lucht. De Sassenheimers kwamen door treffers van Wilma Kuhn, Hilda van Veen en Anne van der Zaag op 1—3 en ook na rust (2—3) bleef TOP in het voordeel. Na 24, vierde treffer van Hans Oudshoorn, kwam Kinder dijk echter terug, nog versterkt nadat TOP een strafworp miste. Toen brak ook het nog niet vertrouwd zijn met de door het grote aantal debutanten noodzakelijk andere opstelling de ploeg van Ruud van der Horst steeds meer op. Kinderdijk won tenslotte met 5—4. Ruim twintig minuten liep Ons Eiland tevergeefs storm om een 45 achter stand ongedaan te maken. Er werden echter te weinig doelrijpe kansen ge creëerd om Albatros te kunnen impo neren. Toen het tenslotte zelfs 46 werd was het gedaan met de ploeg van Piet Weerheijm: 48. Doelpunten van Wim Nijenhuis, Patrick Verra, Paul Rietkerk en Cobie Deegenaars. Bolnes maakte het Fiks erg gemakke lijk door de tactische fout met de wind tegen te starten. Toen het na vijfen veertig minuten door treffers van Agda Nonhebei (2), Annemieke Anholts, Ro bert van der Kraan, Eddy Nanlohy en Jeroen Huizing 06 geworden was, was het duel beslist. Het werd ten slotte 38 waarbij Nico van Weizen en Aad Knetsch voor de resterende treffers tekenden. In het laatste kwartier rolde Velocitas Valto eenvoudigweg op. De ploeg uit De Lier was gewoon opgebrand. Van 22 werd het door treffers van Rien van Poelgeest (2), Marjolein Nobbe, Leon Brouwers, Klaas Bosman en Jan Willem Reugenbrink 36 in het voor deel van de Leiderdorpers. Halverwege de eerste helft ging het middenvak van Tempo plotseling veel fouten maken. Daardoor kon Oranje Nassau een sterke druk uitoefenen op de Alphense verdediging. Die bezweek al snel (41 bij rust) en via 73 kreeg de debutant in de derde klasse van het district een 85 nederlaag te slik ken. Ernst van Hooydonk (2), Floor Lindhout en Bert Jan van Weeren scoorden. Hoewel KNS de hele wedstrijd een veldoverwicht bezat kon een zuiver schietend HPV lang bijblijven. Na een half uur in de tweede helft (rust 23) was het surplus van conditie echter beslissend. Het werd 86 met doel punten van Henk Roedoe (2), Sandra Steenbergen, Ria Zitman, Erica Vel- ders, Annet van der Nat, René Kooien en Peter Zitman. ff f" 1 |jjt| v Bea Schrama voor De Danaïden in actie onder de korf van Ons Eibernest. wdew Het eerste compe- ■weekeinde was niet voor teams uit de regio suc- ftvol. De heren van Leiden ïlden de punten met Pino- Overwinningen werden laald door Roomburg en 1 escate heren en door >cto dames. heren van Leiden startten weifelend tegen Pinoké. Iverwege de eerste helft rd het overwicht echter gzaam terug veroverd. Toch icht een snelle Pinoké uitval een 01 ruststand op het rd. Na de pauze was Leiden idelijk de sterkere ploeg, lar wist dit overwicht slechts een velddoelpunt van Edwin kker tot uitdrukking te bren- 11. Forescate startte I in dé tweede klasse, op nieuwe kunstgrasveld ver eg Pollux met 21. Na een ■0 achterstand trok Pieter de stand uit de rebound een strafcorner gelijk en )orde Jelmer Siersema in de eede helft de winnende goal een strafcorner. In dezelfde ule debuteerde Aiecto een stuk slechter. Zij verloor met 40 van Aeolus. Aan een du bieus doelpunt voor rust voeg den de Rotterdammers in de tweede helft drie afgeronde corners toe. Roomburg ver sloeg in de andere tweede klasse poule Eechtrop met 4 0. Kees Wendt scoorde voor rust en daarna waren het Frank Montanus, Floris Ver- staaten en Joost van Leeuwen, die doeltroffen. Noordwijk kwam met een 41 thuisne derlaag tegen Rood Wit ook niet zo goed uit de startblok ken. Fred Beuk zorgde bij een 02 stand voor de Noordwijk- se tegentreffer, uit een straf- bal. Hisalis merkte zijn gemis aan training, alle oefenwed strijden werden afgelast, en verloor in de 4e klase met 30 van AMVJ. Dames Leiden, dat nog drie speelsters van vorig jaar over heeft, kwam er in de tweede klasse tegen Victoria niet aan te pas aan de Hofbrouckerlaan werd met 41 verloren. Voor rust gaf Leiden nog goed partij, Victoria benutte slechts één strafcorner. In de tweede helft echter bleek de nieuwe Leidse defensie nog niet zo goed op elkaar ingespeeld, wat een paar onnodige treffers oplever de. Uit een solo zorgde Andrea van Driel voor het Leidse doel punt. Derde klasser Noordwijk verloor met 31 van het ge promoveerde Groen Geel. Moos Nederveen zorgde na een zwakke eerste helft van Noordwijk vlak voor rust voor de Noordwijkse aansluittreffer. In een spannende tweede helft was het echter toch Groen Geel, dat als enige tot scoren kwam. De streekderby Fores cateRoomburg eindigde op hetnieuwe Voorschotense kunstgrasveld in een doelpunt loos gelijkspel. Hoewel Room burg iets meer strafcorners wist te forceren, eindigde de wedstrijd zoals hij begon. In zijn streven dit jaar de vierde klasse wel te verlaten, begon Alecto goed, Reigers werd met 70 opgerold. Marion Keste- loo, Ninette Kokke en Trudy van Boxtel zorgden voor de Leiderdorpse doelpunten. Hi salis werd overklast door Sar- to. In Amsterdam kregen zij met 61 klop. De eer voor Hi salis werd gered door Mieke van Wijk. LEIDEN De dames van AV Holland zullen het volgende seizoen in de tweede klasse uitkomen. Zij werden in de finale van de derde klasse twee de, hetgeen voldoende was voor promotie. In die tweede klasse zullen zij De Bataven/Leiden te genkomen, dat hier in de finale zesde werd. De tweede ploeg van De Bataven/Leiden kwam on danks een puntenrecord in de finale van de vierde klasse niet verder dan de negende positie. De eerste damesploeg van De Bataven ging als vijf de ploeg van start in de finale van de tweede klasse. Wat zwakkere prestaties dan normaal op de spring- nummers zorgden ervoor dat er tenslotte een zesde positie behaald werd. Op de 800 meter liepen Lia Verbeek en Anne Politiek snelle tijden 2.20.0 en 2.22.1. Een geblesseerde Maries Hunck kwam op de 400 meter toch nog tot 59.6. Haar tijd op de 100 meter was 13.4. Tina Buntsma was hier met 13.1 iets sneller. Bij het speerwerpen noteerden Ria van Dijk en Linda Mooijman een goed gemiddelde 31.00 en 27.03 meter. Femmy Jansen en Trees Struive namen weer het discuswerpen en het kogel stoten voor hun rekenena. Femmy kwam daarbij iets beter voor de dag 28.34 en 9.86 meter. Voor Trees waren de resultaten 26.58 en 9.49 meter. Voor eigen publiek is Holland er in geslaagd binnen twee jaar van de vierde naar de tweede klasse te promoveren. De dames werden met 9976 punten in de derde klasse tweede achter Fortis, dat 10370 punten verzamelde. Esther Goddijn opende de wed strijd met 15.4 op de 100 meter horden. Later sprong zij samen met Hester de Boo 1.45 meter hoog. Marion Komdeur was snel op de 800 meter 2.22.6. Carla de Ruiter en Joske Boom liepen goed mee op de sprint 13.1 en 12.9. Voor Joske Boom werd ook nog een vertesprong van 5.20 meter op gemeten. Mildred Boon verzamelde behoorlijk wat punten op de krachtnummers 29.72 meter met de speer en 10.31 meter met de kogel. Mies Kuipers wierp 32.56 meter met de discus. De tweede damesploeg van De Bataven kwam in de finale van de vierde klasse in Zevenaar wel tot een puntenrecord maar niet tot promotie. Een zwak nummer was er eigenlijk niet. Janet Hendriks liep sterk op de korte afstanden 12.8 en 62.4. Gerry Lodder kwam op de 800 meter tot een gedegen 2.24.7. Sandra Geertsma stootte 9.56 met de kogel en sprong 1.45 meter hoog. Een licht gelesserde Jo- landa Dorlas wierp toch nog 26.76 meter met de speer. Ook Irene Buntsma verscheen niet geheel fit in de discusring 24.70 meter. Corry Zeeuw sprong 4.62 meter ver. Een dag eerder waren bij persoonlijke wedstrijden in Zevenaar door Bataven goede tijden gelopen op de 800 en de 200 meter. Vooral de prestatie van Sandra Dorlas op de 200 meter was zeer goed. Met 24.6 nestelde zij zich op de eerste plaats van de sei zoenranglijst bij de junioren, terwijl zij nog een B- meisje is. Maarten Gijsbers won de 800 meter voor Peter Wezel. Hun tijden waren 1.53.7 en 1.54.4. Ook nieuweling Han Kulker bleef binnen de twee minu- tengrens 1.58.6. De Bataaf Koos Verhoeven is bij de Nederlandse veteranenkampioenschappen tweede geworden op de 15 kilometer. Met 50.17 bleef hij niet zo heel erg veel achter bij winnaar Wim Roelofs 49.53. Yvonne van Dorp (Holland) vestigde zaterdag in Den Haag een officieus Nederlands record op het ver springen meisjes C. Met 5.46 meter kwam zij twee centimeter verder dan Marjan Goedhart enige jaren terug HOEN De dames van JftSE en MMO en de heren gin Olga/Saturnus hielden ll weekeinde de handbaleer I de Leidse regio hoog. t MMO zou winnen, lag in lijn der verwachtingen, beide andere teams eneens zegevierend over meet kwamen, kan echter eer verrassend worden ge temd. De heren van het |86 Hermes bijvoorbeeld, jamen op volle sterkte I ar de Vijf Meilaan om daar 1 misser uit de achterlig- mde zaalcompetitie - de - Wenaars hielden hen toen n promotie af - goed te aken. tl Max Tukker - de doelver- ^diger van Hermes eerste alteam, traden de Hage- tars derhalve in Leiden aan, werd voor hem geen op- Jalen om ai te lang aan terug denken. De Leidenaars idden totaal geen ontzag 'or zijn reputatie en passeer- hem in totaal twintig aal. De 20-10 zege werd al de eerste helft duidelijk iddels de 9-2 tussenstand, ills het in de tweede helft Ivallen van Jan Wolter IJssel Schepper, enkelblessure, de schutterspret niet ukken. In de eerste helft wa in het de afstandsschutters nton de Klok en Peter Waal- 'ik, maar in het looppatroon >k cirkel- en hoekspeler Ab ieben die raak schoten. In de "eede helft was het de beurt 'n de cirkel- en hoekspelers k de break out Hans Blans- r, Menno Blom, Benno Ijjleuwenhuizen en Wim van I eeuwen om de aandacht op g eisen. Oase klopte het P»agse Wings notabene in Haag, na een overigens toeel gelijkopgaand duel: 9- na een 4-3 ruststand Voor Oase speelde Helma Stigter weer eens een van haar ou derwetse wédstrijden met ver rassende schoten en doorbra ken uit de tweede lijn. Zij werd goed gesecondeerd door Mar jan van der Geest, Lydia van der Poel, Riet Broekhuizen en Margreet Brugman, terwijl Monique van der Meer zich in het Oase-doel voortreffelijk weerde. In de tweede helft stopte de blonde goalie zelfs resoluut een keihard inge schoten strafworp. MMO over klaste in de eerste helft het Rotterdamse Snelwiek volle dig (8-3), maar kreeg na de hervatting problemen met de conditie (er was maar één wis sel, omdat Helma Volwater zich absent had gemeld) en de 5-1 defensie van de Rotter damse ploeg. Bij 7-9 werd het nog even benauwd voor de pupillen van Caron, maar die konden de opstekende storm tijdig bedwingen: 12-9. Lydy Vink was met vijf treffers tops- coorster bij MMO. Planten- hoek/Foreholte verloor van een veel te hard spelend Her mes: rust 2-4, eindstand 5-8. Voor Foreholte scoorden An neke van Rijn en Marjan van der Berg (ieder 2) en Anske Broekhuizen. In de afdeling waren de da mes van HVV'70, zonder wis sels, toch sterker dan Animo 3. De rust gaf een magere voorsprong voor de Haagse ploeg te zien: 1-0. Na de her vatting was het echter HVV'70, dat de toon aangaf. Dat resulteerde in een ver diende zege voor de Voor schotense dames, die in Ai- mée Visser een vrijwel onpas- seerbare doelvrouwe bezitten. De Voorschotense ploeg stoomt op naar de top van de tweede klasse. In de vierde klasse won MSV met 8-7 van Oase 4 na een 3-4 ruststand. Lia Blaas was met drie doel punten topscoorster bij de Noordwijkse ploeg. De dames van Rijnsoever verloren met 2-5 van MMO 3 en over die wedstrijd zal beslist nog wel worden nagekaart, want inzet was er bij Rijnsoever nauwe lijks te bespeuren. Bij de he ren won HVV70 van Hercules 2: 15-13 na een 7-4 ruststand. MMO speelde in diezelfde klasse met 14-14 gelijk tegen HEC 2 en verloor Olympia'72 van Hercules 3: 12-14. HVS klopte EDH 2 (17-9) en MSV won van HVV'70 2 met 27-12. In de derde klasse was Fore holte veel te sterk voor het druk pratende Wings 3: 18-8. Rijnsoever overtuigde tegen Dios 2 (23-1). Oase verloor van Dios 1: 14-16. LEIDEN Na twee wedstrijdavonden leiden in de donderda gleague voor vijfmansploegen van de Bowling Bond Leiden twee équipes. Lions en LOI staan gebroederlijk bovenaan met zeven punten. In de BBL Zuid-West startten drie vijftallen met de volle puntenwinst. Pintrotters, Strike-kwintet en Tigers zet ten allen hun opponenten opzij. Lions en LOI overwonnen beide met 3-1 achtereenvolgens Twee pee en Bruine Boon. Tweepee viel daardoor terug naar de vierde positie. Op de derde plek frommelde Tigers zich ertussen mid dels een 4-0 zege op Team zonder Naam. De laatste en Hage- man zijn nog puntloos en sluiten derhalve de rij. Sam-sam was in de Hans Menken Bowling niet voltallig en verloor derhalve van Pintrotters. Scarabee 2 bleef ook al niet opgewassen tegen Stri ke-kwintet, terwijl Team Heemskerk van Tigers verloor. Uitslagen: BBL Vijfmans donderdag: Rabbits - Hageman 4-0, Lions - Tweepee 3-1, Minstreels - Wanninkhof 3-1, TZN - Tigers 0-4, LOI - Bruine Boon 3-1. BBLZW Vijfmans woensdag: Sam-sam - Pintrotters 0-4, Tigers - Team Heemskerk 4-0, Strike-kwintet - Scarabee 2 4-0. Stand BBL Vijfmans donderdag: *1. Lions 2-7 2. LOI 2-7 3. Tigers 2-6 4. Tweepee 2-5 5. Wanninkhof 2-5 8. Minstreels 2-3 6. Rabbits 2-4 9. TZN 2-0 7. Bruine Boon 2-3 10.Hageman 2-0 Met het aanbrengen van een nieuwe abonnee schiet u midden in de roos. De kleine moeite voor het aanbrengen wordt namelijk graag beloond met een compleet dartspel Naam Adres noteer m.i.vals nie abonnee van de Leidse Courant I Postcode/Plaats_ Betaald wordt per maand (automatische afschrijving) per kwartaal Stuur mij als dank voor de moeite een compleet dartspel. NaamI Adres Postcode/Plaats_ Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geeii postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 349, 2300 VB Leiden. IN FEITEN DE BESTE

Leidse Courant | 1980 | | pagina 19