eugdig Roodenburg vertroeft UVS: 2-0 Zoeterwoude spoedig schaakclub rijker Sigen clubhuis ^oor Leidse cheidsrechters FORMULE LEIDEN ZOMERKAMPIOEN Vertrek Bouman devalueert OLTC- toernooi Met uw krant naar Hi Hon in Brussel auna voorziet behoefte 'ORT LEIDSE COURANT DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1980 PAGINA 17 (Van onze tennismedewerker OEGSTGEEST De strijd om de B-titel van het 30+ toer nooi van de OLTC is door ziekte van Dick Bouman ste vig gedevalueerd. Jan Willem Bruin heeft nu nauwelijks concurrentie te duchten. Spe lers als Steensma en Meyer lijken hem niet te kunnen be dreigen en zeker Weber niet, die zonder te spelen in de kwart-finale is beland. Eerst via een walk-over tegen Collé en vervolgens tegen Bouman. Thijs Steensma rekende giste ren met twee maal 6—2 af met Walhof. Har Meyer had het zwaarder te verduren tegen Hans v. Tongeren. Pas is de tie-break kon Meyer de eerste set binnen halen, waarna de spanning bij hem afnam, wat zijn forehand ten goede kwam (6-3). In de bovenste helft van de B-lijst zijn de kaarten minder geschud. Hans Ver goed, die met 6—3, 60 Engel aftroefde, is hiet favoriet voor de finale, maar hij zal terdege rekening moeten houden met Ben de Jel, Ronald Blommen- daal en in mindere mate Phi lip v.d. Kwast. De Jel was te sterk voor Van Wijngaard (6— 2, 64). Van de Kwast had gisteren aanvankelijk geen kind aan Hins. Hins was voor zijn doen slecht op dreef en moest de eerste reeks kansloos met 61 inleveren. Door zich zelf met monologen op te pep pen zag Hins kans de tweede set te pakken, maar in de be slissende reeks liet Van de Kwast er geen twijfel over be staan wie de zege verdiende. Zijn gevarieerde spel, drop shots en harde drives, was te veel voor zwaargewicht Hins (6-1). Bij de dames werd de favoriete C. Kwaaitaal het vuur na aan de schenen gelegd door Ingrid Voskuil van de OLTC (6—4, 46,63). Ook Jannie Kaaien had een derde set nodig voor de overwinning. Zij was dui delijk beter dan Joan Zon- nevylle, maar de laatste toon de dermate veel inzet, dat de winst in de tweede set ver diend was. Inge v. Zuuren ze gevierde met 64, 61 over E. Weber. In het damesdub belspel kreeg Joan Zonnevylle opnieuw klop van Jannie Kaaien. Samen met Ans Vink won de laatste met 62, 60 van Joan en haar Munnik- clubgenote Ellen Gerrese. In het herenenkel C werden de nummers één en twee geëlimi neerd. Piet Guyt redde het niet tegen Beugelsdijk uit Noordwijkerhout, terwijl Uni- cummer Snik door Vinkesteyn met 64, 63 werd uitgescha keld. Paul Theunissen België bestaat 150 jaar en daarom houdt het beide armen wijd open om uitermate gastvrij bezoekers te ontvangen. Uw krant maakt zo'n bezoek mogelijk in samenwerking met Maaskant-tours en het Brusselse Hilton Hotel. In het week einde van zaterdag 27 en zondag 28 september 1980 kunt u in dit luxueuze hotel logeren. Zaterdag 27 september 's morgens om kwart over ne gen vertrekt de touringcar uit Den Haag (Centraal Sta tion) en om kwart voor tien uit Rotterdam (Coolsingel). Via een koffiestop in Baarle- Nassau krijgt u gelegenheid in Antwerpen om te lunchen. Nadat u in Brussel uw kamer in het statige Hilton hebt be trokken bent u de middag vrij om te winkelen of voor museumbezoek. Na het diner in Hilton volgt een avondron drit door Brussel met aan het slot een bezoek aan de Grote Markt, waar een klank- en lichtspel (Son et Lumière) wordt opgevoerd. Zondags staat een grote tour door het Vlaamse land op het programma. Na een be zoek aan de slagvelden van Waterloo gaat het in de rich ting van Gent (koffiestop) en vandaar naar Brugge, waar ruimschoots tijd is om te lun chen en In het eeuwenoude stadje rond te wandelen. Dan via Knokke, Zeeuws- Vlaanderen, het veer Bres- kens-Vlissingen en de Zee- landbrug naar Oosterland. waar het afscheidsdiner^ plaats vindt. Omstreeks ne gen uur bent u terug in Rot-* terdam en een half uur later in Den Haag. De prijs van een weekeinde Brussel is 139 per persoon op basis van een tweeper soonskamer. Toeslag één persoonskamer 18. Mini mum aantal deelnemers: 40. Inbegrepen bij de prijs is: de bustocht, diner, ontbijt en overnachting in Hilton Hotel, alsmede het slotdiner in Oosterland. Inlichtingen en boekingen uitsluitend telefonisch (na 9 uur en niet op zaterdag) bij Sijthoff Pers Reisorganisa- - tie in Den Haag, tel. 070- 635918. Twaalfde Groenoordhalrit LEIDEN De RAC (Regio- nale Automobielsport Club) Den Haag organiseert morgen avond voor de twaalfde maal de Groenoordhalrit. Deze rit ii een kaartleesrit waarin, ver deeld in vier groepen, zowel geoefende als minder sterke rijders aan bod kunnen ko men. De eerste wagen vertrekt om 19.31 uur van het terrein van de Groenoordhallen. Waterpolo- toppers in zwembad De Zijl LEIDEN De Zijl/LGB ep LZ'86 houden morgen en za terdag in zwembad De Zijl eeiri tweetal sterke bezette toer nooien. De Zijl/LGB opent morgenavond met een serie wedstrijden waarin de Leidsè hoofdklasser zelf, het Haagse Zian/Vitesse en het Zweedse Gotenborg zullen aantreden. Het toernooi begint om acbt uur. LZ volgt de dag erop (om 17.00 uur) met het traditionele toer nooi om de Zilveren Sleutels?. Behalve de titelverdediger eh organiserende vereniging zelf, komen ook De Zijl, Het Y en Neptunus Arnhem in actie. |)EN Terwijl Quick een verwachte over ing behaalde op Oegst- t (3-0), speelde Rooden- J de sterren van de he- tegen de Leidse hoofd- ler UVS. De Noordbe- bleken vooral door |ibreng van de jeugdspe* irker en zetten dit ook een 2-0 zege. RCL i er gisteravond einde- leen beetje uit. Hoewel liet uit de 1-1 eindstand [de strijd tegen VUC I voren komt, was het dorpse voetbal toch stuk positiever dan het icing tot nog toe was Üenburg leverde een op- telijke prestatie in de jderby tegen hoofdklasser Het met veel jongeren erende team van trainer jens Mouter moest in de 20 minuten nog toezien, pVS beduidend beter met 1 omsprong. De grote om- er kwam in de 24e mi- l toen Ronald Jansen het doelpunt maakte voor de thuisclub. Vanaf dat mo ment trachtte de Kikkerpol- derclub op een te geforceerde wijze gelijk te komen en kwam hierdoor niet meer in haar gewone doen. Ook na de pauze zette deze tendens zich door. Slechts Mario Faber was dichtbij een treffer, toen hij een verkeerde terugspeelbal probeerde af te straffen. Zijn schot eindigde in de handen van Sjaak Nievaart. Richard Klein bepaalde de eindstand op 2-0 uit een strafschop, die de blauwzwarten hadden ver kregen, omdat wederom Ro nald Jansen in scoringspositie was weggeduwd. Vooral voor de rust had Quick Boys nogal wat moeite met Oegstgeest. De Katwijkse for matie moest wachten tot het tweede deel om in het eigen spel en tot scoren te komen. Adrie van der Plas maakte het openingsdoelpunt. Hij was in gevallen voor Huug Aande- wiel, die flink geblesseerd aan de enkel uitviel. De gastéquipe zakte steeds meer weg, waar door de Katwijkers het initia tief strakker zich toe konden trekken. Cees van Rooyen wist er nog twee goals bij te maken en bepaalde zo de eind stand op een niet onverwachte 3-0. RCL kwam weer eens uit de verf en speelde een goed uit ziende partij tegen VUC. Ook de Hagenaars wensten aan te vallen, hetgeen een zeer aan trekkelijk geheel opleverde. Na ongeveer 35 minuten bracht Erik Doezelaar de thuisclub een positief saldo, wat ook de ruststand zou zijn. Beide doelverdedigers deden voortreffelijk werk. Cor Bruins was ditmaal de Leider- dorpse goalie, omdat Bram Brandt nog steeds geblesseerd is. Henk van Dorp trok de stand in de 62e minuut weer gelijk. Op het Docos-veld was min der sfeer. De gastheren ont vingen LDWS en beide ploe gen hadden er niet al teveel zin in. In de eerste helft pak ten Cees de Roode en Bart van de Weyden via doelpunten een 0-2 voorsprong voor de oranje- blauwen, waarna het spelpeil nog meer wegzakte. Uit een strafschop was het Ruud van der Meel, die er 1-2 van maak te, waarmee de matte partij ook zou eindigen. Alphense Boys oefende tegen GDS en hield hier een nuttige informatie aan over. Twee ge lijkwaardige ploegen maakten er een plezierige voetbalavond van. Paul Bahlmann opende de score nog voor de rust, waarna het spel over en weer bleef gaan. Vijf minuten voor het einde maakte GDS gelijk. Nauwelijks was er afgetrapt of Nick Verwoerd bracht de ont vangende ploeg de zege via een doelpunt in de slotfase: 2- 1. Leiden en ASC wilden wel eens peilen hoe de verhouding ligt tussen de zaterdag- en zon dagafdeling. Een vriendschap pelijke wedstrijd, waarin Ben- no Schoonwater beide ASC- doelpunten voor zijn rekening nam. Hoewel de thuisploeg in feite nauwelijks aan de bak kwam kon Leiden in de slotfa se terugkomen tot 1-2 via een treffer van Kees van der Lin den. Rijnsburgse Boys speelde ZOETERWOUDE ALs de plannei van een aantal enthousiaste scha kers de eerstkomende weken inder daad de gestalte krijgen die zij zich op dit moment voorstellen, is Zoeter woude binnenkort een vereniging rijker. Op donderdag 11 september zal een voorlopig bestuur van de nieuwe schaakvereniging om acht uur in Ons Huis haar plannen toe lichten. In eerste instantie bestonden deze plan nen uit een jaartje proef draaien en daarna met een jeugdafdeling starten. Enkele jeugdige talenten, „schaakgek" geworden door de toernooien van de basisscholen en de gegeven schaakles- sen willen nu al op 'n club een partijtje meeblazen. Een ander belangrijk voor nemen van de voorlopige schaakvere niging is om het volgend seizoen met een tiental schakers mee te gaan draaien in de competitie van de Leidse schaakbond. Spelenderwijs zullen de schakers dus het komende jaar vertrouwd moeten raken met het noteren van hun par tijen en het spelen met de klok. De basis voor de oprichting van een schaakclub ligt in de enkele maanden geleden door de KPJ georganiseerde plaatselijke open kampioenschappen. Toen bleek dat er volop belangstelling voor de sport aanwezig is in Zoeter woude, een belangstelling die middels de cursus „schaak" op de televisie al leen nog maar toeneemt. Tijdens deze kampioenschappen werden ook oude verhalen opgehaald over de schaakve reniging die Zoeterwoude eens rijk was. Enkele bekende namen uit die tijd waren ook op de kampioenschappen van het afgelopen jaar present en gooi den hoge ogen. Klinkende namen uit die tijd zijn Jaap van Leeuwen, Piet Westhof, Cees Paardekooper, Dick van Gelder, Herman Elemans en Anton Geyer. De schaakclub „Zoeterwoude" stond in die tijd, zo'n 40 jaar geleden, onder de bezielende leiding van profes- soor Kauling. „Zoeterwoude" ging in de jaren vijftig door gebrek aan animo van de dorpelingen ter ziele. Een voorlopig bestuur van de nieuwe vereniging is hier echter vast van plan verandering in te brengen. Enkele ver gaderingen hebben Cees van Velzen, Arie de Jong, Jos Versteegen, Jan van der Zwet, Kees Steenwijk en Wim Ver- steege als bestuursleden opgeleverd. Als alles volgens de plannen van deze heren, die de afgelopen maanden al heel wat werk voor de nieuwe vereni ging hebben verricht, verloopt zullen donderdag 18 september de eerste ko ningen vallen. Van half zeven tot ze ven uur worden er dan schaaklessen voor de jeugd gegeven, waarna zij zich op een onderlinge competitie kunnen gaan werpen. In de loop van het jaar kunnen er verschillende diploma's be haald worden; het pionnendiploma, het torendiploma en het koningsdiploma voor de doorzetters die de theoretische achtergronden van midden- en eind spel hier en daar in hoofd en vingers hebben. Vanaf acht uur komen dan wekelijks de senioren aan het bord. Al lerbelangrijkste op dit moment is ech ter de werkelijke oprichting van de club. Donderdag 11 september zal een en ander zijn beslag moeten krijgen. Voor die avond staat er ook al een si multaanseance op het programma, pro blemen mag de oprichting immers nigt opleveren, geschaakt moet er wordén. Voor hen die niet kunnen wachten tót deze datum om zich als lid op te geven staat Jan van der Zwet, Burg. Wap- straat 13, tel. 2179 klaar. De contributie is vastgesteld op 48 gulden voor senior leden en 32 gulden voor junioren en 65- plussers. Internationaal curlingtoernooi op Menken-ijsbaan LEIDEN De Curling Club Den Haag houdt morgen, za terdag en zondag het enige internationale curlingtoer nooi dat onder auspiciën van de Nederlandse Curling Bond in ons land wordt ge organiseerd. Het is dit jaar voor de zesde maal dat de Haagse vereniging dit even ement op de kalender heeft gezet. De gebeurtenis vindt plaats op de Menken-ijsbaan in Leiden. Aan dit toernooi om de „Windmill Cup" nemen dit keer achtenveertig teams deel. Vijfendertig daarvan komen uit het buitenland. België, Ca nada, Denemarken, Duitsland, Engeland, Frankrijk. Schot land en Zwitserland zijn de landen die zich door sterke ploegen laten vertegenwoor digen. Mario Faber (UVS) dichtbij het Roodenburg-doel. De bal zou na zijn schot nog net door doelman Sjaak Nievaart kunnen worden gestopt. eerder vriendschappelijk tegen VVOG. De Boys wonnen met 3-1. Henk van der Zwan en Piet Haasnoot (tweemaal) ver zorgden de Rijnsburgse pro ductie in dit voor het publiek een bijzonder aantrekkelijk duel. SVLV trok gisteravond stevig van leer tegen derdeklasser ADO. De Haagse club werd met 4-0 aan de zegekar gebon den. De doelpunten werden eerlijk verdeeld over de twee speelhelften. Peter v.d. Werf zorgde voor de eerste treffer door attent te reageren toen de Haagse doelman een afstands- schoot van Ron Ammerlaan niet klemvast pakte. Bij het tweede doelpunt speelde Peter v.d. Werf weer een belangrij ke rol: hij werd in het straf schopgebied ten val gebracht en bood hiermee Dolf van der Zijl gelegenheid te scoren. Na rust tekende Theo George voor 3-0 en Peter v.d. Werf scoorde de vierde treffer. "gebouwtje aan de Hoogmadeseweg waar de COVS afdeling Leiden het honk heeft gevonden. ei- )ERDORP Voor het eerst in de ge- idenis van de Centrale Organisatie van bal Scheidsrechters, afdeling Leiden en reken, beschikt deze organisatie met in- van volgende week vrijdag officieel een eigen clubhuis. Na jaren lang g van de diensten van Leidse verenigin- ils LFC, De Sleutels en VTL gebruik te en gemaakt, stappen de scheidsrechters ptember officieel over naar het oude bouw van RCL aan de Hoogmadese- Het gebouwtje is in de afgelopen den door de COVS wat verbouwd en pt en zal nu als clubhuis gaan die- de COVS aan die Hoogmadeseweg (ei- Essenlaan) eveneens kan beschikken (eerst) het oude RCL-terrein en vervol- over een fors stuk verlicht terrein langs enlaan, is het mogelijk gebleken behalve te contactavonden, ook de trainingen in trdorp te centraliseren. En juist dat gege- loemt Piet van der Meer, de secretaris van !OVS, desgevraagd een groot voordeel: r onze overstap konden we voor de trai- !n gebruik maken van de velden van LFC e Sleutels, en voor onze clubavonden van ïntine van VTL. Nu hebben wé alles in [Bestaat de mogelijkheid om ook na de trai- In in een eigen gebouw eens over het ,dsrechtersvak te praten en dat is een wel erg prettig gegeven. Zeker nu het verloop in het scheidsrechterswereldje zo groot is, het positief werken dat jonge collega's gesprekken rhet ouderen leren over tegen- li heen te stappen, waardoor ze wel door met fluiten, terwijl ze nu misschien zou- lesluiten te stoppen." Bij de overstap naar Leiderdorp heeft de COVS Leiden (die overigens in Alphen de trainingen op het Alphia-terrein blijft organiseren, vanwe ge de toch wel forse afstand) veel medewerking ondervonden van de gemeente Leiderdorp. „En ook van de voetbalclubs en de leden zelf. De clubs steunden ons met donaties, de leden met zelfwerkzaamheid. Je kan wel nagaan: we gin gen in onze begroting uit van 10- tot 14.000 gul den, in de praktijk bleek de verbouwing „slechts" zevenduizend gulden te kosten. Na tuurlijk nog een fors bedrag voor een vereni ging van driehonderd leden, maar toch een prettige vermindering van de kosten." De COVS ziet het eigen, gehuurde en met de Leidse Spurs gedeelde honk, als een proef, een tussenstation mogelijk. Van der Meer: „Als alles nu volgens plan verloopt, de band tussen de le den inderdaad een stuk hechter wordt, bestaat de*mogelijkheid dat we tezijnertijd aan een echt „eigen honk gaan denken. Iets wat dan in de Bloemerd, bij het Afdelingsbureau, gerealiseerd zou moeten gaan worden. Maar, nogmaals, die gedachte moet je zien als een ideaal toekomst beeld. Want zover zijn we op dit moment nog lang niet." Voorlopig is het gebouw aan de Hoogmadese weg dus een „uitkomst" voor de Leidse COVS- groep. Een groep die niet alleen hoopt dat de band tussen de „echte" scheidsrechters door dat honk hechter zal worden; maar ook gaat trach ten al die clubscheidsrechters die buiten COVS-' verband elke week zulk nuttig werk verrichten binnen hun groep te betrekken. Zo liggen avonden in de planning waarop de spelregels zullen worden behandeld, terwijl ook aan open contactavonden tussen beide groepen wordt ge dacht. LEIDEN Op de val reep was het dan toch Formule Leiden, die zij het nog niet officiéél, dinsdagavond het zomer- kampioenschap van Bowling Bond Leiden Zuid-West veroverde. Van Loef kreeg op het nippertje - de laatste game met een verschil van 3 pins - een 3-1 ne derlaag aan de broek ge plakt, waardoor slechts Splits in de laatste wed strijd, waarin Formule stilstaat, nog in wins tpunten gelijk kan ko men. Het verschil in pin- fall beslist dan in het voordeel van Formule. In de Bowling Bond Lei den startten de winter- leagues alweer. De meest opvallende presta- tie bewerkstelligde Gert-Jan Onvlee uit Spaarbankteam 2. Hij scoorde met zijn 236, 191 en 222 een fraaie 649-se- rie. Edosas, de équipe van regio naal kampioen Manfred Lefè- bre, had het in de BBL-vijf- mansleague wel erg gemakke lijk, omdat het team van de Rijkspolitie niet kwam opda gen. Proveste, het oude Bixby Mode en titelverdediger op dinsdag, deelde de punten met Les Imbattables, terwijl Disco Legend won van Yellow Ti gers. De broederstrijd tussen de Tettero/Spaarbankteam 2 en 3 eindigde in een 3-1 zege voor het tweede. Bij de trio's speelden bijna alle ploegen re mise tegen elkaar. Slechts Bruine Boon wist het pleit in zijn voordeel te beslissen. Wanninkhof was het slachtof fer in deze strijd. In de Bowling Bond Leiden Zuid-West wordt overigens za terdag a.s. een open bowling dag voor de jeugd georgani seerd. Vanaf 12.00 uur wordt de Leidse jeugd uitgenodigd om voor fl. 2,50 deel te nemen aan een kleine jongerenwed- strijd. Jongens en meisjes tus sen de 10 en 18 jaar kunnen opgeven bij Aad Blom in de Hans Menken Bowling (tel: 071-765041) of gewoon zater dag langskomen. Uitslagen BBLZW zomerleague: Van Loef - Formule Leiden 1-3. Dul- zura - Splits 0-4, Scarabee - Sam-sam bles 2-2, Disco Legend - Yellow Ti gers 3,5-0,5, Spaarbankteam 2 - Spaarbankteam 3 3-1. BBL trio's: Lions - Pasties 2-2, Duke - Bixby Mode 2-2, Parelmoe- - Rab bits 2-2, Bruine Boon - Wanninkhof 1-3. Stand zomerleague: 1. Formule Leiden 8- 2. Scarabee 8- 3. Splits 7- 4. Van Loef 8- 5. Dulzura 7-13,5 6. Kloos 7- 7. JIL 7- 8. Ball Let Flying 7- 9,5 9. Sam-sam 7- (orige week vrijdag door mevrouw Tesselaar, de genote van de Leidse wethouder van Sportzaken, >ende sauna aan de Boshuizerlaan, blijkt duidelijk in behoefte te voorzien. Niet alleen verdrongen «sgierigen zich In het afgelopen weekeinde tijdens ivee open dagen die werden georganiseerd om de ia eens te bezichtigen, maar ook werden tweehon- reductiebonnen ingeleverd die recht geven op (bij ar) zeshonderd saunabaden. Ook In de afgelopen c kende de door de heer C. Vis van de Leidse 'tstichting gepachte sauna veel aanloop. Op zich zo vreemd. De net geopende Leidse sauna is, in binatie met het ook aanwezige speciale zwembad, van de modernste van Nederland. Ie foto de ingang van de deze week zo uitzonderlijk bezochte sauna.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 17