Gauw I verdiend Noordwijkse raad bezorgd over bodemverontreiniging Alkemade viert zilveren onderwijsjubilea Voorhout praat oveii! openbare bibliothee Bouwplan voor Haaswijk goedgekeurd Sassenheimse kindermarkt verdient herhaling Parkeeroverlast Waterbos valt mee KORTWEG REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1980 PA[ NOORDWIJK - In de Noordwijkee raad bleek men niet gerust over een mogelijke verontreiniging van de bodem. Er waren verschillende stak* ken binnengekomen, die betrekking hadden op de verontreiniging van het grondwater door de voormalige Katwiikse vuilnisbelt aan de 's-Gra* vendijkseweg en De Ridder (PPR) meende daaruit te kannen opmaken, dat het grondwater hoge concentra ties bevatte van hetselfde gif als i» Lekkerkerk en Utrecht was aange troffen. Het verbaasde hem, dat de betreffende rapporten niet aan alle raadsleden waren toegesonden. Wel ke maatregelen denkt u te nemen, vroeg hij het college. Burgemeester mr. Bonnike verwees naar een brief van het Ministerie van Volksgezondheid, waarin maatregelen voor korte en langere termijn werden aangegeven. Rijnland is bezig met een onderzoek van het oppervlaktewater. het eigen bedrijf controleert intensief het leidingwater en aan het Rijksinsti- .,Wij l zaak in de gaten", aldus de burgemees ter, „maar er is geen reden tot paniek". De vervuiling is niet van grote omvang en beweegt zich niet sterk. De Ridder geloofde dat allemaal wel, maar attendeerde op de betrekkelijk grote concentraties benzeen, die in de bodem waren aangetroffen. Dit kan in geval van bronbemaling en het be sproeien van landerijen met grondwa ter problemen geven. Het PPR-raadslid fulmineerde fel tegen de storters van de giftige stoffen. „Ze donderen maar neer en gooien maar weg". Er is nog nieta met zekerheid te zeggen, ver klaarde mr. Bonnike. „We zullen het laten uitzoeken en blijven controleren". Schaap (PvdA) vroeg in dit verband ook aandacht voor de beide andere op het grondgebied van de gemeente gele gen vuilnisbelten (aan de Achterweg en aan de Leidsevaart) Bij de behandeling van een voorstel tot het aangaan van een uitvoeringsove reenkomst met de gemeente Katwijk werd de belt ten tweede male ten tone le gevoerd. De grond waarop de vuil nisbelt ligt, blijft Noordwijks grondge bied en het gemeentebestuur bliift voor dit gebied de verantwoordelijkheid dragen. Dit sluit echter niet uit, dat Katwijk aansprakelijk is voor alles wat op de belt gebeurd is en nog gebeurt. Warmerdam (CDA) attendeerde op het risico, dat als gevolg van de verontrei niging door de belt eerst na vijf tien jaar schade ontstaat. Dit zal juridisch nauwkeurig worden geregeld, deelde mr. Bonnike mede. Bij de rondvraag stelde De Ridder (PPR) opnieuw een milieu aangelegen heid aan de orde. In de krant had hij gelezen, dat de haven van Rotterdam werd uitgebaggerd en dat de bagge raars het vuil bij 's-Gravenzande direct onder de kust hadden gelost. „Ik ben er gebelgd over, dat dit in het badseizoen gebeurt". Het PPR-raadslid vond het maar laks van de overheden dat zij daartegen geen protest hadden laten horen. „Waarom is tegen die bagge raars niet opgetreden? Houd de zee als jeblieft een beetje schoon", aldus De Ridder, die meende dat het op de weg van de kustgemeenten ligt om tegen het lossen van het baggervuil te protes teren. Voor een deel was burgemeester mr. Bonnike het roerend met hem eens. Al leen vraag ik me af of de baggeraars aangepakt dienen te worden. Deburge- meester meende dat veeleer daarvoor de instanties in aanmerking kwamen, die de vergunning tot storten hebben verleend, zoals bijvoorbeeld rijswater- staat. Mr. Bonnike zegde de raad toe in formaties over het storten van bagger vuil te zullen inwinnen. De kindermarkt op de Oude Haven van Sassen- heim trok gisteren zeker tweehonderd jongens en meisjes. De tien marktkramen en dertig an dersoortige verkoopplaatsen bleken uitstekend aan te slaan bij de gretige bezoekertjes. Over •ui de toonbank ging veel speelgoed, pré*u ken, spelletjes, maar ook dierenkopjesim duiven, brooddeegfiguren en diertjes ^Z' en schepen. De 'markt' was dermate dat een herhaling er zeker In zit. Jubileumfeest Warmunda WARMOND De Warmond- se voetbalvereniging War munda bestaat 35 Jaar. Reden voldoende voor de grootste vereniging van Warmond om voor het komende weekend een aantrekkelijk jubileum programma op te stellen. Zaterdagmiddag begint om 13.30 uur de zeskamp voor de B, C, D en E-junioren die tot plm. 17.00 uür zal duren. Om de stemming er goed in te brengen is er een draaiorgel aanwezig. 's Avonds wordt er een gewel dige feestavond voor leden met hun introduce's gegeven in het verbouwde klubhuis van Warmunda. Een bekende DJ zal medewerking verlenen. Aanvang 21.00 uur en toegang gratis. De volgende dag is er vanaf 13.30 uur het „mixtoer- nooi". De A-junioren en alle senioren spelen in verschillen de elftallen tegen elkaar, zodat alle spelers elkaar op een sportieve manier ontmoeten. Tijdens dit toernooi vindt de trekking plaats van de loterij met als hoofdprijs een dames- of herenrijwiel. De opbrengst is voor de jeugdleden. Opening jeugdhonk SV Kickers LEIMUIDEN Zaterdag 30 augustus sal om 14.00 uur de officiële opeoing plaatsvinden van het jeugdhonk van s.v. Kickers'69. Deze opeaing xal voorafgegaan worden door een demonstratie parachute springen door een groep van het paracentrum uit Texel op het eerste speelveld. Met de parachutisten zal ook de vlag van de vereniging vanuit net toestel naar bene- I den komen die door burge meester G. J. van der Kroft gehesen wordt. Hierna zal hij, I samen met het jongste lid van de vereniging de deur van het nieuwe jeugdhonk openen. Dat dit jeugdhonk gerealiseerd kon worden is te danken aan het zuinige beleid dat de vere niging vier jaar lang gevoerd heeft om te kunnen sparen en door de enthousiaste inzet van een groot aantal leden, waar onder timmerlieden, metse laars, loodgieters en schilders de werkzaamheden voor hun rekening genomen hebben. Spontaan OEGSTGEEST De bouw van een vierde o- penbare lagere school in Oegstgeest is financieel ge zien een „heet hangijzer" geworden. Middels een mededeling van B. en W. aan de raad komt het he denavond in de openbare raadsvergadering ter spra ke. De gemeente komt een bedrag tekort van rond twee ton om de bouw te fi nancieren. In het lokale hui.s-aan-huis-blad werd becijferd dat, uitgaande van het feit dat Oegstgeest 16.000 inwoners telt, dit op 12.50 per persoon komt. Sinds gisteren is er ten minste één Oegstgeeste- naar met een behoorlijk portie burgerzin. Hij heeft spontaan 12.50 gestort op de gemeentereke ningHet wachten is nu nog al op die 15.999 pnderen. „Juf" Metselaar temidden van haar leerlingen. OUDE WETERING/ROE- LOFARENDSVEEN In de gemeente Alkemade vie ren twee onderwijskrach ten hun xilveren onderwijl- jubileum. De heer K. H. van Gerwen, directeur van de Lagere Technische School is op 1 september 25 jaar bij het onderwijs werkzaam. Datzelfde geldt voor de onderwijzers me vrouw Ruiter-Metselaar van de Roelofarendsveense Sint Josephschool. Geboren in Boxtel in 1934, volgde de heer Van Gerwen in Amsterdam de kweek ster. In 1957 begon hii les te geven op een school voor „progressief onderwijs", de Monseigneur Huibersschool die in die tijd speciaal ge steund werd door Prof, Mi- chels. Van 1960 tot 1964 was de heer van Gerwen werk zaam in een observatiehuis voor jongens. In dit tehuis werden ae pupillen door de Raad van Kinderbescher ming geplaatst. Na de opheffing van deze in stelling solliciteerde de heer van Gerwen in Oude Wete ring en begon op 1 september 1964 als leraar aan de L. T. S. In 1966 werd hij tot adjunct- directeur benoemd en in 1974 tot directeur. Op dit moment werkt hij aan een fusie met het L H. N O. Als dit lukt, hoopt men een roldoorbre king in gang te zetten; meis jes zouden meer geïnteres seerd kunnen raken in tech nische vakken en jongens in verzorgende vakken. Een an der voordeel is dat men beide administraties kan coördine ren. Vandaag is het de hele dag feest geweest voor de leerlin gen en morgen wordt de heer van Gerwen een receptie aangeboden van 16.00 uur tot, 17.00 uur in de aula van de school, 's Avonds is er een reünie voor alle leerkrach ten. „Juf Metselaar Mevr. Ruiter-Metselaar is op 5 september 25 jaar werk zaam als onderwijzeres aanr de St. Josephschool in Roelo- farendsveen Dit heugelijke feit wordt die dag op grootse wijze gevierd door alle on- en basisschool. Geboren in 1924 in het Bra bantse Ginneken-Bavel, slaagde zij in 1944 aan de kweekschool in Tilburg bij de zusters van Liefde. Deze school werd in die tijd in de volksmond de „nonnenfa- briek" genoemd, omdat h^t merendeel van de leerlingen uiteindelijk het kloosterleven verkoos. Juffrouw Metselaar voelde zich hiertoe niet ge roepen en kon direct een baan krijgen in Lage Mierde, maar omdat deze plaats in september 1944 midden in de frontlinie lag, heeft ze eerst nog een jaartje thuis gehol pen in de fijnwasserij. Daar na heeft ze een tijdje een min of meer zwervend bestaan geleid, waarna ze in 1953 toch een vaste baan nfcm aan de Lissese huishoudschool. In 1955 kwam ze naar Roelofa- rendsveen en werd nog door pastoor Lighthart aangeno men. Op de St. Josephschool „verslijt' ze nu al haar 3e hoofdonderwijzer. Vroeger „temde" ze zo'n 48 kinderen, nu heeft ze een klas van 26 leerlingen, die overigens net zo veel werk geven als de 48 van vroeger. LTS-directeur Van Gerwen. VOORHOUT - De Voor- houtse commissie Financiën, onderwijs en cultuur buigt zich vanavond over een ge meentelijk plan om in Voor hout in de nabije toekomst een openbare bibliotheek voorziening te realiseren. Voorhout heeft op dit mo ment slechts de beischikking over de bibliotrailer van de Provinciale Bibliotheekcen trale, maar zou ln de periode 1983-1985 in aanmerking kunnen komen voor een per manente bibliotheekvesti- ging. Nadat de Voorhoutse raad in. 1977 te kennen heeft gegeven het openbaar bibliotheekwerk te willen stimuleren, is er tot nu toe 250.000 gulden gereser veerd voor de huisvesting van een bibliotheek. De biblio theek zou gebouwd kunnen RIJNSBURG De parkeeroverlast door het nieuwe Rljns- burgse zwembad Waterbos valt mee. Dit werd gisteravond meegedeeld tijdens de algemene bestuursvergadering van het bad. Daar bleek ook, dat het aantal bezoekers sterk Is tegengevallen. Men had begroot, dat er nu al zo'n 120.000 be zoekers waren. In werkelijkheid zijn er niet meer dan 56.000 badgasten gekomen. te weinig parkeerruimte was. De overlast valt mee. Zelfs op hoogtijdagen werden niet meer dan een twintigtal auto's gepar keerd langs de Kleipettenlaan. De omwonenden van het bad hebben daar weinig overlast van ondervonden. In de toekomst wil het zwembadbestuur meer propaganda ma ken voor het Rijnsburgse golfslagbad. Men is van mening, dat er in de regio nog te weinig bekendheid is. VALKENBURG Schaak vereniging 'De Toren' organi seert vanaf donderdag 28 au gustus een open schaakkam pioenschap voor schakers niet in clubverband wensen te schaken. Speelavonden in het kader van dit kampioenschap worden de eerste twee maan den, elke donderdagavond vanaf 20.00 uur gehouden in het Valkenburgse 'Trefpunt'. NOORDWIJK Het insti tuut voor Natuurbescherming seducatie houdt in oktober in samenwerking met de Noord- wijkse Vereniging voor Na tuur- en Vogelbescherming een natuurcursus. De cursus bestaat uit drie lesavonden en drie excursies. De cursus wordt gegeven in het Buurt huis aan de Noordwijkse Hoofdstaat. Informatie en aan melding bij S.A. van der Oe ver, Van Panhuisstraat 34 in Noordwijk. VOORSCHOTEN - In de Dorpskerk van Voorschoten wordt maandag 1 september het derde van een sene orgel- beiaardconcerten gegeven door de Wassenaarse cantor organist Rijk Jansen en de so praan Marijke Morell. De 23- iarige Rijk Jansen is een leer ling van Albert de Klerk op het Amsterdamse Sweelinck Conservatorium. Marijke Mo rell studeerde solozang en pia no aan het Haagse Conservato rium. Na de pauze in het pro gramma zal Todd Fair de Beiaard van de Dorpskerk be spelen. Het doneert dat gratis toegankelijk is, begint om 20.00 uur. worden op een terreinar 'Voorhoutse LinneausL kleuterschool 'De Bir De gemeente Voorho; e een bibliothéekplan m|f .op het landelijke p g 'plaatst te kunnen worker daarna kan Voorhout^ merking komen voor subsidiëring van de» neelskosten en 20% opm< ten van huisvesting |tr kaanschaf. lei lei im Gemeenten lm moeten woningbouw tot zich p trekken WASSENAAR - schaarste aan grond f de gemeente initiate w ontwikkelen en str?te katie en gebouwd rend in een meer dan leg met de gen kost gevolg Ls kenden langer ten dan nodig prijsstijgingen Dit zei gisteren mr K. Staab van het slaan van een in het complex Noord. De woorden heer Staab hadden als de vertragingen die realiseren van dit waren ontstaan. groh, M. W. en OVERLEDEN: Hijaetendoorn, P.; Luijk, A. Voorwielen ontvreemd ALPHEN Een 41-iarige inwoonster van Alphen kon gisteravond niet met haar auto wegrijden omdat de beide voorwielen wa ren ontvreemd. Dieven hadden op klaarlichte dag haar auto opgekrikt en de beide wielen verwijderd. De krik hadden ze laten staan. De vrouw had aan vankelijk niet in de gaten wat er was gebeurd en probeerde weg te rijden. voren. De auto, een oranje Simca 1100 stond op het parkeerterrein van hotel Toor nabij het station. OEGSTGEEST De Provinciale Directie is akkoord gegaan met een door het architer tenburo Hopman BV in opdracht van de wo ningbouwvereniging Buitenlust ontworpen plan voor de bouw van 43 eengeotoswonin- Sn in Haaswijk. et betreft hier woningen van één type. eerder ingediend plan, waarin onder c Een een vorm van hoogbouw langs het verleng de van de Irislaan voorkwam (4 lagen), werd niet geaccepteerd. Het bestuur van Buitenlust is verheugd zeer binnenkort in Haaswijk te kunnen starten. Me vrouw Medendorp, bestuurslid van Buitenlust, deelde mee dat men op 1 november de eerste paal denkt te kunnen slaan. Voor de bouw van de woningen die gesitueerd zijn in het eerste deelplan van Haaswijk, is 9 maanden gepland. Men rekent er op dat de bouw van een tweede serie woningen, nl. 35 stuks in het tweede deel plan, opvolgend kan worden uitgevoerd. Er be staat in Oegstgeest grote behoefte aan de wo ningwet-huurwoningen die een huurprijs krij gen tussen de 450 en 500 gulden per maand. Het eerste plan bevat tevens een tweetal aan invali den aangepaste woningen. Verder krijgen de toekomstige huurders de beschikking over drie slaapkamers, een woonkamer en 'n z.g.n. „open keuken", een badcel, terwijl bovendien de zol derverdieping" benut kan worden als hobby ruimte. Een aantal woningen is voorzien van ?en carport. Niet meer dan één nieuwe abonnee vragen wij van u voor dit zwaar verzilverde schaap met 5 poten. Naam Adres Postcode/Plaats- als nieuwe abonnee van de Leidse Courant per kwartaal Stuur mij als dank voor de moeite een zwaar verzilverd schaap met 5 poten. Naam.- Adres I Betaald wordt per maand (automatische afg,chrij ff j f") ma* Inusrtaal L Postcode/Plaats Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel I plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 349, 2300 VB Leiden. CeidaeSomanti IN FEITEN DE BESTE

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4