Bert Oosterbosch ten onderin chaos s Gangmakers in ruziesfeer Willy van de Kerkhof niet in Oranje FC Utecht alsnog eerst naar Roemenië Administrateur NMB schuldig aan fraude met startbewijzen JURY LEVERT PRUTSWERK MARTIN VENIX KLASSE APART BIJ STAYERS Uitslagen WK wielrennen Rode kaart voor spuwen SPORT LEIDSE COURANT VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1980 PAGINA 15 BESANCON Even verrassend als Bert Oosterbosch vorig jaar wereldkampioen achtervolging werd, zo verdween hij gis- teravond voortijdig van het internationa le baantoneel. Dit keer zorgde de net drie weken geleden prof geworden Antony IDoyle voor de grootste sensatie. Dé En gelsman reed geweldig, maar toch kwam gijn overwinning echter tot stand door een serie ongelooflijke blunders van de baancommissarissen. Nederland diende Kompt twee protesten in maar die wer- n afgewezen. Al kwam er in een geval wel de jury d'appèl aan te pas. In dit laatste rechtsprekende orgaan was de heer Campbell echter voorzitter, en. als rechtgeaard Engelsman die er overigens gezien zijn uitlatingen ook niets meer van begreep, zorgde hij ervoor, dat de balve finaleplaats van Doyle niet in ge vaar kwam. Dat was niet de enige tegenvaller voor het aranjelegioen. Ook Roy Schuiten redde het niet. Hij had onverwacht last gekregen van maagkrampen en kon niet starten. Uitgere kend de coureur die als zwakste van het trio werd beschouwd, Herman Ponsteen, voor kwam dat het door 3000 toeschouwers bijge woonde avondje wielrennen voor Neder land in een drama eindigde. Hij schakelde na een ijzersterke race met een formidabele laatste ronde de sterk geachte Italiaan Vi- centini uit. De prestatie van de Twent kreeg door de sensationele ontwikkelingen rond het duel Doyle-Oosterbosch niet de aandacht die hij verdiende. Toch was dat begrijpelijk. Want wat gebeurde er allemaal? De ellende begon toen Doyle na ongeveer 2,5 ronde lek reed. Er moest volgens de reglementen opnieuw worden gestart. De eerste fout was toen al gemaakt. Er was te laat afgeschoten om Oosterbosch op het materiaaldefect van zijn tegenstander te wijzen. De tweede blunder was dat de tweede start was op de plaats waar de Brit had lekgereden. Tot overmaat van ramp gaven de rondenborden vervol gens verkeerde cijfers aan. Dat had weer heel andere vervelende consequenties. Als gevolg van dat alles werd er namelijk een ronde te vroeg voor Oosterbosch afgebeld, terwijl later tevens bleek dat de tijd ver keerd was opgenomen. Sensatie Sensatie genoeg dus. Ploegleider Peter Post diende onmiddellijk twee protesten in. De eerste tegen de afgelegde afstand, de tweede naar aanleiding van het verkeerd informe ren van zijn renner. Zoals gezegd kwam er geen herkansing. Trouwens, het reglement zou ook geen oplossing voor deze zaak heb ben kunnen aandragen. Hoezeer de jury echter zat te prutsen bleek uit de uiteindelijke tijden. Eerst kwamen de den gezien het twee keer starten van de renners. Bert Oosterbosch: „Het ging juist lekker, ik dacht mijn tegenstander net in te halen. Het is dat ik een boete krijg, anders zou ik het hele zooitje zo overhoop rijden". Ponsteen maakte zich door al die vreemde zaken verschrikkelijk kwaad. En wat zel den of nooit gebeurt, in zijn woede reed hij zich helemaal leeg. Dat was ook nodig want na een kleine twee kilometer lag hij 2,24 se conden achter op Vicentini. Meedogenloos voerde de Nederlander het tempo op en bracht zijn achterstand terug tot 0,94 sec. De laatste ronde had hij wel zoveel kracht over, dat Vicentini definitief werd verslagen. (6.04.20 om 6.05.50). Hijgend verklaarde Ponsteen: „Ik wilde de laatste vier bereiken. Het zou te gek zijn als Nederland helemaal niet meer vertegen woordigd is na die toestanden rond Schuiten en Oosterbosch. Ik heb nu een voordeel. Ik heb weer een dag om van de inspanningen te herstellen". Dat zal nodig zijn, want Ponsteen moet van avond in de baan tegen de Deen Hans Hen drik Oersted, die wederom een snelle tijd (6.01.13) liet noteren. De koppeling aan de Deen was wederom het gevolg van de door de jury gemaakte fouten. Het reglement werd nu weer keurig nageleefd en dat hield in dat de snelste -Doyle met zijn dubieuze tijd van 6.01.37- tegen de langzaamste mocht rijden. Oersted was de een na beste en kreeg derhalve Ponsteen als volgende rivaal. „Dat pik ik niet", brieste Ponsteen. „Ik ben al zo vaak gepakt, als dit niet wordt veranderd, rijd ik niet. Dan ga ik naar huis!". De door alle blunders zo bevoordeelde Doyle was toen al lang niet meer aanwezig. De Londe- naar was grinnikend pijlsnel naar zijn hotel teruggekeerd. PETER VAN PUTTEN De Amerikaanse Sue Novarra sprint met open mond naar het goud op de sprint. (Van onze verslaggever) BESANCON De naar de regenboogtruien lonkende Nederlandse wielerafvaardiging moest gisteravond niet alleen teleurstellin gen slikken bij de beroepsachtervolgers, ook bij de stayers moesten de nodige onaan gename zaken worden verwerkt. Maar eer ste goede berichten. Wereldkampioen Mar tin Venix was een klasse apart. Hij won zijn serie zoals hij wilde. Ook René Kos ging rechtstreeks naar de finale. De derde oranjeprof, Martin Rietveld, was minder ge lukkig. Hij werd naar de herkansing verwe zen. Hoe vervelend zoiets kon zijn, ontdekte Gerrie Groenewegen bij de amateurs. Een desperate alles-of-niets-poging leverde in de slotfase niets op waardoor de officials heel kil zijn naam van de deelnemerslijst schrapten. Een bijzonder trieste ontwikkeling, omdat Ger rie Groenewegen eerder slachtoffer zou zijn ge worden van praktijken in het soms zo ondoor zichtige gangmakerswereldje. Hoe het precies zat, wilde niemand vertellen maar een feit was, dat de Nederlandse gangmakers onder elkaar flink ruzie maakten. Joop Zijlaard zou tijdens de serie waarin Groenewegen werd uitgescha keld, aanwijzingen hebben gegeven aan de Belg Jan van Hoof, die zich ten koste van de Neder landse renner plaatste. De eindstrijd bij de ama teurs kon door al die grappen wel eens een bij zonder opmerkelijk verloop krijgen. Theo van Tol, die achter diezelfde Zijlaard rijdt, heeft na melijk verklaard: „Afspraken? Ik rijd voor me zelf. Ik ben door Pronk en Minneboo lang ge noeg aan het lijntje gehouden. Ik heb me het hele seizoen al moeten schikken. Daarvan heb ik nu genoeg!". Op deze opwindende wedstrijdavond kon ook de eerste wereldkampioene worden bejubeld. Sue Novarra-Reber sloeg voor de derde keer in haar carrière toe en verwees titelverdedigster Galina Tsareva naar de tweede plaats. Het brons was voor Claudia Lommatzsch, die in een Westduits onderonsje Beate Habetz terugwees. Truus van. der Plaat -in Amsterdam nog ver rassend tweede- reikte ditmaal niet verder dan een zevende plaats in de eindrangschikking. Overigens betekende de zege van Sue Novarra- Reber, het tweede grote succes van Amerika tijdens dit toernooi. De ontwikkeling gaat „hei dens" hard. Vreugde en verdriet lagen op dit toernooi weer dicht bij elkaar. De Japanners die zo goed voor de dag willen komen, omdat zij in 1984 kandi daat zijn voor de organsiatie van de mondiale titelstrijd, lieten hun doorgaans onverstoorbare gezichten helemaal uit de plooi komen, toen Norio Sugita zich rechtstreeks in de finale van de prof stayers reed. Later op de avond sloeg het noodlot evenwel toe. Uitgerekend op het uit Japan afkomstige onderdeel Keirin faalden de Aziaten volledig. De oosterse snelheidsduivels Lnoboru en Kiyoshi Fujimaki haalden zelfs niet eens het erepodium. De Australiër Danny Clark bleek het snelste voor de 36-jarige Daniel Moreion en de even verrassende nummer drie Martin Venix realiseerde achter gangmaker Noppie de Deen Niels Fredborg. «och de snelste tijd in de series. BESANSON De altslagen van het WK wielrennen rijn: Halve finales springt Dames (win naars naar finale): Galina Tsareva (Sov) wint in twee ritten (13,43 se conden en 12,80 seconden over de laatste 200 meter) van Claudia Lom matzsch (WD1). Sue Novarra (VSt) wint in twee ritten (13,98 en 13,11) van Beate Habetz (WD1). Eerste serie profstayers (eerste drie plaatsen zich voor de finale, overigen naar herkansing): 1. Martin Venix (Ned) 50 km. in 42.20,31, 2. Pietro Al- geri (Ita) op 380 mtr., 3. Norio Sugita (Jap) op 410 mtr., 4. Horst Schutz (WD1) op 1 ronde, 5. Steve Heffernan (GBr) op 2 ronden, 6. Martin Rietveld (Ned) op 2 ronden, 7. Roland Voegeli (Zwi) op 4 ronden. Kwartfinales achtervolging profs (5000 mtr.): Doyle (GBr) 6.08,67, wint van Oosterbosch (Ned) 6.01,37, Bor- gognoni (Ita) 6.00,19 wint van Jan Hallam (GBr) 6.15,28, Ponsteen (Ned) 6.04,2ft wint van Visentini (Ita) 6.05,50; Oersted (Den) 6.01,13 wint van Pizzoferrato (Ita) 6.02,70. Profstayers, tweede serie: 1. Wilfried Peffgen (WD1) 50 km. in 41.08,89 (ge middelde snelheid 72,802 km. per uur), 2. Bene Kos (Ned) op 50 mtr., 3. Bruno Vicino (Ita) op 90 mtr., 4. Vit- torio Algeri (Ita) op 370 mtr., 5. Voi- chi Machijami (Jap) op 4 ronden, 6. Meinrad Vögeli (Zwi) op 4 ronden. Sprint dames, finale: Sue Novarra (VSt) wint in twee ritten (13,33 en 12,57) van Galina Tsareva (Sov). Om de derde plaats: Claudia Lommatzsch (WD1) wint in twee ritten (13,29 en 13,37) van Beate Habetz (WD1). ,Om de vijfde plaats: Zlate Hrncirova (Tsj) wint (12,75) van Claudine Verstraete (Bel), Truus van der Plaat (Ned) en Sylvia Burka (Can). Eindstand sprint dames: 1. Sue No varra (VSt), 2. Galina Tsareva (Sov), 3. Claudia Lommatzsch (WD1), 4. Beate Habetz (Wdl), 5. Zlate Hrnciro va (Tsj), 6. Claudine Verstraete (Bel), 7. Truus van der Plaat (Ned), 8. Syl via Burka (Can). Finale keirin: 1. Danny Clark (Aus) laatste 200 mtr. in 11,43 sec., 2. Daniel Moreion (Fra), 3. Niels Fredborg (Den), 4. Giordano Turrini (Ita), 5. Urf Freuler (Zwi), 6. Noburu Fujima ki )Jap), 7. Kyoshi Fujimaki)Jap), 8. Nazzareno Berto (Ita), 9. Michel Vaarten (Bel). Hughes mag toch spelers kopen (Van onze correspondent) ROTTERDAM Trainer Barry Hughes van Sparta mag van het bestuur van de Kasteelclub toch twee nieu we spelers aantrekken, hoe wel de Brit vorige week nog te horen kreeg, dat nieuwe aankopen niet tot de moge lijkheden behoren. Een gesprek tussen beide par tijen heeft het Sparta-bestuur er nu echter van overtuigd, dat de selectiegroep veel te klein is. Nog voor het competi tieduel tegen FC Utrecht, vol gende week zaterdag, wil Hug hes tenmiste de beschikking hebben over een nieuwe mid denvelder. LERIDA Johan van de Velde heeft gisteren de eerste etappe in de Ronde van Cata- lonië gewonnen. De Nederlander legde de 182 kilometer tussen Sant Carlos de La Rapira en Lerida af in vijf uur en 08,14 minuten. SCHEIDSRECHTERS- COMMISSIE UEFA VERGADERT IN ZEIST ZEIST Spuwen in het ge laat van de tegenstander zal voortaan op de internationa le sportvelden met een rode kaart worden bestraft. Dat is dan meteen de enige we zenlijke beslissing die de scheidsrechterscommissie van de UEFA (Europese Voetbal Bond) tijdens een driedaags congres op het KNVB sportcentrum in Zeist heeft genomen. Een voorstel om de doelman voortaan te verplichten na maximaal vier stappen de bal uit te schieten, vond wel bijval, maar werd niet aan genomen. Dat zal pas na een uitgebreide studie wellicht- gebeuren. Weinig interessant was die scheidsrechtersbijeenkomst in Zeist. Alleen aardig is, dat bij na 80 arbiters uit zo'n 30 lan den de cursus hebben gevolgd die moet leiden tot een wat meer uniformere aanpak tij dens internationale wedstrij den. De Oostenrijker Friedrich Seipelt, de hoogste scheids- rechtersbaas binnen de UEFA: „Veranderingen kunnen al leen maar genomen worden in overleg met de FIFA, de We reld Voetbal Bond. Wij kun nen hooguit wat aanbevelin gen Seipelt toonde zich nau welijks te spreken over de ar bitrage tijdens het Europees Kampioenschap in Italië. „Ik heb dingen gezien die niet voor hadden mogen vallen. Er waren maar drie, hooguit vier positieve uitzonderingen, waaronder de Nederlander Charles Corver". Desgevraagd rmeldde Seipelt tenslotte dat de 'Turk Ok, arbiter bij Neder- land-Tsecho-Slowakije, zijn carrière beëindigd heeft. „Vrijwillig", aldus Seipelt, „en dat is maar goed ook, anders hadden wij hem zelf van de nationale lijst af moeten halen. OEFENDUEL TEGEN FC DEN HAAG ZONDER PUBLIEK ZEIST Willy van de Kerkhof zal volgen- dé week woensdag niet meespelen in het Ne derlands elftal, dat in Dublin aantreedt te gen Ierland in een wedstrijd uit de kwalifi catieronde voor het wereldkampioenschap. De middenvelder van PSV behoort niet tot de zestien geselecteerden, waaruit bonds coach Zwartkruis het elftal zal samenstel len. Wegens vormverlies werd Van de Kerkhof voor deze interlandwedstrijd gepasseerd. Met Willy van de Kerkhof vielen nog twee spelers van PSV uit de selectie: Adri Koster en Jan Poortvliet. De uitdunning van de 22 spelers tel lende selectie hield verder in, dat Cees Scha pendonk (MVV), Romeo Zondervan en doel man Van Gerveri (beiden van FC Twente) af vielen. In het gezelschap, dat volgende week maandag naar Dublin vertrekt, bevinden zich vier debutanten: Ronald Sp-'bos (AZ'67), Jan van Deinsen, Joop Hiele (beiden Feyenoord), en Toine van Mierlo (Willem II). De selectie bestaat uit: Ernie Brandts, Piet Wildschut (beiden PSV), Jan van Deinsen, Pierre Vermeulen, Joop Hie le, Ben Wijnstekers (allen Feyenoord), Dick Schoenaker (Ajax), Ronald Spelbos, Johnny ^letgod, Jan Peters (allen AZ'67), Michel van de Korput (Torino), Simon Tahamata (Standard Luik), Frans Thijssen (Ipswich Town), Toine van Mierlo (Willem II), Martin Vreijsen (NAC) en Hans van Breukelen (FC Utrecht). Voor het oefenduel van vandaag tegen FC Den Haag, zijn Van der Korput, Tahamata en Thijs sen niet beschikbaar. Als vervangers zullen Adri Koster en Cees Schapendonk optreden. Na overleg met de politie in Zeist heeft de KNVB, om verkeersopstoppingen te voorko men, besloten geen publiek toe te laten bij de oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen FC Den Haag. Voor Jong Oranje (tot 21 jaar), dat dinsdag 9 september in Dordrecht in het stadion van DS'79 een interlandwedstrijd tegen Jong Wales zal spelen, zijn tot nu toe vijftien spelers gese lecteerd. In de loop van de week zal nog een zestiende speler worden aangewezen. De selectie bestaat uit: Ruud Kaiser (FC Antwerp), Hans de Koning, Richard van der Meer, Ronald Wijsters (allen AZ'67), Luuk Balkestein, Carlo de Leeuw (bei den Feyenoord), Roberto Bosveld (Go Ahead Eagles), Edwin Metgod (Haarlem), André Lok hof (NAC), Michel Valke (PSV), Èvert Bleu- ming, John Scheve, Romeo Zondervan (FC Twente), Willy Carbo (FC Utrecht), Jurrie Koolhof (Vitesse). Coach is Ger Blok. Willy van de Kerkhof. UTRECHT FC Utrecht zal op 17 september in Roemenië zijn debuut maken in het Eu ropese bekervoetbal. Op die dag zal de Utrechtse vereni ging aantreden tegen Arges Pitesti voor de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-beker. De return wordt op 1 oktober in Utrecht ge speeld. Met de welwillende medewerking van de UEFA, de KNVB, Ajax, Arges Pitesti en de Roemeense voetballers is deze definitieve regeling tot stand gekomen. De oorspronkelijke loting hield voor FC Utrecht in, dat begonnen zou worden met een uitwedstrijd. Goedgemutst haastten de Utrechtse alge vaardigden zich daarop naar het vliegtuig voor de terugreis naar Nederland. Door die haast misten zij de ingreep van de UEFA, die op reglementai re gronden het duel tussen Ar ges en FC Utrecht omzette. Voor 1 oktober stond namelijk ook het thuisduel van Ajax ge pland en de reglementen bepa len in dat geval, dat zich bin nen een straal van vijftig kilo meter geen tweede Europese bekerwedstrijden op hetzelfde tijdstip gespeeld mogen wor den. Door een verkeerde interpre tatie van het schrijven van de UEFA, dat FC Utrecht van de omzev mg op oe noogte moest stellen, kwam de leiding van de Utrechtse vereniging pas in een laat stadium achter de in greep. Een telegram van de Roemeense vereniging, dat zijn komst aankondigde voor 17 september, opende min of meer de ogen van de stichtse bestuurderen. In aller ijl werd contact opge nomen met de KNVB die de zaak voorlegde aan de UEFA. De organisatiecommissie van het Europese beker voetbal ging akkoord met het terug schroeven naar de oorspronke lijke loting mits alle instanties daaraan hun medewerking wilden verlenen. Lotto/toto DEN HAAG Lotto 35 van afgelopen zondag kent geen winnaar van de eerste prijs. Niemand van de deelnemers wist de juiste getallen aan te kruisen. In toto 35 a was dat eveneens het geval. Toto 35 daarentegen keert de eerste prijs uit aan één winnaar, die ruim 60.000 gulden ontvangt. De cijfers zijn: Toto nr 35: Eerste prijs (12 goed): 1 win naar, die bruto 60.885,20 ont vangt. Tweede prijs (11 goed): 11 win naars, die elk bruto 3.690,- ontvangen. Derde prijs (10 goed): 157 win naars, die elk 646,30 ontvan gen. Toto-gelijk nr. 35: Eerste prijs:'geen winnaars. Tweede prijs: 3 winnaars, die elk bruto 1.201,20 ontvan gen. Derde prijs: 78 winnaars, die elk 109,20 ontvangen. Vierde prijs: 2.032 winnaars, die elk 6,- ontvangen. Lotto nr. 35: Eerste prijs^geen winnaars. Tweede prijs: 3 winnaars, die elk brut6/ 78.321,- ontvangen. Derde pnjs 121 winnaars, die elk bruto 2.512,90 ontvan gen. Vieroe 1 winnaars, die elk 40,60 ontvangen Vijfde prijs: 15.795 winnaars, die elk 23,60 ontvangen Jackpot nr. 36: 96.749, Toto nr. 35 a Eerste prijs \i<. goeaj. geen winnaars. Tweede prijs (11 goed): 4 win naars, die elk bruto 9.748,50 ontvangen. Derde prijs (10 goed): 35 win naars, die elk brutp 2.228,20 ontvangen. Jackpot voor toto nr. 37: 12.998,-. VUGTH De fraudezaak, die de laatste da gen de vaderlandse motorsport op de achter ste benen zette, is de wereld uit. Kees van der Kruys, administrateur/penningmeester van de Nederlandse Motorsportbond (NMB) heeft toegegeven vorige week tele grammen verstuurd te hebben en die met „KNMV" (de enige internationaal erkende motorsportbond in ons land) ondertekend te hebben. De NMB heeft hem daarop op staande voet ontslagen. Door de bewuste telegrammen was het moge lijk, dat 23 NMB-coureurs dit weekend zonder startbewijs in het Belgische Sint Joristendistel aan een internationale wegrace deel konden nemen. Van die 23 verongelukte het Alkmaarse zijspanduo Jos Stet en André Schilders tijdens de zaterdagse training. Van der Kruys heeft vo rige week vrijdag zijn vervalsingsdaad begaan, nadat hij de dag tevoren via een aangetekend schrijven van de KNMV vernam, dat 23' NMB- coureurs van de voordrachtlest waren ge schrapt. Van der Kruys ontstak in woede: „Na tuurlijk, een maand tevoren had ik de lijst in gestuurd. Iedereen is ingesteld op een vertrek naar België en dan krijg je een dag ervoor zo'n telefoontje". Van der Kruys deelde de betrokken coureure de beslissing van het KNMV mee, en toen kwa men er in de NMB-achterban veel emoties los. Sommige coureurs was het nauwelijks aan het verstand te brengen, dat de KNMV enige zeg genschap had in deze zaak. Immers, tot en met vorig seizoen was de race steeds onder NMB- auspiciën georganiseerd. Dat was nu andere. De woedende reacties van vele coureurs maakten de gemoedstoestand van de al lichtelijk ont stemde Van der Kruys er niet beter op. En de volgende dag besloot hij, verstandelijk toch wel lichtelijk verbijsterd, tot de truc met de tele grammen. Kees van der Kruys kan er rustig over praten: „Ik ben „over de rode" gegaan. De al jaren lang spelende controverse tussen KNMV en NMB is daar de achtergrond van. De willekeur in be handeling van onze coureurs maakt mij al jaren erg kwaad. Dit was zo'n beetje de druppel, die de emmer deed overlopen." Van der Kruys bel de de 23 afgewezen coureure me't de medede ling, dat het feest toch door kon gaan. Wat het KNMV betreft, is de zaak nu voorbij. Secretaris Jos Vaessen jr. heeft de Rotterdamse officier van Justitie gevraagd, de zaak te sepo neren. Er is echter altijd nog valsheid in ge schrifte gepleegd, en dat zal de Justitie niet zo maar voorbij laten gaan. NMB en KNMV wa ren gisteren opvallend eensgezind (en dat na weer een jaar van ruzie maken) om de zaak in der minne te schikken. De NMB heeft voorlo pig slechts de kopzorg om deze zaak met de verzekering af te handelen. De maatschappij hoeft volgens de letter der polis niet te betalen, maar NMB-woordvoerder Van Kuringe was gisteren optimistisch over een goéde afwikke ling van de zaak Stet en Schilder. In ieder ge val staat de NMB garant. JOHN VOLKERS Stedentoernooi sterk bezet DEN HAAG Het interna tionale stedentennistoernooi, dat dit jaar op diverse plaat sen in Nederland voor de ze vende keer wordt gehouden, is sterk bezet. De organisatoren Sweitze Roffel en Frans Steur zijn erin geslaagd een aantal Amerikaanse toppers naar Nederland te halen Evenals vorig jaar treoen xvos- coe Tanner en Eddie Dibbs aan. Bovendien werd de fina list van het internationale Grand-Prixtoernooi in Rotter-, dam, Gene Mayer, gecontrac teerd. Naast deze drie Ameri kanen, die tot de beste vijftien tennissers in de wereld beho ren, komen Tom Okker, de Roemeen Ilie Nastase en de Paraguay aan Victor Pecci op de baan. Het zestal reist in de week van 29 september tot 6 oktober' kris-kras door Nederland. De eerste avond wordt gespeeld in Enschede, daarna in Gronin gen (30 september), Leidschen- dam (1 oktober), Roosendaal (2 oktober), Haarlem (3 oktober) en Goirle (4 oktober). De fina le en de strijd om de derde Slaats zijn op 5 oktober in de .ijnhal te Arnhem. Drie duels voor Heeren ZEIST De tuchtcommissie van de KNVB heeft NAC-spe- ler Hans Heeren voor drie wedstrijden geschorst Bovendien kreeg hij een geld boete van 200 gulden. Heeren moest zaterdag tijdens de wed strijd NEC—NAC het veld verlaten naaat scheidsrechter Bakker tiem twee keer de gele kaart had getoond.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 15