Maatschappij zal volledig door de bocht moeten Rutten zorgde voor koersdruk V DAMRAK CONOMIE Beurs van Amsterdam Organisatie ondernemingen is vaak nog vooroorlogs Aramco volledig in Saoedische handen ^eer olie evonderi in foordzee DRS. HUPKES: LEIDSE COURANT VRÜDAG 5 SEPTEMBER 1980 PAGINA 19 )EN HAAG De organisatiestructuur an veel ondernemingen is volgens ir. W. ir Hart, voorzitter van de vereniging oor de metaal- en elektrotechnische indu- trie FME, nog van voor de oorlog. „We lo- en vaak hopeloos achter, ook ten opzich- e van het buitenland. We hanteren nog teeds militaire hiërarchische structuren", Idus de voorzitter van de metaalwerkge- ers in „De Werkgever", het blad van de hristelijke werkgeversorganisatie NCW. Iet bedrijfsleven moet niet alleen innoveren p het terrein van produkten en produktie- rocessen, maar ook de interne samenwer- ingsverbanden zijn aan vernieuwing toe, leent Ter Hart. „In de onderneming moeten re van elkaar weten wie wat, hoe en waar in doet. We moeten weten wat het doel is an de organisatie, iemand die in dienst ■eedt bij een organisatie moet zich daarin unnen vinden". )e FME-voorzitter vindt overigens dat de ndernemingsleiding de vrijheid en de flexi biliteit moet houden om te beslissen. De werknemers moeten meepraten over dingen waar zij qua vak en qua kennis over kunnen meepraten. De ondernemingsleiding moet re kenschap geven aan de ondernemingsraad al dus Ter Hart. Hij houdt een pleidooi voor een ministerie voor de industrie. Dat zou zowel de economi sche als de sociale kant van de zaak moeten behandelen. De overheid zit momenteel ver strikt in departementale)tegenstellingen, er bestaat geen gemeenschappelijke opvatting over de industrie, aldus de FME-voorzitter. Als er een ministerie voor de industrie is, dan zou het ministerie van sociale zaken een coördinerende rol kunnen krijgen voor alle sectoren van onze samenleving. Ir. Ter Hart is er een voorstander van lange termijnplannen voor de industrie te laten be handelen in een orgaan van werkgevers, vakbeweging en overheid dat geen beleids- voorschrijvende maar een adviserende be voegdheid heeft. Unie BLHP: Amrobank moet Stok redden UTRECHT Bestuurder J. Verbaan van de Unie BLHP meent dat het mogelijk is de werkgelegenheid bij Stok Nederland bv (130 man) alsnog te redden. Stok heeft eerder deze week surséance van betaling aangevraagd. Verbaan is van oordeel dat het voor de Amro-bank, de grootste schuldeiser van Stok, aantrekkelijk blijft de projecten van Stok, op welke manier dan ook te verkopen. „Het maakt toch niet uit of een bank een complete bv of de bezittingen van die bv in onderpand heeft. De Internationale Kok Groep bv in Rotter dam heeft volgens Verbaan inmiddels een overeenkomst getekend voor overname van de assurantiegroep van Stok. Onderhandelin gen over de overname van Stok beleggingen en Beheer zouden in een vergevorderd stadi um verkeren. Ook hiervoor aldus Verbaan is de Kok Groep de belangrijkste gegadig de. WASHINGTON De Amerikaans-Saoedi- sche oliemaatschappij Aramco (Arabian Ame rican Oil Company) is nu volledig in handen van Saoedi-Arabië, zo blijkt uit een verkla ring van Aramco. De Saoediërs hebben de veertig procent die nog in handen was van Exxon, Mobil, Standard Oil of California en Texaco overgenomen. Een voordvoerder van Aramco wilde niet ingaan op persberichten dat Saoedi-Arabië tussen de anderhalf en twee miljard dollar voor de overname heeft betaald. Aramco produceert op het ogenblik 9,5 mil joen vaten (van 159 liter) per dag, ongeveer een derde van de totale produktie van de lan den van de Organisatie van Olie Exporteren de Landen (OPEC). De inkomsten uit olie be droegen het eerste kwartaal dit jaar 18,47 miljard dollar, bijna twee maal zo veel als in het eerste kwartaal van vorig jaar. ationale ederlanden: l pet meer winst IN HAAG - Bij het verze- ingsconcern Nationale- derlanden heeft de gun- je ontwikkeling zich in eerste helft van 1980 jrtgezet. De omzet (ƒ3.911 n) benaderde de ƒ4 mil- d en lag 12,5 pet hoger een jaar geleden 3.477 n).De nettowinst nam 22 pet toe van ƒ124,3 n tot 151,7 min. Per aan- :1 van 10 kwam de winst op ƒ9,36 tegen ƒ7,92 (ge- rigeerd) over het eerste Ifjaar van 1979. interimdividend is vastge- op 2,90 per aandeel, keuze geheel in contan- of ƒ0,80 in contanten en 20 in aandelen uit de agio- irve. Op grond van nu be ide gegevens verwacht de van bestuur over geheel een winststijging die ten- iste gelijke tred zal houden de vergroting van het ka- aal :ruim 14 pet IHRMANN TETTERO- Bührmann-Tetterode heeft overeenstemming eikt met de aandeelhouders Lignac en Van der Meer ih Breda over de verwer- g van de resterende 65,2 van het uitstaande aande- kapitaal. In 1974 verkregen irmann-Tetterode al een ilneming van 34,8 pet. [nac en Van der Meer Papier Recycling houdt i met 31 man personeel be- met de handel en de ver- rking van ca. 120.000 ton 1 papier op jaarbasis. In 9 werd een omzet bereikt ruim ƒ26 min en een be- digend netto resultaat be- ild. In de directie van het Irijf zal geen wijziging wor- gebracht, aldus een geza- lijke mededeling. !IDSCHE WOL De idsche Wolspinnerij NV eft in de eerste drie maan- n van het op 1 april begon- n boekjaar 1980-1981 meer. rlies geleden dan in dezelfde riode van vorig jaar. De om- nam in volume weliswaar ït 20 tot 25 pet toe, maar de sten rezen de pan uit, zo zei. president van de raad van leer, G.J. Verhoef, in de irvergadering. ik voor het gehele boekjaar is de heer Verhoef zeker et optimistisch. "De kosten ien bijzonder hoog zijn", zo ïrkte hij op. ESSANEN Koninklijke essanen NV heeft over het rste halfjaar van 1980 een consolideerde nettowinst be- ald van 5,2 min, ca. 18 pet ien dan in de eerste helft n 1979 (J 4,4 min), concernomzet nam toe van 150 min tot 1.263 min. vermogens- en financiële rhoudingen verbeterden rgeleken met eind 1979. Al- ewel de ontwikkelingen in mengvoeder- en de kunst- flkengroep nog een druk- nd effect zullen hebben op resultaten is volgens de ad van bestuur de verwach- ig gewettigd dat vergeleken it 1979 over geheel 1980 een gere winst zal worden be- ild. !N HELDER Op het Ne- rlandse deel van het conti- ntale plat in de Noordzee is eer olie gevonden. De olie ard aangeboord in hetzelfde akten westen van Den Hel- waar al eerder drie olie- Iden zijn ontdekt. Volgens n woordvoerder van de Ne- rlandse dochter van nion Oil Company of Cali- Tiia, hebben de eerste me igen uitgewezen dat het hier at om een „belangrijke |ndst". De omvang van het ieveld moet nog worden Btgesteld, voordat tot exploi- te wordt besloten. Invoering van chips rampzalig, mits De invoering van chips micro-elektronika in het produktieproces zal als de overheid, werkgevers- en werknemersorganisaties niet tijdig „bijsturen" rampzalige gevolgen heb ben voor onze samenleving. Bij een ongewij zigd beleid moeten we in de jaren tachtig re kening houden met de gevolgen van de chips-technologie zoals: een stijgend ziekteverzuim; een toenemend aantal wao'ers; verstoorde arbeidsverhoudingen; ernieuwde stijging van het inflatietempo; nog meer problemen op de arbeidsmarkt Drs. Tjerk Hupkes: ten .eerder conflic- Tot deze alarmerende conclusie komt een werkgroep van de Rijksuniversiteit te Groningen die onder leiding van de socio loog-econoom drs.Tjerk Huppes uit Glimmen een studie heeft gemaakt naar de maatschappelijke gevolgen van de chip-tech nologie. Er moet, aldus de werkgroep die het onderzoek uit voerde, in opdracht van het ministerie van sociale zaken, op be drijf snationaal en internationaal niveau een onderling overleg worden ingesteld om de invoering van de micro«lektronika in het produktieproces te begeleiden. De chip-technologie zal vol gens drs.Huppes en diens medewerkers enkele maatschappelij ke ontwikkelingen die al aan de gang zijn, versnellen. Volgens Huppes zal hef recht op arbeidsloze inkomens en op zelfont plooiing in toenemende mate aanvaard worden. De democrati sering van het bedrijfsleven zal nog worden versneld en tegelij kertijd zullen meer vrouwen aan het werk willen. Als de over heid en andere organisaties niet tijdig op die ontwikkeling vooruitlopen, en passende maatregelen treffen (zoals bijvoor beeld verbetering van het onderwijs) om de samenleving op die drastische veranderingen voor te bereiden, dan zal er veel mis kunnen gaan. De maatschappij, zo formuleerde drs.Huppes het deze week kernachtig, zal door de bocht moeten. (van een onzer'verslaggevers) GRONINGEN „We zullen moeten leren leven in een zich steeds sneller wijzigende samenleving. Voor het werkgelegenheidsvraagstuk zal door de invoering van nieuwe technolo gieën (micro-elektronika) geen op lossing zijn als men blijft vasthou den aan de traditionele opvattingen over werk". Dit is een van de belang rijkste conclusies van de 39-jarige socioloog-econoom drs.Tjerk Huppes uit Glimmen, die de leiding had van het onderzoek naar de maatschappe lijke gevolgen van de invoering van micro-elektronika (chips) in het pro duktieproces. Het gaat, aldus Hup pes, in feite om een andere ethiek. De maatschappij moet door de bocht en zal de werklozen volledig moeten accepteren". Uit het gisteren verschenen rapport dat in Den Haag ten doop is gehouden en binnenkort ook als boek verschijnt, blijkt dat Huppes en zijn medewerkers (R.Bilderbeek en T.Opdam van de Rijksuniversiteit te Groningen) een analyse maakten van de maatschappe lijke gevolgen van de technologische ontwikkeling in de periode 1950 tot 1970. Op grond van deze onderzoekingen concludeert Huppes dat de invoering van de chips de maatschappij voor in grijpende aanpassingsproblemen zal plaatsen. Hij keurt de invoering van de. micro-elektronika niet af,maar hoopt vurig dat men maatregelen treft die op de ontwikkeling vooruitlopen zodat er nog kan wordep bijgestuurd. Zijn rap-, port stemt somber: De spanningen in onze samenleving zullen alsmaar toene men. Er zullen bijvoorbeeld conflicten ont staan over de verdeling van inkomens tussen werkenden en werklozen, maar ook in de bedrijven zullen daarover problemen rijzen. „Het verdelingsconf lict zal zich verscherpen doordat als ge volg van de automatisering het mid denkader in de bedrijven wegvalt en er een kloof ontstaat tussen hoog- en laag- gekwalificeerde banen. Afwijkingen tussen de feitelijke en de gewenste kwaliteit van de arbeid, een toenemend aantal werklozen, verdelingsconflicten en verdere afbrokkeling van traditio nele gezagsverhoudingen lijken het beeld te gaan bepalen van de arbeids verhoudingen in de jaren tachtig", al dus Huppes. Aanleiding voor het onderzoek was de onzekerheid die er van overheidswege bestaat over de maatschappelijke gevol gen van de chips-technologie. Tech nisch gezien lijkt het aantal toepas singsmogelijkheden van de micro-elek tronika onbegrensd. Knelpunt is de sa menleving zelf, waarvan het nog niet duidelijk is hoe die zal reageren op alle vernieuwingen. In overleg met het mi nisterie van Sociale Zaken ging Huppes bekijken hoe de maatschappij reageer de op,de vernieuwingen in de periode van 1950 tot 1970. Grafieken van het nationale inkomen, de sociale uitkerin gen en bedrijfsindexcijfers geven spec taculaire stijgingen te zien. De maat schappij kwam als het ware in een stroomversnelling terecht wat zich ma nifesteert in de grafieken. „De problemen die zich in die periode voordeden, geven een inzicht in de ont wikkeling die ons boven het hoofd hangt door de komst van de chips, die ook indrukwekkende vernieuwingen met zich brengen", aldus Huppes. Sociologen, economen en psychologen hebben theorieën ontwikkeld om de maatschappelijke aanpassingsproble men die zich voordoen als ingrijpende veranderingen zich snel en plotseling voltrekken. Psychische ontsporingen, stress en angstgevoelens, eenzaam heidsverschijnselen en een toenemende vraag naar psychiatrische hulp zijn de kenmerken van die verandering. Huppes toont aan dat al deze verschijn selen optraden in samenhang met de technologische versnelling in de perio de 1950 tot 1970. Op basis van die gege vens verwacht hij in de toekomst een verdere verscherping van de sociaal- economische beleidsproblematiek. So ciaal-culturele trends die zich in dé laatste jaren in gang hebben gezet, zul len zich in samenhang met de komst van de micro-elektronika verder ont wikkelen. De visie van de mens op zichzelf en de werkelijkheid om hem heen zal veranderen. Er is dan sprake van een ontmaskering van illusies, waartoe de technologisch-wetenschap- pelijke ontwikkeling de mens uitnodigt dan wel dwingt. Dit zogenaamde „de- mystificatieproces" zal zich volgens Hupkes onder invloed van de chips voortzetten met als gevolg een verdere afname van de sociale ongelijkheid, niet alleen tussen gezagsdragers en on dergeschikten, maar ook tussen de wer kende mensen en de werklozen, man nen en vrouwen. Een belangrijk ver schil tussen de periode van 1950 tot 1970 en de huidige samenleving is dat er thans sprake is van onevenwichtig heid. Dat betekent volgens Huppes dat er door de invoering van nieuwe tech nologieën eerder conflicten zullen ont- AMSTERDAM Bedrijfs nieuws met een lach en een traan. Het was weer echt kwakkelen op het Damrak. Enerzijds zorgden sterk te genvallende bedrijfsberich- ten en een pessimistische be schouwing van prof. Rutten voor een fikse koersdruk op de aandelenmarkt, maar an derzijds vormden meeval lende berichten uit het be drijfsleven en uit Wallstreet voor een redelijk tegen wicht. De resultante van die krachten was, dat het alge mene ANP-indexcijfer zich op een iets hoger peil van 85,2 goed kon handhaven. Helemaal mis was het weer op de obligatiemarkt. De koers druk overheerste vooral in het midden van de week. Er komt alleen kooplust op een lager peil. Het buitenland laat ge heel verstek gaan waaraan de ook in het buitenland opgelo pen rente natuurlijk niet vreemd is. Zo ging bij onze oosterburen het rendement op de kapitaalmarkt naar 8,2 pro cent, weliswaar nog bijna 2 procent lager dan het rende ment op middellange staatsle ningen bij ons (10,10 procent) maar de ook in West-Duits- land opgaande lijn speelt toch wel een rol. Menige belegger in eigen land kijkt de kat thans uit de boom en wacht de begroting voor 1981 af, die naast enkele ande re onheilen het weer forse fi nancieringstekort van 12 mil jard gulden zal laten zien al is dit volgens de laatste berich ten 3 miljard gulden gunstiger dan het tekort van dit jaar. De schatkist moet dus ook vol gend jaar een zwaar beroep op ,de kapitaalmarkt doen waar door de opwaartse druk op de rente uiteraard groot zal blij ven. Dat de staat daar nu al weet van heeft, blijkt uit de aan kondiging van afgelopen don derdag van een 1014 procent lening met een looptijd van tien jaar. Het is weer een ten derlening waarbij inschrijvers zelf bedrag en koers kunnen vaststellen. De hieraan vooraf gaande lening had een rente van 9,5 procent en zij werd uitgegeven tegen 101 maar af gelopen donderdag was de koers al teruggevallen tot 97,2. Dat het klimaat op de obliga tiemarkt niet goed is blijkt ook wel uit het mislukken van de 10 procent Amro-lening (zij le verde maar 85 miljoen gulden op terwijl 150 miljoen gulden was gevraagd en de 10,5 pro- cents lening van Denemarken, beide uitgegeven tegen 99). Donderdag werd hiervoor res pectievelijk 98,6 en 97,7 be taald. Niettemin gaat de rente voor de geldgevers omhoog, ook voor de geldvragers op de wo ningmarkt zit de rente in de lift. Deze week hebben de Westland Utrecht Hypotheek bank en de Friesch Groningse Hypotheekbank de basis hypo theekrente van plusminus 10,8 procent op circa 11 procent ge bracht. Gisteren werd bekend hoe prof. Rutten, de secretaris-ge neraal van economische zaken over de economische situatie denkt. En dat is niet zo gun stig. De overheid moet er bij het uitstippelen van haar be leid van uitgaan, dat in de ko mende vijf jaar de economi sche groei niet groter zal zijn dan 1 a 1,5 procent per jaar. hetgeen betekent - gezien de bevolkingsgroei - dat er per hoofd van de bevolking vrij wel geen inkomensgroei over blijft. De ombuiging van de collectieve sector moet dan ook zeker verder gaan dan in Bestek '81 is opgenomen. Bo vendien is een matiging van de loonstijging dringend nodig ten. De koers sprong van 88 gulden naar 99 gulden op don derdag. Nederlandse Lloyd liep verder omhoog naar 102 gulden (plus 5 gulden) maar Van Ommeren zakte een gul den terug. Koninklijke Olie profiteerde van het weer aan trekken van Wallstreet (het Dow Jones gemiddelde ging om uk oe problemen te ko men. Het perspectief is be hoorlijk somber en ongetwij feld een voorbode van wa, we in de begroting en daaroij ue- horende makro-economische verkenning te wachten zijn. Het wordt er al met al voor ae belegger niet gemakkelijker op. Het klimaat voor het be drijfsleven wordt eerder slech ter dan beter en de keuze over de soort belegging wordt dan extra bemoeilijkt door het op lopende rendement op de obli gatiemarkt. Konden we de vorige week spreken van prachtige resulta ten in het eerste halfjaar van JPV Nederlandse Lloyd en \i de Scheepvaartmaatschappijen Ommeren, deze week voegde Holland Amerika Lijn zich ook in de rij van meer-winst- makers. Die winst steeg in het eerste halfjaar van een ton in 1979 tot vijf miljoen gulden nu, een mooie prestatie ook al is dat mede te danken aan boek winst op verkochte kantoor ruimte en aan extra renteba- naar de fikse daling weer 23 punten omhoog naar 953 afge lopen woensdag) en belandde donderdag op 171,10. Maar ook Unilever werd twee gul- aen oe.ei tot 121 gulden. AKZO en Philips veranderden praK.iscn niet in koers terwijl Hoogovens een paar dubbeltjes Kwijt raakte Wat de uitgeverswereld oe treft, heeft de beurs het nog steeds moeilijk met het belang rijk teruglopen van de resulta ten over het eerste halfjaar van Elsevier. We zien dat dui delijk aan de koers. Afgelopen donderdag 199 gulden tegen nog 237 gulden op 15 augustus. Maar ook andere uitgevers lo pen terug. Kluwer werd (on danks de mooie cijfers) afgelo pen donderdag 91 gulden te gen nog 100 gulden op 22 au gustus. De Telegraaf en Wege ner konden zich handhaven, ICU werd twee gulden beter terwijl VNU f 1,50 opliep. Te legraaf en VNU hadden overi gens bekend gemaakt dat haar winsten in het eerste halfjaar nagenoeg gelijk waren aan die van vorig jaar. In de lokale sector waren er goede en slechte tijdingen. Een klap voor de beurs was de hal vering van de winst van De Bijenkorf tot 7,5 miljoen in het eerste halfjaar. De consument gaat in deze tijd minder vlot kopen, terwijl ook de hoge rentekosten nadelig op de be- drijfs-resultaten inwerkten. Er ging vier gulden van de koers af tot 52 gulden op donderdag. Over een sterke stijging van de rentelasten klaagde ook pa pierfabriek Van Gelder Zo nen. Dit en de zware aanloop verliezen op de nieuwe kran tenpapier-machine zijn groten deels verantwoordelijk voor het verlies van bijna 54 mil joen in het eerste halfjaar. De koers blijft rond om de 11,50 circelen. Holec had nog wel een verlies van goed 3 miljoen gulden, maar het totale verlies van dit jaar zal toch beduidend lager zijn dan vorig jaar. De beurs waardeerde de aandelen desondanks zes gulden lager (donderdag 57,50) Ter opbeuring nog wat oeter nieuws. Pakhoed maax e in het eerste halfjaar een winst van goed 14 miljoen gulden (vorig jaar 9,5 miljoen gulden). De koers zakte echter naar 40 gulden. Farmaceutisch bedrijf Naarden verdubbelde de winst tot 3,6 miljoen gulden (koers een gulden hoger tot 16 gul den). Voedingsmiddelenbedrijf Westzanen tilde de winst van 4,4 naar 5,2 miljoen gulden (koers onveranderd 45,50 gulden) en farmaceutisch be drijf Gist Brocades kwam met een 5 ton hogere winst van 11,1 miljoen gulden voor de dag. Waarmee de koers 1,50 kon oplopen tot 30,50. hoofdfondsen jank 65.30 Bos Kalis 95.50 Dordtsche petr 216.20 72,30 22,30 310.50 00.30 65,20 Ennla r-NOU 135.0C 70.50 30.50 54.20 Heineken Hold. 48.60 Beton.Gr. 70.00 Hoogovens 14,40 66.40 Nedlkjyd Gr. NMB Ogem Holding Pakhoed Holding Pakh. HokJ. eert Philips Robeco 117.40 102.00 236.50 17,50 183,00 105,00 40.80 37.80 17,30e 102.80 82,50 47.90 240.50 overige aandelen koers 3-9 koers 4-9 ADM-Beheer Amlaa Rubber Asd Rijt. Ass St. R'dam Caland Hold ld 6 pet een CSM CSM ert 84,50 60,00e 430.00 47.50 38.00 88.00 355.00 101.50 57.50 231.00 205.00 200.50 199.50 67.50 24.90 162.50 1306.00 56,00 53.70 130.50 130.50 175,00 162.30 70.50 430.00 47.50 107.00 61.00 276.50 37,50e 87.00 MHV Adam Moeara Fn ld 1-10 idem 1-4 Mulder Ml|nb. W. Naarden NEFIT Ned. Scheep Ned. Springst. 198.00 34.60 1800.00 26.00 349.00 4500.00 955.00 740,00 635.00 16.00e 91,00 36.00 16,10 170.00. 57.30 1140.00 218.20 4570.00 725.00 Econosto EMBA Eriks Fokker 44.50 18,10 n C 171.00 135.00e 27.20 150.00 76.00 Giessen Goudsmlt Holdoh Holec HALL Trust. 28,80 26.00 14.40 370.00 41.50 151.50 52.00 75.00 38,40 57.50e 92,50a 126.00 14.00a 37,50 76.60 30.80 71,50 69,00 Ommeren eert Palembang Pont Hout Porcel. Fles Rademakers Reeuwijk RIVA ld eert Rohte Jisk Schev. Expl. Schlum berger Schokbeton Schultema Schuttersv. Slavenb Bank Smit Internat. v d. Vilet-W Ver. Glasl. Vml-Stork 57,50 99.00 126.00 12.80 37.50 78.50 260.00a 84.00 23.20 696.00 60,00 245.00 91,00 52,00 52,00 i 11.10 30,00 31.50 118.009 27.80 167,00 125.00 38.80 93.00 245.00 91.00 270.50 245.50 47.50 282.00 47.40 100.10 145.10 58.00 67.00 48.00 135.50 18.80 35.00 35.50 62.00 44.50 30.00a 134.50 Alg. Fondsenb. America Fnd Asd. Belegg. D Binn. Belt. VG B.O.G. Converto Sumabet Tokyo PH(S) Tokyo PH 158.00 491,00 151.50 1045.00 117.50 134,00 487.00 172.50 80.20 116.00 164,00 108.00 104.00 100.40 4460.00 950.00 740.00 625.00 23.70 31.00 116.00 27.40 167.00 76.80 39.50 93,00 245.00 91.00 297,00 18.50 205.00 70,00a 270.50 245.50 47.80 282.00 46.50 100.10 145.00 57.60 208,00 38.00 69.00 48,00 134,90e 81.70 37,50 18.90 100.40 100.00 134.80 135.50 134,30 1070,00 117,50 134,00 487.00 42,60 116.00 164,00 108,00 obligaties 11.50 Ned 80 10 50 id 74 10.00 id 80 9 50 id 76-2 9 50 ld 80-95 9.25 id 79-89 9 00 id 79-94 105.60 105.60 8 00 id 70 III 8 00 id 76-91 8 00 id 77-97 8 00 id 77-87 8 00 id 78-88 7 75 id 71-96 7 75 id 73-98 7 50 id 69-94 7 50 id 71-96 7 50 id 72-97 7 50 id 78-93 7 50 id 78-88 6 50 id 68 1-93 101.2C 101.00 99.40 98.00 98.50 97.50 06.00 96,10 93.50 93.50 94,90 94.90 92,90 93.50 93.20 93.70 93.70 90,90 94,80 92.20 91,70 90.60 90.20 88,70 96.60 96.50 95.10 91,80 89.50 94.30 91.20 87,10 86.90 85.40 89.10 89.40 89.00 98.20 84,50 87.60 87.80 86.00 82.50 85.20 84.60 101,20 99,80 98,10 98,70 97,50 96,20 96,10 95,00 95,00 91,00 92.70 92.50 92,00 95,30 92.00 89.50 94,50 91.20 87.10 65.70 88.10 90.00 88,40 6 50 id 68 IV 6.25 id 66-91 6 25 Id 67-92 6 00 id 67-92 5 75 id 65 1-90 5 25 id 64 1-89 5 25 ld 64 II 4 00 ld 61-86 4 00 ld 62-92 3 75 id 53-93 3.50 ld 56-86 3 25 ld 48-98 3 25 ld 50-90 3.25 ld 54-94 3.25 id 55-95 3.25 ld 55-85 3.00 ld Grb. 3 00 ld 37-81 3.00 ld Grb 46 11.00 BNG 74-81 11 00 id 74-84 10 50 id 1974 9 SO id 74-82 9.50 id 74-99 9 50 id 75-85 9 50 id 76-01 9.00 id 75-00 8 75 id 70-90 0.75 Id 70-95 8.75 id 75-00 8.75 Id 77-02 8 50 id 70-85 8 50 Id 70-95 8.50 id 73-98 8.25 id 70-85 8.25 Id 70-96 8 25 Id 76-01 8 00 Id 69-94 8.00 Id 71-96 8.00 id 72-97 8.00 Id 73-79 8.00 id 75-00 7.75 Id 72-81 7 60 id 73-98 7.50 Id 72-97 7.25 Id 73-98 7.00 Id 661-91 7.00 Id 66-11 79.50 93.60 85.80 92,00 84.30 99.70 94.40 101.00 101.20 100.50 99,50 95,80 95.20 92,60 92,20 92,20 96,00 91,70 89.40 95.40 90.10 96.60 85.20 99.30 84.00 84.20 82.60 87.20 87.10 85,00 92.00 84,40 81.30 92,50 84,80 44,60 77,00 95.30 91.00 74,00 83,20 78.00 78,30 91,80 41.20 99,70 94.70 101,00 101,40 100,70 99.70 95,60 98,80 95,60 93,20 95.20 92,60 92,10 89,20 95,70 90,40 86,80 96,90 85.20 99,40 84.30 84.30 82.80 87,30 beurs van New York Bethi°Steet Chrysler Cons. Edison Eastm. Kodak 39 3/8 54 1/2 81 1/8 31 7/8 6 1/8 55 1/2 42 3/4 25 7/8 38 1/2 54 1/8 84 1/8 32 1/8 24 1/2 45 1/4 65 5/8 54 1/8 16 3/8 30 5/8 S. Fe Sears R. Shell Oil South. Pac. St.: Brands Un. Techn. Westinghouse 31 1/2 31 1/8 29 1/4 34 1/2 27 7/8 24 1/8 89 1/8 39 3/4 40 3/8 31 1/2 30 3/8 313/4 30 7/8 29 3/8 34 1/2 34 78 1/8 67 7/8 27 1/2 23 7/8 88 1/2 62 3/4 17 3/4 39 1/2 22 7/8 22 7/8 66 3/4 Woolworth buitenlands geld (Prt)s In guldens) Amerikaanse dollar 1.88 Engelse pond 4.53 Belgische fr. (100) 6.54 Duitse mark (100) 107.25 ttal. lire (10.000) 21.00 (KW 3.70 Zweedse kroon (100) Noorse kroon (100) Deense kroon (100) Ooetenr. ach (100) Spaanse pee. (100) Griekse drachme (100 Finse mark (100) JoegoaL dinar (100) lorae pond 45.00 38.50 33.75 41.50 36.75 15.55 51.50 54.50

Leidse Courant | 1980 | | pagina 19