Eén amateuristische minuut kost Noordwijk bekerzege op Volendam ÜJ3SBS Katwijk scoort wél in strookdorby tegen ARC Sportclub Lisse en Hazerswoudse loys pakken volle winst dominerend Rijnsburgse leys geeft in slotfase S-0 voorsprong uit handen ïf ■f P4 er Leede wint; isser Boys verliest 3* EERSTE KLASSE JSOORD/BARNEVELD r Leede startte furieus, lewel de 1-4 eindstand te il SDVB enigszins over- ikken werd genoemd, ird er toch lustig op los scoord door de Spaanfor- atie. Een goede competi- aanvang dus voor de Sas- nheimers.ln tegenstelling de uitstekende oefenpe- nde, die Lisser Boys door- aakte, bleek het vertoon- spel van do Lissenaars in strijd tegen Rijsoord be- laid niet van een hoog ge- ilte. De eerste competitie- idstrijd ging derhalve dan »k met 2-0 verloren. echts tijdens de eerste tien inuten kon de bezoekende ssenheimse vereniging een Jideiijk overwicht grijpen. Na e beginperiode was het >VB, die het initiatief ovër- a#n en bij voortduring het iel van Wim van Harskamp elegerde. Omdat achterin de ■krneveldse formatie nogal ■lat gaten vielen, kon de ter Bedevoorhoede daar listig ge- I uik van maken. Jan van arskamp bediende de kleine ster Bergman, die na een half 'f de eerste treffer maakte, ie minuten voor de rust laakte Pieter van der Plas er Üls 0-2 van. De counterten- sns werd na de onderbreking 'stig weer doorgezet en we- srom Bergman scoorde 0-3 een assist van Van der Plas. Pas In de 68e minuut werd de enige tegentreffer ge fabriceerd. Danny Huytink red de de eer vóór de thuiséquipe. Negen minuten voor het eind signaal was het de beurt aan aanvoerder Nico van der Fan- go, die uit een vrije trap scoor de op de wijze, waarop hij pa tent schijnt te hebben. Strak en via de onderzijde van de lat werd het 1-4. Binnen tien minuten na de start was het nadelige saldo voor Lisser Boys reeds een feit. Gert van Tol passte foutief terug op doelman Nico Groe- neweg, waarvan Rijsoord-aan- valler Arie den Uyl goed profi teerde: 1-0. Toen ontstond er een Lisse-overwicht. De gasté- quipe bleef komen, maar wist de meerderheid niet om te zet ten in doelpunten. Rob Suttorp was nog het dichtst bij een treffer, toen hij vlak voor het rustsignaal de legger raakte. Van Tol moest in de tweede helft nog een bal van de lijn halen en behield de kleine ach terstand. Tien minuten voor tijd werd het toch 2-0. Uit een corner miste doelman Nico Groeneweg de bal en Ad Bos- sers van de thuisploeg zat er goed bij: 2-0. Gezien het felle re en enthousiastere spel van Rijsoord een terechte zege voor de gastheren. NIEUW-LEKKERLAND De competitiestart van Quick Boys werd niet helemaal wat trainer Lagendijk ervan had verwacht. Eigenlijk door knul lige foutjes werd een mogelij ke zege uit handen gegeven. De strijd, die overigens aan trekkelijk was voor de toe schouwers eindigde in een 2- 2 remise. Al na zo'n kwartier in de nieu we competitie kwam de thuisé quipe op toch wel fortuinlijke wijze op voorsprong. De Kat- wijkse goalie Theo Guyt liet de bal via zijn borst terug het veld in stuiten, waardoor de Lek- kerlandspits gemakkelijk doel kon treffen. Pas in de tweede helft was het Cees van Rooyen, die het toch wel technisch overwicht omzette in de gelijk maker. Martin van der Plas was de aangever. Twintig mi nuten later kwam de kustploeg weer door een misverstand op nadeel te staan. Een foutieve kopstoot van Teun van der Plas belandde voor de voeten van een rivaal, die wederom geen fout maakte en 2-1 bin nenschoot. Nauwelijks twee minuten later verzilverde Mar tin van der Plas een fraai op gebouwde aanval en bracht Quick Boys weer op gelijke hoogte, hetgeen verdiend mocht worden genoemd. Nieuw-Lekkerland toonde zich een stevig voetballende forma tie, waarmee de Boys wel moeite hadden, maar die op het technische vlak toch zeker te verslaan was. Het bleef ech ter bij het gelijke spel. KATWIJK/KOUDEKERK De verhoogde inzet en conditie zorgde er mede voor, dat Katwijk in een toch redelijk gelijkop- gaande strijd ARC kon verslaan. De Katwijkers scoorden, terwijl de Alp- henaren juist hiermee problemen hadden. Uit slag: 3-0. Koudekerk speelde de wedstrijd van de gemiste kansen. Tij dens de volle negentig minuten was Koudekerk beter dan tegenstander Maasdijk. Het leek erop, dat de Rijnclub ook met 1-0 zou gaan winnen, toen de Westlanders in de laatste minuut nog wisten te scoren: 1-1. Katwijk en ARC zorgden voor een uitstekend ogend duel. Beide ploegen bleven het aan vallende wapen hanteren, het geen de Huguenin-elf nog het beste lukte. Na 24 minuten was het Arnold Boers, die uit een strafschop de score mocht openen. ARC-doelman Cor Prook behoedde zijn ploeg nog voor een grotere achterstand voor de pauze. Amerik van Du/venvoorde kopte halverwe ge het tweede deel da volgen de goal binnen, terwijl Huig Schaap uit een voorzet van 'Van Duyvenvoorde er 3-0 van Mogelijkheid voor Katwijk in het treffen met ARC. Kat wijk bleek slagvaardiger dan de Alphenaars: 3-0. maakte. De uitslag is niet ge heel volgens het spelbeeld, want ook ARC speelde goed, kwam vaak bij het Katwijkdoel, maar vergat te doelpunten. Koudekerk speelde anderhalf uur lang positiever dan Maas dijk. De hele periode waren doelrijpe mogelijkheden aan wezig om weg te lopen van Maasdijk, maar Cees Deemoed en vooral Jeroen van de Lin den konden het net maar niet vinden. Arno Filippo was de eerste en naar later bleek de enige thuisspeler, die wel doel zou treffen. Nog voor de thee maakte hij er 1-0 van. Het leek er in de volgende helft weer op, dat de sterk verjongde Koudekerk-formatie aan het langste eind zou trekken. De doelpunten bleven echter uit. In de laatste minuut zelfs was het tegenstander Maasdijk, die een punt binnensleepte door juist voor het eindsignaal de bal in te schieten. GWS START MET REMISE TEGEN DSVP LEIDEN Sportclub Lisse startte voortvarend. Van Loosduinen werd met 3-1 gewonnen. Ook Hazers woudse Boys begon met twee-puntenwinst. Schoon hoven werd met 2-0 afge troefd. Ook het debuut van GWS verliep niet slecht. De altijd moeilijke tegenspeler DSVP werd op eigen veld op 0-0 gehouden. Randstad Sport kwam niet erg in het juiste ritme. Thuis verloor de Voorschotense elf van Bergambacht met 0-3. SIZO ging met 4-1 ten onder te gen Pancratius en De Sleu tels gaf op onbenullige wij ze een punt aan DSS'26 ca deau: 2-1. In de eerste spelperiode bom bardeerde Sportclub Lisse het doel van Loosduinen. Ondanks de Lisser overmacht kon nog geen voorsprong worden be groet. Pas na de pauze was het Peter Werkhoven, die een voorzet van Renè Griffioen koppend verzilverde. Peter Slobbe soleerde in de 68e mi nuut en passte op tijd naar Wim Diels: 2-0. Een doorbraak van uitblinker Aad van der Poel gaf Slobbe de gelegen heid er 3-0 van te maken, ter wijl het doelpunt van Ton de Bruyn vijf minuten voor tijd nog slechts een formaliteit was. Hoewel Schoonhoven de eer ste 45 minuten in de strijd te gen Hazerswoudse Boys be duidend beter speelde, wisten de gasten zich geen mogelijk heden tot scoren te verschaf fen. Na de pauze was het de beurt aan de ontvangende ploeg en maakte Jan Platteel een kwartier voor tijd het eer ste doelpunt. Ed Harkes be paalde de eindstand op 2-0 in de slotfase, toen Schoonhoven wederom aan een offensief be zig was. In een energieke strijd verze kerde GWS zich zaterdag van het eerste winstpunt in de KNVB. De moeilijke uitwed strijd tegen DSVP leverde de Sassenheimers een 0-0 remise op. Voor de pauze deed DSVP er alles aan om voor te komen. Meer dan het raken van het houtwerk bereikte de thuisé quipe echter niet. GWS kwam in het tweede deel flink opzet ten. De belangrijkste kans was voor Albert van der Plas, die BBEaSSHSHHlHKl een kwartier voor tijd net over- kopte uit een voorzet van Jaap de Best. Peter van de Bent moest uitvallen wegens een beschadiging aan het oog. Hij had van een meter afstand een bal op het gelaat gekregen. Bergambacht maakte echt geen geweldige indruk, terwijl er na negentig minuten spel te gen Randstad Sport toch 0-3 op het scorebord prijkte. Aad Keizer en Hans de Kruyff lieten nogal wat doelrijpe kansen lig gen. Omdat er flink wat schort te aan de organisatie binnen de Voorschotense formatie kon Bergambacht gemakkelijk voor de rust op 0-2 komen. Aad Klein en Arie Snoek (met een fraaie lob) namen de doel punten voor hun rekening. Jan van Vliet deed daar na de on derbreking de derde treffer bij. Gerrit van Loenen miste een strafschop niet alleen in eerste instantie, maar toen de bal van de keeper terugkaatste, ver zuimde hij voor de tweede maal de bal in het net te schie ten. SIZO ving de competitie ook al niet best.aan. Van Pancratius of liever gezegd van Wim Spie kerman werd met 4-1 verloren. Spiekerman opende de score, waarna Peter Bol in de 25e mi nuut tegendoelpuntte. Toen pas ontstond er enige lijn in het spel van de Hillegommers. Na de pauze miste Jos de Gier enkele malen finaal in de Hille- gommer achterhoede, waar door Wim Spiekerman nog driemaal doel kon treffen. Met vier doelpunten was hij, die SIZO gemakkelijk op de kniëen kreeg* In een gelijkopgaande duel tussen DSS'26 en De Sleutels was de stand tijdens de rust 1- 1. Rob van Bemmel had 0-1 op de borden uit een uitstekende dieptepass van Wim Schroder, waarna DSS in de 41e minuul gelijkmaakte. De strijd bleel ook na de thee spannend, maar goals leken er niet meei te worden gemaakt. Tot in de 91e minuut Peter Boot een uit trap van de thuisdoelman ver keerd beoordeelde en verras send achteruit kopte. Sleutels- doelverdediger Dennis Bos bleef verbouwereerd staan waardoor de spits van DSS ei op de valreep met 2-1 de volle winst uit sleepte. SSS-doelman Bons kan niet verhinderen dat Rijnsburgse Boys-spits Henk van der Zwan een verdedigingsfout van de ploeg uit Klaaswaal afstraft: 1-0 voor de Rijnsbur gers. stekend uit de hoek rammelde, was het gevaar van SSS nihil. Van Dijk kreeg zelfs nog enke le goede momenten om zijn ploeg naar 3-0 te tillen, maar verzuimde te scoren. Totdat in de 37e minuut Andrè Zegers plotseling uithaalde en in het thuisnet verdween. De vlak voor Sloos stuiterende bal was te moeilijk voor de ex-UVS-er. Tot ieders verbazing kwam SSS zelfs langszij toen nauwe lijks twee minuten later er een misverstand ontstond tussen Sloos en de overigens uitste kend spelende Cas Zwaan. Jan Roodbol kon gemakkelijk voorzetten en Ab Huisman kon even eenvoudig de bal in het lege doel koppen: 2-2. TJEERD SCHEFFER Rijnsburgse Boys: Wijnand Sloos, Nico Zwaan, Martin Toet, Gè Perfors, Cas Zwaan, Jan Hogewoning, Johan de Kroon, Arie van Dijk, Piet Haas noot. Henk van der Zwan, Peter Ho gewoning. Scoreverloop: 10 Henk van der Zwan 1-0, 61 Piet Haasnoot 2-0, 82 Andrè Zegers 2-1, 84 Ab Huisman 2-2 LEIDSE COURANT MAANDAG 8 SEPTEMBER 1980 PAGINA 15 3J.ENDAM - Eén „Steuristische mi- hjt van onoplet- "dheid kwam r^rdwijk zaterdag „„het betaalde be- 'treffen tegen Vo- dam direct op uit- lakeling te staan, ie minuut (de ze- itiende van de •ede helft) verloor irdwijk tweemaal hoofd en daar- te de wedstrijd, t was daar Al- Spaanderman, toch zo gerouti- «yrde, maar nog ;jt op het oude ni- u opererende Iste man liet zich uiten door een tal Volendam- s. Weigerde op «gj moment de '5aest simpele op- eing te kiezen (de de tribunes inja- dus), verspeelde olgens het leer j aanvoerder Jaap jam en zag de bal Co Stout en Cees 7yt richting doel en Dick Dortmundt trekken. In eerste antie redde Dort- ndt nog, maar in rebound was het ■y Stout wel raak. I7< aftrap na die ge- makende goal dde meteen de __eede, in feite be- ssende Volendam- treffer in. Ruud firing, toch ook h ervaren man op teurniveau, Ide te kort terug tuit NSBURG Tijdens de sto competitiewedstrijd l Rijnsburgse Boys hield équipe een uit het vorig daterende fout in Wederom werd in de tfase een voorsprong (nu jl 2-0) op onbenullige wijze handen gegeven, terwijl volle negentig minuten de Boys uit bollendorp gecontroleerd. De tegen debutant SSS, I niet veel. indruk maakte, pigde in 2-2 remise. bral voor de rust leek het Jitieve spel van Rijnsburgse 5 weinig respons te krijgen I het zwak opererende SSS. De debutant vertoonde weinig lijn in het spel, terwijl de weg naar het doel van Wijnand Sloos nauwelijks werd gevon den. Bovendien werd het zelf vertrouwen van de nieuweling danig ondermijnd door de vroege goal van Henk van der Zwan. Verdediger Leo van der Veer speelde niet goed terug op zijn doelman Gert Bons. Piet Haasnoot was alert en on derschepte de bal om hem door te spelen naar Henk van der Zwan. De Rijnsburgse spits was er op tijd bij om het leer achter Bons in het net te laten verdwijnen: 1-0. In dat eerste deel waren Haasnoot, Jan en Peter Hogewoning, Johan de Kroon en Arie van Dijk (twee maal) nog dichtbij de tweede treffer, maar ondanks de veel vuldige mogelijkheden moest tot de 61e minuut worden ge wacht op de verwachte goal. Nadat SSS via Huisman zijn eerste doelkans had verkre gen, was het de jonge Arie van Dijk, die door het midden Piet de Flap goed bediende. Haas noot liet deze kans niet lopen en vergrootte de voorsprong naar 2-0. Het leek erop, dat de pot was gespeeld en buiten een goed schot van Gert Ver maas, dat Wijnand Sloos uit- Ruud Bröring zet Noordwijk op voorsprong in het bekertreffen met de betaalde afdeling van Volendam. Doelman Frans Hoek is uitgespeeld en kansloos op de koele inzet. Volendam protesteert. op Frans van der Veen. Klaas Tuyp reageerde, bediende Wim Tol en de snoei harde 2-1 was een feit. De klap kwam aan zoals die door Volendam was uitge deeld: dubbelhard. Natuurlijk, Noordwijk - gehandicapt door het ontbreken van geblesseer de John van Dijk - voetbalde nog wel door. Zag ook in het resterende half uur na die Vo- lendamse doelpunten nog wel kans tot dichtbij doelman Frans Hoek (Timo Gerlof na een knappe actie) te komen, maar de echte overtuiging was er uit. slechts de wil tot preste ren restte nog. En hoewel Vo lendam zich zaterdag zeker niet als een topper presenteer de (Noordwijk-trainer Piet Bu- ter: „Juist dat maakt die ne derlaag zo schlemielig") bleek het team van Ellens wel vol doende in huis te hebben om het karaktervoetbal van de amateurkampioen zonder re sultaat te houden. Zelfs werd het twee minuten voor tijd nog 3-1 toen invaller Paul Stam profiteerde van balverlies van Ed Strijk. De vooraf bezien „logische nederlaag" van Noordwijk was op dat moment een feit. Maar de ware krachts verhoudingen gaf die 3-1 za terdag duidelijk niet aan. Want: zelfs dit Noordwijk ver diende meer. Zelfs dit Noord wijk. dat een „middelmatige" wedstrijd speelde, niet slecht maar zeker ook niet briljant, mocht op meer dan zo maar een nederlaag tegen een eer ste divisieclub aanspraak ma ken. Speelde sterk genoeg om, na het nerveuze eerste kwar tier, als volwassen tegenstan der te fungeren. Een volwas sen, vaak gevaarlijkere tegen stander zelfs. Want waar Vo lendam «steriel en traag bezig was het toch al overbevolkte Noordwijkse strafschopgebied te besluipen, sloegen de Noordwijkers zelf via snelle uit vallen toe. Een opzet die, met John Manuputty en Jan Willem Bogers in „sturende" maar ook uitvoerende rollen, regel matig slaagde, al wierp de Vo- lendamse buitenspelval al te vaak roet in het roodwitte counter-eten. En scoorde Bo gers tweemaal net niet in de fase dat Volendam via sterkste speler Guyt eens wel gevaarlijk was. In de zesendertigste minuut weid de Noordwijkse voor sprong een feit. Jos Smits on derbrak een door Jaap Jonk opgezette aanval en speelde Bogers aan. Na even te heb ben gewacht op het fluitsignaal voor buitenspel dat dit keer dus niet kwam, besloot Bogers dan toch maar door te gaan. De meegekomen Ruud Bröring werd in stelling gebracht en een protesterend Volendam stond achter. Noordwijk weigerde ook na die goal het spel te gaan maken en omdat Volendam het zater dag eenvoudigweg niet kon verliep de Noordwijkse koers dus naar wens. Zeker toen sterk spelende Bröring Bogers een kwartier na de hervatting op maat wegstuurde. Bogers ging het duel met vervaarlijk uit zijn doel komende Hoek enigszins uit de weg, maar de bal caramboleerde toch voor de voeten van Jos Smits. Diens lob daalde evenwel iets te laat en vond slechts de bo venkant van het Volendam-net. Een moment van cruciaal be lang, bleek later. Drie minuten na de bijna 0-2 kende Volen dam een voordelige score. Eer» door Noordwijkse fouten aan gezwengelde productieve fase van de thuisclub waarin heel even het verschil tussen de amateurs en de semi-profs duidelijk werd. En uiteindelijk beslissend bleek waar het het verderen bekeren betrof. Iets wat ook Ruud Bröring (in de laatste minuut nog hard handig door Guyt gestuit op zijn weg naar 3-2) onderkende. Balend keek een diep bedroef de Bro nog eenmaal terug naar die zeventiende minuut van de tweede helft. „We waren even amateuristisch bezig", treurde hij hardop. „En dat was net even te lang..." GERT-JAN ONVLEE Noordwijk: Dorlmundt. Spaander man, Westgeest. Van Beveren. Van der Veen (Jack Manuputty). Strijk. John Manuputty. Smits (Sluis), Gerlof. Bröring, Bogers. Scoreverloop: 36 Bröring 0-1, 62 Stout 1-1. 62 Tol 2-1. 88 Stam 3-1.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 15